Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 26-06-15, 05:39   #1

almir Çevrimdışı
Varsayılan Ankara içi güvenilir bir barınak ya da farklı bir çözüm

arkadaşlar öncelikle başlık için tepki alacağımı biliyorum. onun için biraz geçmişten ve şuanki durumumdan bahsetmek istiyorum.

kedimi yaklaşık 2,5-3 yıl önce apartmanimizin bahçeşinde yavru bir şekilde ama arka bacağı kırık, ağzı burnu kan içinde ve ön patisi felçli bir şekilde bulmuştum. psikolojiside çok bozuktu. o zamanlar bir çok günümüz kedimle beraber veterinerlerde geçti. çok şükür ki güçlü kediydi ve tüm bu yaşadıklarını ön patisindeki ufak bir felç haricinde atlattı. şuanda o felç olan kısmı ne koşmasına ne de kumunu kazmasına engel değil.

ben ise çok yeni babamı kaybettim. bunun öncesinde ise yaklaşık 4-5 ay kadar sürekli hastanede refakatci olarak kaldım(bu sürede kedim hep yalnız kaldı). halen psikolojik olarak kendime gelemedim ve eminim epey bir sürede kendimi toparlayamayağım. şuanki halim ve o hastane dönemide kedime inanilmaz derecede yansıdı. benim gibi onunda psikolojisi iyi değil. malesef ona yardımcıda olamiyorum gerek işim gereği gereksede ruh halim olarak.

malesef kedim bu süre içerisinde epey bir kilo aldı, ve çokta tüy dökmeye başladı. en azından kedimin iyi olmasını istiyorum. kedim şuan neredeyse evde tek başına günde 15 saat kadar yalnız kaliyor. onun dısında ben evde olduğum zamanlarda uyuduğum için 24 saat tamamen yalnız diyebilirim. bu durumda artık beni üzmeye başladı. ve artık onun için bir arayışa girdim. mutlu olmasını istiyorum çünkü.

ankarada ki barınaklarla ilgili arama yaptım ama çoğunun fotoğrafını bile bulamadım. haklarında hiç birşey bilmiyorum. bir çokta olumsuz yorumlarda bir diğer gözüme çarpan kısım oldu.

benim istediğim kedimin mutlu olabileceği en azından başka kedilerle iletişimde olabileceği. yeminin suyunun problem olmadığı temiz bir yer bulabilmek. bunun için aylık belli bir miktar para yardımı bile yapabilirim. ücretli bir barınakta olabilir varsa eğer böyle biryerler.

bu konularda deneyimli ve beni aydınlatabilecek birileri muhakkak vardır. yardımınızı bekliyorum, teşekkür ederim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-06-15, 18:23   #2

mervegulistnbl üyesinin avatarı

mervegulistnbl Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Ankara içi güvenilir bir barınak ya da farklı bir çözüm

Hiçbir barınak beş yıldızlı otel değil.viral enfeksiyon kapar bıraktığınız anda.madem mama,kum masraflarını karşılarım diyorsunuz sahiplendirin.hem kediniz alıştığı ev ortamında yaşamına devam eder, hemde iletişim halinde olacağınız için kedinizde emin ellerde olmuş olur.ev kedisi barınak koşullarında yaşayamaz.babanız için başınız sağolsun.fakat yaşam koşulları ne kadar zor olursa olsun kediniz 3 yıldır iyi günde sizinle ise kötü günde de başınızdan atmayı düşünmemelisiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-06-15, 02:38   #3

almir Çevrimdışı

teşekkürler yorum için sahiplendirebileceğime ihtimal veremiyorum malesef. barınaklar hakkında dediğim gibi hiç bilgi sahibi değilim.

Ankara,Haykod Cemil Erkok Barınağı

bu barınak hakkında bilgi sahibi olan var mi acaba?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-06-15, 05:39   #4

papatyakokulukedi Çevrimdışı

Neden ihtimal veremiyorsunuz? Bence şansınızı bir deneyin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-06-15, 06:45   #5

almir Çevrimdışı

papatyakokulukedi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Neden ihtimal veremiyorsunuz? Bence şansınızı bir deneyin
peki deneyeceğim bu site haricinde ilan verebileceğim yer var mı biliyor musunuz peki?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-06-15, 12:11   #6

Barınak ısrarınızı anlayabilmiş değilim.kedinizi barınağa vermek onu öldürmekle eşdeğer neden anlamak istemiyorsunuz? masraflarını karşılarım mutlu olmasını istiyorum diyen biri neden barınağı tek çözüm olarak görüyor? evde biraz ilgi bile yeterli sizle güvende,mutlu yaşaması için ama burada amaç onun mutlu olması falan değil sadece sizin biran evvel başınızdan atma isteği kusura bakmayın denemeye bile tenezzül etmeden barınak arayışınızın başka açıklaması olamaz.ilan verecek birsürü site var zaten yazınca çıkıyor ama barınak tek çözüm değil mi.zahmet olmazsa bu sayfalara ilan verin.

https://www.facebook.com/kedigiller?ref=ts&fref=ts

https://www.facebook.com/haysev?ref=ts&fref=ts

Umarım güvenli yuva bulana dek kediniz size fazlalık yapmaz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-06-15, 12:57   #7

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Barınak mı????? Yapmayın nolur barınakların hali içler acısı bazılarında hayvanlar Açlıktan birbirlerini yiyorlar zaten kedilerin ÇOĞU kafeste yaşıyor . Bırakında evinde huzurlu mutlu rahat Güvenli bir şekilde yaşasın. Tek bir iyi ihtimal var oda güzel Güvenilir bir aile bulup sahiplendirmeniz. Barınakların halini görmek zor değil İnternet'e bir bakın o zaman o hayvanların nasıl oldupunu anlarsınız !!!
Kediler mükemmel birer dosttur zor zamanlarınızda size daha çok sarılacaktır Duyguları gelişmiş canlılardır bence sakin kafayla bir daha düşünün ve bu karardan Vazgeçin birlikte her türlü psikolojik sorunu atlatırsınız. Size kötü Şeyler yazmak istemiyorum ama çok çok kızıyorum böyle durumlara. Başınız Sağolsun acınız büyük ama sizin acınız başka bir canında acısı Olmasın !!!
Bakın bir insanın başına en kötü ne gelebilir 2011 yılında biz bunu anladık bir anda canın Hariç herşeyini kaybediyorusun ne evin ne yiyecek bir ekmeğin hiç bir şeyin yok . Bu durumda bile biz hiç bir kedimizden vazgeçmedik 1-2 battaniyemiz vardı 11 kişi ve 4 tane kedi biz o battaniyeleri bizle üşümesinler diye onlara sardık biz bir şekilde ateş yakar ısınırız dedik . Ve şimdide iyiki hiç birinden vazgeçmedik diyoruz eğer vazgeçseydik şuan kafamızı duvarlara vuruyor olurduk. Sizde sonradan pişman olmamak için çok iyi düşünün ...

Bu konu en son " 27-06-15 " tarihinde saat 13:04 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-06-15, 14:52   #8

lulajale Çevrimdışı

Barınakların hali gerçekten içler acısı maalesef bence barınak dışında başka çözüm yollarıda var lütfen..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-06-15, 14:58   #9

GÜNEŞ-EYLÜL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
2011 yılında biz bunu anladık bir anda canın Hariç herşeyini kaybediyorusun ne evin ne yiyecek bir ekmeğin hiç bir şeyin yok . Bu durumda bile biz hiç bir kedimizden vazgeçmedik 1-2 battaniyemiz vardı 11 kişi ve 4 tane kedi biz o battaniyeleri bizle üşümesinler diye onlara sardık biz bir şekilde ateş yakar ısınırız dedik . Ve şimdide iyiki hiç birinden vazgeçmedik diyoruz eğer vazgeçseydik şuan kafamızı duvarlara vuruyor olurduk. Sizde sonradan pişman olmamak için çok iyi düşünün ...
Albümlerinize baktımda o durumda bile kedilerinize sahip çıkmışsızsınız açıkçası sizin yaptığınızı kimse o durumda yapmaz yapamaz.bir kez bile bu durumla övündüğünüzü yada dile getirdiğinizi okumadım.gerçekten sizi ve ailenizi takdir ediyorum.Allah kimseye o günleri tekrar yaşatmasın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-06-15, 23:37   #10

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

mervegulistnbl tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Albümlerinize baktımda o durumda bile kedilerinize sahip çıkmışsızsınız açıkçası sizin yaptığınızı kimse o durumda yapmaz yapamaz.bir kez bile bu durumla övündüğünüzü yada dile getirdiğinizi okumadım.gerçekten sizi ve ailenizi takdir ediyorum.Allah kimseye o günleri tekrar yaşatmasın.
Çok çok teşekkür ederim Allah o felaketi kimselere göstermesin . Ilk başta bir hayvanı sahiplenirken onu ailenin bir Ferdi olarak kabul eden herkes böyle davranmalı ama işte çoğunluk iyi günde Herşey güzel hoş , kendiyle ilgili yada kendi hayatlarındaki bazı Değişiklikler olunca hemen Gönderme Peşine düşülüyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-06-15, 03:16   #11

almir Çevrimdışı

Barınak ısrarınızı anlayabilmiş değilim.kedinizi barınağa vermek onu öldürmekle eşdeğer neden anlamak istemiyorsunuz? masraflarını karşılarım mutlu olmasını istiyorum diyen biri neden barınağı tek çözüm olarak görüyor? evde biraz ilgi bile yeterli sizle güvende,mutlu yaşaması için ama burada amaç onun mutlu olması falan değil sadece sizin biran evvel başınızdan atma isteği kusura bakmayın denemeye bile tenezzül etmeden barınak arayışınızın başka açıklaması olamaz.ilan verecek birsürü site var zaten yazınca çıkıyor ama barınak tek çözüm değil mi.zahmet olmazsa bu sayfalara ilan verin.

https://www.facebook.com/kedigiller?ref=ts&fref=ts

https://www.facebook.com/haysev?ref=ts&fref=ts

Umarım güvenli yuva bulana dek kediniz size fazlalık yapmaz.
sizin bu tavrınızıda ben anlamış değilim. baştaki mesajimi anlamadiniz zannediyorum barınaklar hakkında bilgi sahibi değilim dedim. daha sonra bir başka arkadaşın yazdığından sonra ilan verebileceğim siteler hakkında bilgi istedim. sağolun sizde yazmıssınız.

ben burada kimseye ruh halim hakkında daha fazla bilgi vermek zorunda değilim. sizde bilip bilmeden insanları asıp kesmeyin!

sizide en büyük hayvansever sizsiniz. siz 1 numarasınız diyerek tatmin edeyim ki mutlu olun!

bir konuda insanlardan yardım bilgi istemek karşılığında böyle cevaplar karşı tarafı incitmekten başka bir işe yaramaz. en başta belirttiğim gibi kedim içinde en iyi çözümü bulmak için çaba sarfediyorum.

hiç kafamda evde kedi beslemek gibi bir düşünce yokken ben kedimi sokakta kötü bir halde buldum. bir çok insan eminim sırt çevirip giderdi ya da en iyi veterinere götürüp tedavi ettirip sonrasında sokağa birakırdı. ama ben böyle yapmadım tedavisi için çok uğraştım bunları kesinlikle övünmek için yazmıyorum. çok şükür allah böylesine bir vicdan vermiş şimdi olsa yine seve seve tüm bu zorlukları çekerdim. ben kedimi o ön patisi düzelsin diye her gün 1 saat kadar yüzdürdüm. malesef düzelmedi ama en azından yürümesi düzeldi. kumunu rahatça kaziyor hatta koşabiliyor. bunlar dile getirdiğim için utanıyorum. ama sizin gibi insanlar çıkınca yazmak zorunda kaldım.

şimdi ise kedimle malesef ki ilgilenemiyorum. çünkü gerçekten günde 1 saat kadar ilgilenebilecek kadar vaktim yok. kedim neredeyse tüm gününü tek başına yapayalnız evde geçiriyor. daha mutlu olabileceği yer aramak bahsettiğiniz barınaklardan bi haber olmak bu durum hakkında bilgi almak istemek suç mu?

biraz olsun enpatiden yoksun insanlar rica ediyorum yapmasın. yardımcı olmak adına bilgi veren kişilere sonsuz teşekkürler. başka bir çözüm yolu bulmaya calisacağim. farklı bir çözüm yolu olanlarda yorum yaparsa sevinirim.

Bu konu en son " 28-06-15 " tarihinde saat 03:30 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-06-15, 10:50   #12

Size duymak istediklerinizi söylemeyip,barınaklara karşı olduğumdan beni algılayamamanız normal.burada empati yapmama gerek yok çünkü kimsenin hayatı mükemmel değil ve biz her olumsuzlukta onlardan vazgeçemeyiz.sizin ruhsal problemleriniz umurumda da değil zira burası ruh sağlığı forumu değil.üzüldüğüm tek nokta kedinizin bundan sonraki yaşamı.kedim için bunları bunları yaptım yazmışsınızda bundan banane.ömürlük sahip çıkmayıp,eve alıştırıp baştan atmak adına barınağı layık görmekle herşey sıfırlanmış oluyor.sorunlarım var,evde yalnız ...İnsanlar tuhaftır! Fena birşey yapmakta olduklarını hissedecek olurlarsa mutlaka en evvel vicdanlarını susturacak bir sebep bulurlar..
(Halid Ziya Uşaklıgil)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-06-15, 10:53   #13

GÜNEŞ-EYLÜL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çok çok teşekkür ederim Allah o felaketi kimselere göstermesin . Ilk başta bir hayvanı sahiplenirken onu ailenin bir Ferdi olarak kabul eden herkes böyle davranmalı ama işte çoğunluk iyi günde Herşey güzel hoş , kendiyle ilgili yada kendi hayatlarındaki bazı Değişiklikler olunca hemen Gönderme Peşine düşülüyor
Bahane istenildiği sürece bulunur.keşke insanlar empati diye ötene kadar başta kendileri evcilleriyle empati kurabilse.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-06-15, 12:39   #14

almir Çevrimdışı

Size duymak istediklerinizi söylemeyip,barınaklara karşı olduğumdan beni algılayamamanız normal.burada empati yapmama gerek yok çünkü kimsenin hayatı mükemmel değil ve biz her olumsuzlukta onlardan vazgeçemeyiz.sizin ruhsal problemleriniz umurumda da değil zira burası ruh sağlığı forumu değil.üzüldüğüm tek nokta kedinizin bundan sonraki yaşamı.kedim için bunları bunları yaptım yazmışsınızda bundan banane.ömürlük sahip çıkmayıp,eve alıştırıp baştan atmak adına barınağı layık görmekle herşey sıfırlanmış oluyor.sorunlarım var,evde yalnız ...İnsanlar tuhaftır! Fena birşey yapmakta olduklarını hissedecek olurlarsa mutlaka en evvel vicdanlarını susturacak bir sebep bulurlar..
(Halid Ziya Uşaklıgil)
ciddi anlamda anlamama problemimiz var.

"barınaklar hakkında dediğim gibi hiç bilgi sahibi değilim."

yazmama rağmen halen saçma sapan fikirlerini beyan ediyorsun. sen dahil bir çok kişinin yazdıklarından sonra zaten barınak fikrini kafamdan çıkardım.

kimsenin kimseyi başından atma gibi bir niyeti de yok. kedime emin ol çok ama çok değer veriyorum. lütfen konumdan uzak dur fena halde beni sinirlendirdin. aksi halde sana cevap verme gereği duymayacağım. işine lütfen!!!
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları