Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Veterinerimize Sorun > Veterinerimize Sorun > Kedi Sorunları


Cevap Yaz
Eski 16-11-15, 14:37   #1
 
Gizemlikedi üyesinin avatarı
 
Üyelik Tarihi: Kas 2015
Mesajlar: 18
Gizemlikedi Çevrimdışı
Varsayılan Antibiyotik ve iç parazit damlası verildikten sonra kedimin keyfi kaçtı

4 aylık erkek kedimi ishal şikayeti nedeniyle veterinere götürdüm. Kan tahlili yapılması gerektiğini ancak uyutarak kanı alabileceğini söyledi ve kedimi uyuttu. Tahlil sonucunda ise hiç bir sorun görülmedi. Tahlilin temiz, kedimin keyfi ve iştahının gayet yerinde olmasına karşın antibiyotik iğnesi vurdu ve ayrıca iç parazit damlası damlattı. Sonraki iki gün de antibiyotik vursak iyi olur dedi ve eve geldik. Kedim o gece 4 kez kustu. 24 saatte ancak kendine gelebildi.Bugün 3. günü veterinerden gelişimizin. İştahı eskisi gibi değil. 2 gündür neredeyse hiç yemiyor.Keyfi tam yerine geliyor. Bir bakıyoruz yine keyifsizleşiyor, uyuyor. Bu sabah kucağıma aldığımda hırçın davranışlar sergilemeye başladı ve kuytu yerlere kaçıp duruyor. Canının acıdığını düşünüyorum. Sizce hem anestezi, hem antibiyotik hem de damla fazla mı geldi? çünkü damlanın da halsizlik yaptığını duymuştum. Ve 3 gündür toparlanamaması normal mi ? Cevap için şimdiden teşekkürler...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-11-15, 19:16   #2
Veteriner Hekim
 
İstanbul (Avrupa Yakası)
Üyelik Tarihi: Tem 2010
Mesajlar: 5.637
vetcevik Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Antibiyotik ve iç parazit damlası verildikten sonra kedimin keyfi kaçtı

Narkoz mide bulantısı ve keyifsizliğe yol açmış olabilir. Ancak parazitleri var ise paraziter ilaç uygulaması sonrası ölen parazitlerin çıkardığı toksinler nedeniyle de keyifsizliği devam ediyor olabilir. Kısacası yanlış giden bir şey yok. Yapılması gerekenleri uyguluyor hekiminiz.
__________________
Vet.Hek.Dr.Müjgan Çevik Aksay
Gizmovet Veteriner Muayenehanesi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-11-15, 14:58   #3
 
Gizemlikedi üyesinin avatarı
 
Üyelik Tarihi: Kas 2015
Mesajlar: 18
Gizemlikedi Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Antibiyotik ve iç parazit damlası verildikten sonra kedimin keyfi kaçtı

vetcevik tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Narkoz mide bulantısı ve keyifsizliğe yol açmış olabilir. Ancak parazitleri var ise paraziter ilaç uygulaması sonrası ölen parazitlerin çıkardığı toksinler nedeniyle de keyifsizliği devam ediyor olabilir. Kısacası yanlış giden bir şey yok. Yapılması gerekenleri uyguluyor hekiminiz.
Daha sonra yaptığım araştırmaya göre sinirlilik hali ve istahsızlığı PROFENDER yapabiliyormuş. İlginize teşekkürler. Umarım geçicidir..
  Alıntı Yaparak Cevapla


Cevap Yaz

Konu Araçları

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Köpek Eğitimi Hakkında Bilgiler kopeksever.5 Köpekler 13 05-02-16 14:30
Kedi Bakımı, Hastalıkları ve Tedavilerinde Veteriner Tavsiyeleri (Soru - Cevap) ASRIN Kediler 11 08-08-15 13:52
Parazit Aşısından Sonra Tekrar Parazit Gördüm! sarmanoğlan Kedi Sorunları 1 03-06-13 23:01
parazit aşıları ve pire damlası tursu Kedi Sorunları 2 25-12-11 11:43



Saat 23:34.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198