Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 17-03-15, 17:45   #1

Alaska the kitty üyesinin avatarı

Beylikdüzü
Alaska the kitty Çevrimdışı
Varsayılan Kedimiz için günlük kullandığımız bakım ürünleri..eksik ya da fazla mı?

Merhabalar yine ben
3,5 aylık bluepoint BS dişi kızımız var.birçoğunuz kınayıp ayıplayacak ama evet para verip petshoptan satın aldık.ben kedilere çok yabancı,daha önce evde hiç beslememiş,sadece uzaktan seven,biraz da çekinen 2 çocuk annesi bir kadınım.kızım senelerce kedi istedi ama bakamayız,günahına girmeyelim vs diye yanaşmadım.sonunda işi ağlayıp depresyona girmelere kadar vardırınca zincirlerimi kırıp o zaman en sakin,çocuklarla en iyi anlaşan cins hangisiyse onu araştır bir düşünelim dedim.o çoktan kedileri ezberlemiş bana BS deyince sahiplenmek istedik.barınakları aradım,internette aradım,veteriner arkadaşıma sordum vs kısacası bulamadık bir yavru.bulsak mama ya da sahibinin isteği doğrultusunda bir karşılık ta vermeye razıydım.cins meraklısı değilim anlamam da zaten ama evde küçük bir çocuk olunca ve biraz da kedi korkum olunca huyu suyu çok önemliydi benim için.en sonunda petshopa gittik ve kızım birkaç senedir biriktirdiği harçlığıyla bir yavru aldı.beraberinde gerekli ne lazımsa da verdiler aldık.ama adamlar o kadar çakal ki nefret ettim o an.hayvanlar onlar için sadece mal.1 aylık vet ücreti bizden dediler.gttik hiç ilgilenmediler.zaten vet arkadaşıma götürecektim Allahtan o var.

Petshoptan Dr.Clauders marka bir vit verdiler günde yarım tablet.gimpet malt soft macun günde minik bi parça.göz temizliği için ecopure solusyon.ve aynı marka temizleme köpüğü.arada kullanmak için.bunlar günlük bakım için yeterli mi acaba?siz ek olarak başka birşey yapıyor musunuz?bunları veterinerimize de danışabilirim tabi ama sizlere de sormak istedim...

Bu arada yazmak kural ihlali olur mu bilmiyorum ama kızım Alaska için bir instagram sayfası açmış.sizin de böyle paylaşımlarınız varsa takipleşmek,kaynaşmak ve tanışmaktan memnuniyet duyarız..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-03-15, 18:04   #2

Pıtırsonic Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedimiz için günlük kullandığımız bakım ürünleri..eksik ya da fazla mı?

gözleri için solüsyona hiç gerek yok, en iyi göz temizliği kaynatılıp oda ısısına getirilmiş su ile yapılır. bunu görme engelli kedimizi götürdüğümüz göz üzerine uzman vet. hekim (prof. m. şaroğlu) ve genel kontrollerinde götürdüğümüz hekimi söyledi, dolayısıyla bu tür ürünlere sıcak bakmıyorum. temizleme köpüğünü de ben kediler için doğru bulmuyorum. zaten kendilerini yalayarak temizliyorlarken içerisinde kimyasal bulunan ürünleri kullanmayı doğru bulmuyorum açıkçası. kendilerini yaladıkları için bu ürünleri de yutmuş gibi oluyorlar, bence kullanmayın. zaten en güzel temizliği kendisi yalanarak yapacaktır. ek besin olarak ben yaş mama tükettirmiyorum kedilerime, bu yüzden evde kendim hazırlayıp veriyorum. siz de haşlanmış ya da ızgara tavuk/balık ve sebzelerle kedinize mama hazırlayabilirsiniz. bu konuda kendi hazırladığım tarifi yazmıştım, forumda da çeşitli tarifler mevcut. hazır yaş mama kullanmayı tercih ediyorsanız kullanan kişilerin marka önerisi yapması daha doğru olur.

ek olarak kedilerin karakterleri kediden kediye değişir. cins kediler uysaldır, diğerleri yaramazdır gibi bir durum yok. benim şimdiye kadar gördüğüm en uysal kedilerden biri sokakta doğup büyümüş calico renkli bir kediydi. petshop ticaretinin bahanesi olduğuna inanmıyorum, bu yüzden lütfen petshoplardan hayvan satın alıp o hayvanların katline ve kullanılmasına ortak olmayın. yuvaya ihtiyacı olan canlara öncelik verin. siz zaten kedinizi satın almışsınız, sağlıklı ve mutlu bir şekilde büyümesini dilemekten başka söyleyebileceğim bir şey kalmıyor bu durumda ama petshoptan satın almayı düşünen insanlar da o hayvanların vitrine gelene kadar ve hatta vitrinde sergilenmeye başladıktan sonra çektiklerinde ve bu yüzden gerçekleşen ölümlerinde parmakları olduğunu bilsinler, buna göre tekrar düşünsünler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-03-15, 21:06   #3

Beylikdüzü
Varsayılan Cvp: Kedimiz için günlük kullandığımız bakım ürünleri..eksik ya da fazla mı?

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
gözleri için solüsyona hiç gerek yok, en iyi göz temizliği kaynatılıp oda ısısına getirilmiş su ile yapılır. bunu görme engelli kedimizi götürdüğümüz göz üzerine uzman vet. hekim (prof. m. şaroğlu) ve genel kontrollerinde götürdüğümüz hekimi söyledi, dolayısıyla bu tür ürünlere sıcak bakmıyorum. temizleme köpüğünü de ben kediler için doğru bulmuyorum. zaten kendilerini yalayarak temizliyorlarken içerisinde kimyasal bulunan ürünleri kullanmayı doğru bulmuyorum açıkçası. kendilerini yaladıkları için bu ürünleri de yutmuş gibi oluyorlar, bence kullanmayın. zaten en güzel temizliği kendisi yalanarak yapacaktır. ek besin olarak ben yaş mama tükettirmiyorum kedilerime, bu yüzden evde kendim hazırlayıp veriyorum. siz de haşlanmış ya da ızgara tavuk/balık ve sebzelerle kedinize mama hazırlayabilirsiniz. bu konuda kendi hazırladığım tarifi yazmıştım, forumda da çeşitli tarifler mevcut. hazır yaş mama kullanmayı tercih ediyorsanız kullanan kişilerin marka önerisi yapması daha doğru olur.

ek olarak kedilerin karakterleri kediden kediye değişir. cins kediler uysaldır, diğerleri yaramazdır gibi bir durum yok. benim şimdiye kadar gördüğüm en uysal kedilerden biri sokakta doğup büyümüş calico renkli bir kediydi. petshop ticaretinin bahanesi olduğuna inanmıyorum, bu yüzden lütfen petshoplardan hayvan satın alıp o hayvanların katline ve kullanılmasına ortak olmayın. yuvaya ihtiyacı olan canlara öncelik verin. siz zaten kedinizi satın almışsınız, sağlıklı ve mutlu bir şekilde büyümesini dilemekten başka söyleyebileceğim bir şey kalmıyor bu durumda ama petshoptan satın almayı düşünen insanlar da o hayvanların vitrine gelene kadar ve hatta vitrinde sergilenmeye başladıktan sonra çektiklerinde ve bu yüzden gerçekleşen ölümlerinde parmakları olduğunu bilsinler, buna göre tekrar düşünsünler.
Petshoplar hakkındaki görüşlerinize katılmamak mümkün değil,çok haklısınız.pet dünyasına girene kadar sadece uzaktan antipati beslediğim yerlerdi.kedimizle beraber birebir içine girince daha iyi anladım.kedilerin cinslere göre huylarının nasıl olduğuna gelince tekir,sarman vs sahibi insanların bloglarını okuyunca genelinin çok hareketli olduğu izlenimini edindim.tabi bu sadece benim okuduklarımla oluşan bir düşünce.kediden kediye de değişir.ama yukarda bs cinsi alma istememin sebepleri size göre bahane olsa da benim gibi orta karar bir hayvansever için kesinlikle bahane değil.kediyle yaşamaya razı gelmemin ilk kıstası diğer cinslere nazaran daha sakin oldukları görüşüydü.kedimizi çok sevmeme rağmen hala biraz çekiniyorum kucağıma alırken vs.bunu yaşamayan anlayamaz.arkadaşımın yılan,fare fobisi var mesela ama bu da bana saçma geliyor korkmadığım için.ona da benim kedileri sevdiğim halde çekinmem saçma geliyor.neyse,sonuçta nereden olursa olsun kedimizi almış ve sahiplenmiş olduk bir kere.birbirimizin kısmetiymişiz.Allah nasip ederse de son nefesine kadar beraberiz.petshoptan çocuğuna oyuncak alır gibi pet alıp sıkılınca sokağa salan insanlardan değiliz.iyiki de bir bs almışız diyorum çünkü gerçekten maşallah çok iyi huylu,uslu,akıllı.oğlumdan korumaya çalışırken çok yorulsam da es kaza bişey olsa da oğluma zarar vermiyor.

Temizleme köpüğünü kullanmıyoruz boşa almış olduk 45 tl zaten yalıyor kendini evet ve yalarken o kimyasalımda yutar ve bu hiç hoş değil.bazen furminatörle tarıyoruz bundan hoşlanıyor.

Mama olarak acana pasifica kullanıyorum şu an.birkaç mamadan sonra bunda karar kıldım.konserve olarak ta animonda ve gourmet nin balıklısını.evde bişey pişirip vermedim hiç.market tavuğunu eve almıyorum.çocuklarıma yedirmediğimi kedime de yedirmem.zaten minicik daha.o iğrenç tavukları yemesin.gerçi gourmetnin ton balığı püresinden de nedense çok emin değilim kutular bitiince bi daha almıcam.
İlk yazAcağımı sonda yazıyorum ama kusura bakmayın.mesajınız ve güzel dilekleriniz için ayrıca teşekkür ederim sevgili pıtırsonic..sevgiler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-15, 15:15   #4

bbpaşa üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
bbpaşa Çevrimdışı

Öncelikle yavrunuz hayırlı olsun. Mutlulukla büyütürsünüz umarım. Bende sizin gibiyken daha 2 aylık annesi ölmüş bir chinchilla yavru edindim. ( Arkadaşımdan ) Hiç birşey bilmiyorken buradan öğrendim.
Gözleri için solisyona hiç gerek duymayın. Kendiniz temiz pamuk ve su yardımı ile temizliğini yapabilirsiniz.
Köpük için söyleyeceğim şey kesinlikle tavsiye etmiyorum. Şunu söyleyebilirim ki ilk etapta bazı kediler kakalarını yaparken poposunu batırabiliyor. Çok temizlenemicek haldeyse ben paşanın sadece poposunu ılık suyla yıkayıp iyice kurutuyorum. Mama konusunda Royal Canin falan kullanmayın. N&D'yi öneririm.
Malt macun kullanabilirsiniz bende kullanıyorum aylardır her gün Tarayıp ödül olarak veriyorum. Hem ben mutlu oluyorum yaramazlık yapmadan tarattıyor hemde o Yoğun çalıştığım için kendim yapamıyorum bu yüzden yaş mama veriyorum. Şuan Gimpeti kullanıyoruz. Gourmet markasından da memnundum.
Veteriner arkadaşınız vardır bunu söylemem gereksiz belki ama aklınızda olsun. İç parazit için mutlaka hap yutturma yöntemi kullanın iğneyi değil.
Son olarak emin olun ki bir kaç ay sonra herşey kendiliğinden gelişecek ve siz herşeyi biliyor olacaksınız Birbirinizi tanıma sürecindeki zorluğu atlattıktan sonra iyiki almışız diyeceğinize eminim. Keza benimde annem hiç bir şekilde evde kedi istemezken şuan kucağından bebeği gibi indirmiyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-03-15, 21:04   #5

Beylikdüzü

bbpaşa tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Öncelikle yavrunuz hayırlı olsun. Mutlulukla büyütürsünüz umarım. Bende sizin gibiyken daha 2 aylık annesi ölmüş bir chinchilla yavru edindim. ( Arkadaşımdan ) Hiç birşey bilmiyorken buradan öğrendim.
Gözleri için solisyona hiç gerek duymayın. Kendiniz temiz pamuk ve su yardımı ile temizliğini yapabilirsiniz.
Köpük için söyleyeceğim şey kesinlikle tavsiye etmiyorum. Şunu söyleyebilirim ki ilk etapta bazı kediler kakalarını yaparken poposunu batırabiliyor. Çok temizlenemicek haldeyse ben paşanın sadece poposunu ılık suyla yıkayıp iyice kurutuyorum. Mama konusunda Royal Canin falan kullanmayın. N&D'yi öneririm.
Malt macun kullanabilirsiniz bende kullanıyorum aylardır her gün Tarayıp ödül olarak veriyorum. Hem ben mutlu oluyorum yaramazlık yapmadan tarattıyor hemde o Yoğun çalıştığım için kendim yapamıyorum bu yüzden yaş mama veriyorum. Şuan Gimpeti kullanıyoruz. Gourmet markasından da memnundum.
Veteriner arkadaşınız vardır bunu söylemem gereksiz belki ama aklınızda olsun. İç parazit için mutlaka hap yutturma yöntemi kullanın iğneyi değil.
Son olarak emin olun ki bir kaç ay sonra herşey kendiliğinden gelişecek ve siz herşeyi biliyor olacaksınız Birbirinizi tanıma sürecindeki zorluğu atlattıktan sonra iyiki almışız diyeceğinize eminim. Keza benimde annem hiç bir şekilde evde kedi istemezken şuan kucağından bebeği gibi indirmiyor.
Çok teşekkür ederim ilginize birkaç defadır veterinere eşim ve kızım götürdü o yüzden parazit ne şekilde yapıldı bilmiyorum ama dediğiniz aklımda.

Kuru mama olarak acana pasifica kullanıyoruz 15 gündür ve memnunuz.ama n&d de aklımdaydı zaten.bir de orijen.belki daha sonra bu ikisini deneyebilirim.royal canini kedimizi alırken almıştık ve yememişti zaten.sonra da içeriğini beğenmediğim için listemden çıkardım.

Sizin Paşa'nız da pek yakışıklıymış maşallah.nice uzun yıllar beraber yaşamanızı dilerim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-03-15, 12:36   #6

bbpaşa üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
bbpaşa Çevrimdışı

Çok çok teşekkürler umarım sizde bebeğinizle bir ömür mutlu,hastalıksız şekilde yaşar, yaşlandığını görürsünüz
Bu arada kullandığınız mamada çok güzel bir mama.Paşa acana yemedi ben çok uğraştım ama en sonunda N&D'ye ikna edebildim

Alaska the kitty tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çok teşekkür ederim ilginize birkaç defadır veterinere eşim ve kızım götürdü o yüzden parazit ne şekilde yapıldı bilmiyorum ama dediğiniz aklımda.

Kuru mama olarak acana pasifica kullanıyoruz 15 gündür ve memnunuz.ama n&d de aklımdaydı zaten.bir de orijen.belki daha sonra bu ikisini deneyebilirim.royal canini kedimizi alırken almıştık ve yememişti zaten.sonra da içeriğini beğenmediğim için listemden çıkardım.

Sizin Paşa'nız da pek yakışıklıymış maşallah.nice uzun yıllar beraber yaşamanızı dilerim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-03-15, 13:02   #7

barisdragon Çevrimdışı

Kuru mamada gerekli vitaminler var. Vitaminin fazlası da toksik etki yapıyor. Tavsiye etmem.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-03-15, 13:10   #8

Ankara
onurbespinar Çevrimdışı

Merhabalar

Öncelikle tebrik ederim , sokak kedileri kadar petshopta satılan canlarında kurtarılmaya ihtiyacı olduğunu düşündüğüm için ne olursa olsun iyi birşey yapmışsınız. Birkaç aya kalmaz emin olun sizde kedi bağımlısı olursunuz o nedenle planlarınızı uzun vadeli yapmaya çalışın.

Kedinizin bakımı için mümkün olduğu kadar doğal yöntemleri tercih edin ve kesinlikle para ve hizmet dengesini kurabilmiş bir veteriner bulun , birçok veteriner para için hayvancağızın ihtiyacı olmayan birçok şeyi yüklüyorlar ve bu kediniz içinde iyi değil. doğduğum günden beri evimizde kedimiz her zaman oldu ve buna dayanarak şunu net bir şekilde söyleyebilirim sağlıklı bir kedi için düzenli uyku , düzenli oyun ve sağlıklı beslenme bu üç maddeye disiplinli bir şekilde dikkat ettiğiniz sürece kedinizi birçok hastalığın yanından bile geçmeyecektir. Temizlenme işini de mümkün olduğu kadar kedinize bırakın eğer bu yaşta çok sık yıkarsanız ileride kendini temizleme konusunda size ihtiyaç duyabilir o nedenle mümkün olduğu kadar az yıkayın (çok özel bir durum olmadığı sürece yılda 1-2 kere) ve yıkama esnasında duşun altına direkt sokmak yerine bir leğenin içine su doldurup içine yavaşça sokarak çok sakin ve ürkütmeyecek şekilde yapmanızda fayda var.

ve son olarak lütfen yalvarırım alınmayın ama yıllarca "çocuk istediği için" alınan ve sokağa bırakılan çok kedi köpek gördük o nedenle lütfen hem çocuğunuza hem eşinize hemde kendinize onun ailenin bir parçası olduğunu sizin bir evladınız , çocuğunuzun da kardeşi olduğunu ısrarla hatırlatın , çünkü kedilerin her biri birbirinden farklı ve doğada sosyolojik olarak birey olabilen sayılı hayvanlardandır , eğer kediniz mutlu ise sizde mutlu olursunuz , kedinizin yapmasını istemediğiniz birşey varsa ona bunu neden yapmaması gerektiğini anlatmaya çalışın çünkü köpek gibi sorgusuz sualsiz emirleri uygulayan bir canlı değildir kediler. En küçük zorlukta , kedinizi sokağa atmak için bahaneniz olmasın lütfen gerekirse savaşın. Umarım hadsizliğimi anlayışla karşılarsınız daha dün kapımda iki tane sütten kesilmemiş yavru bulduk eşimle o nedenle içimiz gidiyor böyle durumlarda.

Saygılarımla
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-03-15, 15:43   #9

Beylikdüzü

barisdragon tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kuru mamada gerekli vitaminler var. Vitaminin fazlası da toksik etki yapıyor. Tavsiye etmem.
Barış bey bu kullandığımız vitaminin içeriğinde catnipli,yaban sümbülü,betaglukan mayası,sebze yağı,süt ve süt içerikleri ve vitaminler var.gerekli değil mi diyorsunuz?ne yapsam bilemedim onu da mı kessek acaba?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-03-15, 16:17   #10

Beylikdüzü
Smile Cvp: Kedimiz için günlük kullandığımız bakım ürünleri..eksik ya da fazla mı?

onurbespinar tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhabalar

Öncelikle tebrik ederim , sokak kedileri kadar petshopta satılan canlarında kurtarılmaya ihtiyacı olduğunu düşündüğüm için ne olursa olsun iyi birşey yapmışsınız. Birkaç aya kalmaz emin olun sizde kedi bağımlısı olursunuz o nedenle planlarınızı uzun vadeli yapmaya çalışın.

Kedinizin bakımı için mümkün olduğu kadar doğal yöntemleri tercih edin ve kesinlikle para ve hizmet dengesini kurabilmiş bir veteriner bulun , birçok veteriner para için hayvancağızın ihtiyacı olmayan birçok şeyi yüklüyorlar ve bu kediniz içinde iyi değil. doğduğum günden beri evimizde kedimiz her zaman oldu ve buna dayanarak şunu net bir şekilde söyleyebilirim sağlıklı bir kedi için düzenli uyku , düzenli oyun ve sağlıklı beslenme bu üç maddeye disiplinli bir şekilde dikkat ettiğiniz sürece kedinizi birçok hastalığın yanından bile geçmeyecektir. Temizlenme işini de mümkün olduğu kadar kedinize bırakın eğer bu yaşta çok sık yıkarsanız ileride kendini temizleme konusunda size ihtiyaç duyabilir o nedenle mümkün olduğu kadar az yıkayın (çok özel bir durum olmadığı sürece yılda 1-2 kere) ve yıkama esnasında duşun altına direkt sokmak yerine bir leğenin içine su doldurup içine yavaşça sokarak çok sakin ve ürkütmeyecek şekilde yapmanızda fayda var.

ve son olarak lütfen yalvarırım alınmayın ama yıllarca "çocuk istediği için" alınan ve sokağa bırakılan çok kedi köpek gördük o nedenle lütfen hem çocuğunuza hem eşinize hemde kendinize onun ailenin bir parçası olduğunu sizin bir evladınız , çocuğunuzun da kardeşi olduğunu ısrarla hatırlatın , çünkü kedilerin her biri birbirinden farklı ve doğada sosyolojik olarak birey olabilen sayılı hayvanlardandır , eğer kediniz mutlu ise sizde mutlu olursunuz , kedinizin yapmasını istemediğiniz birşey varsa ona bunu neden yapmaması gerektiğini anlatmaya çalışın çünkü köpek gibi sorgusuz sualsiz emirleri uygulayan bir canlı değildir kediler. En küçük zorlukta , kedinizi sokağa atmak için bahaneniz olmasın lütfen gerekirse savaşın. Umarım hadsizliğimi anlayışla karşılarsınız daha dün kapımda iki tane sütten kesilmemiş yavru bulduk eşimle o nedenle içimiz gidiyor böyle durumlarda.

Saygılarımla
Onur bey vakit ayırıp ms yazdığınız için teşekkür ederim.kızımız aramıza katılalı 2 ay oldu ve biz zaten ilk hafta ondan vazgeçemeyeceğimizi anlamıştık aldıktan hemen sonra gözünde problem olduğunu anladık.3.göz kapağı kendiliğinden kıl üretiyordu.petshoptaki salaklar ilgilenmediler yanlış tedavi uygulamak istediler Allahtan veteriner arkadaşım var da ona götürüyorum.ameliyat olması gerektiği kesinleşti göz kapağının bi kısmının alınması gerekiyormuş.bir de ufak bir alerji problemimiz var şu ara onunla uğraşıyorum.beni tanımadığınız için hassasiyetinizi anlıyorum ve söylediklerinize alınmıyorum çok haklısınız.senelerce kızıma karşı çıkmamın sebebi bir kere aldıktan sonra ömür boyu onun sorumluluğunu taşımakla mükellef olacağımı bildiğim için,ve bu konuda bilgisiz olduğumdan kendime de güvenmedim.çocukken en fazla papağanımız,muhabbet kuşumuz ve akvaryumumuz oldu.kedi çok daha büyük sorumluluktu bana göre(ki öyle)
Ama kızımız artık benim 3.çocuğum gibi.şimdiden kedilerin ömrü kısa ben şimdiden böyle sevip kıyamıyorken seneler sonra eceliyle gittiğinde ne halt edicem diye düşünüp ağlıyorum inanır mısınız?şu an da gözlerim doldu.böyle de manyak biriyim malesef.çocuğuna oyuncak alır gibi hayvan alıp sıkılınca sokağa salan insanlara insan gözüyle bakamıyorum insan sıfatında yaşayan organizmalar onlar bence.vicdanlı olan kimse bunu yapamaz.benim eşim memur,ben ev hanımıyım.kızım 2 sene biriktirdiği harçlıklarla Alaskayı almak istedi.ve aldık.onun iyiliği içim de tüm imkanlarımı kullanıyorum.çocuklarımın beslenmesi,sağlığı için ne yapıyorsam aynı hassasiyeti Alaskamız için de gösteriyorum.hangi kum daha iyi ve sağlıklı,hangi mama daha kaliteli,hangi mama tası sağlıklı,kum kabının malzemesi,yatacağı yatak,kakasının kıvamı,gözünün çapağı vs vs aklınıza gelecek herşeyi düşünüyorum.parkede yattığı zaman hemen alır battaniyesine yatırırım.kumunu pis bıraktırtmam.
Mama kabı hep dolu ve tazedir.suyu hep tazelenir.pek miyavlamaz o yüzden mivv sesi geldi mi ne istiyor diye koşulur.küçük oğlumu öğle uykusuna yatıracağım zaman ayağımda sallıyorum,mivvleyip yanıma gelmek ister hemen onu da alırım okşaya okşaya uyuturum.çünkü onun annesi artık benim.daha doğrusu ben ananeyim annesi kızım kızımla zaten yapışık ikiz gibiler.okuldan geldiği andan uyku vaktine kadar koyun koyunalar.kızım kedisi için bir instagram hesabı bile açtı takip ederseniz seviniriz (alaska_thekitty) tek problem ve beni yoran nokta sevgi dolu(!) afacan oğlumun Alaska'yı haşin sevmelerinden korumaya çalışmak.kedi bakımı ile ilgili kitaplar okuyoruz,blogları takip ediyorum.yani uzun lafın kısası elimden ne gelirse.ondan ayrılmamızın mümkünatı yok.şimdiden doğmamış yavrularını nasıl sahiplendiricez diye düşünüp üzülüyoruz.
Kapalı balkonumuzun kapısına sağlam bir sineklik kapı yaptırmak istiyoruz havalar ısınıyor ve balkona çok meraklı.Allah korusun sağı solu belli olmaz.
İşte böyle....bizden size sevgileeeerr )))
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-03-15, 16:52   #11

barisdragon Çevrimdışı

Alaska the kitty tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Barış bey bu kullandığımız vitaminin içeriğinde catnipli,yaban sümbülü,betaglukan mayası,sebze yağı,süt ve süt içerikleri ve vitaminler var.gerekli değil mi diyorsunuz?ne yapsam bilemedim onu da mı kessek acaba?
Kuru mamaya zaten vitamin ekleniyor içeriklerine bakarsamnız. Bence gerek yok yine de veterinere sorun ben hiç kullanmadım.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları