Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 18-09-13, 19:39   #31

İstanbul (Anadolu Yakası)
nazlıpaşam Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: FIP Hastalığı Lütfen Okuyun.Çok Önemli

Nazlipasami oglumu canimi hayatimin parcasini kaybettim.. Gecen hafta cuma gunu yasli bedeni hastaliga dayanamadi en kotusude onun son halini gormekti otenazi yapmadigim icin biraz pismanlik duydum cunku olurken aci cekti gibi hissettim ama yapmadigim icin bir yandan kendimi katil gibide hissetmemis oldum. Soylenicek hicbirsey yok allah diger hayvanlarimiza saglik versin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-09-13, 23:54   #32

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Çok üzüldüm ne söylesek az ,ama bir melek oldu çektiği acılardan kurtuldu .Allah size sabır versin başınız sağ olsun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-09-13, 21:27   #33

İstanbul (Anadolu Yakası)
nazlıpaşam Çevrimdışı

Cok tesekkur ederim...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-09-13, 10:47   #34

Ankara
janee Çevrimdışı

Bu sabaha karşı maalesef küçük Bobomuzu FIP hastalığı nedeniyle kaybettik.
Dün kucağımda kriz geçirene kadar hasta olduğundan bile haberimiz yoktu. Hep götürdüğümüz klinikteki veterinerler göbeğindeki şişliğin bebek olmasından ve cok mama yiyiyor olmasından kaynaklandığını yineleyip durdular.
Dün gece Boboyla ilgilenen veterinerin dediğine göre daha önce farkedilmiş olsa bile yalnızca destekleyici tedavi uygulanabilirmiş, kurtulma şansı çok düşükmüş hatta nerdeyse yok gibiymiş. Annesinden erken ayrılan ve daha sonra da iyi, temiz ortamlarda bulunamayan kedilerde daha sık görülürmüş. İlk duyduğumda internetten araştırdım, ev kedilerinde çok düşük bir ihtimal gibi gözüküyor ancak 10 kediden bir tanesinden bulunma riski varmış.
Ona kısacık ömründe kocaman bir sevgi ve sıcak bir yuva verdiğimi düşünerek kendimi avutmaya çalışıyorum. Allah diğer kedilere sağlık versin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-09-13, 22:59   #35

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

janee tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu sabaha karşı maalesef küçük Bobomuzu FIP hastalığı nedeniyle kaybettik.
Dün kucağımda kriz geçirene kadar hasta olduğundan bile haberimiz yoktu. Hep götürdüğümüz klinikteki veterinerler göbeğindeki şişliğin bebek olmasından ve cok mama yiyiyor olmasından kaynaklandığını yineleyip durdular.
Dün gece Boboyla ilgilenen veterinerin dediğine göre daha önce farkedilmiş olsa bile yalnızca destekleyici tedavi uygulanabilirmiş, kurtulma şansı çok düşükmüş hatta nerdeyse yok gibiymiş. Annesinden erken ayrılan ve daha sonra da iyi, temiz ortamlarda bulunamayan kedilerde daha sık görülürmüş. İlk duyduğumda internetten araştırdım, ev kedilerinde çok düşük bir ihtimal gibi gözüküyor ancak 10 kediden bir tanesinden bulunma riski varmış.
Ona kısacık ömründe kocaman bir sevgi ve sıcak bir yuva verdiğimi düşünerek kendimi avutmaya çalışıyorum. Allah diğer kedilere sağlık versin.

Başınız sağ olsun çok pis bir hastalık Allah kimsenin başına vermesin çok üzüldüm
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-09-13, 13:02   #36

İstanbul
kedişkom Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 2

başıniz sag olsun cok üzüldüm allah kimsenin başına getirmesin cok üzüldümm
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-11-13, 23:30   #37

Darko Çevrimdışı

Yaklasik bir ay once ailemize katilan uc aylik minik kedimizde , Bayram itibariyle denge sikintisi oldugunu farkettik. Once, cok hareketli oldugu icin bacagini sakatladigni dusunduk. Fakat ilerleyen semptomlar dogrultusunda veterinerimiz üc ihtimal olabilecegini soyledi:
1. Evimize geldiginin ilk haftasinda gecirmis oldugu hastaligin mirasi ( surekli kusma, ishal sonucu Dort gun boyunca antibiyotik ve serum tedavisi gorerek tedavisi gerceklestirildi. Bu zaman surecinde onu kaybedecegimizi bile dusunduk. Oldukca siddetliydi cunku)
2. Asiri hareketli olmasi sebebiyle gecirdigi travma sonucu beyin sinir koordinasyonunu kuramiyo olusu ( ki ev ortaminda bu etkiyi yaratacak darbeye maruz kalmasi dusuk gibi. Daha dolap uzeri gibi yerleri kesfetme firsatini bulamadi.)
3. Fip virusu.
Forumlarda okudugum kadariyla fip virusu semptomlarinda hep Karin bolgesinde sislik, istahsizlik ve kilo kaybi yer aliyor. Minik kedimizde su an icin sadece denge sikintintisi mevcut. Yemek yemesi, hareketliligi normal seyrinde devam ediyor. Karin bolgesinde odem de yok. Genel psikolojik durumunda da degisim mevcut degil. Yalnizca ilerleyen denge problemî var.
Su an icin asilari yeni yapildigindan fip testi yapamiyoruz. Ancak bir hafta sonarsinda yapabilecegiz. Zaten test de Kesin Bilgi vermiyormus anladigim kadariyla
Evimizde 7 yasinda baska bir kedimiz daha var. sikinti, sayet fip virusu varsa ona da coktan bulasmis olmasi.
Cok zor bir durum. Tecrubeleri olan paylasirsa sevinirim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-13, 00:15   #38

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Darko tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yaklasik bir ay once ailemize katilan uc aylik minik kedimizde , Bayram itibariyle denge sikintisi oldugunu farkettik. Once, cok hareketli oldugu icin bacagini sakatladigni dusunduk. Fakat ilerleyen semptomlar dogrultusunda veterinerimiz üc ihtimal olabilecegini soyledi:
1. Evimize geldiginin ilk haftasinda gecirmis oldugu hastaligin mirasi ( surekli kusma, ishal sonucu Dort gun boyunca antibiyotik ve serum tedavisi gorerek tedavisi gerceklestirildi. Bu zaman surecinde onu kaybedecegimizi bile dusunduk. Oldukca siddetliydi cunku)
2. Asiri hareketli olmasi sebebiyle gecirdigi travma sonucu beyin sinir koordinasyonunu kuramiyo olusu ( ki ev ortaminda bu etkiyi yaratacak darbeye maruz kalmasi dusuk gibi. Daha dolap uzeri gibi yerleri kesfetme firsatini bulamadi.)
3. Fip virusu.
Forumlarda okudugum kadariyla fip virusu semptomlarinda hep Karin bolgesinde sislik, istahsizlik ve kilo kaybi yer aliyor. Minik kedimizde su an icin sadece denge sikintintisi mevcut. Yemek yemesi, hareketliligi normal seyrinde devam ediyor. Karin bolgesinde odem de yok. Genel psikolojik durumunda da degisim mevcut degil. Yalnizca ilerleyen denge problemî var.
Su an icin asilari yeni yapildigindan fip testi yapamiyoruz. Ancak bir hafta sonarsinda yapabilecegiz. Zaten test de Kesin Bilgi vermiyormus anladigim kadariyla
Evimizde 7 yasinda baska bir kedimiz daha var. sikinti, sayet fip virusu varsa ona da coktan bulasmis olmasi.
Cok zor bir durum. Tecrubeleri olan paylasirsa sevinirim
Geçmiş olsun fip hastalığına yakından tanık olmadım bir çok yazı okudum. Sizin yazdıklarınız benzemiyor inşallah da değildir denge problemi daha çok vitamin eksikliğinden oluyor. Bence siz onu başka bir veterinere daha gösterin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-13, 01:16   #39

Darko Çevrimdışı

Oncelikle cok tesekkurler. Kendi veterinerimizin disinda baska bir veterinerle de gorustum. O da hemen hemen ayni seyleri soyledi. Paylasimlarin cogu Yaş fip semptomlari gibiydi forumlarda. Kuru fip tipi de varmis ve semptomlarinda denge kaybi mevcut. kisa surede ilerleyen denge kaybi fip olma ihtimalini soktu aklimiza. Elbette ki ihtimal. Daha tetkikler yapilmadi. Vitamin olarak aminosol ve glucosamine kullaniyoruz. Umarim dediginiz gibi sadece vitamin eksikligidir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-13, 12:34   #40

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Darko tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Oncelikle cok tesekkurler. Kendi veterinerimizin disinda baska bir veterinerle de gorustum. O da hemen hemen ayni seyleri soyledi. Paylasimlarin cogu Yaş fip semptomlari gibiydi forumlarda. Kuru fip tipi de varmis ve semptomlarinda denge kaybi mevcut. kisa surede ilerleyen denge kaybi fip olma ihtimalini soktu aklimiza. Elbette ki ihtimal. Daha tetkikler yapilmadi. Vitamin olarak aminosol ve glucosamine kullaniyoruz. Umarim dediginiz gibi sadece vitamin eksikligidir.
İnşallah değildir bende iki tip biliyorum bir tanesi daha ağır diğeri ise tedavi ve özel bakımla senelerce yaşıyor...Sonuçları yazarsanız sevinirim ben de merak ettim acil şifalar diliyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-13, 17:42   #41

pamukkedi üyesinin avatarı

Erzincan
pamukkedi Çevrimdışı

Maklinn tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Canım Olum Kedim Eddy Hastalığına Yenik Düştü, Kaybettik Neyazıkki((((((((((((((((.
Çokk üzüldüm . Allah yardımcınız olsun İnsanın içi gidiyor . Biz burdan bu kadar üzüldük allah size sabır versin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-11-13, 13:56   #42

İstanbul
kedişkom Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 2

---------_______?_______------------
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-11-13, 00:59   #43

DUMANIM16 Çevrimdışı

Merhaba Sevgili Dostlarım Fip Hastası Bir Kedi Ve Can Yoldaşını Kaybetmeye Saatler Kalmış Olan Biri Olarak Sizlerin Yazılarını Okuduktan Sonra üye Oldum.7 Yaşındaki Yakışıklı Oğlum Dumanım 4 Haziran 2013 Tarihinde Fip Teşhisi Kondu Cok Zayıflamış Ve Hiç Yemek Yemiyordu Bursa Uludağ üniversitesi Veterinerlik Fakültesinde Zafer Hocamın Teşhisi Sonrası Dünyam Başıma Yıkıldı Bana Söyledikleri Anlattıkları Geri Dönüşü Olmayan Bir Yolda Olduğumuzu Gösterdi.ilaç Tedavisine Interferon 8 Milyon ünite Ile Başladık Antibiyotik Ve Ağrı Kesici Ve Kortizon Iğneleri Ile Devam Ettik Iğnelerimizin Bitmesine Müteakip Sabah Akşam Prednol Ve Ranitab Ikilisi Ile Dumanızı Tedavisine Devam Ettik.ilaçlardan Sonra Dumanım O Kadar Toparlandıki Hepimiz Bi Umut Kesildik Tamamen Iyileşti Gözündeki Sarılık Gecti Acayip Derecede Kilo Aldı Iştahı Acıldı Eski Günlerine Tamamen Geri Döndü Tam Iyileşti Herşey Cok Güzel Derken Ekim Ayının 20 Sinden Sonra Lanet Hastalık Oğlumu Eritmeye Ve Halsizleştirmeye Başladı şu An Son Evredeyiz 13 Gündür Hiç Bir şey Yemiyor Su Içmiyor Yaş Mamaları Ezerek Elimle Ağzına Vererek Besliyorum Suyu Damlalık Ve şırınga Ile Veriyorum Ama Son 3 Gündür Ne Su Ne Yemek Yemiyor Ilaçlarını Aldıktan Hemen Sonra Kusuyor Artık 1 Kilo Kadar Bi Ağırlığı Kaldı Bugun 2 Kere Altına Kacırdı Kuma Gidemediği Için Bez Bağladım Ve Sürekli Titriyor Salyaları Akıyor 2 Gündür Hastanede Ve Evde Serum Takıyorum şu An En Kötü Halinle Bile Kafasını Kaldıramayan Dumanım Onu Sevmemle Beraber Mırlayıp Gırlıyor Insanın Içi Parcalanıyor 3-4 Gündür Ağlama Nöbetlerindeyim Ve Cok Kötüyüm Bizi Anlamayan O Kadar Cok Insan Varki Dünyada Inanmak Istemiyorum Bu Kadar Bencil Olmalarına Dünyanın Sadece Kendileri Için Olduklarına O Kadar Inanmışlarki Sizinle Alay Bile Edebilirler Bu Kadar Bencil Insanların Arasında Sizlerinde Oldugunu Gormek Cok Güzel Dumanımı Oğlumu 1-2 Gün Içerisinde Kaybedeceğimizi Düşünüyorum Lanet Hastalığın Maalesef Tedavisi Yok Ve Sonu Malum Hepinize Iyi Geceler Diliyorum Ve Hastalıksız Güzel Günler Gecirmenizi Diliyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-11-13, 01:42   #44

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

DUMANIM16 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba Sevgili Dostlarım Fip Hastası Bir Kedi Ve Can Yoldaşını Kaybetmeye Saatler Kalmış Olan Biri Olarak Sizlerin Yazılarını Okuduktan Sonra üye Oldum.7 Yaşındaki Yakışıklı Oğlum Dumanım 4 Haziran 2013 Tarihinde Fip Teşhisi Kondu Cok Zayıflamış Ve Hiç Yemek Yemiyordu Bursa Uludağ üniversitesi Veterinerlik Fakültesinde Zafer Hocamın Teşhisi Sonrası Dünyam Başıma Yıkıldı Bana Söyledikleri Anlattıkları Geri Dönüşü Olmayan Bir Yolda Olduğumuzu Gösterdi.ilaç Tedavisine Interferon 8 Milyon ünite Ile Başladık Antibiyotik Ve Ağrı Kesici Ve Kortizon Iğneleri Ile Devam Ettik Iğnelerimizin Bitmesine Müteakip Sabah Akşam Prednol Ve Ranitab Ikilisi Ile Dumanızı Tedavisine Devam Ettik.ilaçlardan Sonra Dumanım O Kadar Toparlandıki Hepimiz Bi Umut Kesildik Tamamen Iyileşti Gözündeki Sarılık Gecti Acayip Derecede Kilo Aldı Iştahı Acıldı Eski Günlerine Tamamen Geri Döndü Tam Iyileşti Herşey Cok Güzel Derken Ekim Ayının 20 Sinden Sonra Lanet Hastalık Oğlumu Eritmeye Ve Halsizleştirmeye Başladı şu An Son Evredeyiz 13 Gündür Hiç Bir şey Yemiyor Su Içmiyor Yaş Mamaları Ezerek Elimle Ağzına Vererek Besliyorum Suyu Damlalık Ve şırınga Ile Veriyorum Ama Son 3 Gündür Ne Su Ne Yemek Yemiyor Ilaçlarını Aldıktan Hemen Sonra Kusuyor Artık 1 Kilo Kadar Bi Ağırlığı Kaldı Bugun 2 Kere Altına Kacırdı Kuma Gidemediği Için Bez Bağladım Ve Sürekli Titriyor Salyaları Akıyor 2 Gündür Hastanede Ve Evde Serum Takıyorum şu An En Kötü Halinle Bile Kafasını Kaldıramayan Dumanım Onu Sevmemle Beraber Mırlayıp Gırlıyor Insanın Içi Parcalanıyor 3-4 Gündür Ağlama Nöbetlerindeyim Ve Cok Kötüyüm Bizi Anlamayan O Kadar Cok Insan Varki Dünyada Inanmak Istemiyorum Bu Kadar Bencil Olmalarına Dünyanın Sadece Kendileri Için Olduklarına O Kadar Inanmışlarki Sizinle Alay Bile Edebilirler Bu Kadar Bencil Insanların Arasında Sizlerinde Oldugunu Gormek Cok Güzel Dumanımı Oğlumu 1-2 Gün Içerisinde Kaybedeceğimizi Düşünüyorum Lanet Hastalığın Maalesef Tedavisi Yok Ve Sonu Malum Hepinize Iyi Geceler Diliyorum Ve Hastalıksız Güzel Günler Gecirmenizi Diliyorum

Offf nasıl üzüldüm anlatmam sizin için çok zor bizler kaybetmeyi bile düşünemezken bu pis hastalık nasıl da zamansız geliyor...Bir yerden mi aldı nasıl yakalandı hiç fikriniz var mı ? Birde sizi ,bizi anlamayan insanlara ben acıyorum bu güzel sevgiden mahrum oldukları için asıl alay edilecek zavallı insanlar onlar hiç aldırış etmeyin onlar gerçekten çok küçükler zavallılar...

Allah yardımcınız olsun ne yazacağımı bilemedim...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-11-13, 00:24   #45

DUMANIM16 Çevrimdışı

merhaba dostlarım dumanımı bu aksam saat 18.50 gibi kaybettim.akşam serumunu verdikten sonra evine gidip yatmaya başladı bi ara yanına gittim ve kafasını vucudunu dısarı cıkardıgını ve titrediğini gördüm yuvasından cıkarıp hekimimizi aradım ve ölüm durumu oldupunu öğrendim arkadaşlar o şekilde titreyerek 20 dakika kadar yanında durdum ve sevdim sürekli o durumda bile gırladığını ve benım yanında oldugumdan dolayı mutlu oldugunu hissettirdi bana bal gözlerine bakarak 15-20 dakika yanından ayrılmadım daha sonra hala direndiğini ve kalmaya çalıştığını hissettim yanımızda olmak istiyordu oğlumu dumanımı son kez öptüm ve kokladım odadan dışarı cıktım 2-3 dadkika sonra tekrar girdiğimde titremesi kesildi yanına uzandım tekrar ellerini öne cekti ve son nefesini verdi bal gözlerine baktım kulaklarını kokladım boynunu kokladım hic bir kedide alamadığım o güzel kokusunu tekrar içime cektim bunları yaparken eşim kızım ve ben cok perişan bi haldeydik bütün ev ağlamaktan perişan oldu herkes son vedasını ettikten sonra evimizin bahçesine mezar yeri kazdık ve dumanımızı bal gözlümüzü evimizin aslan parcasını toprağa verdik allah bu can dostlarımızı bize cennetinde umarım tekrar gösterir hepinize sağlıklı ve güzel sadık dostlarınızla gecireceğiniz güzel günler diliyorum.

bu lanet hastalığı allah hiç bi dostumuza reva görmesin cok zor bu satırları yazmak bile cok zor bu kadar bağlı olduğum bi canlıyı toprağa verdim canım acıyor canım yanıyor
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları