Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 08-02-14, 13:40   #16

sofy üyesinin avatarı

İzmir
sofy Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedilerin Yüksekten Atlaması / Düşmesi İle İlgili Sorularım Var

yaa bilemiyorum belki birçok kişi bana kızacak ama ben kedilerin yükseklik algılamadığına inanmıyorum, örneğin benim kedim, yüksekten aşağı bakmaz bile eğer önünde cam veya düşmeyecek şekilde bir demir yoksa, zaten pencerelerim balkona bakıyor sıkıntı yok, fransız penceremi hiç açmam tedbir için hem evde bebeğimde var, balkonda aşağı çok dikkatli bakar, kenarlarda demirde gezinme durumu hiç yok, balkonda kucağıma alsam korkar yükseklikten dolayı, kuş sinek uğruna kendini aşağı atacağına inanmıyorum ben, normalde de kapı üstleri duşakabin falan çıkamaz, yaptığı hareketlerin yol açacağı sonuçları biliyormuş gibi davranıyor ben hep öyle gözlemledim, yine de Allah korusun tabi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-02-14, 13:48   #17

Sevcorella üyesinin avatarı

İzmir
Sevcorella Çevrimdışı

sofy tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
yaa bilemiyorum belki birçok kişi bana kızacak ama ben kedilerin yükseklik algılamadığına inanmıyorum, örneğin benim kedim, yüksekten aşağı bakmaz bile eğer önünde cam veya düşmeyecek şekilde bir demir yoksa, zaten pencerelerim balkona bakıyor sıkıntı yok, fransız penceremi hiç açmam tedbir için hem evde bebeğimde var, balkonda aşağı çok dikkatli bakar, kenarlarda demirde gezinme durumu hiç yok, balkonda kucağıma alsam korkar yükseklikten dolayı, kuş sinek uğruna kendini aşağı atacağına inanmıyorum ben, normalde de kapı üstleri duşakabin falan çıkamaz, yaptığı hareketlerin yol açacağı sonuçları biliyormuş gibi davranıyor ben hep öyle gözlemledim, yine de Allah korusun tabi
İşte benim kızım da aynı böyle. Balkonda kucağımda hayatta durmaz, birileri varsa balkonda uzakta durur, aşağıya bakarken de hep geri durur kafasını boşluktan biraz uzatır izler ki cadde gürültülü motor sesi, araba sesi duyduğu gibi koşar içeri. Balkon demirlerini, pencere pervazlarını bırakın masaüstünde bile gezdiğini görmedim henüz. Evet kuş, sinwk, böcek görünce avlama içgüdüsüyle hareket edebilir ama balkon demirine konan kuşları görünce koşarak içeri kaçan ve bağıra bağıra kuşları anlatan bir kedicik benimkisi.

Gerçekten anlaşılması zor bebekler kediciklerimiz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-02-14, 13:52   #18

sofy üyesinin avatarı

İzmir
sofy Çevrimdışı

Sevcorella tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
İşte benim kızım da aynı böyle. Balkonda kucağımda hayatta durmaz, birileri varsa balkonda uzakta durur, aşağıya bakarken de hep geri durur kafasını boşluktan biraz uzatır izler ki cadde gürültülü motor sesi, araba sesi duyduğu gibi koşar içeri. Balkon demirlerini, pencere pervazlarını bırakın masaüstünde bile gezdiğini görmedim henüz. Evet kuş, sinwk, böcek görünce avlama içgüdüsüyle hareket edebilir ama balkon demirine konan kuşları görünce koşarak içeri kaçan ve bağıra bağıra kuşları anlatan bir kedicik benimkisi.

Gerçekten anlaşılması zor bebekler kediciklerimiz
benim kedimi tarif ettiniz aynen böyle, balkona çıksak içeri kaçar, aynen vucudunu yere yapıştırıp azcık kafasın uzatarak bakar aşağı, kuş görse bana anlatır cambazlık gereken yerlere çıktığını ben de hiç görmedim, bir de kafasını çalıştıramayacak kadar paniktir benimkisi, apartmanda yanlışlıkla bir kat aşağı inse yıkar ortalığı geri gelemez
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-02-14, 13:57   #19

İzmir
Sevcorella Çevrimdışı

sofy tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
benim kedimi tarif ettiniz aynen böyle, balkona çıksak içeri kaçar, aynen vucudunu yere yapıştırıp azcık kafasın uzatarak bakar aşağı, kuş görse bana anlatır cambazlık gereken yerlere çıktığını ben de hiç görmedim, bir de kafasını çalıştıramayacak kadar paniktir benimkisi, apartmanda yanlışlıkla bir kat aşağı inse yıkar ortalığı geri gelemez
Jambon şimdiye kadar en uzak gittiği yer daire kapısının yanındaki merdivenlerin ilk 4 basamağı, o da ben oturuyorum merdivende diye Bilmiyorum neden böyle ama risk almayı göze alamam böyle bir konuda Belki bir gün balkondan aşağıya bakarken geçen arabanın sesi, düğün konvoyunun sesi korkutacak ve düşecek aşağıya.. Offf düşünmesi bile kötü, çok kötü
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-02-14, 18:48   #20

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Arkadaslar kedi sizin, karar sizin.
Ama birgün kedim düsdü diye buraya baslik acarsaniz ozaman ilk yorum yazanlardan biri ben olurum onuda basdan söyleyeyim.

Sunu asla yapmaz dediginiz akilli mantikli insanlar bile neler yapiyor, sonrada seytana uymus diyoruz. Kedilerinde seytana uyup saniyelik bir hamleyle kendini bosluga birakip birakmayacagini kim garanti edebilir.
Yaptiginda ama benim kedim cok ürkekdi asla yapmazdi gibi cümlelerin kediye ne gibi bir faydasi olabilir.

Ben tüm kedileri (icinde sizinkilerde dahil), seviyor ve güvende olmalarini istiyorum,
göz göre göre tehlikeye girmelerini istemiyorum.
O yüzdendir burdaki bu cabam, o yüzdendir nette arastirip resimler eklemem, yoksa niye ugrasayim.
Herkes ne hali varsa görsün der, isime bakarim.

Eyer burda ortak bir sevgi adina bulusmussak birbirimize bir faydamiz olsun diye ugrasiyoruz.
Elimden gelse hepinizin balkonlarina, camlarina o fileleri gelip ben takicamda iste onuda yapamiyoruz uyarmakla kalabiliyoruz
Karar sizin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-02-14, 10:04   #21

İzmir
Sevcorella Çevrimdışı

Kesinlikle önlem almayı düşünüyorum tabi ki de. Sadece atlayanlar neden atlıyor, kısırlaştırmayla ilgisi var mı gerçekten diye merak ettim ama görüyorum ki pek bağlantılı değilmiş. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-02-14, 16:37   #22

İstanbul (Avrupa Yakası)
ani*** Çevrimdışı

kısırlarştırmayla değil de belki türüyle alakalıdır. tekirdi bizimki, tekirler fazla meraklı olur bi de. balkon demirinin altından kafasını teleskop gibi uzatırdı yüreğimiz ağzımıza gelirdi ama 2. kattaydık ve aşağısı topraktı o yüzden hayvancağızın az bi özgürlüğüne de müdahale etmedik. çok şükür hiç düşme vakası da olmadı zaten artık kendisi öbür dünyadan belki bizi izliyo belki sinek kovalıyo...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-02-14, 20:18   #23

canancan Çevrimdışı

kedinin en zekisi 3 yaşında bir çocuk zekasına sahiptir.3 yaşında bir çocuk -ben burdan düşersem,atlarsam ölebilirim yada zarar görebilirim- diye düşünüp hesap edebilirmi? birde olaya bu açıdan bakın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-02-14, 22:03   #24

sürmeli Çevrimdışı

geçen kurban bayramının 2, günü kedim 10. kattan atladı saniyelik bir durum atlamaz düşmez demeyin atlıyor. ve düşüyorlar. benim kedim mutfağa girmez evde yalnız deil ondan sonra üç tane daha var. ve şu şekilde oldu mutfağa girmeyen kedim mutfak kapısı kapalıyken içeri gitmek için kapıyı açtığımda ışık hızında mutfağa dalıp açık olan camdan atladı olduğum yerde dondum kaldım şaşkınlığı üzerimden atınca aşşaya nasıl indim bilmiyorum nefesi kesilmiş şişmeye başlamıştı elimle hemen sarstım kedimi birden pufff diye nefes verdi hemen eve çıkartıp suyun altına tuttum sonra sardım sarmaladım veterinere götürüdüm vet açık deildi sonra başka veteriere götürüdüm neyseki tek bir kırığı bile yok netten araştırmalarım beş veya üstü katlardan düşen kediler. en fazla çene yaralanmalarıyla beş veya alt katlardan düşenler ise bacak kırıklarınla karşılaşıyor. kedi havada yönünü deiştirip ayaklarını açarak paraşüt gibi yapıp hızını düşürüyormuş ama bu tamamen şans heryeride kırıla bilirdi ki ben kendi kedimi artık öldü gözünle bakıyordum nefes alsada atlamaz düşmez çok akıllı demeyin çünkü bende öyle diyordum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-02-14, 22:06   #25

canancan Çevrimdışı

sürmeli tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
geçen kurban bayramının 2, günü kedim 10. kattan atladı saniyelik bir durum atlamaz düşmez demeyin atlıyor. ve düşüyorlar. benim kedim mutfağa girmez evde yalnız deil ondan sonra üç tane daha var. ve şu şekilde oldu mutfağa girmeyen kedim mutfak kapısı kapalıyken içeri gitmek için kapıyı açtığımda ışık hızında mutfağa dalıp açık olan camdan atladı olduğum yerde dondum kaldım şaşkınlığı üzerimden atınca aşşaya nasıl indim bilmiyorum nefesi kesilmiş şişmeye başlamıştı elimle hemen sarstım kedimi birden pufff diye nefes verdi hemen eve çıkartıp suyun altına tuttum sonra sardım sarmaladım veterinere götürüdüm vet açık deildi sonra başka veteriere götürüdüm neyseki tek bir kırığı bile yok netten araştırmalarım beş veya üstü katlardan düşen kediler. en fazla çene yaralanmalarıyla beş veya alt katlardan düşenler ise bacak kırıklarınla karşılaşıyor. kedi havada yönünü deiştirip ayaklarını açarak paraşüt gibi yapıp hızını düşürüyormuş ama bu tamamen şans heryeride kırıla bilirdi ki ben kendi kedimi artık öldü gözünle bakıyordum nefes alsada atlamaz düşmez çok akıllı demeyin çünkü bende öyle diyordum
bu kadar ucuz atlatması resmen mucize.geçmiş olsun.umarım birdaha tekrarlanmaz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-02-14, 23:02   #26

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Soluksuz okudum
Cok sükür kurtulmus ucuz atlatmis. Piskolojisi nasil? düsme yasayan kedilerin huylarinda, (olumsuz yönde) gözle görülür farkliliklar oluyormus. Insallah sizin ki bir travma gecirmemisdir.
Cok büyük gecmis olsun...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-02-14, 22:01   #27

sürmeli Çevrimdışı

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Soluksuz okudum
Cok sükür kurtulmus ucuz atlatmis. Piskolojisi nasil? düsme yasayan kedilerin huylarinda, (olumsuz yönde) gözle görülür farkliliklar oluyormus. Insallah sizin ki bir travma gecirmemisdir.
Cok büyük gecmis olsun...
evet bütün huyu suyu deişti tek tek anlatıyım önceden biraz hırçın sessiz miyavlamazdı zil sesini sevmez korkar saklanırdı aparmanın kapısı açıldğında saklanırdı eve yabancı gelince saklanırdı yavruyken buldum yol kenarında çöp tenekesinin altında büyük ihtimal kıl payı ezilmekten kurtuldu araba korna çaldı bu yüzden zil sesi onu korkutuyordu .zaten bulduğumda yabaniydi elimle tuttuğumda beni ıstırmış ve tırmalamış sonradan farkına varmıştım ilerleyen günlerde bana karşı uysal bir kedi oldu ama yabancıya deil şuan üç yaşında düşmeden önce saklanma huyundan başka hiç bir proplemi yoktu düştükten sonra evin içinde bilinçsiz birşekilde geziyor. genelde ve yine bilinçsiz bir şekilde miyavlayor. ama bu iki şeyi sürekli yapmıyor. hani insanın canı sıkılır yapacak bişey bulamaz evde oturuken bir uğraş arar bizimkisi aynı bu durumda dier farklı bir davranışı kanepeye oturduğumda miyavlar gelir.yüzüme yüzüme başımın üstüne çıkacakmış gibi hareketler yapar. eskisinden daha çok sevilmek istiyor. sabaha kadar sevsem yine sev dokun benimle ilğilen der düştükten sonra kuru mamasını tek tek verip yediriyordum kabından yemiyordu birde düşmeden önce çok seçici olan kedim yiyecek konusunda mısır patlatıyorum veriyorum yiyor. çekirdek çitliyorum veriyorum yiyor.elma yiyor. kıvırcık veriyorum yiyor.zeytin yemezdi şimdi onuda yiyor. tabi ona zarar vermiyecek şekilde verdiklerim portakal yiyor. yourt arada verirdim yemezdi yourtta yiyor. yani düştükten sonra bambaşka bir kedi oldu sanki o gitti başka kedi oldu zil sesinden korkmuyor. kapı açılınca saklanmıyor. artık yabancıdan saklanıyor. yine dier kedileri arada patileyip kızıyor. ve kavga edecekmiş gibi ses çıkartıyor. dolapların kapısını açıyor. çekmeceleri açıyor. içine giriyor. iple oynatıyorum kafasını yukarı kaldırıp bakmıyordu yeni yeni kaldırıp bakıyor. ama genel görünüm sağlıklı haraketli oyuncu

Bu konu en son " 16-02-14 " tarihinde saat 22:09 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-02-14, 22:18   #28

sürmeli Çevrimdışı
Unhappy Cvp: Kedilerin Yüksekten Atlaması / Düşmesi İle İlgili Sorularım Var

canancan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bu kadar ucuz atlatması resmen mucize.geçmiş olsun.umarım birdaha tekrarlanmaz.
inş birdaha yaşamam böyle bişey onuncu kattan aşşaya baktığım zaman bişey olmuyorda kedimin düştüğü pencerecen baktığımda aşşaya içim sızlıyor. sanki ben düşecekmiş gibi oluyorum o günkü korku bana yetti arttı burayada yazmdım konu açıp kedim düştü diye hani düştü ölseydi ömürboyu vijdan azabı çekerdim kendi kendime ölmedi bişeyde olmadı onun şaşkınlığı halen arada aklıma geliyor. ya ölseydi ya ölmeseydi heryeri kırılsaydı bunun üzüntüsüde var. gerçekten bu yüzden kedi bu ne yapacağı belli olmuyor. birde şöyle bişeyvar. tabi hatalıyım çünkü bi gurupda benim kedim camdan düşmez akıllı benim kedim düşşeydi çoktan düşerdi diye birine yorum yapmıştım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-02-14, 03:37   #29

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Yazdiklarinizdan olumsuz bir degisim görmedim, o nedensiz evde ara sira miyavlama benimkilerdede var, kesinlik can SIKINTISINDAN diye düsünüyorum bende.

"Büyük lokma ye ama büyük söz konusma" demisler ya! sizinkide o durum olmus malesef.
Bende burdaki bircok yorumda bunu anlatmaya calisiyorum ama arkadaslarin cogu kulak arkasi yapiyorlar.
Hani demisler ya! "Bir musubet, bin nasihattan iyidir" sanirim onu bekliyorlar.

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-02-14, 08:55   #30

canancan Çevrimdışı

gerçekten bu yüzden kedi bu ne yapacağı belli olmuyor. birde şöyle bişeyvar. tabi hatalıyım çünkü bi gurupda benim kedim camdan düşmez akıllı benim kedim düşşeydi çoktan düşerdi diye birine yorum yapmıştım
bende kedilere güvenilmemesi gerektiğini düşünüyorum ve asla yapmaz,atlamaz.balkona tepkili denmemeli.umarım bu anlattıklarınız birçok insana ders olurda iki ay sonra açılacak pencere ve balkon kapıları yüzünden kedilerin düşme hikayelerini okumayız.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları