Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Irkları

Cevap Yaz
Eski 07-09-13, 22:59   #16

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedimin irki nedir?

Süt vermiyorum, buldugumuz ilk gün vermisdik, veteriner "disleri cikmis herseyi yer, bu saatten sonra sütün ona bir faydasi yok" dediginden beri hic vermedim.

Yavru kediler icin olan mamadan aliyorum %100 balik ve %80 tavuk veya hindi eti olan mamalardan kullaniyorum.
Zaten Mavisimede hala yavru kedi mamasi aliyordum, simdi 1 yerine 2 aliyorum

Büyük bir istahla yiyiyor ama dedigim gibi ayarini bilmiyor, bende önünden almak istemiyorum, hersey önünde olsun istiyorum.
Zamanla ögrenir diye, hala azaltma yoluna gitmedim.
Pazartesi veterinerden sonra rahatliycam insallah birsey cikmayacak.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-09-13, 13:34   #17

belirtilmemiş
793emre Çevrimdışı

kedinin ırkı belki siyam olabilir.çünkü benim babam da beslemiş hem yüzü de siyam kedilerinin yüzüne benziyo.bence kedin siyam
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-09-13, 13:49   #18

imagine üyesinin avatarı

Yurt Dışı
imagine Çevrimdışı

793emre tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kedinin ırkı belki siyam olabilir.çünkü benim babam da beslemiş hem yüzü de siyam kedilerinin yüzüne benziyo.bence kedin siyam
hayır canım arkadaşımızın profil fotoğrafındaki kedi siyam evet ancak arkadaş başka bir kedi daha bulmuş onu sahiplenmiş, onun ırkını soruyor. ilk sayfadaki fotoğrafa bakarsan anlarsın
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-09-13, 13:51   #19

imagine üyesinin avatarı

Yurt Dışı
imagine Çevrimdışı

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Süt vermiyorum, buldugumuz ilk gün vermisdik, veteriner "disleri cikmis herseyi yer, bu saatten sonra sütün ona bir faydasi yok" dediginden beri hic vermedim.

Yavru kediler icin olan mamadan aliyorum %100 balik ve %80 tavuk veya hindi eti olan mamalardan kullaniyorum.

Büyük bir istahla yiyiyor ama dedigim gibi ayarini bilmiyor, bende önünden almak istemiyorum, hersey önünde olsun istiyorum.
canını sıkmamalısın, başka bir problemi olabilir bilemeyeceğim veterinerin ne dediğine bakman en sağlıklısı ama benim zıpırlar da sürekli yiyorlar. 1.5 aylık oldular, hem gün aşırı süt emiyorlar annelerinden hemde kuru mama yaş mama ne varsa tırtıklıyorlar. ve 3ü de göbekli özellikle mama yediği anlarda göbeği şişiyorsa normal. ama gün içerisinde mama yemediği zamanlarda bile göbeği şiş ise o zaman yarın veterinere götür bakalım ne diyecek bende merak ettim şimdi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-09-13, 14:57   #20

Halise üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Halise Çevrimdışı
Post Cvp: Kedimin irki nedir?

[quote=Benelif;182068][color="Blue"][b]Gözlerinde sorun yok cok sükür.
Ama daha önceden, ilk buldugumuzda gözlerini acamiyordu, bu resim yeni yeni kendine gelmeye basladiginda, gözlerini tam acmayi basardiginda cekildi.
Suan daha net bakiyor

Yanliz pasa oglumda, sanki baska bir problem var

Cok asiri yemek yiyiyor ve inanilmaz su iciyor, birgünde 1 yada 1 bucuk su bardagi su bitiriyor.
Ben mavisimdeki gibi, onada yemek kabi aldim birinde islak mamasi, birinde kuru mamasi birindede suyu var.

Pasa islak mamayi tabakda birakmiyor, ne koyarsam koyayim yiyiyor.
Karni cok sis, gergin, bu nedenle uyuyamiyor, karnina ufak ufak masaj yapiyorum, uykuya daliyor ozaman.

Yemegi kaldirayim desem, icim rahat etmiyor ne zaman acikir bilemiyorum, mavis gibi acikdikca yesin istiyorum.
Cok yedigi icinde cok kaka yapiyor, fakat 4-5 gündür hep ishal, pazartesi veterinere götürücem.

Türkiye´de götürmüsdük ic parazit icin ilac verdiler dis parazit icin damla uyguladilar.
Hep kakasini kontrol ediyorum kurt falanda görmedim.

Cok korkuyorum aslinda arkadaslar, pasaya birsey olacak diye endiseliyim.
Hani karni sis kediler hep ölürler ya! onu öyle sis karinla görünce cok korkuyorum.

Cok yiyiyor biliyorum, asiri su tüketiyor, ondan sis karni diyorum kendi kendime ama bu asiri su icmeside beni endiselendiriyor.

Veteriner tamam hic birseyi yok, cok yiyiyor ondan böyle karni dese, bir oh! cekicem.

]benelifçim eğer kuru mamayı daha çok seviyorsa sadece kuru mama ver.hem kuru mama hem yaş mama hemde su kusturur ishal yapar ve diğer bir sürü sağlık problemlerine yol açar sakın ama sakın ikisini birden verme ve kum kabını mama kaplarından su kaplarından daha da uzağa koy uzak diyorsan biraz daha uzağa koy ve veterinere gittiğininzde midesine bağırsaklarına ve gözüne baktır göz temizliği yapsınlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-09-13, 15:01   #21

Halise üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Halise Çevrimdışı
Angry Cvp: Kedimin irki nedir?

[quote=Benelif;182109][color="Blue"][b]Süt vermiyorum, buldugumuz ilk gün vermisdik, veteriner "disleri cikmis herseyi yer, bu saatten sonra sütün ona bir faydasi yok" dediginden beri hic vermedim.

benelif benelif benelif azaltman lazımmm ve süt ayran yoğurt suyu ve çiğ et ver bu onun için yok daha iyi olacaktır kuru mamayı seviyorsa kuru mamayı azalt örneğin kabına 3 çay bardağı koyuyorsan 1 çay bardağı azalt ve kuru mamaya süt dök az birşey ve eğzersiz yapın bunu unutma egzersize ihtiyacı olabilir
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-09-13, 15:26   #22

imagine üyesinin avatarı

Yurt Dışı
imagine Çevrimdışı

[quote=Halise;182133]
[color="Blue"][b]Süt vermiyorum, buldugumuz ilk gün vermisdik, veteriner "disleri cikmis herseyi yer, bu saatten sonra sütün ona bir faydasi yok" dediginden beri hic vermedim.

benelif benelif benelif azaltman lazımmm ve süt ayran yoğurt suyu ve çiğ et ver bu onun için yok daha iyi olacaktır kuru mamayı seviyorsa kuru mamayı azalt örneğin kabına 3 çay bardağı koyuyorsan 1 çay bardağı azalt ve kuru mamaya süt dök az birşey ve eğzersiz yapın bunu unutma egzersize ihtiyacı olabilir
Sevgili halise, veterineri kedinin 2 aylık olduğunu, dişlerinin çıktığını herşeyi yiyebileceğini ve süt vermesine gerek olmadığını söylemiş. ayrıca yavru kediler yetişkin kedilere oranla daha fazla yerler, dolayısıyla bütün veterinlerler kedi yavru iken kuru mama kabının sürekli dolu durmasının daha iyi olduğunu, kedinin acıktıkça gidip azar azar yemesinin daha iyi olduğunu söylerler. kuru mamayı azaltması için aşırı obez bir kedi olması lazım ki yavru kedide buna imkan yok. 2 aylık bir kedi zaten gün boyunca koşturur oynar.

ayrıca asıl bizim kullandığımız inek sütleri ishal yapar kedilerde, kediler içindeki laktozdan dolayı onu sindiremezler, zaten kuru mamayı yiyebilen bir kedi için mamayı sütle ıslatmanın gereği yoktur. yoğurt ise günde 1 tatlı kaşığı yeterlidir.

hem kuru mama hem yaş mama hemde su kusturur ishal yapar
demişsin gülerim buna ben, sen kedi bakımından anladığını sanıyorsun ama hiç birşey bilmiyorsun. bilmeden konuşmamalısın. kuru mama adı üstünde kuru olduğu için kedinin çok fazla su içmesi gereklidir ki metabolizmasını düzende tutabilsin. bizler yaz aylarında her köşeye su kabı koyuyoruz kedimiz daha fazla su içsin diye. sen ne dediğinin farkında değilsin galiba.

ben sabah kuru mamasını suyunu tazeliyorum akşamları da tekrar tazeliyorum ve ayrıca varsa yaş mama da veriyorum, bugüne kadar herhangi bir sağlık sorunu da yaşamadık nur topu gibi bir kızımız ve 3 tane torunumuz var.... sen kedine ne veriyorsun merak ettim şimdi!!!!

ayrıca 10 yaşında olduğun yazıyor burada, sanırım bu bakımdan sana göre bizler biraz daha deneyimliyizdir bu konularda, sonuçta daha uzun süre kedi besliyoruz.... hadi ablacım bilmeden etmeden konuşma tamam mı?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-09-13, 19:23   #23

Halise üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Halise Çevrimdışı
Angry Cvp: Kedimin irki nedir?

[quote=imagine;182136]
Halise tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

Sevgili halise, veterineri kedinin 2 aylık olduğunu, dişlerinin çıktığını herşeyi yiyebileceğini ve süt vermesine gerek olmadığını söylemiş. ayrıca yavru kediler yetişkin kedilere oranla daha fazla yerler, dolayısıyla bütün veterinlerler kedi yavru iken kuru mama kabının sürekli dolu durmasının daha iyi olduğunu, kedinin acıktıkça gidip azar azar yemesinin daha iyi olduğunu söylerler. kuru mamayı azaltması için aşırı obez bir kedi olması lazım ki yavru kedide buna imkan yok. 2 aylık bir kedi zaten gün boyunca koşturur oynar.

ayrıca asıl bizim kullandığımız inek sütleri ishal yapar kedilerde, kediler içindeki laktozdan dolayı onu sindiremezler, zaten kuru mamayı yiyebilen bir kedi için mamayı sütle ıslatmanın gereği yoktur. yoğurt ise günde 1 tatlı kaşığı yeterlidir.

demişsin gülerim buna ben, sen kedi bakımından anladığını sanıyorsun ama hiç birşey bilmiyorsun. bilmeden konuşmamalısın. kuru mama adı üstünde kuru olduğu için kedinin çok fazla su içmesi gereklidir ki metabolizmasını düzende tutabilsin. bizler yaz aylarında her köşeye su kabı koyuyoruz kedimiz daha fazla su içsin diye. sen ne dediğinin farkında değilsin galiba.

ben sabah kuru mamasını suyunu tazeliyorum akşamları da tekrar tazeliyorum ve ayrıca varsa yaş mama da veriyorum, bugüne kadar herhangi bir sağlık sorunu da yaşamadık nur topu gibi bir kızımız ve 3 tane torunumuz var.... sen kedine ne veriyorsun merak ettim şimdi!!!!

ayrıca 10 yaşında olduğun yazıyor burada, sanırım bu bakımdan sana göre bizler biraz daha deneyimliyizdir bu konularda, sonuçta daha uzun süre kedi besliyoruz.... hadi ablacım bilmeden etmeden konuşma tamam mı?
Tamamdır ablacım fakat ben 11 yaşındayımmm
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-09-13, 19:44   #24

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Halise tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Halisecim cok tatlisin önce bunu söylemek istiyorum, bu yasda hayvanlarla ilgilenmen onlari sahiplenip bakman cok harika birsey seni tebrik ediyorum.

Yavru bir kediye süt veremezsin halisecim, inek sütü kediler icin iyi degildir, cok mecbur kalirsaniz suyla karistirin ama alabilirseniz kedisütütozu alip suyla karistirip verirseniz daha harika olacakdir.
Hele cig et kesinlikle kedilere verilmemelidir, ic parazit yapiyor buda onlari ölümüne neden oluyor, bu aklinda bulunsun.
Cig et birak kediyi köpekler icin bile iyi degildir.

Sunuda bilmeyenler icin söyleyelim, yavru kediye yas mamada kuru mamada verebilirsiniz. Yavru kedimi veteriner klinigine götürdügümde ordaki veterinerler 2 yasina kadar yas mama ve kuru mama verebilecegimi ama 2 yasindan sonra kuru mamaya agirlik vermemi tavsiye etmislerdi.

Benim mavisim suan 1 yasinda ve yas mamayi yemiyor pek, kuru mamayi daha cok yiyiyor.
Zamanla kediler kendileri secim yapiyor zaten.

Pasamin o aclik korkusu gittiginde, artik hic ac kalmayacagini anladiginda, karni sisene kadar yemek huyundan vazgececegini düsünüyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-09-13, 21:49   #25

duman_efe_toprak Çevrimdışı

bence sağlıklı bir kedi ya hiç su içmese yada karnını iyi doyurmasa kesin bir sıkıntısı var derdim yavru kediler böyledir. sağdece kediler deil yavrular hep böyledir.çok sıvı çok mama yer bu dışardan gelen bir yavru için daha çok geçerlidir. gözü açtır doysada iki lokma daha yutabilmek için fazla fazla yer. zamanla geçecektir. şuan bendede var birtane ama dışarda bakıyorum ona 1,5 aylık kadar 20 gündür bende göbeği çıkana kadar yiyor. ne versem yiyor. sağdece mamayla beslemiyorum nedeni evimde üç sene önce sokaktan bulduğum bir kız var. oda yavruyken göbeği çıkana kadar yerdi içerdi şimdi kibarcık oldu mamdan başka bişey yemez dışardaki herşeyi bilsin çünkü dışarda
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-09-13, 22:30   #26

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Tosun Pasam´in ilk videosu

Kisa bir görüntü ama ne kadar minik oldugunu görebilirsiniz, yada mavis cok büyüdü ondan pasa bana cok minik geliyor bilemiyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-09-13, 22:42   #27

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Varmi böyle bir yatis ya! askim benim
Yanliz karninin nasil sisdigini görüyorsunuz degilmi?
Patlayana kadar yiyiyor yaramaz...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-09-13, 00:44   #28

Halise üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Halise Çevrimdışı

Halisecim cok tatlisin önce bunu söylemek istiyorum, bu yasda hayvanlarla ilgilenmen onlari sahiplenip bakman cok harika birsey seni tebrik ediyorum.

Yavru bir kediye süt veremezsin halisecim, inek sütü kediler icin iyi degildir, cok mecbur kalirsaniz suyla karistirin ama alabilirseniz kedisütütozu alip suyla karistirip verirseniz daha harika olacakdir.
Hele cig et kesinlikle kedilere verilmemelidir, ic parazit yapiyor buda onlari ölümüne neden oluyor, bu aklinda bulunsun.
Cig et birak kediyi köpekler icin bile iyi degildir.

Sunuda bilmeyenler icin söyleyelim, yavru kediye yas mamada kuru mamada verebilirsiniz. Yavru kedimi veteriner klinigine götürdügümde ordaki veterinerler 2 yasina kadar yas mama ve kuru mama verebilecegimi ama 2 yasindan sonra kuru mamaya agirlik vermemi tavsiye etmislerdi.

Benim mavisim suan 1 yasinda ve yas mamayi yemiyor pek, kuru mamayi daha cok yiyiyor.
Zamanla kediler kendileri secim yapiyor zaten.

Pasamin o aclik korkusu gittiginde, artik hic ac kalmayacagini anladiginda, karni sisene kadar yemek huyundan vazgececegini düsünüyorum.
benim kedilerim deli mi ki merak ettim sokakta baktığım tüm kediler bu dediklerimi yapıyor o yüzden tüm kedilerin öyle olduğunu sanmıştım özür dilerim ama benim suçum değil deli minik yaramaz kandırıcı kedilerimin suçu
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-09-13, 01:41   #29

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Sokakda yasamak zorunda kalan kediler, zaten cok aclar, ne olursa olsun yiyip karinlarini doyurmaya calisiyorlar.
Yani onlar deli degil tam tersine, hayatta kalmak icin yemek zorunda olduklarini bilecek kadar akillilar.

Sen onlara cig etde versen, inek sütüde versen yer ve icerler, bu onlara zarar versede bunu düsünemeyecek kadar aclar.

Secim sanslari yok malesef. Bizler zararli seyleri bilip onlara dogru besin verirsek daha saglikli yasama sansi kazanirlar, daha uzun yasarlar.
Sen yine yapabiliyorsan etlerini pisir ver, yavrular icinde, (kedi sütü tozu alamiyorsan) inek sütüne su katip ver.

Onlara dikkat edip, gözetip doyurdugun icinde bravo sana, senin gibi cocuklar cogalirsa, ilerki zamanlarda hayvanlarda aci cekmez, hak ettikleri yasama, birazda olsun kavusma sanslari artar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-09-13, 10:07   #30
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Varmi böyle bir yatis ya! askim benim
Yanliz karninin nasil sisdigini görüyorsunuz degilmi?
Patlayana kadar yiyiyor yaramaz...
Elif'cim videou izleyemedim ama bu nasıl bir resimdir. 41 kere maşallah çok tatlııııııııııııııııııııııııı
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları