Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 16-10-13, 09:46   #136

imagine üyesinin avatarı

Yurt Dışı
imagine Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Bulduğum yavrunun ayakları sakat/Ve Kaç aylık?

sizlerin de bayramınız kutlu olsun arkadaşlar duman, pamuk ve çirkin ellerinizden öpüyorlar ))
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-10-13, 13:12   #137

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

Oh! be! sonunda, seker normale döndü, kirk bin kere MASALLAH
Benimde kedilerde en cok sevdigim harekettir bu gernesme durumu, bayiliyorum.
Insallahda bir daha böyle acilar hastaliklar cekmesin, hep saglikli ve mutlu yasasin sizlerle..
Amiinn.. Size de ailenizle,Paşa ve Maviş ile mutluluklar dilerim. Gerneşirken boyu 1.80 oluyor miniğin Bir de bu fotoda Capon Kedisi gibi çıkmış, gözler çekik
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-10-13, 13:17   #138

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

Ayrıca Minnoş,Duman,Pamuk,Çirkin ve Pıtır'ın da burnundan öperiz. Tırmalanacak koltukları varsa bi çağırmanız yeterli
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-10-13, 20:35   #139

imagine üyesinin avatarı

Yurt Dışı
imagine Çevrimdışı

Şeker- tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ayrıca Minnoş,Duman,Pamuk,Çirkin ve Pıtır'ın da burnundan öperiz. Tırmalanacak koltukları varsa bi çağırmanız yeterli
bizimkiler evde koltuk bırakmadı zaten eğer herşey yolunda giderse duman ve pamuk pazartesi yeni yuvalarına uçacaklar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-10-13, 20:46   #140

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Arkadaslar keske bir bulusma günü planlasak.
Herkes kedisini alip gelse, hem tanisma hem konusma firsatimiz olurdu.

Gerci ben Türkiyede degilim ama yazin Istanbul´da oluyorum, insallah önümüzdeki yaz 2 kedimide Türkiye´ye götürücem.
Bir organize yapsakda bulusma günü ayarlasak, Muhtesem olurdu

Hatta bu bulusmayi Mihav yapsa, geleneksel Mihav bulusma günleri, harika olmazmiydi?

Baslikda söyle
"Mihav Geleneksel Kediseverler Bulusma Günü"
Yada
"Mihav Geleneksel Köpekseverler Bulusma Günü"

Hepsi ayri olur, karisiklik olmasin diye, ama bu fikir hayata gecerse bence muhtesem olur...
Mihav yetkililerine DUYURULUR
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-10-13, 21:49   #141

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Şeker- tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Minnoş sayesinde koltuklarımız püsküllü koltuk oldu hepsi bir arada olsa kimbilir ne hale gelirlerdi hayal bile edemiyorum..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-10-13, 21:53   #142

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Gerci ben Türkiyede degilim ama yazin Istanbul´da oluyorum, insallah önümüzdeki yaz 2 kedimide Türkiye´ye götürücem.

Hatta bu bulusmayi Mihav yapsa, geleneksel Mihav bulusma günleri, harika olmazmiydi?

Baslikda söyle
Yada

Hepsi ayri olur, karisiklik olmasin diye, ama bu fikir hayata gecerse bence muhtesem olur...
Tanışmak çok güzel olurdu ama kediciklerle olursa onları takip etmekten yüzlerimizi bile göremeden ayrılabiliriz. Birbirlerini hiç tanımayan kediler bir arada çıkacak savaşı düşünemiyorum gerçi biraz eğlenceli de olabilirdi. İnşallah bir gün gerçekleşir
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-10-13, 23:52   #143

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

Gerçekten güzel fikir. Kediler olmadan tanışmak eksik kalır, kediler olunca da onları kontrol etmek ve mekân sıkıntısı olur. Yine de bir yol bulunup yapılabilir. Gerçi bize hoş gelen birşey onlara sıkıcı gelebilir.
Ama böyle bir buluşma olursa Ankara merkez ona göre
Mihav duy sesimizi : ))
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-10-13, 02:04   #144

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

hulya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Tanışmak çok güzel olurdu ama kediciklerle olursa onları takip etmekten yüzlerimizi bile göremeden ayrılabiliriz. Birbirlerini hiç tanımayan kediler bir arada çıkacak savaşı düşünemiyorum gerçi biraz eğlenceli de olabilirdi. İnşallah bir gün gerçekleşir
Kedisiz olmaz bencede ama hakikaten onlari bir araya getirmekde büyük bir savasa neden olacakdir kesin
Tasima kaplarinda dursunlar desek buda onlari strese sokacak.

Bilemiyorum nasil bir cözüm bulunabilir, ama bulusmak cok güzel olurdu.
Ayni düsünce ve duygulari paylasan insanlarla birlikde olmak cok hosuma giderdi.

Birde en güzeli seker gibi sitede iyi kötü yazilarini okudugumuz tüm kedileri yakindan görüp sevme sansimiz olurdu.

Ben hepsini öpmek isterdim mesela, tirmalanma isirilma ihtimalim bile olsa sansimi denerdim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-10-13, 12:52   #145

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Kedisiz olmaz bencede ama hakikaten onlari bir araya getirmekde büyük bir savasa neden olacakdir kesin
Tasima kaplarinda dursunlar desek buda onlari strese sokacak.

Bilemiyorum nasil bir cözüm bulunabilir, ama bulusmak cok güzel olurdu.
Ayni düsünce ve duygulari paylasan insanlarla birlikde olmak cok hosuma giderdi.

Birde en güzeli seker gibi sitede iyi kötü yazilarini okudugumuz tüm kedileri yakindan görüp sevme sansimiz olurdu.

Ben hepsini öpmek isterdim mesela, tirmalanma isirilma ihtimalim bile olsa sansimi denerdim
Eminim çok keyifli olurdu ..Bilmiyorum hiç dikkatinizi çekti mi? kediler eve gelen yabancının da kedisi varsa ona çok yakın oluyor sanırım üzerindeki kokuyu yada kedi sevgisini algılıyor. Minnoş aynı bu şekilde davranıyor kedi sahibi olanlara ve onları bizler gibi sevenlere her türlü numarayı yapıyor. Ben eminim bizlerden birisi diğer arkadaşın kedisiyle karşılınca çok iyi anlaşacaklar yani Elif'ciğim tırmalama olacağını sanmıyorum ama aynı şeyi kedicikler için söyleyemem küçük bir savaş patlayabilir .İnşallah en kısa zamanda bu organize edilir ayrıca Mihav yapmasın biz yaparız çok da güzel olur..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-10-13, 23:07   #146

Pıtırsonic Çevrimdışı

Baslikda söyle
Yada

çok güzel bir fikir.. bitkim için takip ettiğim forumdaki buluşmalara imrenerek bakıyordum Hülya hanıma katılıyorum. mihav yerine biz de düzenleyebiliriz. yeter ki ortak bir noktada buluşulabilinsin. aman diyeyim kedileri getirmeyelim. hem onlara, hem bize yazık olur herhalde Pıtır bunun şokunu uzun süre atlatamaz. diğer azmanlarıma değinmiyorum bile ilkbahara doğru buluşmayla ilgili konu açıp detaylıca konuşabiliriz aslında. hatta bu vesileyle tanışmanın yanında aynı şehirde bulunanlar toplanıp hayvanlar yararına etkinlikler de düzenleyebilir. barınak gezileri, sokak hayvanlarını besleme, çeşitli besleme noktaları oluşturma gibi şeyler tartışılabilir. ille de bir stk'ya bağlı olunması gerekmiyor.. böyle bir şeye dahil olmayı da isterim açıkçası

bu arada sizlere de iyi bayramlar. tüm inananların bayramı kutlu olsun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-10-13, 02:04   #147

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Yaza dogru yapalim Ben Türkiyede olurum süper olur.
Bencillik yapmis gibi olmayayim ama o bulusma gününde olmayi cok isterdim.

Türkiye´de annemde kaliyoruz, bizim daireyi dösemedik, zaten annemlerde kaliyoruz ne gerek var dedik mobilyalar durdugu yerde cürüyecek.
Ama simdi cok iyi olurdu, herkesi evimde misafir etmekden büyük keyif alirdim.

Cünkü kedilerde gelsin cok isterim.
Biraz stres olacaklardir illaki ama bir seferlik bizim icin strese girsinler ya! ben onlari minciklayip streslerini alirim

Yaza dogru bulusma konusunu acdigimizda mekanida etraflica konusuruz, bence istedikden sonra bir orta yol bulunur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-13, 14:54   #148

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

Buluşma sanıyorum ilkbahara veya yaza yapılabilir. Kediciklerimiz ilk dakikalarda biraz sıkılabilirler ama ben Şeker'imin uyumlu olacağını tahmin ediyorum.
Çünkü farklı zamanlarda 3 kere komşunun ve teyze kızının kedileriyle karşılaştı, kedilerin biri Şeker' ile akran, diğer ikisi Şeker'den ufak. Karşılaştıklarında ( Şeker de diğer kedi de kucakta tabiki) hep diğer kediler tısss'ladı, tırnak atmaya çalıştı , agresifleşti vs.. ama Şeker hep oyun oynama havasındaydı, sevecendi. Teyze kızı dedi ki " bu kedi sinirlenmeyi kıskanmayı bilmiyor,çok saf : ) Yani 3 denememizde de hep karşı taraf Şeker'e sataşmaya çalıştı, buna rağmen kuzum hiç sinirlenmedi, oyun oynamaya çalıştı, alttan aldı. Galiba yaşadığı acılar olgunlaştırdı kuzumu. Yalan dünyada kavga etmeye ne gerek var diyor.

Bir gün böyle bir buluşma gerçekleştirirsek Şeker'in uysal olacağını tahmin ediyorum. Ancak tabiki ortamdan falan korkar, o ayrı..

Bu arada bugün ilk aşımıza başladık. İlk karma aşı yapıldı. Aşılama uzun süreç olacağı için eve yakın yeri tercih ettim. Başken Hayvan Hastanesi'nde başladık nihayet.
Aşı öncesi enfeksiyon vs var mı diye test istedim, test yapıldı. Yine tertemiz çıktı yavrum. Kan alınırken o kadar sinirlendi ve çırpındı ki, yine eski acıları yaşayacağını sandı yavrum.
21 gün sonra 2. doz uygulanacak, derken kuduz, lösemi devam edecek ilk senemizin aşıları...

Aşı sonrası veteriner azcık konserve mama verdi kaşıkla, bayıla bayıla yedi Şeker. O an çok komikti. Az önce çırpınan sanki kendisi değilmiş gibi aniden sevimli sevimli hareketler yapmaya başladı. Tutup tutup ısırasım geldi. Allah'ım ne kadar masum şu kediler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-13, 19:12   #149

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Bende cogu kez ayni cümleyi kurarim ,nekadar masum bu kediler ve nekadar sevgiye düskün canlilar.

Gözlerinin icine derin derin bakiyorum, mavisimle böyle 1-2 dakika bakabiliyoruz ama pasam gözlerini kaciriyor (simdilik)
Gözlerimi yavasca acip kapatiyorum bu senden memnunum ve seni cok seviyorum demekmis kedi dilinde.
Ne kadar dogru bilmiyorum ama duydugum günden beridir uyguluyorum ve mavisimle özel bir bag olusturmama neden oldu bu uzun uzun bakisma.

Asilariniza baslamissiniz cok sevindim, bu asilar mutlaka yapilmali ama hani yapildikdan sonra 1-2 gün halsiz oluyorlar ya, o insani biraz hüzünlendiriyor ama cabuk düzeliyorlar cok sükür, özelikle kuduz asisi bayagi halsiz birakiyor.

Bulusmayida insallah gerceklestiririz, zaten kedisler tasima kaplarinda olur, bakariz anlasabilenler var onlari disari cikaririz, yok bazilari cok tepki verirse onlar tasima kaplarinda durur.

Yanimda cesitli kedilerin sevdigi yiyeceklerden getirmeyi düsnüyorum, onlardan veririz, yer icer yatarlar bizde sohbet ederiz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-10-13, 18:51   #150

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

Şeker'im gözlerimin içine uzun uzun bakarken arada kendisi gözlerini yavaşça kapatıp açıyor ama o uzun bakışmalarda gözlerini ilk kaçıran ben oluyorum. Şeker çok uzun ve derin bakıyor ve beni adeta gözlerinin içine hapsediyor. O esnada ben bir tuhaf oluyorum,hipnoz oluyorum sanki bağlıyor beni. Ben başka yere bakıyorum,elime bişey alıp sallıyorum,bakışmayı bitirelim diyorum,o hâlâ gözümün içine bakmaya devam ediyor. Gözlerine bakarken kendimi kaybediyorum sanki başka bir boyuta gidiyorum.
Bugün deneyeyim bakalım,belki de benden işaret bekliyor dediğiniz gibi gözümü yumup geri açmamı bekliyor olabilir : )

Bir de kucağıma geldiği zamanlar elimi parmaklarımı yalamasına bayılıyorum. O esnada kendimi çok değerli,çok onore edilmiş hissediyorum. Boncuk gözlüm, kadife tüylüm,bıdık yürüyüşlüm benimm. Yürürken kalçasını sağa sola atması devam ediyor, veteriner bunun birkaç ay daha sürebileceğini söyledi.
Sanırım aşılar sadece ilk yıl yapılıyor. ( lösemi,karma kuduz aşıları 2'şer doz)
İlk seneden sonraki aşılar zorunlu mu? Yani her yıl tekrarlıyor musunuz?

Yavruma etin yanısıra kuru mama da vermeye başladım mecburen,veterinerin önerisiyle. Profesyonel mamadan alması gereken vücudun ihtiyacı olan şeyler varmış mış .. Ancak Şeker'im kuru mama yemesini beceremiyor. Mamanın taneleri çok ufak ve sert. Mamayı hızlı hızlı ve bütün yutuyor bıdık. Maşallah iştahı düzeldi,eskiye döndü,acıkınca sabredemiyor,mamayı görünce hızlı hızlı yutuyor, bugün yuttu ve 5 dakika sonra yuttuklarını aynen kustu. Mamayı artık ezip sulandırıp püre kıvamında veriyorum. Ezip toz halinde versem genzine kaçar. Ezerken o kadar sert ki ben kendi bilek gücümle zor eziyorum kedicik nasıl yiyecek onu ya hu..

Bu arada Şeker'imin,minik panterimin son pozlarından biri. Objektiflere bakarken size sevgilerini sunuyor
Eklenmiş Resimler
Bulduğum yavrunun ayakları sakat/Ve Kaç aylık?-imagejpg  

Bu konu en son " 26-10-13 " tarihinde saat 18:53 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları