Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 07-09-14, 10:13   #16

CooL35 Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: kınalı aşı yüzünden şoka girdi ve öldü

basınız sagolsun bizde kaybettik dun gece -hatta siteye acıklamalı yazdım ama silinmiş olsun canları sagolsun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-09-14, 10:50   #17

omar üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
omar Çevrimdışı

Arkadaşlar kedilerinize iç parazit için aşı yaptırmayın. Aşı yerine kullanabileceğiniz aniprazol hap var. Ben asla aşı vurdurmuyorum. Veterineriniz aşıda ısrarcıysa değiştirin o veterineri.

Kediler aşıyı sevmiyor, her seferinde travma yaşıyor. Ayrıca aşılar ilerde çeşitli kistlerin oluşmasına yol açabiliyor. Neden 3 ayda bir gereksiz aşı yaptırıp bir de bu riskleri alalım? Yılda bir kez karma aşı yaptırılmalı sadece. Kediniz dışarı çıkmıyorsa lösemi ve kuduz aşısını da yaptırmanız elzem değil.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-09-14, 11:23   #18

CooL35 Çevrimdışı

dün gece itibariyle 00:30 da bizim kedimiz ( Minnoş )hayata gözlerini

yumdu
konu :
ilk baslangıc oturdugumuz sitede 1 kedi anac 6 yavru dünyaya getirdi

malisef 1 köpek anaclarını bogarak öldürmüş eşim ve site halkı kedileri

sahiplendi bizde haliyle 1 tanesi bize kaldı( ev kedisi tekir cinsi) ama nasıl

masvamavi boncuk gibi gözleri vardı neyse yaklasık 3 haftadır bakıyorduk

evimize neŞe gelmişti + bizim eŞimle ÇocuĞumuz olmadığı onu iyice

sahiplenmiştik hatta ben iyice alışmışdım ona ..kedi evi +tuvalet lik +yemek

kabları +kaliteli yemek mamaları (whc ) dr.lar önermiyor+ kedi tasması (

lastikli ).. almısdım .... sanki eve bizi baglayan bir güc vardı
OLAY :
olay günü kedimizle oynuyorduk daha sonra esim kardesim ve ben aksam

yemegi yiyorduk ama nasıl neseli nasıl haraketliiydi sonra kedide bir haller

oldu sürekli miyavlayıp karnını tuttugumuzda ( kısa geciyorum ) adeta

bagırıyordu bizde hemen ilgilenmeye baslamısdık ki hemen salon na kosdu

hol de durakladı ne oldugunu anlamadan yeniden bagırmaya basladı ve

oturma odasına kosdu koltuga uzandı sanki bizden bişi ister gibiydi
bacakları tutmayınca ters durum oldunu anladık ve tuvaletini yaptırmaya

calısdık kabız oldugunu anladık
hemen internetden nöbetci veteriner aramaya basladık bu arada saat de

19:00a geliyordu neyseki dr. bulduk
ama o da saat 7 den sonra kapalı oldugu için baska dr. aramaya basladım

izmir alsancak'da rönes... diye vet. klinik e gittik kedimize baktı toto suna

ates olcdu 38,9 cıktı normalde cok atesliydi patiklerinden anlamısdık ama

ordaki dr. bunun hiç bir seyi yok masallah turp gibi dedi ve bize aşilarını

sordu bizde daha 3 haftalık dı annesini köpek bogarak öldurdugu için yetim

kalmıs.. ve bizede yeterli süt alamadıgı için zayıf kalmıs dedi ve

kedicigimize parazit aşısı vurdu ve kimlik yapıldı ( Minnoş ) ve ense sine

sıvı bir sey sürdü (sanki) etil alkol kokusuna benziyordu neyse kedimizi eve

götürdük kedimizde evde gece saat 22.30 gibi yeniden rahatsızlandı dr.u

aradık kakasını yapamıyor ne yapmamız lazım dedik bize bol su içirin

dediler ve yeniden götürmek istedigimde ayrı ücret (100 tl ) gece 1 den

sonra tarife 2 katlıyormus istediler bende iyide dr.bey zaten 200 tl verdik

mamasıdır aşısıdır muayenesidir v.s dedik ama illa alacak o parayı ( ^#@*

ile geciyorum ) neyse. içirdik zaten kedimiz kendi sürekli su içiyordu mama

yemiyordu ( konuyu uzattım kusura bakmayın )
ve biz sabahına hemen yanımızdaki yakın olan dr. vet götürdük bunun acil

müdahale edilmesi lazım renkli röntgen cekilmesi lazım dedi çiğlide..vet.dr.

ilgi gösterdi hatta muyene ve ishal olması için ilaç verdi. ALLAH razı olsun

dr. ufuk beyden.. neyse.
o gunde . bir arkadasın tanıdıgı doc.dr varmıs ona götürdük zaten artık

durumu bayaa bi artmısdı kusma ve isale cevirmişdi ve hemen acil

müdahale asını yaptdı kedi biraz kendine geldi ama hala halsizdi
dr. Mehmet ALGAN ( dr. muz gece 2:30 a kadar ilgilendi ama ne care geri

donmedi yavrumuz ve bize son acılı sesi verdi ( kediniz 5 dk önce öldü

başınız sagolsun ) dedi yapacak bişi de yokdu daha doyamadan hayata

gözlerini yuumdu keske o asıyı yaptırmasaydık ama nerden biecekdik siz

siz olun asıması yaptırmayın bos verin kabız olunca bildigini iyi dr. gidin (

sevgi en iyi ilac ) bizim acemiliğimize geldi sizlere bir kac resim sunayım

hakkınızı helal edin 1 kusurum olduysa affola kalın saglıcakla Allah c.c

emanetsiniz ..... minnoş'un ailesi

kedi sahiplenmek istiyorum ama

korkuoyrum simdi yetime bakalım diye sevabınımı kazandık yoksa ..

günahınamı girdik gerci orasını ALLAH c.c bilir
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-09-14, 12:14   #19

Ankara
Lucasarts Çevrimdışı

Büyük bir acı, baş sağlığı diliyorum ailenize.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-09-14, 20:45   #20

CooL35 Çevrimdışı

Lucasarts tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Büyük bir acı, baş sağlığı diliyorum ailenize.
sagol Allah c.c razı olsun yemminle evlat acısı gibi oldu
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-09-14, 20:46   #21

CooL35 Çevrimdışı

omar tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşlar kedilerinize iç parazit için aşı yaptırmayın. Aşı yerine kullanabileceğiniz aniprazol hap var. Ben asla aşı vurdurmuyorum. Veterineriniz aşıda ısrarcıysa değiştirin o veterineri.

Kediler aşıyı sevmiyor, her seferinde travma yaşıyor. Ayrıca aşılar ilerde çeşitli kistlerin oluşmasına yol açabiliyor. Neden 3 ayda bir gereksiz aşı yaptırıp bir de bu riskleri alalım? Yılda bir kez karma aşı yaptırılmalı sadece. Kediniz dışarı çıkmıyorsa lösemi ve kuduz aşısını da yaptırmanız elzem değil.
ellerine saglık keske daha önceden yazmıs olsaydım en azindan bilgimiz olurdu vet. dahi gitmezdik :d ve simdi kedmiz yasıyor olurdu ama herseyde 1 hayırr vardır saglık olsun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-02-16, 21:54   #22

Roraito üyesinin avatarı

Edirne
Roraito Çevrimdışı

Merhaba. Bugün kedimi (5 aylık) veterinere götürdük ve iç parazit aşısı yaptırdık ilk aşı oluşu. Zaten dışarı çıktığında çok hırçınlaşıyor orada da veterinerlere karşı bayağı hırçındı. Veteriner hekimler bize odanın dışına çıkmamızı söylediler biz de çıktık. Aşı oldu. Eve geldik koridora bıraktık sizin de yazdığınız gibi bir arka bacağı sanki hissizmiş gibiydi. Hafif hafif basıyordu ve yamuk tutuyordu o ayağını. Dili de hep dışardaydı. Dokununca falan çok hırlıyor bağrıyordu. Hala öyle. Az önce yine yere bıraktık yine basamıyor bir ayağına. Dokununca çok fena bağırıyor ve dili yine dışarda. Acaba ciddi bir şey olabilir mi korkuyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-02-16, 01:54   #23

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Roraito tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba. Bugün kedimi (5 aylık) veterinere götürdük ve iç parazit aşısı yaptırdık ilk aşı oluşu. Zaten dışarı çıktığında çok hırçınlaşıyor orada da veterinerlere karşı bayağı hırçındı. Veteriner hekimler bize odanın dışına çıkmamızı söylediler biz de çıktık. Aşı oldu. Eve geldik koridora bıraktık sizin de yazdığınız gibi bir arka bacağı sanki hissizmiş gibiydi. Hafif hafif basıyordu ve yamuk tutuyordu o ayağını. Dili de hep dışardaydı. Dokununca falan çok hırlıyor bağrıyordu. Hala öyle. Az önce yine yere bıraktık yine basamıyor bir ayağına. Dokununca çok fena bağırıyor ve dili yine dışarda. Acaba ciddi bir şey olabilir mi korkuyorum
Öncelikle geçmiş olsun. Benim anlayamadığım aşı vurulurken sizi niye çıkardı. Keşke çıkmasaydınız çünkü sizin olmanız onu rahatlatırdı Dilinin dışarıda olması heyecanlı ve gergin olduğunu gösteriyor Rahat bırakın üzerine gitmeyin zamanla sakinleşir. Ayağına gelince aşı yapacağız diye zorladılar mı acaba. ? Eğer sorun devam ederse mutlaka tekrar götürün
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-02-16, 02:58   #24

Siyahinci Çevrimdışı

Bir çok kere kedilerimize aşı yaptırdık ama iç parazit için vet.imiz hep hap yutturur. Hatta bize de kutusuyla vermişti 3 aya bir siz verin diye. Hiç iğne olarak yapmadı parazit için. İlacın adını da yukarda yazmışlar Antiparazol siz kendiniz veterinerden alıp uygulayabilirsiniz. Dozaj için vetinize danışınız. Yemeğine katıp veya ezip suyla eritip sırınga ile ağzına sıkabilirsiniz. Bu kadar vakaya bakılırsa demek ki alerjik bir durum var her kedi tolere edemiyor yaptırmayın iğne olarak.
Aşıları ensenin az altından yapıyor vet.imiz. Bacaktan yapılan iğne dediğiniz gibi his kaybı yapabilir ancak aşılarda buna gerek yok. Hep bizim yanımızda yapar vet.imiz. Öyle birşey görmedim bacaktan aşı.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-11-16, 23:18   #25

suursuziguana Çevrimdışı

Arkadaşlar aynısı benim de başıma geldi kedim iç parazit aşısına reaksiyon gösterdi. Ancak şans eseri biz evdeydik ve belirtileri erken fark ettik. Hemen veterinere götürdük gece boyunca iğneler yapıldı işe yaramayınca uyutulup serumlar yapıldı. Kedimiz 3 4 günde zor toparlandı gerçekten ölümden döndü, o üç günde yaşadığım üzüntüyü anlatamam. Çok başınız sağolsun çok iyi anlıyorum sizi
Aşıdan sonra kedimizin yanından ayrılmamalı gözlem yapmalıyız, bir aşıdan ne olabilir diye düşünmemek lazım. Ben de bu olayla anlamış oldum bunu, lütfen dikkatli olalım hayvanlarımızın başına bir şey gelmesin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-11-16, 02:06   #26

denizce Çevrimdışı

iğne yapılırken korkudan direndiklerinden uygulama zarar verici olabiliyor iğne oldukları bölgede ödem oluşuyor arka ayaklarını basmakta zorluk çekiyorlar bizde bir hafta bu acıyı yaşamıştık. kızımız çok halsiz olmasına rağmen çok hırçındı zapt edemedik iğneden sonra eve gelidğimizde kucağımıza gelmek istemedi yürümekte zorlanmaya başladı ertesi gün bi baktık sağ kasık kısmı ödemden sarkmış veterine iğne olurken hareket ettiği için deri altına yapmışız dedi.kötü bir tecrübeydi iyileşti. bir alıntı yapayım ve siz bu bilinçsiz ya da yanlış uygulamayı hayvanları düşünerek okuyun;

Eğer iğne bilinçsiz kişilerce vurulursa sinire denk gelebilir. Sinire denk gelen iğneler şiddetli uyuşmalara ve şiddetli ağrılara neden olur. Böylece iğne sonucunda bacakta ve kalçada uyuşma ve ağrı şikayetleri artar. Yanlış bölgeye uygulanan iğneler, kişinin sakat kalmasına bile yol açılabilir. Bu nedenle iğnenin kesinlikle uzman bir kişi tarafından yapılmalıdır.

Tedavisi
Herhangi bir nedenden ötürü iğne vurulduktan sonra bacak ve kalça bölgenizde şiddetli uyuşma ve ağrı varsa sinir hasar görmüş olabilir. Bu gibi durumda ağrı ve uyuşma daha da şiddetlenmeden uzman bir doktora başvurunuz.
Uyuşma ve ağrı dışında kalça bölgesinde şişlik olabilir. Bu şişlikler ağrı da yapabilir. İğne yerlerinde ağrıların olmasının nedeni kas dokusuna verilen ilacın kas dokusuna ulaşmadan birikmesidir. Bu da uygun iğne ucu seçilmemesinden kaynaklanır. Kas dokusundan emilemeyen ilaçlar obölgede birikir ve ağrı yapar. Hatta bazen enfeksiyon bile yapabilir.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları

Saat 09:28.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198