Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 25-08-13, 02:07   #1

İzmir
atilla35 Çevrimdışı
Varsayılan Kedim 3. kattan düştü.

Kedim 10 aylık 3. kattan aşağıya düştü...Ben pencereye çıkmasına izin vermiyorum gördümmü alıyorum fakat bilgisayarda bir şey okuyordum o sırada pencereye çıktı gördüm bitince alırım dedim daha 30 sn geçmeden debelenme sesini duydum büyük ihtimal ayağı kaydı ve yere çakılma sesini duydum...Koştum aşağıya her yer kan kaldırdım boynunu tutamıyordu istemsiz sağa sola sallanıyordu boynu kırıldı sandım ayakları öne doğru gelmiş çok kötü düşmüş..Her yer kan oldu.Veterine götürdük acil hemen 1 saat önce oldu olay.Ayakları kırılmamış dedi damağında küçük bir yarık var dedi ama çok kan vardı.Akciğerine kaburgası batsa vs burnundan köpüklü kan gelir dedi.Çok kötü nefes alıyordu giderken böyle sanki boğuluyor gibi kucağımda son nefesini veriyor sandım oraya götürdüğümüzdede öyleydi.Nefes problemi için oksijen kutusuna koydular 48 saat orada kalacakmış.Sizce iyileşirmi veteriner daha kötülerini gördüm dedi.Çok kötü bir şeyi yok demedi.Ben ertelemesem onu camdan almayı kalkıp direk alsaydım böyle olmayacaktı.Bir şey olursa eğer kendimi affedemem.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-08-13, 02:28   #2

Üzüm üyesinin avatarı

Üzüm Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim 3. kattan düştü.

benim kedim de 7. kattan düştü daha bir ay olmadı ama küçük hasarlarla atlattı. hatta ben de konu açmıştım resimlerini koymuştum. ağız kısmı hep kan olmuştu. nefes alırken de sanki nezle olmuş gibi hırıltılı bir ses çıkarıyordu bir gün boyunca burnundan hafif kan sızdı ve damağı yarıldı. şimdi damağının üstündeki et kapanmış ama içten kemik ayrıldıysa ya diye korkuyorum küçük bir delik kaldı sizinki zaten büyük değilmiş hemen kapanır. ama benim kedim düşünce yürüyüp biraz ileri girmiş ve korkmuş bir şekilde sinip bağırmaya başlamış. sizinki patileri üstüne düşmemiş de yere çakılmış galiba. benm kızıma iğne yapıp yollamıştılar kendi kendine nefes alamıyor mu neden oksijen veriyorlar? düzelir umarım.

Bu konu en son " 25-08-13 " tarihinde saat 02:31 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-08-13, 02:37   #3

İzmir
atilla35 Çevrimdışı

Üzüm tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
benim kedim de 7. kattan düştü daha bir ay olmadı ama küçük hasarlarla atlattı. hatta ben de konu açmıştım resimlerini koymuştum. ağız kısmı hep kan olmuştu. nefes alırken de sanki nezle olmuş gibi hırıltılı bir ses çıkarıyordu bir gün boyunca burnundan hafif kan sızdı ve damağı yarıldı. şimdi damağının üstündeki et kapanmış ama içten kemik ayrıldıysa ya diye korkuyorum küçük bir delik kaldı sizinki zaten büyük değilmiş hemen kapanır. ama benim kedim düşünce yürüyüp biraz ileri girmiş ve korkmuş bir şekilde sinip bağırmaya başlamış. sizinki patileri üstüne düşmemiş de yere çakılmış galiba. benm kızıma iğne yapıp yollamıştılar kendi kendine nefes alamıyor mu neden oksijen veriyorlar? düzelir umarım.
yani ben oraya götürene kadar 5 dk geçti nefes alıyordu ama sizin kedinize olan gibi hırıltılı nefes alıyordu.Nefes probleminden dolayı oraya koyuyoruz dedi veteriner.Ayaklarını çektiğinde kendine doğru çekti problem yoktu ama yani o halde görünce ben çok kötü oldum birde içeri almadım diye düşünce yıkıldım diyebilirim.Veteriner büyük bir yarık demedi hatta 48 saat sonunda %70 kapanabilir dedi yarığın.Korkudan altına kaçırmış birde :/ Umarım tez zamanda kediniz sağlığına kavuşur.

Bu konu en son " 25-08-13 " tarihinde saat 02:39 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-08-13, 02:44   #4

Üzüm üyesinin avatarı

Üzüm Çevrimdışı

evet benimki de korkudan altına kaçırdı veterinere giderken. bir süre çiş kokusuyla yaşayacaksınız. bu haldeyken yıkamaya kalkmayın bezle silersiniz ama koku gitmiyor pek. ne yapalım katlanmak gerek. benim kedim de burnundan nefes alamıyordu hiç koku alamadı ama ağzından nefes alıyordu yavaş yavaş açıldı burnu da. düzgün yürüyebiliyor mu? yürüyüşünde sorun olmaması çok önemli demişti bana. çok yüksekten düştüğü için haliyle kemikleri ağırıyor ağır hareket ediyordu ama sağa sola yanlanmadan gayet rahat yürüyordu benim kızım.

üzmeyin kendinizi haklısınız bizim ihmallerimizin kurbanı oldular ama bilemezdik ki. bizim de güvercinlerin sürekli konduğu bir cam var orayı açtırmıyordum hiç annem ben uyurken ev biraz havalansın diye açmış sonra unutmuş ve düştü işte.

yalnız benim kedimdeki yarık 26 gün oldu hala tam kapanmadı ben bunu veterinerle konuşsam iyi olacak.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-08-13, 02:49   #5

İzmir
atilla35 Çevrimdışı

evet benimki de korkudan altına kaçırdı veterinere giderken. bir süre çiş kokusuyla yaşayacaksınız. bu haldeyken yıkamaya kalkmayın bezle silersiniz ama koku gitmiyor pek. ne yapalım katlanmak gerek. benim kedim de burnundan nefes alamıyordu hiç koku alamadı ama ağzından nefes alıyordu yavaş yavaş açıldı burnu da. düzgün yürüyebiliyor mu? yürüyüşünde sorun olmaması çok önemli demişti bana. çok yüksekten düştüğü için haliyle kemikleri ağırıyor ağır hareket ediyordu ama sağa sola yanlanmadan gayet rahat yürüyordu benim kızım.

üzmeyin kendinizi haklısınız bizim ihmallerimizin kurbanı oldular ama bilemezdik ki. bizim de güvercinlerin sürekli konduğu bir cam var orayı açtırmıyordum hiç annem ben uyurken ev biraz havalansın diye açmış sonra unutmuş ve düştü işte.

yalnız benim kedimdeki yarık 26 gün oldu hala tam kapanmadı ben bunu veterinerle konuşsam iyi olacak.
Tek sorun çiş kokusu olsa keşke.Burnundan nefes almamasının sebebi damaktaki yarıkmış istese bile o yüzden burnundan nefes alamazmış.Ben ilk aldığımda boynu bile istemsiz bir şekilde sallanıyordu ben sandım ki boynu kırıldı öldü.Yani yürütme gibi bir şansımız olmadı ama veteriner kırık yok ayaklarında dedi.Çok büyük yarıklarda cerrahi müdahale yapılıyormuş.Cerrahi müdahale yapılmadı mı ? Tez zamanda sizin kızınız ve benim oğlum sağlığına kavuşacak inşallah.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-08-13, 03:03   #6

Üzüm üyesinin avatarı

Üzüm Çevrimdışı

düşen sizin kediniz ama resmen siz bana yardımcı oluyorsunuz. kusura bakmayın.

doktor o yarığı görmedi bile 10 gün kadar sonra ben farkettim ve gidip sordum bu ne diye. oradaki asistan da getir veteriner bir baksın belki kendi kendine kapanır dedi. çok geniş değil ama uzun bir yarıktı. kedimi kafesine sokamadım bir türlü savaş verdik hep tırmaladı beni bir türlü götüremedim öyle şimdi üstü et bağlamış sadece ucunda bir delik var ama içte kemikler ayrıldıysa diye korkuyorum. yemek yerken, su içerken, yalanırken hapşırıyor. önceleri ağzını pek açamazdı şimdi kocaman açıyor her şeyi kokluyor nefes alıyor. nefes alamaması ondan olsa benim kedim de alamazdı.

bana doktor nefes alamama nedeni burnunu çarptı ve burnu şişti ödem oluştu bu yüzden demişti gerçekten de bir iki güne burnundaki şişlik inip nefes almaya başladı yavaş yavaş.

boynunu sallaması beyin sarsıntısı geçirdiğine işaret olabilir mi? zaten gidince iç kanama aşısı falan yapılmıştır ama yine de veterinerden bilgi alın. ben veterinerde beyin sarsıntısı geçiren bir kedi görmüştüm şuursuz bir şekilde başını kafese sürterek dönüyordu.

benim kedimin bilinci hep yerindeydi düşünce annem alıp eve getirdi ve hemen yatakta yanıma gelip yattı düşünün. benimki büyük oranda iyileşti şimdi tek sorunumuz damağı ama o da geçecek. sizinki de bir an önce iyileşir umarım. iç organlarına zarar gelmezse diğer hasarları atlatması daha kolay.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-08-13, 03:15   #7

İzmir
atilla35 Çevrimdışı

Dertleşiyoruz burada ben bildiklerimi siz bildiklerinizi söylüyorsunuz ikimizde yardımcı oluyoruz Büyük ihtimal damağındaki yarık büyüktür ama üzerinden zaman geçtikçe kapanmıştır.O oksijen kutusuna koyduklarında kafasını kaldırıp bakabiliyordu sorun yoktu ilk düştüğünde şokla öyle oldu canı yandığından sanırım.İç kanamayı kesecek iğneler vurdular.7. kattan düşüp bilincinin yerinde olması çok güzel bir şey.Ağzını açamazken geniş bir şekilde açması iyiye gittiğini gösteriyor.

Benim kedim sokakta falan çok korkuyor veterinere götürürken titreye titreye gidiyoruz şimdi kim bilir ne yapıyordur.Her yerim kan içindeydi konuyu bile o şekilde açtım ne yapacağımı şaşırdım.Şimdi temizledim ama kan kokusu gitmiyor dahada kötü oluyorum.Kızınızın iyiye gitmesine sevindim gerçekten.Tek korkum şuan akciğerinde sorun olup olmadığı.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-08-13, 03:22   #8

Üzüm üyesinin avatarı

Üzüm Çevrimdışı

benim kedim de sokakta çor korkuyor o yüzden damağını kontrol için veterinere götüremedim zaten. evin kapısına bile yanaşmıyor korkudan. ilk 2 gün hapşırdıkça kan saçıyordu etrafa. onlara gördükçe daha da üzülüyordum zaten.

2 gün orada kalacak olmasına çok üzüldüm. zaten korkmuş bir de yalnız kaldı. biz veterinere gittik geldik o çiş kokusuyla geldi üstüme yattı patilerini de yüzüme dayadı. başını okşamamı istedi. canı yanarken bile yanında beni istedi düşünün. keşke sizin kediniz de yanınızda olabilse. neyseki 2 gün. bugün düştü di mi?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-08-13, 03:37   #9

İzmir
atilla35 Çevrimdışı

evet bu gün düştü yani yaklaşık 2-3 saat önce.İlgi gösterdiğiniz için sağolun.Daha 3-4 gün önce üşütmüştü kusmuştu bu hafta onun için çok zorlu geçti bizim için daha zorlu..

Kediler için nankör derler birde gitmeden önce yattığı cam fanusun camına tıklattım kafasını kaldırdı el salladım böyle göz kırptı

Umarım iyi olurlar buda bana ders oldu.Camlara sineklik gibi bir şey yaptırmam gerek artık.Yaptıracaktık ha bugün ha yarın derken kaldı işte..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-08-13, 03:41   #10

Üzüm üyesinin avatarı

Üzüm Çevrimdışı

nankör oldukları koca bir yalan. onları çekemeyenler tarafından ortaya atılmış bir iftira. ikimiz de dersimizi ağır bir şekilde aldık. umarım güzel bir ömür geçirirsiniz onunla birlikte. tabi ki ben de kızımla.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-08-13, 03:53   #11

İzmir
atilla35 Çevrimdışı

nankör oldukları koca bir yalan. onları çekemeyenler tarafından ortaya atılmış bir iftira. ikimiz de dersimizi ağır bir şekilde aldık. umarım güzel bir ömür geçirirsiniz onunla birlikte. tabi ki ben de kızımla.
Tekrar dertleştiğiniz ve yardımcı olduğunuz için teşekkürler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-08-13, 19:32   #12

İzmir
atilla35 Çevrimdışı

şuan eve getirdik kemiklerinde hiç kırık çatlak yok damağındaki yarığın büyük bölümü kapanmış.Ama akciğerinde çok ufak bir delik varmış o yüzden nefessizlik gibi bir olay olmuş.Şuan evde etrafa bön bön bakıyor.Birde su içerken falan hapşuruyor sürekli.Şuan hala her yeri kan içinde temizlenmiyor.Biraz daha düzelince sakinleştirici yapıp öyle temizleyecek veterineri.Sizin kediniz ne durumda bir gelişme var mı ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-08-13, 02:50   #13

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

Çok geçmiş olsun. Allah şifa versin. Okurken ben de boynu kırıldı sandım, şükür...
Ben de pencereye sineklik taktırmalıyım. Annem etrafı izlesin diyor, zekidir atlamayı gözü kesmez diyor ama herşey olabilir...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-08-13, 06:00   #14

Üzüm üyesinin avatarı

Üzüm Çevrimdışı

atilla35 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
şuan eve getirdik kemiklerinde hiç kırık çatlak yok damağındaki yarığın büyük bölümü kapanmış.Ama akciğerinde çok ufak bir delik varmış o yüzden nefessizlik gibi bir olay olmuş.Şuan evde etrafa bön bön bakıyor.Birde su içerken falan hapşuruyor sürekli.Şuan hala her yeri kan içinde temizlenmiyor.Biraz daha düzelince sakinleştirici yapıp öyle temizleyecek veterineri.Sizin kediniz ne durumda bir gelişme var mı ?
çok sevindim kedicik için. doktorunuz tecrübeli ve donanımlıymış bizim burada röntgen aleti falan yok iç organlarına bir şey olmuşsa da bilemiyoruz. sizin akciğeri de bir kısa zamanda kapanır herhalde. hapşırma sorunu üzümde de devam ediyor yemek yerken su içerken yalanırken hapşırıyor. onun dışında yükseklere zıplamaya başladı dün. her yeri dağıtıyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-08-13, 12:51   #15

imagine üyesinin avatarı

Yurt Dışı
imagine Çevrimdışı

Şeker- tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çok geçmiş olsun. Allah şifa versin. Okurken ben de boynu kırıldı sandım, şükür...
Ben de pencereye sineklik taktırmalıyım. Annem etrafı izlesin diyor, zekidir atlamayı gözü kesmez diyor ama herşey olabilir...
gözü kesmez diye birşey yok sakın ihmal etmeyin sinekliği. bizde birinci kattayız direk zemine atlamayı gözü kesmez bizimkinin, hatta kucağımdayken balkondan bakacak oldum mu çıldırır ama, kedidir sonuçta, sinek uçar kuş uçar gözü döner, ona atlayım derken gümmm yere çakılabilir... yani sineklik şart. bizimki henüz düşmedi hep bilinçli atladı balkondan. bu aralar kızıyorum balkona çıkmasına fazla çıkmıyor artık. ölçülerle aram pek iyi değil ama balkonun zemine yüksekliği 5 metre desem, 2.5 metre aşağıda apartman girişinin damı var ordan da bir 2.5. metre zemine var. önce giriş damına atlıyor sonra zemine bir iki defa böyle kaçtı evden zilli ama 2 saat sonra geri geldi

sizin kedilerinize de çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda düzelirler.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları