Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 05-03-12, 19:48   #16

miaa üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
miaa Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim Sürekli Titriyor.

Daha yeni ben o acıyı yaşadım allah size yaşatmasın, hala yattığı yerleri sevdiği battaniyeyi gördüğüm zaman bağıra bağıra ağlıyorum o son bakışı hiç aklımdan gitmiyor çok zor bir acı.lanetler yağdırıyorum o veteriner bozuntularına ama hiç biri bebeğimi geri getirmiyor inşallah bir an önce iyileşir sağlığına kavuşur tek dileğim...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-03-12, 19:51   #17

Antalya
carsaf Çevrimdışı

iyi dilekler için tekrar teşekkürler.

dostum artık beni göremiyor, göz bebekleri büyüdü ve tuvalet kabını ve mamalarını bulamıyor. sürekli yanımızda ilgi görüyor ama gözlerinin görmemesi saldırganlaştırdı, hayali şeylere saldırıp , onları ısırmaya çalışıyor. benim elimde nasibini aldı. iyi olduğu zamanlarda hep hafif hafif ısırırdı ellerimi, elbiselerimi. uzun zamandır ısırma huyu yoktu. bugün sadece bir kere nöbet geçirdi ve diğerlerinden daha şiddetliydi. her bir nöbetin şiddeti diğerinden fazlalaşıyor. bana göz yaşlarımı tutmaktan başka bir şey kalmadı. bilmiyorum kaçıncı nöbetinde aramızdan ayrılacak. kendisini iyi hissetmesi için sevdiği ne kadar şey varsa yapıyorum. bazen mırıldıyor. benim sesimi alamayınca ürküyor ve miyavlıyor.
internette karma aşılarının bu hastalığı korumada etkili olduğu yazıyordu. bütün aşıları tam olmasına rağmen dostumun yakasında bu ölümcül illet. bu konuyu sizden başka kimselerle paylaşamıyorum. çarşafım bir şeyler yemedikçe bende yiyemiyorum. o hareket edemeyince bende edemiyorum.
anti depresan tedavimi çarşaf sayesinde bıraktım. 5 aydır en kötü günümde bile çarşaf vardı yanımda. insanlara dert şikayet anlatmayı sevmem. anlattıklarımda dinliyormuş gibi yapar, bi tarafına bile takmaz. beş aydır bütün dertlerimi o dinledi. en ufak bi sıkıntımı bile farkedip bana yapışırdı. beş aydır benimle ama ondan önce ki yaşamımı çoktan unuttum. ben çarşafla yeniden doğdum. ya şimdi ne olacak?
belki keyfinizi kaçırmışımdır ama ben yazınca rahatlıyorum. özür dilerim o yüzden.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-03-12, 20:14   #18

miaa üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
miaa Çevrimdışı

Sizi çok iyi anlıyorum yazdıklarınızı okurken bile ağlıyorum inanın en kötüsü çaresiz kalmak hiç bir şey yapamamak o can acısı insanı yiyip bitiriyor.ben 1 ayda eriyip bittim inanın sadece kahveyle beslendim sizin şuan ki duygularınızı okadar iyi anlıyorum ki,inşallah bir mucize olurda iyileşir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-03-12, 21:21   #19

İstanbul (Avrupa Yakası)
fisun Çevrimdışı

carsaf tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
iyi dilekler için tekrar teşekkürler.

dostum artık beni göremiyor, göz bebekleri büyüdü ve tuvalet kabını ve mamalarını bulamıyor. sürekli yanımızda ilgi görüyor ama gözlerinin görmemesi saldırganlaştırdı, hayali şeylere saldırıp , onları ısırmaya çalışıyor. benim elimde nasibini aldı. iyi olduğu zamanlarda hep hafif hafif ısırırdı ellerimi, elbiselerimi. uzun zamandır ısırma huyu yoktu. bugün sadece bir kere nöbet geçirdi ve diğerlerinden daha şiddetliydi. her bir nöbetin şiddeti diğerinden fazlalaşıyor. bana göz yaşlarımı tutmaktan başka bir şey kalmadı. bilmiyorum kaçıncı nöbetinde aramızdan ayrılacak. kendisini iyi hissetmesi için sevdiği ne kadar şey varsa yapıyorum. bazen mırıldıyor. benim sesimi alamayınca ürküyor ve miyavlıyor.
internette karma aşılarının bu hastalığı korumada etkili olduğu yazıyordu. bütün aşıları tam olmasına rağmen dostumun yakasında bu ölümcül illet. bu konuyu sizden başka kimselerle paylaşamıyorum. çarşafım bir şeyler yemedikçe bende yiyemiyorum. o hareket edemeyince bende edemiyorum.
anti depresan tedavimi çarşaf sayesinde bıraktım. 5 aydır en kötü günümde bile çarşaf vardı yanımda. insanlara dert şikayet anlatmayı sevmem. anlattıklarımda dinliyormuş gibi yapar, bi tarafına bile takmaz. beş aydır bütün dertlerimi o dinledi. en ufak bi sıkıntımı bile farkedip bana yapışırdı. beş aydır benimle ama ondan önce ki yaşamımı çoktan unuttum. ben çarşafla yeniden doğdum. ya şimdi ne olacak?
belki keyfinizi kaçırmışımdır ama ben yazınca rahatlıyorum. özür dilerim o yüzden.
okurken duygulanmamak elde değil,yine içimden birşeyler koptu,allah acısını göstermesin size çünkü o kadar zorki o kadar tarifsiz.heleki bu acıyı yaşamış biri olarak kimsenin yaşamasını istemem..böyle acı durumları okuyunca birkez daha gözlerimin önüne geliyor melek olan kedim pamuğum,allahım diyorum yardım et yarattığın bize emanet ettiğin masum sessiz kullarına onları koru hastalıklarına şifa ver..dualarım sevgili dostunuzla olacak.ümitlerimiz tükenmemeli inşallah iyileşir ve aramıza döner dilerim sağlığına en kısa sürede kavuşurda hepimizi mutlu eder.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-03-12, 23:00   #20

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Çok çok üzülüyorum ilk mesajdan bu yana arkadaşın çıpınışlarının farkındayım ve gerçekten çok üzücü birşey yapamamak .Ama Allahtan ümit kesilmez tedaviye başlanmış inşallah iyi olucak dualarımız sizinle ve miniğinizle..Sizde olumlu düşünün olumlu olsun..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-03-12, 00:42   #21

Yusuf21 üyesinin avatarı

Diyarbakır
Yusuf21 Çevrimdışı

yazılanları okudum çok ama çok üzüldüm

konu açıcaktım hazrı siz buradayken yazıyım dedim

bu akşam üstü işten eve geldim kedicikte hiç bir sorun yoktu sonra onu odama sobanın önüne bıraktım ve annemi havalanı götürdüm evde kimse kalmadı 2 saat filan sonra geldim

eve geldiğimde kedicik titriyordu halıda uzanmış hiç bir tepki vermiyor ahalada öyle viyavlaması çok titriyor gözleri baygın bakıyor şu an çok huzursuzum ne mamasına ne suyuna yaklaşmıyor uzak bir köşede çok acayip bir şekilde yatıyor ama anlıyorum acayip bir şey var

ne yapmalıyım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-03-12, 01:03   #22

MR_EREN üyesinin avatarı

Artvin
MR_EREN Çevrimdışı

Çok kedimi ve köpeğimi gençlik hastalığına verdim.
Konuyu açtığınız ilk mesajınızı görünce, dedim gençlik hastalığı ve o kedi ölür ne yazıkki. Çünkü Kontes'in de söylediği gibi son aşamadır titreme ve abuk subuk hareketler. Ondan sonra duymama-işitmeme...Ve ne yazık ki acı son.

Moral bozuyorum belki biliyorum.Yaşadığın acıyı 6 yaşımda da yaşadım, 10'unda da, 15'inde de.Az daha Kısmet'imde bile yaşıyordum.Çok pis bir illettir.
Ve belki bu söylediğime sitedeki veterinerler ve bazı dostlar karşı çıkacak ama bazı kedi ve köpeklerde aşı vurulduktan sonra vücut panzehiri üretemeyip tam tersine mikrobu üretmeye başlıyor.Yani aşı asıl öldürücü darbeyi vuran aşı oluyor. Keşke aşı yaptırmasaymışsın...

Gençlik aşısına karşı gördüğüm bir nebze çözüm kedi ve köpek yetişkin olana dek vitamin ve geniş septirumlu antibiyotik vermek (Bactrim gibi) düzenli olarak.Bu bir nebze hastalığı engelliyor...Ama kötü yanı da hayvanın karaciğerine aşırı zarar veriyor oluşu.

Sana o illete çok kurban vermiş birisi olarak tavsiyem, başka bir kedi veya köpek beslersen yavruluğundan itibaren düzenli olarak vitamin ve antibiyotik tedavisi yapmandır (tabiki dozunda)...Ve de aşıyı 6 aylık olduktan sonra vurdurmandır...

Başın sağolsun.Acını inan ki çok iyi anlıyorum...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-03-12, 01:53   #23

Yusuf21 üyesinin avatarı

Diyarbakır
Yusuf21 Çevrimdışı

MR_EREN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çok kedimi ve köpeğimi gençlik hastalığına verdim.
Konuyu açtığınız ilk mesajınızı görünce, dedim gençlik hastalığı ve o kedi ölür ne yazıkki. Çünkü Kontes'in de söylediği gibi son aşamadır titreme ve abuk subuk hareketler. Ondan sonra duymama-işitmeme...Ve ne yazık ki acı son.

Moral bozuyorum belki biliyorum.Yaşadığın acıyı 6 yaşımda da yaşadım, 10'unda da, 15'inde de.Az daha Kısmet'imde bile yaşıyordum.Çok pis bir illettir.
Ve belki bu söylediğime sitedeki veterinerler ve bazı dostlar karşı çıkacak ama bazı kedi ve köpeklerde aşı vurulduktan sonra vücut panzehiri üretemeyip tam tersine mikrobu üretmeye başlıyor.Yani aşı asıl öldürücü darbeyi vuran aşı oluyor. Keşke aşı yaptırmasaymışsın...

Gençlik aşısına karşı gördüğüm bir nebze çözüm kedi ve köpek yetişkin olana dek vitamin ve geniş septirumlu antibiyotik vermek (Bactrim gibi) düzenli olarak.Bu bir nebze hastalığı engelliyor...Ama kötü yanı da hayvanın karaciğerine aşırı zarar veriyor oluşu.

Sana o illete çok kurban vermiş birisi olarak tavsiyem, başka bir kedi veya köpek beslersen yavruluğundan itibaren düzenli olarak vitamin ve antibiyotik tedavisi yapmandır (tabiki dozunda)...Ve de aşıyı 6 aylık olduktan sonra vurdurmandır...

Başın sağolsun.Acını inan ki çok iyi anlıyorum...
ya bu ne ya bende 2 aylık kedime aşı yaptırdım şimdi aynı tehlike benim kediciktede mi olacak ne olur olmaz diyim lütfen
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-03-12, 08:45   #24

Antalya
carsaf Çevrimdışı

dostlar çarşafın durumu gittikçe iyi gibi görünüyor. dün gece hiç nöbet geçirmedi. çarşaf hep benimle yatar, yorganın altında diz kapaklarıma sarılarak, normalde terleyince yorganın üstüne ben hareketli yatan biriyim. ezilmesin ayaklarımın altında diye de hep yanımda ki yastığa koyardım. ama çarşaf hiç hoşlanmazdı yanımda ki yastıkta yatmaktan. dün bütün geceyi yanımda ki yastıkta yatarak geçirdi.
3 gündür antibiyotik aşısı yapılıyor. Vücut ısısını yükseltemiyoruz. Göz bebekleri büyüdü. Körlük devam ediyor ama bi gün öncesine kadar daha sakin. bu aşamanın evreleri ne olacak bilmiyorum? bana iyi görünse de içten içe nasıl durumda onu bilmiyorum.
ben sadece bu hastalığın belirtilerini elimden geldiğince engellemeye çalışıyorum. vücudunu sürekli sıcak tutuyorum. sürekli ilgileniyorum. beni tek tedirgin eden şu an bir şey görmüyor olması çünkü çok zorlanıyor ve çok korkuyor.
MR_EREN çarşaf daha ölmedi diyorum. o hala yanımda. en az benim kadar da güçlü.
ayrıca yusuf21 bu illet 4-6 aylık kedilerde genellikle görünüyor. veterinere görün lütfen. bana kalırsa başka bir sağlık problemi vardır. ama ben sizden daha cahilim bu konuda.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-03-12, 10:06   #25

Yusuf21 üyesinin avatarı

Diyarbakır
Yusuf21 Çevrimdışı

carsaf tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
dostlar çarşafın durumu gittikçe iyi gibi görünüyor. dün gece hiç nöbet geçirmedi. çarşaf hep benimle yatar, yorganın altında diz kapaklarıma sarılarak, normalde terleyince yorganın üstüne ben hareketli yatan biriyim. ezilmesin ayaklarımın altında diye de hep yanımda ki yastığa koyardım. ama çarşaf hiç hoşlanmazdı yanımda ki yastıkta yatmaktan. dün bütün geceyi yanımda ki yastıkta yatarak geçirdi.
3 gündür antibiyotik aşısı yapılıyor. Vücut ısısını yükseltemiyoruz. Göz bebekleri büyüdü. Körlük devam ediyor ama bi gün öncesine kadar daha sakin. bu aşamanın evreleri ne olacak bilmiyorum? bana iyi görünse de içten içe nasıl durumda onu bilmiyorum.
ben sadece bu hastalığın belirtilerini elimden geldiğince engellemeye çalışıyorum. vücudunu sürekli sıcak tutuyorum. sürekli ilgileniyorum. beni tek tedirgin eden şu an bir şey görmüyor olması çünkü çok zorlanıyor ve çok korkuyor.
MR_EREN çarşaf daha ölmedi diyorum. o hala yanımda. en az benim kadar da güçlü.
ayrıca yusuf21 bu illet 4-6 aylık kedilerde genellikle görünüyor. veterinere görün lütfen. bana kalırsa başka bir sağlık problemi vardır. ama ben sizden daha cahilim bu konuda.
teşekkürler verdiğiniz bilgiler için inşallah ALLAHIN izni ile çarşaf iyileşecek

Ben Diyarbakırda yaşıyorum burada veterinerler sadece para kazanmak için köylerdeki sürü büyük küçük baş hayvanlara bakıyorlar çikoya bakacak adam gibi tam teşhis koayacak kimse yok sabah kalktığımda öylece yatıyordu çok bitkin ve halsiz mihav sesi bile çıkmıyordu gözleri küçücük ne mama yedi nede bir damla su içti
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-03-12, 11:24   #26

İstanbul (Avrupa Yakası)
loki Çevrimdışı

canım benim çok geçmiş olsun hep dua ediyorum umarım en kısa zamanda iyileşir Allah şifa versin ona.
yusuf21 senin bebişe de çok geçmiş olsun umarım iyileşir. sen yine de birkaç vete götürmeyi denesen.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-03-12, 11:25   #27

Yusuf21 üyesinin avatarı

Diyarbakır
Yusuf21 Çevrimdışı

loki tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
canım benim çok geçmiş olsun hep dua ediyorum umarım en kısa zamanda iyileşir Allah şifa versin ona.
yusuf21 senin bebişe de çok geçmiş olsun umarım iyileşir. sen yine de birkaç vete götürmeyi denesen.
ya götürdüm bakmıyorlar anlamıyorlar burada kedi köpek vs bakmıyorar ancak inek kuzu keçi vs olunca bakıyorlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-03-12, 11:27   #28

İzmir
zukaka Çevrimdışı

orası büyükşehir ya olur mu öyle şey?hem vet. fakültesi de var oraya götür.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-03-12, 11:32   #29

Yusuf21 üyesinin avatarı

Diyarbakır
Yusuf21 Çevrimdışı

zukaka tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
orası büyükşehir ya olur mu öyle şey?hem vet. fakültesi de var oraya götür.
fakulet bana çok uzak bulunduğum yerde 20 tane vet var hepsi sorunlu vet daire başlğı şikayet ettim haber bekliyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-03-12, 11:35   #30

İstanbul (Avrupa Yakası)
loki Çevrimdışı

20 tane?? hepsi de sorunluysa Allah kolaylık versin gerçekten. ne kadar uzak fakülte sana. şartların elvermiyor olabilir ama bir imkanını bulup gitmeye çalışsan. sonradan üzülmeni istemem.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları