Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 26-11-15, 16:28   #31

Çankırı
esszra Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Çıldırmak üzereyim bana akıl verin! (İshal, Gaz, Isırma...)

Pro plan yavru kedi maması kullanmalısınız diğeri kisirlastirilmis kediler için. Pro plan tavsiye etmeyen arkadaşımız var ve bu konuda şunu ekleyebilirim, kimyasal koruyucu maddesi var ve genelde bu yüzden sağlıksız deniliyor , haklılar da ama doğal koruma içeren mamalar orijen gibi mesela çok pahalilar (bence) benim kullandiklarim çok kaliteli diye savunmuyorum ama orta sınıf mamasıdır sonuçta , bir market maması değil yavrucugun oynamak için hirslaniyordur oyuncak gelene kadar Aliminyum folyo varsa onu top yap oyna. Isirmalara söyle bir şey ekleyebilirim ama çok çok sağlıklı bir yöntem değil çok geçici bir şey bu. Limonlu kolonyayi eline dok ve koklat gidecektir ama onu sevmeden yıka elini lütfen çünkü tüylerine değerse kedi kendini yaladigindan dolayi onuda diline bulastiracaktir yoğurt için arkadaşlar demiş gerçi sulandirmaya gerek yok , tirmalama tahtasına bende katılıyorum eğer edinemezsen maddi yonden (20-40) arası değişiyor fiyatlar onun yerin halat ipi alıp bir tahtaya Dola hatta silikon varsa yapıştır ki sağlam olsun. Tirmalama tahtasinda da zaten halat ipi var, patilerini iplere surttur umarım sever benim tirmalama tahtam olmadan önce halinin altını ceviriyordum ve orada yapıyordu aynı işlemi yani tırnak temizleme gibi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-11-15, 23:03   #32

aithusa üyesinin avatarı

aithusa Çevrimdışı

benim kızım da sokak kedisi, kaza geçirmiş ön bacağı ampüte edilmek zorunda kalınmış, 3 bacaklı şuan, maksimum 1.5-2 yasında dediler. 9 aydır bende. süt hiç vermedim ishal yapar dediler. arada bir yoğurdu su ile karıştırıp veriyorum. temizmama.com'dan bonacibo alıyorum kısırlaştırılmış kediler için light olanından bayıla bayıla yiyor başka hiçbir kuru mamaya bakmadı neler denedim. tavuk hiç vermiyorum ilk geldiğinde tavuk ciğeri veriyodum ama karnı hep kızarık duruyodu tüyleri seyrekti. tavuğu kestim şimdi yumak gibi geziyo. arada bir sosis veriyorum bazen salam, bazen karper peynir az bişey kırk yılda bir. onun dışında yaş mama, haftada 1 falan veriyorum. hergun az bişey malt macunu ve karışık vitamin macunu veriyorum. geldiğinden beri ne gaz ne de ishal problemi yaşamadık. benim kızda bir yerleri tırmalama alışkanlığı yok, tırmalama yatagı aldım ona, ondan sanırım. ama çok feci oyuncu kıpırdayan birşey görmesin aman. bilgisayarda yazı yazarken ellerimle kavga bile ediyor 3 bacaklı olmasaydı bir bacağı da olsa beni tutar yerdi diye düşünüyorum öyle bi azıtık. kakasını kapatmama olayı bu aralar benimkinde de var sanırım normal bişey o ya. üşeniyolardır gün içinde uyumaktan bitap düşüyor gariplerim ev kedisi olarak dünyaya gelmek varmışşşş...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-11-15, 14:08   #33

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

esszra evet Proplan market maması değil ama Proplan alacak durum varsa Orijen de alınabilir, yani aralarında dev bir fiyat farkı yok, hatta hiç yok. Yani fiyatları eşitse neden daha doğalı alınmasın ki?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-11-15, 15:07   #34

Çankırı
esszra Çevrimdışı

dumiş tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
esszra evet Proplan market maması değil ama Proplan alacak durum varsa Orijen de alınabilir, yani aralarında dev bir fiyat farkı yok, hatta hiç yok. Yani fiyatları eşitse neden daha doğalı alınmasın ki?
Eger ki internetten alincaksa tabi alsın ama ben kendi adıma açık mama için konuştum çünkü kilosu 20 ile 30 arası değişiyor ve bu 1 kilo daha fazla demektir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-11-15, 18:13   #35

TipAdam üyesinin avatarı

Aydın
TipAdam Çevrimdışı
Thumbs up Cvp: Çıldırmak üzereyim bana akıl verin! (İshal, Gaz, Isırma...)

@TipAdam Whiskas vermemenizi öneririm ben de çok katkı maddesi içeriyor.

Kum konusunda kumunun yerini beğenmemiş olabilir. Mesela mamanın yanındaysa hemen yerini değiştirin. Ya da kumuyla ilgili herhangi bir değişiklik oldu mu? Markasını, çeşidini, vs. değiştirdiniz mi? Ya da bunla alakalı olmayan, normal yaşamında bir değişiklik oldu mu?

Kedinize sosis salam asla vermeyin. Gaz çıkartma da bununla ilgili olabilir. İç paraziti yapılmadıysa ve üzerine bunları verdiyseniz ishal de bundandır. Ama yediği mamadan veya veterinerde farklı mama yemişse mama değişikliğinden olabilir.

Kuru mama yememesi de verdiğiniz tavuk, tavuk çorbası gibi ekstra besinlerdendir. Sadece arada verin ve yaş mamayla desteklemeyi unutmayın. Ama yaş mamayı haftada ortalama 2-3 konserve tüketmesi yeterli. Eğer diğer ek besinlerden vereceksiniz o hafta 1 konserve vermeyin. Yani kuru mama dışındakileri dengelemek önemli bence. Kuru mama yemesi için yaş mamayla karıştırarak verin, her verdiğinizde yaş mama miktarını azaltın ve sonunda kesin. Ama bu durumda kuru mamanın markası önemli! Ben bizim kedimiz küçükken günde üç öğün halinde azar azar veriyordum. Çünkü çok beklerse kokusu gidiyor ve yemiyor. Ve hep tabağı dol olsun yavruyken mantığına da karşıyım. Islatabilirsiniz ama ıslatınca her kedi yemiyor.

Kaçırma konusunda her kaka bulduğunuzda kuma koyun ve kum kapalıysa açık bırakın. Ayrıca her kaçırdığında kuma götürün ve kazma hareketi yaptırın.

Tırmalama tahtası eğer dışarı çıkmıyorsa özellikle mutlaka gerekli diye düşünüyorum. Ama ona alıştırmak da zor olabiliyor, tepesine asılan oyuncaklardan kullanarak alıştırabilirsiniz. Perdeleri tırmaladığında su sıkıldığını okumuştum bir yerde, bırakıyormuş tırmalamayı.

Isırması için diş kaşıma oyuncakları alabilirsiniz eğer çok sorun yaratıyorsa.

Hills, Proplan ve Royal Canin veterinerlerde vardır ama Acana, Orijen ve N&D yok. Proplan dışında hiç biri bu marketlerde de yok sanırım. İnternetten sipariş edebilirsiniz, ben Acana, Orijen veya N&D öneririm.

Ben kedimin sadece kafasını ve boynunu kaşıyorum normal zamanlarda, sırtını bile zor elletiyor

Veterinere kucağınızda götürmek risli olabilir, eğer çok uslu bir kedi değilse. Kaçarsa sokağın ortasında, kaybolur bulamazsınız. Bazı veterinerlerde kiralık ucuza taşıma kabı veriyorlar.

Çok şekermiş bu arada şapşik)

Mama masrafı aylık 1 kg yese 30-40 TL bandında olur yaklaşık. Yaş mamaların konservesini 2-3 TL olarak düşünürseniz 10-15 TL de ödül/vitamin (onlar her ay değil) 50 olur herhalde. Arada peynir ve yoğurt da verebilirsiniz. Yoğurdu sulandırmaya gerek yok.

Sizinki yavru kategorisine giriyor ama gönderdiğiniz 2. link kısırlaştırılmış değil mi? Onu kısırlaştırdıktan sonra verirsiniz (her ne kadar Proplan önermesem de).
gofretgofret tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
2-3 aylık ıcın proplan yavru kedı maması kullanabılırsınız. 9-10 aydan sonra yetıskın maması verılebılır diye dusunmekteyım
İsot tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sterilised olani ben kisirlastirdiktan sonra vermeye basladim yavru kedi icin olani tercih edin siz o yaramaza hadi bakalim insallah butun sorunlari halledersiniz iste yavas yavas ) daha minik sonucta daha o kabadayi olacak buyuyup
esszra tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Pro plan yavru kedi maması kullanmalısınız diğeri kisirlastirilmis kediler için. Pro plan tavsiye etmeyen arkadaşımız var ve bu konuda şunu ekleyebilirim, kimyasal koruyucu maddesi var ve genelde bu yüzden sağlıksız deniliyor , haklılar da ama doğal koruma içeren mamalar orijen gibi mesela çok pahalilar (bence) benim kullandiklarim çok kaliteli diye savunmuyorum ama orta sınıf mamasıdır sonuçta , bir market maması değil yavrucugun oynamak için hirslaniyordur oyuncak gelene kadar Aliminyum folyo varsa onu top yap oyna. Isirmalara söyle bir şey ekleyebilirim ama çok çok sağlıklı bir yöntem değil çok geçici bir şey bu. Limonlu kolonyayi eline dok ve koklat gidecektir ama onu sevmeden yıka elini lütfen çünkü tüylerine değerse kedi kendini yaladigindan dolayi onuda diline bulastiracaktir yoğurt için arkadaşlar demiş gerçi sulandirmaya gerek yok , tirmalama tahtasına bende katılıyorum eğer edinemezsen maddi yonden (20-40) arası değişiyor fiyatlar onun yerin halat ipi alıp bir tahtaya Dola hatta silikon varsa yapıştır ki sağlam olsun. Tirmalama tahtasinda da zaten halat ipi var, patilerini iplere surttur umarım sever benim tirmalama tahtam olmadan önce halinin altını ceviriyordum ve orada yapıyordu aynı işlemi yani tırnak temizleme gibi.
Aaa evet, o kısırlaştırma durumlarına falan bakmamıştım ben mamada. Söylediğiniz iyi oldu, mesajınızdan sonra iyice dikkat ederek baktım tüm mamalara ve kafamda bir tane belirdi. Pazartesi siparişini vermeyi düşünüyorum 1 hafta kadar daha Whiskas'larla idare edecek ama ondan sonra çoook daha sağlıklılarıyla devam edeceğiz gibi görünüyor

Bu arada veterinerine gittim. Bizimki henüz yeni 2 aylık olmuş. Bende 2.5 - 3 falan sanıyordum Bana verdiklerinde 1 ya da 1.5 aylıkmış. Ayrıca hiçbir aşısı da olmamış. Ben yapılmış sanıyordum. Ama 3 aydan önce yapılması da doğru değilmiş zaten. Normalde ayın 15'inde gidip aşılarını yapacaktık ama 25'ine aldık randevuyu. Aşı için gittiğimizde de 2 tanesini olacakmış. Biri karma aşı diğeri de kuduz aşısı, ilk aşamada bunları yaparız dedi veteriner. Aşılar içinde 30 ve 40 lira dedi. Toplamda 70 lira falan 2 aşısı. Bende teşekkür ettim işte. Hem karnesi de olacak artık, büyük eksiklik hissediyordum karnesi yok diye haha Mama konusunda da mahvoldum resmen! Okuldan çıktıktan sonra yaklaşık 2-3 saat mama aradım benimkine. 4 veteriner gezdim ama maalesef ki yoktu. Hatta 1 tanesi zorla 15 kiloluk garip bir mamayı satacaktı bana, deposundan getirip. Zor kurtardım kendimi. Hayır benim seçtiğim 2 kiloluk mama ''indirimli olarak'' 70 TL'ye gelirken; o bahsettiğim veteriner 15 kiloluk MÜKEMMEL mamayı 120 TL'ye satmaya çalıştı bana. Ama hallettim bir şekilde işte. Şansıma koskoca Aydın'da 1 tane bile Petshop bulamadım. Merkezde nasıl petshop olmaz hala aklım almıyor! 4 petshopu aradım telefondan, 3'ü açmadı 1 tanesi de direk hat düştü sürekli. Anlamadım yani bu işi. Haliyle yine Migros yolları gözüktü bize ama sadece 1 haftalık. Devamında internet üzerinden gelecek mamamız ve oyuncaklarımız inşallah

Mama seçimi konusunda, veterinerimize Proplan alacağımı söyledim ama bu talebimi reddetti. Proplan alacağıma Royal Canin almalıymışım. Çok daha sağlıklıymış ve en iyisiymiş. Yani öyle söyledi. Ama ''petlebi'' sitesinde gezerken gözüme çok güzel bir mama takıldı ve onu almaya karar verdim. Sizin öneriniz nedir, onu öğrenip öyle pazartesi siparişini vereceğim. İsmi ''Hills'' ve mama 'sebzeli-tavuklu' şekilde geçiyor. Yani bayağı sağlıklı geldi gözüme. 2 kilosu 80'den 70'e düşmüş. Yanında hediye de var. Bende ekstra olarak kedi oltası, tırmalama tahtası ve tasma almayı düşünüyorum işte. Toplamda sanırım 120 liraya falan gelecek alacaklarım ama değecek yani Aşırı güzel şeyler var

Hemen altta linklerini vereceğim, sizlerde onaylarsanız ptesi günü siparişleri vereceğim. Eğer ''şunları da al'' derseniz, bana ekleme yapın lütfen. Almışken hepsini bir alayım

Hill's Nature's Best Kitten Sebzeli ve Tavuklu Yavru Kedi Maması 2 Kg

Trixie Kedi Oltası 50cm

Trixie Kedi Bandanalı Zilli Tasması (Siyah)

Tırmalama Platformu (Ekru)

Son olarak, sağlığı da gayet yerindeymiş Büdü'nün. Halinden de memnunmuş. Mama ve oyuncakları da hallettik mi her şey mükemmel olacak gibi duruyor. Tuvalet sorunu yok artık. Beni de çok seviyor, yani öyle gözüküyor. Bir de tırmalama tahtasını sevdi mi, her şey müthiş olacak diye düşünüyorum

Bu konu en son " 28-11-15 " tarihinde saat 18:16 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-11-15, 19:55   #36

İsot üyesinin avatarı

Ordu
İsot Çevrimdışı

Hadi insallah simdiden bir suru bir suru guzel haber vermissiniz Hills tabi ki guzel mama super premium bir mama sonucta. Hem arastirip karar vermissiniz bende hic kimseyi dinlemeyip kendi sectigim mamayi kullaniyorum 6 aydir. Bi de damak zevkleri de onemli o yuzden mama kararinizi bence aldiktan sonra degistirmeyin en azindan kisirlastirana kadar. Hem tuylerine de cok katkisi oluyor boyle iyi mamalarin parliyor yumusuyor mis gibi oluyorlar ama mama seciminiz guzel hem siz arastirmissiniz da. Ya eminim tabi ki herkes kendi kullandigi ya da iyi bildigi mamayi onerecektir hani bana sordugunuzda benim Proplan demem gibi bu. Ama sonucta o bilinci siz olusturacaksiniz Büdü ve siz bi ailesiniz sonucta artik bu arada isterseniz kum da siparis edin cunku bu cakallarin kumu agir oluyor hani kumunuz varsa bile bi kosede dursun tasima sorununuz olmaz kargoyla gelir bi de malt macunu onericem ben size kendini yalarken yuttugu tuyleri cikarmaya calismasi cok kotu oluyor. En azindan malt macunuyla diskiyla atiyor onu onun disinda siz her seyi almissiniz zaten simdiden musmutlu mis gibi gunleriniz olsun dogum gunlerinde de yas mama alirsiniz artik

Ha bu arada yas mama konusuna gelecek olursak ben yas mamayi da internetten aliyorum ve Royal canin sterilised veriyorum haftada 2-3 kere gunluk yarimsar paket. Hani oyle bir sey yapacaksiniz benim veteriner arkadasim cok sık olmamak kaydiyla royal canin ver demisti. Bunu oneri ile kesfettim yani siparis etmek isterseniz onunda yavru kediler icin olani var bi de bozitanin yas mamalari cok guzel ama o henuz sizin pisiye agir olabilir parcalari cok buyuk
Benim onerilerim bu kadar ve yarismaci arkadaslara basarilar diliyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-11-15, 20:24   #37

İstanbul (Avrupa Yakası)
Chanelll Çevrimdışı

Bu durumu ben de yaşadım, Veteriner bize iç dış parazitten sonra böyle şeyler olabilir demişti.bunların hepsi bir anda olduysa bence bir veterinere danışmanızı öneririm. Ayrıca kedinize Bol bol yoğurt yedirin kedileri çok güzel toparlıyor süt ve peynir yasak ama yoğurt yemeleri onlara faydalı oluyor bu yüzden bir hafta boyunca her sabah yarım çay bardağı yoğurt bırakın. Not: eğer tombul çay bardağımız varsa bir yarım, eğer küçük çay bardağımız varsa bir tam
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-11-15, 21:08   #38

TipAdam üyesinin avatarı

Aydın
TipAdam Çevrimdışı

Hadi insallah simdiden bir suru bir suru guzel haber vermissiniz Hills tabi ki guzel mama super premium bir mama sonucta. Hem arastirip karar vermissiniz bende hic kimseyi dinlemeyip kendi sectigim mamayi kullaniyorum 6 aydir. Bi de damak zevkleri de onemli o yuzden mama kararinizi bence aldiktan sonra degistirmeyin en azindan kisirlastirana kadar. Hem tuylerine de cok katkisi oluyor boyle iyi mamalarin parliyor yumusuyor mis gibi oluyorlar ama mama seciminiz guzel hem siz arastirmissiniz da. Ya eminim tabi ki herkes kendi kullandigi ya da iyi bildigi mamayi onerecektir hani bana sordugunuzda benim Proplan demem gibi bu. Ama sonucta o bilinci siz olusturacaksiniz Büdü ve siz bi ailesiniz sonucta artik bu arada isterseniz kum da siparis edin cunku bu cakallarin kumu agir oluyor hani kumunuz varsa bile bi kosede dursun tasima sorununuz olmaz kargoyla gelir bi de malt macunu onericem ben size kendini yalarken yuttugu tuyleri cikarmaya calismasi cok kotu oluyor. En azindan malt macunuyla diskiyla atiyor onu onun disinda siz her seyi almissiniz zaten simdiden musmutlu mis gibi gunleriniz olsun dogum gunlerinde de yas mama alirsiniz artik

Ha bu arada yas mama konusuna gelecek olursak ben yas mamayi da internetten aliyorum ve Royal canin sterilised veriyorum haftada 2-3 kere gunluk yarimsar paket. Hani oyle bir sey yapacaksiniz benim veteriner arkadasim cok sık olmamak kaydiyla royal canin ver demisti. Bunu oneri ile kesfettim yani siparis etmek isterseniz onunda yavru kediler icin olani var bi de bozitanin yas mamalari cok guzel ama o henuz sizin pisiye agir olabilir parcalari cok buyuk
Benim onerilerim bu kadar ve yarismaci arkadaslara basarilar diliyorum
O halde kararım kesin, Hill's alıyorum Aşırı sağlıklı göründü zaten gözüme, Büdü de beğendi mi tamamdır; sürekli aynı marka ile devam ederiz. Malt macununu da alırım o halde, öneri için çok teşekkür ediyorum. Henüz tüy açısından sorun yaşamadık ama ileride bu tarz şeyler yaşamasını istemem yani aman uzak olsun. Yaş mamayı da pek düşünmüyordum aslında ama dediğiniz gibi yaparım belki haha

Kum konusunda da, şu anda Migros'tan aldığım bir kum var ama illaki bitecek. Almışken onu da ekletmek mantıklı, kargoyla gelsin Peki öneriniz var mı? Petlebi'den almışken her şeyi, kumu da aynı sepete eklemeyi düşünüyorum. Ama sadece 3 tane kalmış, diğer kumlar stoklarda kalmamış. Sizce hangisini almalıyım? Bir de kalın taneli kum ile ince kum arasındaki fark nedir? Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Eczacıbaşı Pisi Pisi Topaklanan Kalın Taneli Kedi Kumu 10 Kg

Eczacıbaşı Pisi Pisi Topaklanan İnce Taneli Kedi Kumu 10 Kg

Cat's Pearls Süper Topaklanan Bebek Pudralı Kedi Kumu 10kg

Chanelll tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu durumu ben de yaşadım, Veteriner bize iç dış parazitten sonra böyle şeyler olabilir demişti.bunların hepsi bir anda olduysa bence bir veterinere danışmanızı öneririm. Ayrıca kedinize Bol bol yoğurt yedirin kedileri çok güzel toparlıyor süt ve peynir yasak ama yoğurt yemeleri onlara faydalı oluyor bu yüzden bir hafta boyunca her sabah yarım çay bardağı yoğurt bırakın. Not: eğer tombul çay bardağımız varsa bir yarım, eğer küçük çay bardağımız varsa bir tam
Yoğurt önerinizi mutlaka yarın uygulayacağım. Midesi kötü olmasa bile haftada 1 kere falan 1 çay bardağı içsin yani, zararı olmaz herhalde. Hem tek yaşadığım için sürekli kola falan alıyorum, bu sayede bende biraz sağlıklı beslenmiş olurum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-11-15, 21:13   #39

İstanbul (Avrupa Yakası)
Chanelll Çevrimdışı

Yoğurt ishale çok iyi geliyor deneyin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-11-15, 22:55   #40

İsot üyesinin avatarı

Ordu
İsot Çevrimdışı

Ben mirmir ya da cats pearl siparis ediyorum genelde ikisinden de memnunum ikisi de bebek poposu gibi kokuyor ya aslinda aralarinda ki fark dagilmasiyla alakali sonucta bu vahsi bebekler tuvalete degilde savasa gidiyormus gibi davrandiklari icin her yerin kum olmasi kacinilmaz oluyor ben o yuzden kalin tanei siparis ediyorum evi 2 gunde 1 supuruyorum tabi yine ama o da isotun kaka yaptiktan sonra buldugu her seyi kum kabina tasimasindan kaynaklaniyor terliklerle bile kakasini kapatmaya calisiyor yani benim onerim cats pearl yonunde cunku digerlerini kullanmadim koku hapsetmelerine yorum yapamam
Bi deee yas mama disinda gercekten yogurt verebilirsiniz cok severek yiyorlar bi de migrosta ton baligi (kesinlikle light alin) daha ucuz oluyor ondan alip azar azar verebilirsin hep ayni seyi yemesin dersen bende ayda 1 -2 kere filan veriyorum

Bu konu en son " 28-11-15 " tarihinde saat 22:58 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-11-15, 07:45   #41

TipAdam üyesinin avatarı

Aydın
TipAdam Çevrimdışı

Chanelll tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yoğurt ishale çok iyi geliyor deneyin
Bugün mutlaka deneyeceğim Gerçi kakası daha iyi şu anda ama yine de tam düşündüğüm kıvamda değil haha

Ben mirmir ya da cats pearl siparis ediyorum genelde ikisinden de memnunum ikisi de bebek poposu gibi kokuyor ya aslinda aralarinda ki fark dagilmasiyla alakali sonucta bu vahsi bebekler tuvalete degilde savasa gidiyormus gibi davrandiklari icin her yerin kum olmasi kacinilmaz oluyor ben o yuzden kalin tanei siparis ediyorum evi 2 gunde 1 supuruyorum tabi yine ama o da isotun kaka yaptiktan sonra buldugu her seyi kum kabina tasimasindan kaynaklaniyor terliklerle bile kakasini kapatmaya calisiyor yani benim onerim cats pearl yonunde cunku digerlerini kullanmadim koku hapsetmelerine yorum yapamam
Bi deee yas mama disinda gercekten yogurt verebilirsiniz cok severek yiyorlar bi de migrosta ton baligi (kesinlikle light alin) daha ucuz oluyor ondan alip azar azar verebilirsin hep ayni seyi yemesin dersen bende ayda 1 -2 kere filan veriyorum
Mirmir yok sanırım o sitede ya da var ama stoklarda kalmamış. O verdiğim 3 link kalmıştı işte. 2'si Eczacıbaşı, 1'i Cats. O halde sizin de öneriniz dahilinde Cats marka kuma yöneliyorum Amacım tamamen koku olayı zaten. Hem sağlıklı hemde temiz olsun. Evi her gün ya da 2 günde 1 süpüremiyorum öğrenci olduğum için. Genellikle her pazar şeklinde planlamışım ev temizliğimi, o yüzden beni mahvetmeyecek bir şey şart yani Parası falan önemli değil, en iyilerini alıyorum artık; bir işe girmişken tam yapalım Bu arada kakasını kumdan başka bir şeyle kapatmadı henüz çok şükür. Eğer terliklerime yönelirse bir müddet acı çekerim sanırım haha

Ton balığı var bu arada evde. Almıştım daha önce. Yağını bir güzel süzüp, o şekilde veriyim bakıyım biraz beğenecek mi Yoğurt işini de mutlaka halledeceğim bugün.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-11-15, 14:14   #42

İsot üyesinin avatarı

Ordu
İsot Çevrimdışı

Hadi bakalim Büdü iyice yerlesti artik eve isot ilk geldiginde bende boyleydim simdi de okula gidince bile cok ozluyorum umarim her seyden memnun kalirsiniz da yanlis yonlendirmemis oluruz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-12-15, 10:30   #43

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Yaş mama olarak animonda iyidir. Ben arada peynir de veriyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları