Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 03-05-13, 18:09   #1

bahçelievler
Tayfun Kazancı Çevrimdışı
Varsayılan Artık Son Noktadayım. kedim ısırıyor

yaklaşık 3 aylıkken sokakta ölmek üzereyken bulduğum ve aşılarını yaptırıp evime aldığım kedimi 7. ayında kısırlaştırma kararı aldım ve bir veterinere götürdüm dişi kediyi sağ tarafından açtıkları için ameliyatı gerçekleştiremediler ve yarayı kapattılar daha sonra yara açıldı başka bir veterinerde yeniden diktirdik buda yeniden açıldı eriyen iple dış yarayı dikmişler. daha sonra daha iyi bir veteriner bulduk ve bu sefer pens atarak yarayı iyileştirdik fakat kedimin bu süreçte piskolojisi bozuldu ve daha agrasifleşmeye başladı evden her çıktığında nereye gidersek gidelim deliriyor. sevmeye çalıştığımda ısırıyor elimi yanaştıramıyorum. bu gün tasmasıyla dışarı çıkardım biraz ot yesin diye geri almaya çalıştığımda son zamanlarda moda olan yılan tıslamasıyla pençe atıp elimi kolumu her yerimi yaraladı. eve geldiğimizde ise tasmasını çıkarırken dişlerini geçirdi ve bende o sinir harbi ile vurdum şu an inanılmaz bir vicdan azabı yaşamakla beraber ne yapacağımı bilmez durumdayım. şu an yatağın altına sinmiş duruyor lazerle oynatıp gönlünü almaya çalışıyorum ama nafile. ne yapmam gerektiği ile ilgili bir çıkış arıyorum
Eklenmiş Resimler
Artık Son Noktadayım. kedim ısırıyor-563632_10151536853162988_1844498345_njpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-05-13, 20:13   #2

İstanbul (Avrupa Yakası)
zeki kız Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Artık Son Noktadayım. kedim ısırıyor

kediniz sürekli olan tedavilerden dolayı size olan güvenini kaybetmiş sizden korkuyor ve kendini koruma içgüdülerinden dolayı da saldırıyor size kediyi yeni tanımış gibi yeniden güvenini kazanmaya çalışmanızı öneririm
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-05-13, 21:09   #3

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Sabırlı olun hatta çok çok sabırlı olun .Kedinizin yaşadıklarından dolayı size olan güveni sarsılmış ve çok size çok kızmış. Vurmakla çok hata yapmışsınız .Hiç bir şey için onu zorlamayın hatta ilgilenmeyin rahat bırakın .Sadece tatlı tatlı yumuşak bir ses tonuyla konuşun ara sıra sevdiği yiyecekleri verin bir yaş mama gibi onu yerken hafif hafif başını okşayın .Aniden ısırıp saldırmaya kalkarsa bir oyuncak atın benim kedimde benim onunla oynamam için özellikle gece paçalarımı, çekiyor ellerime atlıyor, ayaklarımı ısırıyor ben öyle durumlarda ödül mamaları var çubuk şeklinde küçük bir parça önüne atıyorum onunla önce oynuyor sonra da yiyiyor. Bende uzaklaşıyor çok ısırırsa elime limon kolonyası sürüyorum o zaman uzaklaşıyor. O sizi tekrar sevecek güvenecektir ama sizin sabırlı olmanız lazım .Birde aklıma geldi sizi ameliyatla ilgili bir konu açmıştınız yarım ameliyat oldu demiştiniz. Ben bunu kendi veterinerime sormuştum o zaman yarım ameliyat nasıl olur diye . Yarım ameliyatların bir kısmında kızgınlık yaşıyor çifleşiyor ama yavru olmuyor demişti. Sizin böyle bir durum olabilirmi ? Hafif bir kızgınlık yaşıyor olabilir mi siz sinirlilik hali bana onu da anımsattı bence bunun üzerinde de durun bir veterinerinizle konuşun Geçmiş olsun kolaylıklar diliyorum

Bu konu en son " 03-05-13 " tarihinde saat 21:11 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-05-13, 14:11   #4

bahçelievler

evet hülya hanım zaten o ameliyattan çıktığından beri net bir kızgınlık yaşamadı yaşar gibi oluyor ama ohaykırırcasına miyavlamalar yok. elimle sevmeye çalıştığımda mırk gibi bir ses çıkarıyor önce şaşırmış gibi ve o kızgınlığa benzer tavırlara girişiyor göğüs uçları sertleşmiş ama kızgın gibi miyavlamıyor. ayrıca o bahsettiğinisz sabırlı olma durumlarını uzun zamandır deniyorum hiç bir şeyine ses çıkarmıyorum Hayır..!! bile demiyorum artık evde hiç bir kapıyı kapamıyorum eğilip yerde oynamaya çalışıyorum fayda yok. eve geldiğimde direk bacaklarıma yapışıyor bazen koltuktayken yanıma geliyor yatakta uyurken sabah göğsümün üzerinde buluyorum onu yanıma gelmesinde sıkıntı yok ama ısırıyor pençeliyor dayanamıyorum anlayamıyorum artık
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-05-13, 14:48   #5

cikcik üyesinin avatarı

Ankara
cikcik Çevrimdışı

ısırmalarına dayanamıyorum,bağırmalarına dayanamıyorum,tırmalamasına dayanamıyorum ve ona sinir anında vurdum.kedi işi sabır işi.herkes kedi ve evcil sahibi olmamalı.özellikle tahammülsüz ve sabırsız bir kişiliğe sahipse.kedim agresif davrandı hemen bende ona agresifçe karşışık vereyim.çok çok yanlış.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-05-13, 15:02   #6

Pıtırsonic Çevrimdışı

kedinizin tek bir mekanda güvenini kazanmasını bekleyin. zaten zorlu bir operasyon süreci yaşamış, bir içeri bir dışarı çıkarmayın kediyi. bırakın evin içinde öncelikle bulunduğu ortama güvensin ve zarar gelmediğini anlasın, dışarı çıkarmayı düşünürseniz sonrasında zaten çıkarırsınız. oyun oynatın, elinizden yemek verin, yumuşak sesle güzel şeyler söyleyin ama ilgilenmiyorsa da rahat bırakın ki psikolojisi toparlansın bu süreçte. her kedi kendini sevdirecek diye bir şey de yok, benimkilerden biri nefret eder ve her seferinde ısırır, ben de bu yüzden zorlamıyorum onu sevmek için. onun istekleri doğrultusunda hareket ediyorum. ısırmaya kalktığında da hayır veya yapma demeye devam edin ama VURMAYIN! olabildiğince ilgilenmeniz ve güvenini kazanmanız gereken döneminde tam anlamıyla kediciğe bir tekme de siz atıp vurmuşsunuz, bunun için olan sinirimi bi kenara bırakarak yazıyorum. cikcik'in yorumuna katılıyorum, sabırsız insanlar asla ne evcil ne de çocuk sahibi olmamalı. çocuğu hiperaktif olan anneler de devamlı dövsün madem. kedilerinin karakterleri bu şekilde olan bir sürü hayvan sahibi var ve ben de bunlardan biriyim, ben onu korumak için yanımda tutuyorum. bir de üstüne vurursam ne anlamı kaldı hayvan beslemenin.. son olarak; tahammül edemem, sinirlerime hakim olamam vs.. gibi şeyler düşünüyorsanız kesinlikle sahiplendirin. Zorlukla karşılaşınca hemen son noktaya gelmişsiniz, kedim düzelir mi demekten önce ben ona en iyi şartları sağlayabilir miyim, onu mutlu edebilir miyim, buna hazır mıyım sorularını kendinize sorup kararınızı o yönde verin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-05-13, 15:07   #7

bahçelievler

cikcik tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ısırmalarına dayanamıyorum,bağırmalarına dayanamıyorum,tırmalamasına dayanamıyorum ve ona sinir anında vurdum.kedi işi sabır işi.herkes kedi ve evcil sahibi olmamalı.özellikle tahammülsüz ve sabırsız bir kişiliğe sahipse.kedim agresif davrandı hemen bende ona agresifçe karşışık vereyim.çok çok yanlış.
hemen evrensele bağlama bir çıkış arıyorum bir sorunumuz var çözmeye çalışıyoruzki yazıyoruz. ahlak dersi vermene gerek yok ben kedimle her dakika birlikte yaşıyorum ve bir sürü zorluğa karşı geldik. kötü bir durum yaşadık diye kedi düşmanı ilan etmeyin. sanki hiç üzüntü yaşamıyor ve sürekli onu dövmek istiyormuşum gibi konuşmayın. yardımcı olacaklara soru sordum fırça atacaklara değil.

Bu konu en son " 04-05-13 " tarihinde saat 15:10 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-05-13, 15:23   #8

cikcik üyesinin avatarı

Ankara
cikcik Çevrimdışı

ben genel (sizin deyiminizle evrensel) bir uyarı yaptım.alınganlık göstermeniz yada yazdıklarımdan rahatsız olmanız umurumda değil.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-05-13, 19:46   #9

bahçelievler

Bir gün yeşilköyde kız arkadaşımla yürüyorum bilen bilir yeşilköy sahil boyunca kedi doludur. yavru bir kedi gördüm patisine olta iğnesi saplanmış kız arkadaşım beni orada bekleye dursun ben, annesi ve diğer bir çok kedinin içinde onu almaya ve ayağındaki iğneyi çıkarmaya çalıştım. önce annesi saldırdı bana sonra yavruyu aldığımda endisi tırmaladı beni elimden düşürdüm ama yine yakalamaya çalıştım.

o esnada kedi sever deli bir kadın geldi elinde sütle kedileri besliyordu. başladı bana sen nasıl adamsın nasıl erkeksin az delikanlı ol bi kediyi tutamadın demeye başladı sonra bana al o kediyi götür bir veterinere bakımını yaptır diye emir vermeye başladı. ya dedim sen hayvan seve seve insan sevmeyi unutmuşsun bana neden sataşıyorsun. kediye son bir hamlede yine annesinin hışmına uğradım ve kız arkadaşımın ısrarıyla ve o kadının sözlerinin bıkkınlığı ile oradan uzaklaştım.

şimdi burada bir sorunumuzu anlatırken kendinden geçip bize sataşacağınıza bu kediyle ilgili problemimi çözme aşamasında bir fikir verirseniz bu forumun kurulum amacına hizmet etmiş olursunuz. insanların hatalarını ve bu hataların farkında olup buna çözüm aramaya geldiklerinde böyle tepkilerle karşılaşmaktan korktukları gerçeğini unutmayın.

lütfen konu başlığıma artık yazmayın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-05-13, 22:17   #10

bahçelievler

Anlattıkların karşındakinin anladığı ile sınırlıdır wixmore dostum. bu insanın beyni farklı bir düzeyde çalışıyor kendisi olayları kurgulayıp sonra o kurgu üzerinden olaya tepki veriyor. örneğin;

sana avukatmısın diyor
sonra avukat olduğuna inanıyor
sonra madem avukat neden doğru yazım kurallarına uymuyor diyor
başlıyor imla yüzünden fırçalamaya.

yeşilköydeki kadın bu işte

pıtırsonic senin çözüme odaklı yazılarını farkındayım bu sözlerim cikcikse zaten.

Bu konu en son " 04-05-13 " tarihinde saat 22:21 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-05-13, 22:23   #11

İzmir
DicleDicle Çevrimdışı

Tayfun Bey, Hülya Hanım ve Zeki Kız'a katılıyorum. Zor bir süreç atlatmış kediniz ve bazı kediler acıyı zor unutuyor. Psikolojisi bozuk belli ki.Kendinize de kedinize de zaman tanıyın.Hepimizin hatalar yapıyoruz hayatının her alanında,her şey insanlar için.Pişmansınız ve tekrarlamayacaksınız belli ki.Geriye değil ileriye bakın.Güven sorununuzu sevgiyle çözeceğinizi düşünüyorum.İyi haberlerinizi iletin lütfen.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-05-13, 22:59   #12

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Tayfun Kazancı tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
evet hülya hanım zaten o ameliyattan çıktığından beri net bir kızgınlık yaşamadı yaşar gibi oluyor ama ohaykırırcasına miyavlamalar yok. elimle sevmeye çalıştığımda mırk gibi bir ses çıkarıyor önce şaşırmış gibi ve o kızgınlığa benzer tavırlara girişiyor göğüs uçları sertleşmiş ama kızgın gibi miyavlamıyor. ayrıca o bahsettiğinisz sabırlı olma durumlarını uzun zamandır deniyorum hiç bir şeyine ses çıkarmıyorum Hayır..!! bile demiyorum artık evde hiç bir kapıyı kapamıyorum eğilip yerde oynamaya çalışıyorum fayda yok. eve geldiğimde direk bacaklarıma yapışıyor bazen koltuktayken yanıma geliyor yatakta uyurken sabah göğsümün üzerinde buluyorum onu yanıma gelmesinde sıkıntı yok ama ısırıyor pençeliyor dayanamıyorum anlayamıyorum artık
Kedilerin hafızaları çok kuvvetli oluyor ve yaşadıklarını kolay kolay unutmuyor . Benim kedim 3 aylık civarında bana geldi ama ailemize 20 günlük girdi. İlk 3 ayında bulunduğu evde bir kez bir akşam şiddet gördü ve aynı akşam gece saat 11 de bize geldi. minnoş o kadar yaramaz bir kediydi ki evin beyin aynı sizin gibi bir anlık sabırsızlığından kedinin girmemesi gereken yerden çıkaramayınca sert bir şekilde çıkarınca evin hanımı apar topar bütün eşyalarıyla bize getirdi İstemeden aynı sizin gibi hatta günlerce '' ben bunu nasıl yaptım hem kedimi kaybettim artık benim değil hem onun canını yaktım ''diye üzüldü. Bize her geldiğinde mama getirir oyuncak getirir hatta çok sevdiği mamasın sırf gönlünü almak için kendisi verir ve aradan 2,5 sene geçti minnoş onu halen gördüğünde yüz vermez hatta uzaktan yüzüne kötü kötü bakar .Onu gördüğünde yüzü nasıl bozuluyor anlatamam .Bunu şunun için anlattım yaşadığı zor günlerin nedeni siz olarak görüyor ve bir anlık sabırsızlığınızın yaratığı olumsuzlukların size dönüşü daha ağır olur. Ayrıca şu da belli ki hafif kızgınlık geçiriyor. Bazı kediler kızgınlık yaşadıktan sonra kısırlaştırılırsa o biraz alışkanlık yapıyor ve zamanla geçiyor. Ama sizi halen seviyor seviyor ki gece göğsünüze yatıyor. Hayır deyin ısırmasına fırsat vermeyin limon kolonyası gerçekten etkili oluyor .Şöyle düşünün 7 aylık hiç tanımadığınız ilk kez tanıştığınız bir kedi aldınız tamamen yabacısınız onu nasıl kazanmanız gerekiyorsa aynı o şekilde davranın. Ama bir daha asla şiddet göstermeyin o zaman ilk fırsatta kaçar ve dışarıda yaşayamaz. Sizden güzel haberler bekliyoruz.

Son olarak bir şey eklemek istiyorum ve bunu genel olarak yazıyorum eleştiri tabi ki yapacağız yapmalıyız ki insanlar doğruyu bulsun ama eleştiriler yapıcı eleştiri olursa sorun yaşayan arkadaşlara o zaman yardımcı oluruz. Diğeri ise gereksiz polamiklere neden olur bunun da kimseye faydası olmaz

Bu konu en son " 04-05-13 " tarihinde saat 23:03 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-05-13, 09:15   #13

gokhaname Çevrimdışı

kediye şiddet gösteren kişi hatalımı hatalı.arkadaşın dediği gibi yanlışmı yanlış.bunların doğru olduğuna itiraz eden kişi nasıl bir sahibim diye kendini sorgulasın.yapmış bir hata birdaha yapma demekmi yapıcı eleştri oluyor? benim kedime araba çarptığı ve minicik bedeniyle kaç ameliyat kaldırdığı için ödül bile verecek olsam tıslardı.yürüdüğümde,oturduğumda gelip durduk yere saldırırdı.şuan 9 aylık ve kısır olmasına rağmen bu huylarının hiçbir şey değişmedi. elimden, kolumdan, bacağımdan kan gelene kadar dişlerini geçiriyor.ben hem çalışan,hemde okuyan biriyim.işim yoğun ve bir o kadarda yorucu.dersler desem projeler var üzerlerinde çalışmam gereken.bunca strese rağmen ve kedim bazen beni o son nokta herneyse o ana getiren kedime ne bir kez vurdum nede vurmayı düşündüm.birincisi o sokaktayken onu eve alan benim.benimle yaşamak onun tercihi değildi.ikincisi ben onu olduğu gibi kabul ettim.kedimin huyu böyle.üçüncüsü bir tokatla onu yere serebilecek güçte olmam ve onun sahibi olmam ona istediğim gibi davranma hakkını vermez.o benim kölem değil kedim.arkadaşlar doğru yazmış.ben baştan beri böyle bir kediyle yaşarken, karşılaştığı ilk zorlukta son noktaya gelen biri bencede dönüp kendine baksın.o sabırı kendinde göremiyorsa ve katlanamayacaksa bencede sahiplendirmeli.bugün ameliyat geçirdi agresifleşti sahibi hemen son noktaya geldi.yarın birgün daha büyük sağlık sorunları olmayacağına ve daha büyük ameliyatlar geçirmeyeceğinin garantisi var mı yok.en az 15 sene ömrü olan canlılar bunlar.sağlığı bozulur veterinerden çıkamazsınız,sağlığı bozulur heryere tuvaletini yapar,sağlığı bozulur her yere kusar.bu kadar çabuk son noktaya gelenlerin düşünceleri ben ona dünya kadar masraf ettim dolayısıyla döverimde,severimde.gerçekten evde hayvan beslemek sabırlı olmayı gerektiriyor.konu sahibi ve destekçileri bu mesajıma karşılık saldırabilirsiniz buyurun.nede olsa hoşunuza gidecek şeyler yazmadım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-02-16, 15:15   #14

tarçın0745 Çevrimdışı

Tayfun bey benzer bir durumu bende yaşıyorum. Devamında neler yaşadınız anlatırsanız sevinirim.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları