Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 30-09-13, 18:04   #31

Hailey üyesinin avatarı

Hailey Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Apartman Sakinleri Kedilerimi İstemiyor

Kediler için yaptığınız iyiliği ortadan kaldırmak istiyorlar. Onlar kim oluyor ki? Sanki çadırı kaldırıp çok önemli anıt dikecekler, çadır gidince orada olan tek şey boşluk olacak. Kendi geri kafalı zihinleri beğenmedikleri her şeyi ortadan kaldırmak şeklinde programlanmış olabilir. Kötülük yapmayı geç artık iyilik yapanların da önüne geçmek istiyorlar. Ben de onların çok değerli evlerini kaldırmaları için belediyeye başvurmak isterdim.

Fatih Bey, haklısınız. Bu insanlar sevgi ne, ahlak ne, iyilik yapmak nedir bilmezler. Bilmeyince de bilenlere düşman olurlar. Kendi boş kafaları bu kadar önemli şeyleri kavramaya yetmiyor ya! Ben bilmiyorsam kimse bilmeyecek kafası var bunlarda. O hayvanlara korunma sağlayan çadırın kapladığı yer, kendilerinin kapladığı yerden çok daha faydalı.

Benelif, biz onların istediğini vermemekle kalmayıp, bir de elinde olanları da almışız. Daha ne yapalım! Doğal dengeyi bozup, her tarafa apartman dikip, sonra ısırır, tırmalar diye onları da oradan oraya uzaklaştırdık. Yakında kedi soyunu da tüketeceğiz, böyle insanların başına ne gelse müstahak.

Bu konu en son " 30-09-13 " tarihinde saat 18:06 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-09-13, 20:25   #32

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

GÜNEŞ-EYLÜL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
arkadaşlar çok çok teşekkür ederim, keşke sizler gibi düşünen bir kaç kişi daha olsa yaşadığım şehirde tek başıma çok zorlanıyorum ama 4 ayaklı dostlarımızı çok sevdiğimden asla vazgeçmiyorum onları savunmaktan.
Pıtırsonic aynen dediğin gibi beslemelerini sevmelerini beklemiyorum yeterki zarar vermeyin besleyenlere mani olmayın!!!
bahçede çadırda beslediğim kediler içinde belediyeye şikayette bulunmuşlar çadırı kaldırsınlar diye ya bu insanları gerçekten anlayamıyorum rabbim biraz merhamet versin herkese... çadır ne rahatsızlık veriyorki onlara bilmiyorum ne var yani yağmurdan soğuktan kaçıp oraya girseler mamalarını rahatça yeseler. kimseyede zararları yok bu gün belediyeye gideceğim bakalım ne olacak gelişmeleri yazarım artık...
Ben cadirli resimlerinizi görmüsdüm, bir insanlik örnegi diye anlatiyordum tanidiklarima.
Bende rabbim imkan verirse Türkiye´de bir kedi barinagi acmak istiyorum, bu benim hayalim insallah birgün bunu yapabilirim.

Yazinizi okuyup sinir olmayan bir hayvansever yokdur sanirim.
Bu ne cüret bu ne kalpsizlik böyle. Ne yapiyor o cadir onlara biryerlerinemi batiyormus.

Rabbim bunlara merhamet nasip etsin, azicik kendilerinden baska canlilarida düsünmeyi ögretsin insallah.

Bunlara ve bu gibi insanlara ne desek azdir, keske böyle durumlarda sizin gibi insanlara yardim edecek saglam kuruluslar olabilseydi.

Gelismeleri yazarsaniz sevinirim, kis kapidayken bu minik canlarin isinacagi, doyacagi bu cadiri yikmaya yok etmeye kimsenin gücü yetmez insallah...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-09-13, 20:30   #33

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben cadirli resimlerinizi görmüsdüm, bir insanlik örnegi diye anlatiyordum tanidiklarima.
Bende rabbim imkan verirse Türkiye´de bir kedi barinagi acmak istiyorum, bu benim hayalim insallah birgün bunu yapabilirim.

Bu yazdığınız şeyi '' Kedi barınağı'' bende o kadar çok istiyorum ki anlatamam .Her sokağa çıktığımda sokaktaki kedilere ve hayvan severlerde yuva arayan o minik canları gördükçe içim sızlıyor. Allah o imkanı bir gün inşallah verir
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-09-13, 21:31   #34

Hailey üyesinin avatarı

Hailey Çevrimdışı

Aslında tüm insanlar kedi barınaklarını para kazanmak için değil de, hayvanları yuvalandırma, iyi bakma, besleme isteğiyle açsa Türkiye eminim şimdi olduğundan çok daha güzel olurdu, hatta dünya... Bu sorunlar en çok Türkiye'de vuku buluyor gerçi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-10-13, 00:25   #35

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Biz kizimla kedi barinaginin hayallerini kuruyoruz. Esimde bazen bu hayale ortak oluyor.
Mesela esim beylikdüzü tarafinda alan cok diyor.

Beylikdüzünde yada baska büyük bir alanda, güzel kocaman bir bina yaptiracaksin.
En fazla 3 katli ama genislik olarak bayagi genis, bir katta 20 oda olabilir mesela.

Odalarin büyüklügü 50m² yada daha büyük olsun.
Bir bölümü veteriner klinigi olur. Disi ve erkek kediler icin ayri odalar düsünüyoruz mesela

Sokak sokak gezip disarda nekadar kedi varsa toplariz diyoruz, yada kedi getirene, kedi basina belli bir ücret söyleriz ozaman para pesinde olan insanlarda sokaklardan kedi toplamaya yardim eder.

Gelen kedilerden yasi gelmisse kisirlastirma ameliyati yapilir. Yavrusu olan kediler icin ayri bölümler yavrulariyla birlikde.
Birsürü kedi evleri, kedi oyuncaklari olsun icinde. Hoplayacak hareket edecek genis alanlari olsun.

Büyük bir bahcesi olsun mesela, etrafi tel örgüyle cevrilmis olmali.
Belki hapis gibi gelebilir akillara ama ben bahcenin cok büyük olmasini onlarin disardaymis gibi hissetmelerini saglamak isterdim.

Bu barinagin devami icin, yardim toplarim mesela, hayvansever ünlüler yada is adamlariyla baglanti kurulur.

Benim kuzenim barinakda gönüllü calisiyor, o bana demisdiki abla para yardimi yapiyor herkes, köpekler ac kalmiyorlar ama mesela ben bir günde 49 köpegi yikadim 1 arkadasla demisdi.
Sabah 7 gibi basladim aksam 8de bitirdim demisdi.

Yardim ediyorlar ama onlara bakmaya ilgi göstermeye yanasmiyorlar diye söylemisdi.

Ben bu ilgi bölümünü karsilamak icin ugrasirdim bilmiyorum neler yapabilirdim ama hayal iste.
Hayal etmek yapmanin yarisiymis, birgün gercek olursa elif demisdi dersiniz
Insallah...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-10-13, 09:50   #36

FATİH VOLKAN YENİTÜRK üyesinin avatarı

TUZLA-İSTANBUL
FATİH VOLKAN YENİTÜRK Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 1

insanlar nerelere para harcamıyorlar ki kediler için barınak neden olmasın,bakın şişli belediyesi kedi evleri yaptırmış,bizim toplumumuzda belli bir çoğunluk,kedi ve köpeğin insan hariç tüm canlıların can taşıdığından bi haber bana göre..off yaaa
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-10-13, 13:08   #37

Hailey üyesinin avatarı

Hailey Çevrimdışı

Aslında mümkün söylediğiniz şeyler, Benelif. Gerçekten güzel bir düşünce tarzı. Ben de yakın zamanda sizin söylediğinize benzer bir şey yapmak istiyordum İnşallah gerçekleştirirsiniz hayalinizi
Ben de hep böyle şeyler istemişimdir. Mesela, böyle, tarif ettiğiniz gibi bir barınakta "Bağışlama" odası olsa, insanların bağışladığı tırmalama standları, kendi elleriyle yaptıkları kedi yastıkları, oyuncak toplar gibi şeyler olsa.

Bir defasında Mersin'deki barınağı ziyaret etmiştim, köpek barınağıydı. Hepsi sevgi istiyor, ama hepsi bakımsız. Kemikleri sayılıyor, sevdirmek için adeta sıra oluyorlar. Etraf bir tel örgüyle kaplanmıştı, büyük bir alandı ancak onun içinde de daha küçük kafesler vardı dışarıda.
Bir tanesi bana eşlik etti, peşimden geldi, sevdim, hala peşimi bırakmıyor. Bariz bir şekilde kendini sevdirmek istiyordu. Arabaya giderken peşimden geliyordu hala, nasıl arkaya baka baka gittiğimi, içimin burkulduğunu anlatamam. Yemekleri yarım yamalak karşılanıyor, sevmek, ilgi desen hiç yok.

Benelif'inki gibi düşünceleri olanlar "hayal" demekle kalmamalı, forumda çok saygı duyup fikirlerine önem verdiğim Benelif gibi hayata geçirmeye odaklanmalı. Dediğiniz gibi bir şey sadece bir yerde, sizin inşa ettiğiniz sayıda değil de, her yerde olsa, hatta biraz ileri gideyim (!), her barınak öyle olsa, tüm hayvanlar daha mutlu olurdu.

Ama bu işi hayal etmeyip sadece para yönünden bakan, ilgi göstermek, sevmek nedir bilmeyen insanlar varsa bu barınakların başında, hayvanlar barınmayacak... Hele sahiplendirilemeyince uyutulan kedi-köpeklere öyle üzülüyorum ki. Kendileri yuvalandıramıyorlar diye, artık fazlalık açısından bakıp "daha fazla acı çekmesin" mantığıyla hayvanların güzel canlarına kıyanlar var.
Hayal eden yapar elbet, tabi uğraşırsa. Ben gerçekleştirecek kadar azimli olup olmadığımı bilmiyorum, ama bunu yapabilen arkadaşlar elbet olacak... Maddi kısmı karşılayınca sizin tasarladıklarınız gerçekleşip bir ilmek, bir ilmek ilerler, sonra da eseri oluşturur...

İnsanlar, yeni çıkan telefonları, mağazalardan alıp, yurtdışından sipariş etmeyi ihtiyaçtan sayıyor. Oysa en basit telefon bile iş görür. Yani ne tüketirsek nefsimizden tüketiyoruz. Fatih Bey'in dediği gibi, eğer bu çabanın onda birini sadece kendimizi değil de hayvanları düşünerek sergileseydik, belki en azından bir hayvanın yaşama tutunmasını sağlardık. Hadi imkanımız yetmiyor, o zaman bari el işi yapabiliriz. Kasa, kutu kimde yok ki? Ortasına delik aç, içine mama-su koy, bir de kenara köşeye bir minder atıver. Al sana belki onların canını kurtaracak kedi evi!

Bunu da yapamıyorsan en azından karışma, kötüleyip yok etmeye çalışacağına takdir et be kardeş! İnsanlar iyilik yapmak istiyor, can kurtarmak istiyor. Kendi imkanlarıyla bir şeyler hazırlıyor, o zaman dışarıdan bakan kişiye hiçbir şey düşmez. Belediyenin de buna karışma hakkı yok. Kimin haklarını gasp ediyor, kimsenin! Aksine iyiliği dokunuyor.

Konu nereden buraya gelmiş diye düşünüyorum ama sonra diyorum ki, her şeyin sorumlusu insan. Sorun hep bizden çıkıyor, dönüp dolaşsak yine aynı yere varıyoruz. Hatalı biziz. Bir de bazıları var, iyilik yapıyor, yapılanı takdir ediyor. Bir de diğer taraf var ki apayrı bir dünya, iyilik yapmayı bırak yarardan çok zararları dokunuyor. Her şeye karışma, yapmaya zahmet etmedikleri şeyleri başkaları yapınca sinir olma... Gel de kızma, gel de karışma bunlara. Gerçekten, dünya bir tek onların, tüm nimetler onlar için yaratılmış, tüm canlılar onların emirlerine amade olmalı. Karşılarındaki kişi karakteri olursa olsun aşağılık... Böyle düşünen insanlar tükensin artık istiyorum, hadi ağır konuşmayayım, böyle düşünceler tükensin.

Benelif, hayvanların iyiliğini çok düşünen biri olduğunuz ve bazılarının asla anlayamayacağı kadar geniş bir düşünce yapınız olduğu için sizi tebrik ediyorum. Onların ilgi isteyen canlılar olduğunu anlayabilen nadir kişilerden birisiniz. Çünkü hayvan bakmanın sadece mama-su vermek olduğunu düşünen birçok insan var dışarıda. Onların illa ilgi ve sevgi istediklerini bilemiyorlar. Çünkü düz mantıklar; bizim hissettiğimiz bir şeyi onlar hissedemez. Mesela, içgüdünün hayvanlar için önemini asla inkar etmem ama bazıları bir hayvanın zekasına "içgüdü" der, sonra kendine "zeki varlık" sıfatı giydirir.

Bu kadar ayrı konular arasında nasıl bağlantı kurdum bilmem ama hepsi döngü gibi birbirine bağlı, ne varsa insan egosundan kaynaklı...
Bu konuda örnek olarak gösterebileceğim belediyeler var, Şişli Belediyesi de arkadaşın örnek verdiği şeylerden biri. Aslında her insanın da katkısı olduğu bir kampanya yürütülse, yani herkes parklara kedi evi, mama-su kabı, ters çevrilmiş, yağmurdan koruyacak bir kasa filan koysa, bunlar bir araya gelerek kediler için güvenli bir ortam oluşturabilir. Herkes küçük küçük bir şeyler yapacak olsa, bunlar bir araya gelerek bir bütün oluşturacak, ama insanların birlik olmak nedir, işbirliği nedir, onu hatırladığı da söylenemez ya. Şimdi insanın insana saygısı yok, aşağılık (!) olarak gördükleri, ancak en az bizim kadar yaşamayı hak eden bu hayvanlara müsamaha göstermelerini beklemek onların bünyelerine fazla gelir. Zira sevgi göstermek yapamayacakları birçok şeyden sadece biri.

İnsanların birbirlerine saygı göstermesini dilemek bile imkansız geliyor artık bu ülkede. İnsanların mayası genel olarak bozuk ancak sadece geri kalmış ülkelerde hayvan haklarına değer verilmiyor. Bizde nerede hayvanlar için böyle güzel şeylerde ummak, nerede bugün durduğumuz yer... Umarım projenizi gerçekleştirirsiniz Benelif, ve böyle projeler gerçekleştirmek isteyen tüm kişiler... Eğer böyle bir şey olacaksa, ben de tavsiye olarak katkı vermek isterim. Mesaj başındaki önerimi dikkate alın derim...

Bu konu en son " 01-10-13 " tarihinde saat 16:34 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-10-13, 16:38   #38

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Sevgili Benelif ve Hailey O kadar güzel şeyler düşünüyor ve yazıyorsunuz ki allah hepimizin gönlüne göre versin.Tv de izlemiştim hangi ülke hatırlamıyorum ama bir kedi sever kediler için bir köy kurmuş .Büyük yeşillk bir alan çevresi tel örgü ile çevrili çok net hatırlamıyorum ama üzeri de tel örgü ile kapalıydı.Bir bina var içeride sanırım veterinerin bulunduğu yer diğer binalar küçük ev şeklinde minik minik yollar yeşili bol bir alan bu kadar kalmış aklımda ama harika bir yerdi.
Bunlarda kedi köyü fotoları altında da videosu var .Harika bir yer işte böyle olmalı...

Caboodle Ranch in Madison Florida - YouTube
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-10-13, 16:41   #39

Hailey üyesinin avatarı

Hailey Çevrimdışı

hulya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sevgili Benelif ve Hailey O kadar güzel şeyler düşünüyor ve yazıyorsunuz ki allah hepimizin gönlüne göre versin.Tv de izlemiştim hangi ülke hatırlamıyorum ama bir kedi sever kediler için bir köy kurmuş .Büyük yeşillk bir alan çevresi tel örgü ile çevrili çok net hatırlamıyorum ama üzeri de tel örgü ile kapalıydı.Bir bina var içeride sanırım veterinerin bulunduğu yer diğer binalar küçük ev şeklinde minik minik yollar yeşili bol bir alan bu kadar kalmış aklımda ama harika bir yerdi.
Bunlarda kedi köyü fotoları altında da videosu var .Harika bir yer işte böyle olmalı...

Caboodle Ranch in Madison Florida - YouTube
Şu evlerin tatlılığına bakın İnsanlar neler düşünüp de faaliyete geçiriyorlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-10-13, 16:44   #40

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Hailey tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Şu evlerin tatlılığına bakın İnsanlar neler düşünüp de faaliyete geçiriyorlar
Ve burası halkın yardımlarıyla ayakta duruyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-10-13, 18:18   #41

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Cok harikaymis cok begendim.
Ben bina ve büyük bahce düsünüyordum ama böyle köyde sahane bir fikirmis.
Bir tanede istanbul disinda olsa cok güzel olurdu...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-10-13, 18:59   #42

Bolu
shrek5 Çevrimdışı

birleşip yapamazmıyız bizde?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-10-13, 22:12   #43

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

shrek5 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
birleşip yapamazmıyız bizde?
Bayagi maddiyat gerekiyor. Ev yapma falan onlari gecdim bir sekilde hayvanseverler cok sayida kücük evler yapabilirler.

Ama en basda en önemlisi arsayi satin almak gerek. Böylece karsit görüslü insanlar o bölgeye birsey yapamazlar.

Arsayi alacaksin istedigini yapacaksin. Tabi ben böyle diyorum ama satin almaklada bitmiyor olabilir, birde devlet izni gerekebilir.

Yani saglam bir dayanak oldumu hersey her sekilde yapilir...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-10-13, 10:30   #44

Bolu
shrek5 Çevrimdışı

bakın ben bi tane kulube yaptım strafordan biraz düzeltmem lazım. herkes birleşip(en azından aynı şehirde olanlar) küçük küçük birçok kulube yapılır. bir tane büyük park vardır her şehirde. belediyeden izin istenir. küçük bir kısmı hayvan severler için verilir. kulubeleri koyarız,insanların giremeyeceği ama kedilerin kolaylıkla geçeceği şekilde düzenlenir.Şişli yapmıştı bunu hatırlarsanız. Herkes evinden mama,ev yemeği getirir ve mama kapları asla boş kalmaz. oranın anahtarıda kulube koyan herkese verilir.gece gündüz girip mama kaplarını doldurabilir. Yavru kediler bulunur yakalanır getirirlir oraya.
olmayacak birşey değil.inanmanız lazım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-10-13, 14:14   #45

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

herkesin ne güzel düşünceleri var inşallah gerçekleşir bunlar birde dikkatimi çekti hepimiz aynı şeyleri düşünüyoruz ne güzel bir arada olmamız
bu arada ben belediyeye babamla gittim ve babam üstesinden geldi hepsinin önce gittik şikayet olduğunu söylediler bize babam açtı ağzını yumdu gözünü özel mülktür istersem bina dikerim istersem çadır kurarım buna kimse karışamaz dedi, adamlar ama kedilerden şikayetçiler dediler babamda bu lafın üstüne bende onların tavuklarından şikayetçiyim bütün bahçeme pisliyolar dedi sonra asıl yetkili birisi geldi babam onunla görüştü özel mülke kimsenin karışması söz konusu olamaz dedi ve kedilerde istedikleri yerde gezerler buna ne siz engel olabilirsiniz nede ben engel olabilir dedi yetkili babamın sözlerini onayladı ve konu kapandı ama şimdilik bakalım şimdi karşımıza ne ile çıkacaklar
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları