Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 19-09-12, 18:13   #16

erendiz1 üyesinin avatarı

...
erendiz1 Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: 5. Kattan dusen Sapsalimin Omurga Zedelenmesi

Öncelikle geçmiş olsun. Bu sene benim kedimde yazın başlarında felç oldu, üstelik yavrularıda vardı. Sadece iğne ile bir kaç ay sonra hoplayıp zıplamaya başladı. 3 gün arayla toplam 6 tane iğne yapıldı. Veteriner yürümez demmişti 1 tane iğne vurmuştu gerisini ben kendim yapmıştım. Bahçeye çıkarıp başında bekleyerek arka ayaklarından tutarak yürüttüm hep. Bahçeye çıkarmamın sebebide, kediler hastalanınca kendisine iyi gelecek otları koklayarak bulup yerler, birde heveslenirde yürüme isteği gelir diye çıkarırdım. Sonra eczaneci bir tanıdık (kedi seven) ablama kedilerin sinirlerinin çok kuvvetli olduğunu düzelme ihitimalinin çok yüksek olduğunu söylemişti (köpeklerde zormuş). Neyse kedimiz yarmagül şimdi terör estiriyor
Bizim kedininde ilk başta kuyruğu kımıldamıştı ve patisini çok az kımıldatmıştı sonra yavaş yavaş yürümeye çalıştı ve sonunda tutamıyoruz.
Ben kedinizin iyileşeceğine inanıyorum ve inşallahda öyle olacak. Ama iğneleri bitince ara sıra mümkün olduğu kadar dışarıda çıkarın ve başından ayrılmayın. Tekrar geçmiş olsun ve gerçekten çok üzüldüm. İyileşeceği içinde çok şimdiden mutluyum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-09-12, 18:19   #17

...
erendiz1 Çevrimdışı

Bu mesajımda her konuda ortalığı karıştıranlara. Allah rızası için birbirinize nazik davranamazmısınız? Kaza oluyor istesenizde istemesenizde. Ben kediler dışarı çıkmasın diye sinekliğin kralını yaptırdım ama onlarıda mahvettiler ve açabiliyorlar. Hatta sinekliği plastikleri yırtıkları için aradım sonunda metalini buldum ama gelin siz onların halini bir görün.
Birde arkadaş üzüntüsünden öyle bir çıkış yapmış hemen alınarak dahada kötü bir şekilde cevap vermek neden ki? Hayvanlara iyi ve merhametlidavrandığımızdan daha çok birbirimize, insanlara iyi davranmalı ve nazik olmalıyız bence. Olmayacak şeyler bile oluyor, olana yapacak birşey yok. Arkadaşlar hepinize saygılar ve sevgiler...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-09-12, 18:44   #18

kopeksever.5 üyesinin avatarı

kopeksever.5 Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 1

gokhaname tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
geçmiş olsun.kusura bakmayında sizin hiçmi suçunuz yok kedinin bu hale gelmesinde.beş aylık oyuncu bir kedi.5. katta oturmanıza rağmen önlem almamışsınız.diğer yazan kişilerinde kedileri 3. kattan,2. kattan atlamış.kimse kusura bakmasın burada kedi sahipleri hatalı.kedi bu düşünmez,bana zarar gelir diye mantık yürütemez.madem evinize alıyorsunuz neden onun sağlığı için önlem almak zor geliyor?iyi bakmayacaksanız almayın.sokak bile daha güvenli bu tip evlerde yaşamalarından.ne olacak şimdi kediye.boşu boşuna kötürüm kaldı.neden.para harcayıp önlem almayı kedi için çok gören sizin gibi sahipler yüzünden.birde övünerek yazmışlar birşey olmadı diye.birşey olmaması sizin hatalı olduğunuzun üzerini örtmez.allah kedileri ve diğer evcilleri emniyetlerini düşünmeyecek kötü sahiplerden korusun.hayvan bakmak ev yemeğine ekmek doğrayıp vermek değil.anlayın artık.

kusura bakmayin ama bunu duzgun bir sekilde de anlatabilirdiniz boyle tartismaniza gerek yok soyle eger sineklik takdaydiniz boyle olmazdi uyariyim bir dahaki sefere takilmis olsun gecmis olsun da diyebilirdiniz asil siz sozlerinize dikkat edin hakli durumdayken haksiz duruma dustunuz...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-09-12, 23:47   #19

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

gokhaname tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
geçmiş olsun.kusura bakmayında sizin hiçmi suçunuz yok kedinin bu hale gelmesinde.beş aylık oyuncu bir kedi.5. katta oturmanıza rağmen önlem almamışsınız.diğer yazan kişilerinde kedileri 3. kattan,2. kattan atlamış.kimse kusura bakmasın burada kedi sahipleri hatalı.kedi bu düşünmez,bana zarar gelir diye mantık yürütemez.madem evinize alıyorsunuz neden onun sağlığı için önlem almak zor geliyor?iyi bakmayacaksanız almayın.sokak bile daha güvenli bu tip evlerde yaşamalarından.ne olacak şimdi kediye.boşu boşuna kötürüm kaldı.neden.para harcayıp önlem almayı kedi için çok gören sizin gibi sahipler yüzünden.birde övünerek yazmışlar birşey olmadı diye.birşey olmaması sizin hatalı olduğunuzun üzerini örtmez.allah kedileri ve diğer evcilleri emniyetlerini düşünmeyecek kötü sahiplerden korusun.hayvan bakmak ev yemeğine ekmek doğrayıp vermek değil.anlayın artık.
Ben size katılıyorum ne olursa olsun biz bu canlıları evimizde besliyorsak onları birçok kazadan da korumalıyız.Çok sık buna benzer konular açılıyor ve sineklik uyarsı yapılıyor ama nedense insanlar güveniyor ya da atlamaz diye düşünüyor.Kediler atlıyacağı yeride çıkacağı yeri de aslında hesaplar ama onlar kuşun kelebeğin uçan herhangi birşeyin peşinden düşüyorlar.Kedi kısırlaştırılmamış kedi ise kızgınlık dönemi sinekliği yırtabiliyor. Benimin kedim erkek iri ve yaramaz bir kedi ama kısırlaştırdım.En büyük zevki sinekliğe tırmanıp pencerinin üzerine oturmak.Evimde tüm camların sinekliği vardı ama açılabiliyordu bu sene hepsi sağlamlaştırdım balkona file benzeri birşey geçirdim komşunun balonundan indiridim yinede benim kontrolümde çıkıyorBen bunları herkese tavsiye ediyorum en azından rahatlıkla camları açtım balkonda hava aldırdım .Kediler avcı ve çok hızlı oluyor onu o durumda yakalamak mümkün değil. Arkadaşın kedisi için çok üzüldüm umarım en kısa zamanda iyleşir ve ben iyileşiceğine inanıyorum.Evinde kedisi olan herkes bence buna çok dikkat etmeli çünkü kesinlikle atlıyorlar ve çok zarar görüyorlar.Yaralandıkları zaman yapılan masraflar sinekliğe vericeğimiz parayı katlıyor.
Minik için geçmiş olsun tecrübeli arkadaşlar var burda dediklerini uygularsa en kısa zamanda toparlanır..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-09-12, 13:56   #20

gokhaname Çevrimdışı

hulya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben size katılıyorum ne olursa olsun biz bu canlıları evimizde besliyorsak onları birçok kazadan da korumalıyız.Çok sık buna benzer konular açılıyor ve sineklik uyarsı yapılıyor ama nedense insanlar güveniyor ya da atlamaz diye düşünüyor.Kediler atlıyacağı yeride çıkacağı yeri de aslında hesaplar ama onlar kuşun kelebeğin uçan herhangi birşeyin peşinden düşüyorlar.Kedi kısırlaştırılmamış kedi ise kızgınlık dönemi sinekliği yırtabiliyor. Benimin kedim erkek iri ve yaramaz bir kedi ama kısırlaştırdım.En büyük zevki sinekliğe tırmanıp pencerinin üzerine oturmak.Evimde tüm camların sinekliği vardı ama açılabiliyordu bu sene hepsi sağlamlaştırdım balkona file benzeri birşey geçirdim komşunun balonundan indiridim yinede benim kontrolümde çıkıyorBen bunları herkese tavsiye ediyorum en azından rahatlıkla camları açtım balkonda hava aldırdım .Kediler avcı ve çok hızlı oluyor onu o durumda yakalamak mümkün değil. Arkadaşın kedisi için çok üzüldüm umarım en kısa zamanda iyleşir ve ben iyileşiceğine inanıyorum.Evinde kedisi olan herkes bence buna çok dikkat etmeli çünkü kesinlikle atlıyorlar ve çok zarar görüyorlar.Yaralandıkları zaman yapılan masraflar sinekliğe vericeğimiz parayı katlıyor.
Minik için geçmiş olsun tecrübeli arkadaşlar var burda dediklerini uygularsa en kısa zamanda toparlanır..
anlatmak istediğimi anladığınız için teşekkür ederim Hülya hanım.evcillerimize güvenli bir ortam sunmalıyız eğer evimize alıyorsak.keşke herkes sizin gibi mantık çerçevesinde bakabilse.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-09-12, 13:14   #21

Ozandmr Çevrimdışı

Konu kedimizin saglik durumunu tavsiyesinden cok sineklik tavsiyesine dondu. Size Sapsalin sagligi ile ilgili update vereyim. Yuksek dozdaki kortizon tedavisi bitti, artik haplarla devam edecegiz.. Arka patilerini ve kuyrugunu biraz hareket ettirmeye basladi ama ayaga kalkamiyor simdilik, sanirim iyiye isaret.. Bu iki gun cok yormayacagiz ve haftaya yuzdurerek, cesitli ayak hareketleri yaptirarak kas gucunu yukseltmeye baslayacagiz.. Simdilik tuvaletini pek yapmak istememesi sorunu disinda iyi gidiyor..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-09-12, 17:44   #22

...
erendiz1 Çevrimdışı

Öncelikle çok sevindim. Çok güzel bir haber. Emin olun yürüyecektir kedilerin sinirleri çok sağlammış, köpekler falan kalkamıyormuş ama kediler öyle değil. Benim kedimde felç olmuştu, hafif kımıldamayla başladı şimdi eskisinden daha çevik

Birde bizimkide çişini yapmıyordu ozaman anlamıştım en tutabiliyorsa iyi haber. Kumu yanına götürmüştüm ve birsürü küçük çişini yapmıştı zavallıcık. Sinirler için iyi gelen iğneden (adını hatırlamıyorum) toplamda 6 tane vurduk bunun dışında bişey yapmadık, iyileşti çok şükür. Arasıra dışarı çıkarın başında bekleyin heveslensin kendisi koşma isteğiyle dolsun, bir süre sonra göreceksiniz yavaş yavaş yürümeyede başlayacak.
Sizin gibi bir seveni varken emin olun iyileşecektir o. Tekrar geçmiş olsun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-09-12, 00:17   #23

weachen and siya üyesinin avatarı

weachen and siya Çevrimdışı

Ozandmr tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Konu kedimizin saglik durumunu tavsiyesinden cok sineklik tavsiyesine dondu. Size Sapsalin sagligi ile ilgili update vereyim. Yuksek dozdaki kortizon tedavisi bitti, artik haplarla devam edecegiz.. Arka patilerini ve kuyrugunu biraz hareket ettirmeye basladi ama ayaga kalkamiyor simdilik, sanirim iyiye isaret.. Bu iki gun cok yormayacagiz ve haftaya yuzdurerek, cesitli ayak hareketleri yaptirarak kas gucunu yukseltmeye baslayacagiz.. Simdilik tuvaletini pek yapmak istememesi sorunu disinda iyi gidiyor..

az da olsa hareket etmesi iğleşme belirtisidir. düzelecek korkmayın. sıcak suda yüzmesi çok faydalı olcaktır ve tuvaletinede çok yardımcı olacaktır. b12 iğnesini hergün yaptırın

bir an önce iğleşmesi dileğiyle...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-09-12, 01:25   #24

Hermes üyesinin avatarı

Antalya
Hermes Çevrimdışı

çok geçmiş olsun umarım biran önce iyileşir weachen and siya nın da dediği gibi ılık suda yüzdürün dışarı daha sonra çıkarın dışarıda sesten ya da başka hayvanlardan ürke bilir gerilir hem ılık suda tuvaletini de rahat yapabilir sorunu da çözmüş olursunuz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-09-12, 09:14   #25

libelül üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
libelül Çevrimdışı

Ozandmr tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yaklasik 1 hafta once 5 aylik kedim 5. kattan dustu ve omuriliginde zedelenme olustu. ... Bu yaziyi yazmamdaki amac sizlerin basina geldiyse nasil bir sonucla karsilastiginizi ogrenmek, baska neler yapilabilir konusunda fikir ve tavsiye almak yani sureci gormek. Yanlis anlasilmasin uyutmak vb. seyleri kesinlikle dusunmuyoruz, amacimiz Sapsal'imizin sagligi icin elimizden geleni yapmak.. ...
Felç olan Kedim başlığının altında çok detaylı tavsiyeler var...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-09-12, 11:11   #26

Rylia üyesinin avatarı

Ataşehir
Rylia Çevrimdışı

Çok geçmiş olsun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-06-14, 17:43   #27

ilyada Çevrimdışı

acil yardım yorumlarınızı bekliyorum. kedimiz dün gece 5. kattan düştü kırık çıkık yok iç organlarında sorun yok ama sinirlerinde zedelenme olduğundan arka bacaklarını kullanamıyo sürümek zorunda kalıyor. aslında bacaklarında hareket varmış ama veteriner sinirlerde zedelenme olabilir demiş. ve 15 gün içinde yürüyemezse böyle kalabilir demiş. ya iyileşir mi sizce çok moralimiz bozuk. tuvaletini yapamıyo bi şey yiyemiyor ( sinir zedelenmesi çok mu kötü kırık yok diye sevinirken yürüyememesi çok üzüce konuyla ilgili bilgisi olan lütfen yardımcı olsun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-06-14, 11:08   #28

Ozandmr Çevrimdışı

ilyada tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
acil yardım yorumlarınızı bekliyorum. kedimiz dün gece 5. kattan düştü kırık çıkık yok iç organlarında sorun yok ama sinirlerinde zedelenme olduğundan arka bacaklarını kullanamıyo sürümek zorunda kalıyor. aslında bacaklarında hareket varmış ama veteriner sinirlerde zedelenme olabilir demiş. ve 15 gün içinde yürüyemezse böyle kalabilir demiş. ya iyileşir mi sizce çok moralimiz bozuk. tuvaletini yapamıyo bi şey yiyemiyor ( sinir zedelenmesi çok mu kötü kırık yok diye sevinirken yürüyememesi çok üzüce konuyla ilgili bilgisi olan lütfen yardımcı olsun
Gecmis olsun Ilyada, oncelikle cocuk hala hayatta oldugu icin sukurler olsun. Acinizi anliyorum ayni seyi yasamis oldugumdan, size yapilacak bir kac tavsiye soyleleyim. Birincisi tek veteriner ile yetinmeyin, bir kac veteriner gorusunu almak cok onemli, detayli x-ray cektirin, eger istanbulda ikamet ediyorsaniz yer oneririm bunun icin. Bizim sapsalda ilk veteriner birsey yok dedi fakat detayli rontgende 3 kirik cikti biri omurgasi, ikisi kalcasinda olmak uzere..
Ikincisi kedilerin sinir yapisi ozellikle cocuk kucuk ise kendine geliyor. Omurganin icindeki sivi akisi onemli, cocuk buyudukce akis daha da rahat sekilde oluyor. Sapsal ilk 1 ay degil yurumek, arka patilerini ve kuyrugunu bile kipirdatamadi, su an tam hali ile yurumesede arka patilerini hareket ettirerek yari yurume yari surunme seklinde kendi islerini hallediyor; tuvaletini bile yapabiliyor bazen bulastirsada. Son olarak kediler icin faydali olan iki tedavi kortizol ve B12 vitamin verilmesi. 1-2 haftada degisiklikleri gorebiliyorsunuz. Tabi yukarida yazdigim herseyden once veteriner tavsiyesine gore hareket etmenizi tavsiye ederim. Belki tam anlamiyla kosmasada, kendi islerini yapabilecek kivama gelmesi bile yeterli olacaktir. Ne olursa olsun hala hayatta ve takrar duzen saglayacaktir. Bizleri de surecle ilgili bilgilendirirseniz ayrica seviniriz..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-06-14, 11:39   #29

gülhanım Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 8

eğer bahçeli bir eviniz yoksa kedi beslemeyin arkadaşlar.kediler evde hapsedilecek hayvan değiller.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-10-15, 20:48   #30

MAVİKEDİM Çevrimdışı

Şuan bizde aynı sorunu yaşıyoruz 128543;128543;128543;. 3 gün oldu yaşanan olayın benzerliği şaşırtıcı . Çok merak ettim . Şimdi şapşalınız nasıl . Umarım sağlığına kavuşmuştur. 128591;
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları

Saat 13:49.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198