Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler


Cevap Yaz
Eski 17-07-17, 23:34   #1
 
İstanbul (Anadolu Yakası)
Üyelik Tarihi: Haz 2015
Mesajlar: 20
SHNARZU Çevrimdışı
Varsayılan 2. Kedi alıştırma vakası :(

Arkadaşlar merhaba yardımınıza çok ihtiyacım var

3 yaşında erkek kısır kedim var soğuk kanlı bir kedidirkendisi
Kendini sevdirmez aynı zamanda ürkek ve agrasif bir kedi
Bugün sokakta 3 aylık bir kedi buldum veterinere götürdüm
Aşılarını vs yaptırdım eve getirdim
Ancak büyük kedim kabullenmedi bu arada yeni kedimin umutta erkek
Saldırdı dövmeye çalıştı şimdilik umutu farklı bir odaya aldım
Girip sevip çıkıyorum sonrasında pamuğu seviyorum kokusuna
Alışsın die ancak direk elime koluma saldırıyor bana tıslıyor
İkiside strese girdi farkındayım büyük kedim pamuğun
Stresten hastalanmasından da korkuyorum
Fikir almak istediğim konu şu bu süreçte ne yapmalıyım
Nasıl birbirlerinin varlığına alışıp adapte olurlar tecrübeli
Arkadaşlar yardımınızı rica ediyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-07-17, 07:48   #2
 
Gaziantep
Üyelik Tarihi: Haz 2017
Mesajlar: 162
Boncukminik Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: 2. Kedi alıştırma vakası :(

Şimdi bizde de 10 aylik erkek kedim var yanina iki aylik yavru aldik su an bir ay oldu tam ve alisfi sayilirlar 1. Kesinlikle elinizle ikisini yaklastirmayin bu hatayi sakin yapmayin bir sinir olurlarsa alisma suresi daha zor oluyor gercekten biz odalari ayurdik her gun aksam bir saat (tutabilirsek tabi) iki saat serbest birakiyoruz ve taaki saldirincaya kadar bakin bir iki tirmik ola bilir ama saldirmadigi mudetce mudahale etmeyin zaten zorda ilsa kabulleniyorlar bizde yavru alisti buyuk hala biraz alişma donaminda en kotu 2 ay 3 ay diyorlar.. yavrumuz minik kiz oldugu icin biraz dahazor ama sizinkiler ikiside erkek oldugu icin daha kolay olur..

Birde biz sonradan iki yavru daha aldik buyuk olan boncuk daha cok az gordu yeni yavrulari ama minik kucuk olan bayaği ayni ortamda cok durdular bkr ay olmadi daha.. ilkgunberaber durdular minik bayagi tisladi yeni yavrular kucuk oldugu icin minikten minik ezdi biraz onlari geceleri odalari ayirdik yavaş yavaş yan yana getiriyoruz su an ayrilar ve yeni yavrularda mantar cikti gormuyorlar birbirlerini ama yeniden yavaş yavaş bir araya getirecegiz inşallah birde şu yaziyi okuyarak da hareket edebilirsiniz

Hill's Pet Nutrition bu linke bakarak faydalana bilirsiniz biz burdan da bakarak hareket ettik
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-07-17, 07:51   #3
 
Gaziantep
Üyelik Tarihi: Haz 2017
Mesajlar: 162
Boncukminik Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: 2. Kedi alıştırma vakası :(

Paylaştır21
Yeni bir kedinin evinizde yaşamakta olan evcil hayvanlarla tanıştırılması
Yeni bir kedi ya da yavru kedinin evinizde yaşamakta olan kedi ya da köpekle tanışması oldukça zor olabilir. Onların iyi geçinmesini ve eve gelen yeni kediyi sıcak karşılamalarını istersiniz. Fakat bu karşılaşma; bir başka kedi alma nedeniniz evde yaşayan kedi grubunuzu korumak dahi olsa, nadiren kolay gerçekleşir. Hemen fırlayıp, yeni geleni patilerini açarak karşılamayabilirler! Dikkatle tanıştırılmaları, hayvanların uyumlu bir şekilde bir araya gelmelerine giden yolun sorunsuz olmasına yardımcı olur. Hayvanların sorunları çözmek için kendi başlarına bırakılması yerine durumun kontrol edilmesi, sorunsuz bir karşılaşma ve beraberliğin mümkün olan en iyi şekilde başlaması için çok daha büyük bir şans sağlayacaktır.
Kedilerin kedilerle tanıştırılması
Kedilerin sosyal yaratıklar olması gerekmediğini unutmayın - etrafındakilere bağımlı olan köpeklerden farklı olarak kediler, çevrelerinde sosyal yapı olmadan güle oynaya kendi başlarına hareket ederler. Siz etrafında başka bir kedi olmasını isteseniz de, onların bir arkadaşlığa 'ihtiyaç' duyması mümkün değildir. Kedileri birbirlerinden hoşlanmaya zorlayamazsınız, yalnızca bunu deneyebilirsiniz; çünkü bazı kediler kolayca yeni gelen kediyle birlikte yaşayacak, bazıları ise hiçbir zaman iyi geçinmeyecek ya da birbirleriyle huzursuz bir ateşkes koşullarında yaşayabileceklerdir. Bununla birlikte, mama ya da güvenli uyuma yerleri açısından aralarında bir rekabet yoksa (çoğu huzurlu evde olduğu gibi), bu durumda kediler eninde sonunda birbirlerini kabul edecek ve bazılarının diğer kediyle yakın bir bağ oluşturduğu dahi görülecektir. Kedilerin iyi geçinip geçinemeyecekleri onların kendi tercihi olabilmekle birlikte, yeni kedi ya da kedi yavrusunu evinize alıştırmak ve evde yaşamakta olan kedi veya kedilerle kaynaştırmak için kullanacağınız yöntem, başarı ya da başarısızlık arasında fark oluşturabilir. Bir ilişki şiddet dolu ya da fazlasıyla korku verici hale geldiğinde ve kedi tehdit edildiğini hissettiğinde, davranış kalıplarının değiştirilmesi çok güç olabilir. Bu nedenle, aşırı tepkileri önleyen ve yavaş yavaş gerçekleştirilen dikkatli tanışmalar çok önemlidir. Kedilerin başarılı bir şekilde bir araya getirilmesinde rol oynayan bazı faktörler vardır:
Yetişkin mi, yoksa yavru kedi mi? Bir yavru kedi, henüz cinsel açıdan olgunlaşmamış olması nedeniyle, evde yaşayan kedi için yetişkin bir kediye kıyasla daha küçük bir tehdittir. Evde yaşayan kedinin rekabetini minimum düzeye indirmek için karşı cinsiyetten bir yavru kedi almak daha da iyi olabilir. Kısırlaştırma, buna benzer pek çok sorunu çözümlemekle birlikte, bunların tümünü ortadan kaldırmayabilir. Yetişkin bir kedi alıyorsanız, yine de karşı cinsiyetten bir kedi almanız daha iyi olabilir.
Zamanlama Evin sakin olduğu sessiz bir anı seçmelisiniz - kutlamalar, partiler, yakınlarınız ya da arkadaşlarınızın ziyaretlerini önlemeli ve her iki kediye de huzur güvencesi verme üzerinde yoğunlaşmak için zaman ayırmalısınız.
Koku önemlidir: Kokunun, iletişim ve sağlık açısından kedilerin en önemli duyusu olduğunu unutmayınız. Evde yaşamakta olan kediyle tanıştırmadan önce, 'evin' kokusuna alıştırarak, yeni kediyi evinize alıştırmaya çalışabilir ve onun için daha az yabancı hale getirebilirsiniz. Bunu sağlamak için, kedilerin her birini ellerinizi yıkamadan ve kokuların karışmasını sağlayarak okşamalısınız. Eviniz ve mobilyalarınıza sürtünmesini sağlayarak ve yumuşak bir havluyla yavaşça okşayarak kedinin baş çevresinden de kokular toplayabilirsiniz. Benzer şekilde, kedinin önce eve ve diğer kediye ait yeni kokulara alışmasına izin vermeniz, ilk tanışmayı daha kabul edilebilir bir hale getirebilir. Dolayısıyla, kedilerin tanışmasını birkaç gün ve hatta bir hafta ertelemeniz çok yararlı olabilir. Bu süre içinde, onları ayrı odalarda tutmalı, ancak gerçekten karşılaşmadan, birbirlerinin odasını ve yatağını incelemelerine izin vermelisiniz.
Tanışmalar için bir kafes ya da taşıma çantası kullanımı Hem yeni kedinin, hem de evde yaşayan kedinin kendilerini mümkün olduğunca güvende hissetmelerini sağlamak ve yeni gelen kediyi (bazen de tam tersi olabilir) kovalanmaktan ya da tehdit edilmekten korumak sizin elinizdedir. İlk karşılaşmalarda kavga ya da kovalamaların kötüye gitmesine izin verilirse sorunlar ortaya çıkabilir. Bunu önlemenin en iyi yolu, ilk tanışmalar için bir kedi yavrulama kafesi kullanmaktır. Kedi yavrulama kafesleri, yaklaşık 1 metreye 0.75 m ve 1 m yükseklikte, kapısı güvenli bir şekilde açık ya da kapalı tutulabilen, metal örgü kafeslerdir. İçerideki kedi etrafında neler olup bittiğini görebilir ve içeride, kendi 'deliğinde' olduğu için güvende hisseder.
Kendini korunmasız hissettiğini düşünüyorsanız, kedinin kendisini daha güvende hissetmesini sağlamak için, başlangıçta üstünü bir battaniye ile kapatabilirsiniz. Kafes, kedilerin birbirlerini görmelerine, parmaklıklar arasından koklamalarına ve herhangi bir saldırı ya da tehdit olmadan tıslayarak inilti benzeri sesler çıkarmalarına olanak sağlar. Parmaklıklar, onları birbirine yaklaştırırken, aynı zamanda koruma da sağlar. Yeni bir yavru kedi aldıysanız, bu durumda başlangıçta yavru kediye saklanacak bir yer olarak daha büyük bir kafes kullanmanız çok yararlı olabilir. Tanışmaları kafes kullanılarak gerçekleştirilebilir ve dışarıya çıkıyor ve onun yaramazlık yapabileceği ya da tehlike oluşturabilen bir yerde kalmasını istemiyorsanız, yavru kediyi yatağı ve kum kabı ile birlikte kafeste tutabilirsiniz. Yavru kedi geceleri diğer hayvanlarla aynı odada kafese kapatılabilir (içmesi için su sağlanarak) ve güvenli bir şekilde birbirlerine alışmaları sağlanabilir. Kafes ya da parmaklıklı bir kutu bulamıyorsanız, bu durumda ilk tanışmalar için bir kedi taşıma çantası ya da sepet kullanabilirsiniz. Çok küçük olduğundan, kedi ya da yavru kedi için uzun bir süre boyunca kapatacağınız bir sığınak olarak kullanmanız elbette ki mümkün olmayacaktır; ancak hiç yoktan iyidir.
Tanışmalar için bir taşıma çantası ya da kafes kullanımı nasıl olmalıdır?
Yeni kedi ya da yavru kediyi kafese/taşıma çantasına koyun ve evinizde yaşayan kedinin odaya girmesine izin verin. Bir kedi taşıma çantası kullanıyorsanız, kedilerin zorlanmadan birbirleriyle göz teması kurmaları için - göz teması kuramamaları saldırganlığa neden olabilir - çantayı yere koyun. Evinizde yaşayan kedinin odaya girmesine izin verin, ilginizi ona yöneltin ve sessiz bir güvence verin. Kedi, yeni kediyi incelemeden kaçıp gitmeye karar verirse, onu bu tanışma için zorlamayın; ancak bazı şeylerin biraz zaman alabileceğini kabul etmelisiniz - kediniz muhtemelen agresif tanışmalara başlamak yerine yoldan çekilen ve evde yaşayan yeni kediyi zaman içinde kademeli olarak kabul eden bir özellik göstermektedir. Kedilerin saldırganlık belirtileri göstermesi halinde, bir sesle dikkatlerini dağıtın ve daha sonra sakin karşılaşmaları için onları teşvik edin. Kedileri birbirlerine yaklaşmaya, başka bir kedinin varlığını kabul etmeye teşvik etmek ve bunu olumlu bir deneyim haline getirmek için ödül bisküvileri kullanabilirsiniz - kedilerin, haykırma ya da bağırma sayesinde değil, güzel şeyler yaşayarak birbirleriyle arkadaş olmasını istersiniz değil mi? Büyük bir kafes kullanıyorsanız, birbirlerine yavaş yavaş alışmaları için, birkaç gün yavru kedi/kedinin kafeste olduğu zamanlarda evde yaşayan kedinin özgürce girmesine izin verebilirsiniz. Bir taşıma çantası kullanıyorsanız, bu durumda biraz daha aktif olmanız ve sık karşılaşmalar planlamanız gerekecektir. Her iki yöntemde de, yeni kediyi kafesin ya da yerdeki taşıma çantasının içinde, evde yaşayan kediyi ise dışarıda tutarak kedilerinize aynı anda mama vermeye başlayabilirsiniz. Bu süreç boyunca, bazı tıslamalar ve tükürmeler olabilir; ancak bu durum yavaş yavaş değişerek meraka ve kademeli bir kabullenmeye dönüşmelidir - bu kabullenme, kedilerin bireysel özelliklerine bağlı olarak birkaç gün ya da hafta sürebilir.
Yüz yüze karşılaşma
Kafes olmadan bir araya gelmelerine izin vermek için doğru zamanın geldiğini düşündüğünüzde, dikkat dağıtıcı unsur olarak yine mama kullanabilirsiniz. Oldukça fazla acıkmaları ve daha sonra aynı odada beslenmeleri için bir süre mama vermeyin. Kedinin mobilyaların arkasına kaçabileceği, yükseğe sıçrayabileceği ya da isterse saklanabileceği bir oda seçin. Evde yaşamakta olan kedinin mamasını kabına koyun ve ardından yeni kedinin onun kabından yemesine izin verin - başlangıçta yan yana gelmeyen kedilerin ne kadar yakın olabileceklerinin takdiri size kalacaktır. Sakin olun, güven verin ve gerçekleşmesini istediğiniz davranışı överek ve sevdiği bir mamadan vererek ödüllendirin. Kedilerin birbirleriyle ne kadar iyi geçindiklerini değerlendirin - onlar kendi yerlerini belirleyip uyumak için kıvrılabilirler ya da kısa bir süre için yeni kediyi ayrı tutmanız, öğünleri onların biraz daha bir arada kaldıkları bir süre olarak kullanmanız gerekebilir. Artık dövüşmeyeceklerinden ya da birbirlerini kovalamayacaklarından emin olduğunuzda, artık tüm evi kullanmaya başlayabilirsiniz. Kediler muhtemelen aynı evde barış içinde yaşamalarına olanak sağlayacak şekilde rutin alışkanlıkları ve uyku için uygun yerler bulacak, mamalarını paylaşacak, birbirlerine kademeli olarak alışıp diğer kediyi kabullenirken sıcaklık ve ilgi gösterecektirler.
Ne kadar zaman alacak?
Kedilerin birbirlerine alışmaları bir ya da iki gün veya birkaç hafta sürebilir. Kedilerin birbirleriyle kendilerini rahat hissetmeleri birkaç ay sürebilir; ancak onlar arasında bir ateşkes yaratabilirseniz; başarmışsınız demektir. Dışarıda geçen soğuk ve yağmurlu bir günün, büyük bir kap mamadan sonra iki dişli rakibi ateşin önünde bir araya getirmesi hayret vericidir.
Köpekle tanışma
Köpekler ve kediler sıklıkla düşman gibi tanımlanmakla birlikte, yeni bir kedinin bir köpekle tanıştırılması, genellikle başka bir kediyle tanıştırılmasına kıyasla çok daha kolaydır. Her iki hayvan da başlangıçta birbirine karşı temkinli yaklaşabilse de, karşısındaki evcil hayvanı doğrudan rakip olarak görmez ve gerçekten çok iyi geçinebilirler.
Köpeğiniz kedilerinize alışıyorsa, başlangıçta evde yeni olmanın heyecanını yaşayabilir; ancak çok kısa bir süre içinde sakinleşecek ve yeni gelen durumundan çok çabuk kurtulacaktır. Yeni kediyi ekibin bir parçası olarak görmeye başlayacaktır. Pek çok köpek, bahçenin dışında yabancı kedileri kovalarken, kendi kedileriyle mutluluk içinde yaşayacaktır; bu nedenle, kedinizi evden biri olarak görmeye başlayıncaya kadar dikkatli davranmanız gerekecektir. Aynı şekilde yeni kediniz ya da yavru kediniz daha önce bir köpekle birlikte yaşadıysa, korkusunun uzun sürme olasılığı çok düşük olacak ve çevresindeki köpeğe çok çabuk güven duyacaktır.
Güvenlik ilk sıradadır
Bununla birlikte, başlangıçta ilk önceliğiniz güvenlik olmalıdır. Birbirlerine alışıncaya kadar, köpek ve kediyi her açıdan kontrol altında tutmanız gerekecektir. Birbirlerinin kokularını almaları için, ellerinizi yıkamadan köpek ve kediyi ayrı ayrı okşayın. Böylece kedi evin koku profilinde yer alacak ve köpeğin tanıdığı bir birey haline gelecektir. Sakin durumu korumak ve kediyi korumak için ilk karşılaşmalar için bir kez daha büyük bir kafes kullanmanız idealdir. Köpeğin parmaklıklar arasından yeni geleni koklamasına ve ilk heyecanını atmasına izin verin. Kedi tıslayarak ve tükürerek büyük bir tepki verebilir; ancak yine de bir koruma altında olacaktır. Büyük bir kafesiniz varsa, kediyi geceleri köpeğin uyuduğu odada bu kafesin içinde tutabilir ve kedilerle köpeklerin birbirine ne derece alışacağına bağlı olarak, birkaç gün ve hatta bir hafta boyunca onlara birbirlerine alışma fırsatı sağlayabilirsiniz. Özellikle kedilere alışamayan ya da heyecanlı veya sinirli mizaca sahip olan köpeklerde tanışmalarda daha fazla dikkatli olmak gereklidir. Tasmasını tutarak onun mümkün olduğunca sakin kalmasını ve hareketsiz bir şekilde oturmasını sağlamalısınız. Yeni kediye odada güvenli bir konum sağlanmalı ve köpeğe alışmasına, ona istediği zaman yaklaşmasına izin verilmelidir.
Kolaylaştırın
Bu, oldukça uzun bir zaman alabilir ve ayrıca sabırlı davranmanızı ve iyi davranışları karşısında köpeğinizi ödüllendirmenizi gerektirir. Köpeklerin daha sessiz olması ve kedilere alışması için, tanıştırmaları sırasında sağlam bir kedi taşıma çantası kullanabilirsiniz. İlk olarak köpeğinizin tasmasını tutun, taşıma çantasını yüksek bir yüzeye koyun ve kontrollü şekilde, sık aralıklarla kısa süreli karşılaşmalara izin verin. Yeni gelenin gerçekte pek ilgi çekici olmadığını fark ettiklerinde, köpeklerin çoğu hemen sakinleşecektir. Başlangıçta güvenlik için köpeğin tasmasını tutarak tanışmaya geçin. Köpeğiniz fazla heyecanlanıyorsa, enerjisinin bir bölümünü harcayabilmesi için ilk olarak onu tempolu bir yürüyüşe çıkarın! Terrier gibi ırklar ya da tazı gibi kovalamayı seven ırkların, kedinin bir 'kolay hedef' olmadığını öğreninceye kadar tam bir kontrol altında tutulmaları gerekebilir! Küçük yavru köpeklerin çok fazla heyecanlanması olasıdır ve oyuna katılmak istemesi mümkün olmayan yeni kediyle 'oynamaya' çalışabilir! Sakinliği korumak için çok fazla çaba göstermeniz gerekebilir ve kedinin neden olacağı bir kovalamacadan kaynaklanan ani koşuşturmaya hazırlıklı olmalısınız. Sakin geçen tanışmalar için köpeği övün, hareketsizce oturmasını sağlayın ve köpeğinizi iyi davranışı nedeniyle ödüllendirmek için ödül mamaları kullanın. Bu kez kedinin varlığı, sakin davranış nedeniyle verilen bir ödülle bağlantılıdır. Birbirlerine tasma olmadan ulaşabilecekleri aşamaya geçtiğinizde, kedinin kaçabileceği yerler olduğundan emin olmalısınız - kendini güvende hissetmek için yüksek çıkıntılar ya da mobilyaları kullanabilir. Birlikteyken güvende olmalarından mutluluk duyuncaya kadar, hiçbir zaman köpek ve kediyi yanlarında kimse olmadan birlikte yalnız bırakmayın. Kedi maması tüm köpekler için son derece çekici olacaktır; bu nedenle kedi mamasını yükseğe koymalı ve köpeğin mama hızsızlığından uzaklaştırmalısınız! Benzer biçimde, bir kum kabı da hoş bir cazibe oluşturabilir ve içindekileri dağıtma olasılığı varsa, kum kabı köpeğin ulaşamayacağı bir yerde tutulmalıdır.

Linkteki yazi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-07-17, 10:12   #4
 
Ankara
Üyelik Tarihi: Oca 2016
Yaş: 31
Mesajlar: 599
NeseYarali Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: 2. Kedi alıştırma vakası :(

Biz de aynı süreçten geçtik iki kere. İlkinde aynı sizinki gibi yetişkin, 1 yaşına kadar yalnız yaşamaya alışmış ve kendini sevdirmekten pek hoşlanmayan erkek kedimizin yanına sokakta bulduğumuz 2 aylık dişi bir kedi getirdik.
Önce uzun bir süre ayrı odada tuttuk yeni geleni. Yukarıda paylaşılan yazıda olduğu gibi aynen uyguladık süreci.
Birbirlerine tamamen alışıp evde yalnız bırakabilir hale gelmemiz 1,5 ayı buldu.

Erkek kedimizi maalesef kaybettik bir süre önce. Yalnız kalmasın diye o sokaktan aldığımız dişi kedimizin yanına 2 aylık bir yavru getirdik. Bu dişi kedimiz ilk günden itibaren diğer kedilerle çok iyi anlaşan, çok sevecen, kucak delisi bir kedi olduğu için yeni gelen yavruyu ayrı tutma gereği duymadık. Eve geldiği ilk gün kafesten çıkardığımız gibi dişi kedimiz yavruyu aldı, uzun uzun temizleyip yaladı. Hiç bir alışma problemi yaşamadılar.

Ne kadar sürede alışacakları tamamen iki kedinin (daha çok da büyük olanın) karakterine bağlı. Ama uzun da sürse bir süre sonra oluyor. Zor bir süreç, sabırlı olmalısınız
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-07-17, 10:29   #5
 
İstanbul (Anadolu Yakası)
Üyelik Tarihi: Haz 2015
Mesajlar: 20
SHNARZU Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: 2. Kedi alıştırma vakası :(

muhakkak alışacaktır pamuk paşası ancak pamuğun stresten hastalanmasından korkuyorum tabiki bu korku diğer kediyi aldığım yere bırakayım yada sahiplendireyim düşüncesini peşinde getirmiyor.. eşşek gibi alışacak diyorum kendimce nasıl ki annem pamuk ilk geldiğinde ağız burun yapıp istemeyip şimdi ciğerlerine kadar yiyorsa
pamukta kardeşine alışacak.. haklısınız benim sadece sabıra ihtiyacım var bu süreçte
bu arada ben 3 yıldır pamukla hiç bu kadar çok oynamadım aman kendini kötü hissetmesin aman kıskanmasın
maymun etti beni peşinde
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-07-17, 21:02   #6
 
Gaziantep
Üyelik Tarihi: Haz 2017
Mesajlar: 162
Boncukminik Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: 2. Kedi alıştırma vakası :(

SHNARZU tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
muhakkak alışacaktır pamuk paşası ancak pamuğun stresten hastalanmasından korkuyorum tabiki bu korku diğer kediyi aldığım yere bırakayım yada sahiplendireyim düşüncesini peşinde getirmiyor.. eşşek gibi alışacak diyorum kendimce nasıl ki annem pamuk ilk geldiğinde ağız burun yapıp istemeyip şimdi ciğerlerine kadar yiyorsa
pamukta kardeşine alışacak.. haklısınız benim sadece sabıra ihtiyacım var bu süreçte
bu arada ben 3 yıldır pamukla hiç bu kadar çok oynamadım aman kendini kötü hissetmesin aman kıskanmasın
maymun etti beni peşinde
Hasta belki olabilir ishal vs ama acaaayippp tuy dokuyorlaar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-07-17, 21:18   #7
 
İstanbul (Anadolu Yakası)
Üyelik Tarihi: Haz 2015
Mesajlar: 20
SHNARZU Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: 2. Kedi alıştırma vakası :(

Şuan salona çıkardım yeni yavrumuzu pamuk yanından geçerken tıslıyo
Ama zarar vermiyo haddini bil ben abiyim diyo herhalde
Küçük yavruda çok mazlum yaaa hiç kendini savunamıyor
Döksün tüy hastalanmasın ve alışsınlarda başka birşey istemem
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-07-17, 07:41   #8
 
Gaziantep
Üyelik Tarihi: Haz 2017
Mesajlar: 162
Boncukminik Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: 2. Kedi alıştırma vakası :(

SHNARZU tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Şuan salona çıkardım yeni yavrumuzu pamuk yanından geçerken tıslıyo
Ama zarar vermiyo haddini bil ben abiyim diyo herhalde
Küçük yavruda çok mazlum yaaa hiç kendini savunamıyor
Döksün tüy hastalanmasın ve alışsınlarda başka birşey istemem
Olur oyle şeyler yavrun 3 aylik fln olsun sen o zaman gor karşılikli tislamalar ola bilir ama bakarsinkz alisir bir aya.. tuy dokme konusuna gelinve bizimki kel kalacak diye korkmaya başlamiştim odai tamamen tuydu ama au an azaldi tuy dokmesi mevsim geçisi filan derken daha cok dokuldu aimdi alistilar sayilir
  Alıntı Yaparak Cevapla


Cevap Yaz

Konu Araçları

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Kedi yatağına alıştırma suriss Kedi Eğitimi ve Psikolojisi 9 08-10-14 20:53
Kedi eğitimi pisicik Kedi Eğitimi ve Psikolojisi 6 01-06-14 16:17
Benim Kedim İşini Bilir ! Kontesss Kediler 7 24-11-13 21:44
Kedilerde "AIDS" ASRIN Kedi Sağlığı 0 10-03-12 00:20
kedi ve çocuklarımız sudehan Kediler 0 06-04-09 16:08Saat 15:50.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204