Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Irkları

Cevap Yaz
Eski 08-10-13, 12:44   #16

armine üyesinin avatarı

armine Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedimin Irkı Ne ,?? Ve fiyatı Ne ??

Kedinin resminin üzerinde sahibinden.com reklamı var. Demek ki biri ücretsiz sahiplendirecek, bu üye de onu alıp satacak. Onun için fiyatını soruyor. Ne günlere kaldık
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-10-13, 13:00   #17

İstanbul (Avrupa Yakası)
Rezilrusfaadam Çevrimdışı

armine tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kedinin resminin üzerinde sahibinden.com reklamı var. Demek ki biri ücretsiz sahiplendirecek, bu üye de onu alıp satacak. Onun için fiyatını soruyor. Ne günlere kaldık
farkında değildim logonun. Sağol dikkat edip paylaştın. Ben yine de satacağını düşünmüyorum, pahalı olabilecek bir kediye bedelsiz sahip olmak istiyor ve maddi değerini öğrenmek istiyor gibi bu arkadaş. Kedi alım satımı mı nasıl olur filan demeyin, sitede para vererek kedi sahibi olmuş kimse olmaması mümkün değil. Daha çok arkadaş ortamlarında "araştırdım çok değerliymiş, bilmemnekadarmış fiyatı" filan demek için bir ekonomik değer belirlemeye çalışıyor. Benim açımdan 1500-2000 eder, ha verirmisin dersen, eğer hayvan elindeyse ve sahibinin gözlerinde dolar işareti ışıldıyorsa kredi filan çekerim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-10-13, 13:03   #18
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Rezilrusfaadam tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Evet,bir forumda daha konudan sapıp farklı yönlere yelken açmayı başardım, nedense hep böyle oluyor bana, bir konuda kalamıyorum. Nickim yüzünden benle konuşmamazlık etmeyecek kadar iyimser kullanıcı kişiye bu sözlerim, (ben sosyal ortamda rezilrusfaadam olarak tanınırım herkes de benle konuşur)ben size iyimser olmayın demedim, hobi olarak yine olun amasalt iyimser olacağım lay lay lom diye hareket edip gerçekleri kaçırmayın. Gerçekler acıdır, baklava tatlı. Neyse kedisinin fiyatını merak edip piyasa araştırması yapan arkadaşım bir müzayede düzenlersen belki hedeflediğin rakama yakın bir bedelle kedini satabilirsin. Kedinin rengi çantana ya da ayakkabına uymadı ise sokağa da atabilirsin.
Evet Elif Hanım çok iyimser ama onu ''lay lay lom'' yapmak ile suçlamanız çok haksızca.

Evet hayat kötü ve acımasız çoğu zaman ama herkesin bakış açısı bir değil hayatta. Elif Hanım gibi insanlar daha çok olsa keşke belki diğerleri utanır biraz.

Ben Elif Hanım kadar iyimser yaklaşamasam da durumlara onun yaklaşımını hiç garipsemiyorum. Sonuçta burası online bir otam kimin ne olduğunu kim bilebilir ki o da bardağın dolu tarafından bakmaya çalışıyor, yapıcı olmak istiyor bu kızılacak değil taktir edilecek bir konu ki kendisi zaten yeri geldiğinde tavrını ortaya koyan bir insan.

Elif Hanım bu sitede bence dengeyi sağlayan insanlardan biri hepimizin bir şeylere kızıp, bir şeyleri yargıladığı bir ortam ne kadar verimli olabilir ki?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-10-13, 13:12   #19

İstanbul (Avrupa Yakası)
Rezilrusfaadam Çevrimdışı

Yaz tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Evet Elif Hanım çok iyimser ama onu ''lay lay lom'' yapmak ile suçlamanız çok haksızca.

Evet hayat kötü ve acımasız çoğu zaman ama herkesin bakış açısı bir değil hayatta. Elif Hanım gibi insanlar daha çok olsa keşke belki diğerleri utanır biraz.

Ben Elif Hanım kadar iyimser yaklaşamasam da durumlara onun yaklaşımını hiç garipsemiyorum. Sonuçta burası online bir otam kimin ne olduğunu kim bilebilir ki o da bardağın dolu tarafından bakmaya çalışıyor, yapıcı olmak istiyor bu kızılacak değil taktir edilecek bir konu ki kendisi zaten yeri geldiğinde tavrını ortaya koyan bir insan.

Elif Hanım bu sitede bence dengeyi sağlayan insanlardan biri hepimizin bir şeylere kızıp, bir şeyleri yargıladığı bir ortam ne kadar verimli olabilir ki?
eveeet... Bir forumda daha konudan bağımsız suçlu olmuş bulunmaktaki haklı gururmu yaşıyorum. Şimdi bu fiyat araştıran kullanıcı "yav ben bu kedilerde kaç santim bağırsak var merak ediyorum, bilen varsa söylesin yoksa ben içini açıp bakacağım" dese elif hanım ne cevap verirdi merak ediyorum. Eni konu bir hayvana değer biçmek için, hayvanları ticari meta olarak görmeyen kişilerin olduğu bir siteye girip konu açmış bir kişiye ben rencide edici cevaplar verme eğilimindeyim, sanırım aynı şeyi herkesten beklememeli. Son olarak da bir ekşisözlük jargonu ile bitireyim (bknz: kadın dayanışması)

Bu konu en son " 08-10-13 " tarihinde saat 13:30 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-10-13, 14:07   #20

Pıtırsonic Çevrimdışı

ben de bu tarz soruları sempatiyle karşılamıyorum. kesinlikle art niyet taşıdığını düşünüyorum. hiçbir hayvan sahibi, gerçekten beslediği hayvanı ailesinden gören biri bu tür bir cümleyi bu şekilde çekinmeden kuramaz. okurken bile "yok artık" diyorsak, nasıl yazıldığına anlam veremiyorum. sempatiyle karşılanması taraftarı da değilim. ama açıkçası herhangi bir mesaj altına Elif hanım sert bir cevap yazsa şaşırırım. çünkü belki de olması gereken şekilde iyimser ve insanlara bazı şeyleri konduramıyor. ben asla öyle olamam, ama onun öyle olmasının da bu denli eleştirilmesini haksızlık olarak görüyorum. bu dünyada benim gibilere de, onun gibilere de ihtiyaç olduğunu düşünüyorum ki denge sağlansın savunma olarak da anlaşılmasın. hiç kimsenin, hele ki iyi niyet gösterdiği için eleştirilen birinin savunulmaya ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum.

bu tatsız konuyu da benim dünyamın en pahalı kedileriyle yumuşatmış olayım. fotoğraflar 5 dk. önce çekildi onlar için düşünmeden canımı veririm, değerleri bu benim gözümde.. (sırasıyla Murphy, Hanımcık, Pıtır ve Naciye)
Eklenmiş Resimler
Kedimin Irkı Ne ,?? Ve fiyatı Ne ??-murphyjpg  Kedimin Irkı Ne ,?? Ve fiyatı Ne ??-hanimcikjpg  Kedimin Irkı Ne ,?? Ve fiyatı Ne ??-pitirjpg  Kedimin Irkı Ne ,?? Ve fiyatı Ne ??-naciyejpg  

Bu konu en son " 08-10-13 " tarihinde saat 14:50 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-10-13, 14:45   #21

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ben de bu tarz soruları sempatiyle karşılamıyorum. kesinlikle art niyet taşıdığını düşünüyorum. hiçbir hayvan sahibi, gerçekten beslediği hayvanı ailesinden gören biri bu tür bir cümleyi bu şekilde çekinmeden kuramaz. okurken bile "yok artık" diyorsak, nasıl yazıldığına anlam veremiyorum. sempatiyle karşılanması taraftarı da değilim. ama açıkçası herhangi bir mesaj altına Elif hanım sert bir cevap yazsa şaşırırım. çünkü belki de olması gereken şekilde iyimser ve insanlara bazı şeyleri konduramıyor. ben asla öyle olamam, ama onun öyle olmasının da bu denli eleştirilmesini haksızlık olarak görüyorum. bu dünyada benim gibilere de, onun gibilere de ihtiyaç olduğunu düşünüyorum ki denge sağlansın savunma olarak da anlaşılmasın. hiç kimsenin, savunulmaya ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum.

bu tatsız konuyu da benim dünyamın en pahalı kedileriyle yumuşatmış olayım. fotoğraflar 5 dk. önce çekildi onlar için düşünmeden canımı veririm, değerleri bu benim gözümde.. (sırasıyla Murphy, Hanımcık, Pıtır ve Naciye)
Yirim ben bunlarıı..

Yaz ve Rezilrüsvaadam,size şiddetle katılıyorum. Saygılar..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-10-13, 16:48   #22

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Rezilrusfaadam tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
eveeet... Bir forumda daha konudan bağımsız suçlu olmuş bulunmaktaki haklı gururmu yaşıyorum. Şimdi bu fiyat araştıran kullanıcı "yav ben bu kedilerde kaç santim bağırsak var merak ediyorum, bilen varsa söylesin yoksa ben içini açıp bakacağım" dese elif hanım ne cevap verirdi merak ediyorum. Eni konu bir hayvana değer biçmek için, hayvanları ticari meta olarak görmeyen kişilerin olduğu bir siteye girip konu açmış bir kişiye ben rencide edici cevaplar verme eğilimindeyim, sanırım aynı şeyi herkesten beklememeli. Son olarak da bir ekşisözlük jargonu ile bitireyim (bknz: kadın dayanışması)
Konuya yaklasimdan bahsediyorsunuz ya! kendinizin nasil yaklasdiginia dikkat ettinizmi acaba.
Cok kabasiniz bence, elestirirken herseyi yerle bir edince saniyormusunuz ki karsidaki aman bu kisi beni elestirdi simdi dogru insan olayimda ayip olmasin diyecek.
Ben yorumlara bakarim agzinin payini vermislerse bende vurun abaliya demem.

Hani birde demissiniz kac cm bagirsak var dese elif hanim ne yazar, bu sitede acilan konulara yazdigim yorumlari azcok görmüs olsaydiniz ne yazacagimida tahmin ederdiniz.

Adamin biri cikip 70 kedimin gözünü oydum onlarin gözleri parliyor cünkü cinler, sizde benim yaptigimi yapin dediginde, kimse nedense bu fiyat konusundan daha azini yazmadi.
Ozaman benim sikayetim ve yorumlarim sayesinde bu kisi suanda bu sitede yok.

Yada daha 2 gün önce biri cikip hayvanlar seytani ve cini görebiliyor, cinlerin en iyi dostu kedilerdir, evinizde kedi varsa cinlerde vardir dediginde nerdeydiniz cok merak ediyorum.
Yine o arkadasada cevap verirken yanlizdim. Belki bunuda dogru bulmayacaksiniz ama sikayet edende bendim.

Gereksiz can SIKAN, kedilere zulm eden, can yakan hicbir insana iyimser yaklasmadim.
Önceki yorumumdada dedigim gibi, benim aklimin ucuna bile gelmedi bu kisinin fiyat ögrenip satmaya calisacagi.
Sizler belki Türkiye´de bu gibi seylere cok rastliyorsunuz ama ben burda hic denk gelmedim, insanlar böyle sinsi, cikarci degiller en azindan benim yasadigim ortamda böyle degiller (cok sükür).

Neyse, cok begenilmeyen yorumlarimida alip bir süre gidiyorum.
Belkide ben buraya fazla garip birisiyim, size kolay gelsin.
Sizler gerekeni yaparsiniz millete agzinin payini verirsiniz.
Hoscakalin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-10-13, 17:15   #23

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

Çok tatlılar maşallah onlar bizim her şeyimiz bir bedeli olamaz...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-10-13, 17:42   #24

Lycille üyesinin avatarı

5000 Evler
Lycille Çevrimdışı

Sanıyorum kimse iyimser yaklaşmadı konuya, elif hanımın yorumunu temiz kalplilik olarak düşünüyorum ben fazlasıyla hemde.

Ne devirde yaşıyoruz diyorsunuz ya? Ne devirde yaşıyoruz gerçekten temiz kalplilik bile kötülenir olmuş.

Arkadaşın ne halt yemeye çalıştığı belirsiz olsada iyi birşey olmadığı açık... Gerçi biz burdan ne yazsak da o yapacağını yapacak diye düşünüyorum zira böyle bir tavırdaki insan için birşeyler değiştirilebileceğine inanmıyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-10-13, 17:44   #25

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Başlık şaka gibi inanılmaz ''Irkı ne ,??fiyatı Ne??'' fiyatı sorarken amacının ne olduğu beni ilgilendirmiyor ama bir canlı için bedel sorması hiç hoş olmamış .Allah'ın verdiği bir canın bedeli olamaz bize düşen onlara bedel biçmek değil ,onların elinden aldığımız doğalarından geriye kalanda yaşama şanslarını artırmak eğer insansak bunu yaparız bedel biçmeyiz. Bedel biçersek bir gün bize de bedel biçerler bunu da unutmamalıyız

Ayrıca Elif arkadaşımıza yapılan da haksızlık olmuş. Sevgili Elif eleştiri yaparken de her zaman pozitif olmayı yapıcı eleştiri yapmayı tercih ediyor. Sevgili pıtırsonic çok güzel yazmış ''bu dünyada benim gibilere de, onun gibilere de ihtiyaç olduğunu düşünüyorum ki denge sağlansın. Bende haksızlık yapıldığını düşünüyorum bence gereksiz olmuş konunun dışına çıkılmış hatta arkadaşımız sanki biraz kırılmış bunlara hiç gerek yoktu...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-10-13, 17:53   #26

Hailey üyesinin avatarı

Hailey Çevrimdışı

Ben de başlığı okurunca bir horozlandım, kabardım.
Ancak şu şekilde yorumumu belirteyim, Pıtırsonic haklı, bizim gibi fevri çıkışlar yapanların arasında yapıcı olmaya çalışıp, iyimserliğe çabalayanlar da olmalı. Hayvanlara hiçbir şekilde değer biçemeyiz zaten, biz ne kadar desek de ki Allah onu kandan, candan bir varlık olarak yaratmış, böyle mükemmel canlılara biz ne kadar değer biçebiliriz ki?

Benelif'le aynı şekilde düşünmeyebilirim bu konuda, ki hak verirsiniz ki genelde düşünce yapımız aynıdır, o da forumda aktif kişilerden biri. Fikirlerimizi savunurken başka arkadaşları da kırmaya hiç gerek yok.

Bu konu en son " 08-10-13 " tarihinde saat 17:58 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-10-13, 21:45   #27

Sans Valeur üyesinin avatarı

Bursa
Sans Valeur Çevrimdışı

konuyu açan galiba elinde ne varsa satmaya uğraşanlardan. bu insanlar ruhunuda, bedeninide rahatlıkla satar ki bana göre ruhu beş para etmez. bededine fiyat biçen de başkası olur tabii ben bilemem
Elif hanım hakkındaki yorumlar için; pıtırsonic'in de savunduğu gibi bir konuda bardağın boş tarafındanda, dolu tarafındanda bakan olmalıdır ki terazi misali tartışma eşitlensin. kendimi örnek verirsem, ben özellikle böyle konularda hep kötümser tarafımdır. eleştiririm, aşağılarım. bu benim problemim ya da katkım. bu konuda iyimser olan eleştirilebilir. ama kötülenemez. aklında kötü bir düşünce yoktur yazarken, ya da öyle düşünmek istemez. burada asıl kınanması gereken hayvanlara fiyat biçen kişi ve daha niceleri.
bir konu tartışılırken insanın olduğu yerde çok önemlidir. rezilrusfaadam daha önce böyle olaylara şahit olmuş ve tahammül edemeyen bir insan olabilir. benelif'i az çok tanırım forumdan, iyimserliğinide, kendisinide severim. o da böyle olaylara pek şahit olmamış olabilir. böyle tartışmalar, konuyu açan kişi gibi insanlara tebessüm ettirir çünkü o unutulmuş gibi gözükür. bu tartışma daha fazla uzamaz umarım, çok gereksiz.
ek olarak, 'kadın dayanışması' demişsiniz doğru. kadın kadının dilinden daha iyi anlar. bu konuda haklı ya da haksız olmak görecelidir, herkes haklı bulduğunu savunur normaldir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-10-13, 23:54   #28

şantii üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
şantii Çevrimdışı

Bence de benelif gibi iyimser insanlar olmalı ki bu dünya yaşanılası bir yer olsun hep karamsar düşünürsek bu dünyanın gerçekleri çok kırıcı oluyor çünkü istesek de istemesek de bu başlığı açan insanın zihniyetinde insanların sayısı azımsanamayacak kadar çok ve biz ne kadar sinirlensek de insanların zihniyetini değiştirmek çok zor özellikle kızarak yaklaştıkça ters tepecek yaptığını inatla yapmaya devam edecek .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-12-13, 19:38   #29

İstanbul (Avrupa Yakası)
Uğur123 Çevrimdışı

fiyat sorduğuna göre kediyi saticaksin o bir mal değil oda bir CANLİ!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-12-13, 22:19   #30

sürmeli Çevrimdışı

kendinide satar böylesi
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları