Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 05-06-16, 01:37   #1

Ankara
MİNTİŞ Çevrimdışı
Varsayılan Kedim melek oldu lütfen yardım edin

Güzel kızım melek oldu. Evimize gelen temizliğe yardımcı ablanın her geldiğimde onu uyarmama ragmen pencereyi kapatma konusunda arka pencereyi açık unutmuş. Tek gözü Görme engelli kızım 12. Kattan düşerek vefaat etti. Okadar çok üzülüyorum ki eve girmek istemiyorum miniğimle heryerde anım var. Kızım çok akıllı sevgi doluydu dayanamıyorum gördükçe o düştüğü odadan pencereden nefret ediyorum. Kendimi çok suçluyorum. Sakinleştirici şuruplarla ayakta duruyorum 4. Gün olmasına ramen. Şimdi 1. Sorum nasıl kendimi telkin edebilirim bu acı beni mahvediyor 2. Kızımı gece yarısı bulduk yaklaşık 7 8 saat evde yoktuk kızım hemen ölmüşmüdür yoksa saatlerce bizi mi beklemiştir yardım etmemiz için
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-06-16, 02:01   #2

dostum1 üyesinin avatarı

Ankara
dostum1 Şu anda çevrimiçi
Varsayılan Cvp: Kedim melek oldu lütfen yardım edin

başınız sağolsun çok zor gerçekten bazen dikkat etsekte önüne geçemiyoruz olacakların bende yaşadım bu acıyı ve kızım kucağımda can verdi zor oluyor ama geçiyor zamanla her hatırladığınızda içiniz yansada...başka canlar geliyor hafifliyor acınız tabi onlarda can acıtıyor bazen ama yapamıyor insan onlarsız bizim kızımızda 6,7 ay önce düştü balkondan çok şükür kırıklarla atlattı şu an iyi 4. Kattan düştü 12. Kattan sağ çıkması maalesef biraz zor... Elden bir şey gelmiyor üzülmekten başka keşke gökdelenler yerine bahçeli evler yapsalarda hem hayvanlar özgürlüğünden olmasa böyle tehlikelilerle yaşamasa hem insanlar rahat etse.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-06-16, 15:12   #3

Yurt Dışı
bambildor Çevrimdışı

basin sagolsun... cok uzuluyorum boyle durumlara... fazla dikkat gerektrior... 1 yavruyu daha sokak hayatindan kurtarrak sizde meelek olablrsnz en azindan sakin kalmanza yardmci olablr yeni bir kedi sahplenmek..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-16, 12:29   #4

İstanbul (Anadolu Yakası)
mstezel Çevrimdışı

Başınız sağ olsun. Anında öldüğünü zannetmiyorum ben. Tanıdığımızın kedisi de 8. kattan düşmüştü, birkaç gün yoğun bakımda kalmıştı. Ama o da dayanamamıştı sonrasında..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-16, 13:10   #5

mervegulistnbl üyesinin avatarı

mervegulistnbl Çevrimdışı

Kendinizi suçlayın evet.birincisi nasıl 12. katta oturupta pencerelerde önlem alınmaz? ikincisi kedi beslemeyen biri asla pencereyi kapatmalıyım diye akıl edemez çünkü bizim gibi "evde kedi var" dününcesi onun beynine kazınmamıştır temkinli olmaz,olamaz.yardımcının geldiği günlerde mama-su ve wcsini tek odaya koyabilirdiniz.birgün kapalı kalırdı belki ama en azından güvende olurdu.herzaman önlem alabilmenin çaresi var.kedilere ve kedi beslemeyen insanlara güvenmeyip böyle çareler düşünmek sahiplerin sorumluluğu.kedi düştüğünde boynu kırılmadığı sürece hemen ölmez.şoka girer iç kanama olur acı çeker birkaç saat sonra ölür.bir başka kedi falan sahiplenmeyin.12 katta oturup önlem almayı akıl edemeyen birinin elinde değil bir, binlerce kedi helak olur çok yazık.bin defada söylesek insanların kafası tel germeyi almıyor.sonuç hep zavallı canlara oluyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-16, 14:08   #6

dostum1 üyesinin avatarı

Ankara

mervegulistnbl tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kendinizi suçlayın evet.birincisi nasıl 12. katta oturupta pencerelerde önlem alınmaz? ikincisi kedi beslemeyen biri asla pencereyi kapatmalıyım diye akıl edemez çünkü bizim gibi "evde kedi var" dününcesi onun beynine kazınmamıştır temkinli olmaz,olamaz.yardımcının geldiği günlerde mama-su ve wcsini tek odaya koyabilirdiniz.birgün kapalı kalırdı belki ama en azından güvende olurdu.herzaman önlem alabilmenin çaresi var.kedilere ve kedi beslemeyen insanlara güvenmeyip böyle çareler düşünmek sahiplerin sorumluluğu.kedi düştüğünde boynu kırılmadığı sürece hemen ölmez.şoka girer iç kanama olur acı çeker birkaç saat sonra ölür.bir başka kedi falan sahiplenmeyin.12 katta oturup önlem almayı akıl edemeyen birinin elinde değil bir, binlerce kedi helak olur çok yazık.bin defada söylesek insanların kafası tel germeyi almıyor.sonuç hep zavallı canlara oluyor.
İçinizdeki kini nefreti dökecek yer bulamadınız heralde? Bu nasıl bir zihniyet... Önlem almadığını gidip evinde mi gördünüz? Birkaç saat sonra ölür gibi bir saçmalık? O yüksekten düşen hayvan birkaç dakikada can verir acı vermek acıyı katlamak için yaptığınız şeyler Varya tek hayvansever sizsiniz tabi insanlar öldürmek için besliyor.Allah aşkına bu ne kibir ya? Kaza olmayacak diye bir şey yok.evin içinde bin tane önlem alın kafasına bişey düşer gene ölür.İnşallah başınıza böyle bir şey gelmez üzülmenize değil hayvana acırım.insanların acılarına biraz saygınız olsun öleni geri getiremiyecekseniz!!!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-16, 14:47   #7

mstezel Çevrimdışı

dostum1 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
İçinizdeki kini nefreti dökecek yer bulamadınız heralde? Bu nasıl bir zihniyet... Önlem almadığını gidip evinde mi gördünüz? Birkaç saat sonra ölür gibi bir saçmalık? O yüksekten düşen hayvan birkaç dakikada can verir acı vermek acıyı katlamak için yaptığınız şeyler Varya tek hayvansever sizsiniz tabi insanlar öldürmek için besliyor.Allah aşkına bu ne kibir ya? Kaza olmayacak diye bir şey yok.evin içinde bin tane önlem alın kafasına bişey düşer gene ölür.İnşallah başınıza böyle bir şey gelmez üzülmenize değil hayvana acırım.insanların acılarına biraz saygınız olsun öleni geri getiremiyecekseniz!!!
Aslında bence kin nefret kibir değil yaptığı. Körü körüne bir can ölmüş. Benimde bu tür önlemsizliklere tahammülüm yok ama, konuyu açan kişi çok kötü bir durumda olduğu için bu tepkiyi vermek istemedim. Tedbir elden taktir Allahtan diye bir söz var.. Tedbirde alınmamış ki, 12.katta oturupta pencerede tel sineklik vs olmaması ciddi bir tedbirsizlik. Ben 3.kattayken birşey silkelemek için tel kısmını açtığımda aklım çıkıyor, aniden gelir mi diye ki tedbirimi almama rağmen. Ve yine dediğine katılıyorum, kediyi birkaç saatliğine başka bir odaya alabilirlerdi mama su tuvalet ihtiyaçlarıyla birlikte. Eve gelen başka insanlar ( kedi beslemeyenler ) bu tür durumlara karşı duyarsızdır buna çok kez şahit oldum. Kafasına bir şey düşüp ölme kısmına ise yorumum şu: Durmaması gereken yerde birşey duruyorsa kediye zarar verebilecek bir şey ise ve sizin umrunuzda değilse, bu sizin sorumsuzluğunuz. İnşallah çok acı çekmeden melek olmuştur. Biliyorum ki başka canlılara yaklaşamayacaksınız artık kolay kolay, içiniz çok yanacak. Ama çivi çiviyi söker unutmayın, elbet yine kalbinizi çalacak bir pisi çıkar karşınıza. Bu sefer daha tedbirli daha dikkatli olcağınıza eminim...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-16, 15:57   #8

simba_ üyesinin avatarı

İzmir
simba_ Çevrimdışı

Bu nasil bir zihniyet ya karsiniz da zaten dert yanan, su saatten sonra ne yapmaliyim diyen bi "insan" var. Kedim hemen ölmüs müdür yoksa bizi saatlerce beklemis midir diye soran bi insan var benim o cumleyi okudugumda icim gitti siz nasil bu kadar sogukkanli konusabiliyorsunuz? En buyuk yazik size, su durumda olan bi insanla hala boyle konusabildiginiz icin. Hayvansever mi saniyosunuz kendinizi? yazik Allah icinize once MERHAMET versin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-16, 18:39   #9

mstezel Çevrimdışı

Dediğim gibi, başlarda belki size zor gelebilir başka kedileri sevmek. Bazı insanlar kedisine ihanet ediyormuş gibi bile hissediyor. Ama elbet kendi kedinize bağlandığınız gibi bir kediye daha bağlanacaksınız. Sokakta binlercesi var sizi bekleyen, üstelik yeni doğanların yoğun olduğu dönem. Daha da ihtiyaçları var yani. Sizi anlamam çok zor, böyle bir kayıp yaşamadım. Allahta yaşatmasın mümkünse, içim gidiyor çünkü Badem'e. Ama zamanla hafifleyecektir, asla unutmicak olsanız bile. Yeri tabii ki belli onun Cehennem onların canlı olduğunu unutanlara mahsustur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-16, 18:41   #10

Ankara
MİNTİŞ Çevrimdışı

ama ben kötü biri degilim. ben hergün onla uyurdum en yakınım evin içinde o kızım oldu mamasından kumuna kadar sağlığına kadar ne varsa düşündüm. o camın çok tehlikeli olduğunun farkındaydım bunun için kendimce önlemler aldım güvenlik kilidi gibi onun geçemiceği aralıklarla evimi havalandırdım yada üstten açtım tamamiyle açarkende başka odaya koydum. kızımı yaşatamadığım için elbette ben suçluyum ve kendimden nefret ediyorum bu yüzden bana söylediğiniz iyi kötü ne varsa kabül ediyorum. Kızımın hergün mezarına gidiyorum öyle özlüyorum ki keşke daha fazla önlem alsaydım keşke birşeylerin kendi kontrolum altına çıkmasına izin vermeseydim. inşallah kızım biryerlerde çok iyi çok mutludur beni affetmiştir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-16, 18:54   #11

mstezel Çevrimdışı

İşte her şey sağlam tel sinekliğe çıkıyor, özellikle yüksekte oturanlar için. Kedili evde bu şart gerçekten. Biz evdeki tüm camlara yaptırdık ve gözümüz arkada kalmadan dışarı çıkıyoruz. Siz de bundan sonra eminim bunu yaptıracaksınız, bir daha aynı şeyleri yaşamamak için. Kendinizden nefret etmeyin, ağır bir bedel olmuş evet ama bundan da bir ders çıkartmak gerekir. Keşke hiç olmasaydı ama artık kendinizi yıpratmanızın da faydası yok. Sokaktaki canlar size iyi gelecektir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-16, 19:24   #12

Ankara
MİNTİŞ Çevrimdışı

dostum1 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
başınız sağolsun çok zor gerçekten bazen dikkat etsekte önüne geçemiyoruz olacakların bende yaşadım bu acıyı ve kızım kucağımda can verdi zor oluyor ama geçiyor zamanla her hatırladığınızda içiniz yansada...başka canlar geliyor hafifliyor acınız tabi onlarda can acıtıyor bazen ama yapamıyor insan onlarsız bizim kızımızda 6,7 ay önce düştü balkondan çok şükür kırıklarla atlattı şu an iyi 4. Kattan düştü 12. Kattan sağ çıkması maalesef biraz zor... Elden bir şey gelmiyor üzülmekten başka keşke gökdelenler yerine bahçeli evler yapsalarda hem hayvanlar özgürlüğünden olmasa böyle tehlikelilerle yaşamasa hem insanlar rahat etse.
çok teşekkürederim ilginiz için minnetarım hatta, tatlı kızınızı benim yerime kocaman sarılın ve sevin allah uzun ve mutlu ömürler versin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-16, 20:29   #13

Ankara
MİNTİŞ Çevrimdışı

mstezel tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
İşte her şey sağlam tel sinekliğe çıkıyor, özellikle yüksekte oturanlar için. Kedili evde bu şart gerçekten. Biz evdeki tüm camlara yaptırdık ve gözümüz arkada kalmadan dışarı çıkıyoruz. Siz de bundan sonra eminim bunu yaptıracaksınız, bir daha aynı şeyleri yaşamamak için. Kendinizden nefret etmeyin, ağır bir bedel olmuş evet ama bundan da bir ders çıkartmak gerekir. Keşke hiç olmasaydı ama artık kendinizi yıpratmanızın da faydası yok. Sokaktaki canlar size iyi gelecektir.
tel sineklikte yardımcı tarafından birşey çırpılmak üzere açılabilir ve unutulabilir güvenlik kilidide aynı işlevi görüyor sonuç itibariyle ki yapmalıydım haklısınız ve bi odaya kitlemek nasıl birşekilde o pencerenin unutulcağını hissedip böyle bi önlem alabilirim ( güvenlik kilidi olduğu halde) sizin yaptığınız eleştiriye benim saygım sonsuz hem yapıcı hemde eleştirmek amaçlı yapmışsınız çok haklısınız olmaz ama dışarda bakarım kızlarıma ogullarıma bi çocuğum daha olursa uygulayacağım gerçekten benim için çok önemli bi tavsiye vermişsinz . uslup çok önemli herkes bu hassasiyeti göstermemiş çok acımasız olmuşlar hatta hakaret etmişler . ben kızımı kaybetmeden önce bi konuya diyebilirdim önlem alınmamış ama ben kızımı gözümden sakındım yine ben hatalıyım engel olamadım ama herşey insanlar için herşey olabilir. insan olmaz der olur insanlık hali insan bi ihtimali düşünmez yine olur Allah korusun olmasın herkesin kedisi köpeği uzun yaşasın. Pişi benim ilk kızım degildi beni çok üzdü ama çok uzun yıllar yaşayan iki kızım daha oldu hastalıktan melek oldular ben kötü biri degilim hayvanları evimde kötü bakıp onları bile isteye ölümüne sebep olucak. kızım engelliydi , bundan önceki kızlarımı biri yaşlıydı diğeri terkedilmişti hiç biri cins degildi ben onları sadece evcil hayvan olarak görmedim ki onların hepsi benim kızım oldu canım oldu.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-16, 20:55   #14

Yurt Dışı
bambildor Çevrimdışı

MİNTİŞ tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ama ben kötü biri degilim. ben hergün onla uyurdum en yakınım evin içinde o kızım oldu mamasından kumuna kadar sağlığına kadar ne varsa düşündüm. o camın çok tehlikeli olduğunun farkındaydım bunun için kendimce önlemler aldım güvenlik kilidi gibi onun geçemiceği aralıklarla evimi havalandırdım yada üstten açtım tamamiyle açarkende başka odaya koydum. kızımı yaşatamadığım için elbette ben suçluyum ve kendimden nefret ediyorum bu yüzden bana söylediğiniz iyi kötü ne varsa kabül ediyorum. Kızımın hergün mezarına gidiyorum öyle özlüyorum ki keşke daha fazla önlem alsaydım keşke birşeylerin kendi kontrolum altına çıkmasına izin vermeseydim. inşallah kızım biryerlerde çok iyi çok mutludur beni affetmiştir.
ya sen ne canininskyorsun bu konusmalara.. ben kendimi bildim bilrli kedi bakarim bilip bilemdgm daha coks ey var. patavatsz konusanlarida umursayip cvp bile verme.. senin acni anliyorm yazdklarni tam anlamadan saldrida bulunanda insana nasil davranacagni bilmior gelip kedi koprk konusundami ahkam kesecek. brak allah askna... senin sucun deil keske eve gelen ablaya guvenmesrydn tek problem o herkes hayvanlara gore duzen saglayarak yasamior malesef.ama insanz olablior malesef yanlskla bi insana carpip istemeden canina bile kastedebilioruz.. acina aci kattirma kmseyde umursama..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-16, 21:50   #15

dostum1 üyesinin avatarı

Ankara

Kendi kedisini pencereden düşüren biri mi yazdıklarımı eleştiriyor.laf söyledi balkabağı derler.bana laf yetiştireceğinize kendi tedbirsizliğinizi sorgulayın.kibrin kelime anlamınıda öğren zira öğrenmeye ihtiyacın var.önce eşeği sağlam kazığa bağlarsın sonra takdiri ilahı dersin.önlem alınsa düşermiydi sayın balkabağı? sinek girmesin diye takılan sineklik farklı, kedi düşmesin diye gerilen tel farklı öğren bunları.senin bana laf yetiştirmeye zamanın var ama benim seni yetiştirecek zamanım yok.ayy yazık olmuş diye sevgi kelebeği tarzı yorumlamı hayvansever olacağım.bir başkasının "sen çok iyi bir hayvanseversin" demesine ihtiyaç duymuyorum.insanlarda şunu kafasına sokacak.eve hayvan aldıysa ve bu hayvan pencereden,balkondan düşüyorsa bu sahibinin gerzekliğindendir.ben hiçbir zaman benim kedim düşmez gibi iddialı bir cümle kurmadım kurmamda.teller gerildi balkona ve camlara.buna rağmen olurda düşerse en azından vicdanım sızlamaz.evet sayın balkabağı vicdansızım çünkü.cümlelerimi anlayabileceğini sanmıyorum ama en azından başkaları doğru anlar diye yazdım.
Edebinizi terbiyenizi açıkca ortaya koymuşsunuz.İnsanlık beklediğim için eşşeklik bende doğru.Kibirin kelime anlamını gayet iyi biliyorum ve belli ki haklıyım.sizin gibi birinin eğitimine ihtiyacım yok çok şükür.Konu sahibini daha fazla bu laflarla üzmeyin diye susuyorum.Allah akıl versin çevrenizdekilerede sabır versin zira insanlığınız sadece kedi köpeklere işliyor belli ki.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları