Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 18-02-14, 20:04   #46

korgestra üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: kısırlaştırma sonrası agresiflik

SİLENT arkadaşım doğru yazmış ARAP ATLARI İNGİLİZ ATLARIYLA çifleşiyor yani yine CİNS BİR ATLA sütçü beygiriyle değil.Ama TEKİR KEDİYLE SİYAM kedisini çiftleştiren kişiler varsa karışamayız.İstisnalar kaideyi bozmaz. TEKİR KEDİ'nin bile bir asilliği var.ADI üstünde TEKİR diye sınıflandırılmış.İsteyen TEKİR'le çiftleştirir isteyen ANKARA kedisiyle çiftleştirir.Sahibine kalmış tercihi ama PET İZDİVAÇ'a bakarsanız anlarsınız çoğu kişi hayvanını kendi ırkıyla çiftleştiriyor.Bu da yadsınamayacak bir realite.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-14, 20:06   #47

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Sevgili katılımcılar ben şimdilik gidiyorum Herkes sevgiler saygılar.Görüşmek üzere.Az işim var HOŞÇAKALIN.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-14, 21:13   #48

gokhaname Çevrimdışı

ne olduğunda ne olmadığında ortada.kafanda yer etmesi için tekrar yazıyorum.keşke fikrini düzgünce savunabilecek kadar mert ve kedilerin sırtından para kazanmayacak kadar adam olsaydın.saygıdan bahsedip saygısızlaşmadan,saçmalamadan,en önemliside adam gibi adam olaydın tartışmaya devam ederdim ama senin gibi biriyle vakit öldürmeye hiç lüzum yok.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-14, 22:40   #49

len_74 üyesinin avatarı

Ankara
len_74 Çevrimdışı

Bu kadar saygısızlık olmaz gokhaname lütfen biraz daha argosuz konuşanız iyi olur Bilgilerinize Sunarım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-14, 22:49   #50

len_74 üyesinin avatarı

Ankara
len_74 Çevrimdışı

Bilimsel bir açıklama yapacağım;
Doğada kısırlaştırılmış hayvan var mı tabii ki yok, kısırlaştırılmış ağaç gördünüz mü, elbetteki yok? Hayvanları kısırlaştırma hem doğaya yapılmış dışarıda bir müdahale olur. Hayvan sevipte doğayı,dünyayı sevmemek olur mu? Dolayısıyla doğaya saygımızdan hayvanları kısırlaştırmamalıyız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-14, 23:43   #51

İstanbul (Avrupa Yakası)
silent Çevrimdışı

dağda doğal ortamlarında yaşayan geyiklerden bahsetmiyoruz len_74 doğal ortamlarından uzak doğal tehlikeler haricinde onlarca zorlukları olan bir canlıdan bahsediyoruz zaten bir müdahelemiz söz konusu.
daha dün paramparça olmuş en fazla 5 aylık bir yavru gördüm, bunları engelleyecek birşeyler yapınız veya kısırlaştırma karşıtı protesto yapmayınız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-14, 23:44   #52

İstanbul (Avrupa Yakası)
silent Çevrimdışı

bu arada argoyu tasvip etmiyorum karşılıklı konuşmalar olmuştur o nedenle bir kişiyi suçlamayınız, bence hepsi suçlu
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-02-14, 14:34   #53

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Sana şimdi Len74 E Dediğin Gibi Ne Oldu Hadi Bakalım Dört Nala Kaç Bakalım Demeyeceğim Sana Bir Teklifim Var Yavruları Sana Vereceğim Hayrına Dağıtacakmısın Gökhanname sana Sonra Adamlık Hakkında Bazı şeyler Söyleceğim şimdi Değil.işim var. .istersen Yavruları Verme Hakkında Yardımcı Ol Evet Dersen Yazışırız.sana yavruları dağıttığımı göstereceğim.lütfen adam değilsiniz şeklinde konuşma üzme beni kahreteme beni tansiyonum yükseliyor bak.Senin gibi saygılı bir insana yakışmıyor.Bana yavru dağıtma hakkında yardımcı olacakmısın olmayacakmısın onu belirt yeter Len74 haklı argoyu bırakalım.biribirimizi üzmeyelim. Profilinde kim olduğun neyin nesi olduğun belli olmuyor inmisin cinmisin hiç olmazsa rumuz yazsaydın iyi olurdu ne iş yaparsın çocuğun varmı falan demi..Yoksa buradaki bir yorumcunun açtığı sahte hesapmısın nesin.(Olabilir de hani )Kimliğini deşifre etmek istemiyormusun MİTtenmisin ajanmısın?Ne bu gizlilik? Herneyse Her ne kadar inatçıda olsan yine de sempatiksin hemde bayağı iddialısın.afferin.kısa yazdım bu sefer hadi eyvallah.sonra hepinize hitaben yazarım bişeyler Sen beni ciddiye almıyorsun ama ben seni ciddiye alıyorum.Kısır sevicilerin içinde taze kansın sen .Üç dört gün sonra falan buralardayım kısmetse.Dediğin gibi daha düzgün yazacağım düşüncemi AKLINIZDAN HİÇ ÇIKMAMACASINAHadım ettiğiniz Kedinize her baktığınızda benim yazımı hatırlayacaksınız.Bak ben burada yalnızım sizi kaç kişisiniz.Şimdilik bana doğacak kedileri dağıtacak yardımda bulun yeter.

Bu konu en son " 20-02-14 " tarihinde saat 16:13 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir.... Sebep: edit
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-02-14, 16:10   #54

çakıl38 üyesinin avatarı

Ankara
çakıl38 Çevrimdışı

Okudum da yazilanlari tum dusunceler cok farkli.herkesin dusuncesine saygi duymak gerek sonucta beyazin rengi en guzel siyahta belli olur.siz birakin tartismayi isteyen istedigini yapsin.kedini kisirlastirmissin kisirlastirmamaissin sonucta burda ortak bir noktamiz varsa o da hayvan sevmemiz hayvan beslememiz.

Kavgayi tartismayi bir yana birakinca en iyi karari kendiniz verirsiniz sayin korgestra ve len_74 kedisini kisirlastirmaz ciftlestirir ciftlestirir sonunda ne olur ya o yavrular bir can aksoyun eline duser,belki heves icin biri alir sonra yok elimi cızdı yok evde kosuyo yok haliyi,koltugu tirmaladi diye sokaga atar,belki de bir petshopcunun eline duser omrunun sonuna kadar o minnacicik kafeslerde yavru yapar.keza bir secenek daha var cok iyi bir insanin eline duser ve omrunun sonuna kadar mutlu mesut yasar.bu olasilik tum bu kotu seylere ragmen var yok degil ama cook az.
Meryem arkadasimiz kisirlastirmis cok da iyi etmis (naçizane fikrim tabi) .konu da fazlasiyla dagalmis ve luzumsuzlasmis.diger bir konuda zaten sayin korgestra ile bunu uzuuun uzuun konusmustuk kendisi de hatirlar.

Simdiki cevabim meryem arkadasimiza kedin en fazla 1 ay icinde kendine gelir merak etme.sonrasinda pisman da olmazsin.

Bu konuda da barinaklar ve onca sokaktaki melekler hakkinda konusulmus evet sonuna kadar haklilar da.kediniz 5 tane yavru dogurduysa o yavrulardan 2 sinin sokaga ve ya barinaga dusup dusmeyecegini bilemeyiz bunun icin de sahiplendirirken cok secici olmaliyiz.yani her geleni deneyip arastirip en dogru kararlari vermeliyiz.

Sayin korgestra demis kedimin annesi kisir olsaydi kedim olmaz idi ama katilmiyorum.sokaktan her hangi bir bebek sahiplenebilirdiniz bence ...

Sayin gokhaname bilemeyiz ki sayin korgestra kedisinin yavrularini satiyor mu.bir cok dusuncenize kelimesi kelimesine katilmama ragmen insanlari bu sekilde degerlendirmemek en iyisi ki korgestra nin bu gibi bir sey yapip hayvanlar uzerinden para kazanacaginni dusunmuyorum.

Bu yuzden luzumsuz ve bos yorumlar yapmanin ve kendimizi ve bu ortamda bulunan tum arkadaslarimizi uzmenin yeri degil... Toparlamak gerekirse: herkes kendi kararini kendi verebilecek zekaya sahip ve uzucu yorumlar yapip bir sinirle kimseyi incitmenin de hic yeri degil. Haydi kalin saglicakla

Bu arada sayin korgestra ya son bir sozum daha olacak son yorumunda belirttigi gibi insanin hic aklindan cikmayip da kedisini hadim eden herkesin aklindan kedisine baktiginda bu yazi gelecek gibi bir seye gerek oldugunu sanmiyorum cunku ben sahsen cok mutluyum su an kedimle.hadim ettim diye dunyanin sonu gelmedi hatta kedimde en ufak bir mutsuzluk bile olmadi cunku hayvanlar bizlerigorunce aaa o beni hadim etti ondan nefret ediyorum diye dusunmez ki aksine ben eminim tum hayvanlar sahiplerini gorunce cok da mutlu oluyordur. Yorumda belirttiginiz gibi bir yazi yazip insanlari uzmeye gerek yok ki bir cok hayvan sahibinin de bu sekilde uzulecegini sanmiyorum.

HERKESE İYİ GUNLER DİLERİM

Bu konu en son " 20-02-14 " tarihinde saat 16:18 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir.... Sebep: edit
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-02-14, 16:24   #55

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Sayın ÇAKIL beni koruma sen sonra gökhanname benim avukatlığımı yapıyorsun diye sana da adammısın sen falan diye laf atar. Çünkü çok hareketli bi tip .Senin sokak kedilerine sevgini takdir ediyorum ama bunun evimdeki kedinin çiftleşip çiftleşmemesiyle alakası yok.Sokaktaki kediler mitoz bölünmeyle çoğalmıyor çiftleşmeyle çoğalıyor.Sokaktan kedi bile alsam sen onu da hadım et dersin.Kafanız asimileye programlı çünkü.Bu mantığı bırak artık.Ben bikaç gün sonra burdayım o zaman sizin o güzel yazılarınızı okurum.Gökhanname nickli şahısın benim yavruları sattığım gibi ön yargısı hakkında diyeceğim o ki ATOMU PARÇALARSINIZ AMA ÖN YARGIYI PARÇALAYAMAZSINIZ.Kendi düşen ağlamaz bu laflar beni bağlamaz.Sen, benle gökhanname nickli bitirim tavırlı (Profilinde DOKTOR yazan kişiye yani Len74'e "hadi bakiim dörtnala git" diyecek kadar garip olan) kimliği belirsiz gök cismiyle aramızdaki yazışmaları izle.Burası ARENA..Bizi izlemeye devam edin bakem.Hadi şimdilik hoş kalın.Az müsaade.

Bu konu en son " 20-02-14 " tarihinde saat 16:49 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir.... Sebep: edit
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-02-14, 16:26   #56

çakıl38 üyesinin avatarı

Ankara
çakıl38 Çevrimdışı

Buyuk firtinalar kopacak gibi ama bence gerek de yok.dedigim gibi fikrinize saygi duyuyorum kesinlikle hadim edip etmemek sizin karariniz... merakla bekliyim bari ne olacak
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-14, 15:09   #57

İstanbul (Avrupa Yakası)
Uğur123 Çevrimdışı

korgestra tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sevgili Meryem Kardeş Bak Kendi Ağzınla Söylüyorsun Yaptığımız Kalleşlik Diye Keşke Yapmasaydın.burada Bazı Kişiler Var Hemen Hayvan Sahiplerine Hayvanınızı Kısırlaştırın Diye Ikna çabalarına Başlıyorlar.bence Hiç Iyi Yapmadın Kısır Yapmakla.ama Olmuş Bir Kere.hayvanını Kısır Yaptıktan Sonra Sorun Yaşayan çok Kişi Var.bu Sorunları Yaşayanlar çok.bilinçsizce Hemen Hayvanını Hadım Eden çok Kişi Var.KISIRLAŞTIRMAYA KARŞI OLAN ÇOK KİŞİ VAR BU SİTEDE AMA CESARET EDEMİYORLAR BUNU YAZMAYA ÇÜNKÜ KISIRLAŞTIRIN DİYEN KİŞİLERİN HÜCUMUNA UĞRARIZ DİYE ÇEKİNİYORLAR.KISIRLAŞTIRMAYI Savunan Para Delisi Veterinerler Var.ameliyattan Yolunu Bulan Veterinerler Var.ama Bunu Yanında çiftleştirmeyi Savunan Veterinerler De Yok Değil.artık Günahıyla Sevabıyla Vicdanın Ne Diyorsa Onu Dinle Diyeceğim Kedin Yaşadıkça Ve O'nun Sana Her Bakışında Aklından çıkmayacak Bir Vicdan Muhasebesi Olacak Sende .her Neyse Ne Yapalım Yine De Geçmiş Olsun Diyelim.hayırlı Günler.
öyle bir konustunki biliyoruz hayvani kisirlaştirmayanlari doğurunca yavrulara bakamiyorlar yuvada bulamayinca hop dişari ben açik açik söylüyorum kisirlastirdim çünkü 2. bir kediye mama yetiştirecek durumum yok. Sokağada salamam
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-14, 19:38   #58

Bursa
matmazeelll Çevrimdışı

Çakıl38'e katılıyorum herkesin kendi kararı. Ben de evsiz ve ya sakat bir kedi sahiplenme taraftarıyım. Ancak bu kedilerimizin kişiliğine göre değişir. Ben çok denedim benim kedim hiçbir kediyi istemiyor ve hafta içi günde 7 saat evde yalnız kalıyor. Bunu engellemek için çiftleştirip yavruyu kendimde tutacağım. Burada birbirimizi kırmaya hiç gerek yok. Allah korusun yarın öbür gün öleceğiz belki o zaman da kedimize sahip çıkan olmadan sokağa barınağa düşecek, belki evden kaçacak ve geri gelmeyecek. Bu durumda yine sokakta kalmış olacak. O yüzden büyük konuşmaya hiç gerek yok. Herkesin kendi kararı, kimsenin kimseye karışmaya hakkı yok. Ancak sahiplendirdiğiniz kediniz bir gün sokağa atılıp can çekişerek ölürse, vebalini siz ödeyeceksiniz...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-03-14, 23:33   #59

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Şöyle bakıp çıktım kafalar aynı kısırlaştır kısırlaştır.Yani dön baba dönelim.Batı cephesinde değişen bir şey yok.Sokak kedileri işkence görüyor barınaklardaki hayvanlar işkence görüyor.Hep bildiğimiz şeyler.Sanki biz burada barınaklardaki hayvanlara ölsün diyoruz.Hasbinallah yav.Ben MİRA'yı çiftleştirdim.(İnadına hayat inadına yaşam) MİRA'dan herkese selam var.Son mesajım şu KISIRLAŞTIRILMIŞ İNSAN BAĞIRMAZ ÇAĞIRMAZ ETRAFA ZARAR VERMEZ.SAKİNLEŞİR.KOY BİR KENARA KEYFİNE BAK.İNSANLARIDA KISIRLAŞTIRIN.ŞİDDETLE TAVSİYE OLUNUR.Şimdilik hoş kalın hoşçakalın.Tekrar gelecem merak etmeyin.

Bu konu en son " 08-03-14 " tarihinde saat 23:56 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-03-14, 00:09   #60

çakıl38 üyesinin avatarı

Ankara
çakıl38 Çevrimdışı

korgestra tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Şöyle bakıp çıktım kafalar aynı kısırlaştır kısırlaştır.Yani dön baba dönelim.Batı cephesinde değişen bir şey yok.Sokak kedileri işkence görüyor barınaklardaki hayvanlar işkence görüyor.Hep bildiğimiz şeyler.Sanki biz burada barınaklardaki hayvanlara ölsün diyoruz.Hasbinallah yav.Ben MİRA'yı çiftleştirdim.(İnadına hayat inadına yaşam) MİRA'dan herkese selam var.Son mesajım şu KISIRLAŞTIRILMIŞ İNSAN BAĞIRMAZ ÇAĞIRMAZ ETRAFA ZARAR VERMEZ.SAKİNLEŞİR.KOY BİR KENARA KEYFİNE BAK.İNSANLARIDA KISIRLAŞTIRIN.ŞİDDETLE TAVSİYE OLUNUR.Şimdilik hoş kalın hoşçakalın.Tekrar gelecem merak etmeyin.
kafalar değişmez bence can çıkar huy çıkmaz demişler. miranın bebeklerinin fotoğraflarını bekleriz. bence bundan sonra olay tatlıya bağlansın hiç gerek yok dediğim gibi tartışmaya çatışmaya. tabi ki en doğal hakkınız dede olmak ki açıkçası dişi kedim olsa bir kez nine olur sonra kısırlaştırırdım.insanlar dan bahsetmek de oldukça yanlış bu noktada herkesin de bildiği gibi allah insanları akılla yaratmış. insanların kısırlaştırılması söz konusu olmaz bir hastalık olmadığı sürece fakat dediğim gibi insanlar akıl ile yaratılmış. bazı şeyleri anlayabilirler ve ne yapmaları gerektiğini de bilirler. siz bir insanı istediğiniz kadar bekletin oturup da dişi ve ya erkek diye evde kediler gibi ağlamaz ya da etrafa zarar vermez. bundan sonrası kendi kararınıza kalmış bir şey yani . mira ya da selamlar 63 gün sonra inşallah sağlıklı yavrularınızı dede olarak kucağınıza alırsınız...
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları