Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 14-06-12, 16:29   #1

ceviz üyesinin avatarı

Ankara
ceviz Çevrimdışı
Varsayılan Bir kanlı popo hikayesi: Gusta Ç.!

Kedimizi aldığımız günden beri, zaman zaman kedimiz kakasını yaptıktan sonra, kakanın içinde olmasada, poposunda bir miktar kan oluyor(resimde görüldüğü kadar).Ve kedimiz biraz zayıf görünüyor. Vet' sordumuğumuzda mama etki etmiştidir..çok önemli değildir vs...dedi..Biz yinede tatmin olmadık buradan sizinle paylaşmak istedik.
Aramızda benzer durumla karşılaşan yada bu konuda bilgisi olanların görüşlerini belirtmelerini rica ederiz.
Şimdiden değerli görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.
Eklenmiş Resimler
Bir kanlı popo hikayesi: Gusta Ç.!-dsc02490jpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-06-12, 17:26   #2

sofy üyesinin avatarı

İzmir
sofy Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Bir kanlı popo hikayesi: Gusta Ç.!

alla alla parazitten de olabilir, benim kedim de bir kere kanlı dışkı yapmıştı ama mamadan kaynaklıydı, veterinerimiz takipte ol mamadan kaynaklıdır sindirim sistemini bozabilir dedi, bir daha olmadı zaten mamayı da hemen değiştirdim, ama böyle direkt anüste kan, parazitten dolayı olabilir, dışkısını incelemeye alın bence, dışkıda kan, sümükümsü yapı veya kurtçuklara benzer şeyler var mı?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-06-12, 17:57   #3

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Eylül'de aynen böyle piposunda kan görüyordum 50 günlük falanı veteriner parazitten olduğunu söylemişti aşısını vuruldu Beyaz uzun uzun parazitler döktü. Döktükten sonra bidaha görmedim ama o donem deprem girdi araya açıkcası poposuyla fazla ilgilenemiyordum. Ama yaklaşık 5 aydır dikkat ediyorum hiç görmedim. Sizimde parazitten olabilir belki çok gecmis olsun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-06-12, 18:00   #4

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Ha birde günesin poposu yara olmuştu oda böyle görünüyordu fotoğraftan tam anlayamadım silinde o kan tamamn gidiyormu popoda tahris varmı acaba?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-06-12, 19:47   #5

Demorah üyesinin avatarı

Demorah Çevrimdışı

Benimkisinde 3 4 ayda bir oluyor veterinerimiz kalın bağırsak yangısı olduğunu söyledi. Anladığım kadarıyla yaramsı bişeyi var ve zorladıkça açılıyor kanama oluyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-06-12, 21:34   #6

gusta Çevrimdışı

sofy tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
alla alla parazitten de olabilir, benim kedim de bir kere kanlı dışkı yapmıştı ama mamadan kaynaklıydı, veterinerimiz takipte ol mamadan kaynaklıdır sindirim sistemini bozabilir dedi, bir daha olmadı zaten mamayı da hemen değiştirdim, ama böyle direkt anüste kan, parazitten dolayı olabilir, dışkısını incelemeye alın bence, dışkıda kan, sümükümsü yapı veya kurtçuklara benzer şeyler var mı?
kakasında kurtçuk hiç yok, kakanın sonunda böyle akıntı gibi sümüksü bi kan formu oluyor zaman zaman. iç-dış parazit aşılarını da düzenli olarak yaptırıyorum aslında.

Ha birde günesin poposu yara olmuştu oda böyle görünüyordu fotoğraftan tam anlayamadım silinde o kan tamamn gidiyormu popoda tahris varmı acaba?
poposunu silince de tertemiz kalıyor, hiçbir yara yok görünürde...
ciddi bir durum mu değil mi emin olamıyorum ama, benim veterinerim de mamasından olabileceğini söylemişti. ben de mamasını biraz fazla değiştirdim galiba, acaba ondan mıdır sadece?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-06-12, 21:59   #7

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Demorah in dediği gibide olabilir yani bizim bildigimiz basur... Zorlama olunca özellikle kabizlik gibi kanama yapabilir... Bende çok sık mama değiştirdim ama hiç böyle olmadı güneş umarım ciddi bir sorunu yoktur mamadan kaynaklaniyordur...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-06-12, 09:19   #8

gusta Çevrimdışı

anladım, umarım ciddi bir durumla karşılaşmayız ilerde..mamasını uzun süre değiştirmemeye çalışayım, bir de öyle kontrol edeyim.cevaplar için herkese teşekkür ederim arkadaşlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-06-12, 11:02   #9

sofy üyesinin avatarı

İzmir
sofy Çevrimdışı

gusta tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kakasında kurtçuk hiç yok, kakanın sonunda böyle akıntı gibi sümüksü bi kan formu oluyor zaman zaman. iç-dış parazit aşılarını da düzenli olarak yaptırıyorum aslında.
kakanın sonunda sümükümsü kan formu ise mamadan kaynaklıdır, hangi mama yaptıysa ve devam ediyorsa kesin o mamayı, mama değişimlerinde eski mama ile yeni mamayı karıştırarak verin direkt geçiş yapmayın
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-06-12, 15:48   #10

Maltepe
Lokumveben Çevrimdışı

bağırsak paraziti olabilir bu kediyi ölüme götürebilir sen veterinerine yakın ol ceviz de inşallah iyileşir kardeşim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-08-12, 00:01   #11

Axelis üyesinin avatarı

Eskişehir
Axelis Çevrimdışı

Benimde kedimde az önce dışkısını yaptığında poposunu silmek istediğimde ıslak mendilime kan bulaştı. bir kaç kez daha sildim hiç azalmadan bulaşmaya devam etti. parazit aşıları tam anlayamadım. beklemeli miyim yoksa veterinere mi götürmeliyim doğrudan?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-08-12, 02:31   #12

kopeksever.5 üyesinin avatarı

kopeksever.5 Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 1

Bemce beklemeden gotur bu arada konuyu acan ceviz cevap veren gusta ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-08-12, 09:17   #13

İstanbul (Anadolu Yakası)
Oguzhan41 Çevrimdışı

Arkadaşlar değerli yorumlarınızı okudumda hayvanı ishal yapman ve rahatlatman lazım buyuk ihtimal kabızlıktan yedigini sindirememekten kaynaklanıyor,hareketsizlik bu sıcak havada az su tüketmesi yediği mamanın değerleri ne kadarının feçes olduğu sindirilebilirliği bunların hepsi önemli etken,şöyle yapabilirsin nacizane suyunun içine çeyrek yada yarım şişe maden suyu koyabilirsin yada küçük çocuk sütünü buzlukta dondur daha sonra kagıdından cıkarıp kalıp halinde önüne koy ,bu iki metodda onun anuste kalıcı bir hasar olmasını engelleyecektir yani sonucta ishal olacak daha rahat kansız dışkılama yapacaktır.Kanlı dışkılamaya devam ettikçe anüs ağzında mutlaka bir tahriş yada yara bırakacaktır.Parazitten olması uzak ihtimal çunki yetişkin sayılabilecek bir kedin var.Saygılar
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları