Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 18-05-16, 10:37   #31

cerenc üyesinin avatarı

KAĞITHANE
cerenc Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Corona Virüsü / Fip Mutasyonu - Teşhisi Ve Tedavimiz

herkese tekrardan merhaba bizde ıslak değil kuru form dendi. başından beri inanmadım.
5 dozluk phosprenyl tedavisinden sonra bağışıklık sistemi normale döndü.
ruh hali ve tavrı çok normal.
yemeklerini çok iyi yiyor.

Ben her gün mamasına milk thistle beta glukan yarım tablet kırıyorum
bir gün betaglukan diğer gün c vitamini veriyorum hatta.

brit care konserve kullanıyorum içeriği doğal ve et oranı yüksek bildiğiniz et yani bizim yediğimiz gibi.

arada sırada kulakları sıcak geliyor ölçüyorum ateşi 39 . bu derece normal değerlar arasında ama bilmiyroum tabi tam olarak.

veterinerimi değiştirdim bu arada çünkü % 50 yaşar dedi ve beni çökertti..

artık iç dış parazit ve karma harici hiçbir aşı yaptırmıyorum.

evet iki çizgi de vardı bendeki de silik ve net değildi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-05-16, 17:58   #32

İstanbul (Anadolu Yakası)
mstezel Çevrimdışı

Öncelikle geçmiş olsun... Yardımcı olmak çok isterdim ama konuyla alakalı çok fikrim yok, sadece çok kez bu hastalığı yenen pisi duydum. Kötü düşünmeyin asla, bizler için daha ağır geçiyor böyle dönemler buna şüphem yok. Eminim ki yenecektir ve çok uzun yıllar yaşayacaktır.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-08-16, 17:07   #33

Marjinalyuss Çevrimdışı

Ceren hanım ve tum arkadaslar selam,
Biz de FİP teshisi ile panikleyenlerdeniz..Hala da emin değiliz.

Bitki'min macerası söyle ;
Kuaförden eve geldik denge kaybı basladı.Veteriner orta kulak iltihabı dedi ve ilaca basladık.Damla , metecam ve Duocid.
Sonraki 1-2 gun depresyonel belirtiler bas gosterince ve denge kaybı devam edince tekrar gittik.Veteriner kan tahlili istedi.
26 Temmuz'da kan tahlili yapıldı , kan degerleri cok dusuk cıktı .Corona cok silik olmak üzere pozitif cıktı. (Firmayı TR'e getiren firmanın yetkilisi ile konustum, soluk cıkması negatif oldugunu göstermezmiş, ayrıca testin %100 dogruluk garantisi de yokmus.)
Fip norolojik formu diye teshis koyuldu.Antibiyotik ve kanını yukseltmek icin destek tedavi basladı, iştahı yerindeydi. Virbagen Omega denen igneyi ogrendim,(kedi interferonu)
Tr'de satısı / ruhsatı yok! www.virbac.com
Almanya, Hollanda vs butun ulkelerdeki arkdaslarıma haber saldım, bir cok veteriner aradım o ulkelerde, uretici firmayla gorustum vs vs Avrupa'da recete meselesinden dolayı almak zor göründü.Bulgaristan'da pek cok yeri aradım, temin edebileceğim bir klinik bulup sipariş verdim, ertesi gün de atladım arabayla Varna'ya ve 2 adet V.Omega aldım geldim.
1. kür yapıldı 2 gun once bitti.2 gundur iştahı arttı ve gözü acıldı.Ha bu neye baglı bilemem.Interferonun agır yan etkileri de var, mesela su an hala grip.Interferon tedavi etmek amacı ile degilse bagısıklık sistemini guclendirmek amacı ile kullanılan bir destek tedavi sanıyorum.O sebeple faydasından bile emin deilim.
Bunun dısında; Ceren hanımın bahsettiği Phosprenyl adlı RUS Pİ'SI (polyprenyl-immunostimulant) bir doktor kız arkdasım daha once FİP teshis edilen kedisinde kullanmıs ve kedi 1 yıldır yasıyor.Ben Ukrayna'dan temin ettim.Yolda gelicek, veterinerimle konusup herhalde kullanıcaz. Tr'de nerde buldunuz, kim yaptı ogrenmek isterim.
Biz de durumlar böyle. Bakalım neler olacak.Cok kotu gunler gecirdim hala da geciriyorum.Her gece uykusuzum, nefes alıyor mu diye bakıyorum, işe gidiyorum oglen evdeyim, aksam kosa kosa evdeyim...O surekli yatıyor, ne oyun ne gezme..zor günler cok zor günler...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-08-16, 18:21   #34

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Rabbim şifa versin tüm hasta Can'lara en kısa sürede inşallah. Nasıl çırpınmışsınız kediniz için sizi çok iyi anlıyorum rabbim bu emeğinizi boşa çıkarmayacaktır eski sağlıklı günlerinize dönmeniz dileğiyle
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-08-16, 16:17   #35

cerenc üyesinin avatarı

KAĞITHANE
cerenc Çevrimdışı

tekrar merhaba, rocky çok iyi darbe jetlerinden korkup ishal oldu ama allahtan fip ile ilgili bir sıkıntımız yok. çok sık giremediğimden geç görüyorum mesajları. veteriner sormuşsunuz şuan gittiğim veteriner şişli veteriner kliniği. meydanda yıllardı bu işi yapan sevgi dolu ve para pul ile işi olmayan bir doktor phosprenyl uyguluyor ama ben teşhisi koyan veterinerde olmuştum o aşıyı. ve virbagen omega ne yazıkki yok. siz ne güzel imkan bulmuş ve gidip almışşınız. bitki şanslı bir çocuk. sevgiyle kalın ve bitkinin sadece kulak problemi olabilir tekrar baktırın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-08-16, 00:29   #36

Erayss Çevrimdışı

Merhabalar.

Saglikli anneden ve babadan olma 3 tane kedimiz var scottish straight cinsi. En ufak kedimiz Casper, bembeyazdir. Patikleri ve burnu pespembedir. Inanilmaz sekilde istahlidir ve cok fazla yemek yer. 1 hafta once patilerinin ve burnunun sarardigini fark ettim ve karnida sis gibi geldi. Birkac gun sonra veterinere goturdum. Veteriner hemen FIP dedi. Birkac gun bakalim duruma gore uyuturuz dedi. Biz tabi sok olduk. Aglaya aglaya bir hal olduk.Fip diyor ama anlayamadigim bu yavrumun istahi hic kesilmedi. Hep evin icerisindeler disariyla alakalari yok virusu almak icin. Ayni zamanda abla ve abisiyle ayni kaptan yiyor ayni yere tuvaletini yapiyor ve ayni yerde yasiyorlar. Fip olsa digerlerindede birsey olmasi lazim diye dusunuyorum. Veteriner 1 hafta burada kalsin gozlem altinda tutalim dedi. Dun gittigimde, yemegini falan gayet guzel yiyor dedi. Bir de baktim ki sararan patiler ve burun pembeye donmeye baslamis. Veteriner interfermal vb gibi bisey vermeye basladik. Gorucez durumu 1 hafta icinde dedi. Yorumlarinizi bekliyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-16, 16:01   #37

canez Şu anda çevrimiçi

herkese merhabalar, forumdan sürekli okuyordum yazılanları takip ediyordum ve dayanamayıp ben de üye oldum. Kızım Haydut a yaklaşık 2 hafta önce kuru fib teşhisi konuldu 8-9 gün kadar veteriner de kaldı serumlar tedavi oldu, geçen cumartesi eve çıkardık bazı ilaçlar kullanmamızı söylediler. Bunlar LACTOFERON, DELTRACORTİL VE BENEXOL B12 VİTAMİNİ... burda bu ilaçlardan hiç görmedim :/ içime şüpheler düştü. Bir de deltracortil denen ilaç kızımın midesini bozdu ishal ve kusma yaptı. Veteriner daha sonra dün götürdüğümüzde mide koruyucu yaptı. Baştan neden yapılmadı bilmiyorum... Panikten heyecan ve stresten elim ayağım birbirine dolanmış halde.. Kan test sonuları gayet iyi çıktı kızımın bir tek biraz karaciğer normal üstü çıktı o kadar... mesela WBC Sİ 8,89 çıktı... şuanda veterinerden eve geldiğinden beri iyiydi ama deltracortil yan etkisi yaşadık ve iştahı azaldı kusma ve ishal oldu 2 gündür. Bugun tekrar mide koruyucu yapıp deltracortil i kesmemizi söylediler. İŞtahı için ne yapabilirim? Bağşıklık sistemini güçlü tutmam gerektiğini biliyorum ama ne yapacağımı bilemiyorum ne olur fikir verebilir misiniz bana da
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-09-16, 23:01   #38

sekerguzel80 üyesinin avatarı

çapa
sekerguzel80 Çevrimdışı

Kreatin ve bun yani böbrek degerlerı normalse yuksek proteinli mama alın enjektöre doldurup 2 gun yedırdın hills A D var veteriner maması bu hasta kedıler için ve bagışıklığı yükseltmek için kuru maya verin 1 çay kaşığı çok işe yarıcak maya goruceksınız benim bunalımlı ameliyatlı az yemek yiyen yatakta saklanan kulak uyuzu olan bagışıklığı düşen sümbülümü 2 gunde kuru maya toparladı
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-09-16, 23:03   #39

sekerguzel80 üyesinin avatarı

çapa
sekerguzel80 Çevrimdışı

Düşük bağışıklık için toz maya. Deneyin görün nettende araştırın kedi maya bagışıklık yazın yada kedi beta glukan bagışıklık yazın okuyun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-09-16, 11:18   #40

Merii üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Merii Çevrimdışı

Arkadaşlar ne kadar doğru bilmiyorum ama yazayım istedim. Çünkü her veteriner başka bi şey söylüyor. Benim kedim de corona taşıyıcısı. Herkes gibi mutasyona uğramasın diye biz de çalışıyoruz. Kedim de bi ara böbrek yetmezliği var denmişti (800liralık tedavi yapıldı) bu ara kedim fazlaca strese girdi. Hiç olmadığı kadar mutsuzdu. O ara yetmezmiş gibi göğüs kıkırdak kemiğini kırdı. Ben de kedimi alıp memlekete gittim. Annemle daha iyi bakarız diye. Ama hala böbrek yetmezliği diye vetin verdiği yeni mama,takviyeler fln fln uyguluyoruz. Mamayı pat diye değiştir dediği için veteriner kızım ishal oldu. Allah razı olsun sitede kabak tavuk tarifi gördüm ilacın geçiremediği ishali geçirdi. Neyse sonra ben memlekette üni hastanesine götürüp test yaptırdım testte böbrek fonksiyonları çok çok normal ve hasta değil çıktı. İstanbul'da tedavi sadece 2gün yapıldı. Onun etkisi oldu mu bilemem ki veterinerimiz de mahçup olup bizim tedaviye cevap verdi desem tedaviye yeni başlamıştık bile dedi. Benim içim rahat etmedi Ankara Vet. Fakültesine götürdüm test yaptırdım. Orda da normal çıktı. Yani böbrek yetmezliği yoktu. Coronayı da memleketteki taramada prof.un isteğiyle yapılmıştı. Pozitif çıktı. Ben bunu Ankara'daki hocalara da sordum. Kullandığımız mamayı gösterdim, böbreğinde sorun yok ki kullanmayın deri. Sonra üstte de verdiğinizi söylemişsiniz aslında bu yazıyı o yüzden yazdım.bağışıklık için bize milk thistle beta glukan vermişlerdi. Hocaya sorduğumda evet bağışıklık için verilir doğru ama siz kullanmayın dedi. Kedinizde coronayı mutasyona uğramaya zorlar dedi. Neden filan diye sorunca immum sistem destekleyicilerin çoğu bunu yapabilir dedi. Bi çok tıp terimiyle açıkladı bilmediğim için yorum yapamıcam. Bu tabletler hasta yapan hücrelere de tutunarak onları güçlendirir dedi. Antibiyotik meselesi gibiymiş anladığım kadarıyla. Ben biraz araştırdım nette pek bi şey yok. Yabancı bi makalede de böyle bi şey okumuştum. Zaten doktor öyle dedikten sonra hiç vermedim öyle tabletler. Bana arı poleni çok çok az ama çok az verebilirsin haftada dedi. Onu da denemedim ama 5 ay geçti corona çıkalı kedim arada keyifsiz olsa da genel hali iyi Allah'a çok şükür. O Zaman'lar vitamin şurubu takviyesi yapıyorum. Bol bol sevgi veriyoruz toparlıyo hemen.
En başta söylediğim gibi ne kadar doğru bilemem ama hocanın bana dediği bu. Kediniz corona değilse kullanın ama coronalıysa bu bilgi aklınızda bulunsun, istedim. Ayrıca bunca böbrek yetmezliği diye yapılan boşa tedavi, kızımın bağrışı, serumlar, iğneler, stresi, ishali, yetmedi testi 2ayrı yerde tekrar yaptırıcam diye çektiği artı stres... Bunların hepsi birleşince Coronanın o ara baskın çıkması hiç de şaşırtıcı değil. Tek tesellim corona anneden gelen (ki büyük ihtimal) bi şeyse ve o ara bunca zorlukta mutasyona uğramaması. Allah korudu kızımı. O ara mutasyona uğrayabilirdi bile.
Aşılara gelince yukarı da karma aşıları vurdurduğunuzu söylemişsiniz. Bizim vet iç-dış hariç aşı vuramam dedi. Siz karmayı hala yaptırıyo musunuz?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-09-16, 12:36   #41

mervee34 Çevrimdışı

Benim kedimdede corona çıkalı 7 ay oldu bizde bağışıklık güçlendirici tabletler kullanıyoruz bişey olurmuki kafam karıştı?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-09-16, 12:50   #42

Merii üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Merii Çevrimdışı

mervee34 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Benim kedimdede corona çıkalı 7 ay oldu bizde bağışıklık güçlendirici tabletler kullanıyoruz bişey olurmuki kafam karıştı?
Biz corona için tedavi görmüyoruz. Vitamin takviyesi sadece. Veterinerden onu duyduğumdan beri tablet vermiyorum. Dediğim gibi aklınızda bulunsun diye yazdım. Veterinerimize sorun isterseniz çünkü çok farklı bakış açıları olabiliyor. Ayrıca geçmiş olsun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-09-16, 13:08   #43

mervee34 Çevrimdışı

Benim kedimde zaten şuanda iyi bağışıklık düşmesi olmasın diye kullanıyoduk zaten kritik dönemi atlatdı denilmişti biz 3 ay önce yine test yapmıştık tek çizgisi silik çıkmıştı şuan tek sorun kısırlaşması lazım ama virüs yüzünden karar veremiyorum sizede çok geçmiş olsun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-09-16, 13:59   #44

canez Şu anda çevrimiçi

herkese merhaba yeniden, yorumları okudum şimdi, kızımın dünden beri ishali biraz katılaştı daha iyi gibi... hiç de kusmadı dün, ama az önce yeniden az miktarda köpüklü safra kusmuş kusunca tabi keyfi kaçıyor tümden... a/d mama enjektörle veriyoruz sabah akşam, arada bi iştaha geliyor ama sonra yine azalıyor... Bu deltracortil denilen kortizon ilacı kedimin midesini mahvetti sanırım sevgi ile keyfi yerine geliyor hreketliliğinde de büyük bir sıkıntımız yok, ama midesi yüzünden birşey yiyemiyor sanırım... bir de şeyi sorucaktım antepsin verdi veteriner, baştan mide koruyucu vermeden deltracortil içirdiler kızıma, hatta evde de biz her sabah çeyrek kırıp içirdik. o kadar sinirleniyorum ki size anlatamam, bağışıklık sistemini güçlü tutup coronayı yenmemiz gereken zamanda midesini bozdular kızımın
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-09-16, 14:24   #45

canez Şu anda çevrimiçi

cerenc tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
herkese tekrardan merhaba bizde ıslak değil kuru form dendi. başından beri inanmadım.
5 dozluk phosprenyl tedavisinden sonra bağışıklık sistemi normale döndü.
ruh hali ve tavrı çok normal.
yemeklerini çok iyi yiyor.

Ben her gün mamasına milk thistle beta glukan yarım tablet kırıyorum
bir gün betaglukan diğer gün c vitamini veriyorum hatta.

brit care konserve kullanıyorum içeriği doğal ve et oranı yüksek bildiğiniz et yani bizim yediğimiz gibi.

arada sırada kulakları sıcak geliyor ölçüyorum ateşi 39 . bu derece normal değerlar arasında ama bilmiyroum tabi tam olarak.

veterinerimi değiştirdim bu arada çünkü % 50 yaşar dedi ve beni çökertti..

artık iç dış parazit ve karma harici hiçbir aşı yaptırmıyorum.

evet iki çizgi de vardı bendeki de silik ve net değildi.
sizde kusma olmuş muydu? biz de ateş yok, teşhis benziyor sizinki ile ve ben de hiç inanmadm kullanılan deltracortil denen ilaç kızımın midesine dokundu şimdi midesini toparlamaya çalışıyoruz iştahsız baya
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları