Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 29-07-11, 15:22   #16

naughty34 üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
naughty34 Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Tüyleri çok dökülüyor. :(

hulya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kısırlaştırılmış kediler özellikle erkek kediler kilo almaya çok yatkın oluyor.Sadece evde yaşıyor hiç dışarı çıkmıyorsa dahada fazla kilo alıyorlar.Ben kedimi kısarlaştırdıktan sona benim veterinerim diet mama yerine normal mamasını azaltın dedi.Ama ben uygulayamadım çok hareketli bir kediyidi ve çok acıktı hatta kısırlaştırdıktan sonra iştahıda artı diyebilirim.Sonuçta kedim kilo aldı hatta göbek yaptı yağ göbeğinde toplandı..Ama son iki aydır diet mamaya başladım .Kilo alması durdu hatta vermeye başladı .Mamanın özelliği ise yağ oranı diğerini oranla düşükmüş ama vitamin değeri ise farklı değilmş.Veterinerimize tüy dökme nedeni diet mama olabilirmi diye sorduğumda bana bu bilgiyi verdi.
teşekkür ederim bende kısırlaştırmayı düşünüyorum kızımı ama zaten kilolu çok iştahlı sanırım bu durumda da diyet mama kullanabilirim şimdiden.normal mamayı bende azaltamıyorum.diyet mamaların vitamin değerlerinin aynı olmasını öğrendiğim iyi oldu bende ona geçiş yapayım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-11, 15:39   #17

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

naughty34 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
teşekkür ederim bende kısırlaştırmayı düşünüyorum kızımı ama zaten kilolu çok iştahlı sanırım bu durumda da diyet mama kullanabilirim şimdiden.normal mamayı bende azaltamıyorum.diyet mamaların vitamin değerlerinin aynı olmasını öğrendiğim iyi oldu bende ona geçiş yapayım.

Mamaların üzerinde yazan miktar çok önemli buna da dikkat edin.Benim kedim 5 kg belki çok az geçiyor.Bu kilo için en alt sınırı önermiş .Paketin üzerinde kiloya göre verilmesi gereken miktarı yazmış .Kilo özellikle kedilerde ciddi sağlık problemlerine yol açıyormuş ve diyet yaptırmak, kilo verdirmek de çok zormuş.Ben evde de mama hazırlamak istediğmi söylediğim zaman kilo normale dönünceye kadar et yerine et suyu verin diye öneride bulundu.Kediniz kaç yaşında bilmiyorum ama bunlarda gelişim 18 aya kadar devam ediyormuş.Ben yarım çorba kaşığı yoğurt veriyorum yoğurt kilo yapmıyor ve kemikleri için fayadalı oluyor.Diyet mama alırsanız kaliteli bir marka almaya özen gösterin.Kolay gelsin..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-11, 15:53   #18

naughty34 üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
naughty34 Çevrimdışı

Mamaların üzerinde yazan miktar çok önemli buna da dikkat edin.Benim kedim 5 kg belki çok az geçiyor.Bu kilo için en alt sınırı önermiş .Paketin üzerinde kiloya göre verilmesi gereken miktarı yazmış .Kilo özellikle kedilerde ciddi sağlık problemlerine yol açıyormuş ve diyet yaptırmak, kilo verdirmek de çok zormuş.Ben evde de mama hazırlamak istediğmi söylediğim zaman kilo normale dönünceye kadar et yerine et suyu verin diye öneride bulundu.Kediniz kaç yaşında bilmiyorum ama bunlarda gelişim 18 aya kadar devam ediyormuş.Ben yarım çorba kaşığı yoğurt veriyorum yoğurt kilo yapmıyor ve kemikleri için fayadalı oluyor.Diyet mama alırsanız kaliteli bir marka almaya özen gösterin.Kolay gelsin..
teşekkürler pro plan ve royal kullanıyorum ama pro plan kilo yaptı daha iştahla yiyor veterinere sordum aroması daha fazla dedi ayrıca göbekte yağlanma var daha 4 aylık ve sarkma oldu veteriner dedi yağlanmış diye sanki doğum yapmış kediler gibi. 4 aylık şuan diyet mama kullanabilirsem kullanayım.o sarkmayı gelişimiyle destekleyerek sanırım yok edebilirim büyüdükçe o sarkan deriyi doldurur .yoğurt veriyorum ama et ciğer filan yemiyor yoğurt yumurta yer sadece.azalttım porsiyonlarımı o kadar iştahlıki illa mama kabındaki mamayı bitiriyor başında bekliyor sağa sola bakınıyor sonra yemeye devam.ayrıca çok hareketli bu avantaj.aşıya götürdüğümüzde bazı sorular soracağım mamayıda soracağım mutlaka teşekkürler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-11, 16:37   #19

Rübli_2010 üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Rübli_2010 Çevrimdışı

teşekkürler pro plan ve royal kullanıyorum ama pro plan kilo yaptı daha iştahla yiyor veterinere sordum aroması daha fazla dedi ayrıca göbekte yağlanma var daha 4 aylık ve sarkma oldu veteriner dedi yağlanmış diye sanki doğum yapmış kediler gibi. 4 aylık şuan diyet mama kullanabilirsem kullanayım.o sarkmayı gelişimiyle destekleyerek sanırım yok edebilirim büyüdükçe o sarkan deriyi doldurur .yoğurt veriyorum ama et ciğer filan yemiyor yoğurt yumurta yer sadece.azalttım porsiyonlarımı o kadar iştahlıki illa mama kabındaki mamayı bitiriyor başında bekliyor sağa sola bakınıyor sonra yemeye devam.ayrıca çok hareketli bu avantaj.aşıya götürdüğümüzde bazı sorular soracağım mamayıda soracağım mutlaka teşekkürler.
Benimde önceki siyah beyaz puanteli erkek kedimi yaşını doldurmasına rağmen kısırlaştırdım, ondan önce biraz (fazlaya kacmadan) kiloluydu, ama Veterinerimiz sorun görmedi ameliyatı, bittikden sonra diyet kurur mamaya gecdik elbette, toparlandı, kısırlaştırıldıkdan sonra önemliymiş ne gibi mama yiyor diye, dikkat etmek gerek,
kedi obez olmasın ondan sonra diye
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-11, 18:24   #20

Çankaya
mdccclxxxi Çevrimdışı

bana bu şekilde cevap vermek yerine konuyu açanın sorunu hakkında aydınlatabilirdiniz.evet burası birbirimize yardımcı olduğumuz bir site benimde hararet yaptığım yok sadece endişelendim arkadaşlarımız için sebebini merak ediyorsanız bende kısırlaştırmayı düşünüyorum bu konuda başlık açmıştım ama şuan diğer arkadaşların kedilerindeki değişimi gözlemliyorum nedenlerini soruyorum sizde bana cevap vermek zorunda değildiniz hoş cevapta vermemişsiniz.
konuyu saptırmamak adına cevabı özelden gönderiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-08-11, 02:43   #21

selopati Çevrimdışı

Veterinerimizle görüştük ve tüy değiştirme döneminde dedi. Proplan hause cat verdi. Memlekete götürdük ve aynen düşündüğüm gibi ailem bir sürü laf etti. 1 ayda kullandığız miktar mama 20 günde bitti. Annem hem tüylerine kızıyor hem de kediyi aç bırakıyorsunuz diyerek biz görmeden mama veriyordu.
Eve dönünce hafta sonuydu ve ilçeye dönmemiz gerekiyordu. Veteriner kapalıydı. Biz de marketten lacat tüy döken kediler için mama vardı onu aldık. 3-4 gündür taramıyordum bugün taradım türler hala dökülüyor ama yarından hergün tarayıp takip edeceğim eğer dökülme duruyorsa bu mamaya devam edeceğim.
Bugra, benim kedim nohut yemedi hiç ama kuru fasülye yemeğinden yemişti. Yaz gelince kuru fasülye pişirmediğim için bir daha deneyemedim.
Arkadaşlar hepinizin ilgisine çok teşekkürler. Umarım dökülmeler durur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-08-11, 09:01   #22

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Benim kediminde tüyleri dökülmeye devam ediyor.Tüyleri tararsanız evinize dağılması azalır demişlerdi.Bunun için bir tarak aldım ama ince tüyleri toplamıyor.Resmini gördüğünüz''Tüy tarağı fürminator''satış noktalarındaki yorumlar çok iyi olduğu yönünde fiyatı da biraz yüksek.İçinizde bu tarağı kullanan veya bilgisi olan varmı ve memnunmu ? Eğer faydası varsa almayı düşünüyorum.

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-08-11, 17:29   #23

poncuk Çevrimdışı

bazı gerçekleri kabullenmemiz gerekiyor. ne yaparsak yapalım bazı şeylerin önüne geçemeyiz bu onların doğasında var.. tüy dökmekte bunlardan birisi özellikle yazın. tüy dökücü mamada alsanız ilaçda kullansanız bu olacak bence. belki biraz azalır ama hiç dökülmemesini beklemek hayalkırıklığı yaşatabilir. elinizden geleni yapmakla birlikte kediden bazı huylarını değiştirmesini rica edebilirsiniz yada kendinizden. örneğin kucağınıza üzerinde dışarıda giyeceğiniz yada özel bir elbise varken almamak fazla kucağa alıştırmamk özellikle ayak ucundada olsa yatağınızda yatırmamak. siz yokken bile yattığınız özellikle başınızı koyduğunuz divan kanepe koltuk vb yerde yatırmamaya özen göstermelisiniz. onun seveceği bir yer hazırlarsanız alışacaktır. Onu olur olmaz her zaman kucağınıza alıp seviyorsanız bunu biraz azaltmlısınız. UNutmayın kediler nekar sevimlide dost canlısıda olsa nekadar sevsekte nefesleri ve tüyleri bizim için zararlı. Hiç ekiksiz bakım yapsanız bil ebu gerçek değişmez. Bi kaç tavsiyede bulunayım derken uzunca yazdım...
Bu arada ben arada bir çiğ yumurta ile besliyorum umarım zararsızdır. Zira tüyleri güzelleşmesine yardımcı oluyormuş. Benimkediş imnde tüyleri pamuk gibiydi son bi kaç haftaya kadar...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-08-11, 18:21   #24

DDoa üyesinin avatarı

Kayseri
DDoa Çevrimdışı

Benim kediminde tüyleri dökülmeye devam ediyor.Tüyleri tararsanız evinize dağılması azalır demişlerdi.Bunun için bir tarak aldım ama ince tüyleri toplamıyor.Resmini gördüğünüz''Tüy tarağı fürminator''satış noktalarındaki yorumlar çok iyi olduğu yönünde fiyatı da biraz yüksek.İçinizde bu tarağı kullanan veya bilgisi olan varmı ve memnunmu ? Eğer faydası varsa almayı düşünüyorum.

Ben kullaniyorum cok memnunum dokulmeyi azaltiyor ne yazikki tamamen bu sorunu ortadan kaldrmyor..duzenli olarak bu tarakla tararsaniz dokulme onemli olcude azalcaktir..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-08-11, 19:15   #25

koşuyolu
fıstıkristal Çevrimdışı

bizimkilerin her zaman dökülüyor özellikle fındık ile kristalin acayip bir şekilde bende ddoa nın göstediği şyden kullanıyorum bizimkilerde baya bi fark yartıyoözellikle beyaz giğdiğimde gecenin tüylerinsiyah giygiğimdede kristalin tüyleri belli olmuyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-08-11, 20:38   #26

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Bu gün aynısı değil ama benzer birşey aldım fiyatı da daha uygun biraz taradım diğer tarağı hiç sevmiyordu ama buna izin verdi ve gerçekten çok tüy çıktı.Üzerindeki kökü zayıflamış tüyleri ,düşmek üzere olanları ve çok inceleri gerçekten çok güzel topluyor.Ama bu yinede kesin çözüm değil sırf tüyleri dökülmesin diye ilaç gibi şeyleri yüklemeyi istemiyorum.Bu gerçekten onların doğasında ne yaparsak yapalım kesin olarak çözemeyiz.Evde fazladan iş yapıyorum yoksa tüyler heryerden çıkmaya başlıyor .Evde hayvan besliyenler için olan sarjlı el süpürgesi aldım çok da memnunum.Onun dışında yer silerken kıl tüy toplayan temizlik apartaları var yine onları kullanıyorum.Yapılacak çok fazla birşey de yok onlarla ve tüyleriyle yaşamayı öğrenmeliyiz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-08-11, 11:05   #27

nimu üyesinin avatarı

Kocaeli (İzmit)
nimu Çevrimdışı

aslında şuan tüy dökülme zamanı değil.ama her kedinin tüy dökümü farklı oluyor.bu kış lokumun tüyleri şubatta dökülmeye başlamıştı hem de çok fazla top top yerde kalıyordu ve 1.5 ay tük dökmüştü.bazı arkadaşlarımın kedilerinde de mart-nisan gibi başladı.aslında mama önemli.eğer uzun zamandır tavuklu mama kullanıyorsanız kedinizin tüyleri çok dökülür.mamanızın çeşidini değiştirin.kuzu etli yada balıklı bir mama kullanın sonra tüylere bakın.sık sık tarayıp ıslak bir havluyla kedinizin üzerindeki tüyleri alın.tüy rulolarından sürekli yardım alıyoruz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-08-11, 17:50   #28

koşuyolu
fıstıkristal Çevrimdışı

nimu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
aslında şuan tüy dökülme zamanı değil.ama her kedinin tüy dökümü farklı oluyor.bu kış lokumun tüyleri şubatta dökülmeye başlamıştı hem de çok fazla top top yerde kalıyordu ve 1.5 ay tük dökmüştü.bazı arkadaşlarımın kedilerinde de mart-nisan gibi başladı.aslında mama önemli.eğer uzun zamandır tavuklu mama kullanıyorsanız kedinizin tüyleri çok dökülür.mamanızın çeşidini değiştirin.kuzu etli yada balıklı bir mama kullanın sonra tüylere bakın.sık sık tarayıp ıslak bir havluyla kedinizin üzerindeki tüyleri alın.tüy rulolarından sürekli yardım alıyoruz
balıklı mamalar özellikle tüylerini güçlendirir ve parlatır
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-08-11, 15:33   #29

selopati Çevrimdışı

Az önce tırnaklarını kestik eşimle beraber. Korktu sanırım ve ellerimizde tüy yumakları kaldı. Sakinleşmesini bekliyorum. Tarayacağım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-08-11, 17:55   #30

koşuyolu
fıstıkristal Çevrimdışı

selopati tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Az önce tırnaklarını kestik eşimle beraber. Korktu sanırım ve ellerimizde tüy yumakları kaldı. Sakinleşmesini bekliyorum. Tarayacağım.
kedinizin tırnaklarını keserken çok işten kesmeyin çünkü tırnaklarında kılcal damarlar bulunurmuş v derinden kesersek onların cnını yakarmışız ! bizde bir belgeselden duyduk
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları