Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 17-02-14, 20:35   #16

canancan Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: kısırlaştırma sonrası agresiflik

kedilerin sorunlarıyla sizden daha fazla ilgili olduğumdan umursuyor olabilirlermi acaba? bu sitedeki tek amacınız yoktan fitne çıkarmak.hadım etmeyin diye her bulduğunuz konuya yazacağınıza yardım isteyen konulara cevap yazın madem kedilerin refahını o kadar düşünüyorsanız.herkes yorum yapıp geçiyor.siz arka arkaya her konuda ve bu konudada görüldüğü üzere aynı boş cümlelerimizi tekrar edip duruyorsunuz.amma dert olmuş içinize milletin kısırlaştırması.başka uğraşacak işinizmi yok nedir.Meryem hanım kedisini kısırlaştıralı 5 gün olmuş.geç kaldınız gidin başka konuda boş cümlelerinize devam edin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-02-14, 21:33   #17

korgestra üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Başka konulardaki yorumlarımı okumamışsan o sizin ilgisizliğiniz canancan kardeş."boşlukta bir işe yarar bardakta boştur ama onu yararlı kılan o içindeki boşluktur" (Bülent ECEVİT şiirler kitabından) siz aynı yorumları yapıyorsunuz hep aynı konuda önünüze gelen kişiye kısırlaştırın diyorsunuz boş olmuyor benimki mi boş oluyor?kızmayın ama olmuyo.Size hiç sinirlenmek yakışmıyor.Biz burada kardeş kardeş yorum yapıyoruz canancan kardeş Benim baktığım 20 tane kedi var.Hepsi beni camın önüne gelir avantalarını alırlar giderler".boş cümlelerimizi" yazmışsın "cümlelerinizi" olması lazım Acele etmeden yaz yorumlarını.De da eklerinde daha dikkatli ol.EŞ ARAYANLAR bölümü ilelebet var olacaktır size rağmen Siz yazdıkça ben de yazarım ona göre.Hem fikirlerim için umrumda değil diyorsunuz hem cevap yazıyorsunuz .Niye laf yarıştırıyorsunuz? Hasbinallah. Tamam siz yazmayın ben de yazmayayım.Çık biraz hava al demiştin Zaten ben bu yazıyı açık havada yazıyorum BahçemdeHadi ben gittim.İşim var Hoş kalın hoşçakalın.

Bu konu en son " 17-02-14 " tarihinde saat 21:42 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir.... Sebep: edit
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-02-14, 21:49   #18

canancan Çevrimdışı

açık havada olmanız beyninize oksijen gitmesine yaramıyor demekki.güle güle.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-02-14, 23:28   #19

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Havada Sadece oksijen Yok Elementler Karışımıdır Atmosfer( Bilgilen Diye Söyledim.).Hele şehir havasında saf oksijen soluduğunu sanıyorsan iyi uykular diyorum sana.Meryem'in Kedisini Kısır Ettiğini Geç Kaldığımı Söylemişsin Zaten Ben Meryeme Kısırlaştırma Demedimki Geçmiş Yaptıklarını Değerlendirdim Cano .Hayret Yav Sadece Yazmak Için Yazıyorsun.Benim Fikirlerimi çürütmek Için Uğraşıyorsun Ama Boşa çabalama Olmuyor.Bak PET İZDİVAÇ Köşesinde Kaç Kişi Hayvanına Eş Bulmuş O Kadar Yorumcuya " He He He Kedinizi Kısırlaştırmayı Düşünürmüsünüz "diye Uyaramadınız asıl siz geç Kaldınız..her Gün Onlarca Kişi Hayvanına Eş Buluyor.Sizin için üzücü Ama Ne Yapalım Dünya Dönüyor Işte Durduramıyorsunuz.Nasıl kedim güzel değilmi? Anası ya da babası kısır olsaydı şimdi ben onu sevemezdim.Hadi Allahaısmarladık

Bu konu en son " 17-02-14 " tarihinde saat 23:45 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir.... Sebep: EDİT
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-14, 12:12   #20

Meryem Cilingir üyesinin avatarı

Samsun
Meryem Cilingir Çevrimdışı

olumlu olumsuz yorumlariniz icin tesekkur ederim ...gerginlige sebep verdik galiba ama sanirim kimsenin kimsenin dusuncesini degisitirebilecegi bir konu degil bu ... ben kizimi cok seviyorum, onun icin bu karari almadan aylar oncesinden arti ve eksileri ile dusundum , evet ondan izinsiz bir karar verdim ama diger turlu verecegim karar ile ondan ayrilmak zorunda kalacagimi biliyordum ... sokaga cikip geri donmeme ihtimali yuksek , sokaga cikip yarali yada hastalikli donme ihtimali yuksek....ayrica bebekleri olsa onlara bakabilecek maalesef gucum yok gozgore gore sokaga atamazdim ....dedim ya artilari eksilerini cok dusundum .. ve sonucunda daha iyi daha sagliklli olacagina inandigim bir karar aldim ... ayrica maksadimiz fetva vermek degil ama dini yondende arastirdigimda evcillestirilmis hayvanlarda kisirlastirma caizdir deniliyor ...bu arada ona bakilirsa kizim veterinere gitmekten nefret ediyor ve aslinda zaten ondan tepkili bize, oraya her gittigimizde korkuyor guven korkusu daha cok ondan... simdi korkuyor diye bana kalles demesin diye hic veterinere goturmim mi yani neyse cok uzattim sanirim ... konu basligi kizim ve agresifligi idi ... kizim hergun bi once ki gunce gore daha iyi .. yarin dahada iyi olacak Insallah
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-14, 12:25   #21

ilayda35 üyesinin avatarı

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

Meryem Cilingir tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
olumlu olumsuz yorumlariniz icin tesekkur ederim ...gerginlige sebep verdik galiba ama sanirim kimsenin kimsenin dusuncesini degisitirebilecegi bir konu degil bu ... ben kizimi cok seviyorum, onun icin bu karari almadan aylar oncesinden arti ve eksileri ile dusundum , evet ondan izinsiz bir karar verdim ama diger turlu verecegim karar ile ondan ayrilmak zorunda kalacagimi biliyordum ... sokaga cikip geri donmeme ihtimali yuksek , sokaga cikip yarali yada hastalikli donme ihtimali yuksek....ayrica bebekleri olsa onlara bakabilecek maalesef gucum yok gozgore gore sokaga atamazdim ....dedim ya artilari eksilerini cok dusundum .. ve sonucunda daha iyi daha sagliklli olacagina inandigim bir karar aldim ... ayrica maksadimiz fetva vermek degil ama dini yondende arastirdigimda evcillestirilmis hayvanlarda kisirlastirma caizdir deniliyor ...bu arada ona bakilirsa kizim veterinere gitmekten nefret ediyor ve aslinda zaten ondan tepkili bize, oraya her gittigimizde korkuyor guven korkusu daha cok ondan... simdi korkuyor diye bana kalles demesin diye hic veterinere goturmim mi yani neyse cok uzattim sanirim ... konu basligi kizim ve agresifligi idi ... kizim hergun bi once ki gunce gore daha iyi .. yarin dahada iyi olacak Insallah
herkes kedisini seviyor ve onun için en iyisini istiyor..burası vicdanı yada yapılanı sorgulama mercii değil..kimse kimsenin günahını üstlenmeyeceğine göre bir başkasına vicdansız demekte kimsenin üzerine vazife değil..size yazılan bu tür saçma yorumları görmezden gelmeniz iyi olmuş..kimseye açıklama yapmak zorunda da değilsiniz..herkesin doğrusu kendine nede olsa..kedinize ve size geçmiş olsun dileklerimle sevgiler gönderiyorum..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-14, 13:07   #22

Meryem Cilingir üyesinin avatarı

Samsun
Meryem Cilingir Çevrimdışı

ilayda35 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
herkes kedisini seviyor ve onun için en iyisini istiyor..burası vicdanı yada yapılanı sorgulama mercii değil..kimse kimsenin günahını üstlenmeyeceğine göre bir başkasına vicdansız demekte kimsenin üzerine vazife değil..size yazılan bu tür saçma yorumları görmezden gelmeniz iyi olmuş..kimseye açıklama yapmak zorunda da değilsiniz..herkesin doğrusu kendine nede olsa..kedinize ve size geçmiş olsun dileklerimle sevgiler gönderiyorum..
tesekkur ederim .. sahsen benim burda bulunma sebebim, arkadaslarin tecrubelerinden yararlanabilmek
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-14, 15:38   #23

Sevcorella üyesinin avatarı

İzmir
Sevcorella Çevrimdışı

Meryem Cilingir tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bence çok doğru bir karar almışsınız hiç kendinizi üzmeyin. Benim de kızım inanılmaz hırçın, agresif bir kediydi. Benden başka birisi bırakın sevmeyi dokunamazdı bile çünkü sürekli tıslar, bağırır, pençe atardı. Kısırlaştırma konusunda kararsızdım çok çünkü işin duygusal boyutunu düşünüyordum. Ya annelik duygusu tatması gerekiyorsa, ya yanlış yapıyorsam, aynı şeyi bana yapsalar vs... Jambon ne zaman kızışsa oturup ağlıyordum üzüntümden. Sürekli bağırıyor, yerlerde yuvarlanıyor ve erkek sesi duyduğunda kuyruğu sürekli titriyordu. Sanki acı çekiyor gibiydi o hali. Sonra okumaya, araştırmaya başladım ve Jambon'un kısırlaştırılmasının onun için en doğru şey olduğuna karar verdim. 4 gün kadar veterinerde kalması gerekti kanında mikrobik bir şeyler vardı onlar temizlenmeden ameliyat olamıyordu çünkü. Kısırlaştırmadan sonraki gece yüzüme bakmadı, yanıma gelmedi, kendini sevdirmedi. Sonra yavaş yavaş eski haline dönmeye başladı. Şu an kendini başkalarına da sevdiriyor, sürtünüyor ama hala kızdığı, tısladığı zamanlarımız var. Bir de taşıma çantasını gördüğü an saklanıyor, ortalığı yıkıyor, saldırı moduna geçiyor. Siz de kendinizi kötü hissetmeyin bence çünkü kediniz için en doğrusunu yaptınız emin olun.Ben kedimi kısırlaştırdığım için değil de bu kadar çok düşünüp geciktirdiğim için pişmanım. Daha önce yaptırmış olsaydım eğer ben bu işlemi şimdi daha sakin, daha sıcakkanlı bir kedim olurdu ama olsun; o benim agresif prensesim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-14, 18:01   #24

len_74 üyesinin avatarı

Ankara
len_74 Çevrimdışı

korgestra tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sevgili Meryem Kardeş Bak Kendi Ağzınla Söylüyorsun Yaptığımız Kalleşlik Diye Keşke Yapmasaydın.burada Bazı Kişiler Var Hemen Hayvan Sahiplerine Hayvanınızı Kısırlaştırın Diye Ikna çabalarına Başlıyorlar.bence Hiç Iyi Yapmadın Kısır Yapmakla.ama Olmuş Bir Kere.hayvanını Kısır Yaptıktan Sonra Sorun Yaşayan çok Kişi Var.bu Sorunları Yaşayanlar çok.bilinçsizce Hemen Hayvanını Hadım Eden çok Kişi Var.KISIRLAŞTIRMAYA KARŞI OLAN ÇOK KİŞİ VAR BU SİTEDE AMA CESARET EDEMİYORLAR BUNU YAZMAYA ÇÜNKÜ KISIRLAŞTIRIN DİYEN KİŞİLERİN HÜCUMUNA UĞRARIZ DİYE ÇEKİNİYORLAR.KISIRLAŞTIRMAYI Savunan Para Delisi Veterinerler Var.ameliyattan Yolunu Bulan Veterinerler Var.ama Bunu Yanında çiftleştirmeyi Savunan Veterinerler De Yok Değil.artık Günahıyla Sevabıyla Vicdanın Ne Diyorsa Onu Dinle Diyeceğim Kedin Yaşadıkça Ve O'nun Sana Her Bakışında Aklından çıkmayacak Bir Vicdan Muhasebesi Olacak Sende .her Neyse Ne Yapalım Yine De Geçmiş Olsun Diyelim.hayırlı Günler.
Vallahi billahi her kelimenize katılıyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-14, 18:09   #25

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

sevgili MERYEM iş olmuş bitmiş zaten onun için dökülmüş sütün davası olmaz.Ben sadece iyi bir şey yapmamışsın dedim.şimdi sana çok iyi bir şey yapmışsın diyenlere karşı çıkman bir şey değişmez ama ben fikrimi sötledim.Ben kedimi KISIRLAŞTIRMADIM kendime göre de çok iyi yaptım.Sana şimdi banane yav ne yaparsan yap diye bir yorum yapsam ne olur yapmasam ne olur.Ben kedime eş buldum şimdi hem o mutlu hem de ben.AVRUPA' da hayvanlar için DUYGUSAL VARLIKLAR deniyor.Onların da duyguları var.Onalr hayvan yav onlar bir şeyden anlamaz demiyorlar.Onlar ne kadar kısırlaştırma taraftarıysa biz de o kadar YAŞAMDAN yanayız.Bu işin artıları da var eksilerin SEN HİÇ BİR ZAMNAN KEDİ OLAMAYACAĞIN için onun ne hissettiğini bilemezsin.bakma sen o kedilerin duygularını anladım diyenlere.Bilim adamları bile daha bu yüzyılda kedilerin renkleri görmediği fikrini çürütüpr.kedilerin bir kaç renk gördüğü ispatladılar.Bilim geliştikçe adamlar yanıldıklarını anlıyorlar.Afferin afferin çok iyi yapmışsınız desem ne olacak? Mutlu olacakmısın?? Sen ne kadar mutlu olduysan HAYVANINI KISIRLAŞTIRMAYANLAR da o kadar mutlu işte.Bak sana hak verenler çoğaldı ben sana dedim hemen gelirler dedim HERKESİN AYNI YALANA İNANMASI ONU GERÇEK YAPMAZ ( Ahmet Ümit)Sana son bir şey yazayım iyi oku .HAKİKATEN KISIRLAŞTIRMAKLA ÇOK İYİ YAPMIŞSIN:MERAK ETME BİR KAÇ GÜN SONRA KEDİN İYİLEŞİR KUZU GİBİ OLUR:SAKİNLEŞİR.RAHAT OL. HATTA BİR DAHA KEDİ ALIRSAN ONU DA KISIRLAŞTIR:HERKESE DE TAVSİYE ET.ZATEN BENİM DE DAYIMIN OĞLU ÇOK YARAMAZDI ONU DA KISIRLAŞTIRDIK ŞİMDİ ÇOK SAKİNLEŞTİ.HATTA VETERİNER İLERİDE AMCANIZ KANSER OLABİLİR DEDİ ONU DA KISIRLAŞTIRDIK:SİZDE ÇEVRENİZE İNSANLARIN HAYVANLAR KISIRLAŞTIRILMASI YÖNÜNDE TAVSİYELER DE BULUNUN SEVABA GİRERSİNİZ. Nasıl şimdik yazılarım tam onlar gibi oldu değilmi? Şimdi bende vicdanen rahatım. KISIRLAŞTIRMAK ŞART KESİNLİKLE.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-14, 18:09   #26

tarçın_35 üyesinin avatarı

İzmir
tarçın_35 Çevrimdışı

sayın korgestra sadece birkaç şey söyleyeceğim geçen seferki gibi alakasız bir başlık altında uzattıkça uzatmayacağım,sizinle laf yarıştırmayacağım. merak ettiğim birşey var doğanın kanunu,dünyanın dönmesi,yaradanın lütfu gereği biz insanlar neden her 9 ayda bir çocuk sahibi olamıyoruz. bu bizim doğamız değil mi neden her kadın doğası gereği her 9 ayda bir bebek sahibi olamıyor. maddi şartlar,sosyal durumlar,çevre baskısı bilmem ne... ama neden doğada fiziksel özellikleri gereği bebek sahibi olamayan milyonlarca insan var,doğamız gereği doğurur sonrada sahiplendiririz ne olacak,hem o insanlar gözü gibi bakar bebeklerimize. ama olur mu insan evladından ayrılabilir mi değil mi ? ama doğası,tabiat kanunu,dünyanın dönüşü gereği çiftleştirdiğiniz anneliği tatsın dediğiniz kedilerinizi neden yavrularından ayırıyorsunuz? neden anneliğini devam ettirmesine doya doya yaşamasına göz yummuyorsunuz ? ama o 2 ay sonra unutuyor anneliği değil mi ,hormonları devreye girdi mi erkek yavrusuyle çiftleşebiliyor anne kedi. birde çok merak ettim haftasonu yurt genelinde düzenlenen eylemlere katıldınız mı,mazlumların sesi olmaya çalıştınız mı,o lanet olasıca kabahatler kanunundaki yasanın tck'ya geçmesi için sesinizi yükselttiniz mi? ben izmirdeki eylemde bulundum oradaydım ve kahroldum,koskoca izmirde milyonlarca insan arasından sayıları 100'ü geçmeyecek insan rahatını bozup gelebilmişti. neden o gün pazardı değerli hayvanseverler koca haftanın yorgunluğunu atıyor,kordonda denize nazır geç kahvaltılarını tamamlıyor,keyif yapıyorlardı utandım. oysa orada iletki (toros) adı altında işkence gören,tecavüze uğrayan canlar için bulunacaktık. neredeydi bilgisayar başında alevlenenler,klavye hayvanseverliği yapanlar,lanetler okuyanlar,beddua edenler herkes bir başkasına mı yıkmıştı sorumluluğu,nasılsa gider insanlar mı demişti OYSA KİMSE GELMEDİ. benim güzel memleketim bir cani barındırmıştı içinde,bir caniye can emanet edilmişti. iletkinin annesi babası kısır değildi.KEŞKE OLSALARDI,KEŞKE DÜNYAYA GELMESEYDİ DE BÖYLE ACILI BİR ŞEKİLDE TERKETMEK MECBURİYETİNDE OLMASAYDI. siz cins kedinizi ''üretmeye'' devam edin,dilerim sahiplendirdiğiniz bir bebeği birgün internette bir videoda can çekişirken görmezsiniz,dilerim haber bültenlerinde 2 dk bir haber,reyting kaynağı olarak çıkmaz karşınıza,dilerim o zaman kedisini kısırlaştırdı diye vicdanlarına dil uzattığınız insanlardan beter duruma düşmezsiniz. ama siz cins kedi sahiplendiriyorsunuz değil mi,alanlar kıyamaz,beyaz tüylerine kanı yakıştıramaz,sizden korkarda bir sokak kedisi seçiverir kendisine değil mi ?? ZİRA ONUN HAKKINI ARAYACAK BİR ANNESİ DE OLMAYACAK ARKASINDA!!!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-14, 18:18   #27

gokhaname Çevrimdışı

tarçın_35 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
sayın korgestra sadece birkaç şey söyleyeceğim geçen seferki gibi alakasız bir başlık altında uzattıkça uzatmayacağım,sizinle laf yarıştırmayacağım. merak ettiğim birşey var doğanın kanunu,dünyanın dönmesi,yaradanın lütfu gereği biz insanlar neden her 9 ayda bir çocuk sahibi olamıyoruz. bu bizim doğamız değil mi neden her kadın doğası gereği her 9 ayda bir bebek sahibi olamıyor. maddi şartlar,sosyal durumlar,çevre baskısı bilmem ne... ama neden doğada fiziksel özellikleri gereği bebek sahibi olamayan milyonlarca insan var,doğamız gereği doğurur sonrada sahiplendiririz ne olacak,hem o insanlar gözü gibi bakar bebeklerimize. ama olur mu insan evladından ayrılabilir mi değil mi ? ama doğası,tabiat kanunu,dünyanın dönüşü gereği çiftleştirdiğiniz anneliği tatsın dediğiniz kedilerinizi neden yavrularından ayırıyorsunuz? neden anneliğini devam ettirmesine doya doya yaşamasına göz yummuyorsunuz ? ama o 2 ay sonra unutuyor anneliği değil mi ,hormonları devreye girdi mi erkek yavrusuyle çiftleşebiliyor anne kedi. birde çok merak ettim haftasonu yurt genelinde düzenlenen eylemlere katıldınız mı,mazlumların sesi olmaya çalıştınız mı,o lanet olasıca kabahatler kanunundaki yasanın tck'ya geçmesi için sesinizi yükselttiniz mi? ben izmirdeki eylemde bulundum oradaydım ve kahroldum,koskoca izmirde milyonlarca insan arasından sayıları 100'ü geçmeyecek insan rahatını bozup gelebilmişti. neden o gün pazardı değerli hayvanseverler koca haftanın yorgunluğunu atıyor,kordonda denize nazır geç kahvaltılarını tamamlıyor,keyif yapıyorlardı utandım. oysa orada iletki (toros) adı altında işkence gören,tecavüze uğrayan canlar için bulunacaktık. neredeydi bilgisayar başında alevlenenler,klavye hayvanseverliği yapanlar,lanetler okuyanlar,beddua edenler herkes bir başkasına mı yıkmıştı sorumluluğu,nasılsa gider insanlar mı demişti OYSA KİMSE GELMEDİ. benim güzel memleketim bir cani barındırmıştı içinde,bir caniye can emanet edilmişti. iletkinin annesi babası kısır değildi.KEŞKE OLSALARDI,KEŞKE DÜNYAYA GELMESEYDİ DE BÖYLE ACILI BİR ŞEKİLDE TERKETMEK MECBURİYETİNDE OLMASAYDI. siz cins kedinizi ''üretmeye'' devam edin,dilerim sahiplendirdiğiniz bir bebeği birgün internette bir videoda can çekişirken görmezsiniz,dilerim haber bültenlerinde 2 dk bir haber,reyting kaynağı olarak çıkmaz karşınıza,dilerim o zaman kedisini kısırlaştırdı diye vicdanlarına dil uzattığınız insanlardan beter duruma düşmezsiniz. ama siz cins kedi sahiplendiriyorsunuz değil mi,alanlar kıyamaz,beyaz tüylerine kanı yakıştıramaz,sizden korkarda bir sokak kedisi seçiverir kendisine değil mi ?? ZİRA ONUN HAKKINI ARAYACAK BİR ANNESİ DE OLMAYACAK ARKASINDA!!!
budur.
hayatında bir kez barınağa gitmemiş,ağzı yüzü dağılmış,tekme yemiş,yarası kurtlanmış hayvanı alıpta tedavi ettirmemiş,beslediği cins kediyi doğurtturup ben tüm yavrulara yuva buluyorum diye övünen birine laf anlatmak boş.yuva bulmak=satmak.satmayan insan üretmez.bu gibi tek amacı polemik yaratmak olan,sorulan soruya vicdansız diyerek yanıt veren kişi ancak böyle sanalda öter.sorsanız hayvanseverdir,sokaktakileri besler,eylemlere katılır.her kısırlaştırana aynı şeyleri yazmasıda baydı.yeni cümlede kuramıyor.bunları yazmasınında tek bir nedeni var.sorunun kendinde olduğunu anlamayan insanlar, çözümü başkasının huzurunu bozmakta bulur.amcanın kişilik özeti.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-14, 18:23   #28

gokhaname Çevrimdışı

doğasını yaşasınlar diye ötenler
doğada hiç bir kedi ve köpek sandığınız gibi mutlu değil.
aç,susuz,bakımsız,hasta.
karda,kışta.
bahsettiğiniz doğa artık yok.
onların doğasını insanlar çoktan yok etti.biz insanlarda doğadan geldik.
çıplak mağara ve inlerde mekan ettik.o vakit terk edelim şehirleri,evleri,villaları mutlu olmaya doğru doğaya.ne bulursak onu yemeye.
doktorsuz,ilaçsız,çaresiz.
kediler,köpekler gibi.
aç,susuz,çaresiz.
onların yeri bizlerle
birlikte bizim yanımız
evimiz.dostça sevgi dolu
birliktelik.
(lafta değil gerçekte hayvansever dostan alıntı)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-14, 18:25   #29

len_74 üyesinin avatarı

Ankara
len_74 Çevrimdışı

gokhaname tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
budur.
hayatında bir kez barınağa gitmemiş,ağzı yüzü dağılmış,tekme yemiş,yarası kurtlanmış hayvanı alıpta tedavi ettirmemiş,beslediği cins kediyi doğurtturup ben tüm yavrulara yuva buluyorum diye övünen birine laf anlatmak boş.yuva bulmak=satmak.satmayan insan üretmez.bu gibi tek amacı polemik yaratmak olan,sorulan soruya vicdansız diyerek yanıt veren kişi ancak böyle sanalda öter.sorsanız hayvanseverdir,sokaktakileri besler,eylemlere katılır.her kısırlaştırana aynı şeyleri yazmasıda baydı.yeni cümlede kuramıyor.bunları yazmasınında tek bir nedeni var.sorunun kendinde olduğunu anlamayan insanlar, çözümü başkasının huzurunu bozmakta bulur.amcanın kişilik özeti.
Neden sürekli korgestranın üstüne gidiyorsunuz herkesin kendine göre fikri var senin fikrin farklı olabilir benim ki,ötekisi,berikisi bilemezsin hepimiz düşüncelerimizi içimizde saklayalım ben de kısırlaştırma taraftarı değilim ancak içim de tutuarım kimseye bir şey demem korgestra korkusuzca kendine güvenerek bilimsel düşüncesini ortaya sunmuş bu ülkede Hürriyet özgürlüğü var Konuşma özgürlüğü vardır senin de konuşma özgürlüğün varsa korgestranın da konuşma özgürlüğü vardır.

Bu konu en son " 18-02-14 " tarihinde saat 22:41 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-14, 18:27   #30

gokhaname Çevrimdışı

len_74 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Neden sürekli korgestranın üstüne gidiyorsunuz herkesin kendine göre fikri var senin fikrin farklı olabilir benim ki,ötekisi,berikisi bilemezsin hepimiz düşüncelerimizi içimizde saklayalım ben de kısırlaştırma taraftarı değilim ancak içim de tutuarım kimseye bir şey demem korgestra korkusuzca kendine güvenerek bilimsel düşüncesini buraya sunmuş bu ülkede Hürriyet özgürlüğü var Konuşma özgürlüğü vardır senin de konuşma özgürlüğün varsa korgestranın da konuşma özgürlüğü vardır.
madem aynı şeyi düşünüyorsun o zaman elalemin avukatlığını yapacağına kendi cümlelerini yazda okuyalım.milleti savunmak kolay.kımıl zararlısı gibi başkalarının yazılarından beslenenleri kaale almam.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları