Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 22-08-15, 16:41   #76

İstanbul (Avrupa Yakası)
kediciklerim Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: kedimi kısırlaştırcam ama sorun olurmu acaba lütfen yardım

ben 5 kedimi kısırlaştırdım daha dün bi tanesinin dikişlerini aldırdım. ilk gün sadece biraz zor geçiyo ağrısı olduğu için ama zaten antibiyotik kullanıcağınız için ilk 2 3 gün uyur sürekli ama sonra sağlığına kavuşuyor korkmayın
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-10-15, 15:07   #77

medkir Çevrimdışı

Kedinizi kısırlaştırabilirsiniz. Bunun için size kimse bir şey söyleyemez. Ama gelipte bu kısırlaştırmayı "olması gereken" gibi göstermeye çalışırsanız birilerinin size karşı çıkması gayet doğal.

Yok sokaktaki kedileri görüyoruz. Yara bere içinde, açlıktan ölüyor, kışın üşüyor vs vs. gibi basit ve saçma bahaneler uydurmayın. Bakalım o hayvan kısır olmayı mı yoksa sokaklarda perişan (bize göre) olmayı mı tercih ediyor?

En basitinden bi empati yapın. Zor şartlarda çocuğunuz ile birlikte yaşamak mı istersiniz? Yoksa kısırlaştırılmış bi şekilde sizden daha güçlü bi varlığın istediği şekilde ama ekmek elden su gölden şeklinde mi yaşamak istersiniz?

Sizin düşünceniz ile afrika ya gidip oradaki tüm insanları kısırlaştırmak gerekiyor. Neden yiyecek yemek içecek su bulamıyorlar?

Şunu asla unutmayın. Bu hayvanların sahipleri değiliz! Onlar bizim evimizde sadece misafir!

Madem çok vicdanlısınız tek bir kedinin değil tüm kedilerin bakıcısı olun! Ben kışları elimden geldiğince kedi evleri yaparım. Sadece geçen kış 10 tane yaptım. Bazen tavukçu ve kasaplardan et alır pişirir yediririm. O yüzden evinizde tek bir kediye bakıyorsunuz diye kendizi büyük bir iyilik yapıyor gibi hissetmeyin. Hele de hayvanı kısırlaştırdı iseniz..

Tüm bu yazdıklarıma rağmen yaptığınız zalimliğe devam eder, bide bunu meşru görürseniz siz bilirsiniz. Zira çok sevdiğim bir söz vardır.

"ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM!!! "
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-10-15, 22:02   #78

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

medkir tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kedinizi kısırlaştırabilirsiniz. Bunun için size kimse bir şey söyleyemez. Ama gelipte bu kısırlaştırmayı "olması gereken" gibi göstermeye çalışırsanız birilerinin size karşı çıkması gayet doğal.

Yok sokaktaki kedileri görüyoruz. Yara bere içinde, açlıktan ölüyor, kışın üşüyor vs vs. gibi basit ve saçma bahaneler uydurmayın. Bakalım o hayvan kısır olmayı mı yoksa sokaklarda perişan (bize göre) olmayı mı tercih ediyor?

En basitinden bi empati yapın. Zor şartlarda çocuğunuz ile birlikte yaşamak mı istersiniz? Yoksa kısırlaştırılmış bi şekilde sizden daha güçlü bi varlığın istediği şekilde ama ekmek elden su gölden şeklinde mi yaşamak istersiniz?

Sizin düşünceniz ile afrika ya gidip oradaki tüm insanları kısırlaştırmak gerekiyor. Neden yiyecek yemek içecek su bulamıyorlar?

Şunu asla unutmayın. Bu hayvanların sahipleri değiliz! Onlar bizim evimizde sadece misafir!

Madem çok vicdanlısınız tek bir kedinin değil tüm kedilerin bakıcısı olun! Ben kışları elimden geldiğince kedi evleri yaparım. Sadece geçen kış 10 tane yaptım. Bazen tavukçu ve kasaplardan et alır pişirir yediririm. O yüzden evinizde tek bir kediye bakıyorsunuz diye kendizi büyük bir iyilik yapıyor gibi hissetmeyin. Hele de hayvanı kısırlaştırdı iseniz..

Tüm bu yazdıklarıma rağmen yaptığınız zalimliğe devam eder, bide bunu meşru görürseniz siz bilirsiniz. Zira çok sevdiğim bir söz vardır.

yara bere içinde dolaşmak açlıktan ölmek kışın üşümek gibi kavramlar sana saçma ve basit geliyorsa derhal bu forumu terk et burada hayvanın ölmesini basite alacak insanlar değil hayvan severler bulunuyor. bize göre diyorsun da hiçbir canlı mazoşist olmadığı takdirde acıdan zevk almaz. perişanlık acı açlık hepimizde aynı hisleri uyandırır. perişanlığın sana göresi bana göresi olmaz. sen bacağı kopmuş ağlayan insan gördüğünde ay bana göre mutluluktan ağlıyor diyor musun.? senin yaşın kaç bilmiyorum ama haber izlemiyorsun bunu biliyorum. zor şartlarda çocuğuyla yaşayıp artık bu durumdan bıkan insanlar ne yapıyor intihar ediyor. cinnet geçiriyor bir süre sonra yaşam sevinci kalmıyor. ha şimdi bana dersen ki sen insansın o hayvan empati yapıyorum ve bana göre insanla hayvan aynı şeydir. afrika human shop diye bir şey mi var ben hiç duymadım da insanları mı satıyorlar.? sen kimsin ki bizim yaptığımız ya da yapmadığımız şeyleri biliyorsun.? bizimle mi yaşıyorsun sen.? sokaktaki hayvanları besleyin diyorsun ya şaka gibi. beslemiyoruz yani öyle mi.? benimde çok sevdiğim bir söz var özellikle hayvanların acı çekişine basit diyen yaratıklar için söylenmiş bir söz bu "yerdekilere merhamet ediniz ki göktekiler de size merhamet etsin"

Bu konu en son " 14-10-15 " tarihinde saat 22:08 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-10-15, 23:19   #79

medkir Çevrimdışı
Cool Cvp: kedimi kısırlaştırcam ama sorun olurmu acaba lütfen yardım

Gizem-Pasa tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
yara bere içinde dolaşmak açlıktan ölmek kışın üşümek gibi kavramlar sana saçma ve basit geliyorsa derhal bu forumu terk et burada hayvanın ölmesini basite alacak insanlar değil hayvan severler bulunuyor. bize göre diyorsun da hiçbir canlı mazoşist olmadığı takdirde acıdan zevk almaz. perişanlık acı açlık hepimizde aynı hisleri uyandırır. perişanlığın sana göresi bana göresi olmaz. sen bacağı kopmuş ağlayan insan gördüğünde ay bana göre mutluluktan ağlıyor diyor musun.? senin yaşın kaç bilmiyorum ama haber izlemiyorsun bunu biliyorum. zor şartlarda çocuğuyla yaşayıp artık bu durumdan bıkan insanlar ne yapıyor intihar ediyor. cinnet geçiriyor bir süre sonra yaşam sevinci kalmıyor. ha şimdi bana dersen ki sen insansın o hayvan empati yapıyorum ve bana göre insanla hayvan aynı şeydir. afrika human shop diye bir şey mi var ben hiç duymadım da insanları mı satıyorlar.? sen kimsin ki bizim yaptığımız ya da yapmadığımız şeyleri biliyorsun.? bizimle mi yaşıyorsun sen.? sokaktaki hayvanları besleyin diyorsun ya şaka gibi. beslemiyoruz yani öyle mi.? benimde çok sevdiğim bir söz var özellikle hayvanların acı çekişine basit diyen yaratıklar için söylenmiş bir söz bu "yerdekilere merhamet ediniz ki göktekiler de size merhamet etsin"
Sen kimsin ki bana yaratık diyorsun ? Terbiyesiz. Lafını bil öyle konuş! Senin gibi sağdan okuyup soldan anlayanla benim tartışmam bile olmaz. O hayvanları kısırlaştırmak iyilikse devam et yaptığın pisliğe. Yaşımda 25 . Sen ister 50 ol ister 70. Bunca yıl boşa yaşamış dön ona ağla. Sana daha tek kelime cevap vermeyeceğim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-10-15, 00:09   #80

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

Sen kimsin ki bana yaratık diyorsun ? Terbiyesiz. Lafını bil öyle konuş! Senin gibi sağdan okuyup soldan anlayanla benim tartışmam bile olmaz. O hayvanları kısırlaştırmak iyilikse devam et yaptığın pisliğe. Yaşımda 25 . Sen ister 50 ol ister 70. Bunca yıl boşa yaşamış dön ona ağla. Sana daha tek kelime cevap vermeyeceğim.
şimdi sana desem ki sen yaratılmış canlı mahluk musun evet dersin ama yaratık mısın deyince yer yerinden oynuyor. lafımı biliyorum ne dediğimi ne konuştuğumu biliyorum bence sen bana diyene kadar kendi sözcük dağarcığını genişlet. sağdan soldan okuma dediklerine karşı kendini savunamıyorsun bile. tartışması olmazmış. o hayvanları kanserden korumak, bakamayacağın yavruyu almamak adına yapılan cerrahi müdahaleye sen pislik diyorsan bir asıl pislik senin içindedir. köpeği bağlayıp tecavüz edeni var bebeklerini emziren köpeğin göğüslerine kızgın yağ atan var kediye tecavüz edip iç organlarının parçalanmasına neden olan var. bunlar pislik değil öyle mi.? yani kediler köpekler bunları tercih eder. sadece 1 gün yaşasan bunları ne hissedersin acaba. basit dediğin şeyler bunlar işte. kalkıp bana cehennemmiş azapmış bunlardan konuşma. sen kimsin ya cehennem işlerine sen mi bakıyorsun.? akıl yaşta değil başta demişler. 25 yaşındasın ama işte...

Bu konu en son " 15-10-15 " tarihinde saat 00:43 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-10-15, 10:46   #81

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Sen kışın 10 ev yapıp BAZEN de kasaptan birşeyler Alıp pişirmekle en büyük iyiliği yaptığını sanıp bizlerimi küçümsüyorsun ????
Sen benim ve Arkadaşlarımın evde ve sokaklarda kaç hayvanı beslediğini bilipte mi konuşuyorsun????
Ben dünyaya çocuk getirip onunla birlikte aç susuz kalıp acı çekeceğime hiç getirmem!!!
Afrikadan örnek veriyorsun ben kendi ülkemizden örnek vereyim sana Suriyeli aileler her yerde sen Görüyorsundur kaç Yıldır savaş var ülkelerinde ve evsiz parasız başka ülkelerde yaşamaya çalışıyorlar ve herbirinin kucağında küçücük bebekler biliyorsumusun ne çok kızıyorum onlara yapmayın şu zavallıları diye! O bebek bunları hakediyormu anne kucağında aç Açıkta Güneş'in anlında Arabaların Arasında sence o bu şekilde büyümeyi istermi??? Açıkcası ben istemem Dünya'ya gelmesem daha iyiydi derim!!!
Aynen hayvanlar içinde bu geçerli sokakta acıma duygusu olmayan yaratıklarla bir arada yaşayacaklarına ( daha doğrusu sürüneceklerine) Dünya'ya gelmememeleri daha hayırlı. Çünkü ben ve beşm gibiler ruhen çok yorulduk kendi adıma Söyleyeyim artık içim yapılanları kaldıramıyor gözümü her kapatışımda acıdan kıvranan kedi köpek görmek istemiyorum herbirinin mutlu sağlıklı Olmasını istiyorum bu nedenlede ne kadar az ürerlerse o kadar az Sayıda hayvan acı çeker!!! Ama sen bunları anlayamazsın diye düşünüyorum çünkü sen 10 tane yuva yapmışsın herbiri onların içinde mutlu Mesut yaşar değilmi???
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-10-15, 12:53   #82

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

GÜNEŞ-EYLÜL sen bir kes sesini insanlar kedilere ev yapıyor bazen yemek veriyor. biz ise onlara sokakta ölüyorlar diye basit bahaneler sunuyoruz ve sen bu basitliğe hala devam ediyorsun çok ayıp yani yaptığın pisliğe hala doğru diyorsun boş geçen ömrüne ağla lan zalim cehenneme gidiceksin.!!! kediler köpekler bize göre perişan belki onlar dayak yemekten aç kalmaktan donarak ölmekten zevk alıyor. yani ne biliyosun belki bebeklerini doğurcak o bebeklerini insanlar katletcek annenin göğüsleri şişicek canı yanıcak ama o bundan zevk alıcak.? öyle yaşamak istiycek.? sen kızgın yağın verdiği o mutluluğu biliyor musun.? müthiş bir haz müthiş bir mutluluk kendini bulutların üzerinde zannedersin. hayır sanane yani çoğu tek parça ölmüyor ve bu çok basit bişey. 10 parçaya bölünsün hatta bebekleriyle beraber kedi köpek bunu ister çünkü. yani bunları da ben mi öğreticem sana anlamadım ki.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-10-15, 14:17   #83

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Gizem-Pasa çok çok pardon ya doğru diyosun inanki tam cehennemliğim ben belki bende yanmaktan haz alıyorumdur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-10-15, 19:12   #84

calypso üyesinin avatarı

calypso Çevrimdışı

hcetiner tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kediler zeki olup insanlar kedilerin zeka seviyesinde olsaydı onlar da size acıyıp sizi kısırlaştırırdı. burdan anlıyoruz ki kediler sadece insanların rahatı bozulmasın diye kısırlaştırılıyor. bu konu da hemfikiriz.
Kediler sadece insanın rahatı için kısırlaştırılmaz. Siz kedi cinselliğini insan cinselliği ile bir tutmayın, onlar kızgınlığa girdiklerinde psikolojileri nasıl alt-üst oluyor bilmiyorsunuz sanırım, çiftleşmek tek çareleri ki o bile onlara acı veriyor. Aşk yaşamıyorlar ortada duygusal hiçbirşey yok doğan yavruya bile bir süre bakıp tanımaz olabiliyorlar tamamen fiziksel bir olay bu onlar için.
Her kızğınlığında girdiğinde çiftleşip doğum yaparsa bir dişi kedi bu onun ömründen yıllarını alır. 10-20 yıl arası bir hayat yaşamak varken neden ikide birde doğurtup da ömrünü kısaltasınız. Neden üreme organlarına bağlı hastalıklarına davetiye çıkarasınız. Çiftleşeceğim diye evden kaçan bir dişi kedi kimbilir hangi ortamlarda bulunacak hangi kedilerle temasta olacak. Çiftleşirse hangi hastalıklar bulaşacak erkekten. Belkide hasta yavrular doğacak. Değermi?

güneş eylül kardeşim: sadece kendi fikrim olarak söylemek isterim. insanlar da ölüyor. karşıki yolda araba çarpıyor. tecavüze uğruyor. pişmiş tavuğun başına gelmeyen herşey insanın başına geliyor. kendi çocuklarımız da büyük tehlikede hatta onların çocukları daha sıkıntıda olacak ama onları kısırlaştırmayacağız değilmi ? bu konuda da hemfikiriz. ama sizi anlıyorum. sonuçta birşekilde onların yavrularına bakacak gücümüz yok. sokağa da bırakmaya vicdanımız elvermediğinden kısırlaştırıyoruz. bence temel sebep bu.

puffik kardeşim: yine sadece kendi fikrim.
işte o sokakteki kedilere kap koyup besleyen benim.
sen ise komşularına hava atmak için iran cins kedisi besleyensin.fark bu. bu arada iran kedileri çok çirkinmiş. yaşasın tcdeki sokak kedileri. (dalaşmasan olmazmı).
İnsanla hayvan eşit değil, bu şekilde bir tutamazsınız, eğer tutacaksanız 2 yaşındaki bir bebekle bir tutun kediyi. 2 yaşındaki bir bebek de kedi de araba altında kalır ölür, 2 yaşındaki bir bebek de kedi de kendini koruyamaz tacize/tecavüze uğrar, 2 yaşındaki bebeğin de kedinin de başına pişmiş tavuğun başına gelmeyen olay gelir. Ama 30 yaşındaki birinin başına gelirse bu farklı şekillerde olur. Araba çarpar bu dikkatsizlikten olur en azından insan akıl edip çekilir o arabanın önünden başka bir durum yoksa. Taciz/tecavüzden kaça bilir yapanı yaralayabilir. Başına bir olay gelir bunun gider hukuki hesabını sorar, kedi yapamaz 2 yaşındaki bebek de soramaz.
O 2 yaşındaki bebeği sokağa salırmısınız yaşasın diye? hayır. kedi niye olsun sokaklarda o zaman. İnsanlar büyür o bebek de büyür akıllanır, kendini koruyacak yaşa gelir evden uçar, başına yine bir takım olaylar gelir elbet ama bunlara karşı koyabilecek imkanları olur kedinin olmaz. Ve karşı karşıya olduğu canlı da yine kendi türündendir, insandır. Ağzı var dili yok kedi değildir.

Huares tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kendimden Alıntı: Kedinizi kısırlaştırmamalısınız. Kedinizi sosyalleştirin yani ya eve bir kedi daha alın karşı cins ya da uygun bir dış ortama bırakın arada kontrol edebileceğiniz. Yada kızgınlık dönemlerinde sabırlı olmalısınız. Bir oyuncak da alabilrsinz ona arkadaslık edecek kendi boyutlarnda. Kısırlaştırmak demek bir canlının varoluş nedenini elinden almak yani o canlıyı yoketmek demektir aslında. Kısırlaştırmak yerine kendinize bir robot alın onunla oynayın derim ON/OFF tuşunun felsefesi kavrayacağınız üzre daha basittir misyonu da
Dış ortama bilmediğimiz kedilerin arasına bırakalım da kavga edip enfeksiyon kapıb geri gelsin öylemi? Biz nasıl yapalım nasıl rahat ettirelim şunu yemesin buna dokunmasın diye düşünelim o kimbilir neler yesin/temasta olsun sokakta.
Bir canlının varoluş nedenini yok etmek ne demektir? Size göre bütün canlılar veya insanlar mutlaka nesillerini devam ettirmelimidirler? Ben kadınım var oluş nedenim çocuk doğurup varoluş nedenimi mi tamamlamaktır? Bunun için mi varım ben?
Benim de her canlı gibi üreme organlarım var ve benim CANIM İSTERSE çocuk doğurur neslimi devam ettiririm. Hayvandan farklı olarak insan şüurlu bir canlıdır istemezse cinsel hayatı olmaz olsa bile yine istemezse dünyaya çocuk getirmez. Hayvanda bu şüur yoktur malesef isteyip/istemediğini bilemeyiz. Her canlı gibi kedilerde de nesillerini devam ettirmek mecburiyeti mi vardır neyi vardır öyle bir şey genetik kodlarla ilgili, içgüdülerle ilgili.
Mecburi nesil devam ettirme eğer herhangi bir tür canlıdan bir dişi bir erkek kalmışsa söz konusu olur. Eğer dünyadaki bütün ev kedileri kısırlaştırılsa bile sokaktakiler sürdürür o kedi türünün geleceğini. Ha siz illa bir tane olsun en azından derseniz bir kere izin verirseniz bu şekilde size göre tüm hayat gayesini de tamamlamış olur. Ama siz topyekun karşısınız.
Kedinin rahatını, sağlığını düşündüğümüz için yapılan bir işlemle hayvanı robotlaştırmayı nasıl bir tuta bilirsiniz?

Huares tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kesinlikle katılıyorum Kedilere ya da hayvanlara eziyet ettiğimizi görmemenin tek yolu onları yok etmektir. İnsanları eğitmek bilinçlendirmek mümkün değildir Lakin ciddi ve samimi yorumum şudur ki gerçekte budur; -- 16.08.2015 -- Ekolojik Dengeleri Alt Üst Eden (Bazı)İnsancıklar, Nefes Alamaz Hale Geldikeri Dünya da, Dünyanın Yaşayan En Eski Türlerinden Biri Olan Kedilere Şiddete Başlamış ve (Bazı)KediSevercikler de Bu Şiddetle Mücadele Yöntemini KEDİLERİ KISIRLAŞTIRMAK! Olarak Tanımlamışlardır.

Kedileri mi yoksa Bazı İnsancıkları ve Bazı Kedisevercikleri mi kısırlaştırmalı? bilemedim..
İnsanları eğitip/bilinçlendirmek mi? Kendi türüne bile hiç acımadan zarar verebilen bir türden bahs ediyoruz insandan. Sizce insanlara yönelik şiddet konusunda yeterince bilinçlimiyiz ki bide hayvanlara karşı bilinçlendirelim? Ayrıca bunun bilinçlenme ile de ilgisi olduğunu zann etmiyorum ben. Her insan sağdan soldan neyin doğru neyin yanlış olduğunu duyar bilir. Yanlış tarafı seçmek insanın elindedir, yanlışı ister başka bir deyişle (harry potter repliği gibi oldu biraz)
Siz hayvanlara şiddet uyguladığı için hapse düşen birini alıp karşınıza oturtsanız sabaha kadar anlatsanız o anlar mı sanıyorsunuz?

Bilmem siz açlıktan ölmeyi mi tercih ederdiniz yoksa kısır olmayı mı?
Ben empatimi yapayım ben zor şartlarda çocuk DOĞURMAM. O çocuk acından ölecekse bir gün yüzü görmeyecekse doğmasın daha iyi. İkinci seçenek daha cazip.
Konu yine insan kedi kıyaslamasına geldi.
Elbette değiliz kimse bunu iddia etmiyor. Ama siz 5 aylık bir bebeğinizin sağlığı için bedenine ondan izinsiz bir işlem yaparsanız bunu onun sahibi olduğunuz için değil iyiliği için yaparsınız.
Birtek siz misiniz sokak kedilerine bakan zann ediyorsunuz? Ayrıca o sokak kedileri niye var? İşte böyle bakamayıp sokağa atan insanlar yüzünden varlar. Doğan her yavrunun akibeti bellidir er yada geç çocuğu veya torunu sokağa düşecek. Doğan her yavrunun mesuliyeti size aittir.
Köpeğin kuyruğunu/kulağını kesersek zalim oluruz, kedinin tırnaklarını sökersek zalim oluruz Kısırlaştırdık diye zalim olmayız bizim yüzümüzden sokağa düşen tek bir yavru dahi varsa işte o zaman zalim oluruz.
Cehennem konusuna gelince ise siz bir müslüman olarak cehenneme inanıyor olabilirsiniz ama inanmayan birine (misal ben) cehennemde yanacaksın diyemezsiniz. Çünki o sizin inancınızda olan bir kavramdır, cehennemin varlığına inanmayan biri zaten ona göre olmayan bir yere de gidemez.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-10-15, 02:44   #85

Puffik üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Puffik Çevrimdışı

Bu kedilerle insanları bir tutan ve iki ayrı canlı türü üzerinden ortak örneklemeler yapmaya çalışan arkadaşlar,

Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz ?

Calypso çok güzel açıklamış zaten içgüdüsel yönlerini kedilerin üreme ile ilgili, birkaç şey de ben eklemek istiyorum. İlki de kedilerde aile kavramı olmadığıdır. Anne doğurduğu yavrusuyla erişkin döneme geldiğinde çiftleşebilir. Onu da geçtim, yavruyu reddedip yiyen, evet canlı canlı yiyen anne kediler var.
Siz sokakta yalnız üşümek istemezsiniz ama, çocuğunuzu yemeyi hiç düşünür müsünüz merak ediyorum...

:SPOILER:

Size bir aydınlanma yaşatayım : İnsan ve kedi iki ayrı canlı türüdür.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-10-15, 00:33   #86

hcetiner üyesinin avatarı

Balıkesir
hcetiner Çevrimdışı

tamam siz üstün ırksınız. kediler aptal ahmak yaratıklar. onları satın alın, sonra alın kısırlaştırın ki 120 mt kare evinizde 20 sene sizinle mutlu yaşasınlar. zaten aptallarya. halbuki hem dilli hem akıllı olsalardı eminim sorsanız onlar da bunu seçerdi "Sahibem bizi kısırlaştır. yoksa mutsuz oluruz miyooaaV. biz çiftleşme zamanlarında acı çekiyoruz miyoav. bizi kurtarın miyoav. Biz taze kuş ve farelerden se sizin aldığınız ne idüğü belirsiz kara kuru şeyleri yemekten çok mutluyuz."

Dedemin evinde 8-10 tane kedi vardı her zaman. ben de 10-15 kadar kedi besledim yavrusunu yiyen kedi görmedim. Sen yanlış görmüş olmayasın sakın. anne kediler genelde yavrularının enselerinden dişleri ile tutup taşırlar. yavrularına öz-temizlik ve avlanma öğretirler tüm ayrıntılarıyla. tabi annelerinden ilk iki eğitim ayları dolmadan koparılıp petşoplarda satılan kedilerde bu anne eğitimini almadıkları için birçok yetenekden mahrum yaşayıp giderler.

Bu konu en son " 17-10-15 " tarihinde saat 00:49 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-10-15, 03:52   #87

Puffik üyesinin avatarı

Puffik Çevrimdışı

YouTube da videosu bile var cat eats kitten yazarsan bulursun... Diğer argümanların buna dayalı olduğundan cevap vermeye gerek bile duymuyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-10-15, 11:01   #88

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

hcetiner yazarken mantığını kullan lütfen faydasını göreceksin..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-10-15, 16:04   #89

calypso üyesinin avatarı

calypso Çevrimdışı

tamam siz üstün ırksınız. kediler aptal ahmak yaratıklar. onları satın alın, sonra alın kısırlaştırın ki 120 mt kare evinizde 20 sene sizinle mutlu yaşasınlar. zaten aptallarya. halbuki hem dilli hem akıllı olsalardı eminim sorsanız onlar da bunu seçerdi "Sahibem bizi kısırlaştır. yoksa mutsuz oluruz miyooaaV. biz çiftleşme zamanlarında acı çekiyoruz miyoav. bizi kurtarın miyoav. Biz taze kuş ve farelerden se sizin aldığınız ne idüğü belirsiz kara kuru şeyleri yemekten çok mutluyuz."

Dedemin evinde 8-10 tane kedi vardı her zaman. ben de 10-15 kadar kedi besledim yavrusunu yiyen kedi görmedim. Sen yanlış görmüş olmayasın sakın. anne kediler genelde yavrularının enselerinden dişleri ile tutup taşırlar. yavrularına öz-temizlik ve avlanma öğretirler tüm ayrıntılarıyla. tabi annelerinden ilk iki eğitim ayları dolmadan koparılıp petşoplarda satılan kedilerde bu anne eğitimini almadıkları için birçok yetenekden mahrum yaşayıp giderler.
Aslında kedilerle insanlar eşit değilden "insanlar üstün ırktır kediler ahmak yaratıklardır" diye anlam çıkaran birine çok fazla nefes tüketmeye deymez. Ve yine kedilerin yavrusunu yemesi kadar basit bir doğa olayından haberdar dahi olmayan birine ne kedi sağlığı, ne kedi anatomisi, ne kedi psikoliji hakkında birşeyler açıklamak da oldukça güç. Yinede belki bir nebze olsun savunduğumuz şeyi anlamaya çalışırsın diye yazıyorum.
Bakın güzel kardeşim, sokaklarda yüzlerce sahipsiz kedi/köpek yaşıyor. Kedi ve köpekler diğer hayvanlar gibi doğal ortamlarında yaşamıyor, asırlar önce evcilleştirildiler ve bu evcilleştirilirdikleri dönemde insanlar içinde yaşamak onlar için zor değildi, kediler mesela kimse yemek vermese bile fare/kuş yakalayarak bile karınlarını doyurabilirlerdi. Etrafta onlara çarpacak arabalar yoktu, içinde binbirtürlü kimyasal ve zararlı madde olan çöpleri karıştırmazlardı. Şimdiki kediler öyle mi halbuki. İnsanlar araba altında kalıyor sıklıkla kediler ne yapsın. Çöpler ya da tam bir tehlike kaynağı, ya içtikleri sular? bırakın kediyi/köpeği sağlıklı insanı bıraksanız kısa zamanda hertürlü hastalık kapar sokakta birkaç gün geçirse.
E hal böyleyken o sokaktaki yüzlerce kediye bir faydanız dokunamıyorsa zararınız da dokunmasın arkadaşım. Sizin her yavrulatıp yuvalandırdığınız kedi yavruları o sokaktaki bir yavrunun yuva bulma şansını elinden alıyor. Sizin gibi düşünüp kısırlaştırılmazlarsa o buldukları yuvalarda, yavrular er ya da geç sokağa düşüyor. Sokaktaki başıboş kedi nüfusunu çoğaltmaya niye bu kadar meraklısınız?
Evimizde yaşayan aileden biri gibi gördüğümüz kedilerimizin daha uzun ve sağlıklı yaşatmak istemek neden bu kadar akılalmaz olarak geliyor sizlere? Kısırlaştırılmış kedi/köpek daha sağlıklı olur psikolojisi düzgün olur e dolayısıyla daha az stres yaşar, dişiler ikide birde doğum yapmazlarsa erkekler gibi ömürleri uzun olur. Erkek kedi dişi bulacağım diye evden kaçıp diğer erkeklere kavga ederken yaralanmaz.
Kedi/Köpeklere işlem yapılmasına karşınız madem, kediniz hasta olunca da bakmayın o zaman, götürmeyin veterinere. "Sokakta veteriner mi vardı? İlaç mı içiyordu kediler? içmiyorlardı tabi hadi ölüme terkedelim doğanın dengesi böyle çünki "

Kediler de yavrularını da yiyip/öldürebilirler bu zamana kadar hiç duymamış olmanız çok şaşırtıcı.
Anne kediler yavruları ölü/hasta/özürlü doğarsa, yaşama şansları azsa başka kedi veya diğer hayvanlardan/tehlikelerden koruma şansları yoksa onları kendileri yerler. Çok yavru doğururlarsa da zayıf/güçsüz olanları yerler sütlerini diğer sağlıklı yavrulara saklamak için. Ya da tamamen terk ederler emzirmezler/sahip çıkmazlar. Her anne yapmaz elbette bunu yinede olunca niye oldu dememek lazım. İçgüdüleriyle haraket ederler bu yüzden yavrusunu yiyen anneye canice bakamayız.
Ve yine babalar da zarar verir/öldürür yavrularını. Bunun bir nedeni emziren annelerin erkek kedilere cinsel açıdan daha cazip gelmesidir. Fakat anne yavru emzirdiği süreçte kızgınlığa girmez çiftleşmez. Erkek dişi tekrar kızgınlığa girsin diye yavruları öldürebilir. Bazense anneden yanıt alamayınca yavrularla çiftleşmek ister. Yavruyu tutup başka bir yere götürür çiftleşmek için. Çiftleşdiği esnada dişiye yaptığı gibi yavrunun ensesinden ısırır, fakat yavru daha zayıf olduğu için bu esnada ölür, erkek kasıtsızca öldürmüş olur yavrusunu. Erkek kediler aslanlar gibi yavrusu başkasındansa o zaman da öldürebilir diye okumuştum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-10-15, 23:45   #90

Puffik üyesinin avatarı

Puffik Çevrimdışı

Arkadaşın mantığıyla hareket edecek olursak 3. Dünya ülkelerine doğum kontrol yöntemlerini götürmek de yanlış... Ne diyeyim Allah akıl fikir versin...
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları