Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 27-07-13, 16:54   #16

Pıtırsonic Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Vicdansızlık mı :(

altına girebileceği yerleri kapatabilirsiniz. kilim vb. şeyler varsa onlarla doldurun girip kendine zarar verebileceği kısımları. bence o eşyalar sorun olmaz. yatağa dediğim gibi ilk gün çıkacağını sanmıyorum. dener ama çıkamaz, canı yanınca da tekrar denemez. 2 gün sonra zaten çok rahat hareket eder. 4-5 güne de atlayıp zıplar. sık sık kontrol edebileceğiniz de bir odaymış. olmadı siz yatmaya gidene kadar yanınızda tutun kediyi ya da siz de o odada durun, ben öyle yapmıştım. bakın tehlikeli bir şeyler yapmaya kalkışıyor mu diye. hareketlerine göre eşyalar için alabileceğiniz önlemleri de alırsınız, gece de orada kalır. çok fazla hareket edip çırpınıp zarar görebileceği şeyler yaparsa son çare kafese koyarsınız ama yapacağını zannetmiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-13, 17:07   #17
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
altına girebileceği yerleri kapatabilirsiniz. kilim vb. şeyler varsa onlarla doldurun girip kendine zarar verebileceği kısımları. bence o eşyalar sorun olmaz. yatağa dediğim gibi ilk gün çıkacağını sanmıyorum. dener ama çıkamaz, canı yanınca da tekrar denemez. 2 gün sonra zaten çok rahat hareket eder. 4-5 güne de atlayıp zıplar. sık sık kontrol edebileceğiniz de bir odaymış. olmadı siz yatmaya gidene kadar yanınızda tutun kediyi ya da siz de o odada durun, ben öyle yapmıştım. bakın tehlikeli bir şeyler yapmaya kalkışıyor mu diye. hareketlerine göre eşyalar için alabileceğiniz önlemleri de alırsınız, gece de orada kalır. çok fazla hareket edip çırpınıp zarar görebileceği şeyler yaparsa son çare kafese koyarsınız ama yapacağını zannetmiyorum.
Evet iyi fikir , aynen dediğiniz gibi yapacağım.

Şimdi eşim aradı, o Sheba ile evde ben malesef işyerindeyim. İzin alamadım az daha yılların yerinden istifa edecektim o kadar sinirlendim. Onlara göre önemli bir mevzu değil çünkü
Sheba iyice hareketlenmiş kafeste durmuyormuş eşimde çıkarttı şimdi. Çok sevindim hareketlenmesine biraz etkisinden çıktı demek narkozun. Ben de bir saat sonra paydos edip hemen eve gideceğim çok şükür yarın çalışmıyorum, kızım gözümün önünde olacak

Bütün desteğinize sonsuz teşekkürler,elim ayağım oldunuz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-13, 17:48   #18

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Cok gecmis olsun, insallah cabuk atlatir ve iyilesir.
Bu geceyi atlattinizmi gerisi kolay.

Birkac sorum olacak size.

Rahimide aldilarmi?
Ve ne kadar sürüyor bu ameliyat?
Istanbuldami? nerde yaptirdiniz?

Bende istanbula gidicem, her ihtimale iyi bir veterinerin adresi ve telefon numarasi lazim bana.
Nolur neolmaz, insallah gerekmez ama telefonuma kayit etsem iyi olacak.
Istanbuldaysa sizin gittginiz yerin numarasini alabilirim.

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-13, 11:58   #19
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Cok gecmis olsun, insallah cabuk atlatir ve iyilesir.
Bu geceyi atlattinizmi gerisi kolay.

Birkac sorum olacak size.

Rahimide aldilarmi?
Ve ne kadar sürüyor bu ameliyat?
Istanbuldami? nerde yaptirdiniz?

Bende istanbula gidicem, her ihtimale iyi bir veterinerin adresi ve telefon numarasi lazim bana.
Nolur neolmaz, insallah gerekmez ama telefonuma kayit etsem iyi olacak.
Istanbuldaysa sizin gittginiz yerin numarasini alabilirim.

Benelif Selam ,

mesajına belki 6-7 kere cevap yazdım ama evde üst katta internet pek çekmiyor Sheba'nın başını bekliyordum bir türlü gönderemedim , kusura bakma.

Rahminialmadılar. Bizim veterinierimiz rahim alındığında toparlanma süresinin daha zor olduğunu, hiç doğum yapmamış çiftleşmemiş, erken kısırlaştırılan bir kedide alınmasına gerek olmadığını söyledi. Kendi kedisi de 8-9 yaşındaymış hiç bir sorunla karşılaşmamış. Tüm hastalarına bu şekilde uygulama yapıyorlarmış hiç bir sorun olmamış. Cinsel olarak aktif olmayacağından o bölgede herhangi bir kist ya da sorun olma şansı olmuyor dedi. Veterinerlik fakültesinde öğretim üyeliği de yaptığından veterinerime güvendim bu konuda.

Ameliyat yaklaşık yarım saat sürdü. Ama ameliyattan sonra hemen almamızın daha iyi olacağını söyledi veterinerimiz. Uyanana kadar bizimle kalsın gözetimiz altında dedi. Sabah 10 gibi bıraktık. Öğlen 3'de artık başını falan kaldırabilir duruma gelince gidip aldık.

Malesef biz İstanbul'da yaşamıyoruz.

Çok şükür ki kısırlaştırma operasyonunu atlatmış bulunuyoruz. Tabi ki her kedide farklıdır ama benim tecrübem hiç korkulacak bir şey yokmuş. İlk gün onun o baygın hallerimi içimizi burktu tabiki ama çok çabuk toparandı kızımız. İlk akşam yarı baygındı genelde uyudu. Ameliyattan sonra ilk 12saat hiç bir şey vermemez gerekiyordu akşam 10u zor ettim ama Sheba su içer içmez kustu . Veterinerimiz özel mama vermeişti çorba gibi ondan verdim onu da kustu ben de mamayı vermedim bir daha bir kere daha su içti yine kustu sonra uyudu. Sabah kadar başında bekledim uyumadan, saat gece 4 gibi baya kendine geldi.

Ertesi gün pazar günü yemesi içmesi normale döndü yani yedikten sonra kusma olmadı, tuvalete normal çıktı ama henüz kakasını yapmadı çünkü çok az yiyor. Kızım 2 günde kupkuru kaldı ama toparlayacak çünkü bu sabah sildi düpürdü verdiklerimiz. Pazr günü gözleri hala biraz şaşı bakıp , arka bacakları titriyordu normal dedi vet 48 sata sürebilir narkozun etkisi.

Pazar gününden beri çok hareketli aynı eskisi giibi , zaten veterinerimiz ilk gün biraz acısı olacağını onuda narkoz yüzünden hissetmeyeceğini daha sonra acı , ağrı duymayacğaını söylemişti. Doğru söylemiş, yaramazlıklar son hız devam. 2 dikiş atılmış kızım başta biraz oynadı ama sürekli izlediğimiz için herseferinde hayır diyip müdahale ettik, şimdi gözüde alıştı oynamıyor . Yakalığını takmıyorum çünkü gerçekten çıldırıyor , ilk akşam takmıştım ama dünyayı farkında olmadığından fark etmedi bile

Ameliyattan sonra antibiyoktik iğne olmuştu , bu akşam bir kere daha olacak.

Dikişleri kndi kendine kaynayan dikişlerden dedi vet ama iyileşme aşamasında bizde ki gibi yaşıntı oluyor o zaman çok oynarsa getitirirsiniz alırız dedi.

Bu arada malesef kızım pire kapmış kesin veterinerde oldu çünkü hiç bir şeyi yoktu tavşanımın. Bu akşam iğneye gidince ilaçlanacak yine. İnşallah eve musallat olmazlar, çünkü ben birini Shebanın üstünde yakalayınca öldüremeden elimden kaçırdım , hem de yatak odasında . Sizce evi ilaçlatmaya gerek var mı , veterinerimiz o kedinizde barınamazsa zaten ölür eve ya da size musallat olmaz dedi, gördüğüm andan beri deli gibi kaşınıyorum psikolojik olarak

Çok şükür ki kızım hemen atlattı ve psikolojisi hiç bozulmadı aynı yaramaz Sheba. Yalnız ben sürekli yanında olduğumdan bana düşkünleşti kımıldadığım anda takibe geçiyor ama bugün babası ile yapnız kalınca yine babasının kızı olur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-13, 12:09   #20
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Bakın bu resim bu sabah çekildi , kızım çok sağlıklı görünmüyor mu ?
Eklenmiş Resimler
Vicdansızlık mı :(-1002141_4581911724927_1666520438_njpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-13, 16:23   #21

FATİH VOLKAN YENİTÜRK üyesinin avatarı

TUZLA-İSTANBUL
FATİH VOLKAN YENİTÜRK Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 1

Cin gibi maaaşalllah..sevgili yaz...bu forumlarda ve dışarıda muhalif fikirli insanlar elbetteki olacaktır,adam konuşur..siz boşvereceksiniz.Şu yaşadığımız İstanbul bir sokak hayvanları cenneti olmalıydı,hele ki mırnavları ile ama bu görünüm bölge bölge değişiyor.Kısırlaştırmayalım da ne yapalım,annelerinden koptukları zaman bir tekerin altındamı can versinler?Şu mübarek ramazan ayı hürmetine dua ediyorum:Bizleri cahillerden uzak tut,onların cahil zulmü ile sınama yarabbim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-13, 21:16   #22

Pıtırsonic Çevrimdışı

Yaz tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu arada malesef kızım pire kapmış kesin veterinerde oldu çünkü hiç bir şeyi yoktu tavşanımın. Bu akşam iğneye gidince ilaçlanacak yine. İnşallah eve musallat olmazlar, çünkü ben birini Shebanın üstünde yakalayınca öldüremeden elimden kaçırdım , hem de yatak odasında . Sizce evi ilaçlatmaya gerek var mı , veterinerimiz o kedinizde barınamazsa zaten ölür eve ya da size musallat olmaz dedi, gördüğüm andan beri deli gibi kaşınıyorum psikolojik olarak
evi ilaçlatmaya gerek yok. kediniz odada dolaşıyorsa pire tekrar kedinizin üzerine gidecektir. veterinerinizin de dediği gibi ev onların yaşamaları için uygun sıcaklığı ve koşulları sağlamadığından öleceklerdir. veterineriniz kliniğinde yeterli sterilizasyonu sağlayamıyorsa bir daha götürdüğünüzde dikkatli olmanızı öneririm. pire dışında bulaşıcı hastalıklar da var ve sonuçları ağır olabiliyor.

bu arada genelde rahmin de alınması öneriliyor ama okuduğum bir yazıda iki türlü kısırlaştırmanın da risklerinin eşit olduğunu söylüyordu. Kısırlaştırma rutin ama ciddi bir operasyondur, Köpek Bakımı ve Sağlığı - Petarkadaş metnin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-13, 00:04   #23

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Resimde cok tatli ve saglikli görünüyor cok cok gecmis olsun.
Hersey geride kalmis gibi görünüyor, darisi bizim basimiza.

Birsey sormak istiyorum arkadaslar, ekstra bir baslik acmak istemedim nasilsa buda benim arkadasimin basligi burdan yazabilirim diye düsündüm

Mavisimin hali hazirda bir tasima kabi var, ama THY illa 45-35-23 ölcülerinde tasima kabi istiyor.
Gezmedigim petshop yada alisveris merkezleri kalmadi.
Malesef yok yok yok
Üstelik arama yaparken sordugumuzda, calisanlar 25cm yükseklik ilk ucaga bindigimizde koltuk altina koymak icin dedi
Nasil yani? dedim. Ucak sirketleri ilk etapda kedilerin tasima kabiyla koltuk altina koyulmasini istiyormus. O yüzden 25 yüksek bir tasima kabi istiyorlarmis.
Bu nasil bir vicdansizlikdir anlamiyorum.

Hatta birinin annesi dinlemeyip kedisi icin büyük bir tasima kabi almis, onuda bu olmaz deyip koymamislar ya kediyi istedigimiz gibi bir kaba koyarsiniz yada sizde ucamazsiniz demisler.
Bu calisan cocukda havaalanina gidip kediyi almis, annesi ucmus.

Bunu duydum acayip sinirlerim bozuldu.
Burda bu konu islenmisdi, hic bu sekilde anlatan olmadi.
Birde 45-35-23 ölcülerine uygun bir tasima kabi yok diyorlar, üretilmiyormus, hayvanlar icin cok ufak diye, cokda haklilar gerci.
Ne yapicam bilmiyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-13, 11:38   #24
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Resimde cok tatli ve saglikli görünüyor cok cok gecmis olsun.
Hersey geride kalmis gibi görünüyor, darisi bizim basimiza.

Birsey sormak istiyorum arkadaslar, ekstra bir baslik acmak istemedim nasilsa buda benim arkadasimin basligi burdan yazabilirim diye düsündüm

Mavisimin hali hazirda bir tasima kabi var, ama THY illa 45-35-23 ölcülerinde tasima kabi istiyor.
Gezmedigim petshop yada alisveris merkezleri kalmadi.
Malesef yok yok yok
Üstelik arama yaparken sordugumuzda, calisanlar 25cm yükseklik ilk ucaga bindigimizde koltuk altina koymak icin dedi
Nasil yani? dedim. Ucak sirketleri ilk etapda kedilerin tasima kabiyla koltuk altina koyulmasini istiyormus. O yüzden 25 yüksek bir tasima kabi istiyorlarmis.
Bu nasil bir vicdansizlikdir anlamiyorum.

Hatta birinin annesi dinlemeyip kedisi icin büyük bir tasima kabi almis, onuda bu olmaz deyip koymamislar ya kediyi istedigimiz gibi bir kaba koyarsiniz yada sizde ucamazsiniz demisler.
Bu calisan cocukda havaalanina gidip kediyi almis, annesi ucmus.

Bunu duydum acayip sinirlerim bozuldu.
Burda bu konu islenmisdi, hic bu sekilde anlatan olmadi.
Birde 45-35-23 ölcülerine uygun bir tasima kabi yok diyorlar, üretilmiyormus, hayvanlar icin cok ufak diye, cokda haklilar gerci.
Ne yapicam bilmiyorum
Benim bu konuda hiç bilgim yok ama ben de öğrensem iyi olur . İleri de Sheba'nın da uçağa binme durumu olabilir.
Yalnız küçük kafes bulamamanıza şaşırdım. Bizim kafesimiz küçük ölçmedim ama göz kararı sizin yazdığınız boyutlarda. Ama tabi biz Sheba'yı içine sadece 5 dakika veterinere giderken koyuyoruz. Uzun bir yolculuk için Sheba için bile çok küçük ki Sheba çelimsizdir.
Kafesi biz almadık Sheba piyangodan çıkınca veterinere götürmemiz gerekiyordu eşimin annesi evlerinde bulmuş bize verdi, onların kedi yavruyken almışlar sonra da kullanmamışlar. Şimdilik işimizi görüyor ama Sheba biraz büyüyünce yenisini alacağım.
Siz iyice bir araştırın hiç bulamazsanız ben burdan bulabileceğimi düşünüyorum size gönderebilirim. Çünkü öyle küçük kafes çok gördüm buralarda, belkide turistik yer bizim burası insanlar petlerini taşıdıkları için vardır öyle küçük kafesler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-13, 23:49   #25

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Yaz tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Benim bu konuda hiç bilgim yok ama ben de öğrensem iyi olur . İleri de Sheba'nın da uçağa binme durumu olabilir.
Yalnız küçük kafes bulamamanıza şaşırdım. Bizim kafesimiz küçük ölçmedim ama göz kararı sizin yazdığınız boyutlarda. Ama tabi biz Sheba'yı içine sadece 5 dakika veterinere giderken koyuyoruz. Uzun bir yolculuk için Sheba için bile çok küçük ki Sheba çelimsizdir.
Kafesi biz almadık Sheba piyangodan çıkınca veterinere götürmemiz gerekiyordu eşimin annesi evlerinde bulmuş bize verdi, onların kedi yavruyken almışlar sonra da kullanmamışlar. Şimdilik işimizi görüyor ama Sheba biraz büyüyünce yenisini alacağım.
Siz iyice bir araştırın hiç bulamazsanız ben burdan bulabileceğimi düşünüyorum size gönderebilirim. Çünkü öyle küçük kafes çok gördüm buralarda, belkide turistik yer bizim burası insanlar petlerini taşıdıkları için vardır öyle küçük kafesler.
Tesekkür ederim.
Mavisin bebeklik tasima kabi duruyor ama icine sigmasi imkansiz
Bu verdikleri ölcüden 5-6 cm büyüklükde bir tasimakafesine bakdim, mavis orda bunalir, o bile kücük
Benim sinirimi bozen sey, hadi bulduk diyelim bu kedi okadar saat bu kücük seyin icinde ne yapacak, kipirdayacak yer yok.
Onlarin verdikleri ölcü icinde yatar sekilde olursa oluyor ayaga kalkamaz.
Esim biz yine kendi tasima kabimizi götürelim diyor.
O canta gibi, istenirse üzerine hafif basip koltuk altina koyariz sonra cikaririz diyor.
Bende bu fikri daha cok benimsedim.
Insallah ucak yolculugumuz benim gözyaslarimla bitmez.
3 saat ucusda bir kediye katlanamiyorlar ya! bende buna sinir oluyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-07-13, 00:04   #26

Pıtırsonic Çevrimdışı

sizin mesajınızdan sonra merak ettim, bizim taşıma kafesini ölçtüm. yaklaşık 45*35*30 cm ölçülerinde. Pıtır biraz da minyon olduğundan bunun içinde çok rahat hareket ediyor, ayakta da durabiliyor. 5 cm çok etkilemez herhalde hareketini. eşinizin fikri çok mantıklı. sığıyorsa o taşıma çantasını da kabul ederler herhalde. pegasus ile yurt içi uçuşlarda bizdeki taşıma çantasının aynısıyla bir bayan, köpeğiyle birlikte seyahat etmişti ama her hava yolu şirketi de farklı şartlar koşuyor.. umarım aksilik çıkmadan yolculuğunuzu tamamlarsınız. ben de böyle şeylerde inanılmaz stresli oluyorum, hareket edene kadar bir aksilik çıkacak diye ödüm kopuyor. keşke hem bizim, hem de hayvanlarımızın rahatına uygun düzenlemeler olsa da bu telaşları yaşamasak.. hayvan beslediğimiz için neredeyse cezalandırılacağız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-07-13, 00:06   #27

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Tesekkür ederim.
Mavisin bebeklik tasima kabi duruyor ama icine sigmasi imkansiz
Bu verdikleri ölcüden 5-6 cm büyüklükde bir tasimakafesine bakdim, mavis orda bunalir, o bile kücük
Benim sinirimi bozen sey, hadi bulduk diyelim bu kedi okadar saat bu kücük seyin icinde ne yapacak, kipirdayacak yer yok.
Onlarin verdikleri ölcü icinde yatar sekilde olursa oluyor ayaga kalkamaz.
Esim biz yine kendi tasima kabimizi götürelim diyor.
O canta gibi, istenirse üzerine hafif basip koltuk altina koyariz sonra cikaririz diyor.
Bende bu fikri daha cok benimsedim.
Insallah ucak yolculugumuz benim gözyaslarimla bitmez.
3 saat ucusda bir kediye katlanamiyorlar ya! bende buna sinir oluyorum
Evet ya bu ne böyle, nedir bu hayvanlara yolculukta yapılanlar. Ölçüsü ,kilosu kedi bu sonuçta ne kadar çıkar ki kilosu tek kedi falan olabiliyormuş çok önceden söylemek gerekiyormuş gerçekten işkence sinir bozucu. Doğrusu ben yanımda isterim ödemeyi yaptıktan sonra yanıma alabilmeliyim. Hayvan severler gibi dernekler bu konuyla ilgili bir çalışma yapamıyorlar mı acaba ?İyi ki şu aralar yolculuk gibi bir şey söz konusu değil yoksa sinir olurdum .Size kolaylıklar diliyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-07-13, 00:19   #28

İstanbul (Anadolu Yakası)
çekirdek Çevrimdışı

kedimle kucağımda uçabilirim arabada gıkı çıkmıyor bebeğimin seyahati seviyor sanırım onunla otobüse bile biniyorum hiç miyavlamıyor, kimseyi rahatsız etmiyor, aksine insanlar onunla ilgileniyorlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-07-13, 01:41   #29

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
sizin mesajınızdan sonra merak ettim, bizim taşıma kafesini ölçtüm. yaklaşık 45*35*30 cm ölçülerinde. Pıtır biraz da minyon olduğundan bunun içinde çok rahat hareket ediyor, ayakta da durabiliyor. 5 cm çok etkilemez herhalde hareketini. eşinizin fikri çok mantıklı. sığıyorsa o taşıma çantasını da kabul ederler herhalde. pegasus ile yurt içi uçuşlarda bizdeki taşıma çantasının aynısıyla bir bayan, köpeğiyle birlikte seyahat etmişti ama her hava yolu şirketi de farklı şartlar koşuyor.. umarım aksilik çıkmadan yolculuğunuzu tamamlarsınız. ben de böyle şeylerde inanılmaz stresli oluyorum, hareket edene kadar bir aksilik çıkacak diye ödüm kopuyor. keşke hem bizim, hem de hayvanlarımızın rahatına uygun düzenlemeler olsa da bu telaşları yaşamasak.. hayvan beslediğimiz için neredeyse cezalandırılacağız.
Bizim kiz iri bir kedi, 10 aylik diyorum inanamiyorlar.
Gerci kilosu 3.800, allahdan 5 kilo engeline takilmiyoruz (simdilik).

Ilk ucusumuz oldugundan stresliydim, birde petshopdaki calisan cocuk annemin ucmasina izin vermediler, ben gittim kediyi aldim falan diyince, benim stres katsayim bayagi bir yükseldi.

THY´nin calisanlari türk oldugundan belki diyorum, bir sorun cikarsa ikna ederim, almanlar kural manyagi olduklari icin ne denmisse o 1 cm asagi yukari kabul etmezler.

Insallah bizim türkler yüzümü kara cikarmaz, cünkü ben kizimi o minik seye tikmayacagim.

Insani hakiketen hayvan sevdigine pisman ediyorlar, birde ben ikinci kedi alayim diyordum sanirim bu düsünce bayagi bir beklemede kalacak
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-07-13, 01:42   #30

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

hulya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Evet ya bu ne böyle, nedir bu hayvanlara yolculukta yapılanlar. Ölçüsü ,kilosu kedi bu sonuçta ne kadar çıkar ki kilosu tek kedi falan olabiliyormuş çok önceden söylemek gerekiyormuş gerçekten işkence sinir bozucu. Doğrusu ben yanımda isterim ödemeyi yaptıktan sonra yanıma alabilmeliyim. Hayvan severler gibi dernekler bu konuyla ilgili bir çalışma yapamıyorlar mı acaba ?İyi ki şu aralar yolculuk gibi bir şey söz konusu değil yoksa sinir olurdum .Size kolaylıklar diliyorum
Tesekkür ederim, insallah kolay olur, rahat gidip geliriz...
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları