Petkod ile En iyi dostunu kaybetme!
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 26-07-13, 17:45   #1
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı
Varsayılan Vicdansızlık mı :(

Arkadaşlar sinirlerim çok bozuk , sizinle dertleşmek istedim.

İşyerindeki bir arkadaş beni mahvetti bugün.

Kızımız yarın kısırlaştırılacak konu açılınca bana neler neler saydırdı. Ne vicdansızlığımı bıraktı, ne bencilliğimi.

Ona göre ben sırf kendi bencilliğimden kısırlaştırıyormuşum , hayvanın doğası oymuş, çifleştirmem lazımmış, onun o hakkını elinden alıp onun adına tercih yapamazmışım. Daha bir dünya şey. Ben de izah etmeye çalıştım, söyledikleri doğru değil biliyorum ama yine de kendimi çok kötü hissediyorum şuanda.

Ben kızımın bu yüzden hastalanmayacağını bilsem kızgınlıklarına hadi katlanıyım ama kist vs olacak , fiziksel acı çekmese de vucüdunun istediği bir şeyi yapamamanın onu huzursuz ettiğine eminim. Hadi çifleştirdim ben nasıl bakarım hamile kediye, tecrübem yok, arkadaş da o da kedinin sorumluluğu diyor. Hadi hamilelikleri de atlattık o kadar yavruyu ne yapacağız, nasıl emin olcağız iyi bakılacaklarından. Arkadaş buna da o senden çıktıktan sonra senin sorumluluğun değil diyor.

Çok uzun senelerden beri tanıdığım birinden bunları duymak beni aşırı sinirlendirdi, kendimi zor tuttum. Bunu bana söyleyen de evleniyor diye köpeğini bırakan birisi. Ama ona sorsan çifliğe bırakmış , daha iyi bir hayata.

Sinirimden köpürdüm, kavgada edemem yüzyüze bakıyoruz yıllardır. Kendi fikrimi , makul olanı anlattım karşı ataklarını sürdürdü ben de ortamı terk ettim.

Rahatlamak için sizden meded umuryorum anlayacağınız.

Sizin de çevrenizde böyle düşünen insanlar var mı nasıl başa çıkıyorsunuz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-13, 18:09   #2

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Vicdansızlık mı :(

hiç canınızı sıkmayın sinirlerinizi bozmayın siz en doğru kararı almışsınız inşallah operasyonda kazasız belasız geçer ve mutlu bir şekilde hayatınıza devam edersiniz
biz annemle sokakta baktığımız dişi kedilerimizi kısırlaştırıyoruz nerdeyse 2 ayda bir bi ameliyatlımız oluyor çevredekilere göre biz cehennemliğiz ama hiç birisini takmıyoruz çünkü bizim doğrumuz bu ve doğru olanıda yapıyoruz
dediğiniz gibi söyleyen kişi mantıklı olsaydı beslediği canı bırakmazdı!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-13, 18:23   #3

Benelif üyesinin avatarı

Mannheim
Benelif Çevrimdışı

Hiic umursama, sen en dogrusunu yapiyorsun.

Senin gibi herkes bunu yapsaydi, sokaklarda aci ceken kediler köpekler olmazdi.
Dogurmak özgürlük degildir, bu hayvan icinde insan icinde böyledir.

Ben elimden gelse, afrikadaki tüm kadinlari KSIRILASTIRIRIM.
Günahinida boynuma almaya raziyim, ben avrupanin göbeginde sadece 2 cocuk yapiyorum, oda 2. cocuk karari icin, 6 sene düsündüm.

Insanlar afrikada acliga 9 ayda bir cocuk doguruyorlar. Ondan sonra aci cekerek ölüyor o cocuklar.

Bizler bunu engelleyemiyoruz ama hic olmazsa yasadigimiz ortamdaki canlilarin aci cekmesini engelleyelim.

O cok bilmis arkadasa sormak lazim ben kedimi birakicam ciftlessin 3 ayda bir 5 yavru yapsin, bende o yavrulari sana vereyim, ortalama ömrü sayarsak 15-16 sene sen bunlara bak, onlarda ciftlessin onlarin yavrularinada bak.
SIKIYORMU yapsinda görelim.

Bos kalpden cok ses gelir yanki yapar, onun kide o hesap bos bos konusuyor.

O kediler köpekler aclikdan sogukdan sokaklarda inleyerek dolasdiklarinda, o kisi kicini devirip sicak yataginda yatmasini cok iyi bilir ama.
Ondan sonra gelir hayvanseverden cok hayvan sever olur basimiza.

Bu zihniyet degismez, sen elinde belgelerle bunu kanitlasan, kisirlastirmanin hayvanlar icin bir hediye oldugunu anlatsan bile o zihniyeti degistiremezsin.

Hic üzülme, hiiic canini SIKMA.
Onun gibi düsünmedigin icin kendinle gurur duy.

Karanin yanindaki beyaz gibisin, birak onlar karanliklarinda o düsüncelerle yasasinlar sen beyaz olmaya etrafindakilerini aydinlatmaya devam et.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-13, 18:47   #4
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Arkadaşlar çok teşekkürler yine yardımıma koştunuz.

Cahille tartışılmaz biliyorum ama işte çok sinirlendim, konu kızım olunca ve böyle suçlanınca konuşacak birilerine ihtiyaç duydum.

Yarın sabah 10'da Sheba operasyonda olacak , iyi dileklerinizi esirgemeyin kızıma. İnşallah her şey sorunsuz atlatılır, kızım bir an evvel toparlanır ve yaramazlıklarına kaldığı yerden devam ederi.

İyiki varsınız .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-13, 19:00   #5

Benelif üyesinin avatarı

Mannheim
Benelif Çevrimdışı

Mavisimden önce kisirlastirilacak prenses, darisi bizim basimiza.
Bende Türkiye´ye gidip geleyim rabbimin izniyle kasirlastiricam kizimi.

Allah sizede kolaylik versin, sorunsuz atlatirsiniz insallah.

Belki baslik acmazsin bu kisirlastima icin ama ameliyat sonrasi yasadiginiz sürecleri bana mesajla yazabilirsen cok sevinirim.

Boynuna huni takiyorlarmis, yarasini yalamasin diye, burda bir arkadas söyledi, onun yerine tül corap giydirmis yarasini yalayamiyormus, buda aklinda bulunsun.
Belki o boyunlukdan rahatsiz olmaz gerek kalmaz ama yinede hatirlatayim dedim.

Bol sanslar, rabbim yardimciniz olsun cok cabuk iyilessin insallah...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-13, 00:21   #6
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Mavisimden önce kisirlastirilacak prenses, darisi bizim basimiza.
Bende Türkiye´ye gidip geleyim rabbimin izniyle kasirlastiricam kizimi.

Allah sizede kolaylik versin, sorunsuz atlatirsiniz insallah.

Belki baslik acmazsin bu kisirlastima icin ama ameliyat sonrasi yasadiginiz sürecleri bana mesajla yazabilirsen cok sevinirim.

Boynuna huni takiyorlarmis, yarasini yalamasin diye, burda bir arkadas söyledi, onun yerine tül corap giydirmis yarasini yalayamiyormus, buda aklinda bulunsun.
Belki o boyunlukdan rahatsiz olmaz gerek kalmaz ama yinede hatirlatayim dedim.

Bol sanslar, rabbim yardimciniz olsun cok cabuk iyilessin insallah...
Benelif cok sagol tabi tecrubelerimi paylasirim ne demek
Ben bu tul corap isini tuttum ama neresine giydiriyor onu nasil yani o kismini anlamadim bizim vet zaten operasyonda onlar icin en kotu seyin o huni oldugunu onlari cok rahatsiz ettigini soyledi ama benim kizim cok titiz durmadan yalanir durur mecbur takacagiz baska cozum bulamazsak
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-13, 01:30   #7

Pıtırsonic üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Pıtırsonic Çevrimdışı

ben kedilerimi hiç sokağa bırakmadım gezip gelsinler diye, çıkarmayı da düşünmüyorum. sizinki gibi bir arkadaşım şakayla karışık laf sokmaya çalışmıştı. onların özgürlüklerini kısıtladığımı, eve hapsettiğimi, aslında eve almakla nasıl kötülük ettiğimi ima etmişti. bunu diyen kişi de 1 kedi sahiplendi, saldırgan olduğu için ailesine verdi. kedi hem evde hem sokakta ve ayda bir mutlaka sokakta yaralandığı için veterinere götürüyorlarmış. sonrasında bir yavru daha sahiplendi. onu da evde tutamadı, güya özgürlüğünü yaşasın diye sokağa da bırakmaya başladı. 1 yıl içinde kedi köpekler tarafından ciddi şekilde yaralandı. uzun süre klinikte kaldı. yaralarını ve psikolojisini hiç saymıyorum bile. düzeldi ve hala sokağa çıkmaya devam ediyor. bütün olanlardan sonra bana söylediği şey sanki önceden ben onu uyarmamışım, o da bana laflar söylememiş gibi "keşke hiç çıkarmasaymışım, izin vermeseymişim" demek oldu. ben laf işiteyim ama kedilerimin sağlıklı olduğunu biliyorum ya bana yeter. onlar sokağa çıktıkları an her saniyemi "acaba bir şey oldu mu" diye düşünmektense yanımda, sağlıklı, umarım çok uzun bir ömür sürerek yaşarlar çok daha iyi. böyle insanlara he deyip geçmelisiniz, ben bunca yıldır bunu öğrendim. tartışmıyorum bile artık..

elizabeth yakalığını takmak zorunda kalmayabilirsiniz. ben kullanmadım, Pıtır da yarasıyla hiç oynamadı. diğer kısımlarını yaladı, arada bir bandajını da yaladı bence önce bakın bir, hazırda bulunsun ama gerekirse takın. gerekmezse boşu boşuna rahatsız olmasın. çorap çok etkili olmayabilir. üzerinden kaşımak için dişleyebilir çünkü, o zaman da zaten koruyuculuk sağlamaz ama yakalıktan daha az rahatsız edeceği kesin.. bu yüzden onu da denemekte fayda var. küçükken fıtık ameliyatı oldu Pıtır. 2 gün sonraya operasyon günü verildi, veterineri 2 gün korse olarak çorap giydirmemizi söyledi. göbek fıtığında fıtık aşağıya doğru olduğu için rahatsızlık veriyor, korse onu engelliyor. fikir vermesi için korseli fotoğrafını da ekleyeyim dikişi olacağı için nasıl canını yakmadan giydirirsiniz, kullananlar nasıl yapmışlar bilemiyorum ama çıkaramayacağı şekilde kullanabileceğiniz tek yol bu.
Eklenmiş Resimler
Vicdansızlık mı :(-dsc01616jpg  Vicdansızlık mı :(-dsc01617jpg  

Bu konu en son " 27-07-13 " tarihinde saat 01:32 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-13, 14:11   #8
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Sabah veterinere gittik, kızımı uyanana kadar orda kalacak. Bir az önce aradım henüz uyanmamıştı.

Veteriner onların yaptığı operasyonda nohut kadar bir açılma olacağını tek dikiş atılacağını ve muhtemelen yarası ile oynamayacağını söyledi. Ben yine de yanınıza yakalık veririm baktınız oynuyor takarsınız dedi. Bandaj yapmıyoruz biz , o zaman ona saldırıyorlar dedi. Kaynayan dikiş yapılacak alınmasına gerek yok ama bazen iyleşme aşamasında kaşıntı yapıyor o zaman oynuyorlar öyle bir şey olursa getirirsiniz alırız dedi.

Bakalım saat 3-4 gibi uyanır dedi veteriner bekliyoruz.

Bu arada Pıtır'ın resimlerine bayıldım ne kadar şekermiş o öyle. çok geçmiş olsun size de.

Bakalım eve gidince Sheba'nın davranışlarına göre biz de önlemlerimizi alacağız.

Veteriner bu akşam 10'a kadar bir şey vermeyin 10'da su, çorba, sulandırılmış çok az yaş mama verebilirsiniz dedi. Antobiyotik iğne yapacakmış , pazartesi aynı iğne tekrarlanacakmış. Kızım kaç saattir aç ve susuz Sonrasında rahat edecek kızım ama demi

İnşallah psikolojisi bozulmaz yavrumun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-13, 14:26   #9

Pıtırsonic Çevrimdışı

yara iyileştikten sonra tamamen eski hallerine dönüyorlar. Pıtır'da bandaj vardı, aynı şekilde kendiliğinden düşen dikişlerden attılar. tekrar tekrar aldırmaya gitmedik. 1'den fazla dikişi vardı ama yarası ufaktı. antibiyotiği de şurup şeklindeydi, dolayısıyla iğneye de götürmemiştim. 1 haftada, hatta 5-6 günde tamamen iyileşti ama bazılarının iyileşmesi daha uzun sürebiliyormuş.

dikişin en azından üzerine gazlı bez tarzı bir şey koysalar bu şekilde açıkta bırakıldığını ilk defa duyuyorum ama farklı bir şekilde yapıyor demek ki.

çok geçmiş olsun. umarım hiç sorun yaşamadan atlatırsınız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-13, 14:29   #10
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
yara iyileştikten sonra tamamen eski hallerine dönüyorlar. Pıtır'da bandaj vardı, aynı şekilde kendiliğinden düşen dikişlerden attılar. tekrar tekrar aldırmaya gitmedik. 1'den fazla dikişi vardı ama yarası ufaktı. antibiyotiği de şurup şeklindeydi, dolayısıyla iğneye de götürmemiştim. 1 haftada, hatta 5-6 günde tamamen iyileşti ama bazılarının iyileşmesi daha uzun sürebiliyormuş.

dikişin en azından üzerine gazlı bez tarzı bir şey koysalar bu şekilde açıkta bırakıldığını ilk defa duyuyorum ama farklı bir şekilde yapıyor demek ki.

çok geçmiş olsun. umarım hiç sorun yaşamadan atlatırsınız.
Almya gidince tekrar soracağım ama nohut gibi ufacık bir yer bandaş yapmıyoruz dedi , tekrar soracağım.

Eve gidince nreye koysam acaba Sheba'yı yere yumuşak bir şeyler üzerine koyayım dedim inip çıkmasın bir yere düz olsun sıcaktada taşta yapmayı seviyorum nasıl yapsamki bilemedim.

Çok teşekkürler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-13, 14:46   #11

Pıtırsonic Çevrimdışı

ben küçük odaya yere battaniye sermiştim, havalar da serindi. ilk gün yükseğe çıkması imkansız, deneyeceğini bile zannetmiyorum. çarpıp canını yakabileceği eşyaları kaldırmanız yeterli olur. yere bir şey sermeseniz de havalar sıcak olduğu için sorun olmaz, yalnız yatacağı yumuşak bir yer yapın.
Kedilerde Kısırlaştırma Operasyonu | 7Gün 24 Saat Acil Veteriner.... ARAYIN! 410 41 78 Bostancı
burada fotoğraflarda göstermişler yaranın büyüklüğünü. sargı yapmadıklarını söylemişler. bizdeki yara yaklaşık 1.5 cm civarıydı yanlış hatırlamıyorsam. bu çeşidi de varmış demek ki çok çabuk iyileşiyor gerçekten, umarım sizinki de hemen iyileşir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-13, 15:43   #12
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Şimdi kızımızı aldık. Vet kafesinde kalsın iyice ayılana kadar dedi. Hasta bezine bir kere çişini yapmış kızım değiştirdik. Hali içimi parçaladı ama daha kötü problemlerin önüne geçmiş olduk. Yakalık takmadık daha, zaten kafadını zor kaldırıyor. Vet nasıl takacağımızı vs gösterdi, yarasıyla oynarsa takacağız. inler gibi ses çıkardı bir iki kere , şu iki gün geçse acısı sızısı bitse başka bir şey istemiyorum.

akşam alt katta en sevdiği yere yumuşak yer yapacağım söylediğiniz gibi tek korkum akşamları üst kata yatak odasının önüne gelmeye alışkın , gece ya denerse yukarıya çıkmayı merdivenler baya yüksek ve mermer Acaba yatak odasına mı alsam kutusunda. Çünkü eğer serbest yatak odasına bırakırsam canını acıtabilir. Şöyleki Sheba ben uyurken yata odasına giremez çünkü gözüm üstüne olmadığı anda çok yaramazlık yapıyor. Lambaderlere atlıyor banyoya yapmadığını bırakmıyor mühim değil ama kendine zarar verebilir.
Aklıma en yatan şey akşam kafesi ile yatak odasına yanıma almak. Evde serbest bırakırsam üst kata ya da alt kata inip çıkmaya çalışabilir çünkü alışkanlığı yaşam şekli o.

Tuvaleti de kapalı tuvalet üstünü çıkartıyım diyorum girip çıkarken sürtünme oluyor çünkü oynak kapakta.

Her şeyi atlatınca ben de bizim operasyonumuzun öncesini sonrasını yazacağım belki birilerine faydası dokunur

Bu gece onu nerede yatırmam daha mantıklı fikriniz var mı ?

teşekkürler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-13, 16:00   #13
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Arkadaşlar şu mesaja bakar mısınız , ben böyle insanlara diyecek bir şey bulamıyorum.

Saygısız şey ,
ben kendi keyfimi o kadar düşünsem zaten bir kedi sahiplenmezdim. Keyfime o kadar düşkün olsam dünyanın parasını yok aşısıymış, yok mamasıymış , yok kumuymuş, yok osuymuş busuymuş diye harcamaz çatır çatır kendime harcardım. Aylar öncesinde yaptığım tatil planını verdiğim kaporanın yanması pahasına iptal etmez fıldır fıldır gezmeyi tercih ederdim. Günde 16 sata çalışırken eve gidince onun kursağından sağlıklı bir şeyler geçsin diye balık kılçığı ayıklayıp ızgara başında geçirmez televizyonun karşısında keyfime bakardım. Yaz gücü sıcakta aman kızım diyip kapı pencere klima kapatmaz pöfür pöfür yatardım.
Saygısızlığının farkındasın ki özelden mesaj yazıyorsun ama ben sana ordan cevap vererek ekmeğine yağ sürmeyeceğim, siteden uzaklaştırılmışsın hala uslanmamışsın.

KADINLARA DAMIZLIK MUAMELESI YAPILAN BİR ÜLKEDE SENİN GİBİLERİN KEDİLERİ KULUÇKA MAKİNASI OLARAK GÖRMESİNE ARTIK ŞAŞIRMIYORUM!

Özel Mesaj
Bugün, 14:40
Rezilrusfaadam

İstanbul (Avrupa Yakası)
Rezilrusfaadam Şu anda çevrimiçi

Varsayılan Kısırlaştırma
Kısırlaştırma ile ilgili düşüncelerimi yazdığımda siteden uzaklaştırılmıştım. En az bir defa doğum yapmasına izin vemelisin. Hayvanın doğal döngüsü içinde yaşayacakları, pirelenme, hastalanma, doğum vb gibi gelişmelere enerjin yoksa keşke bu işlere kalkışmasan. Neyse hayvanın yavru sahibi olsun. Buradan ya da başka platformlarda, veya reelde yavruları emanet edebileceğin hayvan sever insanlar bulabileceksindir. Ben bile el0den geleni yaparım. Arkadaşın biraz hunharca tespitler yapmış. Yavrular ve hamilelik süreci senin sorunun. Bu noktada kendinin başa çıkamayacağını düşündüğünden kısırlaştırma yoluna gidiyorsun gibi geliyor. Ben hasta kedimi gece gündüz günlerce veterinere taşıdım. Madem bu sorumluluğu aldın, kolayına kaçma. En az bir defa yavrulamasına izin ver. Bir çare bulunur.
Aynen Gönder Alıntı Yaparak Cevapla

Gönderene Hızlı Cevap Yaz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-13, 16:31   #14

Pıtırsonic Çevrimdışı

aynı kişinin önceden yazdığı mesajları da okumuştum. doğru düşünebilecek yetiye sahip olmadığı kanısındayım. ona göre kediniz dişiyse 1 defa doğurtun, yavrular da anne de sizin sorumluluğunuzda. bir şey olursa da tek suçlusu sizsiniz. yalnız atladığı nokta, o dişi 8 yavru doğursa ve 4'ü dişi olsa. yavrulara bakma kararı alsak, 4 dişiyi de doğurtmamızı söyleyecek. 4*8, eder size 32 yavru. 16'sı dişi olsa ve onlara da doğum yaptırtsak?? saçmalıktan başka bir şey değil. cevap vererek boşu boşuna enerjinizi harcamayın bile derim..

gece bence de kapalı bir odada dursun. bence kafeste durmasın, zaten stresli olacak ve ne olup bittiğini anlayamayacak ama siz bilirsiniz. evinizin uygun, küçük bir odası varsa kedinizi eşyalarıyla birlikte oraya koyun. çok fazla müdahale etmeyin, kendisi olan biteni keşfetsin. tamamen ayılınca altına yapma olayı kalmayacak zaten. vet. hekimin belirttiği saatte suyunu vs. de verirsiniz, kumu da odada olur. kendine zarar verebilecekleri eşyalar genelde ufak olanlar ve sehpalar oluyor. kedinizi koyacağınız odadakileri bir süre başka bir yere taşırsanız iyi olur. bugün bir yere atlayamaz ama yürümeye çalışırken çarpabilir. eşyaları buna göre düzenleyebilirsiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-13, 16:44   #15
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
aynı kişinin önceden yazdığı mesajları da okumuştum. doğru düşünebilecek yetiye sahip olmadığı kanısındayım. ona göre kediniz dişiyse 1 defa doğurtun, yavrular da anne de sizin sorumluluğunuzda. bir şey olursa da tek suçlusu sizsiniz. yalnız atladığı nokta, o dişi 8 yavru doğursa ve 4'ü dişi olsa. yavrulara bakma kararı alsak, 4 dişiyi de doğurtmamızı söyleyecek. 4*8, eder size 32 yavru. 16'sı dişi olsa ve onlara da doğum yaptırtsak?? saçmalıktan başka bir şey değil. cevap vererek boşu boşuna enerjinizi harcamayın bile derim..

gece bence de kapalı bir odada dursun. bence kafeste durmasın, zaten stresli olacak ve ne olup bittiğini anlayamayacak ama siz bilirsiniz. evinizin uygun, küçük bir odası varsa kedinizi eşyalarıyla birlikte oraya koyun. çok fazla müdahale etmeyin, kendisi olan biteni keşfetsin. tamamen ayılınca altına yapma olayı kalmayacak zaten. vet. hekimin belirttiği saatte suyunu vs. de verirsiniz, kumu da odada olur. kendine zarar verebilecekleri eşyalar genelde ufak olanlar ve sehpalar oluyor. kedinizi koyacağınız odadakileri bir süre başka bir yere taşırsanız iyi olur. bugün bir yere atlayamaz ama yürümeye çalışırken çarpabilir. eşyaları buna göre düzenleyebilirsiniz.
Bilemedim şimdi, yatak odsaı olmaz çok incık cıncık. Salon , mutfak söz konusu değil. Misaifir odalarımdan biri de çok kalabalık.
Üst katta bir odam var orda komidin falan yok. Yatak gardırop şifoniyer var diğer şeyleri çıkartabilirim. Yatak, gardrop şifoniyer sorun olur mu ? Onlarında köşeleri vs var sonuçta yatağın üstüne zıplamaya falan çalışırsa.Dolabın arkasına falan girmeye çalışırsa sürtünür sağa sola. En uygun o oda aslında hem yatak odasına bitişik ses bir şey olursa duyarım sık sık kontrol ederim hem evin en serin odası da orası
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları