Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 31-10-14, 20:20   #1

SanalCan üyesinin avatarı

Samsun
SanalCan Çevrimdışı
Question Hastalık sonrası kediciğim yemiyor içmiyor. Lütfen fikir veriniz.

Selamlar,

Ara sıra evimde misafir ettiğim sokak kediciğinin yanağında şişlik fark edip veterinere götürdüm. Veteriner bunun bir efeksiyon olduğunu söyledi, o bölgeyi deldi ve bana kediye yutturmam için 5 günlük antibiyotik verdi. Kedi iki gün yemek yedi ve antibiyotiğini içti. Sonra yemeyi ve içmeyi kesince korktum veterinere götürdüm, orda 5 gün kaldı. Tedavisi bitip salındı. Apartman görevlimiz sabah oraya gazete bırakırken kediyi de salmışlar toplarlanır artık diye.

Bu sabah evime geldi. Eve girmek istedi içeri aldım. Nazlandı, az kendini sevdirdi ama yine yemiyor içmiyor

Azıcık elimle salam yedirdim. Sonra çıktım kedilerin karşı koyamadığı söylenen tavuklu bir yaş mama aldım. Onu yalayarak yedi. Tavukları kaldı. az bişey yemiş oldu toplamda. Su içmedi.

Şimdi çok korkuyorum bir şey olacak diye. Yine sürekli uyuyor.

Ne yapsam ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-10-14, 20:30   #2

Angelpet üyesinin avatarı

Ankara
Angelpet Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hastalık sonrası kediciğim yemiyor içmiyor. Lütfen fikir veriniz.

geçmiş olsun :/ bence veterinere sonkez götürün iyileşmişmi diye
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-10-14, 20:50   #3

Samsun
SanalCan Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hastalık sonrası kediciğim yemiyor içmiyor. Lütfen fikir veriniz.

Kediler için hem samsun'da hem de istanbul'da, o an nerede bulunuyorsam 3 x 5 kg'lık bonachibo kedi maması alıp sokak kedilerine yediriyorum. Sularını veriyorum. Bu mamayı sağlamak bile iş sahibi olmadığım için bana çok zor geliyor. Kediler hasta olacak diye ödüm kopuyor.

Hem çok üzülüyorum, hem de maddi olarak başa çıkamıyorum. Veterinerimiz biliyor bu kedinin sokak kedisi olduğunu ama yine de cüzi bir miktar talep etmek zorunda kalıyorlar. O cüzi miktar benim okulumda 2 hafta yemek yiyeceğim para oluyor. Ama yapacak bir şey yok.

Hava soğuk diye kedileri içeri alıyorum, alışıyorlar... dışarda kalınca miyavlayıp girmek istiyorlar. "Hayır" diyemiyorum.

Kuru mamadan sonra yaş mamaya alışmış veterinerde. Hastayken onu yemesi lazım kuru mamaya ağzını sürmüyor. Ah bir yese... onu da yemedi.

Ne yapacağım, nasıl başa çıkacağım hiç bilmiyorum. Bir an önce tamamen iyileşse, yine kuru bonachibo'sunu yese. Başka bir şey istemiyorum.

Bundan sonra japon balığı bile beslemeyeceğim. Kendim hayvan alıp beslemiyorum da zaten. Tüm arkadaşlarım eve alıştırma diyor. Doğru diyorlar ama soğukta, yağmurda, giriş katında olan evime gelen misafirleri de aç susuz bırakamıyorum ki.

Yarın yine veterinere gideyim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-10-14, 21:04   #4

Ankara
Angelpet Çevrimdışı

inşallah iyi olur :/
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-10-14, 21:16   #5

Samsun
SanalCan Çevrimdışı

Şimdi severken gördüm ki yastığında pire var. Veterinerde pire de kapmış
Tüm olumsuzluklar üst üste geliyor. İlaçlatmak da lazım yarın.
Yarabbi şu dönem bir geçse...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-11-14, 23:03   #6

Samsun
SanalCan Çevrimdışı

Bu sabah veterinere sordum, kediyi yeniden istedi. Götürdüm.
Bir gün aç bırakıp kan örneği alacaklarmış, pazartesi günü de kanı tahlile göndereceklermiş.
İnşallah bir şey çıkmaz. inşallah sadece hastalık sonrası yorgunluk, bitkinlik filan gibi bir şeydir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-11-14, 23:06   #7

Ankara
Angelpet Çevrimdışı

inşallah :/ yeniden geçmiş olsun sağlığına kavuşur umarım ( sevineyimmi üzüleyimmi bilemedim :/ ) bu arada pireleri ne durumda pire ilacı damlattınızmı ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-14, 00:32   #8

Samsun
SanalCan Çevrimdışı

Pire ilacı damlatmadık. Veterinere söyledim.
Kan örneği alacakları için belki bilemiyorum o konuyu pek önemsemediler gibi geldi bana şu an için.
Ya da ben söylerken yeni muayene ediliyordu o esnada diğer konulara odaklanıldı unutuldu.

Bu gün kan testi için gerekli miktarı toparladım, gidip teslim ettim. Daha öncede 3 gün hastanede yatma ve antibiyotik iğnesi giderlerini karşılamıştım (5 gün yatmıştı, o konularda ve her türlü indirim konusunda oldukça yardımcı oldular sağolsunlar)

Öncelikle kedinin sağlığı ve mutuluğu için inşallah hiç bir rahatsızlığı çıkmamasını diliyorum. Bununla beraber eğer bir rahatsızlık çıkarsa, bunun maliyetinin çok yüksek olacağı konusunda veteriner beni uyardı. Artık ufacık da olsa herhangi bir gideri karşılayabilecek hiç bir imkanım kalmadı. Kediyi taşınırken geride bırakan gerçek sahibini bulmaya çalışacağız. Veteriner de kendisini tanıyordu ama herhangi bir irtibat numarası bulamadık. Neyse, inşallah bir şey çıkmaz da bunu da düşünmeye hiç gerek kalmaz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-14, 01:38   #9

Ankara
Angelpet Çevrimdışı

inşallah keşke bırakmasaymış kedisini belkide sahibini düşünüyordur hep canım ya nasıl üzülmüştür sahibi bırakınca :,(
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-14, 02:08   #10

Samsun
SanalCan Çevrimdışı

Kedinin sahibi çok iyi bir beyefendi. Kediyi aldıkları tarihten itibaren hem ev hem sokakta yaşayacak şekilde büyüttüler. Benim evim giriş katında olduğu için bu yaramaz sürekli bizim eve giriyordu. Hava çok soğuk olunca bizde uyuduğu oluyordu. Sahibi üzülür diye kendisine bizzat söylemiştim durumu. Ara sıra bende kalmasında sorun olur mu diye. Memnun bile olacağını söylemişti. Gerçekten çok beyefendi, çok iyi bir insandır. Bununla beraber sahibi buradayken de evinde kalmazdı. Sokakta peşinden koşardı tabi ilk göz ağrısı 8 ay geçmiş beyefendi taşınalı o nedenle onun şoku değildir sanırım.

Ben İstanbul, Samsun ve yine samsun içinde yazlık bir bölgede 4/4/4 ay şeklinde yaşıyorum. Hiç bir yerde kalıcı olamadığımdan bana çok alışsınlar istemiyorum ama eve girince de hayır diyemiyorum. Ben İstanbul'da değilken sahibi beyefendi buradan taşınmış fakat kediyi götürememiş.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-14, 21:41   #11

Ankara
Angelpet Çevrimdışı

hmm bende kedi sahiiplenicem inşallah sahiplendikten sonra taşınma olayımız olmaz olsa bile götürebileyim bu arada pisinin sağlık durumunu dört gözle bekliyorum iyileştimi ? nasıl oldu ? ( baya seviyomuşum ha görmesem bile hayvanları fazla,tek Hopim ve arka bahçedeki pisiler var gördüğüm kedi olarak bide ara sıra geen komşu kediler var onlar başka... )
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-11-14, 01:42   #12

Samsun
SanalCan Çevrimdışı

Hastalanmadan hemen önce (ya da biz hastalandığını anlamadan)

5 gün müşahade altında kalıp, eve döndüğü günlerden 3 kare (biraz zayıflamış )

inşallah iyileşip gelince. mutlu ve yaramazlık yapan resimlerini de gösteririm.

Bu konu en son " 03-11-14 " tarihinde saat 04:29 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-11-14, 20:08   #13

Ankara
Angelpet Çevrimdışı

inişallah bu gün gülümseyesim bile gelmiyor biricik Hopim beni ısırdı :,( inşallah iyileşir bu arada :/
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları