Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 26-09-13, 09:51   #16

FATİH VOLKAN YENİTÜRK üyesinin avatarı

TUZLA-İSTANBUL
FATİH VOLKAN YENİTÜRK Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 1
Varsayılan Cvp: Apartman Sakinleri Kedilerimi İstemiyor

yahu şurada bile birisi bir şey söylüyor:-vay sen niye öyle dedin,-vay ben böyle demedim..burada bile insanlar çatışıyor,sanki bir şey elde edecek.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-13, 11:54   #17

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

aynı sorun bizim sitede de var depremden sonra şehire uzak bir yerde yapılan yeni bir yere taşındık ve biz geldiğimizden beri orada yaşayan bir köpek vardı yavruydu ve uyuz başlangıcı vardı üniversitedeki hocadan yardım istedim bana şırıngaya bir iğne çekti ve vurmamı söyledi o kadar sakin uslu bir köpektiki hiç zorluk çektirmeden iğnesini yaptım düzelmeyede başlamıştı ve bir gün annem aradı belediye geldi köpeği aldı annem adamlarla konuşmuş SÖZDE tedaviye götürüyorlarmış!!! barınağı ve veteriner hekimi olmayan bir belediye tedaviye götürüyor duyda inanma!!! hemen belediyeyi aradım önce köpeği almadıklarını söylediler sonrada siteden gelen şikayet üzerine köpek alınmış ve çöplük alana bırakılmış diye konuştular. hemen HAYTAP la iletişime geçtim şuan belediyeyle uğraşıyorum işin peşini bırakmadım dilekçeler hazırlandı ve gereklli heryere gönderildi şimdilik olumlu bir gelişme yok.
ve sitede beslediğim her kedi kayboluyor, anlayacağınız insanlıktan nasibini almayan insanlarla dolu bir sitede oturuyorum ve sizleri çok iyi anlıyorum.
sizde hemen haytap ile iletişime geçin nesrin hanım ve özge hanım var ilgileniyorlar ve yasal yolları söylüyorlar gerekirse site yönetiminede yazı gönderiyorlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-13, 13:30   #18

Hailey üyesinin avatarı

Hailey Çevrimdışı

Yaşamayı hak etmedikleri bir yerde yaşıyorlar. Suçlasan mazeretleri de önüne ezberlemiş gibi sayıp döküyorlar. Bu kibirle, yapmaya hakları olmayan şeyleri yapıyorlar. İnsanlıktan nasibini almamış bunlar gerçekten. Sana ne ki orada iyileşmekte olup, kimseye saldırmayan, bizimki gibi egosu olmayan, bencillik yapmayan bir hayvandan? Böyleleri başkalarına sinirlenip sinirlenip, gücünün yettiğini ortadan kaldırıyor. Böyle kişilerin elinde olsa bizim gibi hayvanseverleri de çöplüğe götürürler.

Kibiri paçasından akan bu sözde insanları da muhataba almamak lazım ama muhataba almayıp, onları ciddiye almazsan da olan hayvanlara oluyor. Biraz şu hayvanlardan merhamet, vicdan gibi şeyleri öğrensinler. Şefkatin ş'si yok bunlarda, nasıl seni anlasınlar! Dediğini belediyeye, oraya buraya, yönetmeliğe vs. yaptırıp yerine getirilince de egolarını tatmin ediyorlar akıllarınca.

Bunu yaptıran kişileri tanımıyorum ve onları yargılıyorum, çünkü onları şahsen tanımasam da bu insan tipi her yerde var. Adım atsan modeliyle karşılaşırsın, selam söylemez, hatır sormazlar, kendi kötü iç dünyalarından da başkalarının nasibini almasını severler. Güneş-Eylül'ü yapmaya çalıştığı yararlı projeler, bir haksızlık gördüğünde peşini bırakmaması gibi özelliklerinden dolayı takdir ediyorum. Tüm insanlar böyle olsa keşke! Ama nerede merhamet, nerede böyleleri...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-13, 14:14   #19

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Hailey yine sözlerine KATILIYORUM. Yazdigin hersey benim duygularima okadar yakin ki anlatamam.

Her yerde dediginiz gibi bu insanlardan var, birde nasil bir egoysa bu, hayvanseverlerin ortak noktasi olan buraya mihav´a bile girip moral bozmaya calisiyorlar.
Yani durduklari yerde hayvanlara verdikleri zarar yetmiyor, bakiyorlar böylede bir site var, eee! adam egosu yüzünden kendinden baska her canliya düsman, ozaman bos vaktimde var gireyim suraya, hayvanseverleri birbirlerine düsüreyim, hakaret edeyim.

Bu zihniyette insanlarla karsilasiyoruz malesef, buda bazi kiymetli arkadaslarin bu siteye küsmelerine neden oluyor bende bunu gördügümde cok üzülüyorum.
Bu sitede (7-8 kisiyi gecmez, GÜNEŞ-EYLÜL´de bunlardan biri) cok saygin ve cok merhametli ve cok yardim sever arkadaslarimiz var.

Bu site icinde, ve tabi bizler icinde olmasi gereken insanlar onlar, degerini bilelim, satasmalarda onlarin bu kötü yazilara maruz kalmalarini engelleyelim derim.

Yani real dünyada degil sadece, sanal dünyadada hayvan severler ve hayvana zarar verenler arasindaki bu kavga asla bitmeyecekdir.

Son olarak sunuda belirtmek isterim, hayvana zarar verenler buraya giriyorlar ama bilmedikleri sey, bu site o bildikleri sitelere benzemiyor, dakika gecmiyor kötü huylu kisileri gönderiyorlar.
Buda benim hala burda olmamin en büyük sebebi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-13, 15:30   #20

TUZLA-İSTANBUL
Angry Cvp: Apartman Sakinleri Kedilerimi İstemiyor

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hailey yine sözlerine KATILIYORUM. Yazdigin hersey benim duygularima okadar yakin ki anlatamam.

Her yerde dediginiz gibi bu insanlardan var, birde nasil bir egoysa bu, hayvanseverlerin ortak noktasi olan buraya mihav´a bile girip moral bozmaya calisiyorlar.
Yani durduklari yerde hayvanlara verdikleri zarar yetmiyor, bakiyorlar böylede bir site var, eee! adam egosu yüzünden kendinden baska her canliya düsman, ozaman bos vaktimde var gireyim suraya, hayvanseverleri birbirlerine düsüreyim, hakaret edeyim.

Bu zihniyette insanlarla karsilasiyoruz malesef, buda bazi kiymetli arkadaslarin bu siteye küsmelerine neden oluyor bende bunu gördügümde cok üzülüyorum.
Bu sitede (7-8 kisiyi gecmez, GÜNEŞ-EYLÜL´de bunlardan biri) cok saygin ve cok merhametli ve cok yardim sever arkadaslarimiz var.

Bu site icinde, ve tabi bizler icinde olmasi gereken insanlar onlar, degerini bilelim, satasmalarda onlarin bu kötü yazilara maruz kalmalarini engelleyelim derim.

Yani real dünyada degil sadece, sanal dünyadada hayvan severler ve hayvana zarar verenler arasindaki bu kavga asla bitmeyecekdir.

Son olarak sunuda belirtmek isterim, hayvana zarar verenler buraya giriyorlar ama bilmedikleri sey, bu site o bildikleri sitelere benzemiyor, dakika gecmiyor kötü huylu kisileri gönderiyorlar.
Buda benim hala burda olmamin en büyük sebebi
Engelle -seçeneğinin olması lazım...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-13, 16:16   #21

Pıtırsonic Çevrimdışı

GÜNEŞ-EYLÜL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
aynı sorun bizim sitede de var depremden sonra şehire uzak bir yerde yapılan yeni bir yere taşındık ve biz geldiğimizden beri orada yaşayan bir köpek vardı yavruydu ve uyuz başlangıcı vardı üniversitedeki hocadan yardım istedim bana şırıngaya bir iğne çekti ve vurmamı söyledi o kadar sakin uslu bir köpektiki hiç zorluk çektirmeden iğnesini yaptım düzelmeyede başlamıştı ve bir gün annem aradı belediye geldi köpeği aldı annem adamlarla konuşmuş SÖZDE tedaviye götürüyorlarmış!!! barınağı ve veteriner hekimi olmayan bir belediye tedaviye götürüyor duyda inanma!!! hemen belediyeyi aradım önce köpeği almadıklarını söylediler sonrada siteden gelen şikayet üzerine köpek alınmış ve çöplük alana bırakılmış diye konuştular. hemen HAYTAP la iletişime geçtim şuan belediyeyle uğraşıyorum işin peşini bırakmadım dilekçeler hazırlandı ve gereklli heryere gönderildi şimdilik olumlu bir gelişme yok.
ve sitede beslediğim her kedi kayboluyor, anlayacağınız insanlıktan nasibini almayan insanlarla dolu bir sitede oturuyorum ve sizleri çok iyi anlıyorum.
sizde hemen haytap ile iletişime geçin nesrin hanım ve özge hanım var ilgileniyorlar ve yasal yolları söylüyorlar gerekirse site yönetiminede yazı gönderiyorlar.
bir de bu insanlardan yardım bekle.. hep diyorum, zarar vermesinler yeter. yardım etmemelerine razıyım, eleştirmiyorum bile görmezden gelmelerini artık ama zararları dokunmasın, yardım edene karışmasınlar. GÜNEŞ-EYLÜL, umarım olumlu sonuç alabilirsiniz..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-13, 17:54   #22

Hailey üyesinin avatarı

Hailey Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bir de bu insanlardan yardım bekle.. hep diyorum, zarar vermesinler yeter. yardım etmemelerine razıyım, eleştirmiyorum bile görmezden gelmelerini artık ama zararları dokunmasın, yardım edene karışmasınlar. GÜNEŞ-EYLÜL, umarım olumlu sonuç alabilirsiniz..
Bu zihniyetin hepsi aynı Pıtırsonic. Güneş-Eylül davasında sonuna kadar desteklenmeli ama birini engellersen ötekisi çıkıyor. Herkes de bu forumdaki sayılı arkadaşlar kadar bilinçli değil maalesef.
Tuvaletini bir apartmanın bahçesine yapan kediysen, "pis kokuyor, bahçeyi kirletiyorsun" derler, çöplüğe gönderirler. Halbuki koca koca gemilerin çöpünü denize boşaltan, karayı asfaltla kaplayan, para kazanmak için ağaç kesen bunu diyen kişiyle aynı tür!

Sokağın köşesinde kendi halinde yemek bulmaya çalışan bir köpeği gözlerine kestirdiklerinde onu da bilmem hangi hurdalığa, barınağa yollatırlar. Bahaneleri yine hazır, "çoluk çocuk korkuyor". Eğer çocuğun sokağın bir köşesindeki köpekten sırf korkuyor diye barınağa yollatmak istediğini iddia ediyorsan, sorun köpekte değil, çocuk yetiştirme şeklinde ama bunu da anlayan yok ki!

Pıtır katılıyorum sana, artık görmezden gelmelerini bile lütuf sayacak hale geldik. Bu hayvanlarla dertleri ne insanların, öncelikle canlılarla dertleri ne? Her seferinde bahaneleri var. İnsanoğlunun sağı solu belli olmaz, insan çiğ süt emmiştir derler, tamamen katılıyorum. Etini sütünü yeriz ineğin, bu sefer başka bir hayvana kötü muamele yaparız.

Yardım ettiğimiz kedi-köpekler onlardan daha sevgi dolu, daha insancıl, yaşamayı daha çok hak ediyor. Ama eden bulur. Eğer elimde onları "etrafta dolaşıyorlar" diye sürgüne yollamak gibi bir seçenek olsaydı, gözümü kırpmaz yapardım.

Benelif, bu kişiler dünyanın kendi eksenlerinde döndüğünü zanneden kişiler. Kargaşa çıkartırlar, tepki alınca da insanlar onlarla ilgileniyor diye egoları arşa değer. Böyle itici ve kaale alınmaması gereken kişiler yüzünden ufak fikir ayrılıklarına düşüp bunları kavga olarak yansıtıyoruz ki hiç kimse kusursuz değildir. Bu sitede üslubunu bozup da kavga eden biri genelde olmuyor, oluyorsa da benim haberim olmadı. Ama böyle kişilerin varlığı insanların birbirlerine olan bağları ilmek ilmek koparken hiç de sağlıklı değil.

Bu konu en son " 26-09-13 " tarihinde saat 17:57 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-13, 22:33   #23

Pıtırsonic Çevrimdışı

tümüyle aynı fikirdeyim. zaten konu altındaki tüm yorumlarla benzer şekilde düşünüyorum. ne yazık ki böyle insanlar çok fazla. yazları küçük bir kasabaya gidiyoruz. oradaki apartmanımızda da bir kaç kişi bu şekilde ve çevrede de yine bir kaç tip var böyle. yemek koyunca bitene kadar nöbet tutuyoruz resmen. yemek yiyen hayvanları kovuyorlar, yemeklerini atıyorlar, çocuklar kafalarına koca koca taşları atmaya çalışıyor.. hayvanların çoğu çok cılız. çok sevenler de var, bizim gibi besliyorlar ama içlerinden bir kaçı huzuru kaçırmaya yetiyor. besledik diye bizi azarlıyorlar bir de üzerine.. kulağımızı tıkıyoruz mecburen, yoksa hayvanlara kinlenip zarar verecekler diye. ne evimize adım atmadıkları halde kedi besliyoruz diye "temiz değildir eviniz" demeyen kaldı ki annem çok titizdir, ne de alıştırıyorsunuz diyerek söylenmeyen. daha bir kaç ay önce, öncesinde bahçeye de çıkan, geçici olarak ilgilenmek için aldığımız kedinin çenesinde kırık çıktı. şişene kadar anlaşılamadı bile ve olasılıkla darbe almış dendi. gerçekten yardıma falan hiç gerek yok, yeter ki öyle insanlar ellerini çeksinler şu hayvanların üzerinden. yokmuş gibi davransınlar. zaten enfeksiyondan, soğuktan, açlıktan yeterince hastalanıyorlar ve tedavisi de hem külfetli, hem de ilgi gerektiren şekilde oluyor. bir de o tür insanlar zarar veriyorlar..

ben "hayvan sevmiyor" demiyorum kimse için. aynı insanlar, tıpkı yazları karşılaştığımızı söylediğim insanlar gibi olanlar, insanlara da aynı şekilde davranıyorlar. vicdan ya da hoşgörü gibi kavramlar onlara o kadar uzak ki. onlar tümden canlı sevmiyorlar, hatta yaşamı sevmiyorlar diye düşünüyorum. ne mutlu ki ben olumsuzluklarla karşılaşmama rağmen huzurlu olabiliyorum, ama onların ömrü boyunca bu kelimeden uzak kalacaklarına eminim. sevgiden uzak huzur bulunabileceğine inanmıyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-09-13, 14:32   #24

Hailey üyesinin avatarı

Hailey Çevrimdışı

Eğer kinlenirse diye düşünmeseydim, eminim ağızlarının payını vermiş olurdum. Hayatlarını kendi bencil düşünceleriyle geçirmek isteyen insanların ağzına geleni sayması ve bizim sus pus oturmamız adil değil. Evimize gelip giden bir sürü dostum bana kedi yüzünden uğramaz oldu.

Ve bu önyargılara, araştırmadan etmeden kapılıyorlar. Etrafta hayvan varsa onlardan mikrop kaparız, topyekün yok edelim diyorlar herhalde. Halbuki onlar bizden daha temiz, çevreye bıraktıkları kimyasal atıklar yok. Eğer birisi evime gelip kulaktan dolma bilgilerle kedimden şikayet etse, oraya son gelişi olur bu.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-09-13, 16:00   #25

TUZLA-İSTANBUL

Bende misafir gelmeden ikaz ediyorum-evde kedi var - diye.Şimdi bu kadar şey yazıldı..her biri hayvan sevgisi ile ilgili..gerçekten güzel.Yukarıda söylendiği gibi bari yapılan sevaba müdahale etmesinler.Kanun yok ki memlekette,nizam yok.Araba vuruyor hayvana,insaflı bir kişi çıkacakta,veterinere götürecek..o veterinerde insaflı çıkacak ve hastayı ücretsiz tedavi edecek..Toplumsal yapımız henüz daha yeni bu sevginin farkına varıyor.Bu mama verilmesine müsaade etmeyen,çoluğunu çocuğunu hayvan sevgisi üzerine eğitmeyen aileleri ve şu bizim topal ,silbaştan dan vazgeçmeyen eğitim sistemini,Allaha havale ediyorum.Yok adamın hayat çerçevesinde ,bu sevgi yok..ne var?tarla işi,arsa işi,kız alıp verme işi,v.s.Yalnız bu çerçeveyi aşağılamıyorum sakın yanlış anlaşılmasın.Demek istiyorumki yani o insafsızın hayatının renklerinde yok.Sağlam bir eğitim ve devlet politikası şart.Ha birde şunu ekleyeyim:Kişi bilmediği şeylerin düşmanıdır.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-09-13, 20:15   #26

Pıtırsonic Çevrimdışı

araba kazalarında hayvanların tedavilerini sigorta ücretsiz karşılıyor, aklınızda bulunsun. çevrenizde araç kullanıp bilmeyenler varsa mutlaka bilgilendirin. tedavi masrafı çıkacak diye bile görmezden gelip ölüme terk edenler var..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-09-13, 15:04   #27

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

arkadaşlar çok çok teşekkür ederim, keşke sizler gibi düşünen bir kaç kişi daha olsa yaşadığım şehirde tek başıma çok zorlanıyorum ama 4 ayaklı dostlarımızı çok sevdiğimden asla vazgeçmiyorum onları savunmaktan.
Pıtırsonic aynen dediğin gibi beslemelerini sevmelerini beklemiyorum yeterki zarar vermeyin besleyenlere mani olmayın!!!
bahçede çadırda beslediğim kediler içinde belediyeye şikayette bulunmuşlar çadırı kaldırsınlar diye ya bu insanları gerçekten anlayamıyorum rabbim biraz merhamet versin herkese... çadır ne rahatsızlık veriyorki onlara bilmiyorum ne var yani yağmurdan soğuktan kaçıp oraya girseler mamalarını rahatça yeseler. kimseyede zararları yok bu gün belediyeye gideceğim bakalım ne olacak gelişmeleri yazarım artık...
Eklenmiş Resimler
Apartman Sakinleri Kedilerimi İstemiyor-img_1281jpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-09-13, 15:11   #28

TUZLA-İSTANBUL

arkadaşlar çok çok teşekkür ederim, keşke sizler gibi düşünen bir kaç kişi daha olsa yaşadığım şehirde tek başıma çok zorlanıyorum ama 4 ayaklı dostlarımızı çok sevdiğimden asla vazgeçmiyorum onları savunmaktan.
Pıtırsonic aynen dediğin gibi beslemelerini sevmelerini beklemiyorum yeterki zarar vermeyin besleyenlere mani olmayın!!!
bahçede çadırda beslediğim kediler içinde belediyeye şikayette bulunmuşlar çadırı kaldırsınlar diye ya bu insanları gerçekten anlayamıyorum rabbim biraz merhamet versin herkese... çadır ne rahatsızlık veriyorki onlara bilmiyorum ne var yani yağmurdan soğuktan kaçıp oraya girseler mamalarını rahatça yeseler. kimseyede zararları yok bu gün belediyeye gideceğim bakalım ne olacak gelişmeleri yazarım artık...
Erdem nedir?Ahlak nedir ? diye sorsan bunlara,suratına ..gibi bakarlar,yani bize eti ve sütü ile hizmet edenlere de hakaret etmek istemiyorum.Çadır ve şikayet illallah yahu,bunlar hepten şaşırmış..yok,yok bu hayvancıklara bu coğrafyadaki zulüm bitmedikçe iki yakamız bir araya gelmeyecek.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-09-13, 15:12   #29

TUZLA-İSTANBUL

ahhh mowww şunlara bak ben olsam yatarım bunlarla vallahi....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-09-13, 18:03   #30

Mırni Çevrimdışı

Bu dünya bize ait ya onlar burda kerhen yaşıyor o yuzden istemıyor bazı ınsan kılığına gırmış mahluklar...
Yahu Allah bıze aklımızı çok ıyı kullanabılme yetısı vermış bu yetı tek bızde var dunya uzerınde bız bu yetıyle kuşaktan kuşağa pek çok işler başarmışız...
kendımız barınıcak yer buluyoruz yemek buluyoruz içecek buluyoruz en basıtlerı bunlar...
e bunları yaparken dığer canlıların yaşam alanlarınıda heder etmışız dımı...
bır kedı, köpek betondan bına dolu bır yerde nerden su bulacak yemek bulacak?
bınlerce arabanın olduğu caddelerde nasıl yaşayacak?
Allah onlarıda bu dunyaya yollamış dımı onlarında yaşamaya HAKKI var yanı...
bızde onların bu haklarını ellerınden almışız ınsanoğlu olarak...
eee
yahu isteklerıde oyle çok degıl..
bızler gıbı bıtmek tukenmek bılmeyen pis iştahları yok..
pahalı elbıseler pahalı arabalar guzel bayanlar yakışıklı erkekler denız kıyısında evler vs vs
bıraz su bıraz yemek bırazda saygı bu kadar basıt be kardeşım...
bunu ıdrak edemiyıcek kadar beynın basmıyormu?
basıyor basıyorda vıcdan denılen şeyi kaybetmış bu ınsan kılığındakı canlılar o yuzdende kendılerıne göre bazı yalanlarla bunu örtup yaptıklarını meşru gösterıyorlar...
ay mıkrop kapar çocuğum
ay tırmalar ısırır vs vs
sen ona bır şey yapmazsan ne ısırır ne tırmalar...
ondaki pıre bıt ınsana geçmez ve bır kedının ağzının ıçı ınsanın ağzının ıçınden daha temızdır (kanıtlanmış bılımsel bır gerçekttır bu)

Yani demem o ki eğer gerçekten ınsansak bunu hak edecek şekılde davranmak gerekıyor...
insan olmak kolay değil...
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları