Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Makaleleri

Cevap Yaz
Eski 18-10-11, 16:56   #1

hulyasn Çevrimdışı
Varsayılan Neden 2 KEDİ ?

1) Birbirleriyle yeterince haşır neşir olduklarından, size sadece canınız istediğinde onlarla oyuna katılma lüksü kazandırır. Aksi takdirde, evde olduğunuz sürece, evin hanımı/beyi asla siz değilsinizdir. Onun oyun saatlerine uymak zorundasınızdır.

2) Anlamsızca oradan oraya koşturan bir kedi yerine, birbirini kovalayan iki kedi her zaman daha az ürkünçtür En azından kedinizin neyi kovaladığını bilmek, içinizi rahatlatır!

3) Biri kendini sevdirmezse, daima ikinci bir alternatifiniz vardır.

4) Kendini sevdirmeyen bir süre sonra gıcıklanıp, kendini sevdirmek için yanınıza gelecektir, Türkçesi: kıymete binersiniz.

5) Kısa süreli (1-2 gün) evden uzaklaşmanız gerektiğinde gözünüz eskisi gibi arkada kalmayacaktır. Evde kalan iki (ya da daha fazla sayıda) kediniz, birbirleri ile oynayacak ve oyalanacaklardır.

6) Kışın biri ayaklarınızı ısıtırken diğeri de göbeğinizin üzerinde olacaktır. Böylelikle karnım ağrıyor, üşüdüm, hasta oldum gibi dertleriniz ortadan kalkacaktır. (Yazın isilik olmanız durumunda yazar sorumluluk kabul etmemektedir!

7) Görmemişin kedisi olmuş misali, önünüze gelene artık hep aynı kedinin maceralarını anlatmaktan kurtulursunuz, dönüşümlü olarak anlatacağınız kedi hikayeleriniz artık daha az kafa ütüleyici olacaktır.

8) Perdeler yırtıldığında hangisine kızacağınızı bilmediğinizden, susup oturursunuz. Bu zaman içerisinde size daha sakin, daha uysal, daha huzurlu bir mizaç kazandıracaktır. İlerleyen aşamalarda kafasına vur ekmeğini al kıvamında pamuk gibi bir insan oluverirsiniz.

9) Mama ve kum ihtiyacınızı tek kediye göre azar azar aldığınızda uzun vadede zarara girmiş olursunuz, oysa iki ya da daha fazla kedinin ihtiyaçlarını toptan alacağınız için, önümüzdeki 12 sene içerisinde yaklaşık olarak 954 YTL, 58 YKR kar elde etmiş olacaksınız.

10) Tek kediyi kucaklamak ve mıncırmak keyiflidir, ancak iki kediyi birden kucaklamak kadar keyifli bir şey yok! Kucağınızda aynı anda 2 göbek, 8 pati ve 4 kulak olduğunu düşünmek bile, sırıtmanıza neden olacaktır.

11) Bir tane kediniz varsa belli periyotlarla kulaklarını temizlemek durumunda kalırsınız. İki ve daha fazla kedi de bu sorun ortadan kalkar. Belli periyotlarla birbirlerinin kulaklarını yalayarak temizlerler.

12) Kediniz tekken ekip çalışmasından bir haber yaşar. İkinci kedi hatta üçüncü kedi ile evinizde daha güçlü bir enerji ve sinerji oluşur. Örneğin, bir tanesi kapının koluna atlar ve var gücüyle kolu aşağı çeker, aşağıda bekleyen kedi bu sırada uygun gördüğü patisi ile kapıyı iter veya çeker. Kapı açılmıştır, birlikte birşeyler başarmanın mutluluğu ile mutfağınız darma duman edilir.

13) Evdeki kedi sayısına gore degısen bır tuvalet sırası vardır.5 ten fazla olunca kedı sırası kum kabını umumı tuvalete cevırıp otekını sırasını beklemesı cok komıktır.hatta bırı ustunu kapatırken otekı kendı ıcın yenı yer hazırlar zaman kaybetmemek ıcın.

14) Kapıda sızı karsılayan uykudan gozlerı sısmıs bır kedı olmaz sıralanmıs bır suru dıngın surat olur.

15) Sabahın köründe kalkıp onla oyun oynamak zorunda degılsındır cunku buna heveslı olan sızınle beraber aynı evı paylasan bır yıgın tıp vardır.

BOL KEDİLİ GÜNLER...
alıntıdır ...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-10-11, 17:20   #2

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Neden 2 KEDİ ?

süper süper süper... her satırma neden ama yaa diyip durdum benim güneş kızım çok katı bu konuda neler denediysek kesinlik başka bir kediyi evde kabul etmiyor bende evde kalabalık istiyorum ama yok yapamadık bi türlü... bende bulunduğum durumdan zevk almaya çalışıyorum eve geliyorum kızım güneşim iş yer,ne geliyorum eylülüm hiç yanlık değilim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-10-11, 17:44   #3

gojira üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
gojira Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 2

bence de süper sokaktakilerimi kucaklayıp evi kediyle mi dolsursam kış geldi malum,bebeklerimin dışarda olmasına dayanamıyorum ama durum bende de aynıı,kabullenmez cadı kızıımm,napıcazz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-10-11, 17:47   #4

hulyasn Çevrimdışı

başlarda biz de sizinle aynı durumdaydık pamuk oğlum malesef yanına hiç bir kediyi kabul etmedi ne kadar denediysek olmadı hep diğer kedileri dövdü sıkıştırıp tartakladı ama 8 aylık olduktan sonra başka bir kedi daha olsun istedik evde alışana kadar ne olursa olsun uğraşıcaktım..çünkü evde yalnız çok sıkılıyodu bütün gün uyuyordu çok üzülüyordum mırmır çıktı karşıma aldım getirdim ve pamuk beni o kadar şaşırttı ki sanki sinirleri alınmış gibiydi hemen kaynaştılar bıdığı getirdiğimde de biraz uzaklaştı benden küstü hep saklandı her kediye uyum sağlayamıyo diye düşündüm karakterleri farklı diye.. ancak şimdi hep birlikte oynuyolar o kadar alıştılar ki 12. maddeyi hep beraber uyguluyolar harfi harfine bazı kedilerin zaman alabilir 2 aya kadar alışma süreci varmış belki kendi haline bıraksanız belli bi süre sonra alışabilirler ben hiç ayrı odalarda tutmadım birbirlerinin eşyalarını kullandırttırdım ve şu an pamuk(hırçın ve aksi oğlum) her ikisini takip ediyor biri tuvaletini kapatmasın hemen ardından gidip onun tuvaletini kapatıyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-10-11, 17:49   #5

gojira üyesinin avatarı

gojira Çevrimdışı

diğer gelen kedi dişi miydi? veterinerimiz 2 farklı cinsin birbirine alışması daha kolay oluyo dedi ama ben dişi isterim illaki 2 dişi de birbirine alışamıyomuş duyduğuma göre?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-10-11, 17:53   #6

hulyasn Çevrimdışı

benimkilerin biri erkek diğer ikisi dişi iki dişi şu an aynı taşıma çantasının içinde beraber uyuyolar aralarında 5 aylık fark var
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-10-11, 17:53   #7

DDoa üyesinin avatarı

Kayseri
DDoa Çevrimdışı

Bende bi tane daha istiyorum ama basta ailem izin vermez dugmeyi bile ne kadar zor kabul ettirmistim dugmede istemez sanirim dun komsunun kedisiyle oynasinlar diye goturdum kediyi dovcekti hirlayip durdu hatta o kadar kizmiski gece uykusunda bile hirliyodu galiba ruyasinda o kediyi goruyodu:/ ama kendi evime ciktigimda bi minik daha alcam cok istiyorum))

Bu konu en son " 18-10-11 " tarihinde saat 17:55 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-10-11, 17:58   #8

gojira üyesinin avatarı

gojira Çevrimdışı

valla o zaman şanslısınız diyorum maşallah benim cadı eve gelen misafire bile sinirlenip en olmaz yere girip çıkmıyo..ilgisinin paylaşılacağını görmek onu ne hale getirecek bilmem
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-10-11, 18:03   #9

hulyasn Çevrimdışı

pamukta aynıydı gerçekten benden başka eşime bile bugüne kadar elini sürdürtmedi hala da öyle eve biri gelse hemen tıslayıp üzerlerine atlamaya çalışıyor dışarda sokakta beslediğim kedileri camdan görünce tıslayıp pıslıyor ama aynı ortamda yaşamaya mecburan alışıyolar heralde iki gün önceye kadar bıdıktan kaçıyodu ya da dövmeye çalışıyodu şimdi sanki kardeşlermiş gibi oyunlar oynuyolar ben de şaşırdım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-10-11, 18:06   #10

hulyasn Çevrimdışı

DDoa tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bende bi tane daha istiyorum ama basta ailem izin vermez dugmeyi bile ne kadar zor kabul ettirmistim dugmede istemez sanirim dun komsunun kedisiyle oynasinlar diye goturdum kediyi dovcekti hirlayip durdu hatta o kadar kizmiski gece uykusunda bile hirliyodu galiba ruyasinda o kediyi goruyodu:/ ama kendi evime ciktigimda bi minik daha alcam cok istiyorum))
inşallah alırsınız bana kalsa bunlar bile yetmiyor ya habire sokakta gördüklerimi alıp getiresim geliyor ama evim müsait değil
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-10-11, 18:09   #11

gojira üyesinin avatarı

gojira Çevrimdışı

kedi sevgisi böyle bişey demek ki benim daha önce köpeğim olmuştu,kocaman bir danua..ablamın her zaman kedileri olmuştu ve habire de yeni kedi getiriyodu,ben de" ya 1 tane var zaten napcaksın bu kadar kediyi" diyodum,ablam da bana " bir kedin olsun o zaman görürüm,tek kediyle yetinebilecek misin " demişti şimdi gerçekten hak veriyorum,hepsini kucaklayıp eve doldurma isteğini bastırmak çok zor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-10-11, 18:11   #12

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

evet hemde çok zor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-10-11, 18:14   #13

hulyasn Çevrimdışı

evet hastalık gibi bişeymiş ben de anlamazdım zamanındaşimdi 10 ay öncesini düşünüyorum da bu kadar zaman bu sevgiden nasıl mahrum yaşamışım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-10-11, 18:20   #14

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

güneşi bulduğumda izmirdeydim ailem vandaydı... annem temizlik hastalığından tedavi görmüş birisidir neyse mezun oldum dönücem artık bana dedi kediyi getirme dedim o gelmeyecekse bende gelmiyorum mecburen kabul etmek zorunda kaldı,biz geldik güneşi tam 1 ay boyunca odadan çıkartmadı ve dokunmadı bile. 2 aydan sonra odasından çıkmasına izin verdi 5-6 ay sonra sevmeye başladı şuan güneş 5 yaşında tüm gününü onunla geçiriyor öpüyor sıkıyor oynuyor bu benim yaşama sebebim diyor artık geçenlerde bu eski günleri andık aynen şöyle söyledi'' şu kafasız insanlar kedileri bi tanısalar bu sokaklarda dolaşan bir tane kedi kalmaz herbiri sıcak evlerde olur'' dedi ne kadarda doğru söyledi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-10-11, 18:21   #15

gojira üyesinin avatarı

gojira Çevrimdışı

bi de elimizden gelen bişey olsa da o yavrucaklar daha fazla çoğalmasa her yer bebek dolu,bebekler azcık büyüyo yenileri geliyo insanlar zaten o zavallılara nasıl kötü davranıyolar hadi bizler sahip çıkıyoruz biraz ama ya sahip çıkamadıklarımız.....
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları