Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 05-10-13, 21:05   #106

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Bulduğum yavrunun ayakları sakat/Ve Kaç aylık?

Minik Şeker herkesi epey uğraştırdı ama hayata tutundu çok şükür. Hülya'cığım, özel ilgine çok teşekkür ederim. Ankara'da danışmadığımız veteriner kalmadı,uykusuz gecelere değdi.
Sanırım bu yemek yemediği sürede midesi epey küçülmüş. 8-9 gün ne hastanede ne de evde kendisi yiyip içmedi( serumlar ve özel sıvılar hariç)
Yemeyi bu kadar reddetmesi,halsizliği,ishali vs çok kötüydü. Şu an ishali normale dönmek üzere,iştahı da bir tatlı kaşığı sulandırılmış özel mamayı günde birkaç kez yiyecek kadar. Yani hayatta kalacak kadar. Bu bile büyük gelişme.
Gece başında nöbeti ben tutuyorum, birkaç gündür raporluyum işe falan gitmiyorum,sabaha karşı uyuyup nöbeti anneme devrediyorum. Sabah annem "Kızıım, müjde! Şeker kanepeyi tırmaladı" dedi )
Sonra kendine şaşırdı, yaa bir gün eve kedi alacağımı , kedinin kanepeyi tırmalamasına sevineceğimi söyleseler hayatta inanmazdım diyor : )
Bu sabah kanepeyi tırmalamış cici Şeker'immm!!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-10-13, 21:38   #107

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Tekrar geçmiş olsun her şeyin yolunda gitmesine ayrıca çok sevindim .Minik canlar için ne yapsak azdır onlar bizim canlarımız her güzel şeyi hak ediyorlar. Allah tekrar yaşatmasın, hiç kimseye yaşatmasın sağlıklı ve çok uzun yıllar birlikte olmanızı diliyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-10-13, 22:02   #108

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Şeker- tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Minik Şeker herkesi epey uğraştırdı ama hayata tutundu çok şükür. Hülya'cığım, özel ilgine çok teşekkür ederim. Ankara'da danışmadığımız veteriner kalmadı,uykusuz gecelere değdi.
Sanırım bu yemek yemediği sürede midesi epey küçülmüş. 8-9 gün ne hastanede ne de evde kendisi yiyip içmedi( serumlar ve özel sıvılar hariç)
Yemeyi bu kadar reddetmesi,halsizliği,ishali vs çok kötüydü. Şu an ishali normale dönmek üzere,iştahı da bir tatlı kaşığı sulandırılmış özel mamayı günde birkaç kez yiyecek kadar. Yani hayatta kalacak kadar. Bu bile büyük gelişme.
Gece başında nöbeti ben tutuyorum, birkaç gündür raporluyum işe falan gitmiyorum,sabaha karşı uyuyup nöbeti anneme devrediyorum. Sabah annem "Kızıım, müjde! Şeker kanepeyi tırmaladı" dedi )
Sonra kendine şaşırdı, yaa bir gün eve kedi alacağımı , kedinin kanepeyi tırmalamasına sevineceğimi söyleseler hayatta inanmazdım diyor : )
Bu sabah kanepeyi tırmalamış cici Şeker'immm!!
Cok sevindim, nihayet güzel haberler almaya basladik.
Kanepe olayinada cok güldüm
Cok cok gecmis olsun, insallah hersey daha güzel olacak...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-10-13, 00:05   #109

Üzüm üyesinin avatarı

Üzüm Çevrimdışı

Çok sevindim ben de. Fazla aktif değilim forumda ama sırf Şeker'in durumunu öğrenmek için sık sık gelip bu konuyu okuyorum. Umarım hızla iyileşir. Belli onun sizi bırakmaya hiç niyeti yok. )
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-10-13, 01:06   #110

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

Herkese ayrı ayrı teşekkürler arkadaşlar ilginiz, iyi dilekleriniz ve dualarınız için.
Veteriner hocamızın ekibindeki genç bir veterinerin birkaç kere "Durumu riskli,herşeye hazır olun" demesiyle dünya başıma yıkılmıştı. Onu keşke memeketten hiç getirmeseydim belki sokakta ömrü daha fazla olurdu diye düşündüm,dünyada pek çok kötü kalpli insan onlarca yıl ömür yaşarken bu minik günahsız yavrunun ömrü 3 ay mıydı diye düşündüm...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-10-13, 01:11   #111

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

Sevgili Elif,aynen öyle, kanepeyi tırmalamasına bi sevindik bi sevindik sorma
Belki bir gün ben de forumda "Kedimi zapdedemiyorum" diye başlık açarım )
Aylardır Şeker'imle sağlıkla özgürce oyun oynayacağım günü bekliyoruz.
İçimde uhde kaldı bir gün lazer'le oynayacağız yavrumla
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-10-13, 01:25   #112

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

Günlerdir şunu merak ediyorum. Hayvanlar niçin acı çeker?
Minik bir yavru kedi niçin acı çeker ? : ((
İnsanlar; kimine göre imtihan için,ibret için, kimine göre keffaret için,makamının yükselmesi için,kimine göre sabrı öğrenmek için,sağlığın kıymetini bilmek için acı çeker, kimine göre bu tabiatın kanunudur vs vs nedenlerle İNSAN açı çekiyor tamam.. Ama HAYVANLAR niçin çekiyor? Hastalanıyor,yaralanıyor,inliyor,günlerce kıvranıyor. Neden? Hayvanın acı çekmesi de mi insanın imtihanıdır? İnsan o hayvana karşı nasıl bir tutum sergileyecek diye insanın imtihanı mı?
Peki insanın görmediği yerde hayvan acı çekerse bunun nedeni nedir? Dağda ıssız bir yerde yaralı veya hasta bir hayvanın kime ne faydası/zararı var?..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-10-13, 10:26   #113

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Sevgili Elif,aynen öyle, kanepeyi tırmalamasına bi sevindik bi sevindik sorma
Belki bir gün ben de forumda "Kedimi zapdedemiyorum" diye başlık açarım )
Aylardır Şeker'imle sağlıkla özgürce oyun oynayacağım günü bekliyoruz.
İçimde uhde kaldı bir gün lazer'le oynayacağız yavrumla

Tüm dualarım şekerin bir gün kanepe tırmanmak değide minnoş ağbisi gibi kapı ve pencere üzerlerinde görmeniz ama inanıyorum sizin sevginiz onu en kısa zamanda oralara çıkaracak

İşte aynen böyle herkese tepeden bakacak

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-10-13, 18:58   #114

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Ne güzel ya çok sevindim) şeker dahada iyi olacak yakışıklı abisi gibi yaramazlıklar yapacak)
Bu masumların acı çekmesini nedenini bende bilmiyorum ne yazıkki
Şeker kendini yalamaya başladımı?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-10-13, 21:01   #115

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Günlerdir şunu merak ediyorum. Hayvanlar niçin acı çeker?
Minik bir yavru kedi niçin acı çeker ? : ((
İnsanlar; kimine göre imtihan için,ibret için, kimine göre keffaret için,makamının yükselmesi için,kimine göre sabrı öğrenmek için,sağlığın kıymetini bilmek için acı çeker, kimine göre bu tabiatın kanunudur vs vs nedenlerle İNSAN açı çekiyor tamam.. Ama HAYVANLAR niçin çekiyor? Hastalanıyor,yaralanıyor,inliyor,günlerce kıvranıyor. Neden? Hayvanın acı çekmesi de mi insanın imtihanıdır? İnsan o hayvana karşı nasıl bir tutum sergileyecek diye insanın imtihanı mı?
Peki insanın görmediği yerde hayvan acı çekerse bunun nedeni nedir? Dağda ıssız bir yerde yaralı veya hasta bir hayvanın kime ne faydası/zararı var?..
Hayvanlarin, bebeklerin ve kücük cocuklarin aci cekmesine dayanamiyorum, neden rabbim buna izin veriyorsun diye cok sormusum.
Vardir bir nedeni diyorum, ama ne aklim aliyor bu nedeni ne kalbim.

Mesela oglum bebekken hasta oldugunda cok aglamisimdir (her anne gibi) Ve keske aciyi alabilme gücü verseydi rabbim annelere diye düsünmüsümdür.

Aci ceken agri ceken birine dokunuyorsun ve aciyi sen alip sen cekiyorsun, ne güzel olurdu.

Düsünsenize, kediniz aci cekiyor elinizle aci ceken yere dokunuyorsunuz ve aciyi siz bedeninize aliyorsunuz, ona sadece iyilesmek kaliyor, aci cekmeden.

Ben cok isterdim, keske böyle bir güce sahip olabilseydim...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-10-13, 21:04   #116

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Hahaha! ne güzel bir resim

Böyle yukardan bakmak hosuna gidiyor olmali, benim kedilerde yok böyle bir faliyet.
Hele pasam ayak altinda dolasmakdan büyük zevk aliyor sanki, birde takiliyoruz onu ezmeyelim derken yere kapaklanmakdan son anda kurtuluyoruz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-10-13, 12:35   #117

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

GÜNEŞ-EYLÜL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ne güzel ya çok sevindim) şeker dahada iyi olacak yakışıklı abisi gibi yaramazlıklar yapacak)
Bu masumların acı çekmesini nedenini bende bilmiyorum ne yazıkki
Şeker kendini yalamaya başladımı?
Şeker'im kendini yalamaya başladı evet : ) kişisel bakımını,makyaj ve temizliğini yapıyor artık.
Biz de öyleyiz ya,kendimizi iyi hissedince cilt bakımı, saç bakımı,güzel kıyafest vs..
Yavrum da vücuduyla ve çevresiyle ilgilenmeye başladı.
Bacağının bir kenarında serum yerinin bantı kalmıştı,çok yapışıktı acır diye çıkaramıyordum,büyük ustalıkla ıslatarak kendisi çıkardı.
Bazı işleri ona bırakmak gerekiyormuş demek ki.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-10-13, 12:52   #118

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Şeker'im kendini yalamaya başladı evet : ) kişisel bakımını,makyaj ve temizliğini yapıyor artık.
Biz de öyleyiz ya,kendimizi iyi hissedince cilt bakımı, saç bakımı,güzel kıyafest vs..
Bacağının bir kenarında serum yerinin bantı kalmıştı,çok yapışıktı acır diye çıkaramıyordum,büyük ustalıkla ıslatarak kendisi çıkardı.

Bu iyiye gittiğinin işaret Allah bozmasın tekrarını da yaşatmasın. İnşallah en kısa zamanda yaramazlıklarına da anlatmaya başlarsın...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-10-13, 16:23   #119

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Ooo tamamdır ozaman veteriner güneş için ne zamanki kendini yalar o zaman tedavi tamamdır demişti) çok şükür gözümüz aydın şekerlik yine cam gözleriyle pozlar verecek)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-10-13, 19:03   #120

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

@imagine ; aynen öyle, kumu sık kontrol etmek gerekiyor. Hatta yaparken bazen izlemek gerekiyor. Çünkü o esnada kendisini daha çabuk ele veriyor. Zaten ishal olunca sık çıkıyor,bu bile işaret. Gerçi yoğun çalışan hatta eve iş getiren biri olarak buna zor fırsat buluyorum ama aklım hep onda olduğu için zamanında yakaladım diyebilirim. Aslında ishali verilen uygun gıdalarla bir şekilde kesmek mümkün ama yemeyi reddettiği için ve midede de sorun oluştuğu için iyice perişan oldu. Artık zorlayarak sıvı verildi. Çenesi dahi açılmıyordu.

@Hülya, tepeden etrafı seyretmek çok eğlenceli olsa gerek.
Şeker'imi parazit aşısı için götürdüğüm veteriner aynen şunu söylemişti "Bu kedide kapı ve pencereden atlayacak göz var, aşırı cesaretli ve yaramaz, çok dikkat edin buna "
Bu fotoda zıplamayla mı çıkmış pencereye? Basamak olmaksızın?

@Elif, keşke masumlar hiç acı çekmese...
Paşa'nın ayak altında dolanması evde eminim sizlerde adım atma fobisi geliştirmiştir : ) Ben hâlâ terlikle gezerken korkuyorum denk gelip basacağım diye,çorapla gezince ayak altındaki tüy yumağını daha kolay hissediyorum diye terlik kullanmıyorum. Bir alışveriş sitesinde patik gibi bişeye rastaldım. Şöyle basit bir yer silme şeysi. Püsküllü kalın yumuşak ipten. Sipariş ettim bekliyorum. Evde yürürken zaten hep peşime takılıyor,bir de bu püskülleri gördükçe iyice oyun moduna girecek kuzum. Benim yürüyüşüm ona oyun olacak : )) Bir de pofuduk terlik bakıyorum ama onu dokunarak alacağım, dışı yumuşacık polar kumaştan olmalı, onu da aldım mı artık ayaklarım tam bir oyun aracına dönüşecek. Gerçi sık sık ben eğilerek sürünüyorum sırtıma çıkıyor,döşüme çıkıyor yüz yüze geliyoruz ama ayaklar çok önemli
Eklenmiş Resimler
Bulduğum yavrunun ayakları sakat/Ve Kaç aylık?-imagejpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları