Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 29-07-12, 14:45   #16

kopeksever.5 üyesinin avatarı

kopeksever.5 Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 1
Varsayılan Cvp: kedim çok hasta

çok üzüldüm yaa
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-12, 14:51   #17

Vişne999 üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Vişne999 Çevrimdışı

Daha önce bizde benzer bir durum yaşamıştık.
Sizin acınızı anladığımı düşünüyorum
Çok üzücü bir durum insanın dostunu kaybetmesi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-12, 18:07   #18

albunea06 Çevrimdışı

kopeksever.5 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ne kadar uzuldum ya size kac yillik kediniz?
2 ama bağlanmak için zaman önemli değil ki sevgi tarifsizdir ve bağlılık belkide anlık güzel pamuğum benim bütün yalnız kaldığım gecelerde beraber film izlerdik o kucağımda benim elim onu okşamakta ... çok hoşlanırdı kulaklarıyla oynanmasından uyku moduna geçerdi hemen (
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-12, 19:46   #19

kopeksever.5 Çevrimdışı

Benzeri benim basima gelmisti cok uzulmustum belkimon tane reddedilmis yavru besledim ama hepsini bir iki ay yasatabildim birine araba carpti oburunu zehirlediler (o zamanalar mihavi bilmiyordummtanisaydimminanin sahiplendirirdim... )
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-12, 04:21   #20

İstanbul (Avrupa Yakası)
birkedimoldu Çevrimdışı

albunea06 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
haklısınız acı çekmesini istemedim sadece çünkü çok üzüldüm günlerdir çektiklerini ben yaşadım sanki ama yeni bir kediye sahip olacagım özellikle bir sokak kedisi arıyorum onlara bakmak daha çok hoşuma gidecek biri artık benim bebeğim olacak
yorumumu anlayısla karsıladıgınız icin tesekkur ederim oncelikle, bu hassasiyetle kötü tepki verseniz de anlardım ama sizin yerinize bazı arkadaslar özel mesaj atıp eleştirmişler beni. ben çok mucize gördüm, bundan dolayı küçücük bile olsa şansınız vardı belki... demek istemiştim yoksa göz göre göre acısına şahit olmak biliyorum dayanması çooook güç bir şey. bu sıralar yavru kediler cirit atıyor sokaklarda, bence de güzel karar vermişsiniz inşallah öncekini unutturmayan ama acısını hafifleten bir yavrunuz olur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-12, 05:04   #21

erendiz1 üyesinin avatarı

...
erendiz1 Çevrimdışı

birkedimoldu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
acınız daha taze ve yorum yapmak icin hersey icin cok gec ... fakat diyecegim şu ki ; uyutma kararı bu kadr kolay olmasın lütfen. bize veterinerlerin "olmaz ölür yaşayamaz " dedigi kaç can hayata tutundu ya da ne bileyim baskaası dese belki inanmazdım ama bir kedinin bacağı kesilecekti son caremizdi aynı uyutmak gibi fakat vet. den alıp eve getirip ısrarla inatla o bacagı kurtardık.. cok orneklerim var. canınız zaten ileri seviyede hastaymıs belki umutlanmak boşa olacaktı ama, uyutmaktansa sonuna kadar beklemek daha iyiydi sanki. takdir sizin elbette. sabırlar dilerim.
Geçmiş olsun. Umarım aacısını en kısa zamanda atlatırsınız

Geçen sene bahçemize bir kedi geldi. Okadar kötü ve zayıftı ki 1-2 güne ölür heralde dedim. gözleri bile düzgün görmüyordu. yemek verdim yemeği bile koklayarak bulamıyordu. ilkokuldan önce kedi beslemeye başladım ama bu kadar kötü bir kedi yeni görmüştüm. o gün kayboldu dedim heralde öldü. Uzatmıyacağım ara ara geldi ama hep kötüydü daha ilk gün ölümünü beklerken (öksürük ses yok vs..) bu sene yavruladı okadar diri ve cici bir kedi oldu ki o yarı ölü kedi bumu inanamıyorum. Her zaman sonuna kadar direndim.

Bu sene evdeki kedimiz daha yavruları varken bi kaza geçirmiş veterinere götürdüğümde veteriner felç olduğunu söyledi. Milyonda bir düzelmez dedi, iğne verdi vs.. Düzelmedi. Yavruları vardı, kalkamıyordu. Ağlamamak için dilimi ısırıyordum. Bahçeye çıkmay istiyordu arka ayaklarından ve kasıklarından tutarak yürütüyordum, çişini ben yaptırdım hep. Sonra fark ettim çişini tutyordu hep bi umut geldi içime yeniden, doktora gittim o iğneden yaptımak istiyorum diye (geveledi durdu düzelmez, çok zoruma gitti) bende kendim aldım yaptım. 2. yi vururken canı acıdı hissetti. Allah sebep ettide şimdi kedi cirit atıyor bahçede terör estiriyor. Dertde çarede Allah' tan, ölümde bir sebeptir ama hayvan diye hemen kestirip atmamak lazım. Oda can taşıyor sonuçta ve azı var dili yok.

Ne yanlış tedavi yapanlar oldu benim hayvanlarıma anlatsam bitmez, daha kediyi tutmaya çekinen veterinerler var...

Hastalanan her hayvanı hemen uyutalımmı şimdi? Karar elbette sahiplerinin ama iyi düşünün...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-07-12, 00:41   #22

saudade üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
saudade Çevrimdışı

Arkadaşlar hassasiyetinizi, yardım severliğinizi, içinizdeki önlenemez tavsiye verme isteğini falan çok iyi anlıyorum da, bunun yeri bu başlık değil biliyor musunuz?
Bu başlığın sahibinin, sizin için belki sadece bir kedi de olsa, bugünlerde bir "cenazesi" var. Ve aldığımız terbiyeden, görgüden ötürü, bizim de biraz saygı göstermemiz, yazdıklarımıza dikkat ederek insanları anlamsız yere üzmekten itina etmemiz gerekiyor. Değil mi?
Kedisini kaybettiği, üstelik bu kararı kendi verdiği için zaten yeterince üzüntü içinde olduğu yazdığı mesajlardan belli olan birine "Ayh hmn de uyutuosnz yha çk sçma bnce :(((" ya da "Aynısı kaynımın kedisine de oldu biz sizin gibi yapmadık şimdi kedi canavar gibi!" makamında yorumlar yazmanın, içindeki pişmanlığı büyütmenin, acısını katlamanın hiçbir gereği yok. Parmaklarınızı yorduğunuza, klavyenizi aşındırdığınıza değmez, inanın bana.
Çok duyarlı olduğunuz yorumlarınızın her harfinden belli oluyor, mesajlarınızdan akıyor resmen. Hah, şimdi çok rica ederim, bu duyarlılığınızı kedisini uyutmaya karar verme aşamasında olan, ve gerçekten tavsiyeye ihtiyacı olan insanların açtığı başlıklarda gösterin. Biraz edep.
Acılı kedi sahibine tekrar Allah'tan sabır, konuyu bu şekilde dağıtmak zorunda kaldığım için de özür diliyorum.
Umarım çok yakın zamanda kediciğin yokluğuna alışır. Veren, verdiği gibi de alıyor. Bize de arkalarından toparlanmak, yeniden yaşamaya devam etmek kalıyor maalesef. Bir de şunu aklınızdan çıkarmayın: Kedilerin araba altında ezildiği, ezenin hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam ettiği, işkence gördüğü, bir tane duyarlı, vefalı vatandaşa denk gelemeyip hastalıktan kıvrana kıvrana sokak kenarlarında hayata gözlerini yumduğu, pislik, açlık ve sefalet içinde yaşadığı bir yerde, Pamuk onu seven, onun için endişelenen, arkasından yas tutan bir aileye sahip olduğu için şanslıydı. Lütfen kendinizi daha fazla üzmeyin, ona verdiğiniz sevgiyi şimdi onun için, diğer yardıma ve iyiliğe ihtiyacı olan canlara saklayın. Yapabileceğiniz en iyi şey bu olmalı.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-07-12, 05:22   #23

erendiz1 üyesinin avatarı

...
erendiz1 Çevrimdışı

saudade tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşlar hassasiyetinizi, yardım severliğinizi, içinizdeki önlenemez tavsiye verme isteğini falan çok iyi anlıyorum da, bunun yeri bu başlık değil biliyor musunuz?
Bu başlığın sahibinin, sizin için belki sadece bir kedi de olsa, bugünlerde bir "cenazesi" var. Ve aldığımız terbiyeden, görgüden ötürü, bizim de biraz saygı göstermemiz, yazdıklarımıza dikkat ederek insanları anlamsız yere üzmekten itina etmemiz gerekiyor. Değil mi?
Kedisini kaybettiği, üstelik bu kararı kendi verdiği için zaten yeterince üzüntü içinde olduğu yazdığı mesajlardan belli olan birine "Ayh hmn de uyutuosnz yha çk sçma bnce ((" ya da "Aynısı kaynımın kedisine de oldu biz sizin gibi yapmadık şimdi kedi canavar gibi!" makamında yorumlar yazmanın, içindeki pişmanlığı büyütmenin, acısını katlamanın hiçbir gereği yok. Parmaklarınızı yorduğunuza, klavyenizi aşındırdığınıza değmez, inanın bana.
Çok duyarlı olduğunuz yorumlarınızın her harfinden belli oluyor, mesajlarınızdan akıyor resmen. Hah, şimdi çok rica ederim, bu duyarlılığınızı kedisini uyutmaya karar verme aşamasında olan, ve gerçekten tavsiyeye ihtiyacı olan insanların açtığı başlıklarda gösterin. Biraz edep.
Acılı kedi sahibine tekrar Allah'tan sabır, konuyu bu şekilde dağıtmak zorunda kaldığım için de özür diliyorum.
Umarım çok yakın zamanda kediciğin yokluğuna alışır. Veren, verdiği gibi de alıyor. Bize de arkalarından toparlanmak, yeniden yaşamaya devam etmek kalıyor maalesef. Bir de şunu aklınızdan çıkarmayın: Kedilerin araba altında ezildiği, ezenin hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam ettiği, işkence gördüğü, bir tane duyarlı, vefalı vatandaşa denk gelemeyip hastalıktan kıvrana kıvrana sokak kenarlarında hayata gözlerini yumduğu, pislik, açlık ve sefalet içinde yaşadığı bir yerde, Pamuk onu seven, onun için endişelenen, arkasından yas tutan bir aileye sahip olduğu için şanslıydı. Lütfen kendinizi daha fazla üzmeyin, ona verdiğiniz sevgiyi şimdi onun için, diğer yardıma ve iyiliğe ihtiyacı olan canlara saklayın. Yapabileceğiniz en iyi şey bu olmalı.
Her türlü yorum olacaktır bukadar gerilmenize gerek yok. Herşey insanların istediği gibi olacak diye birşey yok. Acısını anlarız elbette, vicdansız olsak burada işimiz olmazdıda, siz isterseniz takdirde edebilirsiniz buda size kalmış. Edep konusundada bence kimsenin edepsizlik ettiği falanda yok küfür hakaret içeren bir mesajada rastlamadım ben.
Arabaların ezdiği hayvanlara gelince o direksiyondaki hayvanlar bilerek insanlarada çarpıyor. Bence sakin olmalı ve bir hışımla mesajlar yazmamalısınız. Saygılar...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-07-12, 13:20   #24

İstanbul (Avrupa Yakası)
birkedimoldu Çevrimdışı

saudade tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kedisini kaybettiği, üstelik bu kararı kendi verdiği için zaten yeterince üzüntü içinde olduğu yazdığı mesajlardan belli olan birine "Ayh hmn de uyutuosnz yha çk sçma bnce ((" ya da "Aynısı kaynımın kedisine de oldu biz sizin gibi yapmadık şimdi kedi canavar gibi!" makamında yorumlar yazmanın, içindeki pişmanlığı büyütmenin, acısını katlamanın hiçbir gereği yok. Parmaklarınızı yorduğunuza, klavyenizi aşındırdığınıza değmez, inanın bana.

canım anladıgım kadarıyla yaş olarak benden küçüksün, tecrüben de bana göre az ve ben yukardaki yorumlarını bunlara bağlıyorum. aslında cevap vermeyecektim sana, cünkü ben ne yaparsam ya da ne yazarsam yazayım senin bakış açına göre şekillenecek anlattıklarım, oyle degil mi ?

sonra vaz gectim, sadece bir kereye mahsus sana cevap yazıp anlayarak okusan da okumasan da ben anlatıp br daha seninle muhattap olmamaya karar verdim, dilerim anlarsın bu benim hoşuma gider.

öncelikle benim değil bu konudaki yazımda,tüm konu baslıklarının hic birisinin altında "shey yhaaa" vb. zeka bakımından geri kalmış gibi cümleler kurmam mümkün değildir, oyle bir şeyi yazılarımda hissettirmem bile, asla laubali bir tavır takınmamışımdır yani gereksiz ve doğru olmayan bir yerden geldin vurmaya çalıştın ama ı ıh yanlış adres.

eleştirilerimi acımasız bulmuş olabilirsin ama bu sadece senin şahsi kanaatin, kendi fikrine göre insanları yontamazsın hepimiz düsüncelerimizde özgürüz hepimiz ne hissediyor ne düsünüyorsak açık ve özgürce dilegetirebiliriz. yaptıgım yorum üzerine saldırman olabildigince komik durmuş.

sonrasına bakalım, senden daha fazla tecrübe sahibiyim dedim, yaşını bilmiyorum ama bunu hissebiliyorum YAZILARINDAN. Ben senede sayısını bilemediğim kadar sokak hayvanlarına yardımcı oluyorum, yemek yemek için cebimde inan param kalmıyor son kurusunu götürüp vet. e veriyorum, yetmiyor yardımlaşma sayfalarımız var acil vakalarda ameliyat vs ortak hesabımızapara transferleri ile bir canı kurtarmaya çalışıyoruz.

bak canım benim, bir hayvana yuva bulmak her zaman çok kolay olmuyor, dışarda kedi köpeklerin üzerine "ayy çok tatlı" diye resmen atlayıp sarılanlar " yuva açar mısınız" dediğimizde türlü türlü bahanelerle teklifi geri çeviriyorlar sonra ne oluyor o hayvanlar bizlerin evinde kalıyor 5 tane 7 tane 10 tane 30 tane ... bunlar en insanflı sayılar fazlası var da neyse.

iclerinde her zaman peluş oyuncak gibi duranları yok yalnız, felçlisi, körü,kuyrugu kesilmişi, bir yerine demir saplanmışı gibi..

bir çok kez ne gördük onu da soyliyim, fatih camii var bilirsin belki kedileri meshurdur oranın. orası ve orası gbi yerlerden toplu kedi toplama işlemi yapılıyor nasıl ? bir torbaya bazen bir tane bazen bir sürü kedi koyulup agzı kapatılıp çöp kenaarına ormana baga bahceye oyle bırakıyorlar ve şans eseri çöp atmak isteyen bir vatandaşın torbanın içinden gelen sese yönelio bize haber vermesiyle bir bakıyoruz ki o kedi gunlerce orada havasız beklediginden bacagı cılk yara olmuş kurtlanmış dili dısarda tuyleri dokulmus gözleri akmış... yaşıyor mu yaşamıyor mu ya da bir şey yapılabilir mi ? bizler artık işin pratik yonlerini acil durumda hangi ilacın verilmesini iyi biliyoruz ve çok kişi hatta bir vet. de dahil uyutma ya da bir yerlerini kesme konusuda ısrarlı ise alıp eve getirip sonuna kadar mucadele ediyoruz bu 2 3 ay ı da buluyor ve sonra bir mucize gerçekleşiyor, saglıgına kavusmaya baslıyor bak 10 hayvandan belki 3 ü nü kurtaramıyoruz ama vet bize 10 u icinde sag cıkmaz durum vahim diyor anlatabiliyor muyum
?

şimdi ben, biz ... vardır buradada benimle ya da benim gibi çalışanlar bilemiyorum da tepkimizde sana göre haksız ve yanlış yerde olsak bile bukadar sıkıntıların ardından ben diyorum ki KEŞKE KOLAYINA KAÇMASAYDINIZ bak uzun uzun sana neler yaptıgımı ne kadar sinirlerimin bozuldugunu nelerle mucadele ettigimi yazdım anlayabildiysen ve ya okuduysan. benim tepkim çok normal canım emin ol, kabul edemiyorum cünkü boyle bir şeyi. haa dersen ( zaten bunu da demiştin) burası yeri degil iş işten gecmiş diye, e ben o yazımda daha en basında zaten "ACINIZI ANLIYORUM, SİZLE PAYLASIYORUM, NE YAZARSAK ARTIK ÇOK GEÇ AMA ... " türünden bir giriş yaptım.

diyeceklerim bukadar, dilerim boşuna bu kadar şey yazmamışımdır, sormak istediklerin ya da ustune diyeceklerin şeylerin varsa da özel mesj atabilirsin konunun dagılıp bizim karşılıklı konuşmalarımızla uzamasını istemem.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-07-12, 15:36   #25

kopeksever.5 Çevrimdışı

hayvan da bi canlı yani insanlardan daha çok bizi anlıyorlar...
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları