Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 29-11-13, 21:48   #16

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: balkonda kedi

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
fikre bayıldım herhalde silikonlayıp kenarlarını delerek kelepçelemişler. çok da sağlam olur. dikdörtgen leğen alıp bu şekilde yapsam, etrafını strafor kaplasam, straforla leğen arasındaki boşluklara da gazete buruşturup koysam baya sıcak tutar herhalde. dışı da naylon kaplanır.. bu şekilde sizce market kasasıyla eşdeğer yalıtım sağlanır mı, yoksa plastiği daha kalınsa market kasası mı bulmaya çalışayım? paylaşım için çok teşekkürler
Yazdığın şekilde çok sıcak olur hatta hava almaz ama önde kapı olacak .Dikdörtgen büyük leğen bulursan olabilir .Market kasası yaparken aslında iki farklı boy alıp içi içe koyduktan sonra araya strafor koyulunca da çok güzel olur biraz daha uğraştırabilir. Aslında farklı boyutta iki kasa kolay bulunur mu onu bilemedim bulunursa hiç yapıştırma birleştirme gibi sorun olmaz sadece dışı naylonla kaplanır.Market kasaları biraz daha ince ve delikli leğen ile daha sıcak olabilir
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-11-13, 22:03   #17

Pıtırsonic Çevrimdışı

balkonu ölçeyim de bir, oraya uygun dikdörtgen leğen bakayım. yuvarlak olursa sığdıramam, küçücük bir şey olur. balkon pek büyük değil çünkü.. dikdörtgeni en azından uzunlamasına da koyabilirim. mercimek hanımın güvenini kazandık sanırım, artık ürküp kaçmıyor. hatta kutunun içindeyken kutunun yönünü bile değiştiriyoruz, şöyle bir bakıp uykusuna dönüyor bu yüzden kapıyı öne de yapabilirim artık. market kasası bulmak sorun olabilir. bir ara Tahtakale'den bakayım, orada satılıyor mu ama ne zaman yolum düşer bilmiyorum. şimdilik leğen daha pratik olacak, bulması da kolay olur hem. bir bitsin, evladiyelik olur artık zarar görürse straforunu değiştirmek bile yeterli olur. sokak için kedi evi yapanlara da fikir vermiştir, üst straforu saçak gibi uzatarak rahatlıkla kullanılır. fikir için tekrar teşekkürler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-11-13, 22:06   #18

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

balkonu ölçeyim de bir, oraya uygun dikdörtgen leğen bakayım. yuvarlak olursa sığdıramam, küçücük bir şey olur. balkon pek büyük değil çünkü.. dikdörtgeni en azından uzunlamasına da koyabilirim. mercimek hanımın güvenini kazandık sanırım, artık ürküp kaçmıyor. hatta kutunun içindeyken kutunun yönünü bile değiştiriyoruz, şöyle bir bakıp uykusuna dönüyor bu yüzden kapıyı öne de yapabilirim artık. market kasası bulmak sorun olabilir. bir ara Tahtakale'den bakayım, orada satılıyor mu ama ne zaman yolum düşer bilmiyorum. şimdilik leğen daha pratik olacak, bulması da kolay olur hem. bir bitsin, evladiyelik olur artık zarar görürse straforunu değiştirmek bile yeterli olur. sokak için kedi evi yapanlara da fikir vermiştir, üst straforu saçak gibi uzatarak rahatlıkla kullanılır. fikir için tekrar teşekkürler
Kolaylıklar diliyorum , yuvayı yaptıktan sonra fotoğraflarını paylaşırsan sevinirim...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-11-13, 00:50   #19
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Pıtırsonic seni de İlayda'yı da çok tebrik ediyorum. Örnek alınması gereken, çok büyük gönüllü insanlarsınız. Kendimde dahil olmak üzere keşke herkes sizler kadar özverili olabilse.

İlayda yeni misafirini gördüğümde içim paramparça oldu keşke elimden bir şey gelse, umarım en kısa zamanda ömür boyu mutlu olacağı sıcak bir yuvaya kavuşur.

Pıtırsonic evin çok güzel olmuş, sağlık sorunları demişsin, çok geçmiş olsun umarım önemli bir şey değildir.

Hulya Hanım paylaştığınız resim harika, şahane bir fikir gerçekten, uygulaması da kolay görünüyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-12-13, 23:45   #20

ilayda35 üyesinin avatarı

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

Yaz tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Pıtırsonic seni de İlayda'yı da çok tebrik ediyorum. Örnek alınması gereken, çok büyük gönüllü insanlarsınız. Kendimde dahil olmak üzere keşke herkes sizler kadar özverili olabilse.

İlayda yeni misafirini gördüğümde içim paramparça oldu keşke elimden bir şey gelse, umarım en kısa zamanda ömür boyu mutlu olacağı sıcak bir yuvaya kavuşur.

Pıtırsonic evin çok güzel olmuş, sağlık sorunları demişsin, çok geçmiş olsun umarım önemli bir şey değildir.

Hulya Hanım paylaştığınız resim harika, şahane bir fikir gerçekten, uygulaması da kolay görünüyor.
çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için..elinizden gelen birşey var..miniğim için dualarınızı eksik etmeyin lütfen..dün sabah gözü kanamış ve kan kurumuş..gözü simsiyahtı..ilk gördüğüm an acayip panikledim..hemen veterineri aradım göz damarlarının hasarlı olduğunu kanama olabileceğini söyledi..tüm gözü tamamen sorunlu ve alınması gerek..bugün soğuk algınlığı tedavisi bitti yarın muayeneye götüreceğim..test yapılacak..sonucuna göre ya operasyon gününe karar verecek yada biraz daha toparlanmasını bekleyeceğiz..onu bu halde görmek beni çok üzüyor
Eklenmiş Resimler
balkonda kedi-fotograjpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-12-13, 00:37   #21
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

ilayda35 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için..elinizden gelen birşey var..miniğim için dualarınızı eksik etmeyin lütfen..dün sabah gözü kanamış ve kan kurumuş..gözü simsiyahtı..ilk gördüğüm an acayip panikledim..hemen veterineri aradım göz damarlarının hasarlı olduğunu kanama olabileceğini söyledi..tüm gözü tamamen sorunlu ve alınması gerek..bugün soğuk algınlığı tedavisi bitti yarın muayeneye götüreceğim..test yapılacak..sonucuna göre ya operasyon gününe karar verecek yada biraz daha toparlanmasını bekleyeceğiz..onu bu halde görmek beni çok üzüyor
Dualarım sizinle emin olun. Umarım çok iyi bir operasyon geçirir ve sağlığına kavuşur. Yazmış mıydınız ben mi kaçırdım nasıl gözü böyle olmuş bir fikriniz var mı?
Kıyamam ben ona çok da tatlı çok çok acil şifalar diliyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-12-13, 11:56   #22

İstanbul (Anadolu Yakası)
Ertie Çevrimdışı

Giriş katında oturuyorum. Evde 2 erkek 1 kız 3 kedi var. Balkonda ise bazen 3 bazen 5 ve rekor olarak da 15 yavru oldu. Yavrular doğduğunda (aynı gün 2 kardeş anneden 15 yavru oldu) bir koliden ev yaptım ve tül perdeler ile etrafını çevirdim kargalar kapmasın diye. Şimdilerde 3 adet 6 aylık kedi var. Uygun büyüklükte sağlam koli buluyorum, sonra koliyi ıslanmaması için naylon ile sarıyorum. Altına strafor ile izalasyon yapıyorum. İçine halıflex veya plastik sandalye minderlerinden koyuyorum. Kedicikler koyun koyuna yatıyorlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-12-13, 16:49   #23

Pıtırsonic Çevrimdışı

Ertie tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Giriş katında oturuyorum. Evde 2 erkek 1 kız 3 kedi var. Balkonda ise bazen 3 bazen 5 ve rekor olarak da 15 yavru oldu. Yavrular doğduğunda (aynı gün 2 kardeş anneden 15 yavru oldu) bir koliden ev yaptım ve tül perdeler ile etrafını çevirdim kargalar kapmasın diye. Şimdilerde 3 adet 6 aylık kedi var. Uygun büyüklükte sağlam koli buluyorum, sonra koliyi ıslanmaması için naylon ile sarıyorum. Altına strafor ile izalasyon yapıyorum. İçine halıflex veya plastik sandalye minderlerinden koyuyorum. Kedicikler koyun koyuna yatıyorlar.
o kadar imrendim ki size benim şuan ki karton yuvam da bahsettiğiniz şekilde. dışı naylon kaplı, hiç yağmur almıyor ama plastik leğen daha iyi korur diye değiştireceğim. balkonda henüz 1 kedi var ama hamile kalırsa büyük ihtimalle balkonda doğuracak. bir kaç gün önce kargalar ya kaparsa diye konuşuyorduk, tül fikri de iyiymiş. şimdilik mamasını aşağıya koyuyoruz. sokakta yiyor, balkonda uyuyor. eğer yavrularsa balkona mama koyarız ki yuvadan pek ayrılmasın.

daha önce kedilerim yokken kumrular balkondaki saksılarımıza yuva yapmıştı ve yumurtlamışlardı. saksıları aşağıya alıp kuytuya getirmemize rağmen yumurtaları kargalar gördü ve yedi. tülden giremezler herhalde değil mi? bir de hazır benzer durumdaki birini bulmuşken sorayım, evdeki kedilerinizle dışarıdakiler arasında olumsuz bir durum ya da hastalık kapma/pirelenme durumu oldu mu? buna karşı herhangi bir önlem alıyor musunuz? benim de evde 4 kedim var, dışarıdakini fark ettiler ama umursamıyorlar. bu açıdan çok mutlu oldum. dışarıdaki kedi de yalnızca sıcak bir yerde yatma derdinde olduğundan bizimkilerle aralarında hır gür yaşanmadı ama yine de her türlü şeye hazırlıklı olayım istiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-12-13, 21:56   #24

İstanbul (Anadolu Yakası)
Ertie Çevrimdışı

o kadar imrendim ki size benim şuan ki karton yuvam da bahsettiğiniz şekilde. dışı naylon kaplı, hiç yağmur almıyor ama plastik leğen daha iyi korur diye değiştireceğim. balkonda henüz 1 kedi var ama hamile kalırsa büyük ihtimalle balkonda doğuracak. bir kaç gün önce kargalar ya kaparsa diye konuşuyorduk, tül fikri de iyiymiş. şimdilik mamasını aşağıya koyuyoruz. sokakta yiyor, balkonda uyuyor. eğer yavrularsa balkona mama koyarız ki yuvadan pek ayrılmasın.

daha önce kedilerim yokken kumrular balkondaki saksılarımıza yuva yapmıştı ve yumurtlamışlardı. saksıları aşağıya alıp kuytuya getirmemize rağmen yumurtaları kargalar gördü ve yedi. tülden giremezler herhalde değil mi? bir de hazır benzer durumdaki birini bulmuşken sorayım, evdeki kedilerinizle dışarıdakiler arasında olumsuz bir durum ya da hastalık kapma/pirelenme durumu oldu mu? buna karşı herhangi bir önlem alıyor musunuz? benim de evde 4 kedim var, dışarıdakini fark ettiler ama umursamıyorlar. bu açıdan çok mutlu oldum. dışarıdaki kedi de yalnızca sıcak bir yerde yatma derdinde olduğundan bizimkilerle aralarında hır gür yaşanmadı ama yine de her türlü şeye hazırlıklı olayım istiyorum.
Dışarıdaki kedilerle evde bulunan kedileri temas ettirmemeye çalışıyorum. Balkon kapısında Alüminyum petekli sineklik var, bu sineklik teması önlüyor. Ayrıca evdeki kedilerin aşıları var. her 3 ayda bir Frontline ile pireye karşı ilaçlama yapıyorum. Balkondaki, dişi kediler ergen olunca da yavrulamamaları için kısırlaştırma yaptırıyorum. Böylece olası bebeklerin ölümlerini engelliyorum. Maalesef ana caddede oturduğumdan geç kısırlaştırdığım bir kedinin tüm yavruları ezilerek öldüler ve çok kötü oldum. Bir daha böyle bir kabus yaşamamak için kısırlaştırma yapıyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-12-13, 15:00   #25

Pıtırsonic Çevrimdışı

gerçekten çok benzer durumdayız. . ben de ana cadde üzerinde oturuyorum ama binaların arka taraflarında bahçeleri var, kediler yavrularken genelde oraları kullanıyorlar. beslediğim kedilerden birini cadde üzerinde ezilmiş buldum. beni en çok tedirgin eden şey de bu. bizde de çelik telli sineklik var ama 1'den fazla kedi gelirse balkon küçük olduğu için sıkıntı olabilir.. açıklama için çok teşekkürler. aynı durumdaki birinden bilgi alabilmem çok iyi oldu.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-12-13, 09:49   #26

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

Yaz tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Dualarım sizinle emin olun. Umarım çok iyi bir operasyon geçirir ve sağlığına kavuşur. Yazmış mıydınız ben mi kaçırdım nasıl gözü böyle olmuş bir fikriniz var mı?
Kıyamam ben ona çok da tatlı çok çok acil şifalar diliyorum
gözünün böyle olma nedeni veterinere göre çeşitli..yani doğuştanda böyle olmuş olabilir veya sokak kedilerinde sıkça görülen viral göz enfeksiyonuda kapmış olabilir..test sonuçları olumluydu fakat ''pek sağlıklı gelişmemiş acaba yaptırsam kediye birşey olur mu'' sorusu günlerce beynimi kemirdi..hatta ona göz ameliyatı sıkıntısı çektirmemek adına vazgeçer gibide oldum..fakat gözünün kanamaya devam etmesi bir yana gözünü kaşırken ayaklarını acıdan yere vurmasıyla bu operasyonun acilen yapılması gerektiğine karar verdim..zaten veterinerde göz kanamasının hiç durmayacağını söylemişti..dün operasyon yapıldı ve gözünde diren var..her 2 günde bir pansumana gideceğiz ve diren azar azar çekilecek..bunun yapılma nedeni içeride bir enfeksiyon oluşursa müdahale etmek..yani göz alındı ama şuan tamamen kapatılmadı direnin ucu dışarıda..kanama olup olmadığını takip edebiliyorum ayrıca..tabiki çok çok az miktarda operasyona bağlı olarak kanama meydana geliyor fakat eskisi kadar yoğun değil..inşallah en kısa zamanda miniğin sıkıntısı bitecek..tüm gün başındayım..malum yakalıktan inanılmaz rahatsız ama gözünü zedelememesi için takılması şart..şahsen bende bunca sıkıntı çektirdikten sonra birde gözünü zedeleyip başka sorunlara yol açmasını istemem..çok şükür operasyon başarılı geçti ve artık direnin çıkarılacağı günü ondan çok ben iple çekiyorum..gözü tamamen iyileşene kadar kimseye vermeyeceğim zaten dediğim gibi 2 günde bir veterinere gitmesi gerekiyor..minik pisi güzel dilekler için herkese teşekkür ediyor ve sevgiler gönderiyor
Eklenmiş Resimler
balkonda kedi-2jpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-12-13, 21:15   #27

mervegulistnbl üyesinin avatarı

mervegulistnbl Çevrimdışı

bende balkonumuzda kedi besliyorum başlarda yabaniydi şimdi alıştı
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-01-14, 19:02   #28

BOXING üyesinin avatarı

Kayseri
BOXING Çevrimdışı

Benim kediminde kulak arkası enfeksiyon kapmış.Ben okuldaykende tüylerini yolmuş hemen veterine gittik iyileşmeye başladı.İnşallah sizinkide iyileşir ilayda hanım .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-01-14, 18:49   #29

Hailey üyesinin avatarı

Hailey Çevrimdışı

Geçmiş olsun, umarım sorunsuz sıkıntısız atlatır İlayda, zaten başında sizin gibi sevgi dolu ve hayvanlara karşı hassas biri olunca, iyileşmemesi ihtimal dahilinde değil...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-01-14, 01:06   #30

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

Boxıng ve Hailey güzel dilekleriniz için teşekkürler.minik çok iyi maşallah diyeyim artık yeni yuvasına gitme zamanı geldi
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları