Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Irkları

Cevap Yaz
Eski 16-12-14, 22:16   #421

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim Van Kedisi mi Ankara Kedisi mi?

verilecek tepkileri vermiyorsunuz. benim ölmüş kedimin fotoğrafını alıp ilan açacaklar ha.? önce o numarayı ararım sonra anında şikayet ederim. bilemiyorum eğer kediniz gerçekten öldüyse Allah sabır versin. bu sitede öyle insanlar var ki insan acaba demeden geçemiyor. genelde çocuklar takıldığı için soru işareti oluşuyor insanın kafasında.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-12-14, 08:50   #422

Badem001 üyesinin avatarı

Adana
Badem001 Çevrimdışı

Arkadaşlar tekrardan selamlar. Bilemiyorum belki sizde haklısınız o kadar çok dolandırıcılık var ki forumlarda. Ama şunu belirtmeliyimki ben Bademin ölüm haberini sadece İlayda35 ve GÜNEŞ-EYLÜL nikli üyelerimizin haberi olsun diye buraya yazdım. Yoksa kalkıp işimden vaktimden zaman ayırıp buraya yazmak için uğraşmazdım. Badem 5.5 yaşında kısırlaştırılmış bir erkek kedi idi. Benim doğurganlıkla vb. işlerle alakam yok. Ben saf ve katıksız sevginin hayvanlarda olduğunun farkındalığına sahip bir hayvanseverim sadece. Bademin ölümü üzerine çevremdekiler '' yeter artık insan değil o '' diye abartı ithamlarında bulunurken burada tam tersi tuhaf bir durumla karşılaştım. Buraya yazarkende kafamda en azından kayvanseverlerin olduğu bir platform azda olsa teskin edeceklerdir diye geçiriyordum açıkçası. Tam tersi farklı bir durumla karşılaştım. Tekrar söylüyorum bizler çocuk değiliz bu tarz şeyler yapacak. Öyle birşey yapacak biri çok çok kediyi satar siteye de bir daha girmez , konulara cevap vermez. İşimizin gücümüzün yoğun olduğu , strese maruz kaldığımız gerçek dünyada kalkıp bir de bunlarla uğraşacağımızı düşünmek çok akla yatkın gelmiyor bana. İnanın şoke oldum diyebilirim. Bademin gözünün içine bakardım bir zarar gelecek mi diye. Sizler beni ne şekilde yargılıyorsunuz. Neden cevap verdiğimi bende bilmiyorum çok çok bir daha ne siteye ne de konuya girerim ama böyle bir haksızlığa çok fazla maruz kalmadığım için olsa gerek. Özelliklede benim gibi hayvanlara taparcasına aşık olan bir hayvansevere.
Her neyse o ilanı açan şerefsiz hakkında emin olun işlemler başlıyor. Dün akşam aradım birkaç kez ulaşamadım. canancan arkadaşım eğer inanmıyorsan senin bileceğin iş. Eğer istiyorsan ilandaki telefon numarasını arayıp görüşebilirsin ulaşabilirsen. Bakalım ortada bir sahtekarlık var mı ?
Arkadaşlar inanın Bademin ölüm haberini şuraya yazdığıma pişman oldum. Sırf Bademin eski dostlarının haberi olsun diye iki satır yazıp belirteyim demiştim. Resmen pişman oldum. Bademin ölümünü belirten mesajı da iki sayfa öneki İlayda35 'in Vanilyanın arkadaşlarından yeni haberler var mı ? mesajı üzerine yazmıştım. Her neyse , sevgiler...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-12-14, 12:58   #423

ilayda35 üyesinin avatarı

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

Badem benim için Vanilyanın uzaktan akrabası,dostuydu.birbirlerini hiç göremeyecek olsalarda bizim için hep öyle kalacak..aklımda yazacak yığınla cümle olsada ne desem teselli olmayacak biliyorum..çok çok üzgünüm..sizi anlamaya çalışıyorum ve insanlar ne derse desin acınızı yaşayın derim..kimse bizi anlamak zorunda değil..zaman zaman bende ona birşey olursa naparım diye düşündüğüm oluyor..sevgileri.dostlukları çok başka en azından bizler için..yeni bir kedi sahiplenme fikrinde ben bunun bir zamanı olduğunu düşünmüyorum..şöyle ki, bakarsınız hiç ummadığınız bir anda karşınıza muhtaç bir can çıkar ona yuvanızı açarsınız..sizden tek dileğim birdaha satın almamanız ve olurda karşınıza çıkarsa yetişkin bir kedi sahiplenmekten korkmamanız..sahiplenirken cinsiyetin önemi olduğunu düşünmüyorum..dişi kedilerinde çeşitli rahatsızlıkları olabiliyor ve hiçbir canlının ölüm nedenini cinsiyetine bağlı olarak önceden kestiremeyeceğimize göre bu fikrinize sabit kalmamanızı umuyorum..yeniden bir can sahiplenirseniz tanışmak için burada olacağız..Süpercat Badem rahat uyu..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-12-14, 16:40   #424

Adana
Badem001 Çevrimdışı

Merhaba uzun bir aradan sonra. Bizde Vanilyayı çok sevdik ve benimsedik. İnanın bu konuya mesaj yazma sebebim sadece Vanilyanın güncel durumunu takip etmekdi şimdiye kadar. Bundan sonrada böyle devam edeceğini umuyorum. Yeni bir kedi sahiplenirsem dediğiniz gibi asla ve asla petshop vb. olmayacak. Yetişkin olması konusunda da çekincem yok. Sağlıklı ve sıhhatli olsun yeter diyorum bu saatten sonra. Size şu dakikadan sonra önerebileceğim yegane şey ufaklıkla geçirdiğiniz her saniyeden keyif almanız olacaktır. Günün önemli bir kısmını Badem oğlan ile geçirmeme rağmen şuan hala keşke dediğim oluyor. Keşke kelimesini kullanmayı hiç sevmesemde... Ölüm nedenini cinsiyete indirgemek elbette doğru değil ama ben olayın şokunda olduğum için sokakta gördüğüm erkek kedilere bile farklı bakar oldum maalesef. Öyle bir hastalıkmış ki bu böbrek yetmezliği , resmen ne olduğunu anlayamadık cuma sabah başladı salı günü toprağa verdik aslan oğlumu. Kuru mamalar beni daha çok düşündürür oldu açıkçası. Acaba kuru mama yiyen kedi miktarı arttığı için bu idrar yolu ve böbrek problemleri arttı bilemiyorum. Badem oğlan çok hassas bir hayvandı bebekliğinden beri. Aşırı narin ve duyarlı bir kedi olduğu için hastalıklara karşı kırılganlığı bir o kadar da fazlaydı.
Süpercat Badem kelimelerinizi okuyunca tebessüm ettim açıkçası. İnsan vay be diyor nereden nereye. 2 yıl önce Vanilya kızımız ile tanışmıştık. Şimdi ise Badem aramızda yok beni yalnız bıraktı gitti. Yeni bir dost edinmeyi düşünmüyordum ama sokakta gördüğüm her kedi köpek bana eskisinden o kadar çok daha sıcak geliyorki bir tanesini evlat edinmemek için direniyorum. Ama Badem oğlanın asaletine ve sadıklığına o kadar çok alışmışımki sanki sahipleneceğim hiçbir canlı onun yerini tutmayacak gibi geliyor. Karakter ve mizaç olarak çok çok farklı bir kediydi. Eğer hayvanların gittiği bir cennet var ise inşallah aslan oğluşum özgürce koşup oynuyordur. İnşallah onu sonsuza kadar çok seveceğimizin farkındadır.
Benim dileği tüm hayvanseverlerin ve biricik dostlarının uzuun yıllar sağlıklı ve mutlu beraberlikleri olmasıdır. İnşallah dostumuz Vanilya , sizinle çok sağlıklı çok mutlu yıllar geçirir. Sadece tekrar tekrar söyleyeceğim , her saniyenizin kıymetini bilip o şekilde yaşamanız. Hayatımda bu kadar yakın olduğum ve kaybettiğim ilk dostum Badem oğlan. Onu o kadar çok özlüyorum ki. Yukarıdaki yazılara sinirlenmemin aslında tek sebebi bu. Ben her saniye Bademi düşünür , gözlerim dolu dolu dolaşır haldeyken şu yukarıda yazışmak zorunda olduğumuz mesajlar çok çok daha üzdü beni. Vanilyanin yeni hallerini bizimle paylaşmanızı dilerim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-12-14, 17:31   #425

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

Sizin kadar bende şaşkınım hala..keşke demeyin zaten olabildiğince vakit geçirdiniz ama kayıplardan sonra insanda hep keşke daha çok vakit geçirseydim düşüncesi oluyor elde olmayarak..sizin suçunuz değil böyle olması gerekiyormuş ve bazen elimizden daha fazlası gelemiyor..Bademi başka bir kedide aramak doğru olmaz zaten..her biri farklı bir dünya, her biri farklı bir karakter..o yüzden kalbinizi asla yeri dolmaz diye kapatmayın..elbet asla yeri dolmaz ama kalbinizde yeni bir can, yeni bir dost için yer vardır mutlaka..dediğim gibi bunun belli bir zamanı yok..günü gelince başka bir dost Badem gibi hayatınızın orta yerine düşecektir tıpkı Vanilyanın benim hayatıma girdiği gibi..
yukarıdaki olumsuz mesajları es geçiyorum..benim için insanların ne düşündüğü değil, evcil sahipleriyle yaptığım paylaşım daha önemli..biraz kafanızı dağıtmak adına Vanilyadan bahsedeceğim,,bu arada temenniniz için teşekkür ederim umarım sağlıkla nice yıllar birlikte oluruz tontonumla çünkü artık bir bütünüz..kucağıma kendisi gelip oturmaya başladı..kucağa gelmezdi hiç hatırlarsanız..benim 5 yaşında bir yeğenim var ve kedimi çok seviyor ona yeni yıl hediyesi olarak dev boyutta bir ayıcık almış..malum çocuklar sabırsız olduğu içinde hediyesini erken verdi..Vanilya ve dev boyutta bir ayıcık ikilisi kulağa garip gelsede, ablamlar yeğenimi kediye uygun bir hediye değil diye uyarsalarda kırmak istememişler..velhasıl bir koltuğa koydum bu minik insan boyutundaki ayıcığı..tabii her yabancı nesneye yaptığı gibi bir iki gün uzaktan gözlemledi..hepimizin kedinin ne işi olur ayıcıkla dediğimiz şu günlerde Vanilya ayıcığın kollarında uyuyor..yeğenimse ben size seveceğini söylemiştim diyerek hediyesinin Vanilya tarafından beğenilmesinin gururunu yaşıyor.) kediler hiçbir zaman anlaşılmaz derler ya..gerçekten öyle zaman zaman en yakını ben bile onu çözemiyorum..sizde biraz olsun tebessüm yaratmak adına resim ekliyorum..onlar hep bizim kalbimizdeler ve bunu çok iyi biliyorlar.

Bu konu en son " 30-12-14 " tarihinde saat 10:29 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-12-14, 23:46   #426

Adana
Badem001 Çevrimdışı

İyi dilekleriniz ve temennileriniz için çok çok teşekkür ederim. Vanilyanın yeni halini görünce çok mutlu oldum. Maşallah kar gibi ve çok da fit görünüyor buradan bakınca. Aynı Bademe benzemiş bu uyuma şekliyle. Yaşları çok yakındı zaten Badem oğlan ile. Yeni oyuncağını sevmesi güzel hatta baya baya benimsemiş bile. Kediler dediğiniz gibi o kadar gizemli canlılar ki bazen en çok vakit geçiren bizler bile çözemiyoruz davranışlarını. Kocaman bir maşallah bu güzel kıza. Umarım 10 lu - 15 li yaşları görmesi nasip olur. Ben genelde ölümü hiçbir şekilde aklıma getirmeyi sevmem. Aynı şeyi Bademde de yaşamıştım. Bana öyle bir geliyordu ki sanki 15-20 yaşına kadar benimle beraber olacağının garantisini veriyordu beynim kendi kendime. Bu olay o kadar ani gelişti ki anlayamadık bile. Bütün aile topyekün ne yapacağımızı bilemedik. Ama beni en çok üzen kısım Bademin çok acı çektiğini bildiğimiz halde bir kere bile sesini çıkarmamış olmasıydı bu süreçte. Resmen dişini sıktı aslan parçam. Badem dediğimizde bilinci tam yerinde olmasa bile hafif hafif kuyruğunu sallamaya çalışıyordu sanki adeta ben buradayım yaşıyorum dercesine. Ölmeden önceki son gecesi kan kustuğu zaman anlamıştık artık yolun sonuna geldiğimizi. Geceyi geçirebildi o haldeyken ve ertesi gün gözlerini yumdu bu dünyaya. Son ana kadar umudumu hiç kesmedim ve her saniye başında bekledim. 3 gece boyunca toplam 6-7 saat uyumuşumdur. Ama ölüm cihana geldiği vakit kimsenin elinden birşey gelmiyor maalesef. Ne mutlu ki birçok akrabam/tanıdığım çok içten bir şekilde gözyaşı döktüler oğluma. Çünkü ailenin en kıymetli canlısıydı başka birçok kedi köpek olmasına rağmen. Ne mutlu ki sizler gibi iyi niyetli hayvansever insanlar hiç tanımadıkları halde içten ve samimi duygularını paylaşarak samimiyetinizi aktardınız. Badem bu açıdan çok şanslı bir kediydi. Çoğu kişinin sevgisine , ilgisine ve övgüsüne sahipti. Mekanı cennet olsun minyatür aslanımın. Olan ile ölene çare yok maalesef.

Vanilyanın en büyük sorunu olan fazla kilocuklarından kurtulmuş gibi gördüm sanki. Maşallah diyeyim ama tam formunu yakalamış. 5 yaş van/ankara kedileri için fiziksel olarak en iyi oldukları yaştır. Vanilya içinde durum böyle görünüyor. Yalnız tüyleri düzenli kestiriliyormu bilmiyorum ama Bademe oranla baya kısa gibi sanki. Bademin tüyleri aşırı uzuyordu ama Vanilyanın o kadar uzun bir yapıya sahip olmadığını görüyorum ki bu bana göre avantajdır. Uzun tüylü kedilerde tıraş olayı şart ama verilen narkoz da bir o kadar zararlı. Bu sebeple narkoza falan hiç bulaşmadan kendinden kısa olmasını ayrı avantaj görüyorum ben.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-14, 14:42   #427

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

Badem huyuda, kendide tatlı bir kediydi sevilmeyecek gibi değildi..birde beyaz kedilere hırçın derler..Vanilya Bademin kankisi olduğuna göre artık sizin manevi kediniz) kendide sakınca görmüyormuş öyle diyor)) oradan bakılınca fit görünüyor olabilirde tartıdan bakılınca pek fit görünmüyor hala)) gramajında değişiklik yok..Vani için başarı artık kg vermek değil kilo korumak)) halen veterinerden azar işitiyoruz ve hala azarı dinlerken ben ona baktığımda o havalara bakıyor)) vet uyarıyor ilerisi için biraz vermesi şart diye fakat vetin verdiği mamayı hiç sevmiyor..zorla yediği mamayı yemesi için zorlamak bana gaddarca geliyor..onu seviyorum ve elbet sağlığına özende gösteriyorum fakat bunu yaparken mutsuz olmasını istemiyorum çünkü onun mutluluğunu benim önceliğim..sevmediği herhangi bir yiyeceği yada durumu ona dayatmıyorum..hareket etmeyi sevmiyor biliyorsunuz ama artık azda olsa özellikle benimle oyun oynamayı sevdiği için spor yapıyor oluyor umarım bu aktivitenin sonuçlarını tartıda alırız)) Bademde ankara geni olduğu için tüyleri uzundu.Vanilya van o yüzden orta tüylü..ilk sahiplendiğimde traş ettirmiştim belki hatırlarsınız o zaman gerek duymuştum çünkü fena döküyordu stres ve yanlış beslenmeden..ilk ve son traş oydu..zorunlu olmadıktan sonra birdaha kestirmeyi düşünmüyorum..haftada bir furminatörle, üç günde birde kendi tarağıyla tarıyorum..bazen gurulduyor, bazen tarağı ısırıyor geçinip gidiyoruz))
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-14, 17:02   #428

Adana
Badem001 Çevrimdışı

Elbette manevi kedim Vanilya'da. Ben Vanilya ile Bademi karakter ve görüntü olarak çok benzettiğim için başından beri Vani bana çok sıcak gelmiştir. Tabi sizin onu sahiplenmeden önceki yaşamını az çok tahmin edebilmemiz de bu sevgide etken. Ne mutlu ki sizin gibi bir arkadaşa sahip hayatını paylaşabildiği. Ben daha önce de söylemiştim , Vanilyanın vücut kitle endeksine göre kilosu çok normal bence. Fotoğraflardan bize çok iyi yansımıyordur belki bilemem ama iri yapılı ve kaslı bir kedi olduğu için ben aslında normal olduğunu düşünüyorum. Nitekim artık orta yaşa adım atıyor ve bu kadar yıl içinde kilo almadıysa bence doğal olanı budur. Ama bu kiloyu koruması kesinlikle şart tabiki orası önemli. Spor yaptırmak en iyi çözüm , bende sevmediği mamanın zorla dayatılmaması gerektiğini düşünenlerdenim. Ama yediği mamanın gramajını ufak ufak azaltabilirsiniz. Zamana yayarsanız ruhu bile duymayacaktır. Mesela günde 80 gr yiyorsa her hafta ortalama 5 er gr azalttığınız taktirde uzun vadede kilo vermesine ciddi anlamda katkı sağlayacaktır. Tabiki spor desteği ile. Tarama olayına gelirsek Badem oğlana ben beşbuçuk yıllık ömrü içinde bir kere olsun sevdiremedim. Vanilya nın arada sırada bile olsa izin vermesi harika bence. Benim merak ettiğim Vanilya sağırdı değil mi ? Yoksa mavi gözünun olduğu taraf sağır , diğeri ise az mı duyuyordu ? Yanlış da hatırlıyor olabilirim. Sağır olduğu için miyavlamalarının ayarı yoktu ilk aldığınız zamanlarda diye anımsıyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-14, 13:23   #429

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

Banada biraz iri olsada normal geliyor ama veteriner 1,5 kg vermesinin iyi olacağını yaşı ilerledikçe bu kiloların ona sıkıntı çıkaracağını söylüyor..veteriner kilo vermesinden herhangi bir fayda sağlamadığına göre iyi niyetle uyardığı aşikar..gerçi ne söylese söylesin kilolar Vaninin 404 gibi üzerine yapışmış durumda gitmiyorlar)) söylediğinizi zaten yapıyorum..açlığa tahammülü olmayan ve mama kabı başında bas bas bağıran hatta ağlayan bir kedi olduğu için çok fazlada kısamıyorum..zaten mama kabını dolduramıyorum öğünlük veriyorum..kap dolu olduğunda bitiricem diye ekstra çaba harcayıp sonrada kusuyor..sadece midesi değil, gözüde herdaim aç)) evet iki kulağıda hiç duymuyor maalesef..mesela pencereden dışarıyı seyrederken süpürge çalıştığında dönüpte bakmıyor bile..sesinin ayarı gerçekten yok..bu artık Vanide yerleşik davranış olmuş değişmiyor..maması yoksa bağırıyor ağlıyor..ben evden çıktığımda ağlıyor..en üst katta oturmama rağmen kapı arkasında ağladığından sesi apt girişinden duyuluyor..ben evdeysem fakat nerede olduğumu göremediyse ağlıyor..mesela uyuyor..arada uyanıp bana bakıyor..odadaysam sorun yok..odada değilsem oturduğu yerde ağlamaya başlıyor..neyseki evden çalıştığımdan sürekli onunlayım..mızmız bir çocuk gibi adeta)) terkedilmesinde belki bu sesli ağlamalarınında etkisi olabilir diye düşünüyorum..fakat evde sürekli uzun süreli yalnız bırakıldıysa onada bu durumda kızacak birşey bulamıyorum..sağır kediler sahiplerini gözlerinin önünde tutarlar çünkü iletişimleri bu şekilde..ilk sahiplendiğimde nasıl davranmalıyım diye çok araştırdığımdan davranışlarını çözümlemiş durumdayım..ilk geldiğindeki mutsuz,oyuncaklara dönüp bakmayan,kucağa asla gelmeyen kedi gitti yerine sevildiğini bilen,hareketleriyle bunu belli eden,top oynayan ve artık kucağımda oturup uyuyan bir kedi geldi..bunda benim onu rahat bırakıp iyice güvenini kazanmam etken oldu tabii..şimdi ne dediysem anlıyor,ben onun miyavlama tonundan derdini anlıyorum..nokta ile virgül gibiyiz))
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-14, 18:46   #430

Adana
Badem001 Çevrimdışı

Maşallah diyelim öyleyse. Belli bir zaman sonra kediler ile sahipleri arasındaki bağ o kadar kuvvetleniyor ki biz bile değişime şaşırıyoruz. Badem de 1-2 yaşlarındaki Badem değildi son 3-4 yıldır. Sanırım onlarda olgunlaşıyorlar yaşlandıkça. Evden çalışmak gerçekten harika birşey kedi ve köpek sahipleri için. Keşke çoğu kişinin böyle bir imkanı olsa da canlarımız ile daha çok vakit geçirebilsek. Vanilyanın ağlamalarını hiç yadırgamıyorum bu sizi aşırı sevdiğinin göstergesidir ve bu harika birşeydir bana göre. Sizin onun güvenini tamamen kazandığınızı gösterir ki kediler zor güven kazanan canlılardır köpeklere kıyasla.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-12-14, 12:15   #431

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

Sizin ve Vanilyanın tüm dostlarının yeni yılını kutlar sağlık,mutluluk dahası hayalini kurduğunuz herşeyin gerçekleşmesini dilerim..Vanilyanın resmini çekmek için gözüm onu aradı genelde ya oyuncak ayısıyla uyur, ya martıları izler yada yanımda oturur meğersem yerdeymiş)) Vanilyada iyi yıllar diliyor) aramızda kem gözler varsa maşallah desin lütfen))

Bu konu en son " 30-12-14 " tarihinde saat 10:30 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-12-14, 12:37   #432

Pıtırsonic Çevrimdışı

fotoğrafın köşesine bir de nazar boncuğu ekleseydiniz Vani'nin asilliğine bayılıyorum bu güzelliğe ve size en içten dileklerimizle mutlu yıllar diliyoruz. ayrıca hayvanların haklarına saygı duyan, cinse değil cana değer veren tüm dostların yeni yılını kutlarım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-12-14, 12:57   #433

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

Pıtırsonic sizin cümlenizden alıntılayarak; hayvanların haklarına saygı duyan, cinse değil cana değer veren hayvan dostlarının nazarı değmez diye düşündüm..çok teşekkür ederiz güzel cümlelerinize..mutlu ve bol pisili yıllar dileriz Vaniyle)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-12-14, 00:30   #434

Adana
Badem001 Çevrimdışı

Teşekkür ederim bende herkesin yeni yılını kutlarım şimdiden. Bu arada kocaman bir maşallah güzel kıza.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-01-15, 19:03   #435

şanslıcık Çevrimdışı

bence van kedisi çünkü van kedilerinin bir gözü mavi bir gözü sarı olur
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları