Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 27-09-13, 20:52   #76

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Bulduğum yavrunun ayakları sakat/Ve Kaç aylık?

O bahsettiginiz oturus seklini cekseniz keske, ozaman tecrübeli arkadaslarda belki tahminde bulunabilirler.
Ama canlari yaninca hep ses cikariyorlar, illaki belli oluyor canlarinin yandigi diye biliyorum.

Yani ben hep öyle gördüm, aci cekerken susup oturan bir kedim olmadi, yada susup oturdugu icin aci cekdiginimi anlamadim acaba.

Siz yinede bir resmini ekleyin bir tuhaflik olup olmadigi görünür illaki...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-09-13, 21:42   #77

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Geçmiş olsun tekrar oturma şekli geçirdiği ameliyat ile ilgili olabilir .Kalıcıda olabilir ya da zamanla geçer .Birde benim kedimde bazen öyle oturuyor fotoğrafını paylaşıyorum bu şekilde mi ? Sadece şundan emin olun ağrısı olsa bunu belli eder hatta dokundurmaz

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-09-13, 01:07   #78

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
O bahsettiginiz oturus seklini cekseniz keske, ozaman tecrübeli arkadaslarda belki tahminde bulunabilirler.
Ama canlari yaninca hep ses cikariyorlar, illaki belli oluyor canlarinin yandigi diye biliyorum.

Yani ben hep öyle gördüm, aci cekerken susup oturan bir kedim olmadi, yada susup oturdugu icin aci cekdiginimi anlamadim acaba.

Siz yinede bir resmini ekleyin bir tuhaflik olup olmadigi görünür illaki...
Tamam cnm, şu an uyuyor, uyanınca çekeceğim. Bilhassa o oturuş, arkadan çok tuhaf duruyor Gerçi bugün ben işteyken gün boyu uyumuş, gelince biraz kendini sevdirdi, yemek yemeden tekrar uykuya daldı. Acısı olsa miyavlar,birşeyler anlatmaya çalışır, inler diye tahmin ediyorum. Serzeniş yok ama garip bir sessizlik var bugün..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-09-13, 01:16   #79

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

hulya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Geçmiş olsun tekrar oturma şekli geçirdiği ameliyat ile ilgili olabilir .Kalıcıda olabilir ya da zamanla geçer .Birde benim kedimde bazen öyle oturuyor fotoğrafını paylaşıyorum bu şekilde mi ? Sadece şundan emin olun ağrısı olsa bunu belli eder hatta dokundurmaz

Canım beniiim. Hayır, bu tarz bir oturuş değil. Bu dik ve sağlam bir oturuş. Köşe ağasının sofraya oturuşu gibi maşallah : )
Şeker'imin oturuşu kamburca, bükülerek, omurgayı da yayarak ve kalçayı iyice dışarı çıkarıp o bölgeyi yere yayarak. Sizin fotodaki gibi dik değil. Belki o bölge traşlı olduğu için ve dikiş izi olduğu için kemikler sayılıyor o yüzden gözüme batıyor ama sanki anormal bir oturuş. Uyanınca fotoğraf eklerim.
Ağrısı olsa miyavlar ben de öyle düşünüyorum belli eder... Sırt üstü yatırıp hafifçe bacağını hareket ettirdim, hiç gıkı çıkmadı yavrumun, ağrısı yok tahmin ediyorum. Ameliyat öncesi o bacağı hareket ettirmeme izin vermezdi, bağırırdı canımın içi...

Bu konu en son " 28-09-13 " tarihinde saat 01:20 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-09-13, 11:58   #80

len_74 üyesinin avatarı

Ankara
len_74 Çevrimdışı

Onun ayağı sakat değildir çünkü yavru kediler pek hareket etmek istemez benimde yavru kedim vardı ayağı sakat zannettim veteriner bana böyle dedi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-09-13, 15:39   #81

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

Canımın içi dünden beri yemek yemiyor, su içmiyor, halsiz, arada bir uyanıyor,benimle mıncıklaşıyor sonra geri uyuypr. uyuyor. Çok iyiydi yavrum anlayamadım : ( Dün çok uyuduğu için halsizliğini ve yemeyişini çok önemsememiştim. Bugün su gibi ishalini farkettim, veterineri aradım, derhal getirin hayatî olabilir dedi. Lanet olası toplantı, kamudayım haftasonu bile toplantı !! Çıktım eve gidip yavrumu veterinere götüreceğim.
Ameliyat tarihi netleşmediği için Anesteziyle etkileşim olmasın diye aşıları da yapılmamıştı yavrumun. Kaygım bu ..
İnşallah viral bir hastalık değildir
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-09-13, 17:05   #82

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

Veterinere getirirken beyaz köpük şeklinde kustu.. Getirdim,serum verildi,antibiyotik ve seruma devam edilecekmiş, birkaç gün burda kalmalıymış, kan sonucunda bir enfeksiyon çıkmadı. Barsak florasıyla, yediği şeylerle ilgili olabileceği, yeme tarzındaki anî değişikliğin buna neden olabileceği söylendi.
Mutluluğumuz 3-5 gün sürdü, yeniden yatırdım yavrumu hastaneye. Çok inledi serum sırasında : (
Ben 2 ihtimali düşünüyorum. Ya gerçekten barsaklarıyla ilgili, çünkü 10 gündür ameliyat sonrası burda yatarken belirli bir marka kuru mama yedi ve eve gelince eski düzen benim hazırladığım özel yemekleri yiyince vücudu tepki verdi ya da burda yattığı dönemde bir enfeksiyon/bir virüs kaptı. Burdan böyle birşey kapmış olsa kan sonucunda çıkardı ve her yer her an dezenfekte ediliyor diye söylendi ve öyle de düşünesim geliyor. O zaman evde yaptığım yemekler mi dokundu yani ??
Bunu kabullenmek zor.
Yavrum bugün pek halsizdi,kıpır kıpır halinden eser yoktu,getirirken çantasından çıkmaya çalışması gerekirdi hiiiç uğraşmadı, öylece teslim oldu...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-09-13, 21:00   #83

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Şeker- tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Veterinere getirirken beyaz köpük şeklinde kustu.. Getirdim,serum verildi,antibiyotik ve seruma devam edilecekmiş, birkaç gün burda kalmalıymış, kan sonucunda bir enfeksiyon çıkmadı. Barsak florasıyla, yediği şeylerle ilgili olabileceği, yeme tarzındaki anî değişikliğin buna neden olabileceği söylendi.
Mutluluğumuz 3-5 gün sürdü, yeniden yatırdım yavrumu hastaneye. Çok inledi serum sırasında : (
Ben 2 ihtimali düşünüyorum. Ya gerçekten barsaklarıyla ilgili, çünkü 10 gündür ameliyat sonrası burda yatarken belirli bir marka kuru mama yedi ve eve gelince eski düzen benim hazırladığım özel yemekleri yiyince vücudu tepki verdi ya da burda yattığı dönemde bir enfeksiyon/bir virüs kaptı. Burdan böyle birşey kapmış olsa kan sonucunda çıkardı ve her yer her an dezenfekte ediliyor diye söylendi ve öyle de düşünesim geliyor. O zaman evde yaptığım yemekler mi dokundu yani ??
Bunu kabullenmek zor.
Yavrum bugün pek halsizdi,kıpır kıpır halinden eser yoktu,getirirken çantasından çıkmaya çalışması gerekirdi hiiiç uğraşmadı, öylece teslim oldu...
Öff ya nasıl üzüldüm anlatamam mama bana biraz garip geldi çünkü evde özenle hazırlanıyor birde her iki şekilde beslenen kediler var mama dokunsa hemen ishal olabilirdi diye düşünüyorum ama yanılıyor olabilirim. Ani mama değişikliği belki olabilir.İyileşir atlatır ben bundan eminim henüz yavru ve ağır bir ameliyat geçirdi bünyesi zayıf düşmüş olabilir .Dezenfekte mutlaka ediyorlardır bu kadar itinalı davranan bir klinik bunu atlamaz. Belki aşıları olmadığı için parazit gibi bir şey olabilir onu her ortamdan alabiliyor. Geçmiş olsun içini rahat tut en kısa zamanda iyi haberlerini bekliyoruz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-09-13, 21:37   #84

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

Beslenmede hep yanlış mamaya denk gelirim veya bir ürüne alıştırırım kaygısıyla hep kendi hazırlayıp pişirdiğim şeylerle besledim ilk günden beri. %80 et (balık-tavuk-ciğer-kırmızı et.. yani lop et) ve %10 çeşitli tahıllar + %10 uygun sebzeler. İlaveten peynir, yumurta ve yoğurt.
Bunda yanlış ne var anlayamadım. Belki yanlıştır bilmiyorum, iddialı değilim. Kuzumun sindirim sistemi aylardır buna alışık. Yanlış olsaydı başlarda tepki vermez miydi diye düşünüyorum. Bir taraftan da belki ağır geliyordu, başlarda tepki vermedi ve şimdi artık taşıyamadı mı acaba diyorum. Acaba hastanedeyken kuru mama, dönünce de aniden benim yemekler zıt mı geldi alıştırarak mı geçiş yapsaydım diyorum vs vs.. Kıvranarak inleyerek köpüklü kusması çok acıydı.

Bu arada topaklaşan kum, ishali örtbas ediyor, bilginize...
Bugün yavrum kakasını yaparken onu izliyor olmasaydım ishalini farketmeyecektim. Çünkü yaptığı anda kumun içinde katılaşıp adeta normal görünüyor. Gerçi çok dikkat edilirse anlaşılabilir ama anlaşılamayabilir de.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-09-13, 22:46   #85

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

hulya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

Minnoş ,şekerin annesini güldürsün biraz biliyoruz şeker kız iyi olacak ...

Minnoş burada ''buralar benden sorulur nerede benim tespihim ''diyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-09-13, 23:39   #86

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Bunu kabullenmek zor.
Canim benim, kiyamam, cok üzüldüm. Cok fena birsey o kusarken hicbirsey yapamamak biliyorum.
Birde kusmadan önce aci ceker gibi bir ses cikarip pasam bana bakiyordu kahroluyordum.

Cok iyi anliyorum, bu minik canlarin basina neden bunlar geliyor, nazarmi oluyorlar acaba.
Hani cok sevdinmi kendi nazarin bile degermis derler, öylemi oluyor neler oluyor bu meleklere hic anlayamiyorum
Sizde gözünüzden sakiniyorsunuz, zaten büyük bir ameliyat atlatti simdide bu, insallah cabucak iyilesir.

Cok cok gecmis olsun, iyi haberlerini sabirsizlikla bekliyoruz, neden böyle kusma olmus cok merak ediyorum.
Insallah önemli bir durum yokdur.
Rabbim saglik sihhat versin, seker´e ve tüm hasta olan hayvandostlarimiza.
Ve bu son olsun evine saglikli geri dönsün ve bir daha asla evinden ayrilmasin insallah...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-09-13, 14:55   #87

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

off ya ne sevinmiştik eve gelince üzdü şeker bizi ama hiç korkma iyi düşün hep düzelecek. bizim güneşte kanlı ishale yakalanmıştı minnacıkken su gibi yapıyordu kakasını kusmasıda vardı köpüklü köpüklü kusardı hiç bir şey yiyip içmezdi bi sabah kalktım sadece nefes alıyordu gözlerini açacak hali bile yoktu hemen veterinere gittik bağırsaklarındaki parazitlerden dedi ve 1 hafta günde 3 kere seruma gidip geldik ve iyileşti emininmki sarı şekerde sarı güneş ablası gibi düzelecek ve tosun bir kız olacak allahın izniyle dualarımız sizinle...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-10-13, 21:12   #88

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

Şekerimin durumu iyi değil. Bakışlar sönmüş. Gözü çökmüş. Kucağıma aldığımda bütün tüyler yumak yumak üzerimde kaldı. Zayıfladı. Hâlâ yemek yemiyor, su içmiyor, yemediği için serum veriliyor, anyibiyotiğe devam.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-10-13, 21:13   #89

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Şekerimin durumu iyi değil. Bakışlar sönmüş. Gözü çökmüş. Kucağıma aldığımda bütün tüyler yumak yumak üzerimde kaldı. Zayıfladı. Hâlâ yemek yemiyor, su içmiyor, yemediği için serum veriliyor, anyibiyotiğe devam.

Öf yaa ne olmuş bu kadar bu yavrucağa nasıl üzüldüm anlatamam .Dualarımız onunla
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-10-13, 22:15   #90

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Neler oluyor? birden bire nasil oldu bunlar ne güzel kosup oynuyordu
Rabbimden acil sifa diliyorum, seker icin dua ediyorum insallah atlatir..
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları