Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 27-04-15, 16:21   #46

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedilerin Yüksekten Atlaması / Düşmesi İle İlgili Sorularım Var

canancan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ustalar oldukça özensiz yapmış resimlerde esnemeler oldukça belli.dümdüz olmalıydı.galvaniz tel beyaz olduğu için tercih edilmiş olabilir ama bir sene sonra paslanacak pahalı bir tel.bunun yerine paslanma yapmayan pvc tel daha az maliyetli ve paslanmıyor.
Esnemeler yok tel gergin ve düz duruyor oldukça sağlam oldu fotoğraf sizi yanıltmış. Galvaniz teli ben tercih ettim sonuçta estetikte önemli balkonda bazen onlarla birlikte bende oluyorum . Bunu yapan usta 11 ve 12. Katlara aynı işlemi yaptı herkes memnun. Ayrıca ustanın 3 kedisi var ve benim için ne kadar önemli olduğunun farkında.Su küçük balkon için 2 kişi 4 saate yakın uğraştılar .Belki dediğiniz tel paslanmaz bu 1 sene sonra paslanırmı bilmiyorum yaptıranlarda şu an için paslanma olmadı. Paslansa dahi tel değişir sonuçta çerçevesi hazır. Sadece hoşuma gitmeyen tel içinden geçti bağlantılar da içeriden oldu yani balkon demirleri dışarıda, kaldı. Benim istediğim gibi olmadı için iskele gerekliymiş yapamadılar. Onun dışında memnunum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-04-15, 16:24   #47

canancan Çevrimdışı

hulya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Esnemeler yok tel gergin ve düz duruyor oldukça sağlam oldu fotoğraf sizi yanıltmış. Galvaniz teli ben tercih ettim sonuçta estetikte önemli balkonda bazen onlarla birlikte bende oluyorum . Bunu yapan usta 11 ve 12. Katlara aynı işlemi yaptı herkes memnun. Ayrıca ustanın 3 kedisi var ve benim için ne kadar önemli olduğunun farkında.Su küçük balkon için 2 kişi 4 saate yakın uğraştılar .Belki dediğiniz tel paslanmaz bu 1 sene sonra paslanırmı bilmiyorum yaptıranlarda şu an için paslanma olmadı. Paslansa dahi tel değişir sonuçta çerçevesi hazır. Sadece hoşuma gitmeyen tel içinden geçti bağlantılar da içeriden oldu yani balkon demirleri dışarıda, kaldı. Benim istediğim gibi olmadı için iskele gerekliymiş yapamadılar. Onun dışında memnunum.
kediler artık güvendeyse güle güle kullanın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-04-15, 18:31   #48

Pıtırsonic Çevrimdışı

hulya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
hülya hanım çok güzel olmuş, çerçeve ve işçilik ücreti bindiği için maliyet yüksek olmuştur. yoksa tellerin fiyatları çok uçuk değil aslında. bir de siz dışarıdan istemişsiniz ama içeriden yapılması çok daha güvenli. ne olur ne olmaz, zamanla esneyebilir teller. içeriden olduğu için esnese bile aşağı düşecek kadar pay olmaz, o yüzden bana daha güvenli geliyor böylesi. güle güle kullanın. bizim balkonda ikinci katta olduğumuz için boydan boya demir parmaklık var. sadece tel alıp germiştik, dolayısıyla fazla masraflı olmamıştı.

Masal ve Minnoş'a da bayıldım, balkon gibi küçük yerlerde bile aynı ortamda bulunabildiklerine göre tüm sıkıntınız bitmiş artık
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-04-15, 18:55   #49

Pıtırsonic Çevrimdışı

fikir vermesi için bizimkinin de fotoğrafını ekledim. birçok noktadan kelepçeyle sabitlendi ama kelepçeler de koyu renkli olsa daha güzel durur. balkon evlere değil bahçelere bakıyor, babamın da bu yüzden pek estetik kaygısı olmadığı için güvenli olsun, düşmesinler mantığıyla yapmıştı biraz daha uğraşla daha hoş gözükecek şekilde yapılabilir ama böyle de görüntüsü bizi rahatsız etmiyor. balkonumuz bahçeye baktığı için de yeşilin içinde kendi rengi de yeşil, teller çok belirgin durmuyor. yarıya kadar demirlerin içinden geçirip bükerek gerdik, kalan üst kısım da dıştan. demirleri olanlar kendileri de rahatlıkla sabitleyebilir, çok vakit almıyor. köşe balkon değilse de çengelli vidalar var, onlarla da kolay sabitlenir ama köşe balkonsa ve demir de yoksa baya zor, en azından köşe kısıma demir yaptırtmak lazım. yine sadece demiri yaptırtıp kalanını siz yaparsanız fazla bir maliyeti olmaz.
Eklenmiş Resimler
Kedilerin Yüksekten Atlaması / Düşmesi İle İlgili Sorularım Var-20150427_153258jpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-04-15, 01:21   #50

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
hülya hanım çok güzel olmuş, çerçeve ve işçilik ücreti bindiği için maliyet yüksek olmuştur. yoksa tellerin fiyatları çok uçuk değil aslında. bir de siz dışarıdan istemişsiniz ama içeriden yapılması çok daha güvenli. ne olur ne olmaz, zamanla esneyebilir teller. içeriden olduğu için esnese bile aşağı düşecek kadar pay olmaz, o yüzden bana daha güvenli geliyor böylesi. güle güle kullanın. bizim balkonda ikinci katta olduğumuz için boydan boya demir parmaklık var. sadece tel alıp germiştik, dolayısıyla fazla masraflı olmamıştı.

Masal ve Minnoş'a da bayıldım, balkon gibi küçük yerlerde bile aynı ortamda bulunabildiklerine göre tüm sıkıntınız bitmiş artık
Teşekkür ederim evet maliyeti çok yüksek oldu çünkü balkona çerçeve ve bir köşe panel yapılmak zorundaydı. Bir kaç ustadan fiyat aldım aşağı yukarı aynı fiyat vrdi. Bizim balkon yan tarafta ve önden görünüyor bizde kullanıyoruz bundan dolayı daha bu teli tercih ettim .Evet sağlam oldu ,daha önce plastik bir ağ germiştim. İyi ki o ağ varken çıkarmadım ağ o kadar zayıflamış ki ustanın hafif çekmesi yetti patır patır döküldü. Özellikle ek yerleri. İçeriden olması konusunu hiç düşünmemiştim çok doğru aslında böyle daha güvenli.

Evet alıştılar sayılır neredeyse sorun kalmadı. Masal'ın pati atmaları oldukça azaldı .Bizim hayır uyarılarımız dikkate alıyor ve ısrar etmiyor çok akıllı bir bıdık Minnoş biraz ondan tırsıyor çünkü Masal'ın çok ani hareketleri var yine de kızın peşinden ayrılmıyor Masal ona pati atsa dahi koşarak peşinden gidiyor. Artık evde yalnız bırakıyorum kavgalarına rastlamadım. En çok hoşuma giden bu ara sıkça gördüğüm burun buruna gelip bir birlerini koklamaları. Ne anlama geliyor bilmiyorum ama görüntüsü çok hoş. Masal'ın dışarıya çıkma isteği hiç yok eve iyice alıştı tüyleri parladı ve tertemiz oldu hatta tüy dökmesi de çok azaldı . Yalnız biz kızımızı zayıf buluyoruz belki minnoş ile kıyaslıyoruz ama yattığı zaman yanları içeriye çöküyor elimize kemikleri geliyor çok narin incecik kemikleri var.Mama yemesi neşesi yerinde bu kadar ince olmasını ben birazda hareketli olmasına veriyorum .Gündüzleri çok az uyuyor ve mır mır dolaşıyor gece de minik bir yastığı var tüm gece onu dolaştırıyor birde küçük battaniyesi evin her köşesine taşıyor

Bu gün ilk güneş banyolarını yaptılar balkon kapısın açıyorum istedikleri gibi girip çıkıyorlar.İyi ki almışım eskiden kapıda beni minnoş karşılardı şimdi ikisinin sevgi dolu bakışlarıyla karşılanıyorum. Arkasından ikisi de bir şımarıyor ki anlatamam.

[IMG][/IMG]

Bu gün ,
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-05-15, 14:26   #51

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Çok şekerlerBence Masal hiç zayıf değilMinnoş şişko olduğundan size zayıf geliyordur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-05-15, 03:19   #52

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

dumiş tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çok şekerlerBence Masal hiç zayıf değilMinnoş şişko olduğundan size zayıf geliyordur

Masal biraz zayıf veteriner de biraz alabilir dedi ellediğiniz zaman kemikleri geliyor yan yatınca yanları içeriye çöküyor.Minnoş'a gelince tombiş ne yazık ki ve kilo verdiremiyorum çünkü hareketsiz .Masal geldiğinden bu yana biraz koşturuyor ama o da kilo verdirmedi...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-15, 19:15   #53

hojiwan üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
hojiwan Çevrimdışı

kedim dün 10. kattan (balkondan) beton zemine düştü ve öldü. bu kedi koruma file ve tellerinden haberim yoktu
keşke diyorum hep... keşke bu aklıma gelseydi de araştırsaydım o zaman kedim hayatta olurdu. kedim miliş cama bile yaklaşmayan türdendi. yazmışsınız benim kendim yapmaz etmez diye ama kedi işte avcılık ruhlarında var. yani atlamaz diye birşey yok.

mamasından, aşısına, vitaminlerinden tüy bakımına her şeyi ile ilgileniyordum fakat bu balkondan düşme konusu aklımın ucuna gelmedi.

lütfen ve lütfen benim yaptığımı yapmayın. atlamalarını engellemek için elinizden ne geliyorsa yapın. yaşadığım vicdan azabını tahmin edemezsiniz... onlar evlatlarımız gibi, en ufacık birşeyde aklımız çıkıyor.

lütfen bu konuyu atlamayın...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-06-15, 01:23   #54

Puffik üyesinin avatarı

Puffik Çevrimdışı

Gerçekten çok üzüldüm, başınız Sağolsun... Tüm acınıza rağmen gelip bunları burada paylaşıyor olmanız beni çok duygulandırdı...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-15, 10:29   #55

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

hojiwan 10. kat yüksekmiş, beton zemine düşmesi daha kötü olmuş. Başınız sağolsun. İleride başka bir can sahiplenmeyi düşünürseniz, bu aklınızda bulunsun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-07-15, 09:31   #56

canancan Çevrimdışı

bu konunun her kedi sahibi tarafından okunması gerekiyor.eve kedi almakla bitmiyor.evi güvenli hale getirmek lazım.kediler atlayabilir yada düşebilir.bunu aklınıza kazıyın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-08-15, 21:18   #57

gofretgofret üyesinin avatarı

gofretgofret Çevrimdışı

ben kızımı 2 kez camın dısında mermerde yakaladım biri 3. diğeri 7. kat sadece oturuyordu sakince. yavasca yaklasıp ısmını soyleyınce hemen bana doğru döndü usulca miyavlayarak kollarıma atladı. korkuyor. ama bu demek degılkı ben camları acabılırım benım kedım atlamaz. emın olun gecen aylarda evde sıcaktan bayılmak uzereyken bıle o ortalıkta gezerken camları acmadım. onu kendı odama alıp yarım saat 1 saat evı oyle havalandırdım yada tasıma kabına koyarak. oyle bır ıhtımalı dusunmek bıle korkunc.zaten ben kedim evden cıkıp gezıp gelıyor mantıgınıda anlamıyorum nasıl bırakıyorlar? ya araba carpsa ya gıtse bıdaha gelmese.. kopek saldırsa dıger kedıler yaralasa vs .. korkunc ev kedısı evde bakılsın arkadasım.
ben hergun yarım saat kızımı kucagıma alıp camdan yada balkondan dısarıyı seyrettırıyorum. hıcte can atmıyor cıkmak ıcın. oyleece hareketsız oturup seyredıyor. bıkez apartmana merdıvenlerden ınmeye kalktı. bagırdım. evın ıcıne gırdı kosarak koltugun arkasından 10dk cıkmadı sonrada bıdaha hıc kapının dısına cıkmadı. dıkkatlı olmak lazım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-08-15, 22:18   #58

Fikri Çevrimdışı

Benim fikri bu pazar 8.kattan düştü kırık yok fakat iç kanama tesbit edildi, Akciğer kanaması kanama durdurucu iğnelerle kontrol edildi,ve serum verildi 72 saat her gün iğneleri yapıldı ve 72 saatin sonunda bize teslim edildi direkt asfalt yola düşmüş şu anda nekahat dönemi olması nedeni ile sürekli uyuyor fakat sağlığı iyi gözüküyor yemeğini şırınga ile veriyorum kurtulmasının en önemli nedeni vakit geçirmeden veterinere götürmemiz sanırım 15 gün içerisinde oynamaya başlayacak.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-08-15, 22:23   #59

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

gofretgofret yaşadığınız yer cadde değilse, siteyse ve yeşillik alansa çok sorun olmuyor. Yani apartmanların bahçe katıysa veya müstakil evse bırakılabilir. Kediler evin yerini de unutmuyorlarmış. Yani geri dönmeme gibi bir durum olmaz herhalde. Sitelerde de başıboş köpekler olmuyor. Tabii kendini diğer kedilere karşı koruması için tırnaklarını kesmemek gerekiyor, sokak kedilerinden bulaşan hastalıklara karşı aşılarını, iç/dış parazitlerini vb. düzenli olarak yaptırmak gerekiyor. Ama bunlar dışarı çıkarmaya engel değil. Kedinin doğasında evde yaşamak yok çünkü. Tabii kedi yıllarca dışarı çıkmayııp eve alışırsa dışarı çıkmak istemez ve hassas olduğundan dışarıdan hastalık kapar, kendini koruyamaz. Bizim kedimiz dışarıda doğdu, ilk beş ayını dışarıda geçirdi. 6 aylık olduğunda hem evde hem dışarıda yaşamaya başladı.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-08-15, 22:24   #60

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Fikri geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları