Petkod ile En iyi dostunu kaybetme!
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 19-07-11, 22:07   #16

İstanbul (Anadolu Yakası)
Maklinn Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: FIP Hastalığı Lütfen Okuyun.Çok Önemli

Sevgili Hülya teşekkür ederim,,,sessiz dostlarımıza duyarlı olan,İnsanlığı seviyorum. iyi varsınız hepiniz iyiki,,,herkese iyi geceler üzüntümü paylaştığınız için minnettarım sizlere...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-07-11, 23:19   #17

Maklinn Çevrimdışı

"amin" çok Sağolun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-07-11, 13:57   #18

Maklinn Çevrimdışı

GÖBEĞİ HALA ÜZERİNDE TAMAMEN HARDAL RENGİ YENİ DOĞMUŞ ,SANIRIM ANNESİ TERKETMİŞ YADA KAÇMAK ZORUNDA KALMIŞ, SÜREKLİ KUŞ SESİ SANARAK TAKİP ETTİM SESİN GELDİĞİ YÖNÜ KARŞI BİNANIN BAHÇESİNDE SÜT TOZU VARDI EVDE BİBERONLA BİRKAÇ DAMLA YEDİ UYUDU .Vet. arayacağım bakalım tavsiyesi ne olacak bana ,Bal gözlüm Eddy FIP den melek oldu. 6 aydan önce hayvan eve almamalıydım. fakat bırakamazdım i
,İyi günler diliyorum sizlere...Bana tavsiyesi olan varsa bekliyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-07-11, 16:06   #19

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Maklinn tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
GÖBEĞİ HALA ÜZERİNDE TAMAMEN HARDAL RENGİ YENİ DOĞMUŞ ,SANIRIM ANNESİ TERKETMİŞ YADA KAÇMAK ZORUNDA KALMIŞ, SÜREKLİ KUŞ SESİ SANARAK TAKİP ETTİM SESİN GELDİĞİ YÖNÜ KARŞI BİNANIN BAHÇESİNDE SÜT TOZU VARDI EVDE BİBERONLA BİRKAÇ DAMLA YEDİ UYUDU .Vet. arayacağım bakalım tavsiyesi ne olacak bana ,Bal gözlüm Eddy FIP den melek oldu. 6 aydan önce hayvan eve almamalıydım. fakat bırakamazdım i
,İyi günler diliyorum sizlere...Bana tavsiyesi olan varsa bekliyorum.

Gözünüz aydın bu minik size bir melek olarak gelmiş çok sevindim .Neden 6 ay eve hayvan almamanız gerekiyor onu anlamadım diğerinden kalan bir mikrop olabilir düşüncesiyle mi acaba.
Eğer öyle ise evi dezenfekte etmeniz yeterli olmaz mı? Bizim minnoşu bulduğumuzda pire içerisindeydi pireler temizlendikten sonra eve bir ilaç sıktık dezenfekte ve tekrar haşere girmesini 6 ay engelliyormuş .Aklıma geldi işinize yararmı bilmiyorum isterseniz veterinere bir sorun .Miniğinizede sağlıklı bir ömür diliyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-07-11, 18:07   #20

Maklinn Çevrimdışı

Merhaba sevgili Hülya evet adı Eddy düşünüyorm...Veterinerimiz FIP çok bulaşıcıymış en az 6 ay enfeksiyonu kalırmış yaşadığı ortamda. görüştük bugün kutu içerisinde hiç çıkarmamak kaideyle kuru mamaya geçene kadar, bakabilirmişim. Çümki süt anne bulma şansım şimdilik yok .5 haftalık olunca sahiplendirmek için ,Hayvan hakları savunucularından sevgili SEVGİ BÜRÜNGÜZ e aşılarını yaptırtıp emanet edeceğim . 5 ay sonra kesinlikle hangisine kismet olursa evime kendime can yoldaşı alacağım ...Sevgi saygılarımla hoşça kalın Hülya hanım...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-11-11, 15:57   #21

extendear Çevrimdışı

merhaba arkadaşlar öncelikle patili dostunu hastalıktan kaybeden tüm arkadaşlarıma sabırlar diliyorum ..bizi bizden başka kimse anlamıyo ne yazık ki (( çoğu insan delimisin sen bi kediye üzülünür mi hiç diyor ((( o benim için can diyorum ama laf anlatamıyorsun ((( beni en çok bu formdaki arkadaşlarımın anlayacağını düşündüğüm için burdayım ..arkadaşlar geçen yıl bir ağaç altında acı acı bağıran kediciği bulduğumda hep umutla ii olmasını bekledim en son ankarada vtm ye götürdüm ve acı gerçek orda çıktı maalesef kediciğime fip teşhisi kondu ((( ama sevindirici yanı kuru form olduğu söylendi..benim kediciğimde sizinkiler gibi karın şişmesi ishal filan yok benim kediciğimin sorunu dengesini sağlayıp ayağa kalkamıyor heryer rünerek veya düşe kalka gidiyor hatta bu halde tuvaletini bile gidip kuma yapıyor ..öyle sevgi dolu bir kedicik ki adını cincır koyduk ) dr hiç bir zman umut kesilmez dedi çoğu hayvan bu virüsü kapar kolayc atlatır ve yaşarmış ama maalesef benim cincırım çok küçükken kaptığı için belki iyileşecek belkide uzun yıllar böyle yaşayacak (((( benim evde iki kedim daha var ve çok küçük bir ihtimallde olsa kan ve çifleşme ile bulaşabilirmiş (( bu nedenle cincırımı artık odaya kapattım (((( ama inanın bütün psikolojim bpzuldu ona sanki ceza vermişim gibi panik atak nöbetleri geçirdim ve hastanelik oldum (((((((((( cincırın kedi olmayan bir evde rahtaça yaşaması gerekiyor .yoksa onu uyutmak zorunda kalıcam ((((((((((((((((( ama asla böyle birşey istemiyorum (((((((((((( iyilik sever beni anlayacak biri çıkacağına inanıyorum o nedenle burdayım (((((((((((((( kedisin bu hastalıktan kaybeden sevgili dostlar bana LÜTFEN YARDIM EDİN ..BU BELKİDE KAYBETTİĞİNİZ DOSTUNUZUN YERİNE GEÇECEK BİR ŞANS SİZİN İÇİN ...size yalvarıyorum lütfen bir kediciğin uyutulamsına izin vermeyin ((((((((((((( çok zor durumdayım ((((((((((((((((((((( ben her türlü maddi manevi desteğe hazırım yeter ki kuzumun bir yuvası olsun ...........NOLUR GÖRMEMEZLİKTEN GELMEYİN....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-11-11, 01:45   #22

xpaşax üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
xpaşax Çevrimdışı

extendear tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
merhaba arkadaşlar öncelikle patili dostunu hastalıktan kaybeden tüm arkadaşlarıma sabırlar diliyorum ..bizi bizden başka kimse anlamıyo ne yazık ki (( çoğu insan delimisin sen bi kediye üzülünür mi hiç diyor ((( o benim için can diyorum ama laf anlatamıyorsun ((( beni en çok bu formdaki arkadaşlarımın anlayacağını düşündüğüm için burdayım ..arkadaşlar geçen yıl bir ağaç altında acı acı bağıran kediciği bulduğumda hep umutla ii olmasını bekledim en son ankarada vtm ye götürdüm ve acı gerçek orda çıktı maalesef kediciğime fip teşhisi kondu ((( ama sevindirici yanı kuru form olduğu söylendi..benim kediciğimde sizinkiler gibi karın şişmesi ishal filan yok benim kediciğimin sorunu dengesini sağlayıp ayağa kalkamıyor heryer rünerek veya düşe kalka gidiyor hatta bu halde tuvaletini bile gidip kuma yapıyor ..öyle sevgi dolu bir kedicik ki adını cincır koyduk ) dr hiç bir zman umut kesilmez dedi çoğu hayvan bu virüsü kapar kolayc atlatır ve yaşarmış ama maalesef benim cincırım çok küçükken kaptığı için belki iyileşecek belkide uzun yıllar böyle yaşayacak (((( benim evde iki kedim daha var ve çok küçük bir ihtimallde olsa kan ve çifleşme ile bulaşabilirmiş (( bu nedenle cincırımı artık odaya kapattım (((( ama inanın bütün psikolojim bpzuldu ona sanki ceza vermişim gibi panik atak nöbetleri geçirdim ve hastanelik oldum (((((((((( cincırın kedi olmayan bir evde rahtaça yaşaması gerekiyor .yoksa onu uyutmak zorunda kalıcam ((((((((((((((((( ama asla böyle birşey istemiyorum (((((((((((( iyilik sever beni anlayacak biri çıkacağına inanıyorum o nedenle burdayım (((((((((((((( kedisin bu hastalıktan kaybeden sevgili dostlar bana LÜTFEN YARDIM EDİN ..BU BELKİDE KAYBETTİĞİNİZ DOSTUNUZUN YERİNE GEÇECEK BİR ŞANS SİZİN İÇİN ...size yalvarıyorum lütfen bir kediciğin uyutulamsına izin vermeyin ((((((((((((( çok zor durumdayım ((((((((((((((((((((( ben her türlü maddi manevi desteğe hazırım yeter ki kuzumun bir yuvası olsun ...........NOLUR GÖRMEMEZLİKTEN GELMEYİN....
çok üzüldüm evde başka kedilerin olması sizin işinizi zorlaştırmış ama hasta bir kediyi de kimse almak i,stemez sebebi ise hasta olması değil sahiplendikten sonra jkediciği sevmek ve ölümüne şahit olmak çok kötü olur uyutulmasını da kesinlikle düşünmeyin bence bu çok acımasızca olur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-09-13, 22:15   #23

nazlıpaşam Çevrimdışı

BENİM 13 yaşındaki oğlum nazlıpaşamında bu hastalığa yakalanıldıgı söyleniyor elimle mamasını yedirebiliyorum o da çok az daha bir haftayı bitirmedik karın boşluğunda sıvı var 3 gündür tuvaletini bile yapmıyordu bugun serumdan sonra yaptı ben 6 yaşından beri oğlumla birlikteyim ve kaç gündür ağlamaktan helak oldum pasiflorayla sakinleşiyorumm dualarınızı eksik etmeyinn lütfeennnnnn bu hastalığı yenmesinii o kadar çok istiyorum ki onsuz düşünemiyorum,,,,
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-09-13, 23:47   #24

xpaşax üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
xpaşax Çevrimdışı

nazlıpaşam tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
BENİM 13 yaşındaki oğlum nazlıpaşamında bu hastalığa yakalanıldıgı söyleniyor elimle mamasını yedirebiliyorum o da çok az daha bir haftayı bitirmedik karın boşluğunda sıvı var 3 gündür tuvaletini bile yapmıyordu bugun serumdan sonra yaptı ben 6 yaşından beri oğlumla birlikteyim ve kaç gündür ağlamaktan helak oldum pasiflorayla sakinleşiyorumm dualarınızı eksik etmeyinn lütfeennnnnn bu hastalığı yenmesinii o kadar çok istiyorum ki onsuz düşünemiyorum,,,,
çok üzüldüm allah sabır versin
umarım tedavisine cevap verir ve iyileşir
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-09-13, 15:07   #25

nazlıpaşam Çevrimdışı

çok teşekkür ederim maalesef cevap vermiyor bugun doktor uyutalım dedi biz ise ailece perişan haldeyiz düşünüyoruz ne yapacağımız sizin fikriniz nedir? sonuna kadar bekleyelim mi yoksa daha fazla acı çekmesin mi ???
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-09-13, 15:09   #26

nazlıpaşam Çevrimdışı

ayrıca böyle bir foruma ilk defa katıldım çünkü dışarıda insanlar anlamıyor ama canından biriymiş gibi oluyor kedi köpek hayvan diyip geçemiyorsun sadece evinde besleyen insanlar bunu algılıyor,,,
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-09-13, 00:47   #27

xpaşax üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
xpaşax Çevrimdışı

nazlıpaşam tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
çok teşekkür ederim maalesef cevap vermiyor bugun doktor uyutalım dedi biz ise ailece perişan haldeyiz düşünüyoruz ne yapacağımız sizin fikriniz nedir? sonuna kadar bekleyelim mi yoksa daha fazla acı çekmesin mi ???
bir canlının ölümüne karar vermek bizim seçimimiz olmamalı ben bunu yapamazdım sizde yapmayın günahtır
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-09-13, 10:44   #28

FATİH VOLKAN YENİTÜRK üyesinin avatarı

TUZLA-İSTANBUL
FATİH VOLKAN YENİTÜRK Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 1

Sevgili Nazlıpaşam rumuzlu arkadaş,Allah sizden razı olsun.Ötenazi konusunda ne diyeceğimi bilemiyorum.Bence yaşadığı kadar yaşasın.Biliyormusunuz?bu forumda bu konuları okuduğumda hep gözyaşı döküyorum,Allahım bu kediciklerin sahiplerinin yüreklerini ferahlat,kediciklerine de onulmaz dert verme diye dua ediyor kederleniyorum,bir yandanda sizlere sağlam durmanızı tavsiye ediyorum...ilaçla sakinleşiyorum diyorsunuz..lakin nazlı paşamdan başka kediciklerinde sizin şefkat ve merhametine ihtiyacı var,o yüzden şu yeryüzünde sizlerin dahada sağlıklı olması gerekiyor.Sevgiyle kalın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-09-13, 12:08   #29

Pıtırsonic Çevrimdışı

nazlıpaşam, çok geçmiş olsun. kimse bu acıyı yaşamasın çok üzüldüm gerçekten. ben de xpaşax ile aynı fikirdeyim. başka canlıların hayatları hakkında söz hakkımızın olmaması gerektiğini düşünüyorum. çok çok geçmiş olsun..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-09-13, 17:23   #30

nazlıpaşam Çevrimdışı

Cok tesekkur ederim destekleriniz icin...gercekten insanin baskalarindan fikir almasi gerekiyor... Bizde hala hergun seruma devam ediyoruz otenazi yapmayi dusunmuyoruz ama eger gercekten aci cektigini gorup dayanamazsak belki kararimizi degistiririz ama gidecegi yere kadar gitsin diyorum allah bu gibi durumlari yasayan herkese yardim etsin.. Eger nazlipasami kaybedersem uzun bir sure bir hayvan almayi da dusunmuyorum...
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları