Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Irkları

Cevap Yaz
Eski 19-11-13, 11:40   #346

ilayda35 üyesinin avatarı

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim Van Kedisi mi Ankara Kedisi mi?

Heraya bak sen bebeklerini büyütüp artık kendi hayatıma bakacağım diyerek gitmiş bizede seçimine saygı duymak düşer ne diyeyim sizin kedilerin evden kaçma sebeplerini buldum çok sıkıştırıyorsunuz kedicikler dayanamayıp firar ediyorlar sonunda Hera iki aylık içgüdüsel görevini tamamlamış ve muhtemelen tekrar kızgınlığa girdiği için sokağı tercih etmiş..güvenli bir bölgede olması sevindirici..sizde besleme yaptığınıza göre özgür pisikız Heraya yeni hayatında mutluluklar dileriz sizin orada devlet kısırlaştırma yapıyor mu bilmiyorum ama aslında kısırlaştırıp iyileşince sokağa bıraksaydınız daha iyi olurdu çünkü yine hamile kaldığında bu sefer beş tane doğuracak..adı Çirkin ama kendi dünya güzeli ve şekeri bu kıza neden kendi gibi tatlı bir isim koymadınız neyse en azından nazar değmez gerçekten yüzü farklı ve şirin..büyüdüğünde Vanilya ablası gibi tonton olur inşallah gelişme çağında olduğu için bol bol yemeli o yüzden mama kabının hep dolu olması doğru..tatlıÇirkin pisinin ömürboyu sizinle yaşamasını istiyorsanız ocak ayında yani 6 aylık olduğunda kısırlaştırmanız gerek..evden kaçarsa ben demiştim derim ona göre ailenizin yeni üyesiyle birlikte size sağlıklı,mutlu,uzun ömürler diler,tatlı pisikızın yanaklarından bol bol öperiz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-11-13, 12:19   #347

imagine üyesinin avatarı

Yurt Dışı
imagine Çevrimdışı

yok bu sefer erkenden kısırlaştırıcam. aslında herayı da kısırlaştıracaktık. ben türkiyeydeydim, eşim kıbrıstaydı defalarca aradım yalvardım nolur götür şunu diye. ishali vardı yeni yeni düzeliyordu veteriner de bekleyelim düzelsin dedi. düzeldi ama eşim de götürmedi sonuçta bize 3 güzel sürpriz verdi veterinerim yavruları sütten kesmeye başlasın hemen getir kısırlaştıralım dedi ama bizimki benden hızlı çıktı bu sefer çirkin için hi beklemiyecem. ocak ayında hemen kısırlaştırılacak. maalesef devlet hiç bakmaz burda ama bir dünya sokak kedisi var köpeği var bir tanesine bile bilerek zarar verildiğini görmedim. özellikle üniversite çevresinde çok sayıda köpek var onlarla da üniversite ilgileniyor htta bir proje başlaatmışlar, Kısırlaştır, Aşılat, Yaşat adı altında. kampüsün her yerinde iki adımda bir mama ve su üniteleri var korunaklı.

benim bulunduğum şehirde hayvanlara zarar veren yok. fakat diğer şehirlerde, özelikle başkent lefkoşada çok var, yanlış anlamayın, (amacım ayrımcılık yapmak ya da polemik yaratmak değil, sonuçta türkiyede kaldığım dönemde buna bizzat yyakından şahiit oldum ben) özellikle doğu ve güneydoğudan gelen tc kökenli nüfusun yoğun olarak yaşadığı bölgelerde zehirlenme vakalarına sıkça rastlanıyor.

hera şimdilik yeni yerinde mutlu doğurmuş olsa çoktan doğururdu bence kontrol ediyoum zaten herhangi bi şişkinlik yok ele avuca gelse veterinere götüreceğim de gelmiyor zilli. uzakttan bakıyor mamasnı koymamı bekliyor ben gidince de mideeye indiryor afiyetle civardaki evlerden de yemek artıklarını veriyorlar... .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-11-13, 12:28   #348

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

her şehirde kedi besleyende var, hayvanlardan hazetmeyip zehirleyende..yaşadığınız bölgenin hayvansever olmasına sevindim..Hera hanım beni eve götürürler diye yanaşmıyor bile
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-11-13, 13:48   #349

imagine üyesinin avatarı

Yurt Dışı
imagine Çevrimdışı

ilayda35 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
her şehirde kedi besleyende var, hayvanlardan hazetmeyip zehirleyende..yaşadığınız bölgenin hayvansever olmasına sevindim..Hera hanım beni eve götürürler diye yanaşmıyor bile
valla bilmem hanımeefendi bayağı özgür ruhlu çıktı Çirkin'e gelince, isminin Çirkin olmasının nedeni görenlerin aynen öyle (Ay ne çirkin şey buu) diye tepki vermesinden kaynaklanıyor. ben calico tipi kedileri pek sevmem neden bilmem calicolara bir türlü ısınamadım. ama benimkine bayılıyorum calico derken renkleri çok koyu çok belirgin olanları kastediyorum, çirkininn renkleri daha bir yumuşak ondan bana hoş göründü galiba ne bileyim yerim ben onu yerim öyle bir suratı var ki sanki de birşeyler anlatıyor gibi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-01-14, 01:09   #350

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

Vanilya tüm pisi dostlarına, bende onların güzel yürekli sahiplerine mutlu yıllar dileriz pisidostların hayatlarında değişiklik var mı? bizde misafir pisikız var..nasıl sahiplendiğim balkonda kedi konusunda yazıyor..bir arkadaşım ilan açtı fakat içimize sinen biri olmadı..insanların kedi masrafsız mı diye sanki araba alır gibi sormaları tabir-i caizse midemi bulandırdı..masrafsızdan kasıtları kısırlaştırılmış mı,aşıları tam mı vs.. göz operasyonuyla birlikte kısırlaştırmada yaptırdım ama ilana kısırlaştırma şartıyla verilecektir diye ekledik özellikle..ki buna bile para vermek istemeyen biri ilerde kedinin daha ciddi bir rahatsızlığı olsa umursamaz diye düşünüyorum..birkaç kişide erkek kedisine ömürlük arkadaş(!) arıyor fakat önce torun sevmek istiyorlarmış..bu kedinin ilanı haftalarca dönünce sırf gözü kör olduğu ve alınması gerektiği için kimse umursamıyor ama iş kedi üretimine gelince nedense herkes sıraya giriyor..anlamakta zorlanıyorum bu zihniyeti..neyse içime sinen biri olmadıktan sonra kimseye vermeyeceğim..karma aşı zamanı henüz gelmedi..bir 10 gün kadar daha beklemem gerekiyor..o yüzden Vanilya ile birebir hiç karşılaşmadılar..ayrı bir odada kalıyor..minik misafir oyuncaklarını kapı altından dışarı atıp patileriyle oyuncakları almaya çalışıyor işte sorun tam burda başlıyor çünkü Vani tıslamak bir yana, adeta bir pitbull gibi hırlıyor ve miniğin patilerine vargücüyle vuruyor..şaşkınım çünkü daha önce hiçbir misafire bu denli sert ve saldırgan davranmadı..minik kıhlamıyor o hala oyuncak peşinde Vanilya acaba minik ses çıkarmadığı için mi bu denli üzerine gidiyor yoksa uzun bir süre kalacakmış en iyisi biran evvel evden göndermek diye mi düşünüyor cidden merak ediyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-01-14, 02:07   #351

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

gözleri van kedisi gibi. bence van kedisidir. belkide kırmadır bilemiycem. ama cok tatlı
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-01-14, 17:11   #352

İzmir
Tekirim Çevrimdışı

Van kedilerinin gözleri renkli olur diye biliyorum . Bu Van kedisi olmalı . Maşallah çok tatlıymış
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-01-14, 16:40   #353

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

ilayda35 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Vanilya tüm pisi dostlarına, bende onların güzel yürekli sahiplerine mutlu yıllar dileriz pisidostların hayatlarında değişiklik var mı? bizde misafir pisikız var..nasıl sahiplendiğim balkonda kedi konusunda yazıyor..bir arkadaşım ilan açtı fakat içimize sinen biri olmadı..insanların kedi masrafsız mı diye sanki araba alır gibi sormaları tabir-i caizse midemi bulandırdı..masrafsızdan kasıtları kısırlaştırılmış mı,aşıları tam mı vs.. göz operasyonuyla birlikte kısırlaştırmada yaptırdım ama ilana kısırlaştırma şartıyla verilecektir diye ekledik özellikle..ki buna bile para vermek istemeyen biri ilerde kedinin daha ciddi bir rahatsızlığı olsa umursamaz diye düşünüyorum..birkaç kişide erkek kedisine ömürlük arkadaş(!) arıyor fakat önce torun sevmek istiyorlarmış..bu kedinin ilanı haftalarca dönünce sırf gözü kör olduğu ve alınması gerektiği için kimse umursamıyor ama iş kedi üretimine gelince nedense herkes sıraya giriyor..anlamakta zorlanıyorum bu zihniyeti..neyse içime sinen biri olmadıktan sonra kimseye vermeyeceğim..karma aşı zamanı henüz gelmedi..bir 10 gün kadar daha beklemem gerekiyor..o yüzden Vanilya ile birebir hiç karşılaşmadılar..ayrı bir odada kalıyor..minik misafir oyuncaklarını kapı altından dışarı atıp patileriyle oyuncakları almaya çalışıyor işte sorun tam burda başlıyor çünkü Vani tıslamak bir yana, adeta bir pitbull gibi hırlıyor ve miniğin patilerine vargücüyle vuruyor..şaşkınım çünkü daha önce hiçbir misafire bu denli sert ve saldırgan davranmadı..minik kıhlamıyor o hala oyuncak peşinde Vanilya acaba minik ses çıkarmadığı için mi bu denli üzerine gidiyor yoksa uzun bir süre kalacakmış en iyisi biran evvel evden göndermek diye mi düşünüyor cidden merak ediyorum
Vanilya yeni misafire alışsa iyi olur bence o daha gitmez bi yere) sizede mutlu huzurlu sağlıklı bol bol patili iyi yıllar
Sahiplendirmeye çalışırken gerçektende insanın sinirlerini kaldıran çok kişi çıkıyor, bende bıdığı (fındığın yavrusu) sahiplendirdim çokta sevindim iyi bir yere gitti diye ama 10 gün sonra kapıda teslim aldım tekrar) bizim uslu sakin bıdık o evde resmen bi canavara dönüşmüş sahiplenenin ellerini ve yüZünü görünce şoka girdim kız resmen korku filmlerinden fırlamış gibiydi her yeri falçata çiziği gibiydi)
Ama şuan biz gayet iyiyiz eşek sıpası bizden ayrılmak istemedi bizde başkalarına vermeyiz daha
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-01-14, 01:22   #354

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

Fındığın yavrusu o minik minnoş büyüdüde yuvalandı demek..çabuk dönmesine üzüldüm..normalde uslu,sakin demişsiniz..buda demek ki sevmek için zorla kucaklarına almışlar,zorla sevmişler ki hayvancağız bunalmış..birçok kişi kedilere yanlış yaklaşıp, bu kedi agresif bize alışmıyor diyor maalesef..durum daha çok böyle olmuş izlenimi verdi bana..normalde uysal olan kedi durduk yerde saldırmaz sizinle kalacak olmasına ben sevindimde Güneş ne der bu duruma orası muamma
Vanilya misafire alışmak bir yana resmen canavara dönüştü..acayip saldırdı,minik karşılık vermedi dondu kaldı..saldırması bitince Vani saklandı ve beni her gördüğünde banada tıslamaya başladı..bu kadar kıskanacağını düşünmemiştim..hayatta en fazla tolerans gösterdiği kişi benim ve bana tıslamasına şok oldum..o kadar mıcıklarım,öperim,tırnaklarını kessem bile tıslamazdı..tekrar denedim sonuç yine aynı..beni üzen bana hiç davranmadığı şekilde davranması..gerçekten çok kıskançmış benim domdom her ikisininde mutlu ve huzurlu olmasını istediğimden aklıma yatan birkaç aileden en uygununa miniği sahiplendiricem..benim için gerçekten zor olacak ama evin tek kedisi olduğunda daha mutlu olacağını düşünüyorum..Vani 175 gr. almış yine..liposuction uygulanmadan bu kedi hayatta zayıflayamaz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-01-14, 13:03   #355

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

evet ablası o minik büyüdü kocaman yakışıklı bir erkek oldu vani de bizim güneş gibi demekki hiç bir şekilde başka bir kediyi istemiyor dediğiniz gibi tam bir canavara dönüşü, oda sizin domdom gibi evin tek kedisi olmasından daha mutlu fıdık eylül bıdık ofiste kalıyo eve girmeleri yasak onların bencede güvendiğiniz bir aileye sahiplendirin ayrılmak çok zor oluyor ama mutlulukları için yapacak başka bir çare yok.
güneşte biraz kilo aldı bizimde aklımızdan geçmiyor değil liposuction
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-01-14, 11:17   #356

Badem001 üyesinin avatarı

Adana
Badem001 Çevrimdışı

Merhabalar. Badem ile ilgili maalesef pek iyi haberler veremeyeceğim. Alt büyük dişlerinin hepsi döküldü şu an ağzında sadece üst sivri iki dişi kaldı ama onlarda maalesef gidici gibi. Şimdilik mama yiyebiliyor. Hatta diş çıkınca rahatladı çok ağrı yapıyor zavallımda. Ama ileride mutlaka yiyemeyecek hale gelecek ve daha bu yaşta yaşadığımız şu durumlar hiç hoş değil maalesef. Veterinerimiz 10 yaşında olması gerekenler daha bu yaşta oluyor bu çok tuhaf diyor. El bebek gül bebek şeklinde büyüyüp bu kadar üstüne düşülen bir kedi demekki böyle oluyor. Biraz da boşlamak mı gerek diye düşünmeye başladım. Ciddi ciddi barfa geçmeyi düşünüyorum çünkü yaş mamaları hiç sağlıklı buluyorum( zira kurular ne kadar sağlıklı ise.. ) Ama toxloplazma ve kist oluşumu beni endişelendiriyor. Birde denge kuramayabilirmiyim diye düşünüyorum. Bize mama tavsiyesi verebilirmisiniz ? Pişmiş tavuk eti vermeye pek sıcak bakmıyorum ama çiğ de ne kadar sağlıklı kullananlar varsa yorumları alabilirim. Bu arada herkese tekrardan selamlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-01-14, 17:36   #357

Adana
Badem001 Çevrimdışı

Bu arada uzun zamandır girememiştim Hera'ya ve yavrularına kocaman bir maşallah. Sahiplendirilmelerine de ayrıca mutlu oldum. Çirkin maşallah çok güzel bir kız bence Mamamız şimdilik Acana pasifica ama yukarıda belirttiğim gibi yorumlarınızı bekliyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-01-14, 01:47   #358

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

veterinerinize bu durumun tuhaf gelmeside bana tuhaf geldi açıkçası..Badem 3-4 kez balkondan düştü çenesi her seferinde zedelendi, dişleri yerinden oynadı..kısacası şaşılacak değil beklenen bir durumdu..daha önce bu sorunu yazdığınızda size yaş mama vermenizi önermiştim..hayvancağız acı çekiyordu..sizse kg almasın diye yaş mamadan kaçındınız..bu yüzden Bademin dişlerinin dökülmesine üzüldüğüm kadarda, artık yumuşak gıdalara geçme zorunluluğunuz yüzünden sevindim açıkçası..barfla besleyenler var..ete dikkat edildiği ve aşı yapıldığı sürece sorun olacağını düşünmüyorum..barfla beslemeseniz bile ona özel yumuşak gıdalar pişirilmeli artık..daha fazla kuru mamada ısrar etmek Bademe yapılan bir nevi eziyet..biz bile bir dişimiz ağrıdığında ekmek yemekte zorlanırken, hayvancağızın sert mamayı kırmasında ısrarcı olmayın..barf yada yaş mama birine geçin..dengeyi veteriner tavsiyesiyle, gerekirse ekstra vitaminlerle dengelersiniz..Bademcan kalan sağlam dişler bizimdir şaka bir yana geçmiş olsun..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-01-14, 20:33   #359

Adana
Badem001 Çevrimdışı

Teşekkür ederiz. Açıkçası ben Bademin kilo alacağını çok tahmin etmiyorum beni endişelendiren yaş mamaların yüksek kanserojen içeriği. Sürekli kullanımı aynen bizdeki ambalajlı fabrikasyon ürünlerin tüketimi gibi hayvanlarımızıda etkiler diye düşünüyorum. Bu durum kuru mamalarda nisbeten çok daha az ihtimal taşıdığı için kuruda ısrarcıydım. Zaten Bademde artık kırıp yemiyor du son zamanlarda zaballım tüm tüm götürüyordu. Pişmiş et , barf tarzı gıdaları Badem olan pek sevmiyor gördüğüm kadarıyla bize önerebileceğiniz kaliteli yaş mama var mıdır ? Market değilde gerçek premium mama bir nebze iyi olacaktır. Eğer yerse ev yapımı barf ilede destekler sağlıklı bir denge kurmaya çalışrıım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-01-14, 14:41   #360

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Çok çok geçmiş olsun ya üzüldüm bademe ama yinede şanslı çünkü onu düşünen bir ailesi var.
Tanıdığımız birisinin kedisininde enfeksiyon sonrasında dişlerini kaybetti. Onun besleme şeklini anlatayım size belki bir faydası olur. Kesinlikle konserve mama vermiyor evde kendisi hazırlıyor. Tavuk yada kırmızı eti evde bulunan sebzelerle iyice haşlıyor hatta arada pirinç falanda katıyormuş sonrasında haşlama suyuna kullandığı kuru mamasını döküyor onlar şişene kadar bekliyor sonrasında haşladığı etleride içine katıyor ve blendar ( umarım doğru yazmışımdır) ile eziyor onları ve öğün öğün bölerek veriyor 3 günde bir yapıyormuş. Ve buzdolabında muhafaza ediyormuş. Vermeden önce biraz oda sıcaklığında bekletiyormuş soğuk olmasın diye.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları