Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Irkları

Cevap Yaz
Eski 06-02-15, 13:55   #436

ilayda35 üyesinin avatarı

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim Van Kedisi mi Ankara Kedisi mi?

Merhaba yeni bir evcil sahiplenme düşüncenizi hayata geçirdiniz mi merak ettim..bizde iyiyiz..Vanilya.nın kedi naneli oyuncaklar hiç umurunda olmaz ama bu son oyuncağa bayıldı..benim tatlı patatesim sanırım tinerci oldu hiç durmadan koklayıp duruyor
Eklenmiş Resimler
Kedim Van Kedisi mi Ankara Kedisi mi?-imagejpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-02-15, 11:55   #437

Badem001 üyesinin avatarı

Adana
Badem001 Çevrimdışı

Kocaman bir maşallah minnoşa. Gerçi yine hafif kilo mu almış pek ayırt edemedim ama olsun biz Vaniyi çok seviyoruz.

Şahsen yeni bir kedi yavrusu veya köpek sahiplenmek konusunda çok kararsız kaldık bu dönemde. Bir köpek düşündük hatta ve hatta barınak ziyaretlerimizde çok güzel orta boyutlu sevimli ve muhtaç canlarla da karşılaştık. Kedi yavrusu teklifleri geldi çevremizden. Ancak bir canlının mesuliyetini üstlenmeden önce bu sefer ciddi bir plan ve program yapmayı düşnüyorum. Yani kısırlaştırma/kısırlaştırmama , kuru mama/ barf , kedi/köpek gibi birçok soru soruyorum kendime. Çünkü alacağım canlının da Badem oğlan gibi 6 yıl sonra beni terk etmesi düşüncesine bile tahammül edemiyorum. Badem kısırlaştırılmış erkek bir kediydi ve kaliteli kuru mamalar ile besleniyordu. Resmen evdeki herkes Badem için çalışıyor kimse ne bu odaya girdin nede şuraya çıktın diyordu. El üstünde tuttuğumuz canımız gibi koruduğumuz bir kediydi. Ama bunlara rağmen gencecik yaşında gözlerimin önünde eridi gitti benim oğlum. Hemde birkaç günde. Hemde hiçbirşeyi yokken. Bu sebeple yeni bir canlı edinme sorumluluğunu üstlenmeden önce bu soruları netleştirmem gerekli. Bir kere psikolojim o kadar etkilendi ki erkek kedi mümkün değil alamam diyorum kendi kendime. Sanki bütün erkek kediler idrar yolu problemi yaşayacakmış gibi geliyor. Kısırlaştırmak zorunda olduğumuz için bu risk kat kat artıyor ve ben bunu göze alacak kadar cesur değilim artık. Dişi bir kedi veya dişi bir köpek olur eğer olur ise. Kuru mama ve barf arasında da gidip geliyorum. Badem oğlan kuru mama yemeseydi ve kısır olmasaydı bu sorunları belkide hiç yaşamayacak ve yıllar boyu bizimle olacaktı. Bu sebeple şuan can çekişiyorum ancak bir o kadar da çekiniyorum hayvan sahiplenme konusunda. Badem den sonra kendimi sokak hayvanlarına adadım tabiri caiz ise ama asla direkt iletişim kurduğun ve birşeyler paylaştığın bir dost ile aynı reaksiyonu göstermiyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-02-15, 02:50   #438

Pıtırsonic Çevrimdışı

ilayda35 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba yeni bir evcil sahiplenme düşüncenizi hayata geçirdiniz mi merak ettim..bizde iyiyiz..Vanilya.nın kedi naneli oyuncaklar hiç umurunda olmaz ama bu son oyuncağa bayıldı..benim tatlı patatesim sanırım tinerci oldu hiç durmadan koklayıp duruyor
her zamanki gibi çok sevimli oyuncağı merak ettim, nette varsa link atabilir misiniz? bizimkilere oyuncak beğendirmek çok zor, severler mi diye alıp deneyeyim..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-02-15, 13:21   #439

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Minnoş oyuncakla hiç oynamaz ama aliminyum folyodan topla acayip oynar ya da ipin ucuna bağlanmış kağıt top falan
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-02-15, 10:58   #440

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
her zamanki gibi çok sevimli oyuncağı merak ettim, nette varsa link atabilir misiniz? bizimkilere oyuncak beğendirmek çok zor, severler mi diye alıp deneyeyim..
Kedi Oyuncakları , Kedi Ürünleri | Markamama.com, PetStages Dinamit Şeklinde Kedi Oyuncağı (Kedi Otlu), 19,90 TL Vani sevdiyse onlarda severler diye düşünüyorum bizimkisi ilk kez kedi otuna bayıldı.nasılsa bunuda sevmez dedim ama beni şaşırttı)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-02-15, 15:12   #441

İsot üyesinin avatarı

Ordu
İsot Çevrimdışı

Bu sabah buraya yazilan her seyi once gulerek hatta ozenerek bi zaman sonra aglayarak ve kizarak okudum. Tek bir yavrunun acisi bile hepimizin acisidir. Kizginligim size degil su fotografin calinarak paylasilmasina. Hepinizin kedisleri o kadar guzel o kadar harika ki. Anlatmaya baslasak gunlerce ne kadar muhtesem olduklarini anlatiriz aslinda basiniz sagolsun.. Aslinda hepimizin basi sagolsun aciniz acimizdir.. Bunlari da gercekten cok muhtesem bir sohbeti okudugum icin yazdim soylemeden edemeyecegim o Vanilyanin tatlisligi nedir yahu hepsini operim patisinden
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-02-15, 18:17   #442

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Evet tek bir kedinin ölmesi bile hepimizi üzer. Vanilya çok tatlı zaten bu arada sağır mıydı?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-02-15, 18:38   #443

Adana
Badem001 Çevrimdışı

İsot tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu sabah buraya yazilan her seyi once gulerek hatta ozenerek bi zaman sonra aglayarak ve kizarak okudum. Tek bir yavrunun acisi bile hepimizin acisidir. Kizginligim size degil su fotografin calinarak paylasilmasina. Hepinizin kedisleri o kadar guzel o kadar harika ki. Anlatmaya baslasak gunlerce ne kadar muhtesem olduklarini anlatiriz aslinda basiniz sagolsun.. Aslinda hepimizin basi sagolsun aciniz acimizdir.. Bunlari da gercekten cok muhtesem bir sohbeti okudugum icin yazdim soylemeden edemeyecegim o Vanilyanin tatlisligi nedir yahu hepsini operim patisinden
İlginiz ve iyi niyetiniz için çok çok teşekkür ederim. Burada konuşulan paylaşılan herşeyin oğlum katılmayacak olsa dahi devam etmesini isterim bende. Biz Vanilya arkadaşıyla , ikisi de ortalama 2 yaş civarındalarken tanışmıştık ve çok çok memnunuz iyiki böyle bir kedi ve böyle hayvan sever bir sahibini tanıma fırsatı bulduğumuz için. Başımı yastığa koyduğum her gece Badem gözümün önüne gelse hatta ve hatta ayak ucumda dolaşarak yatağa girmeye çalıştığını hissetsem de ne yaparsam yapayım bir daha geri gelmeyecek. Ölmeden bir hafta önce içime doğmuş gibi herkese Badem gibi birçok kedi köpek geçecek hayatımdan ancak oğluşum gibisini hayatımın sonuna kadar asla bulamam diyordum ve onu kaybetmeyi bırakın , düşüncesi bile beni ciddi anlamda geriyordu ve düşünmek istemiyordum. Maalesef ki ciddi anlamda yaşadım bu acı durumu. Eğer gittiği bir dış alem var ise hayvanların , Badem oğlanın mekanı cennet olsun inşallah ve onu hep seveceğimi bilsin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-02-15, 18:45   #444

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Allah kedisini kaybeden herkese sabır versin
Şu anda ben de hayal edemiyorum minnoşun gittiğini.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-02-15, 12:05   #445

Adana
Badem001 Çevrimdışı

Net bir şekilde şunu söyleyebilirim ki bir süre sonra insan alışıyor bu duruma. Hayat böyle maalesef canımız dediğimiz insanları bile kaybetsek bir zaman sonra herkes kendi yolunda yürümeye devam ediyor arkasına bakmadan. Ancak her ne kadar alışırsak alışalım nefes aldığımız her saniye , yürüdğümüz , güldüğümüz , ağladığımız her anın içinde kaybettiklerimiz bir şekilde var oluyorlar hatırlasak da hatırlamasak da. Ben Badem oğlanı çok çok özlüyorum ve aklıma geldikçe gözyaşı döküyorum ama maalesef hiçbir anlamı yok bunların. İnşallah tüm hayvansever insanlar , saf dostluklarıyla uzuuuun yıllar sağlıklı ve mutlu bir beraberlik sürerler. İnanın ben şunu anladım dostlar , beraber geçirdiğiniz her saniyenin kıymetini bilin ve asla pişman olacağınız şeyler demeyin , söylemeyin. İnanın zaman geliyor yaptığı yaramazlıkları özlüyorsunuz , arıyorsunuz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-02-15, 17:54   #446

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Âmin inşallah...
Allah kimseyi dostlarından ayırmasın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-02-15, 15:43   #447

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

Badem001 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kocaman bir maşallah minnoşa. Gerçi yine hafif kilo mu almış pek ayırt edemedim ama olsun biz Vaniyi çok seviyoruz.

Şahsen yeni bir kedi yavrusu veya köpek sahiplenmek konusunda çok kararsız kaldık bu dönemde. Bir köpek düşündük hatta ve hatta barınak ziyaretlerimizde çok güzel orta boyutlu sevimli ve muhtaç canlarla da karşılaştık. Kedi yavrusu teklifleri geldi çevremizden. Ancak bir canlının mesuliyetini üstlenmeden önce bu sefer ciddi bir plan ve program yapmayı düşnüyorum. Yani kısırlaştırma/kısırlaştırmama , kuru mama/ barf , kedi/köpek gibi birçok soru soruyorum kendime. Çünkü alacağım canlının da Badem oğlan gibi 6 yıl sonra beni terk etmesi düşüncesine bile tahammül edemiyorum. Badem kısırlaştırılmış erkek bir kediydi ve kaliteli kuru mamalar ile besleniyordu. Resmen evdeki herkes Badem için çalışıyor kimse ne bu odaya girdin nede şuraya çıktın diyordu. El üstünde tuttuğumuz canımız gibi koruduğumuz bir kediydi. Ama bunlara rağmen gencecik yaşında gözlerimin önünde eridi gitti benim oğlum. Hemde birkaç günde. Hemde hiçbirşeyi yokken. Bu sebeple yeni bir canlı edinme sorumluluğunu üstlenmeden önce bu soruları netleştirmem gerekli. Bir kere psikolojim o kadar etkilendi ki erkek kedi mümkün değil alamam diyorum kendi kendime. Sanki bütün erkek kediler idrar yolu problemi yaşayacakmış gibi geliyor. Kısırlaştırmak zorunda olduğumuz için bu risk kat kat artıyor ve ben bunu göze alacak kadar cesur değilim artık. Dişi bir kedi veya dişi bir köpek olur eğer olur ise. Kuru mama ve barf arasında da gidip geliyorum. Badem oğlan kuru mama yemeseydi ve kısır olmasaydı bu sorunları belkide hiç yaşamayacak ve yıllar boyu bizimle olacaktı. Bu sebeple şuan can çekişiyorum ancak bir o kadar da çekiniyorum hayvan sahiplenme konusunda. Badem den sonra kendimi sokak hayvanlarına adadım tabiri caiz ise ama asla direkt iletişim kurduğun ve birşeyler paylaştığın bir dost ile aynı reaksiyonu göstermiyor.
Siz elinizden geldiği kadar iyide baksanız her canlının belirli bir yaşam süresi var..ister adına kader deyin ister başka birşey..keşke şöyle yapsaydık belkide böyle olmazdı diye kendinizi suçlamaya devam etmeniz sizi üzmekten başka bir işe yaramıyor..bir tek sigara içmemiş insanın akciğer kanserine yakalanması gibi, çok iyi beslenen bir kedinin yakalanabileceği hastalıkları önceden kestirebilmek mümkün değil..neticede sadece beslenme,bakım değil genlerde önemli..işlem görmüş kuru mamaların sağlıklı olduğunu savunmak bana absürd geliyor..içinde katkı maddesi olan işlenmiş tüm yiyeceklerin sağlıklı olabilmesi mümkün değil..insan gıdalarıda aynı şekilde..fakat tüketiyoruz,evcillerimizede tükettiriyoruz..eti buzluğa atıp kediye vermek barf uygulamak değil..onunda şartları var..hakkıyla beslemeyi başaramasakta elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz..Vanilya ile paylaşımım sizin Badem ile olandan çok daha az biliyorsunuz..bende ona birşey olursa yokluğunu nasılda hissederim,nasıl ev onsuz olur diye düşündüğüm oluyor..emin olun en az sizin kadar üzülüp etkilenirim..fakat yaşadığımız zaman boyunca Vanilya mutluysa ve keyifliyse ona verebileceğim en güzel hayatı yaşattığımı düşünüyorum..geriye dönüp baktığınızda keşke yerine - Badem mutlu bir kediydi- diyebilmek keşke demekten çok daha önemli bence.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-02-15, 15:51   #448

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

İsot tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Teşekkür ediyoruz..Bitter çikolata İsotu bizde,öptük,kalpledik,sevgilerimizi gönderdik
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-02-15, 15:52   #449

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

dumiş tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Evet tek bir kedinin ölmesi bile hepimizi üzer. Vanilya çok tatlı zaten bu arada sağır mıydı?
Vanilya teşekkür ediyor size kalpler gönderiyor evet iki kulağıda hiç duymuyor maalesef.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-15, 18:35   #450

Adana
Badem001 Çevrimdışı

Çok teşekkür ederim. Bu forumun benim için en iyi kazancı sizin gibi hayvansever bir kedi sahibi ile paylaşımlarda bulunma fırsatını elde etmiş olmamdır. İlginize tekrar tekrar teşekkür ederiz var olun.. Badem evdeki herkesle özellikle de benimle cidden güzel vakitler geçirdi. Ona yaptığımız en kötü hareket hayır diye bağırmaktan öte değildi. Ki ondan sonra da dayanamaz gider hemen sarılıp yoğura yoğura severdim. Dediğiniz çok doğru Bademin sorunu genetik de olabilir birde balkondan düşme sonucu çene bozukluğu da etken gibime geliyor. Yani durmadan ağzı kokan ve dişleri dökülen bir kediydi düşme sonucu. Kediler çok akrobatik hayvanlar maalesef düşme kaçınılmaz olabiliyor. Badem birçok kez düşmüş bir kediydi. Hatta son iki düşüşü pencere telini sökerek yani önlem alınmış şekilde gerçekleşmişti. Yani kediyi engellemek zor içinden geldiği sürece. Bakalım belki kısa zaman içinde aranıza tatlı bir ufaklık ile katılabiliriz şimdilik sizleri takip etmekle yetineceğiz.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları