Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 07-06-16, 21:53   #16

mervegulistnbl üyesinin avatarı

mervegulistnbl Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim melek oldu lütfen yardım edin

dostum1 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Edebinizi terbiyenizi açıkca ortaya koymuşsunuz.İnsanlık beklediğim için eşşeklik bende doğru.Kibirin kelime anlamını gayet iyi biliyorum ve belli ki haklıyım.sizin gibi birinin eğitimine ihtiyacım yok çok şükür.Konu sahibini daha fazla bu laflarla üzmeyin diye susuyorum.Allah akıl versin çevrenizdekilerede sabır versin zira insanlığınız sadece kedi köpeklere işliyor belli ki.
Cahillerle tartışmıyorum çünkü hiç yenemiyorum.hayatta başarılar !
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-16, 22:47   #17

calypso üyesinin avatarı

calypso Çevrimdışı

Öncelikle başınız sağolsun. Kedinizi çok sevdiğiniz yazdıklarınızdan belli ama bu birşeyi değiştirmez malesef. Ne kadar çok üzülsek bile şunu kabul etmeliyiz: Evet, ortada bir ihmal var.
mervegulistnbl bu konuda hassas bir arkadaşımız, ki haklı da. Neredeyse her pencere/balkon konusu açıldığında tedbir alın diye yazar. Belki biraz daha kibar yaza bilirdi ama sonuç itibarile değinmek istediği nokta doğru. Pencere/balkon için tedbir şart arkadaşlar. Ortada 2 seçenek var: 1. Tel taktırırsınız kediniz 90% güvende olur 2. Taktırmazsınız düşer. Bu kadar, çok siyah-beyaz bir durum var ortada griye yer yok.
Maliyetine göre endişe ediliyorsa çoğu zaman kediler düşünce hemen can vermiyor, çoğu durumda kemikleri kırılıyor ardından da bol masraflı veteriner ziyaretleri. Kedi de acı çektiği ile kalıyor, bu maliyeti daha en başta kimseye zarar gelmeden ödemek daha mantıklı değil mi? Veya belki de birileri görüntüyü sevmiyordur, ince işçilikle çok da güzel yapılabilir bu iş.
Şimdi her kes tel taktırmalı mı, değil. Bu şartlara göre değişiyor. Misal ben tek katlı müstakil evde oturuyorum, evin bütün pencereleri bahçeye bakıyor. Pencerelerde sineklik var, dışarıdan da sabitledik sineklikler çıkmıyor. Materiali de sağlam, kedim de çok seviyor pencere önünde oturup kuş/böcek izlemeyi. Daha fazla bir önleme gerek görmedik. Ama 12ci katta yaşasaydık o pencereler/balkonlar en sağlam şekilde telle çevrili olurdu. Kediyi hastalık yüzünden kayb etmek neyse de ihmal yüzünden kayb etmeyi göze alamam ben. İnsanlar çocukları olunca bütün evi ona göre şekillendirirler ama konu kedi olunca tel taktırmak zor gelir. Tel taktırmamakta ısrar edenlerin gerekçeleri ise mantıksız. Ya yırtarsa? ya onu da açarsa? pencereden düşmese başına taş düşer ölür, önüne geçemeyiz vs. Bizler de kendi güvenliğimiz konusunda tedbir almayalım o zaman. Takmayalım emniyet kemerini kaza olursa da yaşayacağım varsa yaşarım diyelim. Olur mu öyle şey, aklınız mantığınız kesiyormu arkadaşlar.
Bazıları da şey yazar: "Açmıyordum ben pencereleri. Sıcakta pişsem de açmıyordum bir kere x kişisi geldi açtı kedim hangi arada geldiyse çıktı, düştü." Gerçekten bu şekilde yapıyorsanız kendinize yazık, pencere açmadan yaşanılır mı odaları nasıl havalandırıyorsunuz. Kediyi çıkardık diyelim, bekçi gibi pencere önünde nöbet mi tutacaksınız yaklaşmasın diye. Çok saçma nereden bakılırsa saçma. Yapmayın, etmeyin önlem alın.
Almıyorsanız da kediniz düştüğünde ağlamayın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-16, 23:20   #18

simba_ üyesinin avatarı

İzmir
simba_ Çevrimdışı

MİNTİŞ tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ama ben kötü biri degilim. ben hergün onla uyurdum en yakınım evin içinde o kızım oldu mamasından kumuna kadar sağlığına kadar ne varsa düşündüm. o camın çok tehlikeli olduğunun farkındaydım bunun için kendimce önlemler aldım güvenlik kilidi gibi onun geçemiceği aralıklarla evimi havalandırdım yada üstten açtım tamamiyle açarkende başka odaya koydum. kızımı yaşatamadığım için elbette ben suçluyum ve kendimden nefret ediyorum bu yüzden bana söylediğiniz iyi kötü ne varsa kabül ediyorum. Kızımın hergün mezarına gidiyorum öyle özlüyorum ki keşke daha fazla önlem alsaydım keşke birşeylerin kendi kontrolum altına çıkmasına izin vermeseydim. inşallah kızım biryerlerde çok iyi çok mutludur beni affetmiştir.
Sen ne yaparsan yap ya da suan ne dersen de konusanlar olucaktir. Evet onlem almissin ama bu yeterli olmamissa veya bi anlik hatan bi canin gitmesiyle sonuclanmissa da sen yaptigin hatanin bedelini suan cektigin aciyla ve bunun sonrasinda o kediyi hic unutmayarak zaten odeyeceksin. O yuzden burda yazan hic bi sey canini sikmasin su saatten sonra, dedigim gibi zaten konusan birileri hep olacak.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-16, 23:27   #19

simba_ üyesinin avatarı

İzmir
simba_ Çevrimdışı

mervegulistnbl tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Birileri kırılacakmış.bir kedinin tüm kemikleri,boynu,omurgası kırıldı.tüm bunların ne önemi var değilmi sizler için maksat sahibinin kalbi kırılmasın.kedim hemen ölmüşmüdür diye gerzek bir soru soracağına o zaman susup acısını yaşasaydı.benim görevim onu teselli etmek değil zira burası "psikoloji düzeltme" forumu değil.gerçekleri yazmak soğukkanlılık mı oluyor?! kendimi hayvansever sanmıyorum.hiçbir zaman öyle bir iddiam olmadı.zira birileri beni hayvanseverlikle itham etsin diye bir uğraşım yok.burada konu açıp istediğini söyleyebiliyorsan, istemediğini işitecek kadar eleştriye açık olacaksın.olamıyorsa benim sorunum değil.şu saatten sonra ne yapmalıymış.yapması gerekeni zamanında yapacaktı güvene alacaktı kedisini.gerçekten vah gidine.gerçek hayvansever insanlar, herzaman insanların tarafında.
Mesele burda konu acti diye elestirip elestirmemek degil, ben yazdiklarina yanlis seyler de demedim. Ama bunu soyleyis bicimin ve uslubun cok cok sert. Yolda araba carpmis bi kedi de seni uzer, herhangi birinin baktigi kedinin dustugunu ogrenmek de uzer, baska birinin kedisinin senin evinden dustugunu gormek de ama hele ki aylarca belki yillarca baktigin cocugun gibi hissettigin kendi kedinin dolayli yoldan senin yuzunden öldügünü bilmek? bunu zaten omru boyunca unutamicak. Benim gorupte dayanamadan yazdigim da bu. Bu kadar sert soylemlere hic hic gerek yoktu. Bu konu da hassas olan bi sen degilsin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-16, 23:29   #20

Ankara
MİNTİŞ Çevrimdışı

calypso tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Öncelikle başınız sağolsun. Kedinizi çok sevdiğiniz yazdıklarınızdan belli ama bu birşeyi değiştirmez malesef. Ne kadar çok üzülsek bile şunu kabul etmeliyiz: Evet, ortada bir ihmal var.
mervegulistnbl bu konuda hassas bir arkadaşımız, ki haklı da. Neredeyse her pencere/balkon konusu açıldığında tedbir alın diye yazar. Belki biraz daha kibar yaza bilirdi ama sonuç itibarile değinmek istediği nokta doğru. Pencere/balkon için tedbir şart arkadaşlar. Ortada 2 seçenek var: 1. Tel taktırırsınız kediniz 90% güvende olur 2. Taktırmazsınız düşer. Bu kadar, çok siyah-beyaz bir durum var ortada griye yer yok.
Maliyetine göre endişe ediliyorsa çoğu zaman kediler düşünce hemen can vermiyor, çoğu durumda kemikleri kırılıyor ardından da bol masraflı veteriner ziyaretleri. Kedi de acı çektiği ile kalıyor, bu maliyeti daha en başta kimseye zarar gelmeden ödemek daha mantıklı değil mi? Veya belki de birileri görüntüyü sevmiyordur, ince işçilikle çok da güzel yapılabilir bu iş.
Şimdi her kes tel taktırmalı mı, değil. Bu şartlara göre değişiyor. Misal ben tek katlı müstakil evde oturuyorum, evin bütün pencereleri bahçeye bakıyor. Pencerelerde sineklik var, dışarıdan da sabitledik sineklikler çıkmıyor. Materiali de sağlam, kedim de çok seviyor pencere önünde oturup kuş/böcek izlemeyi. Daha fazla bir önleme gerek görmedik. Ama 12ci katta yaşasaydık o pencereler/balkonlar en sağlam şekilde telle çevrili olurdu. Kediyi hastalık yüzünden kayb etmek neyse de ihmal yüzünden kayb etmeyi göze alamam ben. İnsanlar çocukları olunca bütün evi ona göre şekillendirirler ama konu kedi olunca tel taktırmak zor gelir. Tel taktırmamakta ısrar edenlerin gerekçeleri ise mantıksız. Ya yırtarsa? ya onu da açarsa? pencereden düşmese başına taş düşer ölür, önüne geçemeyiz vs. Bizler de kendi güvenliğimiz konusunda tedbir almayalım o zaman. Takmayalım emniyet kemerini kaza olursa da yaşayacağım varsa yaşarım diyelim. Olur mu öyle şey, aklınız mantığınız kesiyormu arkadaşlar.
Bazıları da şey yazar: "Açmıyordum ben pencereleri. Sıcakta pişsem de açmıyordum bir kere x kişisi geldi açtı kedim hangi arada geldiyse çıktı, düştü." Gerçekten bu şekilde yapıyorsanız kendinize yazık, pencere açmadan yaşanılır mı odaları nasıl havalandırıyorsunuz. Kediyi çıkardık diyelim, bekçi gibi pencere önünde nöbet mi tutacaksınız yaklaşmasın diye. Çok saçma nereden bakılırsa saçma. Yapmayın, etmeyin önlem alın.
Almıyorsanız da kediniz düştüğünde ağlamayın.
çok farklı bir yere değinmişsiniz. benim tel taktırmama sebebim zaten evin içinde işleyen güvenli bi materyalle sahiptim güvenlik kilidi kullanıyordum internetten bi bakarsanız nasıl birşey olduğuna aralık olmasını sağlıyor tam açılmıyor , zaten cam hep açıktı ama aralık şeklinde oradanda kızım geçemiyordu o bir şekilde açık bırakıldı tel olsaydı telde açık bırakılırdı birşeyi çırpmak için sonuçta o pencere açıldı. pencerede nöbet tutma vs birşeye ihtiyacım olmuyordu odalarda gayet havalanıyordu. yani sizin dışınızda biri o telleri açsa sizinde allah korusun yavrunuz düşse ağlamayacakmısınız. ben işin maddiyatında vs degilim yada kötü görüntüsünde. keşke kızım hayatta olsada varımı yoğumu versem de iyileşse. durum iyice gerçekten hassas bi hal aldı mazur görün. fazlasıylada iyi gelmedi buraya yazmak oysa ben zaten hatamın bilincinde olarak yazdım herşeyi.

Bu konu en son " 07-06-16 " tarihinde saat 23:34 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-16, 23:46   #21

Ankara
MİNTİŞ Çevrimdışı

bende hasastım hepte 12. katta olduğumun bilincindeydim kendimce bir önlem aldı ve bu önlem işledi güvenlik kilidiyle yani plastik pencereyi tam açılmadan aralık bırakan bi kilit sistemi kullandım yada yukarıdan açtım pencereleri bir şekilde benim aldığım önlem ihlal edildi. tel çekmekte aynı işlevi göricekti ama oda açılabilirdi birşey çırpmak için. bir şekilde ben yokken ihlal edildi evde degildim uyardım ama açma sakın dedim ama unutuldu birşekilde. içim acıyor en çok ben üzülüyorum veeeee kimse benim kızıma karşı benden hassas olamaz. kimse benim kızımı benden fazla düşünemez. zamanı geri alsam gitsem kendi canım pahasına kızımı kurtarırım herşeyi yaparım. ne yapıyım lütfen şuan elimden ne gelir söyleyin. ben burada okudum birçok şey üzgün insanları insanların yazdıkları yorumlar okadar güzeldiki bende paylaşmak istedim üzüntümü benim yaşadıklarımdan birisi geçmiştir ve beni anlar birşeyler söyler biraz gözümün yaşı diner diye.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-16, 23:56   #22

Ankara
MİNTİŞ Çevrimdışı

http://www.hepsiburada.com/penkid-an...ileprdpkp90165 butün pencerelerde bu var yani önlem önlemdir işe yarıyorsa önemli olan bu kilit açılmadığı sürece kızım hala yaşayıcaktı. ben sizin melek olan kızınız oglunuz varsa bu dönemi nasıl atlattığınızı sormak için açmıştım bu konuyu.

Bu konu en son " 07-06-16 " tarihinde saat 23:59 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-06-16, 23:25   #23

İstanbul (Anadolu Yakası)
Tuzey Çevrimdışı

Kendinizi suçlayın evet.birincisi nasıl 12. katta oturupta pencerelerde önlem alınmaz? ikincisi kedi beslemeyen biri asla pencereyi kapatmalıyım diye akıl edemez çünkü bizim gibi "evde kedi var" dününcesi onun beynine kazınmamıştır temkinli olmaz,olamaz.yardımcının geldiği günlerde mama-su ve wcsini tek odaya koyabilirdiniz.birgün kapalı kalırdı belki ama en azından güvende olurdu.herzaman önlem alabilmenin çaresi var.kedilere ve kedi beslemeyen insanlara güvenmeyip böyle çareler düşünmek sahiplerin sorumluluğu.kedi düştüğünde boynu kırılmadığı sürece hemen ölmez.şoka girer iç kanama olur acı çeker birkaç saat sonra ölür.bir başka kedi falan sahiplenmeyin.12 katta oturup önlem almayı akıl edemeyen birinin elinde değil bir, binlerce kedi helak olur çok yazık.bin defada söylesek insanların kafası tel germeyi almıyor.sonuç hep zavallı canlara oluyor.
Gerçekten inanamıyorum sizin gibi bir insana. Nerde bir konu okuyup yardımcı olmaya çalışacak olsam karşıma bu denli terbiyesiz bir uslupla çıkıp insanları eleştiriyorsunuz. Haz mı alıyorsunuz bu durumdan? Üzüntüsünü belli ediyor, ki güvenlik önlemini de almış, burnunuzun dikine gideceğinize at gözlüklerinizi çıkarıp etrafınızda olup bitenlere bir bakın, konuda ki yorumları tam okuyun. İnsanlar içini döküyor yardım istiyor işiniz gücünüz eleştiri. Hiç bir hak hiç bir hukuk size insanları bu kadar terbiyesiz bir uslupla eleştirmenizi öngörmez. Ama genede umarım birgün başınıza gelmez diyeyim. Allah ıslah etsin.

dostum1 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
İçinizdeki kini nefreti dökecek yer bulamadınız heralde? Bu nasıl bir zihniyet... Önlem almadığını gidip evinde mi gördünüz? Birkaç saat sonra ölür gibi bir saçmalık? O yüksekten düşen hayvan birkaç dakikada can verir acı vermek acıyı katlamak için yaptığınız şeyler Varya tek hayvansever sizsiniz tabi insanlar öldürmek için besliyor.Allah aşkına bu ne kibir ya? Kaza olmayacak diye bir şey yok.evin içinde bin tane önlem alın kafasına bişey düşer gene ölür.İnşallah başınıza böyle bir şey gelmez üzülmenize değil hayvana acırım.insanların acılarına biraz saygınız olsun öleni geri getiremiyecekseniz!!!
Boşverin, böyle insanlar hep çıkacaktır. Gece gece hayır mübarek gün sinirlerinizi germeye gerek yok inanın. Saygılar...

mstezel tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Aslında bence kin nefret kibir değil yaptığı. Körü körüne bir can ölmüş. Benimde bu tür önlemsizliklere tahammülüm yok ama, konuyu açan kişi çok kötü bir durumda olduğu için bu tepkiyi vermek istemedim. Tedbir elden taktir Allahtan diye bir söz var.. Tedbirde alınmamış ki, 12.katta oturupta pencerede tel sineklik vs olmaması ciddi bir tedbirsizlik. Ben 3.kattayken birşey silkelemek için tel kısmını açtığımda aklım çıkıyor, aniden gelir mi diye ki tedbirimi almama rağmen. Ve yine dediğine katılıyorum, kediyi birkaç saatliğine başka bir odaya alabilirlerdi mama su tuvalet ihtiyaçlarıyla birlikte. Eve gelen başka insanlar ( kedi beslemeyenler ) bu tür durumlara karşı duyarsızdır buna çok kez şahit oldum. Kafasına bir şey düşüp ölme kısmına ise yorumum şu: Durmaması gereken yerde birşey duruyorsa kediye zarar verebilecek bir şey ise ve sizin umrunuzda değilse, bu sizin sorumsuzluğunuz. İnşallah çok acı çekmeden melek olmuştur. Biliyorum ki başka canlılara yaklaşamayacaksınız artık kolay kolay, içiniz çok yanacak. Ama çivi çiviyi söker unutmayın, elbet yine kalbinizi çalacak bir pisi çıkar karşınıza. Bu sefer daha tedbirli daha dikkatli olcağınıza eminim...
İyi dilekleriniz için konu sahibi adına bende teşekkür ederim size fakat böyle her konuda yukarda ki gibi insanlara hak verdiğinizi görmek üzücü. Tedbir alınmamış yazmışsınız, Konu sahibi tedbir aldığını belirtmiş. Ve bunun içinde çok üzülmüş belli ki.

simba_ tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu nasil bir zihniyet ya karsiniz da zaten dert yanan, su saatten sonra ne yapmaliyim diyen bi "insan" var. Kedim hemen ölmüs müdür yoksa bizi saatlerce beklemis midir diye soran bi insan var benim o cumleyi okudugumda icim gitti siz nasil bu kadar sogukkanli konusabiliyorsunuz? En buyuk yazik size, su durumda olan bi insanla hala boyle konusabildiginiz icin. Hayvansever mi saniyosunuz kendinizi? yazik Allah icinize once MERHAMET versin.
@dostum1 nickli arkadaşa yazdıklarımı sizin içinde tekrar ediyorum. Çok haklısınız, çok çok... Ama içi bu kadar nefret dolu, anca çevresindekileri eleştirebilen, kendi hatalarını görmeyen insanlar dolu ülkemizde. Bu her konuda geçerli...

Ben burada herhangi bir tartışma konusu olsun diye açmadım bu konuyu. Önem alma kısmına açıklık getiriyim bebekler için kullanılan güvenlik kilidi mevcuttu ve o aralıktan miniğim geçmiyordu. Eve gelen yardımcı abla o güvenlik kilidini tamamiyle açmış ve kapıyı tam kapatamamış. Ben böyle birşey olacağını bilsem ne pahasına olursa olsun gider miydim o evden. Etrafımda beni anlayabilmek çok az insan var sadece acımı paylaşmak istedim ben ve gerçekten acımı dindirmek. Ama canavar degilim kızıma istemeden kötülük yaptım acısını, suçluluk duygusunu içimde hergün hissediyorum geçmiyor günlerdir büyük ızdırap çekiyorum isteyerek olmadı hiç birşey ve bilsem böyle birşeyin olacağını ne pahasına olursa olsun nelerimi vermezdim ki önüne geçebiliyim, teşekkürederim tüm yorumlarınız için
Gerçekten kediniz için çok üzüldüm. Bu aralar sokaktan bulduğum minik bir yavru kedi ile uğraşıyorum. Onun dışında benimde 1,5 yaşında erkek kısır hatta 9 kilo bir kedim var. Ufaklıkla uğraştığım için veterinerlikteydim. Kedim arkadaşımdaydı. Balkon camlı olduğu halde o kadar yüksekten kendini atmış aşağı. İnanın duyduğum an ne yapacağımı şaşırdım. Koştum genede yetiştirdim. Allaha şükür tosunuma bir şey olmadı. Çok araştırdım nerden düştü, nasıl düştü diye. Fakat inanın bulamadım. Küçücük bir delik var balkonun camlı kısmında. Sığmasının imkanı yok gibi geliyor bana. Ama olmuş, ufaklıkla uğraşırken, diğer kediminde böyle bir durum yaşaması alt üst etmişti beni. Şuan ikiside iyi. Ama bazen ne kadar önlem alsanızda taktir Allah'ın... Bunları anlatmamın sebebi, inanın karşınıza sizi büyüleyecek bir yaramaz daha çıkacaktır. Çok hareketli oldukları için gözünüzden sakınmalısınız doğal olarak. Rabbim bir daha böyle bir acı yaşatmasın size. Gerçekten o kadar alıştığınız, kendi evladınız gibi olan bir can gittiğinde çok büyük boşluğa düşüyorsunuz. Zor olacak ama tavsiyem en yakın zamanda bir can edinmeniz... Belki acınızı bir an olsun hafifletir. Hayırlı akşamlar. Saygılar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-16, 08:10   #24

mstezel Çevrimdışı

Tuzey tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
İyi dilekleriniz için konu sahibi adına bende teşekkür ederim size fakat böyle her konuda yukarda ki gibi insanlara hak verdiğinizi görmek üzücü. Tedbir alınmamış yazmışsınız, Konu sahibi tedbir aldığını belirtmiş. Ve bunun içinde çok üzülmüş belli ki.
Hak veriyorum çünkü ben de o insanlara katılmakla birlikte, yardımcı olmaya çalışıp acısını da paylaşıyorum. Normalde ilk yorumu yazan arkadaştan daha da sert konuşurdum, ama üzüntüsünü içimde hissettim. Bahsettiği kilit korunaklı bir şey değil. Ben bambaşka bir şey zannedip teselli etmeye çalılşıyordum kendimi ama link atınca yıkıldım resmen. Yarım pencereler de her zaman kediler için tehlike arz eder. Hiç mi duymadınız oraya tırmanıp sıkışan, ardından düşen kedileri ? Bugün olmasa bu yarın olcaktı. Bu şeye benziyor; benim kedim atlamaz, benim kedim pencereye alışkındır demeye. Birde kurtulur ikincide kurtulur üçüncüsü kısmet. Arkadaşlar tel sineklik şart, kabullenin. Eğer tel taktırmış olsaydı zaten kimse onu burda suçlayamazdı. Buradaki insanlar zaten bunu savunuyor. Tel olsa da açık kalacaktı denmiş, işte bu olduğunda kimse ona ihmal var demeyecekti çünkü kendisinin ihmali olmayacaktı. Güvenlik kilidi olarak bahsedilen şey gerçekten çok gereksiz kedili bir evde. O fiyata tel bile takılabilirdi, ucuz bir şeyde değilmiş. Sonuç olarak melek olan bir kedi, ihmalsizlik ve evde buna sebep olan yardımcının dikkatsizliği var. Ama olanla ölenle çare yok. Yaşadığı çok zor tahmin edebiliyorum. Yardımcı olmaya çalışıyorum bu yüzden. İhmalsizlik yokmuş gibi davranamam, elbet bir canlı daha giricek o eve ve onun da sonunun böyle olmasını istemem uyarmakta zorundayım. Yaşadığı boyunca o kediye çok iyi baktığına şüphem yok, sevgisi çok belli. Çok üzüldüğü de belli. Umarım artık biraz daha iyidir, bence kendini ne kadar iyi baktığıyla teselli edebilir, kendisine çokca canlının muhtaç olduğunu da hesaba katarsak. Umarım herşey çok daha iyi olur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-16, 10:01   #25

Yurt Dışı
bambildor Çevrimdışı
Wink Cvp: Kedim melek oldu lütfen yardım edin

Cahillerle tartışmıyorum çünkü hiç yenemiyorum.hayatta başarılar !
sanrm yas ortalamaniz 12_16.tahmnlerim bu yönde.ksiisel tatminlerinzi burada deilde facebook gbi sosyal medya baglantlarinda saglayabilirsinz.uye sayisi yogunlugundan belki oralarda cahilligin3 esdeger birileri cikar ve yarışı kazanablrsnz uzulmeyin..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-16, 12:38   #26

Ankara
MİNTİŞ Çevrimdışı

Tuzey tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Gerçekten inanamıyorum sizin gibi bir insana. Nerde bir konu okuyup yardımcı olmaya çalışacak olsam karşıma bu denli terbiyesiz bir uslupla çıkıp insanları eleştiriyorsunuz. Haz mı alıyorsunuz bu durumdan? Üzüntüsünü belli ediyor, ki güvenlik önlemini de almış, burnunuzun dikine gideceğinize at gözlüklerinizi çıkarıp etrafınızda olup bitenlere bir bakın, konuda ki yorumları tam okuyun. İnsanlar içini döküyor yardım istiyor işiniz gücünüz eleştiri. Hiç bir hak hiç bir hukuk size insanları bu kadar terbiyesiz bir uslupla eleştirmenizi öngörmez. Ama genede umarım birgün başınıza gelmez diyeyim. Allah ıslah etsin.

Boşverin, böyle insanlar hep çıkacaktır. Gece gece hayır mübarek gün sinirlerinizi germeye gerek yok inanın. Saygılar...

@dostum1 nickli arkadaşa yazdıklarımı sizin içinde tekrar ediyorum. Çok haklısınız, çok çok... Ama içi bu kadar nefret dolu, anca çevresindekileri eleştirebilen, kendi hatalarını görmeyen insanlar dolu ülkemizde. Bu her konuda geçerli...

Gerçekten kediniz için çok üzüldüm. Bu aralar sokaktan bulduğum minik bir yavru kedi ile uğraşıyorum. Onun dışında benimde 1,5 yaşında erkek kısır hatta 9 kilo bir kedim var. Ufaklıkla uğraştığım için veterinerlikteydim. Kedim arkadaşımdaydı. Balkon camlı olduğu halde o kadar yüksekten kendini atmış aşağı. İnanın duyduğum an ne yapacağımı şaşırdım. Koştum genede yetiştirdim. Allaha şükür tosunuma bir şey olmadı. Çok araştırdım nerden düştü, nasıl düştü diye. Fakat inanın bulamadım. Küçücük bir delik var balkonun camlı kısmında. Sığmasının imkanı yok gibi geliyor bana. Ama olmuş, ufaklıkla uğraşırken, diğer kediminde böyle bir durum yaşaması alt üst etmişti beni. Şuan ikiside iyi. Ama bazen ne kadar önlem alsanızda taktir Allah'ın... Bunları anlatmamın sebebi, inanın karşınıza sizi büyüleyecek bir yaramaz daha çıkacaktır. Çok hareketli oldukları için gözünüzden sakınmalısınız doğal olarak. Rabbim bir daha böyle bir acı yaşatmasın size. Gerçekten o kadar alıştığınız, kendi evladınız gibi olan bir can gittiğinde çok büyük boşluğa düşüyorsunuz. Zor olacak ama tavsiyem en yakın zamanda bir can edinmeniz... Belki acınızı bir an olsun hafifletir. Hayırlı akşamlar. Saygılar.
çok teşekkürederim tavsiyeniz ve empatiniz için gerçekten çok yardımcı oldu bana. tosununuza allah uzun ömürler versin inşallah bir daha hiç öyle kazalar yaşamasın. inşallah rabbim kimseye böyle bi acı yaşatmasın.şimdilik yani bi can konusunda kararsızım çünkü ben haftasonları barınaklara giderim bahçemde baktığım 5 kedim var seviyorum başka kedileri ama kızıma benziyenlere bi ayrıcalık yapıp daha çok seviyorum sonra kendime kızıyorum, kızımı çok özlüyorum kokusunu onu dindirmek için sanırım ona benzeyenlerle avunmak istiyorum. biryerde karşıma çıkarsa gerçekten yardıma muhtaç yine engelli ozaman sanırım yeniden düşünebilirim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-16, 13:49   #27

Ankara
MİNTİŞ Çevrimdışı

mstezel tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hak veriyorum çünkü ben de o insanlara katılmakla birlikte, yardımcı olmaya çalışıp acısını da paylaşıyorum. Normalde ilk yorumu yazan arkadaştan daha da sert konuşurdum, ama üzüntüsünü içimde hissettim. Bahsettiği kilit korunaklı bir şey değil. Ben bambaşka bir şey zannedip teselli etmeye çalılşıyordum kendimi ama link atınca yıkıldım resmen. Yarım pencereler de her zaman kediler için tehlike arz eder. Hiç mi duymadınız oraya tırmanıp sıkışan, ardından düşen kedileri ? Bugün olmasa bu yarın olcaktı. Bu şeye benziyor; benim kedim atlamaz, benim kedim pencereye alışkındır demeye. Birde kurtulur ikincide kurtulur üçüncüsü kısmet. Arkadaşlar tel sineklik şart, kabullenin. Eğer tel taktırmış olsaydı zaten kimse onu burda suçlayamazdı. Buradaki insanlar zaten bunu savunuyor. Tel olsa da açık kalacaktı denmiş, işte bu olduğunda kimse ona ihmal var demeyecekti çünkü kendisinin ihmali olmayacaktı. Güvenlik kilidi olarak bahsedilen şey gerçekten çok gereksiz kedili bir evde. O fiyata tel bile takılabilirdi, ucuz bir şeyde değilmiş. Sonuç olarak melek olan bir kedi, ihmalsizlik ve evde buna sebep olan yardımcının dikkatsizliği var. Ama olanla ölenle çare yok. Yaşadığı çok zor tahmin edebiliyorum. Yardımcı olmaya çalışıyorum bu yüzden. İhmalsizlik yokmuş gibi davranamam, elbet bir canlı daha giricek o eve ve onun da sonunun böyle olmasını istemem uyarmakta zorundayım. Yaşadığı boyunca o kediye çok iyi baktığına şüphem yok, sevgisi çok belli. Çok üzüldüğü de belli. Umarım artık biraz daha iyidir, bence kendini ne kadar iyi baktığıyla teselli edebilir, kendisine çokca canlının muhtaç olduğunu da hesaba katarsak. Umarım herşey çok daha iyi olur.
bana kötü yorum yapan arkadaşı bi nebze anlayabiliyorum biraz yazdıklarını yaptığı yorumları okudum mesela kedisi düşen ve melek olan hakkında sadece çok üzüldüm böyle bi cevap beklemiyordum demiş sonra yavaş yavaş bu duruma uyarıcı mesajlar vermiş sonra biraz daha ikaz şeklinde yorumlanmış , bende heralde tamamiyle sabırların tükendiği noktada yazmışım ama tabiki üslubu bi hayli agır olmuş, canı sağolsunda burada hiç suçu olmayan sadece beni telkin etmeye çalışan insanlarla keşke bana duyduğu siniri onlardan çıkartmasaydı. Şuan kendimde gördüğüm en çok suçlu bulduğum konu benden başka birinin benim kadar kızıma hasass davranmamasıydı, pencereyi açık bırakması benim yardımcıma güvenmem bende asıl sorun ve sebep bu demekki güvenlik için aldığımız önlemler bizim dışımızda biri tarafından ihlal edilebiliyor. evet güvenlik kilidi çok saglıklı olmaya bilir bunu yeni sizden öğreniyorum ama iyi niyetli farkında olmadan kızımı koruma amaçlı yaptım onun adına kötü olabilcek hirşeyi ben evimde bulundurmadım benim gerçekten işin maddiyatındada degildim iş bu noktaya gelince çok üzülüyorum çünkü hem çok şükür kızımın ve dışardaki kedilerin sağlık beslenme barınma ne varsa sağlıcak maddi durumum var sadece başka sebepler işte kiracı olmam gibi durumlardan tel taktıramadım ama kızımda orada sıkışarak melek olmadı ki bu ihtimali konuşalım evimin yapısı itibariyle yüksek bi yere çıkmalıki oradan atlıyarak o yukardaki aralıktan sıkışsın inanın okadar yüksek eşyamda yok pencerelerin etrafı bomboş.aynı zamanda engelli olduğu için yapabilcekleri çok sınırlıydı ön tırnakları çok güçsüz dayanıksız tırmanma becerisinden çok yoksundu. narin bulunduğu yaştan çok küçük gösteren bi kızdı, mutfak tezgahına bile çıkamazdı. pencereler duvarın çukurunda kalıyor yani pencerelerin yuvası var evimi bi anlatabilsem kızımı anlatabilsem ihtimalin çok düşük olduğunu anlarsınız, apaçık pencere kızım için kolay lokma oldu merek etti onun aşagıya düşmesine sebep oldu.ben kendimi suçluyorum başkasına bukadar güvenmeme kısmına tel daha iyi bi çözüm sonuna kadar kabul ediyorum hatta 12. katta oturmamak bu kadar yüksekte oturuyorsan kediler bi boşlugunu bulup bi şekilde düşme ihtimallerinde kesinlikle hayatta kalamıcaklarını düşünüyorum bir daha bi kızım oglum olursa bir şekilde karşıma çıkar yardıma muhtaç engelli hasta onu tabiki sokakta bırakmam ama tel taktırma, daha alt katlara taşınma ve başkasına kesinlikle ama kesinlikle güvenmeyeceğim konusunda çok dikkatli olacağıma söz veriyorum. hassiyetinizi inanının çok iyi anlıyorum ve cümleleri seçe seçe kullandığınızın farkındayım çok çok teşekkürederim. uyarıların ve telkinleriniz bana çok iyi geldi çok teşekkürederim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-16, 14:02   #28

Ankara
MİNTİŞ Çevrimdışı

simba_ tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sen ne yaparsan yap ya da suan ne dersen de konusanlar olucaktir. Evet onlem almissin ama bu yeterli olmamissa veya bi anlik hatan bi canin gitmesiyle sonuclanmissa da sen yaptigin hatanin bedelini suan cektigin aciyla ve bunun sonrasinda o kediyi hic unutmayarak zaten odeyeceksin. O yuzden burda yazan hic bi sey canini sikmasin su saatten sonra, dedigim gibi zaten konusan birileri hep olacak.
evet hemde nasıl işte 8 gün oldu kızımı özlüyorum çok seviyorum , sürekli etrafınmaydı okadar alışmışım ki canımın parçası olmuş, keşke olmasaydı daha dikkatli olsaydım. imkansız ama dua ediyorum Allahım bigün eve giriyim ve hiç birşey olmamış gibi beni karşılasın öyle birşey olsa heralde kızıma sarılırım saatlerce bırakmam ve ikincisi tel, parmaklık , ne varsa tüm evi onla kaplarım ama geçirdiğim zamana şükrediyorum doyamadım diyorum elden şu saatten sonra birşey gelmiyor, yapamadıklarıma engel olamadıklarıma üzülüyorum. konuşan insanlar konuşsunlar birileri okur belki farkında olmayan farkına varır benim gibi üzülmezler sonrasında. çok teşekkürederim yorumların minnettarım şuan gerçekten
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-16, 14:03   #29

mstezel Çevrimdışı

bana kötü yorum yapan arkadaşı bi nebze anlayabiliyorum biraz yazdıklarını yaptığı yorumları okudum mesela kedisi düşen ve melek olan hakkında sadece çok üzüldüm böyle bi cevap beklemiyordum demiş sonra yavaş yavaş bu duruma uyarıcı mesajlar vermiş sonra biraz daha ikaz şeklinde yorumlanmış , bende heralde tamamiyle sabırların tükendiği noktada yazmışım ama tabiki üslubu bi hayli agır olmuş, canı sağolsunda burada hiç suçu olmayan sadece beni telkin etmeye çalışan insanlarla keşke bana duyduğu siniri onlardan çıkartmasaydı. Şuan kendimde gördüğüm en çok suçlu bulduğum konu benden başka birinin benim kadar kızıma hasass davranmamasıydı, pencereyi açık bırakması benim yardımcıma güvenmem bende asıl sorun ve sebep bu demekki güvenlik için aldığımız önlemler bizim dışımızda biri tarafından ihlal edilebiliyor. evet güvenlik kilidi çok saglıklı olmaya bilir bunu yeni sizden öğreniyorum ama iyi niyetli farkında olmadan kızımı koruma amaçlı yaptım onun adına kötü olabilcek hirşeyi ben evimde bulundurmadım benim gerçekten işin maddiyatındada degildim iş bu noktaya gelince çok üzülüyorum çünkü hem çok şükür kızımın ve dışardaki kedilerin sağlık beslenme barınma ne varsa sağlıcak maddi durumum var sadece başka sebepler işte kiracı olmam gibi durumlardan tel taktıramadım ama kızımda orada sıkışarak melek olmadı ki bu ihtimali konuşalım evimin yapısı itibariyle yüksek bi yere çıkmalıki oradan atlıyarak o yukardaki aralıktan sıkışsın inanın okadar yüksek eşyamda yok pencerelerin etrafı bomboş.aynı zamanda engelli olduğu için yapabilcekleri çok sınırlıydı ön tırnakları çok güçsüz dayanıksız tırmanma becerisinden çok yoksundu. narin bulunduğu yaştan çok küçük gösteren bi kızdı, mutfak tezgahına bile çıkamazdı. pencereler duvarın çukurunda kalıyor yani pencerelerin yuvası var evimi bi anlatabilsem kızımı anlatabilsem ihtimalin çok düşük olduğunu anlarsınız, apaçık pencere kızım için kolay lokma oldu merek etti onun aşagıya düşmesine sebep oldu.ben kendimi suçluyorum başkasına bukadar güvenmeme kısmına tel daha iyi bi çözüm sonuna kadar kabul ediyorum hatta 12. katta oturmamak bu kadar yüksekte oturuyorsan kediler bi boşlugunu bulup bi şekilde düşme ihtimallerinde kesinlikle hayatta kalamıcaklarını düşünüyorum bir daha bi kızım oglum olursa bir şekilde karşıma çıkar yardıma muhtaç engelli hasta onu tabiki sokakta bırakmam ama tel taktırma, daha alt katlara taşınma ve başkasına kesinlikle ama kesinlikle güvenmeyeceğim konusunda çok dikkatli olacağıma söz veriyorum. hassiyetinizi inanının çok iyi anlıyorum ve cümleleri seçe seçe kullandığınızın farkındayım çok çok teşekkürederim. uyarıların ve telkinleriniz bana çok iyi geldi çok teşekkürederim.
Anlayabiliyorum, evet kedinin de durumu zormuş engelli olması vs. O haliyle ona baktığınız için aslında size minnet duyduğuna eminim. En iyi şekilde bakmaya çalışmışsınız zaten siz ona. Bence artık kendinizi çokta yıpratmayın elinizden geleni yapmışsınız. Şu saatten sonra herşey kendinize ne yazık ki, o yüzden yıpratmayın diyorum. Haysev'in facebook sayfası engelli yavrularla, yardıma muhtaçlarla dolu. Tabii ki hemen eve yeni bir can alamazsınız, hazır değilsinizdir şu an. Sokaktakilerle ilgilenmeniz zaten acınızı bi nebze de olsa dindirir. Kedinize benzer olanlar ben sizi üzer diye düşünmüştüm ama bu sizi daha iyi hissettiriyorsa bence kendinizi toparlama konusunda iyi bir yoldasınız
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-16, 14:13   #30

Ankara
MİNTİŞ Çevrimdışı

bambildor tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ya sen ne canininskyorsun bu konusmalara.. ben kendimi bildim bilrli kedi bakarim bilip bilemdgm daha coks ey var. patavatsz konusanlarida umursayip cvp bile verme.. senin acni anliyorm yazdklarni tam anlamadan saldrida bulunanda insana nasil davranacagni bilmior gelip kedi koprk konusundami ahkam kesecek. brak allah askna... senin sucun deil keske eve gelen ablaya guvenmesrydn tek problem o herkes hayvanlara gore duzen saglayarak yasamior malesef.ama insanz olablior malesef yanlskla bi insana carpip istemeden canina bile kastedebilioruz.. acina aci kattirma kmseyde umursama..
hiç kişisel degil gerçekten sözlerin hepsi bana aslında burada yorum yazan insanlara degil, farkındayım. Benim içimi acıtan en büyük mevzu sanki ilk kez bi evcil hayvan edinmişim, işte onu sadece kişisel isteklerim doğrultusunda almışım öylesine mamasını suyunu vermişim işte camları açık bırakıp hiç önlem almamışım gibi algılanmasınaydı asla degil bebek gibi baktım ben ona eğer öyle bi insan olsaydım kendimden şüphe duyardım maddi açıdan benim kızım engelliydi zaten onun vet masrafları benim umrumda olsaydı öyle bir yavrucak edinmezdim, ne olur sizde canınızı sıkmayın burada yazılanlara. herşeyin bi bedeli var elbette duyacağım kötü şeylerde alışa alışa acıta acıta kızım yerini elbet hüzüne degil tebessüme bırakıcak yerini.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları