Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Makaleleri

Cevap Yaz
Eski 14-07-15, 00:09   #1

mayacanım Çevrimdışı
Varsayılan Kedilerle Yolculuk

Birçoğumuzun kediciklerimizle yolculuk yapmak zorunda olduğu durumlar vardır.Böyle zamanlarda işleri kolaylaştırmak için birkaç püf nokta var

KEDİNİZE KONFORLU BİR TAŞIMA KABI ŞART
Kedilerle yolculuklarda olmazsa olmaz şey taşıma kabıdır.Eğer yeteri kadar rahat yolculuk yapmak istiyorsak yaz ve kış için uygun ayrı kaplara sahip olmalıyız.Yaz için yavrunuzun sıcaklarda daha rahat olması ve sorun çıkmaması için delikli kaplar,kış için de yün,pamuk vb kumaştan yapılmış sıcak tutabilecek bir çanta kullanmalıyız.Bunları halledersek yolculuğumuz daha da kolay olacak

KEDİNİN PSİKOLOJİSİ
Yavrunuzun araçtaki psikolojisini etkileyecek en önemli şey sizsiniz.Kedinizle hep etkileşim içinde olmalısınız.Onu rahatlatacak seste konuşun hatta hafif bir şarkı söylemeyi bile deneyebilirsiniz

KEDİNİZİN İHTİYAÇLARINI KARŞILAMASI GEREKLİ
Yolculuk boyunca 1-2 saat arayla ufak molalar vermelisiniz ki kediniz tuvalet,mama ve su ihtiyacını karşılayabilsin.Ama bu mola sırasında kedinizi dışarı salmayın ki kediniz kaçmasın-kaybolmasın.Aracınızı gölge bir yere çekin ve camları kedinizin kaçamayacağı kadar aralayın.

MİNNOŞUNUZ İLE YOLCULUK SIRASINDA BİR KAÇ EŞYAYA İHTİYACINIZ OLACAK:

-Kedi kumu
-Kedinizin tuvaletini karşılayabilmesi için uygun boyutlarda bir kap
-Mama (ciğer,balık,yaş-kuru mama vb.)
-Mama ve su kabı
-Kedinizin sevdiği bir oyuncağı
-Taşıma çantası/kabı
-(zorunlu değil) kediniz taşıma kabının içine tuvaletini yapabilmesi ihtimaliyle yaşlıların kullandığı bezlerden bir kaç tane yanınızda bulundurun ve taşıma kabının içine yerleştirin.

UMARIM YAZIM SİZE YARDIMCI OLMUŞTUR. KEDİCİĞİNİZLE SİZE SORUNSUZ VE EĞLENCELİ YOLCULUKLAR

-yorumlarınızı bekliyorum 9829;
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-07-15, 17:11   #2

lulajale Şu anda çevrimiçi
Varsayılan Cvp: Kedilerle Yolculuk

Ek olarak taşıma kabına alışmasıda önemli yoksa ne kadar sakin sesle konuşsanızda taşıma kabına konulduğu için sinirli hali geçmez bence
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-07-15, 01:00   #3

İstanbul (Avrupa Yakası)
Şapşik paspas Çevrimdışı

Yarın sabah yola çıkıcaz, 7 saatlik bi yolumuz var ve ben çok tedirginim bilgiler için teşekkürler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-07-15, 01:12   #4

Bence şimdi bir deneyin taşıma kabını koyun mesela önüne nasıl tepki verecek mesela bir gözlemleyin yarında aynı davranışı sergilerse daha kolay olur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-07-15, 01:32   #5

İstanbul (Avrupa Yakası)
Şapşik paspas Çevrimdışı

İçine girdi oturdu yolculuga hazırım der gibi hehhe
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-07-15, 01:43   #6

İyi o zaman yarın çok zorluk çıkarmaz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-15, 02:57   #7

erinys üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
erinys Çevrimdışı

Benim de bu konu hakında bir sorum olacak. 2 hafta kadar sonra yavru kedinim asilarini yaptirabilecegim kadar büyümüş olacak. Ondan sonra ucak ile seyahat edebilmek mümkün olur mu? Kabine alma imkani oluyor mu acaba çünkü diger tarafta basınç dengesinden zarar gorebilirmis
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-15, 11:33   #8

İsot üyesinin avatarı

Ordu
İsot Çevrimdışı

erinys tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Benim de bu konu hakında bir sorum olacak. 2 hafta kadar sonra yavru kedinim asilarini yaptirabilecegim kadar büyümüş olacak. Ondan sonra ucak ile seyahat edebilmek mümkün olur mu? Kabine alma imkani oluyor mu acaba çünkü diger tarafta basınç dengesinden zarar gorebilirmis
Asilarini yaptirdiktan ve veterinerden izin kagidi aldiktan sonra rahatca binebilirsiniz ucaga. Tasima cantasiyla tartiyorlar karnesinin fotokopisini cekiyorlar bi de bi miktar para oduyorsunuz. O kadar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-15, 13:48   #9

erinys üyesinin avatarı

erinys Çevrimdışı

Bilgilendirme icin tesekkur ederim. Peki kabine benimle birlikte mi geliyor yoksa bagajlarin yanina mi koyuyorlar? Çünkü bagajlarin orda basınç dengeleyici yokmus dediklerine göre. O yüzden yanima almak istiyorum onu. Bir de uyutucu ilaç mi vermek gerekiyor acaba.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-15, 18:36   #10

İsot üyesinin avatarı

Ordu
İsot Çevrimdışı

Bilgilendirme icin tesekkur ederim. Peki kabine benimle birlikte mi geliyor yoksa bagajlarin yanina mi koyuyorlar? Çünkü bagajlarin orda basınç dengeleyici yokmus dediklerine göre. O yüzden yanima almak istiyorum onu. Bir de uyutucu ilaç mi vermek gerekiyor acaba.
Ben sakinlestirici vermenizi onermem cunku bu daha panik yapiyor bazi kedileri. Evet 6 kilodan asagi oldugunda yaninizda olabiliyor tasima cantasini kucaginizda tasiyabilirsiniz ben yanima gimpet in malt macununu aliyorum cok az cok az veriyorum huzursuz oldukca. O bizim huzurlu olma anahtarimiz belki sizde oyle bir sey yapabilirsiniz. Ama yaninizda oluyor siz istemedikce bagaja vermiyorlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-15, 21:38   #11

erinys üyesinin avatarı

erinys Çevrimdışı

Anladim benimki zaten yavru daha thyde 8 haftaliktan önce tasinmaz diyor. 7 haftalik olucaz çünkü giderken. Acaba sorun cikartirlar mi? Bir de ucretlendirme konusunda siz sanirim taşıma yaptiniz sık sık yaklasik olarak ne kadar oluyor 8 kgdan kucuk olunca biliyorsaniz söyleyebilir misiniz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-15, 23:44   #12

İsot üyesinin avatarı

Ordu
İsot Çevrimdışı

Anladim benimki zaten yavru daha thyde 8 haftaliktan önce tasinmaz diyor. 7 haftalik olucaz çünkü giderken. Acaba sorun cikartirlar mi? Bir de ucretlendirme konusunda siz sanirim taşıma yaptiniz sık sık yaklasik olarak ne kadar oluyor 8 kgdan kucuk olunca biliyorsaniz söyleyebilir misiniz
7 haftalik oldugunu belirtmeyip 8 haftalik deyiverin canim nolcak sorun cikartmamalari icin azicik kandirin cunku istanbul biraz sorunlu olabiliyor bu konuda. Bana bir kac defa kilo sorunu cikardilar 3-4 oldugu halde kilosu. Biz 4 kilo kediye 25-30 arasi bir sey verdik. Cok degil yani
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-15, 01:51   #13

erinys üyesinin avatarı

erinys Çevrimdışı

Haha benimki daha 1 kg bile yoktur heralde. Saglik kartimizi daha almadik belki ordan kac haftalik olduğunu anlarlar diye sormustum. Hic aklimda yoktu kedi sahibi olmak oglumu bulana kadar. O yüzden bu konularda biraz cahilim. teşekkür ederim bilgilendirme icin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-15, 09:42   #14

İsot üyesinin avatarı

Ordu
İsot Çevrimdışı

Haha benimki daha 1 kg bile yoktur heralde. Saglik kartimizi daha almadik belki ordan kac haftalik olduğunu anlarlar diye sormustum. Hic aklimda yoktu kedi sahibi olmak oglumu bulana kadar. O yüzden bu konularda biraz cahilim. teşekkür ederim bilgilendirme icin
O zaman size oglusunuzla iyi ucuslar simdiden ) umarim sorunsuz atlatirsiniz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-15, 18:03   #15

*Mia* üyesinin avatarı

*Mia* Çevrimdışı

Merhaba 9 saatlik bir yolculuk yapacağım ben de otobüs ile.. Yanıma alma imkanım olur mu?
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları