Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 20-11-13, 01:10   #1

Pıtırsonic Çevrimdışı
Varsayılan balkonda kedi

oturduğumuz daire 2. katta ve hemen bitişiğimizde tek katlı bir dükkan var. evimizde 2 balkon bulunuyor, biri çelik tel ile kapalı ve kedilerim yazın oraya çıkıyorlar. daha küçük olan ve caddeye bakan balkonumuz ise kedilerimin kullanımına kapalı. ön tarafını kapatmadığımız için (çamaşırlar oraya asılıyor) balkona kesinlikle çıkmalarına izin yok. bu yüzden sineklik vs. her şey var. 2 haftadır, havaların da soğumasıyla, yan taraftaki dükkanın çatısını kullanarak balkonumuza gelen bir kedi var. annem oraya örtü benzeri bir şeyler koymuş, lazım olursa temizlik bezi olarak kullanmak için. kediye de rahat gelmiş olacak ki onun üzerinde uyuyor kendisi mahallemiz kedilerinden zaten, beslerken devamlı görüyorum ama artık yeni meskeni balkonumuz.

ön bilgi biraz uzun oldu, kusura bakmayın. balkona kolilerden yatak yapacağım. üst kısmını kapamayacağım, çünkü kedi biraz yabani. balkona girdiğimizde panikleyip hemen çıkmak isteyebilir. bu yüzden yüksek tutup korunaklı yapacağım ama kedi evi kadar kapalı olmayacak. mama zaten dışarıya koyduğumda yiyor, alışıp eve girmemesi için balkona koymak istemiyorum. evin içine gelirse kendisi için facia olur, benimkiler parçalarlar hayvanı.

sorum şu; anlattığım şekilde balkonunda kedi barındıranlar var mı? varsa bu durum, herhangi bir sorun ya da zorluk yarattı mı? oluşabilecek sorunlara karşı aldığınız herhangi bir önlem var mı? yaz aylarında o balkonun kapısı açık duracak ama çelik telli sineklik kapı+normal kapısı var. sineklik kapıyı benim kedilerim açamıyorlar, kilitli. buna rağmen birbirlerine zarar verebilirler mi ya da sinekliğin bel hizasından alt kısmını branda benzeri örtüyle kapatsam da üst kısım açık olsa bu zararı önleyebilir miyim? tecrübesi olmayanlardan da bu konuda yorum ve önerilerini alabilirim.

*Not: balkon çok büyük değil, bu yüzden alan olarak çok yer kaplayacak öneriler gelmezse sevinirim. bir de "bence balkonda yer hazırlama" türünden de öneriler gelmezse sevinirim, yatağı için koliyi bile hazırladım yalnızca alabileceğim önlem ve yapabileceğim başka bir şey var mı, bunu merak ediyorum..

balkonumuzdaki yeni misafirimiz de bu kedicik. yeni pisimiz yalanmayı pek sevdiğinden dili dışarıda çıkmış burada da
Eklenmiş Resimler
balkonda kedi-kedijpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-11-13, 13:11   #2
bsk

bsk üyesinin avatarı

Ankara
bsk Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: balkonda kedi

aslında kapalı olursa daha sıcak olabilir ama korkacaksa girmeyebilir. kutuyu çok yükseğe koymayın en azından balkon betonunu geçmesin rüzgardan daha iyi korunması açısından. sinekliğin yarı belinden aşağı bir örtüyle kapatmak işe yaramaz gibi geliyor. çünkü kediler zeki hayvanlar benim kedim balkon perdemi kenara çekip dışarıyı izliyor. ama eğer açamıyorlarsa sıkıntı olacağını sanmam. Şanslı bir kedicikmiş.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-11-13, 14:25   #3

ilayda35 üyesinin avatarı

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

balkon güzeli pembe diliyle çok şirin balkonunuzda ona yer açmanız harika..elbette buna bir itirazım olamaz ama biraz ileriye dönük düşünmek lazım..kedi şuan yabani ama ilerde yaşadığı yer olan mekana bağlanacak.. balkonu evi benimseyecek kısacası..bu durumda anneniz çamaşır asarken rahatsızlık duyar mı? kedilerim dediğinize göre Pıtır.ın maailesinin yanındasınız bu durumda yazları 4 kedi rahatsızlık duyacaktır..sürekli tıslaşmalar,kedilerinizin gerginliği..balkon güzelinden pire yada hastalık kapabilirler..dediğim gibi kediler mekanlarına bağlıdır..kışın sorun yok ama yazıda düşünmek gerek..kedi dişiyse balkonda yavrulayabilir yazlıkta tel kapı arkasından Vanilya dışarıyı izlerken beslediğim kedide gelip içeriye bakmaya başladı..karşı karşıya geldiler benimki tıslayıp korkup saklanmıştı..beslediğim kedicik köfte.nin hiç umurunda olmadığı gibi benide içeri alınnn dercesine tellerin tepesine kadar çıkıp içeriye girecek yer arıyordu balkon güzeli şuan yabani olsada sizden zarar gelmeyeceğini anladığında uysallaşacaktır ama Pıtırgiller bu konuda ne düşünür işte orası muamma
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-11-13, 20:18   #4

Pıtırsonic Çevrimdışı

belden aşağı hizadan branda benzeri, sert kumaş ile kapamayı birbirlerini görmesinler diye düşündüm. dış taraftan kaparsam, dışarıdaki kedinin açmak için uğraşacağını sanmıyorum. yazın dediğim gibi sineklik kapalı şekilde kapıyı açık bırakıyoruz. örtü varken de birbirlerine zarar verecekleri şekilde problem olur mu ki

ilayda35, pire konusunu ben de sizin gibi düşündüm. balkona daha önceden de kediler geliyordu. yaz aylarında özellikle, çeşit çeşit kediler görüyoruz. onlardan da parazit bulaşabilme ihtimali var ve onları engellemem mümkün değil. balkonu kapattırmamız lazım gelmemeleri için. bu arada belirteyim, odada bulunmadığımız zamanlarda sineklik olsa da balkon kapısını açmıyoruz. yani kapı kontrollü şekilde açılıyor.

ailem de balkona yatak koyma konusunda hemfikir. sevebilse sevecek bile annem de kedi yanaştırmıyor kendine. kedi oradayken rahat rahat çamaşırını da asıyor, zaten kedinin de kendine bulaşılmadığı sürece pek umurunda değiliz yalnız bulaşıcı rahatsızlıklar konusunda pek fikrim yok. kedi mahallemizin kedilerinden olduğu için her gün görüyorum. iştahsızlık, halsizlik gibi şeyleri yok. belirtisi olmayan bulaşıcı hastalık var mıdır acaba? ishal olup olmadığını bir de hiç bilmiyorum, onu bilme imkanım da yok gibi.. iç/dış parazit sıkıntı olmaz. olmadı yaza kadar yanaşabilirsem damla ve iç parazit uygulaması yaparım ama bilmediğim, belirtisiz gelişebilecek bulaşıcı rahatsızlık var mıdır?

bir de normal sineklerden koruma amacıyla binaların dış cephelerine sıkılan ilaçlar oluyor. benzeri şekilde pirelerden koruma amaçlı kedilere değil, balkona sıkabileceğim ilaç var mıdır?

bunun dışında bir de siyah beyaz misafirimiz var ama grili olan onu pek sokmuyor. şimdiden sahiplenmiş balkonu. cinsiyetine bakabilsem bir de süper olacak az önce eve gelirken de arabanın altından bakıyordu, balkonda değil diye üzüldüm. benimsedim iyice kediyi

bsk tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
aslında kapalı olursa daha sıcak olabilir ama korkacaksa girmeyebilir. kutuyu çok yükseğe koymayın en azından balkon betonunu geçmesin rüzgardan daha iyi korunması açısından. sinekliğin yarı belinden aşağı bir örtüyle kapatmak işe yaramaz gibi geliyor. çünkü kediler zeki hayvanlar benim kedim balkon perdemi kenara çekip dışarıyı izliyor. ama eğer açamıyorlarsa sıkıntı olacağını sanmam. Şanslı bir kedicikmiş.
kutuyu dediğiniz gibi yere koyacağım. balkon demirlerinde de branda vardı ama eskidiği için attık. fırsat bulup yenileyince daha da korunaklı olacak. koliyi baya yüksek tutacağım. arka kısmından ürkmeden kaçabilir diye oyuğu da oradan açayım diyorum. yalnızca üstü açık olacak. yağmur girebiliyor balkona, bu yüzden üstünü tam kapamadan bir şeyler düşünmem lazım. dışını çöp poşetiyle kaplarsam devamlı yenilemek zorunda kalmam koliyi ama üzerini tam kapamadan nasıl yağmurdan korunaklı hale getireyim bilemiyorum. bu konuda da önerilere açığım

mesajlarım biraz uzun uzun oldu, kusura bakmayın. silip silip kısaltmaya çalışıyorum ama sanki atlıyormuşum gibi geliyor, kısaltamıyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-11-13, 09:47   #5

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

kapının kontrollü şekilde açılması iyi çünkü tel kapıya branda bile gerseniz tıslaşmalar ve gerginlik kesinlikle olacak..kedileriniz açık olduğu sürece kapıdan ayrılmazlar zaten aslında aşısız sokak kedisiyle ev kedisinin yakın temasta olmasını tehlikeli buluyorum..kedim size anlattığım şekilde bir kez karşı karşıya geldi ve hem korktuğu için hemde herhangi bir hastalık kapabilme olasılığına karşılık bir daha tekrarlanmamasına özen gösterdim..sokak kedilerinde fip,göz akıntısı,ishal,çeşitli viral enfeksiyonlar olabiliyor bildiğiniz üzere..tabii ki hasta bir kedi kolay ayırt edilebiliyor ama evdekileri riske atmaya gerek var mı düşünmek lazım..diğer taraftan bir kedinin korunaklı ve sıcak bir yatakta kışı geçirmesi çok iyi olacak..kişisel görüşüm sokak kedileri sokakta,bahçede bakılabilir ama veteriner hekim görmeden ve aşılanmadan ev kedilerinden uzak tutulmalı.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-11-13, 10:29   #6

Pıtırsonic Çevrimdışı

haklısınız, başka biri konu açsa yazdıklarınıza benzer bir yorum yapardım aslında. işte birebir görünce araya duygular da giriyor ya.. burada daha önce sokakta beslediğim kedilerden birini, mama koyduktan bir kaç saat sonra ezilmiş halde buldum. çok işlek bir cadde ama kedi de çok fazla.. aynı şeyi yaşarsam, kesinlikle kendimi suçlarım ve bunun vicdani yükü de çok büyük olur.

hiç yüksek bir katta oturmadım, öğrenciliğim boyunca da giriş katındaydım. dolayısıyla pencere önüne kediler geliyordu. güneş açısından şanssız bir ev olduğundan panjur da yaptırmadık.. aslında alçak katlarda oturanlar için her zaman bu tür tehlikeler var. tamamen dışarıya kapamak gerekiyor başka hayvanların gelmemesi için. düşündüğümde ben o kediyi her gördüğümde kovarsam, balkona gelmekten vazgeçer. ama başka kediler de gelmeye devam eder ve onlarda da hastalık olabilir. bunun yerine onu kovmayıp yatak yaparsam, yakınlaşmayı başarabilirsem veterinere götürürüm. o da balkona başka kedi sokmaz, dolayısıyla yine daha kontrollü olur. bütün bu hastalık ihtimallerini düşünüp bu kanıya vardığım için kesin kararım başından beri kediye yer yapıp hem kışı güvenli geçirmesini, hem de olumsuz bir durumda sığınabileceği alan olmasını sağlamak. konuyu açma sebebimse, alabileceğim önlemlerin tümünü aldığımdan emin olmak istiyorum. bu şekilde kedilere bakan çok insan var. özellikle giriş veya kotlarda oturanlarda görüyorum, sineklik yapıp dışarıdaki kediler için delik açıyorlar ve ev kedileri evdeyken sokaktakiler de balkonda kalıyor. forumda bu şekilde bakan biri olsaydı aslında, karşılaştıkları olumsuzlukları öğrenmem iyi olurdu..

öğleden sonra yatağı hazırlayıp bir deneyeyim bakayım. bahsettiğim, balkona sıkıp pireleri uzaklaştırabileceğim türde bir sprey ya da uygulama var mı bildiğiniz? yarın petshoplara da soracağım ama marka önerisi olsa iyi olur tabii.. bir de kolinin üst kısmını tam olarak kapamadan yağmurdan etkilenmeyecek hale nasıl getirebilirim? fotoğraf çok detaylı değil ama görünen duvarın yan kısmından giriyor balkona. yani kolinin giriş-çıkış kısmı ters tarafta duracak ki bizi gördüğünde gitmek isterse ürkmeden kaçsın.

konuyla ilgili olumlu/olumsuz her türlü görüşe de açığım. bu şekilde daha çok fikir almış oluyorum ve en azından başka nelere karşı önlem almalıyım, onu kestirebiliyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-11-13, 10:43   #7

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

bolfo adında pire tozu var bildiğim..bazıları bahçe kedilerinin yattığı yerlere serpiyorlar ama ben denemedim.. sprey markası bilmiyorum evcil hayvanların üzerine sıkılan pire kovucu spreylerden satın alabilirsiniz fakat balkonda etkili olur mu yada ne kadar etkili olur fikrim yok..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-11-13, 00:18   #8

Pıtırsonic Çevrimdışı

koliden yatağı fırsat bulup yaptım sonunda. yarın yerleştireceğim. yağmurlar da başladı zaten, artık umarım yağmur girmeden yatar içinde. bugün çuval içinde kargo gelmişti, ptt'nin sert çuvallarından. dibine onlardan da koyacağım, üzerine kullanılmayan banyo perdesinden ve en üstüne de yumuşak örtüler koyup sevip sevmediğine bakacağım artık. fikir vermesi açısından fotoğraflarını da paylaşıyorum. yağmurun girip girmemesine ve kedinin rahatına göre eklemeler yapabilir ya da tümden atıp değiştirebilirim. biraz az malzemeli oldu bu, çok içime sinmedi ama idareten fena da olmadı gibi.. murphy kutuyu pek bir sevdi

sonunda kedimizin cinsiyetini öğrenebildim. işveli cilveli bir hanımefendiymiş kendileri hatta mama verirken baya da bir sevdirdi. severken çok korkuyor ama kendisi yaklaşıp sürtünüyor, bol bol da yüksek tondan miyavlıyor ayrıca tahminim, en fazla 6-7 aylık bir kedi. mercimek hanım diyoruz kendilerine artık. annem geçen gün murphy'ye söyleniyordu. "sen evde üşüyüp nezle oluyorsun, hayvancağız nemli çarşafların üzerinde uyuyor. o bile ona sıcak geliyor" diye. bu yüzden her gördüğümde kucaklayasım geliyor mercimek hanımı, ona çok büyük sevgi duyuyorum. paylaşmadan edemedim
Eklenmiş Resimler
balkonda kedi-20131126_222104jpg  balkonda kedi-20131126_222019jpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-11-13, 09:57   #9

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Öncelikle yeni kedin hayırlı olsun sevgili pıtırsonic yaptığın gerçekten çok güzel..Ama tabi riskleri de evdeki kediler açısından. Ben öyle tahmin ediyorum ki bu kedi yabani de olsa zamanla eve girmek ve sizin kediniz olmak isteyecektir. Şimdilik hastalık ve pire gibi sorunlardan dolayı mümkün olduğu kadar uzak tutmalısın .Branda biraz çözüm ama pire gibi şeyler oradan geçebilir hatta yumurtası sizin ayaklarınızla eve dahi girebilir .Birde kedi dişi demişsiniz hamile olabilir mi ? Belki de doğum yapacak bir yer arıyor. Yuva konusunda önerim ise karton değil ama marketlerin plastik büyük kasaları oluyor onlardan temin edebilirsen bir tanesi yada ikisini üst üste koyarak sonrada girecek bir yer yaparak yağmurdan kardan daha iyi koruyabilirsin .Kasanın etrafını kalın naylonla sararsan hatta yapabilirsen dış cephe yalıtım malzemesi ile kapatırsan daha korunaklı olur. Aklıma gelenler bunlar kolaylıklar diliyorum

Bu konu en son " 27-11-13 " tarihinde saat 12:46 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-11-13, 14:46   #10

Pıtırsonic Çevrimdışı

öneriler için teşekkürler. şu sıralar hem sağlık problemleri, hem de yoğunluktan dolayı planladığım hiçbir şeyi tam olarak yapamadım bu yüzden malzeme toparlama ve güzel bir yuva yapmak çok mümkün olmadı. en azından idareten kullansın bunu bir hafta. söylediğiniz gibi plastik kasalardan bulmaya çalışacağım ve en kısa zamanda yaptığım geçici yuvayı kaldırıp doğru düzgün sıcaklık sağlayacak bir şeyler bulmaya çalışacağım.

kedinin üzerinde pire görmedim. iç parazit ihtimaline karşı hap vereceğim. biraz yakınlık kurayım, özellikle yaza doğru dış parazitini de yapacağım ve aşılarına yine yakın bir zamanda başlatmayı düşünüyorum. hamile değil ya da çok yenidir, ondan anlaşılmıyordur. bir ara sahiplendirsem mi diye düşündüm ama her gün düzenli maması koyuluyor, yatacak yeri de var. daha çok ihtiyacı olan kediler var diye düşündüm. fikirler için tekrar teşekkürler, not edip yeni yuvayı hazırlarken mutlaka yararlanacağım.

bu da az önce yuvanın içinde çektiğim fotoğrafı. hiç yabancılık çekmedi, hemen alıştı yuvaya o kadar tatlı bir yüzü var ki, uyuyor diye kıyamadım uyandırmaya. o yüzden çekemedim ama uyanıkken yakaladığımda mutlaka çekeceğim
Eklenmiş Resimler
balkonda kedi-dsc_0685jpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-11-13, 11:05   #11

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

hastalık riski taşıyan ve aşısız hayvanlar evdekilerden uzak tutulmalı diyerek büyük konuşmuşum..tek gözü kör 20 günü aşkın süredir yayında olduğu halde kimsenin almadığı bir kedi ilanından haberdar oldum kayıtsız kalamadım ve kediyi alıp veterinere götürdüm..4 aylık gibi görünüyor ama 6 aylıkmış..bakımsızlıktan gelişememiş..kör olan gözde yoğun bir akıntı var..tabii diğer gözede viral enfeksiyon geçtiği için o gözdede akıntı mevcut ve bu gözdede görme kaybı var..soğuk algınlığı var ve kulaklarının üstü mantar kaplı..parazitlerini yaptırdım..gözlerine merhem,soğuk algınlığı için şurup,mantarı içinde solüsyon verildi..kendini toparladıktan sonra kör olan gözdeki iltihap temizlenip, gözün dikilmesi gerekiyor..yuva bulması için umudum var mı kesinlikle yok..sağlam kediler bile yuva bulamazken neredeyse bir aydır ilanı dönen bir kediyi kimse almadıysa bundan sonrada alacaklarını sanmıyorum..şuan tek isteğim tüm rahatsızlıklarından kurtulması..sorunu çok olduğu için aksatmadan ilaçlarını uygulamak gerekiyor..kimseye güvenemeyeceğimden zaten alanda olmayacağından kedicik bende..
Mercimek hanımın yuvasını benimseyip tatlı rüyalara dalmasına mutlu oldum..darısı tüm evsizlerin başına..eklemeden geçemeyeceğim..LÜTFEN SATIN ALMAYIP SAHİPLENİN..SOKAKTAKİLERİN SİZE İHTİYACI VAR..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-11-13, 11:22   #12

Pıtırsonic Çevrimdışı

ihtiyacı olan bir kedinin daha emin ellerde olmasına çok sevindim gerçekten çok çok geçmiş olsun, umarım düzelir bir an önce. yuva bulamazsa sanıyorum sahiplenmeyi düşünüyorsunuz? ev kedilerine ölümcül hastalıklar olmadığı sürece hastalık bulaşsa bile, zaten gözetimimizde olduklarından ufak bir tedaviyle halledilir diye düşünüyorum. grip olmayalım diye kimseye yaklaşmamak gibi oluyor diğer türlüsü, ya da bana öyle geliyor. bu konuda eskiden çok panik olurdum ama artık o kadar paniklemiyorum.

kediyi eğer sahiplendirmeyi düşünüyorsanız linki bana da atarsanız, paylaşayım. izmir'de bir kaç arkadaşım da var, belki sahiplenen birileri çıkar. ne yazık ki hala daha "şu ırkı istiyorum, gözü kaşı böyle olsun" diye bir çok konu görüyorum. kedilerimi veterinere götürdüğümde de ilk sordukları cinsleri oluyor. hatta geçen ay kontrole gittiğimizde yanımdaki bayanın kedisi cinsti. gelen 3. bayan benimkine şöyle bir bakıp diğerine "aa bak, bu cinsmiş. hanimiş ne tatlı" nidalarıyla kediyi bağrına bastı, tüm soy kütüğünü sordu kedinin. benim kaldırım gülü kızım pek rağbet görmedi benimkine de cins uydurmaya çalıştı, inatla "cins değil" dedim. benim için tüm kediler cins olsa da cins değiller. bunun baya bir muhabbetini döndürdük ama bir yandan da ne acı, 21. yy'da hala daha ırk ayrımı yapan insanlar var ve bu yaptıklarını ölümüne savunuyorlar. sanıyorlar ki sokaktakiler daha değersiz, daha az zeki, daha pis.

altını defalarca çizmek gerek:
ilayda35 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
LÜTFEN SATIN ALMAYIP SAHİPLENİN..SOKAKTAKİLERİN SİZE İHTİYACI VAR..
sokaktakilerin verilen ufacık ekmek parçasına bile ihtiyaçları var. lütfen kimse onları görmezden gelmesin.. evinize alamıyorsanız bile en azından mama koyun, hasta olanları veterinere götürün. bağış kampanyalarıyla ücretini alan, hatta bu şekilde girişimde bulunan pek çok veteriner var. siz yeter ki ölüme terk etmeyip veterinere götürün.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-11-13, 12:50   #13

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

manevi olarak tek kediye bakabileceğimi düşünüyorum ama öte yandan yuva bulma umudum yok..bir arkadaşım resimsiz ilan vermiş..dönen iki kişi olmuş..birincisi izmirde okuyan bir öğrenci..kimse üzerine alınmasın ama şuan öğrenciye versem ilaçlarına,veteriner kontrolüne yetemez..hadi ona yetti diyelim..kedinin gözünden operasyon geçirmesi şart çünkü bu operasyon yapılmazsa sürekli iltihap akacak..diğer yandan kısırlaştırılması gerekli ki ergenliğe girmek üzere olan bir kedi..ilk aşıları olacak..bunları öğrenci karşılayamaz..diğer isteyen erkek iran kedisi olan bir bey..kısırlaştırılması zamanı gelince(!) yapılır demiş..şuan zamanı kısırlaştırılma şartıyla verilecek dediği an adamdan bir daha ses çıkmamış..doğurtup başından atacaktı..şuan alacak kişi için oldukça masraflı olacak,göz ameliyatı,kısırlaştırılması,ilk aşıları..insanların hasta kediye kaba tabirle para dökmektense cins kedi alırım mantığı olduğu için umudum yok..kendi kedim Vanilya bile 3 defa yuvalanmış her defasında kapı dışarı edilmiş..o yüzden sanırım yuvalandırma konusunda özelliklede bakıma muhtaç bir canın yuvalanmasında oldukça hassas davranıyorum..biliyorum yuva olan kimseden yüzdeyüz emin olamazsınız fakat gözgöre görede öğrenciye yada içime sinmeyen birine verme taraftarı değilim..yuvalandırmak için yardım talebinize mutlu oldum çok çok teşekkür ederim..şuan varolan problemleri geçsin biraz toparlansın duruma göre yardım talep edeceğim..panik olma durumuma gelince..açıkçası şimdi Vani durduk yere göz akıntısına,mantara yada gribe ve bilemeyeceğim herhangi bir hastalığa bu kedi yüzünden yakalanırsa hem üzülürüm hem kendimi suçlu hissederim ama sırf bu yüzdende bu muhtaç canı görmezden gelemezdim..facete 1 aya yakın ilanı dönen ve yüzlerce paylaşım alan bir kediyi kimse mi görmedi?? bir kişi kayıtsız kalmasaydı belki sağlam gözde hiç hasar oluşmayacaktı..resimde çok net görülmesede sol tarafta görünen göz tamamen içe göçmüş durumda bir çukur..geçmiş olsun dilekleriniz içinde teşekkürler..kediciğin sağlığına kavuşması için elimden ne gelirse yapıyorum ve yapacağım..
Eklenmiş Resimler
balkonda kedi-fotografjpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-11-13, 20:41   #14

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Yapımı kolay ve maliyeti düşük paylaşmak istedim..

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-11-13, 21:12   #15

Pıtırsonic Çevrimdışı

hulya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yapımı kolay ve maliyeti düşük paylaşmak istedim..
fikre bayıldım herhalde silikonlayıp kenarlarını delerek kelepçelemişler. çok da sağlam olur. dikdörtgen leğen alıp bu şekilde yapsam, etrafını strafor kaplasam, straforla leğen arasındaki boşluklara da gazete buruşturup koysam baya sıcak tutar herhalde. dışı da naylon kaplanır.. bu şekilde sizce market kasasıyla eşdeğer yalıtım sağlanır mı, yoksa plastiği daha kalınsa market kasası mı bulmaya çalışayım? paylaşım için çok teşekkürler
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları