Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 18-09-11, 20:20   #1

İstanbul (Avrupa Yakası)
fisun Çevrimdışı
Varsayılan annesi tarafından terkedilen 3 kardeş kedi

arkadaşlar apartmanın kömürlüğünden 5 gündür gelen miyavlama seslerine karşılık kömürlüğün anahtarına bugün ulaştım yönetici yoktu nihayet geldi ve açtık kapıyı baktım 3 tane tahmini on günlük yavru kediler kucakladığım gibi eve getirdim.annesi sanırım arkada boşluk gibi yer var ordan girip kömürlüğe doğurmuş.ben açıkçası yeni doğmuş yavru kedi hiç bakmadım baktığım kedişlerim 2 aylıktan başladı hep bu yüzden biraz tecrübesiz kaldım,biberonla süt aldım pet shoptan.biraz olsun içirmeye çalıştım biberonla.bu minişlerin beslenmeleri ve bakımları konusunda bilgilerinize ihtiyacım var ayrıca ishaller..birde çok aşırı derecede pireliler.ayrı bir odada sepetin içindeler.evde 2 kedim olduğu için ayrı bir odada tutuyorum minikleri.bakım ve beslenmeleri konusunda tecrübelerinize ihtiyacım var...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-09-11, 20:39   #2

seyfettin üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
seyfettin Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: annesi tarafından terkedilen 3 kardeş kedi

daha kucuk olduklari icin iyi bakim lazim.kedi dut tozu ile 3-4saatte bir besle.arkasindan ilik islattigin pamukla karinlarina masaj yap gaz cikarsinlar arkasindan ayni pamukla popolarini sil ki kaka ve cis yapsinlar.bu islemi br muddet yapmanlazim.kendi kendilerine yetebilene kadar.pire icin vet sart.cunku spreyle onlari ilaclayacaklar zaten yalanamadiklari icin problem yok.havalar sogumaya basladi bu yuzden icinde yattiklari kutunun icine sicak su torbasi koyabilirsin.hatta bir calar saati beze sarip koyarsan da iyi olur.saatin tiktiklarini anne kalbi sanirlarmis.sormak istedigin birsey olursa cekinme.insallah size bol sans getirirler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-09-11, 21:16   #3

İstanbul (Avrupa Yakası)
fisun Çevrimdışı

seyfettin tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
daha kucuk olduklari icin iyi bakim lazim.kedi dut tozu ile 3-4saatte bir besle.arkasindan ilik islattigin pamukla karinlarina masaj yap gaz cikarsinlar arkasindan ayni pamukla popolarini sil ki kaka ve cis yapsinlar.bu islemi br muddet yapmanlazim.kendi kendilerine yetebilene kadar.pire icin vet sart.cunku spreyle onlari ilaclayacaklar zaten yalanamadiklari icin problem yok.havalar sogumaya basladi bu yuzden icinde yattiklari kutunun icine sicak su torbasi koyabilirsin.hatta bir calar saati beze sarip koyarsan da iyi olur.saatin tiktiklarini anne kalbi sanirlarmis.sormak istedigin birsey olursa cekinme.insallah size bol sans getirirler
çok teşekkür ederim cevabın için..baktım şimdi çiş yapmışlar ama hiç susmadan miyavlıyolar,sıcak su torbam yok yarın temin ederim ama.peki su vermem gereklimi..miniklerden bir tanesinin tek gözü kapalı tamamen,ılık çay suyu ile hafifçe sildim açıldı ama yarım saat sonra baktım gene kapalı tek gözü..hata yapmakta istemiyorum ilk kez bakıyorum yeni doğan kedi,yani kediler....3 ü birarada geldiler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-09-11, 21:52   #4

İstanbul (Avrupa Yakası)
ece_g Çevrimdışı

Annesinin terkettiğine emin misiniz? Keşke orada besleseydiniz...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-09-11, 22:18   #5

İstanbul (Avrupa Yakası)
fisun Çevrimdışı

ece_g tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Annesinin terkettiğine emin misiniz? Keşke orada besleseydiniz...
kömürlük herzaman kilitli ve anahtar yöneticide..kedileri almak için onu bekledim tekrar kilitleyip gitti kapı kapalı.ve üstelik 4 gün boyunca geceli gündüzlü miyavlama sesi birşeylerin ters gittiği yönündeydi..düşünün hiç susmadan acı acı miyavladılar..heleki geceleri seslerinden apartman yankılandı..orada bırakamazdım derileri kurumuş kan içinde,başka büyük kediler gelip zarar vermiş olabilir miniklere..sıyrıklar var vücutlarında ordan sızan kanlar kurumuş hep..arka tarafımız otopark küçük aralık var kömürlüğe girilen alt bahçeden..ordan girip doğurmuş sanırım.farelerde var kömürlükte bunlar daha minicik..zedelenmişler kanlardan belli..bu yüzden alıp evime getirdim..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-09-11, 22:21   #6

İstanbul (Avrupa Yakası)
ece_g Çevrimdışı

fisun tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kömürlük herzaman kilitli ve anahtar yöneticide..kedileri almak için onu bekledim tekrar kilitleyip gitti kapı kapalı.ve üstelik 4 gün boyunca geceli gündüzlü miyavlama sesi birşeylerin ters gittiği yönündeydi..düşünün hiç susmadan acı acı miyavladılar..heleki geceleri seslerinden apartman yankılandı..orada bırakamazdım derileri kurumuş kan içinde,başka büyük kediler gelip zarar vermiş olabilir miniklere..sıyrıklar var vücutlarında ordan sızan kanlar kurumuş hep..arka tarafımız otopark küçük aralık var kömürlüğe girilen alt bahçeden..ordan girip doğurmuş sanırım.farelerde var kömürlükte bunlar daha minicik..zedelenmişler kanlardan belli..bu yüzden alıp evime getirdim..
Hmm anladım o zaman doğru olanı yapmışsınız

Bu arada kitten milk aldınız sanırım bence onu kullanın. Bebek kedilerin dışkıları zaten yumuşak olur. Ama eğer sulu suluysa bencede danışın veterinerinize
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-09-11, 22:27   #7

İstanbul (Avrupa Yakası)
ece_g Çevrimdışı

Sıcak su torbanız yoksa pet şişeleri havluya sarıp içine sıcak su koyup kedilerin yanına yerleştirebilirsiniz.
arkadaşın da dediği gibi 3 saatte bir besleyin. Ve karınlarına yumuşak yumuşak masaj yapın. Popolarına nemli bezle dokundurun böylece kakalarını da yaparlar. Aklınıza takılanı sorun mutlaka yardım eden çıkar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-09-11, 22:30   #8

İstanbul (Avrupa Yakası)
fisun Çevrimdışı

ece_g tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hmm anladım o zaman doğru olanı yapmışsınız

Bu arada kitten milk aldınız sanırım bence onu kullanın. Bebek kedilerin dışkıları zaten yumuşak olur. Ama eğer sulu suluysa bencede danışın veterinerinize
evet aldım minikler ya beceremiyolar biberonla bile ama elimden geleni yapmaya uğraşıyorum.dışkıları dediğin gibi yumuşak.sulu değil.yumuşak olunca ishal sandım ama içim rahatladı şimdi.bakalım uyuyolar şimdi 3 silahşörler..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-09-11, 22:33   #9

İstanbul (Avrupa Yakası)
ece_g Çevrimdışı

evet aldım minikler ya beceremiyolar biberonla bile ama elimden geleni yapmaya uğraşıyorum.dışkıları dediğin gibi yumuşak.sulu değil.yumuşak olunca ishal sandım ama içim rahatladı şimdi.bakalım uyuyolar şimdi 3 silahşörler..
Uyusunlar uyusunlar. Uyandırmamaya gayret edin. 3 saatte bir sütlerini verin. Eğer biberonla içemiyorlarsa şırıngayla verin mutlaka
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-09-11, 23:43   #10

cottoncandy üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
cottoncandy Çevrimdışı

çok teşekkür ederim cevabın için..baktım şimdi çiş yapmışlar ama hiç susmadan miyavlıyolar,sıcak su torbam yok yarın temin ederim ama.peki su vermem gereklimi..miniklerden bir tanesinin tek gözü kapalı tamamen,ılık çay suyu ile hafifçe sildim açıldı ama yarım saat sonra baktım gene kapalı tek gözü..hata yapmakta istemiyorum ilk kez bakıyorum yeni doğan kedi,yani kediler....3 ü birarada geldiler.
gözlerini asit borikle silin derim ben açılır öyle eczanede var ishallerse sütün suyunu daha fazla koyun sıcak su torbası şart kolay gelsin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-09-11, 00:44   #11

İstanbul (Avrupa Yakası)
seyfettin Çevrimdışı

gozlerinde capak var mi? varsa once ilik islak pamukla temizleyin sonra da eczaneden 3-4 tl ye antibiyotik tobrased dml al ve sabah aksam temizledikten sonra 3 gun damlatsan yeter. ben de oglymu 1 gunlukken bulmustum.tum bu senin asamalarindan gectim. gerci sen 3 kat fazla ugrasiyorsun.Allah tuttugunu altin etsin. tum bu insaniyetin bir gun sana misli misli geri donecek unutma.bana sorarsan en kisa zamanda vet e gotur cunku yalanmayi ogrenmeden onlari spreyle pire illetinden kurtar.bu arada isimleri ni de koymussun.atos-portos-aramis.bu arada vet e goturmusken ic parazitleri de yaptirmani tavsiye ederim.cunku hem senin icin hem evdeki diger kedilerin sagligi icin cozmen gereken bir problem bu.ayrica eger ic parazitkeri varsa onlarin gelisimini de engeller.yaralarina pansuman gerekw bilir.hangi sehirdesin?resimleri ve iyi haberleri bekliyoruz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-09-11, 01:08   #12

naughty34 üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
naughty34 Çevrimdışı

annenin gelip gelmediğini de takip edin bağırıp ağlar.orada tek başılarına o kadar gün nasıl yaşamışlar anneleri gelmiştir.ishali kesmeniz gerekli su seviyesini arttırın.ve illa kedi sütü mamaları var onlardan temin etmelisiniz acil olarak, ishalide kesiyor o mamalar.biberonla 3 saat arayla besleyin şırıngayla zor oluyor biberondan kendileri ememeyebilir biraz uç kısmını büyütün biberonun kedi biberonu değilse, ben öyle yapmıştım elimle de hafifçe bastırıp sıkıyordum kitten sütlerini beyeniyorlar tadını alınca içerler.sırtüstü yatırarak içirmedim çünkü boğazına kaçtı.anneleri nasıl içiriyorsa hatırlayın o şekilde tutun.gözleri açılıp sabaha kapanır benim bebişler de öyleydi.eczaneden göz damlası kullandık açılan gözlere.sıcak tutmanız çok önemli vücut ısılarını koruyamazlar yaz mevsimi olsada.söylendiği gibi pamukla masaj yapın tuvaletlerini rahat yaparlar ve gazlarını da çıkarmanız gerekir bebek gibi omzunuzda tutup sırtlarına yavaşça vurduğunuzda yapıyor rahatlıyorlar yaraların olduğuna eminmisiniz bende yıkadığımda kırmızı kan lekeleri oldu boyunlarında yara sanmıştım pirelerin öldüğünü anladım.yarası olsaydı hangi kremi kullanabileceğimi bende bilmiyorum içerik olarak dokunmaması lazım.pansuman amaçlı pamukla batticon sürerdim yarayı dezenfekte etmek için.yinede yaraları için bir veterinere danışın mutlaka.

Bu konu en son " 19-09-11 " tarihinde saat 01:13 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-09-11, 01:31   #13

İstanbul (Avrupa Yakası)
cottoncandy Çevrimdışı

seyfettin tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
gozlerinde capak var mi? varsa once ilik islak pamukla temizleyin sonra da eczaneden 3-4 tl ye antibiyotik tobrased dml al ve sabah aksam temizledikten sonra 3 gun damlatsan yeter. ben de oglymu 1 gunlukken bulmustum.tum bu senin asamalarindan gectim. gerci sen 3 kat fazla ugrasiyorsun.Allah tuttugunu altin etsin. tum bu insaniyetin bir gun sana misli misli geri donecek unutma.bana sorarsan en kisa zamanda vet e gotur cunku yalanmayi ogrenmeden onlari spreyle pire illetinden kurtar.bu arada isimleri ni de koymussun.atos-portos-aramis.bu arada vet e goturmusken ic parazitleri de yaptirmani tavsiye ederim.cunku hem senin icin hem evdeki diger kedilerin sagligi icin cozmen gereken bir problem bu.ayrica eger ic parazitkeri varsa onlarin gelisimini de engeller.yaralarina pansuman gerekw bilir.hangi sehirdesin?resimleri ve iyi haberleri bekliyoruz.
bir günlükken mi buldunuz kedinizi ve onu kurtardınız nasıl yaptınız bunu inanamıyrum ben bulmuştm bikaç saatlik öldüler vetrner zaten anne sütü hiç almadılar yaşayamazlrdı demiştinasıl başardınz bunu? helal olsun size
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-09-11, 00:22   #14

İstanbul (Avrupa Yakası)
seyfettin Çevrimdışı

o gunleri hatirlamak bile istemiyorum.o kadar zahmet de sonucsuz kalmadi.simdi canavar yavrusu tosuntusum 1 yasinda.2 saat arayla besledik. kaka ve cis seanslari.sicak su torbalari derken buradayiz.40 . gun civari hastalandi seyfom .yemek yemiyor,oynamiyor hatta uyanmiyordu vetimiz anneden aldigi antikorlari tukettigini bagisikliginin coktugunu soyledi.bize immun sistemi guclendirici enjeksiyonve birtakim ilaclar onerdi.bunlarin biraz masrafli olacagini ustelik bu tedavi sonucu yasama sansinin yinede dusuk oldugunu soyledi.biz elimizden geleni yapalim gerisi Allaha kalmis dedik ve tedaviyi uygulamaya basladik.bu sirada oglusum kanli ishal oldu ve ayni zamanda antibiyotik ve serum tedavisine basladik tedaviler sonuc verdi masallah ,Allah nazardan saklasin oglusum saglikli.vet imiz bile mukemmel bir is yaptigimizi soyluyor.o gunlerde cok gozyasi doktugum icin hatirlamak istemiyorum.en guzel sevimli zamanlarinda oglum hep hastaydi ve hic yaramazlik yapamadi.ama simdi inatci kecinin teki.onun yerime arka ayaklari sakat olan kizim tum yaramazliklari kat kat fazla yapiyor zaten.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-09-11, 00:28   #15

İstanbul (Avrupa Yakası)
cottoncandy Çevrimdışı

evet bencede kesinlikle mükemmel bi iş yapmışsınız 1 günlük neredeyse imkansız denecek kadar azmış yaşama şansı hastalıklar atlatmış maşallah şimdi çok tatlı
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları