Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 09-06-16, 16:26   #31

gokhaname Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim melek oldu lütfen yardım edin

Herzaman kendini masum gösterip,vicdan rahatlatan suçlular ve onları savunmayı kendine görev edinmiş klavye kahramanları çıkacaktır ve herzaman kral çıplak diyebilecek cesur insanlarda olacaktır.herşey bir tarafa burada ne tür bir yardım bekliyorsunuz? hiç tanımadığınız insanların ah ah vah vah üzülme canım benim demeleri mi sizi rahatlatacak? başıma şöyle bir durum geldi siz siz olun dikkat edin deyip olayı anlatsanız amenna ama kalkıpta bana yardım edin ühü ühü derseniz burası kadınlarkulubu değil.kimse sizi teselli etmek zorunda da değil, bunu misyon edinmek zorunda hiç değil.gidip yakınlarınıza ağlayacaksınız.herkese açık bir platformda bunu yazıyorsanız gelen yorumlarıda kaldıracaksınız.sizi samimi bulmadım açıkçası o kadar yüksek katta oturupta o kilidin bir kediyi kaldırabileceğini düşünmek garip en başta.kedi sizinse başkalarının kedinizi düşünmesini,ona dikkat etmesini sağlamaya çalışmanız yanlış.kedinizin düşmesi yardımcının hatası değil çünkü kedi onun sorumluluğunda değil.birde hemen öldümü diye soruyorsunuz sırf vicdanınız rahat etsin diye duymak istediğiniz yalanları okumaya gelmişsiniz buraya sırf vicdanınız rahat etsin diye.haklı değilsiniz,masum değilsiniz ve buradaki insanların doğruyu yazdığı için başkasının üstüne gitmeye hiç hakkı yok.gereksiz üzerine gidilmesine rağmen tartışmayı uzatma gereği bile duymamış ama hala yaşın kaç senin 16mı gibi ekstra zeka içeren cümlelerle insanlık dersi vermeye kalkışılmış.yazılanların doğru olduğunu hepimiz gayette iyi biliyoruz ama herkesin derdi çok sert olmuş evet bir kedinin o kadar yüksekten çakılmasıda sert oldu.taktiri ilahi,başımıza kaza gelebilir diyenlerede bu makaleyi eklemeyi uygun gördüm.Tevekkül ve kaderi yanlış anlamak, insanı tembelliğe, hareketsizliğe ve başkasına yük olmaya sevkeder. "Allah'a tevekkül ettim, alın yazım ne ise o başıma gelecektir" deyip çalışmaz, görevini ihmal eder ve tehlikelere karşı tedbir almaz, bu yüzden başına bir felaket gelirse veya bir zarara uğrarsa, bunu "alın yazısı" olarak ifade etmeye kalkar. Kendi ihmalini ve dikkatsizliğini hiç düşünmez. Mesela arabasının bakımını yapmadan veya sarhoş olarak direksiyona geçen veya trafik kurallarına uymayan kimse bir kaza yapacak olursa buna, "Allah'ın takdiri'' diyecektir. Elbette bu Allah'ın takdiridir ama bu, insanı sorumluluktan kurtarmaz. İnsan tedbir almadığı ve trafik kurallarına uymadığı için sorumlu olur. Bunu kadere havale edip sorumluluktan kurtulmak mümkün değildir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-16, 16:54   #32

Ankara
MİNTİŞ Çevrimdışı

gokhaname tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Herzaman kendini masum gösterip,vicdan rahatlatan suçlular ve onları savunmayı kendine görev edinmiş klavye kahramanları çıkacaktır ve herzaman kral çıplak diyebilecek cesur insanlarda olacaktır.herşey bir tarafa burada ne tür bir yardım bekliyorsunuz? hiç tanımadığınız insanların ah ah vah vah üzülme canım benim demeleri mi sizi rahatlatacak? başıma şöyle bir durum geldi siz siz olun dikkat edin deyip olayı anlatsanız amenna ama kalkıpta bana yardım edin ühü ühü derseniz burası kadınlarkulubu değil.kimse sizi teselli etmek zorunda da değil, bunu misyon edinmek zorunda hiç değil.gidip yakınlarınıza ağlayacaksınız.herkese açık bir platformda bunu yazıyorsanız gelen yorumlarıda kaldıracaksınız.sizi samimi bulmadım açıkçası o kadar yüksek katta oturupta o kilidin bir kediyi kaldırabileceğini düşünmek garip en başta.kedi sizinse başkalarının kedinizi düşünmesini,ona dikkat etmesini sağlamaya çalışmanız yanlış.kedinizin düşmesi yardımcının hatası değil çünkü kedi onun sorumluluğunda değil.birde hemen öldümü diye soruyorsunuz sırf vicdanınız rahat etsin diye duymak istediğiniz yalanları okumaya gelmişsiniz buraya sırf vicdanınız rahat etsin diye.haklı değilsiniz,masum değilsiniz ve buradaki insanların doğruyu yazdığı için başkasının üstüne gitmeye hiç hakkı yok.gereksiz üzerine gidilmesine rağmen tartışmayı uzatma gereği bile duymamış ama hala yaşın kaç senin 16mı gibi ekstra zeka içeren cümlelerle insanlık dersi vermeye kalkışılmış.yazılanların doğru olduğunu hepimiz gayette iyi biliyoruz ama herkesin derdi çok sert olmuş evet bir kedinin o kadar yüksekten çakılmasıda sert oldu.taktiri ilahi,başımıza kaza gelebilir diyenlerede bu makaleyi eklemeyi uygun gördüm.Tevekkül ve kaderi yanlış anlamak, insanı tembelliğe, hareketsizliğe ve başkasına yük olmaya sevkeder. "Allah'a tevekkül ettim, alın yazım ne ise o başıma gelecektir" deyip çalışmaz, görevini ihmal eder ve tehlikelere karşı tedbir almaz, bu yüzden başına bir felaket gelirse veya bir zarara uğrarsa, bunu "alın yazısı" olarak ifade etmeye kalkar. Kendi ihmalini ve dikkatsizliğini hiç düşünmez. Mesela arabasının bakımını yapmadan veya sarhoş olarak direksiyona geçen veya trafik kurallarına uymayan kimse bir kaza yapacak olursa buna, "Allah'ın takdiri'' diyecektir. Elbette bu Allah'ın takdiridir ama bu, insanı sorumluluktan kurtarmaz. İnsan tedbir almadığı ve trafik kurallarına uymadığı için sorumlu olur. Bunu kadere havale edip sorumluluktan kurtulmak mümkün değildir.
canı isteyen yazar canı istemeyen yazmaz. canı isteyen eleştirir canı isteyende iyi yorum yapar. ben istediğim postu buraya açabilme özgürlüğüm olduğu gibi sizde eleştirme veya telkin etme hakkınız var hararet boyutuna ulaşmadığı taktirde. ben kendi hatamın farkındayım isteyende okuyup bundan ders çıkarta bilir. benim evimin şartlarını ve benim nasıl kızıma baktığımı bilmediğiniz için benim ne derece samimi olduğumu bilemiceksiniz . benim kullandığım kilit yüzünden ölmedi kedim şimdi bunu açıklayacak gerçekten gücüm yok kedim başka sebepten melek oldu ama konuyu başka yere çekmek için yapıyorsunuz bunu . buyrun eleştirin hakarete varmadığı sürece sıkıntım yok ama ben bana kötü yorum yapanı anladığımı eleştirelirini kabul ettiğimi ve bundan sonrada ona göre davranıcağımı kendisi daha öncede bu konuya degindiğini ama sabrının taştığı noktada benim yazımı gördüğünü o yüzden bukadar hasass davrandığını söyledim. lütfen isteyen istediği mesajı almıştır umuyorum bende dahil daha fazla uzatıp tartışma haline getirmenin bi anlamı yok. sizim sadece kötü yorum yapanı direk koruma amaçlı gelmişsiniz buraya apaçık belli. benim kızım güvenlik kilidi nedeniyle melek olmadı ve birine güvenme kısmında hatalı olduğumu kabül ettim ama bunun böyle olucağını nasıl tahmin edebilirdim. ben buraya kimseye ağlama amacıyla yazmadım olduki yazdım ne olucak, tek ben miyim kedim melek oldu diye post açan demekki kadınlar klubu degil tamda yeriymiş burası bu postu açmak için. ben yine bana kötü yorum yapanlarada hak verdim ama bana doğrudan gerzek, yada başkasına cahil demesi kesinlikle hiç doğru degil bunun savunulcak hiçbir yanı yok

Bu konu en son " 09-06-16 " tarihinde saat 17:03 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-16, 17:03   #33

dostum1 üyesinin avatarı

Ankara
dostum1 Çevrimdışı

Avukatısınız sanırım arkadaşın? Elbette önce tedbir ancak söylemek var söylemek var.Valla bu tür forumlarda o kadar çirkin sözler yorumlar var ki bazen hayvansever diye geçinenlerin böyle terbiyesiz insanları kıran hiç umursamayan en azından hayvanlar için bilgisizde olsa bir yardım isteyen insanları aşağılayan tipler olduğunu düşünüyorum.bu mu sizin hayvan sevginiz acısı olan bir insanı yerden yere vurmak mı? Güzel bir dille anlatamıyor musunuz? Yok tabi burası forum değil mi ağzı olan konuşur.nasıl bu mantıkla yazı yapabiliyorsunuz.karşınızdaki sizin hiç tanımadığınız neler yaptığını bilmediğiniz bir insan belki etrafında kedisi öldü diye üzülmesini saçma bulan niceleri var ve bunu kendi gibi insanlarla paylaşmak isteyen biri.tabi acıtasyon size göre!!! Tedbir alınmalıydı şöyle şöyle olmalıydı demek çok zor bir şey değil bunu yok efendim acılarla kıvrana kıvrana öldü sizin gerzdkliğiniz gibi sözlerle anlatmayı savunuyorsanız gerçekten saygı nedir biraz öğrenin.evet hayvanlar süper canlılar masum temiz ama onlara yardımcı olan insanları böyle ezmek susturmak sadece bu kişinin bir daha hiç bir canlıya yardımcı olmak istememesine de neden olabilir.karşıdaki insana insanca muamele etmek acıtasyonsa evet çoğu kendini bilmezden ziyade bunu tercih ederim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-16, 17:39   #34

gokhaname Çevrimdışı

4 yıldır bu foruma üyeyim.bu konuya yazan çoğu kişiden daha önce üye olmuşum.sanki korumak adına üye olmuşum gibi suçlarken üyelik tarihime dikkat etseydinizde avukatımısın tarzında gereksiz atarlanmasaydınız. birini savunma amacında değilim.siyaha siyah beyaza beyaz diyebilmeli insan illa gri demek zorunda değil.eğer sizler bir durumun yanlış olduğunu belirtiyorsanız aynısını yapmayacaksanız o zaman.sizlere hak verince bendensin,hak vermeyince avukatımısın.asıl çocukluk bu.konu sahibi kendisini yada başkaları onu savunma amacında olmuyorda, ben sizin hoşunuza gitmeyen şeyleri yazıncamı yada yazana haklılık payı var deyincemi savunma amacıyla gelmiş oluyorum.buradaki herkes arabesk,ağdalı cümleler duymak istiyor.sizlere o tarz cümleler veremeyeceğim üzgünüm.sezarın hakkı sezara.yazdıklarıma kimse hak vermek zorunda değil ben buraya taraf toplamayada gelmedim, teselli bulmayada.fikrimi aktardım.aa pardon sizlerin deyimiyle sanal avukatlık yaptım.tedbirsizlik suç değilde bu suç.hadi asın beni diyeceğim ama üzgünüm ülkemizde idam uygulanmıyor.kral çıplak diyebilecek insanların varolduğunu görmek beni mutlu etti.buda bana yeter.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-16, 17:51   #35

Ankara
MİNTİŞ Çevrimdışı

4 yıldır bu foruma üyeyim.bu konuya yazan çoğu kişiden daha önce üye olmuşum.sanki korumak adına üye olmuşum gibi suçlarken üyelik tarihime dikkat etseydinizde avukatımısın tarzında gereksiz atarlanmasaydınız. birini savunma amacında değilim.siyaha siyah beyaza beyaz diyebilmeli insan illa gri demek zorunda değil.eğer sizler bir durumun yanlış olduğunu belirtiyorsanız aynısını yapmayacaksanız o zaman.sizlere hak verince bendensin,hak vermeyince avukatımısın.asıl çocukluk bu.konu sahibi kendisini yada başkaları onu savunma amacında olmuyorda, ben sizin hoşunuza gitmeyen şeyleri yazıncamı yada yazana haklılık payı var deyincemi savunma amacıyla gelmiş oluyorum.buradaki herkes arabesk,ağdalı cümleler duymak istiyor.sizlere o tarz cümleler veremeyeceğim üzgünüm.sezarın hakkı sezara.yazdıklarıma kimse hak vermek zorunda değil ben buraya taraf toplamayada gelmedim, teselli bulmayada.fikrimi aktardım.aa pardon sizlerin deyimiyle sanal avukatlık yaptım.tedbirsizlik suç değilde bu suç.hadi asın beni diyeceğim ama üzgünüm ülkemizde idam uygulanmıyor.kral çıplak diyebilecek insanların varolduğunu görmek beni mutlu etti.buda bana yeter.
haklı haksız savaşına girmelim lütfen, ama ben herkese karşı kibar davranmak için çabalıyorum kötü yorum yapanada kötü birşey söylemedim evet haklı sizde haklısınız başkasına güvenmemeliydim zaten bunu kabul ediyorum. herkes de dedi zaten tedbirsizlik var herkes dikkat etseydin dedi kimse yok demedi herkes farkında tedbirsizlik olduğunu evet kahretsin ki tedbirsiz davrandım sezerın hakkı sezara herkes aynı şeyi benim tedbirsiz davrandığımı söylüyor burada herkesin savunduğu şey uslup. herkes birbirini eleştirikende savunurkende saygılı olmak zorunda kibar olmak zorunda. sizin gibiler bizim gibilere girmeyelim herkes tedbir alsaydın diyor kimi diyor ki keşke tedbir alsaydın üzülme ilerde kedin olursa bu sefer mutlaka şöyle şöyle yap. kimi de tedbir almadın gerzekçe soru soruyorsun bide burada senin gibiler şöyle yapsın böyle yapsın cahiller diye söylüyor fikrini . lütfen tüm bunları çok iyi niyetle söylüyorum lütfen haklısınız sorun sadece uslup.

Bu konu en son " 09-06-16 " tarihinde saat 18:16 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-16, 18:29   #36

dostum1 üyesinin avatarı

Ankara
dostum1 Çevrimdışı

Süslü laflar kurmanız güzel en azından bunu yapabiliyorsunuz.Hala anlamak istemiyorsunuz ya yazık! Gereksiz konuşmaya gerek yok buyrun siz haklısınız biz katiliz devam.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-16, 18:44   #37

Ankara
MİNTİŞ Çevrimdışı

dostum1 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Süslü laflar kurmanız güzel en azından bunu yapabiliyorsunuz.Hala anlamak istemiyorsunuz ya yazık! Gereksiz konuşmaya gerek yok buyrun siz haklısınız biz katiliz devam.
küçük kızım hayattayken ben sürekli beslenmesi vs durumlar için post açtım kimse doğru düzgün cevap bile vermedi. insanlar kaostan besleniyor burada olma amaçları buymuş gibi bu postun kapanması konusunda talepte bulundum ama ne olur bilmiyorum çünkü bu böyle devam etcek gibi, siz hiç neolur canınızı sıkmayın.

Bu konu en son " 09-06-16 " tarihinde saat 18:49 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-16, 18:58   #38

dostum1 üyesinin avatarı

Ankara
dostum1 Çevrimdışı

MİNTİŞ tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
küçük kızım hayattayken ben sürekli beslenmesi vs durumlar için post açtım kimse doğru düzgün cevap bile vermedi. insanlar kaostan besleniyor burada olma amaçları buymuş gibi bu postun kapanması konusunda talepte bulundum ama ne olur bilmiyorum çünkü bu böyle devam etcek gibi, siz hiç neolur canınızı sıkmayın.
Sizde canınızı sıkmayın ben sırf bu insanlar yüzünden konu açmıyorum arada gerçekten yardım eden iyi insanlar var ama böyle tiplerde çok.Ben yazdıklarımı bunlar hayal diyenle bile karşılaştım insanlar zor durumda olmanın ne demek olduğunu bilmeden konuşuyor maalesef.kendiniz konuyu silebilirsiniz sanırım en doğrusu bu olacaktır yeterince hakarette bulunup can sıktılar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-16, 23:34   #39

gokhaname Çevrimdışı

Körler ve sağırlar birbirlerini ağırlamaya devam ederken perde kapanır.. (süslü kapanış)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-16, 11:48   #40

simba_ üyesinin avatarı

İzmir
simba_ Çevrimdışı

Burda sert konusanlara karsi duranlarin hic biri savulunan gorusu reddetmedi. Konu sahibi bile kati konusanlari anlayabiliyorum ve haklilar demisken; biz burada mesele konusulanlar degil arkadaslar soyleyis biciminiz uslubunuz derken hâlâ; birileri kral ciplak diyicektir arkadaslar birileri gercekleri soyleyecektir gibi bir dunya ayni seyleri dolandirip durmussun. Evet maalesef ki burda bir konunun acilmis olmasi senin konu sahibini yerden yere vurma luksunu veriyor. Evinde/disarda hayvan besleyen hayvan seven bir insanin icinde bir parca merhamet varsa her turlu mahlukata once sevgiyle yaklasir. Simdi senin karsinda evladini kaybetmis gibi uzulen bir ""insan" var, bu haldeyken bir insana boyle konuscak kadar sevgisiz mi buyudun yahu annen baban hic mi basini oksamadi senin

Bu konu en son " 11-06-16 " tarihinde saat 11:52 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-06-16, 12:41   #41

mervegulistnbl üyesinin avatarı

mervegulistnbl Çevrimdışı

taktiri ilahi,başımıza kaza gelebilir diyenlerede bu makaleyi eklemeyi uygun gördüm.Tevekkül ve kaderi yanlış anlamak, insanı tembelliğe, hareketsizliğe ve başkasına yük olmaya sevkeder. "Allah'a tevekkül ettim, alın yazım ne ise o başıma gelecektir" deyip çalışmaz, görevini ihmal eder ve tehlikelere karşı tedbir almaz, bu yüzden başına bir felaket gelirse veya bir zarara uğrarsa, bunu "alın yazısı" olarak ifade etmeye kalkar. Kendi ihmalini ve dikkatsizliğini hiç düşünmez. Mesela arabasının bakımını yapmadan veya sarhoş olarak direksiyona geçen veya trafik kurallarına uymayan kimse bir kaza yapacak olursa buna, "Allah'ın takdiri'' diyecektir. Elbette bu Allah'ın takdiridir ama bu, insanı sorumluluktan kurtarmaz. İnsan tedbir almadığı ve trafik kurallarına uymadığı için sorumlu olur. Bunu kadere havale edip sorumluluktan kurtulmak mümkün değildir.
Bu makaleyi tekrar tekrar okuyup, idrak etmesi gerekenler var.üzerimize düşeni yapmayıp kaderde varsa olur demek doğru değil ama bazı insanların idrak edebilmeleri maalesef onlara anlatmaktan daha zor.kısacası durum aynen şu:
İnsanlar tuhaftır! Fena birşey yapmakta olduklarını hissedecek olurlarsa mutlaka en evvel vicdanlarını susturacak bir sebep bulurlar..(Halid Ziya Uşaklıgil)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-06-16, 12:55   #42

Ankara
MİNTİŞ Çevrimdışı

mervegulistnbl tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu makaleyi tekrar tekrar okuyup, idrak etmesi gerekenler var.üzerimize düşeni yapmayıp kaderde varsa olur demek doğru değil ama bazı insanların idrak edebilmeleri maalesef onlara anlatmaktan daha zor.kısacası durum aynen şu:
İnsanlar tuhaftır! Fena birşey yapmakta olduklarını hissedecek olurlarsa mutlaka en evvel vicdanlarını susturacak bir sebep bulurlar..(Halid Ziya Uşaklıgil)
konuyu yalnış yere çekmenizden cidden yoruldum, anlamadığım birşey degil ben herşeyin farkındayım daha ne söyleyebilirim bırakın kendi vicdani hesaplaşmamı kendi içimde yaşayım ne zaman dedimki allahın takiri böyle oldu kendimce önlem aldım esas sorun benim birine güvenmemdi elbetteki hata bende dedim kaç gün oldu bunun zaten bedelini agır ödüyorum. Hepimiz illaki yalnış bir şeyler yapıyoruz önemli olan deneyim kazanmak , evimdeki bütün pencerelere mesela tel taktırıyorum hakikaten bunun mücadelerisini burada sizle bu sitede vermeye insanları uyarmaya bende katkıda bulunucağım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-06-16, 13:02   #43

Ankara
MİNTİŞ Çevrimdışı

bence söylenicek herşey söylendi konuşuldu tartışıldı. haddimizi aştık ve yazılar silindi aradan 15 gün geçti. duygusallığımla size yazdım gerekli uyarılar verildi anlamak isteyen 1 seferde anladı şahsen ben anladım , anlamak istemeyenede zaten 100 kez söylesenizde anlamaz. şuan aynı şeyleri tekrar etmenin ve verilcek uyarılarıların yeri burası degil lütfen aktif tutmaya çalıştığınız posta yazın bende yazacağım .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-06-16, 13:14   #44

mervegulistnbl üyesinin avatarı

mervegulistnbl Çevrimdışı

Dikkat ederseniz yanıt verdiğim siz değilsiniz birşey yazacak olan varsa bırakında kimden alıntı yaptıysam o yanıtlasın.makale hoşuma gitti alıntıladım birşeyleri devam ettirme gibi bir niyetim olsa başka yanıtlar vereceğimden emin olun.sizde her yazdığıma yanıt vermek zorunda değilsiniz, okumak zorunda da değilsiniz.konular forumda oldukları sürece 15 gün yada 1 yıl sonra aktif hale gelebilir.konu kilitlenmediği sürece artık yazmayın diye engel koyamazsınız kimseye.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-06-16, 13:17   #45

İstanbul (Anadolu Yakası)
mstezel Çevrimdışı

Hakkaten ya, hala neden yazılıyor buraya ? Ben de dahil herkes iyi kötü eleştiri yaptı. Üzerinden haftalar geçmiş, bari geride kalan az biraz rahat etsin. Yaşanmış olan olayı kesinlikle savunmuyorum çok kez de söyledim ama biraz da vicdan gerekli yapmayın artık. Bu postu kapatamıyor muyuz ya, mail falan attınız mı gerekli kişilere ? ( Kimse bireysel olarak üstüne alınmasın lütfen, genel anlamda yazdım özellikle biri yazdığı için değil. )

Bu konu en son " 16-06-16 " tarihinde saat 13:21 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları