Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 19-04-15, 22:31   #1

Chikai Çevrimdışı
Exclamation Bacağının Mikrop Kapmaması İçin...

Merhabalar, önceki konumdan muhtemelen bilenleriniz vardır ama konuyu özetliyeyim. çarşamba günü yolda kanlar içinde 15-20 günlük bir yavru buldum. sorunlarını falan hallettik. fakat az önce öyle bir şey fark ettim ki, hala şokun etkisindeyim. veteriner kediye tekme atıldığını söylemişti. ondan mı bilmiyorum. az önce kokusu azıcık gitsin kabuklaşmış antibiyotik kalıntıları temizlensin diye üzerini bezle siliyordum. kabuklaşmış yerlerden birini üzerini sildim. tam sol ön patisinin kürek kemiğine denk gelen yeri. ayağıyla alakalı bir konu açmıştım, sol ön patisine basmıyor diye, sanırım bu yüzdenmiş. kedinin kürek kemiğinden gövdeyle bacak birleşiminin az aşağısına kadar olan bölüm, tamamiyle yırtılmış. kocaman bir yırtık var. suyla kabuklaşmış yeri açtığımda gördüğüm şey pespembe bir et ve kedinin hareket eden kemikleriydi. ne yapacağımı bilemedim, şokla tüyleri geri tarayıp birbirine yapıştırdım ve kediyi yerine geri bıraktım. arkadaşlar, lütfen yardım edin, sabah veteriner kuzenim gelecek, sabahtan beri hayvancağız güzelce yemek yemiyor, sürekli ağlıyor. annem acıyordur bir yeri diyordu da inanmıyordum. sabaha kadar yarasının mikrop kapmaması için neler yapabilirim? onu kaybetmek istemiyorum, özellikle geceleyin başında o kadar bekleyip ölmemesi için binlerce kez dua ettikten sonra...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-15, 12:07   #2

Gamzelinka üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Gamzelinka Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Bacağının Mikrop Kapmaması İçin...

Bana veterinerim açık yaralar, mikrobik durumlar için (tırnak kesiminde yaşanan sorun, ufak yaralanma, akne vs için) bactroban sürebilirsin demişti. Bactroban bizlerin de kullandığı antibiyotikli bir krem. Ama sizin sorun daha ciddi birşey belli ki. İşe yarar mı bilemedim. Ama denenebilir gibi. Lütfen sakinliğinizi koruyun ve veteriner ile konuşun bunları. Biz buradan sadece tecrübe paylaşıp kalbimiz yettiğince moral verebiliriz. Gelişmeleri paylaşın lütfen.. Yanınızdayız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-15, 12:32   #3

vivelaamour Çevrimdışı

Of valla sizin durum ağlatacak beni ne kadar büyük bir özveri tebrik ederim. Biz de forum olarak merak dder olduk ama inancım bu yönde kedicik tutunacak hayata. Veteriner arkadaşınız geldi mi ? Bizim de kedimiz kızışma döneminde balkondan atlamış bir hafta gelmemiş ve arka bacağında kocaman bir kesikle dönmüştü. Babam her gün sabah akşam antibakteriyel pomad sürüyordu, veteriner önermişti. Kısa sürede iyileşti. Siz de kullanabilirsiniz sanıyorum ama önce bir doktor görsün. Kemik gördüm diyorsunuz çünkü bizi haberdar edin ne olur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-15, 12:42   #4

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

korkmayın düzenli pansumanını yapın mutlaka iyi olacaktır bakın bu resimdeki bizim bahçede beslediğimiz çirkin kızımız köpek tam karın bölgesinden tutmuş ama bir şekilde kızım kurtarmış kendisini kocaman diş içeri ve büyük bir alanda doku kaybı vardı 4 kere dişik atıldı alan büyük olduğu için bir türlü tutmuyordu dikişler. sonuncusundada yine dikişleri attı bu defa annem ben asla bir daha dikiş attırmam mahvoldu hayvan dedi. hiç iyileşemeyecek gibi geliyordu bize çünkü nerdeyse iç organları bile görünüyordu ve bu resimde görünen kısım yaranın bir kısmı göbek tarafında hiç deri yoktu memeleri falan kalmamıştı
sabah akşam rif ampül kırıp döktük bir doktor tanıdığımız onun dokuları yenileyeceğini söylemişti bizde aynen onun dediği gibi yaptık çok zaman aldı kapanması fakat 2 ay sonra yavaş yavaş doku oluşmaya başladı ardından doku oluşan yerlerde deri oluştu deri oluşan yerlerde tüyler çıkmaya başladı ve bizim çirkin kızımız 5 ayda toparladı kendini
sizde mutlaka bi veterinere danışın rif ampülüde sorun mikrop kapmaması için veteriner bize sarı bir toz vermişti onu sulandırıp enjektörle yarayı her sabah yıkıyorduk mutlaka sizede böyle bir şey verecektir.
sadece sabır gerekiyor kolay değil 5 ay geçirdik biz ve hergün umudumuz dahada azalıyordu ama benim annem gibi bir dayanağım var yanımda umudunu hiç yitirmedi ve sonundada başardı
Eklenmiş Resimler
Bacağının Mikrop Kapmaması İçin...-img_1973jpg  

Bu konu en son " 20-04-15 " tarihinde saat 12:45 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-15, 12:57   #5

vivelaamour Çevrimdışı

GÜNEŞ-EYLÜL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
korkmayın düzenli pansumanını yapın mutlaka iyi olacaktır bakın bu resimdeki bizim bahçede beslediğimiz çirkin kızımız köpek tam karın bölgesinden tutmuş ama bir şekilde kızım kurtarmış kendisini kocaman diş içeri ve büyük bir alanda doku kaybı vardı 4 kere dişik atıldı alan büyük olduğu için bir türlü tutmuyordu dikişler. sonuncusundada yine dikişleri attı bu defa annem ben asla bir daha dikiş attırmam mahvoldu hayvan dedi. hiç iyileşemeyecek gibi geliyordu bize çünkü nerdeyse iç organları bile görünüyordu ve bu resimde görünen kısım yaranın bir kısmı göbek tarafında hiç deri yoktu memeleri falan kalmamıştı
sabah akşam rif ampül kırıp döktük bir doktor tanıdığımız onun dokuları yenileyeceğini söylemişti bizde aynen onun dediği gibi yaptık çok zaman aldı kapanması fakat 2 ay sonra yavaş yavaş doku oluşmaya başladı ardından doku oluşan yerlerde deri oluştu deri oluşan yerlerde tüyler çıkmaya başladı ve bizim çirkin kızımız 5 ayda toparladı kendini
sizde mutlaka bi veterinere danışın rif ampülüde sorun mikrop kapmaması için veteriner bize sarı bir toz vermişti onu sulandırıp enjektörle yarayı her sabah yıkıyorduk mutlaka sizede böyle bir şey verecektir.
sadece sabır gerekiyor kolay değil 5 ay geçirdik biz ve hergün umudumuz dahada azalıyordu ama benim annem gibi bir dayanağım var yanımda umudunu hiç yitirmedi ve sonundada başardı
Çok geçmiş olsun sabırla iyi etmişsiniz meleği ah şu sokak köpekleri
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-15, 13:01   #6

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

vivelaamour tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çok geçmiş olsun sabırla iyi etmişsiniz meleği ah şu sokak köpekleri
teşekkürler köpekler bir çok kedimizi bizden aldı ne yazık ki
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-15, 13:03   #7

Lenkaran
SiyaM And Van Cat Çevrimdışı

Gecmiş olsun ! Chikai senin soruna crvap veremem cunku cook sukur ben hep bahcede kedi besledim ve hic oyle hastalik kan man gormedim ! O yuzden caresinide bilmiyorum ! Inşallah 1 ay sonra vede besliyecegim kedimdede bu sorunlar olmaz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-15, 16:04   #8

Chikai Çevrimdışı

GÜNEŞ-EYLÜL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Geçmiş olsun sizlere Umarım başınıza bir daha böyle bir şey gelmez... Fakat bizim durumumuz çok daha kötü. sanırım benim kedimide köpek ısırmış, çünkü bir tekmeyle böyle büyük bir yara oluşması mümkün değil. yarası da şöyle ki, derisi var, yaranın üzerinde sadece bir kesik gibi görünüyor. tüyler kanla kuruyup birbirlerine yapıştığı ve deriyi yerinde tuttuğu için bir şey olmamış herhalde. fakat işte dün gece o kurumuş yeri taradığımda derisi ayrıldı ve arkaya doğru düştü. acayip büyük bir yara. bildiğiniz tüm eti, derisi kalkmış. bacağında gördüğüm tek şey kemikleri, eklemleri falandı. kemiklerin üzerinde ne et vardı ne bir şey. veteriner kuzenim de geldi bu arada, o da rahatsızlandığı için şuan dinleniyor, akşama ailecek götüreceğiz kediciği. sen yaraya dokunma dediği içinde hiçbir şey yapamıyorum, ağlamasın diye ses çıkarmadan başında bekliyorum sadece bu arada hepinize teşekkür ederim, beş gündür o kadar çok ilgilendiniz ki bizimle ki açıkçası bu kadar büyük bir yardım ve destek beklemiyordum. umarım iyileşecek kedicik. yani tüm derisi bedeninden ayrılmış durumda olmasına rağmen bu kadar sağlıklı, iyileşecek inşallah, umarım birkaç ay sonra da burada onun güzel haberlerini paylaşırım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-15, 16:09   #9

vivelaamour Çevrimdışı

Chikai tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Geçmiş olsun sizlere Umarım başınıza bir daha böyle bir şey gelmez... Fakat bizim durumumuz çok daha kötü. sanırım benim kedimide köpek ısırmış, çünkü bir tekmeyle böyle büyük bir yara oluşması mümkün değil. yarası da şöyle ki, derisi var, yaranın üzerinde sadece bir kesik gibi görünüyor. tüyler kanla kuruyup birbirlerine yapıştığı ve deriyi yerinde tuttuğu için bir şey olmamış herhalde. fakat işte dün gece o kurumuş yeri taradığımda derisi ayrıldı ve arkaya doğru düştü. acayip büyük bir yara. bildiğiniz tüm eti, derisi kalkmış. bacağında gördüğüm tek şey kemikleri, eklemleri falandı. kemiklerin üzerinde ne et vardı ne bir şey. veteriner kuzenim de geldi bu arada, o da rahatsızlandığı için şuan dinleniyor, akşama ailecek götüreceğiz kediciği. sen yaraya dokunma dediği içinde hiçbir şey yapamıyorum, ağlamasın diye ses çıkarmadan başında bekliyorum sadece bu arada hepinize teşekkür ederim, beş gündür o kadar çok ilgilendiniz ki bizimle ki açıkçası bu kadar büyük bir yardım ve destek beklemiyordum. umarım iyileşecek kedicik. yani tüm derisi bedeninden ayrılmış durumda olmasına rağmen bu kadar sağlıklı, iyileşecek inşallah, umarım birkaç ay sonra da burada onun güzel haberlerini paylaşırım
Canım iki ön patisi kesilmiş halde sokağa atılmış ve o halde üç gün kalmış Umut kediyi hatırla. Onca kesiğe, kan kaybına nasıl da direndi ve şimdi tosuncuk bir kedi Kedicik sadece çok küçük ve annesiz tek eksiği o ama inan iyi olacak ve hatta sen bizimle fotoğraflarını paylaşacaksın buradan
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-15, 16:10   #10

Chikai Çevrimdışı

inşallah öyle olacak, bacağının tedavisine başlayıp üzerini bir güzel yıkadığımda ilk iş fotoğraflarını paylaşmak olacak
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-05-15, 12:21   #11

Yalova
Beerbender Çevrimdışı

Çok geçmiş olsun! Mars'ın ayağında yara var yine, yine aynı ayak Allahım! Bactroban süreceğim ben de şimdi yukarda okudum. Bal sür diyorlar ama..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-05-15, 12:22   #12

vivelaamour Çevrimdışı

Kedi sahibi kedisini kaybetti....
Kedinize de geçmiş olsun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-05-15, 12:26   #13

Yalova
Beerbender Çevrimdışı

Of umut dolu mesajları görünce kurtuldu sanmıştım ben
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-05-15, 12:33   #14

vivelaamour Çevrimdışı

Beerbender tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Of umut dolu mesajları görünce kurtuldu sanmıştım ben
Yok dayanamadı, çok küçüktü ve anneden ayrı olunca kurtaramadılar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-05-15, 13:22   #15

Yalova
Beerbender Çevrimdışı

Bactroban aldım ve sürdüm ben de az önce, ama saramadım, kavga ettik her yerimi çizdi eşşoleşşek!! gidip tasmasını kaybettiği leş gibi olduğu yetmiyomuş gibi bi de çizik atıyor bana :P neyse şimdilik kremi sürdüm gönderdim, 2 kişilik ittifak kurmam lazım sarabilmek için..
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları