Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 15-04-15, 00:07   #1

Alaska the kitty üyesinin avatarı

Beylikdüzü
Alaska the kitty Çevrimdışı
Varsayılan Kulak uyuzu..deneyimi olan lütfen buraya..

Kulak uyuzu hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar?Alaska'nın kulak içleri çok çabuk kirleniyordu.veterinere götürdüğüm zaman siz temizlemeyin iç kısmı zarar görmesin biz temizleriz deyip kendileri temizliyorlardı.bu arada da kulak uyuzu olabilir akıntı var dendi fakat bir tedavi verilmedi.o esnada karın bölgesinde kızarıklık ve hafif tüy seyrelmesi çıkmıştı,deri kazıntısı alındı mantar olduğu anlaşıldı ve ilk doz mantar aşısını oldu.neyse,geçen hafta rutin aşı için tekrar vete gittiğimde kulağını hatırlattım.temizledi ve kulak uyuzuysa bunun tedavisi yok mu stronghold ense damlası diye bişey okudum ne yapılacaksa yapalım dedim ve damla uygulandı.ama demin kızım sol kulak içinde bayağı siyah pislik farketti.bu kulak uyuzuna uyuz oldum.nasıl geçer?ense damlası yeterli değil mi?yoksa damla koruma amaçlı mı sadece?kızımızı aldığımızdan beri bir sürü sağlık sorunuyla boğuşuyoruz.biri bitmeden diğeri başlıyor.Allahtan çok eziyetli şeyler değil bu sorunlar,buna şükür.ama işte petshopun rezilliği bunlar.nası adi,şerefsiz olduklarını böyle yaşayarak anlıyorum.hepsini oralarda kapmış gelmiş zavallı evladım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-04-15, 00:17   #2

Puffik üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Puffik Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kulak uyuzu..deneyimi olan lütfen buraya..

Geçmiş olsun minik Alaska'ya, yavrucağız da çok çekti bizimki gibi sorunlar bitmiyor maalesef bunlar petshoptan Çıkma hayvanlarda oluyor hep, bizimkinin ilk sahipleri de petshoptan alıp sonra hiç ilgilenmemişler kediyle neyse....

Mantar çok illet bir şey ne yazık ki bazen iğne ile de Geçmiyor. En etkili yöntemin burada bir Başlıkta sarmısak sirke pansumanının olduğunu okumuştum isterseniz bir bakın. Ayrıca ense damlası da sık yapılacak bir şey değil gibi sanki, zehir sonuçta bir nevi...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-04-15, 00:18   #3

Beylikdüzü

Şimdi uzman tvde veterinerden kulak uyuzunu dinledim de her yanımı kaşıntı tuttu :S ama ilginçtir,Alaska hiç öyle dikkat çekici biçimde kaşınmıyor.hatta çok nadir kaşınır diyebilirim.o yüzden anlayamadık sanırım.ama 2 veterinere de götürdüğümde kulak uyuzu lafı ağızlarından çıktı,duydum.fakat anlam veremiyorum,müdahale etmediler.en son benim dememle ense damlası damlattı.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-04-15, 00:36   #4

mighty Çevrimdışı

canım ne bu Alaska ve senın cektıgınız aynı Toffee ve ben misalı olmussunuz ((
kulak uyuzunu Toffee 'de en agır bıcımde yasadık hatta yarı narkoz ıle kulakları yıkandı hala gozumun onunde cocugumamı uzulsem kulagından cıkanlarımı sevınsem o durumun orta yerınde kendımı bulup ertesı gun o uyanana kadar kafayı yemıstım Allah kımseye vermesın
1 kasınmana gerek yok
2 ense damlası ne alaka onu hala anlamıs degılım
evet kulak ıcındekı bır parazıt ama o farkl bır parazıt dıye bılıyorum
oyle netten bakma canım benım de basıma gelmeden bılemezdım
kötü tarafı gecmeyen degıl tekrar eden bır hastalık

sana bır merhem ısmı verıcem onu al veterınerden alman lazım 37-40 tl arası fıyat
onu kullancaksın
ve temızlemen lazım
nasıl temızlemen gerektıgını ben sana vıdeo atarım yarın
bana en basta o merhemı verse kulak yıkamasına gerek kalmayacaktı
Toffee de gectı ama ben hala kulagını temızler ayda 1-2 merhemden surer temızlıgını yaparım
ılk oldugunda camura gırmıs sandım kulagından bıldıgın toprak cıkıyordu toprak suyla sıvanınca camur olur ya o mod anlayamadım ama uyuzmus
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-04-15, 00:47   #5

Beylikdüzü

Puffik tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Geçmiş olsun minik Alaska'ya, yavrucağız da çok çekti bizimki gibi sorunlar bitmiyor maalesef bunlar petshoptan Çıkma hayvanlarda oluyor hep, bizimkinin ilk sahipleri de petshoptan alıp sonra hiç ilgilenmemişler kediyle neyse....

Mantar çok illet bir şey ne yazık ki bazen iğne ile de Geçmiyor. En etkili yöntemin burada bir Başlıkta sarmısak sirke pansumanının olduğunu okumuştum isterseniz bir bakın. Ayrıca ense damlası da sık yapılacak bir şey değil gibi sanki, zehir sonuçta bir nevi...
Teşekkürler,hiç sormayın bitmiyor sorunlar..göz ayrı,dışkı sonrası kan ayrı(şu an yok gerçi),mantar ve uyuz çıktı şimdi.ne bitmez çileymiş.Allah beterinden korusun napalım buna hamdolsun.ama insan sinir oluyor.madem bir teşhis var anında tedavi de olsun yahu.ben mi karar vericem ne yapılacağına.mantar için 2.doz aşıya haftaya gidicez.aslında sirkeyi duymuştum da organik alayım dedim sonra kaldı.yarın alayım da sabah akşam süreyim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-04-15, 00:55   #6

Beylikdüzü

mighty tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
canım ne bu Alaska ve senın cektıgınız aynı Toffee ve ben misalı olmussunuz ((
kulak uyuzunu Toffee 'de en agır bıcımde yasadık hatta yarı narkoz ıle kulakları yıkandı hala gozumun onunde cocugumamı uzulsem kulagından cıkanlarımı sevınsem o durumun orta yerınde kendımı bulup ertesı gun o uyanana kadar kafayı yemıstım Allah kımseye vermesın
1 kasınmana gerek yok
2 ense damlası ne alaka onu hala anlamıs degılım
evet kulak ıcındekı bır parazıt ama o farkl bır parazıt dıye bılıyorum
oyle netten bakma canım benım de basıma gelmeden bılemezdım
kötü tarafı gecmeyen degıl tekrar eden bır hastalık

sana bır merhem ısmı verıcem onu al veterınerden alman lazım 37-40 tl arası fıyat
onu kullancaksın
ve temızlemen lazım
nasıl temızlemen gerektıgını ben sana vıdeo atarım yarın
bana en basta o merhemı verse kulak yıkamasına gerek kalmayacaktı
Toffee de gectı ama ben hala kulagını temızler ayda 1-2 merhemden surer temızlıgını yaparım
ılk oldugunda camura gırmıs sandım kulagından bıldıgın toprak cıkıyordu toprak suyla sıvanınca camur olur ya o mod anlayamadım ama uyuzmus
Ay mightycim yine imdadıma yetiştin canım benim sen çok yaşa e mi.hiç sorma canım yaa nedir bu minnoşun şu kısa sürede yaşadıkları hem de kimbilir aldığımızdan beri vardı muhtemelen ama çok kaşınmadığı için anlamadık.hoş hadi benim anlamamam normal de veteriner neden böyle ilgisiz davrandı ben ona yanıyorum.neyse.bizimkinin kulağı o kadar çamur modunda değil ama anladım senin dediğini.böyle siyahımsı kir.çok iğrenç bi görüntü.stronghold uyuza karşı önlemmiş.ama kızım uyuz olmuş zaten.neyse,özelden ms attın galiba bakayım şimdi.yarın veti de arıcam.pis uyuz böcükleri defolsunlar kızımdan yaa ay hart hurt kaşınıyorum valla.tiksinirim böcüklerden
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-04-15, 01:02   #7

mighty Çevrimdışı

Alaska the kitty tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ay mightycim yine imdadıma yetiştin canım benim sen çok yaşa e mi.hiç sorma canım yaa nedir bu minnoşun şu kısa sürede yaşadıkları hem de kimbilir aldığımızdan beri vardı muhtemelen ama çok kaşınmadığı için anlamadık.hoş hadi benim anlamamam normal de veteriner neden böyle ilgisiz davrandı ben ona yanıyorum.neyse.bizimkinin kulağı o kadar çamur modunda değil ama anladım senin dediğini.böyle siyahımsı kir.çok iğrenç bi görüntü.stronghold uyuza karşı önlemmiş.ama kızım uyuz olmuş zaten.neyse,özelden ms attın galiba bakayım şimdi.yarın veti de arıcam.pis uyuz böcükleri defolsunlar kızımdan yaa ay hart hurt kaşınıyorum valla.tiksinirim böcüklerden
duyduğumda ben de aynı olmuştum kaşınma konusunda
nasıl temizlediğimi de yarın bir ara çekip atıcam canım
evet baya koyu kir görüntüsü
kaç kutu kulak temızleme cubugu bıtırdıgımı bılmıyorum
uyuz kulagın ıcınde ya dısında degıl kı o durumu anlayamadım
eger son raddeye gelmıs olsaydı kulagın arkasını derısı gorunecek kadar açacaktı kasımaktan ıyı fark etmıssın

cok gecmıs olsun yarın gorusmek uzere Alaska'yı cok opuyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-04-15, 01:05   #8

Beylikdüzü

Çok sağol tekrar canımcım,Allah rahatlık versin ben de çok öptüm seni ve minnoşkitosları
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-04-15, 05:16   #9

vivelaamour Çevrimdışı

Alaska, Puffik çok geçmiş olsum kıyamam.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-04-15, 09:06   #10

Beylikdüzü

vivelaamour tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Alaska, Puffik çok geçmiş olsum kıyamam.
Çok teşekkürler bugün yine vet yolları göründü bize
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-04-15, 09:20   #11

vivelaamour Çevrimdışı

Alaska the kitty tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çok teşekkürler bugün yine vet yolları göründü bize
Veterineriniz kim ? Biz Petmania'ya gidiyoruz. Tekrar geçmiş olsun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-04-15, 14:50   #12

Beylikdüzü

Veterineriniz kim ? Biz Petmania'ya gidiyoruz. Tekrar geçmiş olsun
Özelden yazdım vetimizin ismini.gittik geldik.sağ kulakta pek bişey yok uyuz daha çok solda.ama o da aşırı değilmiş.temizleyip merhem sürdü.sabah akşam da sürücez.pzt mantar aşısı için gittiğimizde kulak kontrolü ve temizliği de olacak.kepçeyi temizleyebilirsiniz ama iç kısmı çok kurcalamayın dedi.kurcalayamam zaten.stronghold damla yapmıştı zaten o da etkili olur dedi.
Mightynin dediği merhemi sürdü şimdi adını unuttum.kuru mama da bitmişti(acana) n&d düşük tahıllı balıklı portakallı aldım.tavuklusunun testerını sevdi geçişi onunla yaptım,ama tavuğu nedense sevmiyorum.balık olsun dedim.inşallah sever.bir müddet böyle az tahıllı ve yaş mama gidicem.sanırım sıfır tahılı zor sindiriyo.deneyip görücez.artık mama firmalarına güvenmiyorum ama yapacak bişey yok.en azından doğal korunanı tercih ettim.uyuz merhemi 45 tl arkadaşım 35 aldı.zaten sağolsun muayene ücreti hiç almaz.mamayı da geliş fiyatından verdi.hillse zam gelmiş bu arada.uçurmuş fiyatları.bazıları 90 küsurdu.n&d'yi 40 tlden aldım.şimdilik bizden haberler bu kadar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-04-15, 14:56   #13

vivelaamour Çevrimdışı

Yeniden geçmiş olsun miniğe. Evet Hill's e zam geldi, zaten bizimkisi sevmedi ben değişicem mamayı üriner sisteme iyi gelecek yaş mamaya döneceğim. Dediğiniz gibi ben de mamalara güvenmiyorum, sizin arkadaşınızmıç gene iyi ben veterinerlere de güvenemiyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-04-15, 15:07   #14

Beylikdüzü

Yeniden geçmiş olsun miniğe. Evet Hill's e zam geldi, zaten bizimkisi sevmedi ben değişicem mamayı üriner sisteme iyi gelecek yaş mamaya döneceğim. Dediğiniz gibi ben de mamalara güvenmiyorum, sizin arkadaşınızmıç gene iyi ben veterinerlere de güvenemiyorum
Özelden yazdım size.ben de güvenmiyorum vetlere.insan doktoruna güven olmuyor,vetlere nasıl olsun.vicdanlı insan bulmak çok zor.benim arkadaşçım sağolsun vicdanlıdır.Alaska'yı seve okşaya temizler,aşı yapar.bu yerine yeni taşındı.önceki kliniği bahçeliydi.arabayla çarpılıp bırakılan köpek,kedi hatta ördek vardı bahçede.getirip tedavi ettiriyolar sora arayıp sormuyolar.gittiğiniz yerden emin olamıyorsanız bizimkini deneyebilirsiniz.güven verirse devam edersiniz.yüzde yüz kefil olamam insanız hepimiz çünkü ama aracı olurum seve seve.memnun kalırsanız da çok sevinirim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-04-15, 17:29   #15

tgcgumus üyesinin avatarı

Ankara
tgcgumus Çevrimdışı

alaskayı yakından takip ediyorum çook güzel bi yavru ama ne çok sorunu çıkıyor yazık, bizde de deri problemi vardı 3 haftadır hills z/d ile aştık çok şükür. mantar, egzama gibi problemlerin dıştan çözümüne inanmıyorum ben. içten bu alerjiyi yaratan ne varsa onu kesmek gerekli.. geçmiş olsn
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları