Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 12-06-14, 00:22   #31

SanalCan üyesinin avatarı

Samsun
SanalCan Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedimi parcalamislar!

olurmuki tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Klinige gittik dikis atildi suan evde yine evden kacmanin yollarini ariyor bu haliyle (
Merhabalar,

Kedinizin bulunup, kliniğe götürülebilmesine çok sevindim. Doktor neler söyledi merak ediyorum.

Ben açıkcası ilk fotoğrafları görünce çok endişe etmiştim. Hele evden kaçıp uzun bir süre bulunamayınca iyice tedirgin olmuştum. Allahtan kedinizi sağ salim bulup kliniğe götürebildiniz. Çok sevindim bu habere.

Doktor anlamıştır kediye ne olduğunu. Dikenli tel üstünden atlarken mi takıldı. Kırık cam kı kesti. İnşallah çabucak toparlanır.

Büyük geçmiş olsun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-06-14, 18:47   #32

olurmuki Çevrimdışı

SanalCan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhabalar,

Kedinizin bulunup, kliniğe götürülebilmesine çok sevindim. Doktor neler söyledi merak ediyorum.

Ben açıkcası ilk fotoğrafları görünce çok endişe etmiştim. Hele evden kaçıp uzun bir süre bulunamayınca iyice tedirgin olmuştum. Allahtan kedinizi sağ salim bulup kliniğe götürebildiniz. Çok sevindim bu habere.

Doktor anlamıştır kediye ne olduğunu. Dikenli tel üstünden atlarken mi takıldı. Kırık cam kı kesti. İnşallah çabucak toparlanır.

Büyük geçmiş olsun.
Buyuk ihtimalle bir yere gecmis dedi. Bizim evun uzerinde catilar var. Eve gidip gelirken catilarin arasindan geliyor. Yillardir boyle. Ora gecmistir diye tahmin ediyorum. Saglik durumu gozlemledigim kadariyla iyi, dokunabiliyorum. Ama su dikis olayi can sikici. Bana dikis onemli degil bandi kaldirdiktan sonra tendurdiyotla temizle dendi, nasil yapacagm bilmiyorum. Bandi ne zaman kaldirscagm onuda bilmiyorum (
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-06-14, 23:17   #33

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Günde birkere pansuman yapar yine kapatırsın dikişin üstünü gözün üstünde olsun dikişlerle oynamasın 6-7 güne dikişler kaynar yine. Çok geçmiş olsun, bu sarı o sizinle konuştuğumuz zamanlardaki hamile olan kedimi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-06-14, 13:06   #34

fatmanur üyesinin avatarı

Manisa
fatmanur Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 5

Çok ciddi bir durum gibi imkanınız varsa veterinere hemen götürün
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-06-14, 15:34   #35

İstanbul (Avrupa Yakası)
AndroidNavy Çevrimdışı

fatmanur tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çok ciddi bir durum gibi imkanınız varsa veterinere hemen götürün
Lütfen bi konuya yorum yazarken baştan itibaren tüm yorumları okuyun. Zaten veterinere gitmiş ve dikiş atılmış.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-06-14, 20:17   #36

olurmuki Çevrimdışı

GÜNEŞ-EYLÜL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Günde birkere pansuman yapar yine kapatırsın dikişin üstünü gözün üstünde olsun dikişlerle oynamasın 6-7 güne dikişler kaynar yine. Çok geçmiş olsun, bu sarı o sizinle konuştuğumuz zamanlardaki hamile olan kedimi
Evet ....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-06-14, 14:36   #37

Bursa
NISAN Çevrimdışı

Imkanim yok vaktim yok bu nasil bir cumle yaa nasil hayvanseversinuz siz.kedi bu halde ve sen buraya foto koyup laf mi yetistiriyorsun!!!!!yaziklar olsun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-06-14, 18:50   #38

olurmuki Çevrimdışı

NISAN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Imkanim yok vaktim yok bu nasil bir cumle yaa nasil hayvanseversinuz siz.kedi bu halde ve sen buraya foto koyup laf mi yetistiriyorsun!!!!!yaziklar olsun.
. cevabim bu.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-06-14, 23:30   #39

Samsun
SanalCan Çevrimdışı

Dikişlerden sonra nasıl oldu? Hala dokundurtmuyor mu ?
Hiç pansuman yapabildiniz mi ? (doktorun dediği gibi tentürdiyot ile temizleme filan gibi şeyler)
Şu kedicik bir an önce toparlanabilse çok sevineceğim.

İstanbul'daki evimde sahibi tarafından artık bakılamayan güzel bir kedicikle ilgileniyorum. Sokakda yaşıyor mahalle sakinleri o ve onun gibi onlarca kediye yemek su ve barınak veriyor. Soğuk günlerde benim evimde uyur. istediği zaman eve girer çıkar oynar. Ben de ona bir şey olacak diye çok korkuyorum.

Burada yani Samsun'da da yazlık evimizi sahiplenmiş güzel bir sokak kediciği var. O'na da aynı şekilde bir şey olacak diye gözüme uyku girmiyor.

Hele sizin resimleri gördükten sonra aceba benimkilere de olur mu diye korku içinde kaldım. İnşallah sizin kediniz de bir an önce toparlanır. Hiç kimsenin böyle bir acıyla karşılaşmamasını dilerim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-06-14, 10:28   #40

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Dikişlerden sonra nasıl oldu? Hala dokundurtmuyor mu ?
Hiç pansuman yapabildiniz mi ? (doktorun dediği gibi tentürdiyot ile temizleme filan gibi şeyler)
Şu kedicik bir an önce toparlanabilse çok sevineceğim.

İstanbul'daki evimde sahibi tarafından artık bakılamayan güzel bir kedicikle ilgileniyorum. Sokakda yaşıyor mahalle sakinleri o ve onun gibi onlarca kediye yemek su ve barınak veriyor. Soğuk günlerde benim evimde uyur. istediği zaman eve girer çıkar oynar. Ben de ona bir şey olacak diye çok korkuyorum.

Burada yani Samsun'da da yazlık evimizi sahiplenmiş güzel bir sokak kediciği var. O'na da aynı şekilde bir şey olacak diye gözüme uyku girmiyor.

Hele sizin resimleri gördükten sonra aceba benimkilere de olur mu diye korku içinde kaldım. İnşallah sizin kediniz de bir an önce toparlanır. Hiç kimsenin böyle bir acıyla karşılaşmamasını dilerim.
Sokaktaki canlar hep bir tehlikr anındalar benimde dışarıdaki canlarım yüZünden rahat uyku uyuyamam bir tanesinin kavka anında gözü kör oldu 4-5 tanesine araba çarptı 6-7 tanesini köprk boğdu 3 tanesine köpek saldırmıştı ama çok şükür onları ameliyatlarla yaşattık. Köpek yavrusunun kuyrupunu krstiler. Dünde daha anne sütü emen küçücük köpek yavrumuzun bir tanesini çalmışlar bunun gibi bir sürü şey. Rabbim acılarımı göstermesin diye dua ediyorum hep ama sayı fazla oldukça ne azıkki çok acı şeyler yaşıyoruz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-06-14, 20:46   #41

Samsun
SanalCan Çevrimdışı

GÜNEŞ-EYLÜL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sokaktaki canlar hep bir tehlikr anındalar benimde dışarıdaki canlarım yüZünden rahat uyku uyuyamam bir tanesinin kavka anında gözü kör oldu 4-5 tanesine araba çarptı 6-7 tanesini köprk boğdu 3 tanesine köpek saldırmıştı ama çok şükür onları ameliyatlarla yaşattık. Köpek yavrusunun kuyrupunu krstiler. Dünde daha anne sütü emen küçücük köpek yavrumuzun bir tanesini çalmışlar bunun gibi bir sürü şey. Rabbim acılarımı göstermesin diye dua ediyorum hep ama sayı fazla oldukça ne azıkki çok acı şeyler yaşıyoruz
Ben daha 2 farklı ilde birer kedi ile başa çıkamıyorum. Diğer ildeyken öbürüne bir şey olacak diye aklımı kaçırıyorum. Sizler onlarca kediye nasıl bakabiliyorsunuz tebrik ederim gerçekten de.

Bir şey yapabilsem de bu iki kediyi aynı yere getirebilsem. Ama nasıl olacak? Birisi şımarık sosyetik Bebek kedisi Diğeri ormanlık alanda yatan, yemekten sonra illa çimende uyumak isteyen Samsun'umun bayır gülü İkisi de kıskanç ikisi de yaramaz.... ne yapmalı aceba?..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-06-14, 20:58   #42

Pıtırsonic Çevrimdışı

Ben daha 2 farklı ilde birer kedi ile başa çıkamıyorum. Diğer ildeyken öbürüne bir şey olacak diye aklımı kaçırıyorum. Sizler onlarca kediye nasıl bakabiliyorsunuz tebrik ederim gerçekten de.

Bir şey yapabilsem de bu iki kediyi aynı yere getirebilsem. Ama nasıl olacak? Birisi şımarık sosyetik Bebek kedisi Diğeri ormanlık alanda yatan, yemekten sonra illa çimende uyumak isteyen Samsun'umun bayır gülü İkisi de kıskanç ikisi de yaramaz.... ne yapmalı aceba?..
bulundukları bölgelere alışmışlardır, bence bölgelerinden kesinlikle ayırmayın. korunaklı bahçe olsa belki ama yeni gittikleri yere adapte olacaklar, oradaki kediler tarafından yüksek ihtimal dışlanacaklar ve kavga edecekler, çevreyi tanımaya çalışırken başlarına bir şey gelebilir ya da psikolojik olarak da kötü etkilenebilirler. kendi bölgelerinde doyabiliyorlarsa ve olabilecek kazalar dışında tehlikeli bir bölgede değillerse sorun yok. başlarına bir şey gelip gelmeyeceğinin ne yazık ki garantisi yok. en basiti geçen gün kapımın önünde baktığım kedileri çocuklar taşlıyordu. o olmasa araba tehlikesi, köpek tehlikesi, birbirleriyle kavga etme ihtimalleri, psikopatın birinin gelip zarar verme ihtimali, bir yere sıkışma ya da bir yerlerinin kesilme ihtimali.. ihtimaller uzayıp gidiyor. yardıma ihtiyaçları olduğunda tedavilerini yaptırın, elinizden geldiğince doyurun ve soğuklarda barınabilecekleri alanlar hazırlayın, kısırlaştırmaya çalışın (karşı olanların da kendi tercihidir). en büyük yardımı zaten yapmış olacaksın. ancak ihtiyaçları olmadıkça evlere kapatmayın, ortamlarından ayırmayın ve yabaniyse sevmeye alıştırıp insanlara güvenmesine neden olmayın, benim fikrim bu yönde..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-06-14, 21:22   #43

Samsun
SanalCan Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bulundukları bölgelere alışmışlardır, bence bölgelerinden kesinlikle ayırmayın. korunaklı bahçe olsa belki ama yeni gittikleri yere adapte olacaklar, oradaki kediler tarafından yüksek ihtimal dışlanacaklar ve kavga edecekler, çevreyi tanımaya çalışırken başlarına bir şey gelebilir ya da psikolojik olarak da kötü etkilenebilirler. kendi bölgelerinde doyabiliyorlarsa ve olabilecek kazalar dışında tehlikeli bir bölgede değillerse sorun yok. başlarına bir şey gelip gelmeyeceğinin ne yazık ki garantisi yok. en basiti geçen gün kapımın önünde baktığım kedileri çocuklar taşlıyordu. o olmasa araba tehlikesi, köpek tehlikesi, birbirleriyle kavga etme ihtimalleri, psikopatın birinin gelip zarar verme ihtimali, bir yere sıkışma ya da bir yerlerinin kesilme ihtimali.. ihtimaller uzayıp gidiyor. yardıma ihtiyaçları olduğunda tedavilerini yaptırın, elinizden geldiğince doyurun ve soğuklarda barınabilecekleri alanlar hazırlayın, kısırlaştırmaya çalışın (karşı olanların da kendi tercihidir). en büyük yardımı zaten yapmış olacaksın. ancak ihtiyaçları olmadıkça evlere kapatmayın, ortamlarından ayırmayın ve yabaniyse sevmeye alıştırıp insanlara güvenmesine neden olmayın, benim fikrim bu yönde..
ikisi de dediğiniz gibi kendi bölgesine çok alışmış kediler.

Bir tanesi doğma büyüme ev kedisiymiş. Mahellemde oturan bir ailenin kedisi. Sahibi ile tanışıp kedinin soğuk akşamlarda kendi evimde kalmasının bir mahsuru olup olmadığını sormuştum. Çok iyi bir insan, ailevi bir nedeni olduğuna eminim dışarı bırakmasının. Dışarı dediğim de, balkonunda yuva yapmış, mama su vardı yine her zaman. istanbul'da olduğumda o kedicik soğuk günlerde gelir bizim evde yatar, şımarır kucak ister, kucakta uyur. Mahalledeki onlarca sokak kediciği ile birlikte günü dışarıda geçiriyorlar. Allah'tan yaşadığım sokaktaki insanlar çok duyarlı. Su kapları mamalar, hatta rahatsız sokak kedilerinin bakımını yaptıran kişiler bile var. Allah tümünden razı olsun.

Diğer kedicik ise minyon tipli bir sarman. 3 yıldır yazlığımızın bahçesinde ve civarında yaşıyor. Kendini sevdirir, eve girer gezer tozar sonra çıkıp bahçede yatar. Ağaçtan beri evin ikinci katındaki balkona çıkar. Orada kışı geçirmesi için korunaklı bir evi var. Su ve mama kapları da var. Çok cana yakın ve dikkatli davranır. Kedi aç olsun, elinizde salam tutun, gözünün önünde durmasına rağmen atlamaz o yiyeceğe. Ancak ağzına doğru uzatırsanız alıp yiyor... Lakin ne kucağa çıkıyor ne kendini kaldırttırıyor. Kendi izin verdiği ölçüde sevebiliyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-06-14, 23:08   #44

pomukova
seyhan kaçar Çevrimdışı

merhaba bence veterinere gtürmelisin vakit kaybetmeden :/ çok geçmiş olsun bu arada nasıl bişey olduğunu iyi anlarım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-06-14, 22:41   #45

olurmuki Çevrimdışı

Arkadaslar kedim cok sukur iyi. Elimi surebiliyorum. Evet doktorun dedigini yaptim. Kucagimda rahat rahat uyuyor. Sokaga cikmiyor artik. Cekiniyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları