Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Irkları

Cevap Yaz
Eski 20-03-14, 10:46   #31

Murat Özdemir üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Murat Özdemir Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: ne bu eş arama

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

Altindan kedi olsa ne yazar, önemli olan kedi seviyormusun? cevabin evetse gerisi tefarruattir.
Kediyi rengine desenine göre sevmek cok ama cok yanlis bir düsüncedir bana göre.
Bu mavi gözlü insanlarin özel oldugunu düsünen ve diger insanlari öldüren hitlerin bakis acisiyla aynidir.
Tamamen irkcilik baska birsey degil. Tabi bu benim düsüncem baskasini baglamaz.

Bu kesinlikle sizin düşünceniz.
Bazı insanlar doğuştan kedi sever bazıları da benim gibi kedileri 30 uma gelmeme rağmen sevmezler sevemezler.
Siz sanıyorsunuz ki ben sadece cins kedileri seviyorum. Hayır, Şuan ki kedim diğer tüm kedileri sevmem için vesile oldu.
İnanın o cahil insan dediğiniz topluluk bir cesaret edip kedi beslemeye başlasalar inanın ömür boyu bırakamazlar (Çoğu).
Ben bu cesareti Scottish Fold kedimde gördüm.
Bunu yukarıda da yazdım zaten. Siz bu yazdığımı görmezden gelerek yazmışsınız cevabınızı.
Ama sizinki şuna benziyor, insanlar neden hemster besliyor, milyonlarca tarla sıçanı dururken...
Ama inanın fare sevmeyen nefret eden insanlar hemster beslemeye başlayınca cinsi ne olursa olsun diğer tüm türlerine sempati duyuyor olabilir. Bunu anlayamazsınız.
Tekrar tekrar söylüyorum,
Lily benim hayata hayvanlara tüm canlılara bakış açımı değiştirdi. Onun sayesinde kedilerin ne kadar güzel bir varlık olduğunu anladım. Sokak kedilerini sevmeye başladım, onlara konuşmaya onların da en az benim evdeki kedim kadar ilgiyi sevgiyi hakettiğini düşünmeye başladım.
Belki Scottish Fold cinsi olmasaydı, onları asla sevemeyecektim. Onların ne kadar akıllı ne kadar temiz ve herbirinin ayrı bir karakteri olduğunu bilemeyecektim.
Ayrıca Sn Fira'nın da söylediği gibi çevremde onlarca kedi sevmeyen insan ilk korkularını, düşüncelerini Lily sayesinde yendiler.
Cins kedilerin kısırlaştırma taraftarı değilim, Bunu da benim gibi bu kediler sayesinde kedi sevmeye başlayanlar anlayabilir.
Lütfen Cins kedi besleyenleri ırkçılık yapmakla suçlamayın. Bunu söylerseniz binlerce insana haksızlık etmiş olursunuz, sonrasında da bu hayvanlara haksızlık etmiş olursunuz.
Tek taraflı düşünmeyin, Yazdıklarımı 3. kez yazıyorum lütfen yazdıklarımı anlamaya çalışın.

Selamlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-03-14, 14:31   #32

çakıl38 üyesinin avatarı

Ankara
çakıl38 Çevrimdışı

Fira tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kötü bir amaç aklıma gelmedi zaten Şu catteryler var ya. Yetiştiriciler. Onlardan birinden aldım.
anladım ama merak ettiğim para ile alınıp alınmadığı idi. bu arada sayın murat beye söylemek isterim ki kesinlikle sokaklar cins kedi kaynıyor. ankaranın en ücra mahallesinde bile sanırsam scottish fold kedi görmek ne demektir yahu. insanlar alıp attığı, petshopların para bastığı bir ülke düzelmediği sürece kısırlaştırma taraftarıyım. benelif arkadaşımızın dediği gibi bu ülkede petshop kalmasın insanlar bilinçlensin biraz işte o zaman ben asla karşı çıkmam ve desteklerim. kesinlikle desteklerim!.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-03-14, 14:40   #33

çakıl38 üyesinin avatarı

Ankara
çakıl38 Çevrimdışı

Murat Özdemir tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bazı insanlar doğuştan kedi sever bazıları da benim gibi kedileri 30 uma gelmeme rağmen sevmezler sevemezler.
Siz sanıyorsunuz ki ben sadece cins kedileri seviyorum. Hayır, Şuan ki kedim diğer tüm kedileri sevmem için vesile oldu.
İnanın o cahil insan dediğiniz topluluk bir cesaret edip kedi beslemeye başlasalar inanın ömür boyu bırakamazlar (Çoğu).
Bunu yukarıda da yazdım zaten. Siz bu yazdığımı görmezden gelerek yazmışsınız cevabınızı.
Ama sizinki şuna benziyor, insanlar neden hemster besliyor, milyonlarca tarla sıçanı dururken...
Ama inanın fare sevmeyen nefret eden insanlar hemster beslemeye başlayınca cinsi ne olursa olsun diğer tüm türlerine sempati duyuyor olabilir. Bunu anlayamazsınız.
Lily benim hayata hayvanlara tüm canlılara bakış açımı değiştirdi. Onun sayesinde kedilerin ne kadar güzel bir varlık olduğunu anladım. Sokak kedilerini sevmeye başladım, onlara konuşmaya onların da en az benim evdeki kedim kadar ilgiyi sevgiyi hakettiğini düşünmeye başladım.
Belki Scottish Fold cinsi olmasaydı, onları asla sevemeyecektim. Onların ne kadar akıllı ne kadar temiz ve herbirinin ayrı bir karakteri olduğunu bilemeyecektim.
Ayrıca Sn Fira'nın da söylediği gibi çevremde onlarca kedi sevmeyen insan ilk korkularını, düşüncelerini Lily sayesinde yendiler.
Cins kedilerin kısırlaştırma taraftarı değilim, Bunu da benim gibi bu kediler sayesinde kedi sevmeye başlayanlar anlayabilir.
Lütfen Cins kedi besleyenleri ırkçılık yapmakla suçlamayın. Bunu söylerseniz binlerce insana haksızlık etmiş olursunuz, sonrasında da bu hayvanlara haksızlık etmiş olursunuz.
Tek taraflı düşünmeyin, Yazdıklarımı 3. kez yazıyorum lütfen yazdıklarımı anlamaya çalışın.

Selamlar
yazdıklarınızda haklısınız ama benim demek istediğim şu siz 30 unuza gelmişsiniz ve lily olmadan önce kedilerin ne kadar sempatik olduğunu keşfedememişsiniz. yanlış mıyım?
eğer böyle ise bunların bir çoğu aile ve yetiştirme tarzından kaynaklanıyor. sonuna kadar haklısınız ama bir de şu açıdan bakınız olaya siz scottish fold ırkına hayran kalmışsınız ama bir başkası de bir tekir kediye hayran kalmış olabilir. yani herkesin zevkine bağlı. cins kedi cins kedi diye ölüp alıp sokağa atanlar var ya işte onlara tepkimiz. Cins kedi besleyenler ırkçılık mı yapmıştır. hepsi değil!. ama bir çok ırkçılık yapan var. sizin en iyi niyetle aldığınızı ve ilk görüşte aşk olduğunu anladım . yani ırkçılık yapanı var yapmayanı var.genellemesini yapmak doğru olmaz ama biliyorsunuz bir çok kişi var alıp çiftleştirip paraya para demediğini düşünen. bu insanlarla karşılaşmamak, bu insanlardan olmamak en büyük gurur bizler için...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-03-14, 14:40   #34

çakıl38 üyesinin avatarı

Ankara
çakıl38 Çevrimdışı

arkadaşlar konu sinirle açıldığı için yanlış ifadelere yer verilmiş olabilir...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-03-14, 17:29   #35

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Murat Özdemir tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

Selamlar
Syn murat Özdemir, yazdiklarimi anlamaya calisin diyorsunuz ama size göre anlamak kabul etmekdir galiba.
Sizi anliyorum sizin görüsünüze saygi duyuyorum ama kabul etmiyorum. Ben kedilerin kisirlastirilmasi gerekdigini ve nedenlerini yazdim, bende bunu (bu sitede) onlarca kez, bu baslikdada sanirim 3. kez yaziyorum.

Sizinle ayni görüsde olamamiz mümkün degil ve ben fikrinizi degistirmeyede calismiyorum, nasil isterseniz öyle düsünürsünüz ve nasil isterseniz öyle yaparsiniz.
Bu sizinle, kediniz arasindaki mevzu, ister kisirlastirin ister kisirlastirmayin.

Kedinizi sevmenize gelince, onu sevdiginize eminim, bundan hic süphem yok.
Ve sunu iddea ediyorum ki, siz simdiki kediniz olmasaydi baska bir renk kedi sahiplenseydinizde kedi sevecekdiniz.
Kedileri yada hayvanlari sevmek icin gözlere ihtiyacimiz yok, onlarin rengini, desenini görmemize gerek yok.
Icimizde merhamet tasiyorsak, sevmeyi biliyorsak emin olun tüm canlilari severiz.

Esim kedilerden hoslanmayan birisiydi, (burdaki arkadaslarim bilirler). Kedi sevdam cok agir basdi ve esimi kedi almaya cocuklariminda yardimiyla ikna ettik.
Mavisim eve geldikden 4-5 gün sonra esimi mavisi severken onunla konusurken yakaladim.
Yakaladim diyorum cünkü "kedileri sevmiyorum eve gelince benden uzak tutun, ayagimin altinda dolasirsa tekmeyi yapistiririm" diyen birisiydi.
Haliyle tükürdügünü yalamak gibi oluyordu onun icin ve bundan utaniyordu.

Bense esimin kedileri seveceginden emindim, cünkü icindeki merhameti biliyordum.
Suan 2 kedimiz var, ve yeri geldiginde ben kiziyorum kedilere, yapmamasi gereken birseyde hayir diye bagiriyorum.
Esim buna bile kiziyor bana, neden bagiriyorsun birak yapsin diyor
Benden daha cok kedici oldu isin garibi kedilerde esimi cok seviyorlar, kucaginda kolunda hatta sirtinda uyuyorlar

Irkcilik konusuna gelince suclamayin demissiniz ama yazdiklarimin arkasindayim, düsüncelerim degismez, ben bu sekilde düsünmeye devam edicem.
Hicbir canliyi rengine desenine göre ayirt etmeyecegim edenleride hos görmeyecegim.

Ama sunuda söyleyim (herkesinde böyle düsündügüne eminim) bana göre hayvan seven insandan zarar gelmez.
Hele kedi seviyorsa bir insan kosulsuz bende o insani seviyorum. Bir ara profilime yazmisdim.
"kedileri seviyorsan, bende seni seviyorum" diye.
Kedisi olan birinden arkadaslik teklifi aldigimdada, hic düsünmeden arkadaslik listeme aliyorum, erkekmi, kadinmi, cocukmu, yaslimi diye bakmadan.
Kedi sahibi olmasi benim icin yeterli bir neden
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-03-14, 17:31   #36

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

çakıl38 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
arkadaşlar konu sinirle açıldığı için yanlış ifadelere yer verilmiş olabilir...
Uslup bazen insani, hakliyken haksiz durumuna düsürebiliyor.
Ben uslubuna bakmadan yazdiklarini hakli buluyorum bunu bilmeni istiyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-03-14, 20:31   #37

çakıl38 üyesinin avatarı

Ankara
çakıl38 Çevrimdışı

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Uslup bazen insani, hakliyken haksiz durumuna düsürebiliyor.
Ben uslubuna bakmadan yazdiklarini hakli buluyorum bunu bilmeni istiyorum
teşekkür ederim. evet bir sinirle açılmış bir konuyu çoğu insan yanlış anlamış ama suçsuz da değilim tabi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-03-14, 20:37   #38

Finike
Duygu Turan Çevrimdışı

ben kedimin çiftleşmesini istemem şahesen çünkü o yavru kedilere bakabilecek bir sorumluluk açısında daha değilim açıkçası kedim dişi bazen dama .ıkıyor erkek kedilere bakıp bakıp aşşağıya iniyor sonra diğer kedilerde onun üstüne çıkıyor kedim öldü allah rahmet eylesin şimdi farklı bir kedim var ama yavru
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-03-14, 00:01   #39

çakıl38 üyesinin avatarı

Ankara
çakıl38 Çevrimdışı

Duygu Turan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ben kedimin çiftleşmesini istemem şahesen çünkü o yavru kedilere bakabilecek bir sorumluluk açısında daha değilim açıkçası kedim dişi bazen dama .ıkıyor erkek kedilere bakıp bakıp aşşağıya iniyor sonra diğer kedilerde onun üstüne çıkıyor kedim öldü allah rahmet eylesin şimdi farklı bir kedim var ama yavru
kedilerin üstüne çıkmaması için kısırlaştırmayı deneyebilirsiniz .emin olun burada bulunan bir çok insan bakacak maddi manevi güce sahip değil...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-04-14, 19:14   #40

Finike
Duygu Turan Çevrimdışı
Angry Cvp: ne bu eş arama

kedilerin üstüne çıkmaması için kısırlaştırmayı deneyebilirsiniz .emin olun burada bulunan bir çok insan bakacak maddi manevi güce sahip değil...
ama öylede çok canı yanıyor hayvanların zaten hamileymiş 3 tane doğurdu 5-6 hafta felan geçsin atrafimda fln yawru larımı isteyen bir çok kişi vr
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-04-14, 23:09   #41

çakıl38 üyesinin avatarı

Ankara
çakıl38 Çevrimdışı

Duygu Turan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ama öylede çok canı yanıyor hayvanların zaten hamileymiş 3 tane doğurdu 5-6 hafta felan geçsin atrafimda fln yawru larımı isteyen bir çok kişi vr
canının yanmayacağından emin olabilirsiniz. en azından çiftleşip,doğururken çektiği acıdan çok daha az. zaten bayıltılacak hiç bir şey hissetmeyecek.
çevrenizde isteyen çok kişi olabilir ama bakacaklarından emin misiniz? ya da sadece 3 tane yavrulayıp durmayacak ki.bu ölene kadar devam edecek . bu yavruların hepsine yuva bulabilecek misiniz? düşünmek gerek geleceği...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-04-14, 17:43   #42

Mushu üyesinin avatarı

İçel (Mersin)
Mushu Çevrimdışı

Valla konuları tek tek okudum. Kimin haklı kimin haksız olduğu değil, kimin daha geçerli nedenlerinin olduğu ile alakalı bir durum. Herkes haklı çünkü. Kedi, kısırlaştırma, veteriner hepsi doğru...

Bu hafta itibariyle kedimi çiftleştirdim. Pişman değilim. Çünkü;

Ben bir British sahibiyim. Hatta zor bulunan Silver Tabby bir kedim var. Kendime sahip olmak için tam 1 yıl arama yaptım. Satın aldım, bulduğumda başka bir şehirdeydi, 8 saat yolculuk yaptım aldım geldim.

Ciddi bir alerji sorunum vardı. Polen, toz, en ufak bir durumda dilim şişer, otuzdan fazla kere hapşırır, ağzımdan burnumdan kan gelirdi. Doktor tavsiyesiyle alerjimin üzerine gittim. Bitki, kuş ve kedi sahibi oldum. Özellikle British sahibi oldum çünkü tüy yapısı diğer kedilerden farklı. Şimdi alerjim yok. Hiç sorun yaşamıyorum.

Benim gibi olan insanlar var. Kedisini (ben kedim demem hep kızım derim) benim kadar hatta benden çok seven insanlar vardır. Nerden kedi bulacaklar? Pet Shop? Yurt dışı? Şu anda benimle aynı derdi paylaşan 2 farklı kişi benden yavru bekliyor.

Kızım şu anda 3 yaşında. Bu 3 yıl boyunca kısırlaştırmadım. Her kızıştığında sesini, rahatsızlığını çektim. Ha ben de ona çektirdim haklısınız ama kemik yapısı yerine oturmadan çiftleştirmek istemedim. Yavruları vereceğim kişiler eğer bakamayacak olurlarsa geri alacağım, böyle anlaştık. Zaten cins kediler uzun yaşamıyor. Bunu hepimiz biliyoruz. İçim acısa da, kızımın 3-4 yıllık ömrü kaldığının farkındayım. Eğer ölürse, ondan bir parçanın benimle yaşamasını istediğim için yavru istiyorum. Bir şekilde ondan bana bir hatıra kalacak. Hastalık falan hikaye, ailemden, canımdan bir parçam o. Kızım diyorum ya, çocuğum işte...

Bir iki kere çiftleştirdikten sonra ben de kısırlaştırmayı düşünüyorum. Paşa paşa da diyorum; yavruları kendim için istiyorum. Ben onunla birlikte yaşıyorum; bencillik olabilir ama o duyguyu da yaşamak istiyorum.

İstediğiniz kadar kötüleyebilirsiniz, ayıplayabilirsiniz. Eğer ben bu sorumluluğu alıyorsam çiftleştiririm. Kimsenin ne dediği umurumda olmaz. Çünkü bence hayvan sevmek bu değil. Birisi araba demiş, kıyafet demiş... Anlatmak istedikleri doğru, örnekler yanlış. Hepimiz hayatımızda huyu suyu güzel olsa da, hatta bizi çok sevseler de, bir sürü saçma sebepten (hatta çoğunlukla dış görünüşleri yüzünden) insanlardan vazgeçmedik mi? Biz insanız, içi kadar paketi de önemli bizim için.

Doğurtup doğurtup sokağa atanlara kızanlar; "insan" kavramını öğrenmek için Yetiştirme Yurtları'na bakın. Olay hayvanlarda değil... Kedilerde hiç değil....

Biraz dağınık yazdım sanırım ama düşmanca bir tavrım yok. Sadece olayları çok düz mantıkla değerlendirdiğinizi düşünüyorum. Kedisini çiftleştiren herkesi aynı kefeye koyuyor olmanız da düşüncemi doğruluyor.

Teşekkür ederim...

Bu konu en son " 08-04-14 " tarihinde saat 18:01 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-04-14, 17:57   #43

çakıl38 üyesinin avatarı

Ankara
çakıl38 Çevrimdışı

Mushu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Valla konuları tek tek okudum. Kimin haklı kimin haksız olduğu değil, kimin daha geçerli nedenlerinin olduğu ile alakalı bir durum. Herkes haklı çünkü. Kedi, kısırlaştırma, veteriner hepsi doğru...

Bu hafta itibariyle kedimi çiftleştirdim. Pişman değilim. Çünkü;

Ben bir British sahibiyim. Hatta zor bulunan Silver Tabby bir kedim var. Kendime sahip olmak için tam 1 yıl arama yaptım. Satın aldım, bulduğumda başka bir şehirdeydi, 8 saat yolculuk yaptım aldım geldim.

Ciddi bir alerji sorunum vardı. Polen, toz, en ufak bir durumda dilim şişer, otuzdan fazla kere hapşırır, ağzımdan burnumdan kan gelirdi. Doktor tavsiyesiyle alerjimin üzerine gittim. Bitki, kuş ve kedi sahibi oldum. Özellikle British sahibi oldum çünkü tüy yapısı diğer kedilerden farklı. Şimdi alerjim yok. Hiç sorun yaşamıyorum.

Benim gibi olan insanlar var. Kedisini (ben kedim demem hep kızım derim) benim kadar hatta benden çok seven insanlar vardır. Nerden kedi bulacaklar? Pet Shop? Yurt dışı? Şu anda benimle aynı derdi paylaşan 2 farklı kişi benden yavru bekliyor.

Kızım şu anda 3 yaşında. Bu 3 yıl boyunca kısırlaştırmadım. Her kızıştığında sesini, rahatsızlığını çektim. Ha ben de ona çektirdim haklısınız ama kemik yapısı yerine oturmadan çiftleştirmek istemedim. Yavruları vereceğim kişiler eğer bakamayacak olurlarsa geri alacağım, böyle anlaştık. Zaten cins kediler uzun yaşamıyor. Bunu hepimiz biliyoruz. İçim acısa da, kızımın 3-4 yıllık ömrü kaldığının farkındayım. Eğer ölürse, ondan bir parçanın benimle yaşamasını istediğim için yavru istiyorum. Bir şekilde ondan bana bir hatıra kalacak. Hastalık falan hikaye, ailemden, canımdan bir parçam o. Kızım diyorum ya, çocuğum işte...

Bir iki kere çiftleştirdikten sonra ben de kısırlaştırmayı düşünüyorum. Paşa paşa da diyorum; yavruları kendim için istiyorum. Ben onunla birlikte yaşıyorum; bencillik olabilir ama o duyguyu da yaşamak istiyorum.

İstediğiniz kadar kötüleyebilirsiniz, ayıplayabilirsiniz. Eğer ben bu sorumluluğu alıyorsam çiftleştiririm. Kimsenin ne dediği umurumda olmaz. Çünkü bence hayvan sevmek bu değil. Birisi araba demiş, kıyafet demiş... Anlatmak istedikleri doğru, örnekler yanlış. Hepimiz hayatımızda huyu suyu güzel olsa da, hatta bizi çok sevseler de, bir sürü saçma sebepten (hatta çoğunlukla dış görünüşleri yüzünden) insanlardan vazgeçmedik mi? Biz insanız, içi kadar paketi de önemli bizim için.

Doğurtup doğurtup sokağa atanlara kızanlar; "insan" kavramını öğrenmek için Yetiştirme Yurtları'na bakın. Olayın hayvanlarda değil... Kedilerde hiç değil....

Biraz dağınık yazdım sanırım ama düşmanca bir tavrım yok. Sadece olayları çok düz mantıkla değerlendirdiğinizi düşünüyorum. Kedisini çiftleştiren herkesi aynı kefeye koyuyor olmanız da düşüncemi doğruluyor.

Teşekkür ederim...
bizim söylemlerimiz şu hani kedisini çiftleştirip çiftleştirip satan insanlara. sizin durumunuz kesinlikle özel ve ayrı bir durum. zaten biz de demiyoruz ki illa kısırlaştırın. şahsen dişi kedim olsun kesinlikle 1 kere çiftleştirmek nene olmak çok isterim. dünyanın en güzel duygusudur eminim.

şu son cümleye katılıyorum:
Doğurtup doğurtup sokağa atanlara kızanlar; "insan" kavramını öğrenmek için Yetiştirme Yurtları'na bakın. Olayın hayvanlarda değil... Kedilerde hiç değil....

çok güzel olmuş tebrik ederim gerçekten.

kedinize allah rahat bir annelik nasib etsin inşallah da torunlarınızı kucağınıza alın bir an önce.

tekrar söylemek isterim sizin gibi durumda olan insanlara hiç bir sözümüz yok asla da OLAMAZ zaten.

şunu eklemek isterim kedinizin ne zaman öleceğini sadece ALLAH bilir. bu gibi düşüncelere kapılmanız çok üzücü. kanser olup da iyileşip çok uzunnn yaşayan insanlar var mesela ne kadar da örneklemem yanlış olasa da demek istediğim şu sadece allah bilir kimin ne zaman öleceğini...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-04-14, 18:03   #44

Mushu üyesinin avatarı

İçel (Mersin)
Mushu Çevrimdışı

bizim söylemlerimiz şu hani kedisini çiftleştirip çiftleştirip satan insanlara. sizin durumunuz kesinlikle özel ve ayrı bir durum. zaten biz de demiyoruz ki illa kısırlaştırın. şahsen dişi kedim olsun kesinlikle 1 kere çiftleştirmek nene olmak çok isterim. dünyanın en güzel duygusudur eminim.

şu son cümleye katılıyorum:

çok güzel olmuş tebrik ederim gerçekten.

kedinize allah rahat bir annelik nasib etsin inşallah da torunlarınızı kucağınıza alın bir an önce.

tekrar söylemek isterim sizin gibi durumda olan insanlara hiç bir sözümüz yok asla da OLAMAZ zaten.

şunu eklemek isterim kedinizin ne zaman öleceğini sadece ALLAH bilir. bu gibi düşüncelere kapılmanız çok üzücü. kanser olup da iyileşip çok uzunnn yaşayan insanlar var mesela ne kadar da örneklemem yanlış olasa da demek istediğim şu sadece allah bilir kimin ne zaman öleceğini...
Çok teşekkür ederim! İlk kedimi daha 1 yaşına girmeden kaybettim. Böbrek sorunu vardı, .ok uğraştık yaşatamadık. O yüzden şimdi korkuyorum. Dediğim gibi çiftleştirmek için 3 yıl bekledim resmen.

İyi dilekleriniz için çok çok teşekkürler. Dilerim hepimizin kedisi uzun uzun yaşar da bizimle kalırlar. Zira 3 yıldır kızımın hırıltısıyla uykuya dalan biri olarak, onsuz ne yaparım bilmiyorum.

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-04-14, 18:08   #45

çakıl38 üyesinin avatarı

Ankara
çakıl38 Çevrimdışı

Mushu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çok teşekkür ederim! İlk kedimi daha 1 yaşına girmeden kaybettim. Böbrek sorunu vardı, .ok uğraştık yaşatamadık. O yüzden şimdi korkuyorum. Dediğim gibi çiftleştirmek için 3 yıl bekledim resmen.

İyi dilekleriniz için çok çok teşekkürler. Dilerim hepimizin kedisi uzun uzun yaşar da bizimle kalırlar. Zira 3 yıldır kızımın hırıltısıyla uykuya dalan biri olarak, onsuz ne yaparım bilmiyorum.

hepimizin başına gelecek eninde sonunda ama dediğim gibi belli olmaz. ben de oğlumsuz uyuyamam,bahçede olursa gece bulur getiririm sonra uyuruz birlikte ama o gece birilerini uyandırır çıkar dışarı yine. ben onu çok seviyorum onsuz ne yaparım hayal bile edemiyorum resmen. çok zor ölümün getirdiği ayrılık ama şu da var ki ne kadar ölüm ayıracak olsada bizleri sonunda yine çocuklarımızla ahirette buluşacağız en çok içimi rahatlatan da bu zaten. ayrılsak da bir gün buluşacağız tekrar.

eminim ki çok güzel yavruları olur kızınızın ve kızınıza bir şey olması durumunda yavrularına sarılıp teselli olabilirisiniz. şu sağlıklı günlerimizi iyi değerlendirmek gerek aslında. çocuklarımızla mutlu mutlu her anı en iyi şekilde değerlendirmek...
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları