Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 07-02-16, 15:37   #1

Merii üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Merii Çevrimdışı
Varsayılan Kedimi kısırlaştırdım lütfen yardım eder misiniz gömülü sargı bezi var ama

Mrb arkadaşlar, dişi kedimi dün akşam kısırlaştırdım,eve getirdiğimden beri dikişleriyle oynamaya ısırmaya çalışıyor. Yaranın üstünde sargı bezi yok sadece dış deri dikişi var ama onun altında sargı bezi var yanı alt doku ile üst deri arasında gizli sargı bezi var. Sargı bezini de deriyle birlikte dikmişler. Ama bizimkisi sürekli koparmaya çalışıyor. Doktorumuz boyunluğu önermedi kediniz aşırı agresif olduğu için daha kötü olur ama sürekli gözetim altında tutun açamasın ilk 4gün dedi. Ben zaten iç doku dış dikiş hepsini çok sağlam diktim ama 4gündem önce açmaya çalışırsa alt doku kurumadığı için sorun olur dedi. Benim sorumsa şu, acaba ben sargı bezi ile en üstten bi kez daha kapatsam mı? Bir de böyle dikişi olan varsa nasıl geçirdiniz süreci yazabilir misiniz? Benzer sorun yaşayanlar yardım ederse çok sevinirim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-02-16, 15:45   #2

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedimi kısırlaştırdım lütfen yardım eder misiniz gömülü sargı bezi var ama

Anlattığınız resimdeki gibimi sargı bezini dikişin üstüne bırakıp tekrar mı dikti? Eğer rahat durmuyorsa üstüne çok sıkı olmamak şartıyla sargı bezi örtebilirsiniz çünkü ben öyle yapıyorum . Çok geçmiş olsun inşallah sorunsuz atlatırsınız
Eklenmiş Resimler
Kedimi kısırlaştırdım lütfen yardım eder misiniz gömülü sargı bezi var ama-imagejpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-02-16, 15:53   #3

Merii üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Merii Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedimi kısırlaştırdım lütfen yardım eder misiniz gömülü sargı bezi var ama

GÜNEŞ-EYLÜL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Anlattığınız resimdeki gibimi sargı bezini dikişin üstüne bırakıp tekrar mı dikti? Eğer rahat durmuyorsa üstüne çok sıkı olmamak şartıyla sargı bezi örtebilirsiniz çünkü ben öyle yapıyorum . Çok geçmiş olsun inşallah sorunsuz atlatırsınız
Telden girdiğim için fotoğrafı tam göremedim ama dediğiniz gibi üstüne sargı bezi kapatıcam artık çok tşk ederim. Ayrıca bizimkinin dikişi şu şekilde
Eklenmiş Resimler
Kedimi kısırlaştırdım lütfen yardım eder misiniz gömülü sargı bezi var ama-imagejpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-02-16, 16:24   #4

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Merii tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Telden girdiğim için fotoğrafı tam göremedim ama dediğiniz gibi üstüne sargı bezi kapatıcam artık çok tşk ederim. Ayrıca bizimkinin dikişi şu şekilde
Hımm anladığım gibiymiş dikişlerde çok güzel görünüyor yarada kuru sargı beziyle sarın hiç bir sorun olmaz . Eğer sargı bezindende rahatsız olursa folyester bantlar var onlardan kesip yapıştırın ona pek dokunmuyorlar bende hiç yakalık kullanmam onun için her yoku denemişimdir
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-02-16, 18:39   #5

Merii üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Merii Çevrimdışı

GÜNEŞ-EYLÜL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hımm anladığım gibiymiş dikişlerde çok güzel görünüyor yarada kuru sargı beziyle sarın hiç bir sorun olmaz . Eğer sargı bezindende rahatsız olursa folyester bantlar var onlardan kesip yapıştırın ona pek dokunmuyorlar bende hiç yakalık kullanmam onun için her yoku denemişimdir
İlk kez olunca acemilikten insan ne yapacağını şaşırıyor. Çok tşk ederim inşallah hemen iyileşir de kurtuluruz. Size de geçmiş olsun. Folyester de sargı bezi de kar etmiyo bizimkine dişiyle tutup çıkarıyo. Sadece sert bi şekilde "hayır" deyince mır deyip kızıyo bana ama duruyo, dikişlerden uzaklaşıyor. Bakalım be kadar süre işe yararsa bunu yapıcam128522;128522;
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-02-16, 18:52   #6

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Çok inatçılar çok Allah yardımcınız olsun ama çok dikkat edin .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-02-16, 21:32   #7

Siyahinci Çevrimdışı

Aynı problem bende de var. Bugün öğlen ameliyat oldu kızım. Akşamüstü eve geldi hala sallanarak yürüyor. Serbest bıraktığımda çekyatların arkasına saklanmak istiyor ama orada onu kontrol edemeyeceğim için kedi kutusuna koydum. Arada çıkmak istiyor ama şu an tam kendine gelmediği için idare ediyoruz. Asıl sabah ne yapıcaz onu merak ediyorum anestezi etkiis geçince yani.. Kedi başlığı verdi veterinerimiz ben de takayım da serbest bırakayım dolaşsın dedim. Aman sen miisn takan kız çıldırdı resmen o haliyle taklalar attı ve çıkardı başlığı. Ki ucunda tasma var öyle takılı boynuna. 2. defa denedim gene çıkarınca vet.i aradım o zaman takma boşver dedi. Dedim ya dikişlerini açarsa? 2 gün pek ilgilenmez dikişlerle dedi. Sonra açılırsa da birşey olmaz antibiyotik iğnelerini ihmal etmeyin dedi. 2 antibiyotik iğnesi var salı ve perş vurulacak. Yani önemli olan mikrop kapmaması demeye getirdi . Ben tabi gene istemem ki açsın dikilerini ama huylu bir kedi bende tahmin ediyorum ki yakında uğraşmaya başlar Çok zor bir süreç. Benim bir kısır kızım daha var o ilk taktığımızda kızmıştı bayağı ama sonra alışmıştı bu hiç öyle değil taktırmayacak belli..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-02-16, 00:00   #8

Merii üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Merii Çevrimdışı

Siyahinci tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Aynı problem bende de var. Bugün öğlen ameliyat oldu kızım. Akşamüstü eve geldi hala sallanarak yürüyor. Serbest bıraktığımda çekyatların arkasına saklanmak istiyor ama orada onu kontrol edemeyeceğim için kedi kutusuna koydum. Arada çıkmak istiyor ama şu an tam kendine gelmediği için idare ediyoruz. Asıl sabah ne yapıcaz onu merak ediyorum anestezi etkiis geçince yani.. Kedi başlığı verdi veterinerimiz ben de takayım da serbest bırakayım dolaşsın dedim. Aman sen miisn takan kız çıldırdı resmen o haliyle taklalar attı ve çıkardı başlığı. Ki ucunda tasma var öyle takılı boynuna. 2. defa denedim gene çıkarınca vet.i aradım o zaman takma boşver dedi. Dedim ya dikişlerini açarsa? 2 gün pek ilgilenmez dikişlerle dedi. Sonra açılırsa da birşey olmaz antibiyotik iğnelerini ihmal etmeyin dedi. 2 antibiyotik iğnesi var salı ve perş vurulacak. Yani önemli olan mikrop kapmaması demeye getirdi . Ben tabi gene istemem ki açsın dikilerini ama huylu bir kedi bende tahmin ediyorum ki yakında uğraşmaya başlar Çok zor bir süreç. Benim bir kısır kızım daha var o ilk taktığımızda kızmıştı bayağı ama sonra alışmıştı bu hiç öyle değil taktırmayacak belli..
Aynen çok zor bi dönem. Gece gündüz gözümüz üstünde dikişlerine zarar vermesin diye. Siz yakalığı takabilmişsiniz biz onu bile yapamadık. Kesinlikle durmuyo dediğiniz gibi kuytu köşelere gidiyor ben şimdi odada tutuyorum yanımda uyuyo yemeği suyu kumu hepsini aynı odaya koydum evde saklanacak çok yer var şimdi gidemiyor dolayısıyla daha kolay takip edebiliyorum. Size de çok geçmiş olsun inşallah çabucak geçer bu dönem.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-02-16, 01:21   #9

Siyahinci Çevrimdışı

Bizim bir de şu sorunumuz var. Bahçeli evimiz tuvalete hep dışarı çıkardı. Şimdi kuma yapmayı kabul etmiyor. Habire kapıda durup dışarı çıkmak istiyor. Ben de kutusuna koydum mecbur. Bilmiyorum sıkıntılı bir dönem. Her an gözlemleyemem de ben uyurken birşey yapmaz inşallah dikişlere. Yakalığı taktım da takmaya ama sonra öyle bir çıldırdı ki geri çıkartmaya çalışırken elimi parçaladı Çok korkuyor ondan neden bilmem. Allahım yardım etsin bize bu süreçte kazasız belasız atlatırız inşallah. O kadar stres oldum ki bugün ne yemek yedim düzgün ne uyku uyudum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-02-16, 01:47   #10

Merii üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Merii Çevrimdışı

Siyahinci tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bizim bir de şu sorunumuz var. Bahçeli evimiz tuvalete hep dışarı çıkardı. Şimdi kuma yapmayı kabul etmiyor. Habire kapıda durup dışarı çıkmak istiyor. Ben de kutusuna koydum mecbur. Bilmiyorum sıkıntılı bir dönem. Her an gözlemleyemem de ben uyurken birşey yapmaz inşallah dikişlere. Yakalığı taktım da takmaya ama sonra öyle bir çıldırdı ki geri çıkartmaya çalışırken elimi parçaladı Çok korkuyor ondan neden bilmem. Allahım yardım etsin bize bu süreçte kazasız belasız atlatırız inşallah. O kadar stres oldum ki bugün ne yemek yedim düzgün ne uyku uyudum.
Kıyamam sizinki daha zor dışarı çıkmak istiyosa. Acaba bahçeden kum-toprak mı alsanız içeri belki ona yapar. Ayrıca aynen biz de öyleyiz ne uyku ne yemek stresten bi şey yapılmıyor yeterki sağlıklarına bi şey olmasın da bu uykusuzluklar geçer. Allah hepimize yardım etsin kedilerimize de sağlık versin çabucak iyileşsinler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-02-16, 14:44   #11

Siyahinci Çevrimdışı

Evet benim de aklıma o geldi bugün. Toprakla deneyim diye. Ama sıkışınca da mecbur yapar diye düşünüyorum bakalım henüz tuvalete çıkmadı altına yaptı 1 defa çişini o kadar. Zaten 2 gündür yemek yemediği için birşey yok. Gecemiz güzeldi yanımda yattı ben uyanana kadar çok şükür .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-02-16, 21:03   #12

Merii üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Merii Çevrimdışı

Şuan 2.günümüzü de atlattık. Dikişlerini ısırması dışında bi sorunumuz yok. Oynuyo, atlıyo, zıplıyo duyurmak imkansız. Yemesi içmesi iyi. Tuvaletine ilk gece bile kendi yapmıştı. Onda da bi sorun yok. Antibiyotik için doktorumuz hap verdi onu yaş mamaya katıp veriyorum ama çok zor yiyo başka Nasıl kolay bi şekilde yedirebilirim? Bi de dikişlerinin üştüne karnını tam tut dolanacak şekilde (yarım yapınca çıkarıyo) flaster yapıştırdım ama onu yaptığımdan beri durmadan kendini yalıyo onu çıkaramıyorum canı çok yanar tüylerine yapışmış hep. Acısız kolay Nasıl çıkarabilirim. Bilen varsa yardım edebilir mi arkadaşlar?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-02-16, 00:29   #13

Kocaeli (İzmit)
Oscarasd Çevrimdışı

Şuan 2.günümüzü de atlattık. Dikişlerini ısırması dışında bi sorunumuz yok. Oynuyo, atlıyo, zıplıyo duyurmak imkansız. Yemesi içmesi iyi. Tuvaletine ilk gece bile kendi yapmıştı. Onda da bi sorun yok. Antibiyotik için doktorumuz hap verdi onu yaş mamaya katıp veriyorum ama çok zor yiyo başka Nasıl kolay bi şekilde yedirebilirim? Bi de dikişlerinin üştüne karnını tam tut dolanacak şekilde (yarım yapınca çıkarıyo) flaster yapıştırdım ama onu yaptığımdan beri durmadan kendini yalıyo onu çıkaramıyorum canı çok yanar tüylerine yapışmış hep. Acısız kolay Nasıl çıkarabilirim. Bilen varsa yardım edebilir mi arkadaşlar?
Ben hemn cekıyorum kenarındakı tuylerıde tıras etmıs bizim veteriner sorun olmuyofa sızde cıkarın yavasca kenarlarını ıslatarads yapabılırsınız hapa gelınce kafasını yanı ensesını tutun havaya kaldırın agzı zaten acılıyo azcık zorla atın halı agzına sonra yutması ıcın bogaxını en az bır dakıka oksayın zorla yutuyor ole ben oyle yapıyorm http://youtu.be/fnJ_2TV4x7U burdan bakabılırsınız gecmıs olsun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-02-16, 01:10   #14

Merii üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Merii Çevrimdışı

Oscarasd tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben hemn cekıyorum kenarındakı tuylerıde tıras etmıs bizim veteriner sorun olmuyofa sızde cıkarın yavasca kenarlarını ıslatarads yapabılırsınız hapa gelınce kafasını yanı ensesını tutun havaya kaldırın agzı zaten acılıyo azcık zorla atın halı agzına sonra yutması ıcın bogaxını en az bır dakıka oksayın zorla yutuyor ole ben oyle yapıyorm http://youtu.be/fnJ_2TV4x7U burdan bakabılırsınız gecmıs olsun
Çok tşk ederim yardım için, bunu denicem bakalım. Bandajı biraz zor çıkarıcam sanırım çünkü tüm karnı dolandırıp yapıştırmıştım ama ıslatıp dediğiniz gibi yapıcam.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-02-16, 01:50   #15

Kocaeli (İzmit)
Oscarasd Çevrimdışı

Çok tşk ederim yardım için, bunu denicem bakalım. Bandajı biraz zor çıkarıcam sanırım çünkü tüm karnı dolandırıp yapıştırmıştım ama ıslatıp dediğiniz gibi yapıcam.
Bandaj onenlı degıl ya cıkar o da hapı bu sekılde cok kolay yutuyorlar boyle deneyın bandajıda cskın bişey olmaz bende hergun yapıyorum ya kısırlastırma amelıyatı yıne kolay. Kalıyo bızımkının yanında Allah hepsıne şifa versin cok zor tekrar gecmıs olsun
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları