Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 26-10-13, 19:12   #151

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Bulduğum yavrunun ayakları sakat/Ve Kaç aylık?

Şeker- tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Şeker'im gözlerimin içine uzun uzun bakarken arada kendisi gözlerini yavaşça kapatıp açıyor ama o uzun bakışmalarda gözlerini ilk kaçıran ben oluyorum. Şeker çok uzun ve derin bakıyor ve beni adeta gözlerinin içine hapsediyor. O esnada ben bir tuhaf oluyorum,hipnoz oluyorum sanki bağlıyor beni. Ben başka yere bakıyorum,elime bişey alıp sallıyorum,bakışmayı bitirelim diyorum,o hâlâ gözümün içine bakmaya devam ediyor. Gözlerine bakarken kendimi kaybediyorum sanki başka bir boyuta gidiyorum.
Bugün deneyeyim bakalım,belki de benden işaret bekliyor dediğiniz gibi gözümü yumup geri açmamı bekliyor olabilir : )

Bir de kucağıma geldiği zamanlar elimi parmaklarımı yalamasına bayılıyorum. O esnada kendimi çok değerli,çok onore edilmiş hissediyorum. Boncuk gözlüm, kadife tüylüm,bıdık yürüyüşlüm benimm. Yürürken kalçasını sağa sola atması devam ediyor, veteriner bunun birkaç ay daha sürebileceğini söyledi.
Sanırım aşılar sadece ilk yıl yapılıyor. ( lösemi,karma kuduz aşıları 2'şer doz)
İlk seneden sonraki aşılar zorunlu mu? Yani her yıl tekrarlıyor musunuz?

Yavruma etin yanısıra kuru mama da vermeye başladım mecburen,veterinerin önerisiyle. Profesyonel mamadan alması gereken vücudun ihtiyacı olan şeyler varmış mış .. Ancak Şeker'im kuru mama yemesini beceremiyor. Mamanın taneleri çok ufak ve sert. Mamayı hızlı hızlı ve bütün yutuyor bıdık. Maşallah iştahı düzeldi,eskiye döndü,acıkınca sabredemiyor,mamayı görünce hızlı hızlı yutuyor, bugün yuttu ve 5 dakika sonra yuttuklarını aynen kustu. Mamayı artık ezip sulandırıp püre kıvamında veriyorum. Ezip toz halinde versem genzine kaçar. Ezerken o kadar sert ki ben kendi bilek gücümle zor eziyorum kedicik nasıl yiyecek onu ya hu..

Bu arada Şeker'imin,minik panterimin son pozlarından biri. Objektiflere bakarken size sevgilerini sunuyor
Şeker çok güzel bir kız olmuş çok da sağlıklı görünüyor kilo almış Allah nazardan saklasın. Benim minnoşum da bana öyle uzun uzun bakar genelde mama istediğinde ya da bir şey istediğinde yapıyor. Oyun oynamak ya da benimle ilgilen de diye bilir sevgi ve ilgi isteyen bakışlar onlar ve gerçekten insanı çok etkliyor.Bazen öyle oluyor ki ben ona bakmıyorum direk görüş alanımın dışında bir anda gözümü çeviriyorum ve göz göze geliyoruz çok kuvvetli iletişimleri var o bakışlarıyla adete bir mesaj gönderiyor.

Lösemi ,kuduz ve karma aşıları ilk sene iki doz yapılıyor ve aşıların her sene tekrarlanması gerekli diğer seneler tek doz yapılıyor.
Bizde şekeri kucaklıyor sevgiyle güzel burnundan öpüyoruz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-10-13, 21:43   #152

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

KERE MASALLAH

Kilo almis, harika olmus. Zaten kediler nankör canlilar degildirlar, onlara iyi bakip beslediginde bunu gösteriyorlar.
Sekere bakincada iyi bakildigi cok belli oluyor, (cok sükür) sansli kedilerden

Gözlerinin icine bakin ve gözlerinizi yavasca acip kapatin, bundan cok mutlu oluyorlar, ben bunu yaptigimda mavisim yattigi yerden kalkip sürtünüyor sonra yine uzaniyor.

Zaten sadece bu diyalogumuz var, bu olay battaniyesini emdirdigimde gerceklesiyor, yoksa cok uzak durur, öyle kolay dokunamazsiniz hanimefendiye

Sirf bu yüzden battaniye emmesini bitirmiyorum, cünkü mavisle yakinlasmamin tek yolu bu ve mavis bunu istedikce ben yapmaya devam edicem
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-10-13, 21:46   #153

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Yalnız bu kedi cin gibi bakıyor, yaramaz bir kızım ben diyor adı gibi çok şeker bu kız
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-10-13, 20:34   #154

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

Aynen Hülya Hanım, ben ona bakmazken onun gözlerini dikip bana baktığını görünce aptal aşıklar gibi elim ayağım dolaşıyor Çok etkileyici bişey.
O fotodaki bakışlar gerçi biraz uyumak üzere çıktığı minderdeki "hafif uykum geldi ama yine de dimdik ayaktayım" bakışı.. Gerçek can yakıcı bakışlarını bazen yakalayamıyorum, o an fotoğraf makinesi/telefon yanımda olmuyor.
Örneğin şurda gözünü gözlerime dikmiş yine beni hipnotize ediyor.
Eklenmiş Resimler
Bulduğum yavrunun ayakları sakat/Ve Kaç aylık?-imagejpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-10-13, 20:41   #155

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

KERE MASALLAH

Kilo almis, harika olmus. Zaten kediler nankör canlilar degildirlar, onlara iyi bakip beslediginde bunu gösteriyorlar.
Sekere bakincada iyi bakildigi cok belli oluyor, (cok sükür) sansli kedilerden

Gözlerinin icine bakin ve gözlerinizi yavasca acip kapatin, bundan cok mutlu oluyorlar, ben bunu yaptigimda mavisim yattigi yerden kalkip sürtünüyor sonra yine uzaniyor.

Zaten sadece bu diyalogumuz var, bu olay battaniyesini emdirdigimde gerceklesiyor, yoksa cok uzak durur, öyle kolay dokunamazsiniz hanimefendiye

Sirf bu yüzden battaniye emmesini bitirmiyorum, cünkü mavisle yakinlasmamin tek yolu bu ve mavis bunu istedikce ben yapmaya devam edicem
Evet kilo aldı ve iştahı iyi çok şükür. Sık sık yemek kaplarını kontrol ediyor yeni bişey konmuş mu diye
Kendine dokundurmama kaprisi yok Şeker'imin. Tam tersi dokunsal bir yapısı var. İlla ki dokunacak, dokunduracak... Akşamları otururken o battaniyeyi kucağınıza serin, kucağınıza daha sık gelip kendini sevdirir. O emdiği battaniyeyi kesin patileriyle de yoğuruyordur Maviş.
Kedi sevgisi başka bişeymiş ya hu ben yıllardır niye mahrum kalmışım bundan ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-10-13, 20:48   #156

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Evet cok dogru, mavis emerken battaniyeyi yogurur, bende bazen elimi patisinin altina koyarim, hafif tirnakla elimi yoguruyor, biraz aciyor ama cok hos bir temas oluyor.
Pati alti sicak ve yumusacik, ona dokunmak bana enerji veriyor.

Pasamda aynisini yapiyor oda emiyor, (onada mavi bir battaniye almisdim) ama erkek oldugu icinmi bilmiyorum biraz daha hasin emiyor, mavis gibi narin narin degilde böyle hirsla emiyor

Ve battaniyesi agzindayken uyuya kaliyor o haline bayiliyorum.
Mavisim emer sonra kafasini cevirir uyur, pasa emerken uykuya daliyor
Hani kiyabilsem uyurken yogurumcam ama kiyamiyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-10-13, 21:30   #157

D0LL Çevrimdışı

Çok geçmış olsun. Benımde başımda benzer bır durum var aslında sızın yardımınıza çok ıhtıyacım var. Acaba kedınızın ayagında aksama var mı? Amelıyat sonrası sıkıntısı tamamen geçtı mı?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-11-13, 04:28   #158

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

D0LL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çok geçmış olsun. Benımde başımda benzer bır durum var aslında sızın yardımınıza çok ıhtıyacım var. Acaba kedınızın ayagında aksama var mı? Amelıyat sonrası sıkıntısı tamamen geçtı mı?
Değerli DOLL,
Yatmak üzereydim foruma bakayım dedim,mesajınızı gördüm. Açtığınız konuyu da yeni okudum ve kaygılarınızı çok iyi anladığım için ve önemli olduğu için merak ettiklerinizi yazmaya çalışacağım.
Size öncelikle kalça/bacak kırığının kendiliğinden iyileşebileceği söylendiği için ameliyatta tereddütlsünüz. Kendiliğinden iyileşecekse ameliyata ne gerek var diye düşünüyorsunuz.
Sonra da sakat haliyle bir ömür mü geçirecek, hep acı mı çekecek,yapabileceğim birşey var da geç mi kalıyorum diye düşünüyorsunuz... Biliyorum. Çünkü bunları günlerce ben de düşündüm,3 ayrı veterinere gittim.. Üçü de ameliyat olması gerektiğini söyledi ve ameliyat şeklini sordum hepsi de aynı tekniği anlattı.
Yani burda önemli olan KIRIĞIN NE ŞEKİLDE OLDUĞU, KALÇANIN,BACAĞIN NERDEN KIRILDIĞI VE NE ZAMAN KIRILDIĞI DA ÖNEMLİ!

Eğer yeni kırılmış, aradan birkaç gün geçmemişse ve kırılan yeri kırıldığı iki noktadan sabitlemek mümkünse ona göre ameliyat yapılır/yapılmaz. Veya kırılan parçalar kırıldıktan sonra tekrar birbirine çakışmış üstüste gelmiş kaynamaya müsaitse ameliyat yapılmayabilir. Hele ki üstünden birkaç hafta zaman geçmişse yani kırılan parçalar hem tekrar üstüste gelmiş ve üzerinden zaman geçmişse kemik YANLIŞ DA OLSA KAYNAR. Ve iki kemik parçası birbirine eğri de olsa kaynadıktan sonra veya kaynama ihtimali olduktan sonra bunda yavruyu ameliyat edip de o kemiği kırıp da tekrar düzeltmeye yani bu işkenceye gerek yok. Bu durumda acı çekmez ama aksayarak hayatına devam ettirir.
Ancak kemiklerin kırılan parçalarının birbirine kendiliğinden karşı karşıya gelip kaynama ihtimali yoksa bu durumda iki parça birbirinden ayrık olarak kaldıkça kediciğe acı çektirir ve zamanla o bacağı kullanamaz hâle gelir. Kireçlenme, kas erimesi, tümörler,felçe kadar gidecek durumlar olabilir.

Şeker'imin ameliyatındaki bu konuda yazdığım şu mesajı aynen kopyalıyorum :

[[[ 3 ayrı yere gittiğimde üçünden de ameliyat olması gerektiğini söylemesi ve üçünün de operasyon usulünün aynı olması kararımı netleştirmeme neden oldu. Sadece operasyon zamanına karar veremiyordum yavru olduğu için.
Femur başının kesilmesi .. Yani kalça ile bacağı birbirine bağlayan o dairesel eklem kemik parçası kesilip alındı .. Çünkü kemik tam ordan kırılmış. Ve kırıldıktan sonra o parçayla uzun bacak parçası ayrılmış ,arada boşluk var yani et var, yumuşak dokular var,o dokulara kırık parça uçları battıkça acı çekiyor)
Yahu minik Şeker; benimle karşılaşmadan önce nerdeydin? Ne yapıyordun? Nasıl kırdın orayı öyle? Kimden kaçıyordun? Sokaklarda seni kimler kovalıyordu? Minicik vücudunla yemek mi arıyordun? Merdivenden mi düştün? Mahallenin çocukları sevimliliğine dayanamayıp severken mi hırpaladılar? ]]]

Kemiğin kırıldığı yerle ilgili röntgen fotoğrafını da ekliyorum.

Ameliyata karar verirken en az 2 tane uzmanla görüşün. Önemli olan kediciğin acı çekmeden hayatına devam edebilmesi. Eğer ameliyat olmadığı takdirde ayağı kalçası hafif aksayarak da olsa ACI ÇEKMEDEN hayatına devam edebilecekse ve ameliyat eğer kaynama şansı olan kemiklerin kırılması yöntemiyle olacaksa ameliyat ettirmemek daha iyi ( bence)
Ama ameliyat olmadığı takdirde acı çekecekse/çekiyorsa ve ilerde daha kötü şeyler olabilecekse, kemikler ayrık ve kaynamayacaksa ameliyat ettirmek gerekir.
Benim Şeker'imi bulduğum ilk günler yürüyemiyordu. 10-12. günler yürümeye başladı,sonraki günler daha iyi yürümeye ve koşmaya başladı. Ben hiç acısı kalmadı heralde kemik kendisi iyileşti falan sanıyordum. Ama veterinerler bana çok acısı olduğunu, acı eşiğinin çok yüksek olduğunu, her adımda etin kemiğe battığını söylediler.

Onlar bunu söyleyince ben de ameliyata karar verdim sadece yer ve zaman konusunda tereddütlüydüm. Çok şükür doğru yerde ve zamanında yapıldı.

Ameliyat ve sonraki süreç bu konu başlığında zaten yazıyor,okursunuz.

Şu anda keyfi,neşesi,yürümesi,koşması harika. Bir ara oyun ve koşma videosu koyayım inş.
Ağrısı acısı yok,aksaması yok. Ameliyatlı bacağa basamama durumu yok. Ancak kalçayı sağa sola fazla kıvırıyor Bir de oturuş şekli yamuk..
Çok dikkatli izleyince çok ama çok hafif aksıyormuş gibi ama emin değilim. Annem aksamıyor diyor,teyzemin kızı hafif aksıyor diyor,milimetrik birşey olabilir. Bunu farklı bir veterinere sordum geçen hafta aşıya gittiğimde,aksıyor mu sizce dedim. . " Durumu çok iyi, 2-3 ay daha hafifçe aksaması normaldir" dedi. Ama koşma hızına bakılırsa evde odadan odaya koşarken yüksek hızdan dolayı virajı alamıyor,o derece : ))

Ameliyat sonrası 10. gün eve geldiğinde zaten yürümesi ve koşması gayet iyi durumdaydı.

Sormak istediğiniz başka birşey varsa lütfen sorun.
Ameliyat kararı verirken hekimlere hep şunu sorun, " Ameliyat olmazsa ne olur? "
Aldığınız cevaba göre kararınızı netleştirin.

Şeker'im topallarkenki haliyle de hayatını evin içinde normal geçirebilirdi. Koltuklara falan çıkıyordu,ihtiyaçlarını gideriyordu,oynuyordu vs .. Ama acı çekiyormuş ve acıyı kanıksadığı için anlaşılmıyordu. Ve ilerde yukarda bahsettiğim sonuçların olma ihtimali vardı.
Eklenmiş Resimler
Bulduğum yavrunun ayakları sakat/Ve Kaç aylık?-imagejpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-11-13, 05:30   #159

D0LL Çevrimdışı

Cevabınız ıçın tşk ederım bu saat oldu bende hala uyuyamadım. Kaza geçırelı 3 gun oluyor sanırım bı uç gun daha bekletıcem onu yarın barınaktan alıcam zaten hıç mı hıç ılgılenmıyorlar telefonuma cevap bıle alamıyorum bılgı hıç alamıyorum. Ben orda amelıyat edıcekler dıye bıraktım ama bu kadar sorumsuzluk olamaz beledıyeye de şıkayet edıcem veterıner yerınde hıç mı durmaz? Tekrar sıze bır gelışme oldugunda yazıcam vakıt ayırdıgınız ıçın çok tşk ederım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-11-13, 12:04   #160

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

D0LL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Cevabınız ıçın tşk ederım bu saat oldu bende hala uyuyamadım. Kaza geçırelı 3 gun oluyor sanırım bı uç gun daha bekletıcem onu yarın barınaktan alıcam zaten hıç mı hıç ılgılenmıyorlar telefonuma cevap bıle alamıyorum bılgı hıç alamıyorum. Ben orda amelıyat edıcekler dıye bıraktım ama bu kadar sorumsuzluk olamaz beledıyeye de şıkayet edıcem veterıner yerınde hıç mı durmaz? Tekrar sıze bır gelışme oldugunda yazıcam vakıt ayırdıgınız ıçın çok tşk ederım.
Öncelikle geçmiş olsun umarın en kısa zamanda miniğin sağlık problemini çözersiniz. Kısa bir zaman önce bir dişi kediyi evimizin bahçesine terk ettiler. Kediyi kısırlaştırmam gerektiği için birkaç yerle iletişime geçtim. Altındağ veterinerliğinden görüştüğüm bir veteriner bizi büyük şehir veterinerliğine yöneltti. Gidip görmedim önce aradım 20 aralığa gün verdi.Barınak ortamlarına da çok güvenmediğim için araştırmak istedim ve hayvan severler ile iletişime geçtim bana önermediler. Barınak yazdığınız için yazmak istedim. Fakülteyi sordum orada da hijyen sorunu olduğunu biliyorum ama yine de sordum. Pratik yapsın diye öğrenciye veriyorlar sorun çıkıyor ama uzman hekim ricasında bulunun o zaman öneririz dediler Benim önerim diğer yerlerde rakamlar yüksek gelebilir yine de bir kaç yere sorun derim şeker bu konuda çok deneyimli size eminim yardımcı olacaktır. Eğer hiç bir şey yapamazsanız fakülte ile görüşün derim tekrar geçmiş olsun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-11-13, 16:09   #161

D0LL Çevrimdışı

Haklısınız arkadaşım beledıyeyı arayıp kırık fakultesının kedıyı yerınden alıp amelıyat ettıgını ogrenmış banada telını bıldırdı ama dedıgınız gıbı stajyerlerın elınde kobay oluyor sanırım bu canlılar. Oraya vermeyı duşunmuyorum açıkcası ancak bugunde gıdıp alamadım kedıyı bılgıde alamıyorum ınş saglıgı yerındedır. Sultangazı de barınak ve benım oraya gıtmem epey zor. Nışanlımında cıddı bı saglık sorunu var bıyopsı yapıldı agrısı var ve yatıyor evde bende gıdemıyorum halıyle. Inş ptesı halledıcem gıdıp onu ordan alıcam nışanlım ıyı olursa yarında gıdebılırım pazar kapalıdır muhtemelen. Iyı dıleklernız ıçın tşk ederım.

Aslında şuan kedı amelıyatı ıçın maddı olarak hıç musaıt degılım dedıgım gıbı nışanlımın saglık masrafları bızı bıraz zorlıcak gıbı duruyor. Haysev dernegıne başvurdum ordan ne yazık kı olumsuz sonuç aldım. Face sayfasına yazdık arkadaşlarla ancak yazımızı kaldırdılar bız belkı sayfasında yer verır ve yardımsever ınsanlar uç beş katkıda bulunur dıye duşunmuştuk. Bu kuruluşların varoluş amaçları nedır? Gerı cevırıyorlarda neden yazılarımızı sılıyorlar bu ne demektır ya bunu anlayamadım. Para ıstemedım ama yardımcı olabılecek ınsanlara onculuk etmelerını ıstedım onlarsa maddı durumlarının dernekçe olmadıgı soyleyıp ozur dıledıler. Onlara maılde odedıgım faturayı gonderdım yarında kedıyı alıp resımlerını hatta vıdeosunu rontgenını ws gonderıcegımı soyledım yaptıkları çok ayıp. Ayıpta degıl aslında utanç verıcı bır durum. Paranız yoksa olume zulme ugrayabılıyosunuz ezılıyosunuz bu bız ınsanlar ıçınde boyle maalesef. Anlıcanız hıç bı yerden bununla ılgılı destek alamıyorum. Nıhayetınde arkadaşlar kendı aralarında para toplamaya karar verdıler ordan olumlu sonuç alırız ınş. Amelıyat masraflarının yarısı dahı çıksa benım ıçın buyuk avantaj olucak. Amelıyat sonrası kedıcıgı eve alıp bakıcam ona. Bana başka masraflarıda olucak tabı bır de annem var pire konusunda çok endışelı.

Tabı bı yerden destek bulamayabılırımde masrafların altından tek başıma kalkmam gerekebılır. Eger tanıdıgınız bu konuda bana yardımcı olabılıcek gerçekten hayvan dostu veterınerler varsa bılgılendırmenızı rıca edıyorum. Gerek kedıcıgın amelıyatının en ıyı şekılde geçmesı gerekse maddı açıdanda yardımcı olabılıcek veterınere ıhtıyacım var. Bı kaç yerle goruştum ancak kedıyı muayene etmedıklerı ıçın durum belırsızlıkle sonuçlandı. Fıyatlarsa çok uçuk. Destegınızı lutfen esırgemeyın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-11-13, 18:40   #162

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Allah kolaylık versin ne söylemeliyim gerçekten çok zor. Terk edilmiş bir kedinin kısırlaştırılması ve yuvalanması söz konusu inanın sıkıntıdan sivilce çıktı hayatta bilmem çıksın. Ben size yine fakülte diyeceğim çevrenizde orada okuyan ya da tanıdığı olan varsa bence bir araştırın.Ben de kısırlaştırmayı fakülte de yaptırıyorum ama bir şansım var kediyi emanet ettiğim öğrenci fakülte de ve ameliyata girecek ve birebir ilgilenecek.Bende öğrenciler yapıyor dedim ama mutlaka uzman denetiminde yapılıyor en küçük bir sorunda devreye giriyorlar dedi.Ameliyat öncesi gerekli sağlık kontrolleri ve tahlilleri yapılıyormuş. İçeriden birisi ilgileneceği için ben biraz daha rahatım. Özelde ameliyat artı pansiyon parası olunca rakam artıyor. Hayvan severlerin sayfasında yazdıysanız silerler, mail adresine detaylı yazıp gönderin size yardımcı olacaklarını umuyorum .Ben Ankara da yaşıyorum İstanbul'da bildiğim bir klinik yok ama siz ayrı bir konu açın orada yaşayan ve siteye üye olan çok arkadaş var hem fakülte hem klinik konusunda size yardımcı olacaklardır. Kolaylıklar diliyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-13, 17:14   #163

D0LL Çevrimdışı

Maalesef fakultelerde ılgılenmıyor + para alıyorlar ıu veterınerlık fakultesı ıle ılgılı bı çok yorum okudum oraya goturemem kedıyı. Tanıdık bırıde ne yazıkkı yok. Hakan Ruhşan ıle goruşmuşum rastgele aradıgımda bunu farkettım ona goturmeyı duşunuyorum. Yorumlarınız ıçın tşk ederım. Bu arada maıl attım destek olamıcaklarını soyledıler. Daha sonra gene attım cevap vermedıler bızde face sayfasına yazdık o zamanda sıldıler. Zahmet oldu...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-13, 17:15   #164

D0LL Çevrimdışı

Şeker sızın kedının de kalçası adım attıgında yana devrılıyormuydu acaba? Bu kedı ne yazıkkı adım attıgında kalçası yana devrılıyor ve duşuyor yatıyor yanı.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-11-13, 20:11   #165

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

Hayır, Şeker ile karşılaştığım İlk birkaç günkü hâli yana devrilme şeklinde değil de sürünme şeklindeydi. Sokakta bulduğumda görüntüde normal dik duran bir kedi izlenimi vardı, sanırsın ki çok uslu olduğu için öylece duruyor ... Ama yürümeye kalktığında ise sağ bacağı hiç kullanamayıp bütün vücut ağırlığını sola verdiği için sol kalçayı aşırı dışarı doğru bükerek sürünmeye benzer bir şekilde yürümeye çalışıyordu. Ben solda da bişey var sanıyordum ama sağı kullanamadığındanmış. Sağ bacak havada duruyordu yani basamıyordu ama düşmüyordu da.

Siz o bahsettiğiniz kediyi barınaktan aldınız mı? İlgilenecek misiniz? Kazanın gözünüzün önünde olmasından göz göre göre bir yavrunun sakat kalmasından etkilenmişsiniz belli. Dilerim ilginiz devam eder ve onu hayata bağlarsınız.

Hülya Hanım, hiç sormayın veterinerlik fakültesindeki temizlik sorunu had safhada. Oraya yolu düşenler yanlarına özel el ve yüzey temizleyici ve kokuya tahammülü kolaylaştırıcı birşeyler alıp öyle gitmeli.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları