Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Irkları

Cevap Yaz
Eski 02-05-16, 21:12   #1

İstanbul (Avrupa Yakası)
wienn Çevrimdışı
Varsayılan Kedimin cinsini bulamadım

Selamlar ben bir kedi annesiyim fakat kedimin cinsini bi türlü bulamıyorum..
American bobtail sandım önce fakat amerikan bobtaillerin kuyrukları kısa olurmuş.. maine coon olabilir dediler bi baktım maine coone göre kedim epey bi küçük..
Eklenmiş Resimler
Kedimin cinsini bulamadım-12404190_10205708625137717_1350024405_njpg  

Bu konu en son " 14-05-16 " tarihinde saat 04:42 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-05-16, 10:53   #2

calypso üyesinin avatarı

calypso Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedimin cinsini bulamadım

Ben sibirya kedisine benzettim, Türkiyede kolay bulunmayan bir ırk yanlız. Kırma da olabilir.
Kedinizin yüzünün profilden ve tam vücudunun (kuyruğunu da alacak şekilde) birkaç fotoğraf daha eklerseniz daha net yorum yapılabilir.
Bu arada kediniz dişi mi? Yaşı kaç?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-05-16, 08:15   #3

İstanbul (Avrupa Yakası)
wienn Çevrimdışı

erkek 2 yaşında..

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net...ab&oe=572F4221

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net...de&oe=572F3C17

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net...9e&oe=572F87CF

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net...32&oe=57306F79
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-05-16, 09:24   #4

calypso üyesinin avatarı

calypso Çevrimdışı

Fotoğraf eklediğiniz için teşekkürler. Ben Sibirya kedisinin birkaç nesil sonraki dönmüş hali olduğunu düşünüyorum, yani safkan değil. Kulak ve yüz/kafa yapısına bakıldığına Maine Coon olmadığını da söyleye biliriz. American Bobtail hiç değil çünki zaten herşeyden önce kuyruğundan belli.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-05-16, 04:42   #5

İstanbul (Avrupa Yakası)
wienn Çevrimdışı

teşekkürler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-05-16, 06:50   #6

sürmeli Çevrimdışı

bildiğimiz kedi hiç bir cins değil illa bir cinsemi ağit olmalı bu canlılar. sokakta bir sürü kedi var. sokaktan geldiyse soyunda ankara kedisi kanı vardır. yok American Bobtail yok sibirya kedisi neden böyle yakıştırmalar yapıyorsunuz sevginin cinsi olmaz seviyorsanız cinsi çok önemli değil bana kızacaksınız biliyorum ama gerçekler acıdır.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-05-16, 14:37   #7

calypso üyesinin avatarı

calypso Çevrimdışı

sürmeli tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bildiğimiz kedi hiç bir cins değil illa bir cinsemi ağit olmalı bu canlılar. sokakta bir sürü kedi var. sokaktan geldiyse soyunda ankara kedisi kanı vardır. yok American Bobtail yok sibirya kedisi neden böyle yakıştırmalar yapıyorsunuz sevginin cinsi olmaz seviyorsanız cinsi çok önemli değil bana kızacaksınız biliyorum ama gerçekler acıdır.
Konuyu açan kişi kedisinin hangi cinse ait olduğunu sordu. Büyük ihtimal biraz tüylü olduğu için belirli bir ırka aittir diye düşündü.
illa bir cinsemi ağit olmalı bu canlılar Kimse bunu iddia etmedi.
yok American Bobtail yok sibirya kedisi American Bobtail zaten Türkiyede bulunmayan bir ırk, yine konuyu açan kişi tarafından ortaya atıldı ben de olmadığını kesin bir dille söyledim. Sibirya kedisi ise Türkiyede ender bulunur, satın almaya kalksanız yine zor bulunur ama yüz/kafa/burun/kulak yapısının sibirya kedisine benzediğini yazdım, aynı zamanda safkan olmadığını da yazdım. Arkadaş Maine Coon seçeneğini de yazdı yine olmadığını yazdım. Ankara kedisi seçeneğini hiç düşünmedim, görür görmez direk sibirya kedisini çağrıştırdı, ardından arkadaşın yazdığı cinslerin de olmadığını doğrulamak için yanıtlama ihtiyacı hiss etdim. Ankara kedisi de olabilir, fakat ben Ankara kedisinin ırk standartları konusunda bilgili değilim net öyle veya değil yazamam, o 3 kedi ırkı hakkında bildiğim için yazdım.
neden böyle yakıştırmalar yapıyorsunuz Hayvanın bir ırka ait olması ile yakıştırma ifadesinin ne gibi bir alakası var? Kedi şu veya bu ırka ya dahildir ya da değildir, yaptığımız belirli bir ırka aitse, hangisine ait olduğunu anlamaya çalışmak için fikir yürütmek.
sevginin cinsi olmaz seviyorsanız cinsi çok önemli değil Bu cümle ile konu arasında bir bağlantı kuramadım. Konuyu açan şu cins değilse daha az seveceğim yazdı da, ben mi kaçırdım?
Alakalı/alakasız her ırk konusuna illa bir tane böyle yorum yazma gereği duyan kullanıcıların niyetini de anlamış değilim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-05-16, 23:13   #8

sürmeli Çevrimdışı

calypso tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Konuyu açan kişi kedisinin hangi cinse ait olduğunu sordu. Büyük ihtimal biraz tüylü olduğu için belirli bir ırka aittir diye düşündü.
illa bir cinsemi ağit olmalı bu canlılar Kimse bunu iddia etmedi.
yok American Bobtail yok sibirya kedisi American Bobtail zaten Türkiyede bulunmayan bir ırk, yine konuyu açan kişi tarafından ortaya atıldı ben de olmadığını kesin bir dille söyledim. Sibirya kedisi ise Türkiyede ender bulunur, satın almaya kalksanız yine zor bulunur ama yüz/kafa/burun/kulak yapısının sibirya kedisine benzediğini yazdım, aynı zamanda safkan olmadığını da yazdım. Arkadaş Maine Coon seçeneğini de yazdı yine olmadığını yazdım. Ankara kedisi seçeneğini hiç düşünmedim, görür görmez direk sibirya kedisini çağrıştırdı, ardından arkadaşın yazdığı cinslerin de olmadığını doğrulamak için yanıtlama ihtiyacı hiss etdim. Ankara kedisi de olabilir, fakat ben Ankara kedisinin ırk standartları konusunda bilgili değilim net öyle veya değil yazamam, o 3 kedi ırkı hakkında bildiğim için yazdım.
neden böyle yakıştırmalar yapıyorsunuz Hayvanın bir ırka ait olması ile yakıştırma ifadesinin ne gibi bir alakası var? Kedi şu veya bu ırka ya dahildir ya da değildir, yaptığımız belirli bir ırka aitse, hangisine ait olduğunu anlamaya çalışmak için fikir yürütmek.
sevginin cinsi olmaz seviyorsanız cinsi çok önemli değil Bu cümle ile konu arasında bir bağlantı kuramadım. Konuyu açan şu cins değilse daha az seveceğim yazdı da, ben mi kaçırdım?
Alakalı/alakasız her ırk konusuna illa bir tane böyle yorum yazma gereği duyan kullanıcıların niyetini de anlamış değilim.
ben size istinayen söylemedim onu kedinin sahibine söyledim kedimin ne cins olduğunu bulamadım demesine
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-05-16, 23:23   #9

sürmeli Çevrimdışı

şunuda söyleyim bağlantı kuramadınız ya (sevginin cinsi olmaz seviyorsanız cinsi çok önemli değil ) kedi sahibi kediyi seviyor. ve besliyor. bu kedi için konuşuyorum ben genel anlamda yine aynı anlıyana tabi sevginin cinsi olmaz illaki bir cinse ayit diye bir hayvan sevilmez hayvan olarak söylüyorum sağdece özellikleri karakterine bakılarak bilinen cins adı altındaki hayvanlar. kişi sahipleri tarafından şeçilir. atıyorum bir kangal köpeği sürü bekçiliği için kişinin tercihine göre beslenir. yada bir alman kurdu polis eyitimi görecekse badigart olarak şeçilir. beslenir. yada av köpeği av yapsın diye beslerler. bu tercihdir.ama sevgi ayrı bir konudur. her kedi aynıdır. karakter olarak sokakta yaşıyan kedi sizlerin sokak kedisi dediğiniz kedler yani ve cins dediğiniz kediler bunlar aynıdır. yok siyam kedisi konuşur. derler. sokaktaki kedide ilğilenince aynı özellikte ses çıkartır. gibi bu yüzden kedi olarak sevginin cinsi olmaz sizin gibilerde yok manie coon kırması yok bilmem ne diyerek milletin aklını bulandırmaktan başka bişey yapmaz bu kedinin bir markasımı olmalı fikir yürütüyorsunuz o melez bu melez derken sonuçta melez bir kedi bunu uzatmanın ne anlamı var. olmayan kedilerle
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-05-16, 23:31   #10

zülküf Çevrimdışı

Fotoğraf eklediğiniz için teşekkürler. Ben Sibirya kedisinin birkaç nesil sonraki dönmüş hali olduğunu düşünüyorum, yani safkan değil. Kulak ve yüz/kafa yapısına bakıldığına Maine Coon olmadığını da söyleye biliriz. American Bobtail hiç değil çünki zaten herşeyden önce kuyruğundan belli.
acaba nerden anladınız sibirya kedisinin bir kaç nesil dönmüş hali olduğunu ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-05-16, 11:40   #11

calypso üyesinin avatarı

calypso Çevrimdışı

şunuda söyleyim bağlantı kuramadınız ya (sevginin cinsi olmaz seviyorsanız cinsi çok önemli değil ) kedi sahibi kediyi seviyor. ve besliyor. bu kedi için konuşuyorum ben genel anlamda yine aynı anlıyana tabi sevginin cinsi olmaz illaki bir cinse ayit diye bir hayvan sevilmez hayvan olarak söylüyorum sağdece özellikleri karakterine bakılarak bilinen cins adı altındaki hayvanlar. kişi sahipleri tarafından şeçilir. atıyorum bir kangal köpeği sürü bekçiliği için kişinin tercihine göre beslenir. yada bir alman kurdu polis eyitimi görecekse badigart olarak şeçilir. beslenir. yada av köpeği av yapsın diye beslerler. bu tercihdir.ama sevgi ayrı bir konudur. her kedi aynıdır. karakter olarak sokakta yaşıyan kedi sizlerin sokak kedisi dediğiniz kedler yani ve cins dediğiniz kediler bunlar aynıdır. yok siyam kedisi konuşur. derler. sokaktaki kedide ilğilenince aynı özellikte ses çıkartır. gibi bu yüzden kedi olarak sevginin cinsi olmaz sizin gibilerde yok manie coon kırması yok bilmem ne diyerek milletin aklını bulandırmaktan başka bişey yapmaz bu kedinin bir markasımı olmalı fikir yürütüyorsunuz o melez bu melez derken sonuçta melez bir kedi bunu uzatmanın ne anlamı var. olmayan kedilerle
Normalde kedi sevmeyen birinin sırf tek bir cinsi sevip/beslemesine ben kendi adıma şahit olmadım. Böylesi varsa üzücü tabi. Her insana kendi çocuğu güzel gelir sever ya, evcil hayvanda da durum böyle. Evde beslediğini çok seversin, cins olsun olmasın. Kedilerin karakterleri cinslere göre farklılık gösterir, inkar etmeniz olguyu değiştirmez. Köpek ırklarında davranış farklılıkları daha barizdir ama kedilerde de vardır. Beslemediyseniz fark görememeniz de normal. Tekrar yazıyorum, kedi sahibi kedisinin cinsini merak etdi, maine coon u da kendi ortaya attı, ben Türkiyede sokakta maine coon olmayacağını biliyorum. Sibirya kedisi Azerbaycanda vardır misal, Sovyetler döneminde ruslarla iç-içe yaşadık, sibirya kedilerini onlar beslerdi, onlar getirdi, yani burada bulmak mümkün. Konu ırk olunca bulunma ihtimalini de göz önünde bulundurmak lazım, sibirya kedisinin Türkiyede bulunmayacağını bildiğim için 100% sibirya kedisidir şeklinde bir yorum yapmadım, yüz yapısı Maine Coondan ziyade Sibirya kedisine benzediğini yazdım.

zülküf tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
acaba nerden anladınız sibirya kedisinin bir kaç nesil dönmüş hali olduğunu ?
Ben Sibirya kedisinin birkaç nesil sonraki dönmüş hali olduğunu düşünüyorum, yani safkan değil.
Sibirya kedisi ise Türkiyede ender bulunur, satın almaya kalksanız yine zor bulunur ama yüz/kafa/burun/kulak yapısının sibirya kedisine benzediğini yazdım, aynı zamanda safkan olmadığını da yazdım. Ankara kedisi seçeneğini hiç düşünmedim, görür görmez direk sibirya kedisini çağrıştırdı, ardından arkadaşın yazdığı cinslerin de olmadığını doğrulamak için yanıtlama ihtiyacı hiss etdim. Ankara kedisi de olabilir, fakat ben Ankara kedisinin ırk standartları konusunda bilgili değilim net öyle veya değil yazamam, o 3 kedi ırkı hakkında bildiğim için yazdım.
Yukarıda sorunuzun cevabını yazdığımı düşünüyorum ayı zamanda soruyu net olarak anladığımı da düşünmüyorum, sibirya kedisi standartlarını yazmamı mı istiyorsunuz?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-05-16, 11:55   #12

Düsseldorf
Stripper Çevrimdışı

wienn tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Selamlar ben bir kedi annesiyim fakat kedimin cinsini bi türlü bulamıyorum..
American bobtail sandım önce fakat amerikan bobtaillerin kuyrukları kısa olurmuş.. maine coon olabilir dediler bi baktım maine coone göre kedim epey bi küçük..
bu kedi erkekmi?
Agiz ve boyun sekli daha cok Maine Coon Mixe benziyor ama daha cok uzak akrabaliklari var, mesela dedesinin dedesi Maine Coon yada Anneannesi Maine Coon olabilir.

Maine Coon lar karisinca kulaklarinin uclarindaki tüylerini kaybediyorlar ve bogazlarinda normal uzun tüyler kisaliyor.

Bunlarda Maine Coon Mix
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-05-16, 12:00   #13

Düsseldorf
Stripper Çevrimdışı

haha senin kac tane nickin var burada? yazilarin seni ele veriyor )
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-05-16, 23:50   #14

sürmeli Çevrimdışı

Stripper tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bir tane var. birden fazla nick açılıyorsa bu sitede bir premlem var. deniyecem açıyormu başka birden fazla açılmaması lazım İP adresi kabul etmez ama deniyeceğim açarsa yazarım şimdi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-05-16, 23:57   #15

ikinci nick Çevrimdışı

Stripper tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
çok ilğinç ikinci nick açtı aynı aynı msn adresi ile bilmiyordum böyle açıldığını gerçekten yani şimdi ben hep aynı kişilerle konuşuyorum öylemi yani aynı kişi birden fazla nick alıp açabiliyor. ve burdakiler hep aynı kişiler. farklı kişiler yok bir kişi bile bütün siteyi idare ediyor. yani bizler bir kişi hep soru soruyor. bizde ona bilmişlik yapıyoruz. one bune kedim ishal kedim düştü kedim hasta kedim kaçtı yavru kediler. yok kedi ne yer gibi şeylerle bir kişi bu kadar bonuyu açar . bundan sonra cevap vermiyeceğim burda belkide o kedileri atanda sensin bunun cinsi ne bulamadım diyen
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları