Petkod ile En iyi dostunu kaybetme!
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Makaleleri

Cevap Yaz
Eski 23-09-14, 21:33   #46

mighty Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Evinde Kedi/Köpek Besleyenlerin Duymaktan Usandığı 10 Cümle

Kopege olan sevgisini anlatmis adam napsin insanlardan daha sadiklar buda yalan degil
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-09-14, 21:35   #47

fbeyza üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
fbeyza Çevrimdışı

Aynen suzan abla
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-10-14, 21:56   #48

zülküf Çevrimdışı

sağdık olmak ayrı bişey ama 500 insanı hayvan yerine koymak daha ayrı bişey o 500 insanın içinde hayvan severde var hayvan sevmeyende bir insanın hayvan sevmemesi onu hayvan yapmaz hayvan severim adı altında parayla alıp sokağa atan hayvan severde var. sokaktan bulup hasta sakat yaşlı demedende en iyi şekilde bakan hayvan severde var. işte burası gibi ağzı olan konuşuyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-14, 14:37   #49

F8712 üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
F8712 Çevrimdışı

Sayın Zülküf kullanıcısı, affedersiniz ama saçmalıyorsunuz
Adam çalışanlara hayvan falan dememiş. İsteyen istediği anlamı çıkartabilir. Ama sizin burada bu şekilde çıkışmanız yanlış. Adam 'Ben burada çalışan 500 köpeği bu köpeğe değişmem' dememiş? Nerden çıkarıyorsunuz? Anlamı da öyle değil. 'Ben bu köpeği kimseye değişmem' demek istemiş. Köpekte iş yerinde ikamet ettiği için, çalışanları örnek göstermiş. Siz kafanıza göre yorumlamışsınız. Elbet biz buna karışamayız ama sizin burada da kimseye bunu deme hakkımız yok. Hadi diyelim çalışanlara hayvan dedi. Siz çalışanımısınız da avukatlık yapıyorsunuz? 'O çalışanların içinde hayvan sever de var sevmeyen de' demişsiniz. Demek ki bir çoğu hayvan sever ki patrona şikayette bulunmuyorlar. Ben de olsam ben de beslediğim canı çalışanlarıma değişmem. Ama bu demek değildir ki ben onlara hakarette bulunuyorum. Ayrıca işçiler çıkar iş ilanı verirsin bulursun birini, ama dost? Bulunmaz. Biraz empati kurunuz efenim, lütfen. Bize demişsiniz de pardon, sizsiniz ağzı olupta boş konuşan. Konuşmak için konuşuyorsunuz. Maksat laf olsun. Fbeyza üyesini söylediğine söyleyeceğine pişman ettiniz, tebrik ederim. İyi günler...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-14, 14:41   #50

mighty Çevrimdışı

F8712 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Adam çalışanlara hayvan falan dememiş. İsteyen istediği anlamı çıkartabilir. Ama sizin burada bu şekilde çıkışmanız yanlış. Adam 'Ben burada çalışan 500 köpeği bu köpeğe değişmem' dememiş? Nerden çıkarıyorsunuz? Anlamı da öyle değil. 'Ben bu köpeği kimseye değişmem' demek istemiş. Köpekte iş yerinde ikamet ettiği için, çalışanları örnek göstermiş. Siz kafanıza göre yorumlamışsınız. Elbet biz buna karışamayız ama sizin burada da kimseye bunu deme hakkımız yok. Hadi diyelim çalışanlara hayvan dedi. Siz çalışanımısınız da avukatlık yapıyorsunuz? 'O çalışanların içinde hayvan sever de var sevmeyen de' demişsiniz. Demek ki bir çoğu hayvan sever ki patrona şikayette bulunmuyorlar. Ben de olsam ben de beslediğim canı çalışanlarıma değişmem. Ama bu demek değildir ki ben onlara hakarette bulunuyorum. Ayrıca işçiler çıkar iş ilanı verirsin bulursun birini, ama dost? Bulunmaz. Biraz empati kurunuz efenim, lütfen. Bize demişsiniz de pardon, sizsiniz ağzı olupta boş konuşan. Konuşmak için konuşuyorsunuz. Maksat laf olsun. Fbeyza üyesini söylediğine söyleyeceğine pişman ettiniz, tebrik ederim. İyi günler...
Aynen katiliyorum
Arkadasin kafa bir noktada calisiyor sadece ondan sacmalamasi normal
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-14, 21:12   #51

selinkedi üyesinin avatarı

İzmir
selinkedi Çevrimdışı

F8712 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kelimesi kelimesine katılıyorum.

Bu konu en son " 22-10-14 " tarihinde saat 21:14 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-14, 21:12   #52

fbeyza üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
fbeyza Çevrimdışı

Benim söylediğime bakın onun anladığına okuması düşük herhalde
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-14, 21:44   #53

Konserci üyesinin avatarı

Konserci Çevrimdışı

zülküf tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
burdaki insanların çoğu sanal ve yalandan hayvan seviyor. belkide çoğunun evinde bir kuşu bir kedisi köpeği yok belkide sokaktaki hayvanlara bile biraz olsun mama yada su veren yok kusura bakmayında birilerine laf sokmak yerine herkes hayvanlar için yapabildiğini yapsın en azından bir iylik yapsın kime nasıl laf sokacam diye hayvan beslenmez görüyoruz örneğin ben bir sitede oturuyorum ve bizim sitede birtane kedi barınamaz nedeni ise bir kedi barınmaya başlamışsa ve başka bir kedi bizim sitenin herhangibi bir yerine yavrulamışsa hemen onu site yöneticisi ve yandaşları arabayla atar başka bir yere ama aynı insanlar. hayvanlar yesin diye yol ortasındaki çimlik alana yemek bırakırlar. su koyarlar hangisi hayvan severlik ? gösterişmi ?
Buradaki derken forumdan mı bahsediyorsunuz? Anlamadım, nereden biliyorsunuz kimin hayvanı olup olmadığını? Ayrıca hayvanı olmayan da girip okuyabilir ne alakası varsa. Ayrıca herkes hayvan "sevmek" zorunda da değildir bir hayvan sever olarak bunu söylüyorum, ancak hayvanlara kimse kötü davranamaz. Sevmezsin yanına yaklaşmazsın, ama eziyet etmek, sokakta ya da evinde hayvanlara bakana zorluk çıkarmak kabul edilemez. Hayvanların yasalarda meta olarak geçtiği bir ülkede bırakın da laf sokalım. Sahibi olmayan hayvanı öldürenin ceza almadığını, sahipliyse de mala zarar vermiş gibi değerlendirildiğini biliyor musunuz? Daha hayvan hakları kanunumuz bile yok. Zaten hayvanlara iyi davranan insan azken bir de buradaki insanlara hava atıyor demek komedi. Bırakın da hava atmak için bile olsa beslesinler, ama beslesinler ki zavallılar açlıktan ölmesin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-14, 22:09   #54

fbeyza üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
fbeyza Çevrimdışı

fbeyza tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Babamın işyerinin sahibi bir kangal besliyor ve diyiyorki "ben bu sadık dostu 500 adama değişmem diyiyor "
Böyle kişilere bazıları kötü söz söylüyor o insanları dövesim geliyor
babanın iş yerinni sahibi çalışnları hayvan yerine koyuyor herhalde orda 500 kişi çalışıyor olması lazım bu yüzdendir.
sağdık olmak ayrı bişey ama 500 insanı hayvan yerine koymak daha ayrı bişey o 500 insanın içinde hayvan severde var hayvan sevmeyende bir insanın hayvan sevmemesi onu hayvan yapmaz hayvan severim adı altında parayla alıp sokağa atan hayvan severde var. sokaktan bulup hasta sakat yaşlı demedende en iyi şekilde bakan hayvan severde var. işte burası gibi ağzı olan konuşuyor.
Lütfen kelimeleri düzgün okuyun zülfük adlı üye
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-14, 22:20   #55

İzmir
selinkedi Çevrimdışı

burdaki insanların çoğu sanal ve yalandan hayvan seviyor. belkide çoğunun evinde bir kuşu bir kedisi köpeği yok belkide sokaktaki hayvanlara bile biraz olsun mama yada su veren yok kusura bakmayında birilerine laf sokmak yerine herkes hayvanlar için yapabildiğini yapsın en azından bir iylik yapsın kime nasıl laf sokacam diye hayvan beslenmez görüyoruz örneğin ben bir sitede oturuyorum ve bizim sitede birtane kedi barınamaz nedeni ise bir kedi barınmaya başlamışsa ve başka bir kedi bizim sitenin herhangibi bir yerine yavrulamışsa hemen onu site yöneticisi ve yandaşları arabayla atar başka bir yere ama aynı insanlar. hayvanlar yesin diye yol ortasındaki çimlik alana yemek bırakırlar. su koyarlar hangisi hayvan severlik ? gösterişmi ?
Siz de kusura bakmayın da,kime nasıl laf sokacağım diye hayvan beslemiyorum,besleyen de yok sanırım.Bu konuyu açmamın sebebi,yazılanların hoşuma gitmesiydi,herkes de benim gibi bu yazıyı beğendi.Hiç kimse sizin gibi laf sokma amaçlı (ki hakkımız var laf sokmaya) veya gösteriş olsun diye paylaştığımı düşünmedi.Her neyse,konu daha fazla uzamaz umarım,iyi günler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-14, 22:29   #56

mighty Çevrimdışı

Verdigi ornekler bile icinde celiskili sen hangi taraftasin yoksa anlattigin yazdigin yonetici ve takimindanmisin? gosteris budalasi insanlarla isim yok napayim her mama verdigim hayvanin fotosunu cekip kanitliyim mi? Ayrica beslerim beslemem sanane! Hesabim yukardakine vicdanim da kendime cok guzel genelleme yapmissin ama bosmusun evet cok bossun surda kac yasindaki kizlar bile senden akilli sana dagitan az dagitmis dolu zamanina denk gelmissin arti HAYVAN kelimesini kotu olarak algilayan sensin ben ztn 2 ayaklilara pek inanmiyorum&takilmiyorum sende cok takilma beynin sulanmis ...uzaktanda hayvanciklarin atimasini izliyorsan sende o gosteris tarafindasin demek burda ne isin var???
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-14, 22:39   #57

fbeyza üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
fbeyza Çevrimdışı

mighty tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Verdigi ornekler bile icinde celiskili sen hangi taraftasin yoksa anlattigin yazdigin yonetici ve takimindanmisin? gosteris budalasi insanlarla isim yok napayim her mama verdigim hayvanin fotosunu cekip kanitliyim mi? Ayrica beslerim beslemem sanane! Hesabim yukardakine vicdanim da kendime cok guzel genelleme yapmissin ama bosmusun evet cok bossun surda kac yasindaki kizlar bile senden akilli sana dagitan az dagitmis dolu zamanina denk gelmissin arti HAYVAN kelimesini kotu olarak algilayan sensin ben ztn 2 ayaklilara pek inanmiyorum&takilmiyorum sende cok takilma beynin sulanmis ...uzaktanda hayvanciklarin atimasini izliyorsan sende o gosteris tarafindasin demek burda ne isin var???
Çok haklısın suzan abla .
Hayvan diye bir söz varsa oda kötü değil iyi anlamda kullanılmalı çünkü insanlar birbirini katlederken
Bir kobra yılanın iki yavru köpek ölmesin diye uğraşma çabaları ( bu gerçek bir olay belkide haberlerde görmüşsünüzdür ) na bakılırsa burda en iyi canlı hayvandır ordaki kobra yılan zorundamı o iki yavru köpeği kurtarmaya
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-14, 22:48   #58

İzmir
selinkedi Çevrimdışı

mighty tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kelimesi kelimesine katılıyorum suzan ablacığım

Ağzı olan konuşuyor demiş,bence bunu yapan kendisi,hem de fazlasıyla.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-10-14, 10:37   #59

fbeyza üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
fbeyza Çevrimdışı

selinkedi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kelimesi kelimesine katılıyorum suzan ablacığım

Ağzı olan konuşuyor demiş,bence bunu yapan kendisi,hem de fazlasıyla.
Aynen
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-10-14, 21:37   #60

zülküf Çevrimdışı

fbeyza burda katılıyorsun ama arkadaşlık göndermişsin neden ben inanmıyorum senin o anlamda yadığına ve dier kişilerinde bir hayvan sever olduğuna millete sataşacak yer arıyorlar kendileri pc başında hayvan severlik olmaz ama siz nerenizden anlıyorsanız oranızla takılın çünkü insanlıktan nasipini almamış kişiler olarak görüyorum şu bana yazılan yorumlarınızı iki dak insan olunda o arkadaş o anlamda yazmadı deyin ama yok sizmi hayvan besliyorsunuz önce insan olmayı öğrenin insan gibi yorum yapın
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları

Saat 13:48.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187